۶ ایده جذاب برای استفاده از چوب در آشپزخانه

۶ ایده جذاب برای استفاده از چوب در آشپزخانه

ایده های جذاب برای استفاده از چوب در آشپزخانه

یکی از متریال های رایج طراحی آشپزخانه قرار می گیرد و چوب می باشد اما اغلب افراد استفاده از این متریال را فقط  برای کابینت آشپزخانه می دانند اما می توان به روش ‌های جدید و فضا های غیر قابل پیش بینی استفاده کرده و در واقع یک مفهوم را در یک فضا به وجود آورید.

اگر شما به دنبال طراحی یک فضای متفاوت و ایجاد  خلاقیت در فضای آشپزخانه تان هستید حتما این مقاله را مطالعه فرمایید تا با روش های مختلف استفاده از بافت چوب در فضای آشپزخانه آشنا شوید.

 

ایده های جذاب برای استفاده از چوب در آشپزخانه

  • ترکیب بافت‌ های چوب

ایده هایی برای کابینت چوبی

چوب دارای بافت های بسیاری می باشد.

شما می توانید برای ایجاد یک سبک متضاد، از چوب به تنهایی در طراحی آشپزخانه استفاده کنید.

به عنوان مثال میتوان از یک بافت چوب تیره برای دیوارها و یک بافت چوب با رنگ روشن تر و یک طرح متفاوت برای سقف و کف پوش ها در نظر بگیرید.

برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه هم می‌توانید از رنگ آبی و خاکستری و یا طوسی روشن استفاده کنید این رنگ ها با بافت های چوبی طبیعی که در آنها استفاده شده است زیبایی فوق العاده ای را ایجاد می کند و این نشان دهنده این است که اگر به شیوه های شگفت انگیزی از کابینت چوبی در طراحی داخلی آشپزخانه خود استفاده کنید کنتراست جذاب و زیادی را به وجود می آورید.

 

  • ترکیب چوب با طرح‌ های براق

ایده هایی برای کابینت چوبی

دیگر کابینت های براق سبک مدرن ترکیب آن با متریال چوب است زیرا چوب گرم به نوعی طبیعی بودن را در فضا به وجود می آورد علاوه بر این ظاهر چوب یک حالت مات دارد ترکیب آن کابینت مدرن تضاد زیبایی را به وجود می‌آورد طرح های مدرن و براق و بافت چوب به فضای داخلی یا شما کمک می کند تا علاوه بر مدرن بودن فضا حس طبیعی بودن را هم در فضای شما به وجود آورد

اما اگر قصد دارید که یک  ترکیب دیگر به فضای داخلی تان اضافه کنید تا فضای آشپزخانه‌ تان گران تر و کمی پر زرق و برق تر به نظر برسد میتوان سنگ طبیعی را نیز به فضا اضافه کرد مثلا می توان از سنگ برای طراحی سطح جزیره آشپزخانه تان استفاده کنید.

 

  • بافت های غیر منتظره چوب را وارد آشپزخانه تان کنید

ایده هایی برای کابینت چوبی

می توان با استفاده از بافت روستایی و سبک خشن فضایی کاملا متفاوت و به قولی غیر منتظره را وارد آشپزخانه تان کنید؛

مثلاً از بافت های غیر منتظره چوب جوری که به نظر برسد این چوب  به همین شکل از جنگل گرفته شده است و در جزیره آشپزخانه تان قرار داده شده است .

برای ایجاد کنتراست هم می توان طراحی کابینت سفید یا طوسی روشن براق یا مات استفاده کرد البته از این نوع بافت های چوب نه تنها در جزیره بلکه برای صندلی و میز نیز می توان استفاده کرد.

 

  • چوب بامبو را هم در فضا به کار ببرید

ایده هایی برای کابینت چوبی

ایده خلاقانه دیگر به کارگیری چوب بامبو در آشپزخانه می باشد همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما می توانید با استفاده از چوب بامبو برای خود یک طبقه یا قفسه دکوری طراحی کنید و در روی این قفسه ها  وسایل دکوری و یا حتی لوازم مورد نیاز آشپزخانه قرار دهید و علاوه بر کاربردی بودن بر زیبای فضای شما نیز می افزاید.

 

  • از بافت های چوبی در تمام فضای آشپزخانه تان استفاده کنید

ایده هایی برای کابینت چوبی

اگر شما علاقه زیاد به چوب و طرح های چوبی دارید چرا  از این طرح ها در تمام فضای آشپزخانه استفاده نکنید؟

شما می ‌توانید از سقف، دیوار، جزیره، کفپوش و کابینت چوبی استفاده کنید و اگر حس می کنید که فضا زیادی یک نواخت می باشد می توانید برای سطح اپن یا جزیره و کابینت های زمینی از سنگ طبیعی هم استفاده کنید.

سنگ های براق  در کنار چوب های تقریباً مات تضادی زیبا را به وجود می آورد.

 ترکیب چوب و سنگ طبیعی کنار یکدیگر احساس طبیعت فوق العاده زیبا را به افراد منتقل می کند.

 

  • تیر های نمایان چوبی

ایده هایی برای کابینت چوبی

استفاده از تیرهای چوبی در سقف و کفپوش چوبی در فضایی که در طراحی داخلی آن از رنگ های روشن مثل سفید به کار گرفته شده است فضای فوق العاده متفاوت و جذاب را به وجود می آورد.  

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

یک دیدگاه

  1. مرداد ۰۷, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۳۴ ب٫ظ

    […] های دو رنگ نیز طرفداران خاص خود را داشته و بر جلوه بصری آشپزخانه شما می […]

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code