پرسش های متداول

چند نوع صفحه روی کابینت داریم؟ کدومشون بهتر است؟

صفحه های روی کابینت یا از جنس mdf میباشند که چند لایه mdf معمولی را روی هم میگذارند و ضخامتش بیشتر میشود (۳یا ۵ و یا حتی ۶ سانت) و یا از جنس سنگ میباشد. (مصنوعی(کورین)، طبیعی(کوارتز)). در بعضی مواقع نیز با سلیقه مشتریان از چوب طبیعی میتوان استفاده کرد. اما طبیعتا صفحه های سنگی و چوب طبیعی زیبایی و دوام بسیار بیشتر نسبت به صفحه های ام دی اف دارد Back to Index

سینک و گاز وهود و یا اکسسوری هم از خودتان دارید؟

گروه دکوراسیون وکابینت گریت شرکت تخصصی طراحی و ساخت کابینت است و اینگونه تجهیزات را ندارد ولی اگر مشتریان بخواهند، می توانیم برایشان تهیه کنیم.

Back to Index

آیا صفحه روی کابینت یا سنگ به صورت جداگانه محاسبه میشود؟

در بازار صفحه روی کابینت به صورت جداگانه محاسبه می شود و قیمت داده میشود حال میخواهد صفحه شرکتی (mdf با اندازه های مختلف) یا سنگ مصنوعی (کورین و کوارتز و …) باشد. درگریت صفحه رو کابینتها در محاسبه متراژ حساب نمیشوند و به صورت رایگان برای مشتریان نصب میشود(البته صفحه شرکتی نه سنگو غیره).به جز صفحه روی ماشین لباسشویی و ظرفشویی که جداگانه محاسبه میشود و هزینه ای جدا دارد.

Back to Index

هزینه تاج،زیر چراغ، پاخور،لولا،ریل،دستگیره و پایه به عهده مشتری است؟

در گروه کابینت و دکوراسیون گریت، تمامی موارد فوق با قیمت متری کابینت محاسبه میشود، به عنوان مثال اگر قیمت یک متر کابینت یک میلیون باشد تمامی موارد فوق در این قیمت لحاظ شده است و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست

Back to Index

اگر کابینت ترکیبی از هایگلاس و مات باشد، قیمت کابینت چگونه محاسبه می شود؟

برای این دست از کارها میتوان متراژ هایگلس و مات را جدا حساب کرد و هزینه آنها را برآورد کرد. ولی معمولا هزینه متری کابینت هایگلس و کابینت مات را به صورت میانگین حساب میکنند و در متراژ کل کابینت ضرب میکنند.

Back to Index

کابینت ظرفشویی پی وی سی (pvc) چیست؟

بدلیل اینکه یونیت سینک در مجاورت آب می باشد و احتمال جذب آب یونیت سینک زیاد است، این قسمت را از جنس pvc (پلاستیک) میسازنند تا آب به آن نفوذ نکند.نفوذ آب به یونیت های سینک باعث باد کردن آن میشود پس برای کیفیت بهتر حتما  از جنس خارجی استفاده کنید.

Back to Index

آیا بازدید و مشاوره و طراحی هزینه ای دارد؟

در گروه دکوراسیون و کابینت گریت ما به صورت رایگان حین بازدید از محل و اندازه گیری محیط به شما مشاوره در انتخاب سبک، مدل، رنگ و … میدهیم.در آخر نیز با تلفیق نظر کارشناسان طراحی ما و سلیقه شما طرحی سه بعدی از چیزی که قرار است ساخته شود به حضورتان ارائه میدهیم.

Back to Index

آیا انتخاب رنگ کابینت برای مشتری امکان پذیر است؟

در mdf هایی که روکش دارند با توجه به رنگبندی کالیته (نمونه) رنگ کار انتخاب میشود ولی برای موارد دیگر مانند چوب طبیعی، روکش چوب و … از رنگ پلی اورتان استفاده میشود که خاصیت ضدآبی هم داشته باشد.البته از رنگهای پلی استر، پوششی،سیلر وکیلر نیز در مواقعی استفاده میشود.در کابینت های چوب طبیعی، روکش چوب انتخاب رنگ امکان پذیر است.

Back to Index

ورق خارجی با ایرانی فرق داره؟

حتما ورق خارجی کیفیتی به مراتب بهتر از ایرانی دارد ولی این فرق بیشتر در روکشها می باشد.مغز ام دی اف (mdf) ایرانی کیفیتی تقریبا مشابه با نمونه خارجی دارد. در ایران چند شرکت می باشند که ام دی اف (mdf) خام را خود تولید میکنند مثل آرین سینا، مابقی هم مغز هم روکش را از خارج کشور وارد میکنند و فقط عملیات لمینت روکش به مغز خام در اایران انجام میشود و به عنوان ام دی اف (mdf) ایرانی در بازار عرضه میشوند.روکشهایی که وارد میشوند مخصوصا در قسمت هایگلس کیفیت مطلوبی ندارند.(دون دون و موج دارند) درضمن اگر در کارتون از ورق بیش از ۱۶ میل هم خواستید استفاده کنید، نمونه ایرانی ندارد و فقط باید خارجی استفاده کنید.

Back to Index

متریال خارجی با ایرانی فرق داره؟

متاسفانه که کیفیت جنس خارجی بهتر است ولی خب با توجه به قیمت و موجود بودن این متریال در بازار انتخاب را برعهده شما میگذاریم.در گریت متریال عمومی(پایه،دستگیره،لولا و … ) به صورت رایگان برای شما نصب میشود.

Back to Index

کل زمان پروژه از ابتدا تا انتها چند روز می شود؟

بسته به نوع سبک و طرح از حدود یک هفته برای کابینت ساده مات تا حتی یک ماه برای کابینت های چوب طبیعی که کار زیادی میبرد. کابینت کلاسیک زمان ساخت بیشتری نسبت به مدرن میبرد.

Back to Index

چه نوع کابینت هایی داریم؟ کدومشون با فضای خونه های ما سازگارتر است؟

جهت آشنایی با انواع کابینت آشپزخانه به سربرگ کابینت آشپزخانه مراجعه کرده و روی انواع کابینت آشپزخانه مراجعه فرمایید، اما در مورد اینکه کدام نوع از انواع کابینت، مناسب آشپزخانه شما میباشد باید بگوییم کسانی که علاقه مند به سبک های کلاسیک (کابینت ممبران وچوب طبیعی و انزو) هستند بهتر است اگر محیط آشپزخانه بزرگ دارند این سبک را انتخاب کنند اما به طور کلی قاعده خاصی برای این موضوع نیست و اجرا هر نوع از کابینت ها در هر محیطی قابل اجراست

Back to Index

آیا این افزونه مفید است؟

بله

Back to Index

آیا کار کردن با این افرونه کار آسانی است

بله

Back to Index