نماد سایت گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت

توصیه نگهداری از کابینت ممبران

توصیه نگهداری از کابینت ممبران

توصیه نگهداری از کابینت ممبران

فوت و فن نگهداری از کابینت ممبران

کابینت ها در آشپزخانه ای که قلب خانه محسوب می شوند خودنمایی می کنند و به عنوان المان اصلی وجود دارند و به همین دلیل نگهداری از کابینت ممبران، هایگلاس، ام دی اف یا هر کابینت دیگری که دارید امری مهم خواهد بود. برای خانه هایی که نیاز به بازسازی دارند بهتر است به سراغ کابینت های آشپزخانه ممبران بروید و از فواید کابینت های ممبران بهره ببرید. در آشپزخانه ها به مرور زمان همه چیز زیبایی خود را از دست می دهند و نیاز به تغییرات دارند و بهتر است برای زیباتر شدن آن را با طراحی های متفاوت طراحی کرد. کابینت ها دنیای گسترده ای پیدا کرده اند که هرکدام از آن ها دارای مزایا و معایبی هستند که بهترین کار برای داشتن ظاهر زیبای آن استفاده کردن از این متریال ها می باشند. کابینت ممبران از جدید ترین کابینت هایی هستند که توانسته اند به عنوان کابینت جایگزین چوب شوند. البته که زیبایی ظاهر آن را در چوب نمی توان مشاهده کرد اما افرادی که از کابینت چوبی استفاده می کنند سعی می کنند این کابینت را جایگزین کابینت های چوبی کنند. کابینت های چوبی دارای قیمت های بالایی هستند که البته مبلغی که پرداخت می کنیم در ازای کیفیت محصول است.

 

کابینت ممبران چیست؟

ممبران همان کابینت ام دی اف هستند که از خرده چوب های طبیعی تهیه می شوند. روکشی که بر روی ام دی اف قرار می گیرد این قابلیت را دارد که بیرون رفتگی و تو رفتگی های کابینت را اجرا کنند. کابینت های ممبران به عنوان کابینت هایی هستند که در آشپزخانه های کلاسیک قابل اجرا هستند. اگر به فکر تغییراتی در آشپزخانه هستید بهتر است که برای بازسازی از این کابینت ها استفاده کنید. برای ساخت آشپزخانه هایی که نیاز به بازسازی دارند بهتر است که از کابینت های ممبران استفاده می کنند. تزئینات و جزئیات بر روی کابینت های ممبران بسیار قابل مشاهده هستند.

 

ساخت و خرید کابینت ممبران

برای ساخت کابینت های ممبران بهتر است که رنگ متناسب با چیدمان داخلی منزل را انتخاب نمایید. اغلب افراد به دنبال رنگ هایی هستند که در خانه های کلاسیک بتوان از آن استفاده کرد. نمونه هایی از این کابینت ها در آشپزخانه وجود دارند که به بهترین شکل می توان آن را اجرا کرد.

یکی از فواید اینکابینت تنوع رنگ بندی بر روی آن ها می باشد. کابینت سازان اغلب به سراغ کابینت هایی هستند که زیبایی خانه را تحت شعاع قرار دهند. خانه هایی که از این نمونه کابینت ها استفاده می کنند می دانند که ماندگاری کابینت های ممبران نسبت به متریال های دیگر بیشتر است. کابینت های چوبی به دلیل اینکه از بابت هرینه برای خریداران مقرون به صرفه نیست این کابینت را جایگزین می کنند. چوب دارای اصالتی است که سایر متریال ها آن را ندارند اما باید دقت داشت که استفاده از آن با دقت انجام گیرد.

 

تمیز نگه داشتن و نگهداری از کابینت ممبران

برای پاکیزه کردن سطح کابینت های ممبران به دلیل اینکه تورفتگی و برجستگی دارند باید هر چند روز یک بار صورت گیرد. نقش و نگارهای موجود بر روی کابینت های کلاسیک باعث زیبایی بیشتر آن ها می شود به دلیل اینکه در خانه هایی که وسعت کافی دارند بهتر است از این کابینت برای طراحی آشپزخانه استفاده شود. اما اگر به دنبال تغییرات بیشتر در آشپزخانه هستید باید از کابینت های ممبران با رنگ های متنوع استفاده کنید. در برخی موارد دیده شده است که کابینت سازان و طراحان رنگ های متنوعی را انتخاب می کنند و دیگر خبری از کابینت های ساده قهوه ای که در هر خانه مشاهده می شود نیست. کابینت هایی که دارای ترکیب رنگی هستند هم می توانند به عنوان یک المان متنوع وجود داشته باشد. کابینت بخش مهمی از آشپزخانه را در بر می گیرد و بخش عمده ای از جلوه و نمای آشپزخانه را به خود اختصاص داده است و از مزایای کابینت های ممبران هم همین ظاهر زیبا برای آشپزخانه شماست. علاوه بر نمای کابینت، میزان ظرفیت و جاداری کابینت نیز بسیار مهم می باشد. انتخاب کابینت از اهمیت زیادی دارد زیرا که شما با انتخاب کابینت، جلوه و دکوراسیون اصلی آشپزخانه تان را انتخاب می کنید. در کنار این مورد قرار است که هزینه ای نه چندان کمی را بابت کابینت انجام دهید بنابراین لازم است که انتخاب هوشمندانه و مفیدی داشته باشید. آشنایی با انواع کابینت ها، مزایا و معایب آنها، کارکرد و … می تواند در این تصمیم گیری کمکتان کند.

 

فواید خرید و نگهداری از کابینت ممبران

کابنت ممبران از آن دسته مدل های کابینت می باشد که بسیار زیبا و متنوع می باشد. این مدل کابینت دارای طرح های مدرن و کلاسیک می باشد که البته طرح های کلاسیک آن طرفداران خاص خود را دارد. این نوع کابینت نیز در کنار کابینت های ام دی اف، هایگلاس، چوب و … در بحث دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چگونگی ساخت و نگهداری از کابینت ممبران

قبل از شرح و توضیح درباره کابینت ممبران باید این نکته را اشاره کنم که برخلاف تصور و باور عده کثیری از افراد، کابینت ممبران همان کابینت وکیوم می باشد و این دو تفاوتی با هم ندارند. اصطلاح و عبارت وکیوم یا ممبران اشاره به روکشی PVCای می باشد که بر روی یک مغزی از جنس هایی همچون نئوپان، ام دی اف، چوب و … کشیده می شود. در اکثرموارد، روکش ممبران یا وکیوم بر روی مغزی ای از جنس ام دی اف زده میشود. فرایند روکش زنی و تولید کابینت به این صورت است که بر روی متریال ممبران ابتدای کار و در صورت نیاز طرح مورد نظر زده می شود. بعد از آن مغزی مورد نظر را به رزین و چسب آغشته می کنند. در مرحله آخر با استفاده از فناوری های ویژه ای روکش ممبران را بر روی مغزی می کشیم. در این جاست که اصطلاح بیان می شود که وکیوم شده است. از متریال ممبران با توجه به ویژگی هایی که دارا می باشد در ساخت ویترین، کمد و … در کنار ساخت کابینت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در هنگام چسباندن روکش ممبران بر روی مغزی، باید به این نکته اشاره کنم روکش تنها بر روی یک سوی مغزی زده می شود و رویه دیگر مغز یاز جنس ارزان تری مثل روکش PVC سفید و … کار می شود. بعد از روکش زدن به مغزی ای که عمدتا از جنس ام دی اف استف ورقه ممبران آماده استفاده و نصب به عنوان کمد ممبران یا کابینت ممبران است. ورقه های ممبران با توجه به خاصیت و کاربردهایی که دارند علاوه بر بحث کابینت سازیف در کمد سازی و … نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که نصب کابینت های ممبران بعد از انجام از کاری های معماری داخلی ساختمان از جمله گچ کاری دیوار وسقف، رنگ آمیزی فضا و … انجام می شود. دلیل این امر نیز بسیار ساده است. با توجه به جنس و متریال خاص ممبران، ریخته شدن موادی از جمله گچ و رنگ بر روی ورقه ممبران به ان آسیب می زند و خاصیت و زیبایی آن را از بین می برد زیرا پاک کردن بسیار سخت است و ممکن است به متریال آن آسیب جدی وارد کند.

 

نگهداری از کابینت ممبران طرح کلاسیک

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کابینت های ممبران طرح کلاسیک از محبوب ترین طرح های آن می باشند. کابینت های کلاسیک برای طراحی یک آشپزخانه کلاسیک می تواند از جنس های مختلفی مثل ممبرانف چوب و … باشد. باید دقت کرد که در طراحی دکوراسیون کلاسیک المن های خاصی مدنظر قرار می گیرند. کابینت های کلاسیک بیشتر از جنس هایی همچون ممبران، چوب و یا روکش چوب هستند. اما استفاده از کابینت های چوبی هزینه زیادی به دنبال دارند. بنابراین به صرفه ترین گزینه برای داشتن کابینت طرح کلاسیک، استفاده از کابینت ممبران و یا روکش چوب است. یک سری از مردم به اشتباه فکر می کنند که منظور از کابینت کلاسیک همان کابینت ممبران است، بلکه با توضیحاتی که داده شد، مشخص است که کابینت ممبران تنها مدلی از طراحی کلاسیک می باشد. کابینت ممبران همانطور که گفته شد از مغزی (اغلب موارد از جنس ام دی اف) و روکش ممبران از جنس PVC ساخته می شود. طرح کلاسیک ممبران بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است و کابرد بسیار زیادی پیدا کرده است. قابل ذکر است که روکش پی وی سی ممبران ضخامت کمی دارد و اغلب نازک و مات می باشد. اما در کابینت های مدرن ممبران از روکش های پی وی سی ضخیم تر استفاده می شود. ورقه های کابینت ممبران دو نوع براق و عادی دارند. کابینت ممبران کلاسیک نیز خود به دو دسته پرکار و کم کار تقسیم بندی می شود. کلاسیک ممبران پرکار دارای طرح ها و نقوش و منبت های بسیار است و البته گران تر نیز می باشد ولی در مقابل کابینت کلاسیک کم کار ساده بوده و نقوش چندانی را دارا نمی باشد.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خروج از نسخه موبایل