نماد سایت گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت

راهنمای خرید تخت کم جا

راهنمای خرید تخت کم جا

راهنمای خرید تخت کم جا

خرید تخت کم جا به سادگی آب خوردن!

زمانی که قصد دارید برای خانه ی خود وسایل مختلفی را تهیه کنید، یا وقتی می خواهید برای خودتان یا فرزندتان جهزیه آماده کنید، یکی مهم ترین وسایلی که در لیست خود یادداشت می کنید، تخت خواب است. تخت خواب ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها با عنوان تخت کم جا یا تخت تاشو شناخته می شوند. این تخت ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در خانه های بزرگ برای مهمان ها کاربرد زیادی دارند. اما اگر شما می خواهید از فضای اتاق خواب خود استفاده بهتری بکنید، می توانید با تهیه کردن یک تخت کم جا، بعد از هر وعده خواب، آن را جمع کرده و فضای اتاق خود را به صورت بهینه استفاده کنید.

اما در واقع تخت تاشو چه شکلی است؟ از چه موادی تشکیل شده است و چه بخش هایی دارد؟ آیا برای خرید یا ساخت یک تخت تاشو یا تخت کم جا باید شرایط خاصی را در خانه فراهم کرد؟ گریت کابینت این بار می خواهد شما با موضوع جدید به نام تخت کم جا آشنا کند. با ما همراه باشید.

 

تخت کم جا چیست؟ آیا تخت کم جا همان تخت تاشو است؟

تخت کم جا به تخت تاشو معروف است و بیشتر مردم قصدشان از خرید تخت کم جا، در واقع پیدا کردن یک تخت تاشو است. یک تخت تاشو از یک تشک و یک قاب تشکیل شده است که شما می توانید هردوی آن ها را خودتان انتخاب کنید. قاب تخت با استفاده از مکانیزم های خاصی کوچک می شود و به کاربر یا کاربران اجازه می دهد در صورتی که آن را احتیاج ندارند، از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنند.

برخی از تختخواب های تاشو نیز دارای چرخ ، کیف مسافرتی یا ساک یا هر دو هستند که به کاربران این امکان را می دهند تا در صورت لزوم آن را به راحتی حمل کرده و مکان های دیگری ببرند. البته ناگفته نماند که اکثر سازندگان تخت های تاشو، آن ها را به همراه یک کیف یا چرخ ساخته و به شما تحویل می دهند.

استفاده از تخت تاشو یا تخت کم جا می تواند به دلایل مختلفی باشد. از جمله:

اگر فردی فضای زندگی کوچکی داشته باشد و نیاز به تخت خواب تاشو در اتاق خواب داشته باشد ، ممکن است بخواهد یک تخت کم جا یا سکویی بخرد. این تخت ها برای نگهداری وسایل مختلف مناسب هستند زیرا شما می توانید وسایل خود را در زیر لت های آن ذخیره کرده و جای دهید.

هنگام خرید یک تخت کم جا باید چه چیزهایی را بررسی کرد؟

از آن جا که تختخواب های تاشوی مختلفی در بازار وجود دارد، شما باید قبل از خرید یک تختخواب، به برخی نکات توجه بیشتری داشته باشید. موارد زیر چیزهایی هستند که باید در نظر گرفته شود:

قبل از خرید تخت خواب تاشو یا تخت کم جا، افراد باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرند:

انواع تخت های کم جا و تاشو | خرید تخت کم جا

تخت های تاشو انواع مختلفی دارند که شاید نام برخی از آن‌ها به گوشتان نخورده باشد. در این جا می خواهیم انواع این تخت ها را بررسی کنیم.

1) تختخواب مورفی

تخت های مورفی که گاهی اوقات به عنوان “تخت دیواری” یا “تخت مخفی” نیز شناخته می شوند، تقریباً فقط یک “قاب تختخواب معمولی” هستند که دارای مکانیزم جمع شدن در دیوار و یا مبل هستند. این نوع از تخت خواب ها برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند و می توانند فضای بسیار زیادی را برای شما سِیو کنند. همچنین شما می توانید در طول شب که قصد خواب دارید آن را به یک تخت خواب تبدیل کرده و در طول روز آن را جمع کرده و به عنوان مبل از آن استفاده کنید.

2) تخت تاشو چرخ دار

این نوع تخت خواب یکی از انواع مورد علاقه‌ی هتل ها و بیمارستان ها هستند. همان طور که از نام این تخت ها پیداست. در زیر آن‌ها چرخ‌های وجود دارد که شما می توانید بعد از استفاده از آن ها، این تخت ها را از وسط تا کنید تا بر روی چرخ ها تکیه کنند. وجود این چرخ ها در زیر تخت های تاشو، باعث سهولت حمل آن ها می شود.

3) مبل – تخت‌خواب

این تخت خواب ها که در کشورهای اروپایی، محبوبیت بسیار زیادی دارند، می توانند بهترین گزینه برای کسانی باشند که نیاز دارند از فضای خانه خود بهترین استفاده را بکنند. اگر در خانه به تنهایی زندگی می کنید و می خواهید از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنید، می توانید این تخت را به عنوان تخت خود انتخاب کنید. مکانیزم این تخت ها به صورتی است که نشیمنگاه مبلمان شما، دارای دو قسمت می باشد که با باز شدن آن، مبل به یک تخت تبدیل می شود. شاید تصور کنید به دلیل دوکاره بودن این مبل ها، شاید ظاهری معمولی یا کیفیت پایینی دارند. اما کیفیت و ظاهر آن ها با سلیقه و موادی ساخته می شوند که شما انتخاب می کنید. پس نگران کیفیت و ظاهر ان ها نباشید.

4) مبل – تخت خواب زمینی

همان طور که در تصویر زیر می بینید این دسته از تخت خواب های تاشو مانند مبلمانی هستند که بر روی زمین قرار داشته و پایه ای ندارند. این دسته، دارای معایب و مزایایی هستند که برای شما توضیح خواهیم داد. یکی از مزایای مهم آن ها، اشغال کردن فضای بسیار کم آن هاست. همچنین دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. اما کمی ناراحت به نظر می رسند که برای افرادی که مشکل کمر دارند، توصیه نمی شود.

تخت خواب یکی از مکان هایی است که بیشتر ما برای به دست آوردن آرامش روحی و جسمی به آن پناه می بریم. تهیه کردن یک تخت خواب مناسب که علاوه داشتن کیفیت بالا و ظاهری زیبا، بسیار راحت باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. این که شما صرفا به قیمت تخت و تشک تخت خود توجه کنید و به راحتی آن اهمیت ندهید، می تواند در طولانی مدت باعث درد کمر شما شود.

به هر حال زمانی که شما یک تخت خواب تهیه می کنید، می خواهد تخت کلاسیک باشد یا تخت یک نفره و دو نفره، به هر حال باید آن را طوری آماده کنید که در هنگام خواب، بهترین وضعیت را برای بدن شما فراهم کند. علاوه بر انتخاب کردن تخت خواب مناسب، انتخاب کردن بالش مناسب نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. یک بالش منساب می تواند شما را از دردهای گردن، آرتروز گردن، بیرون زدگی مهره گردن و غیره، نجات دهد.

نحوه انتخاب بالش مناسب برای خرید تخت کم جا

گزینه های بالش بسیار زیادی وجود دارد، بنابراین وقتی صحبت از انتخاب بالش مناسب می شود، می تواند انتخاب سختی برای شما باشد. وقتی می خواهید بالش مناسب را پیدا کنید، چه معیارهایی را باید در نظر بگیرید؟ ما برخی از مهم ترین معیارهای انتخاب بالش را برای کمک به شما در تصمیم گیری مشخص کرده ایم:

پر بودن بالش به میزان کافی

برخی از گزینه ها برای پر کردن شامل فوم حافظه، پر پلی استر، لاتکس، پنبه و پشم است.

وزن بالش

یک بالش مموری فوم یا لاتکس ممکن است وزن بیشتری داشته باشد، در حالی که یک از پر پلی استر کمی سبک تر خواهد بود.

پارچه

حتی اگر می خواهید برای پوشاندن بالش از روبالشتی استفاده کنید، اما رویی اصلی بالش را یک پارچه مناسب انتخاب کنید تا هوای داخل بالش به راحتی خارج شود و برروی پارچه و درون آن میکروب جمع نشود.

اندازه

بالش ها به طور کلی در دو اندازه استاندارد و کینگ عرضه می شوند. برای بیشتر افراد ، یک بالش استاندارد به اندازه کافی بزرگ است، اما اگر چیزی بزرگ تر را ترجیح می دهید، یک بالش کینگ می تواند برای شما مناسب باشد. (بالش کینگ برای تخت های کینگ نیز مناسب است.)

کیفیت

یک بالش با کیفیت بیشتر دوام می آورد و به خواب بهتر شما کمک می کند. هنگامی که در مورد نوع بالش خود تصمیم گرفتید، تحقیقات خود را انجام داده و بررسی های مختلف را بخوانید تا بالش مناسب خود را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید یک تخت تاشو برای خانه‌ی خود تهیه کنید، توجه داشته باشید که ممکن است مجبور باشید کمی هزینه‌ی بیشتری را بپردازید. اما در عوض تخت خوابی دریافت می کنید که هم جای بسیار کمتری می گیرد و هم کیفیت بسیار خوبی دارد.

 

انواع قاب تختخواب قابل سفارش در گریت کابینت

خرید تخت کم جا: تخت خواب کودک

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است ، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی ، تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند.

تشک تختخواب اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی مناسب آن ها است.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب دوقلو

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو ، که به آنها تشک های تک نفره نیز می گویند ، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب XL دوقلو

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی ، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود ، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.

مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب اندازه کامل

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب کویین یا ملکه

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به خوابرها می دهد.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل ، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگتر اما کوتاهتر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

خرید تخت کم جا: قاب تختخواب در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند ، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

شما همچنین می توانید از صفحات دیگر سایت مانند:

دیدن فرمایید.

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت تخت چوبی و خرید تخت کم جا

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت تخت چوبی را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

توصیه گریت کابینتی برای خرید تخت کم جا و تخت سفارشی

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

 

خرید تخت کم جا و سخن پایانی کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل