دکوراسیون داخلی چیست ؟

کلمه “دکوراتور داخلی” در اوایل قرن بیستم معنا یافته است و به آن گروه از دست افرادی  میگویند که که در خلق ایده های چشمگیر در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی تخصص دارند.

تعریف دیگری از دکوراسیون داخلی عبارت است از:

هماهنگ سازی اشیاء و رنگ‌ها، مبلمان وسایر اشیاء طراحی شده برای به چشمگیر شدن و همخوانی آن ها در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه بنابراین تمام افرادی که وسایل منزل خود را با سلیقه خود میچینند یک دکوراتور هستند چه باکیفیت چه بی کیفیت.

به هر حال ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌ کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و تغییر سنت ها مستلزم به تغییر می‌شوند.

در این متن قصد داریم در ابتدا به تعریف دکوراسیون داخلی و انواع سبک در دکوراسیون داخلی و به موضوعاتی از قبیل :

دکوراسیون داخلی ایرانی و سبک آن ، دکوراسیون داخلی پذیرایی، دکوراسیون داخلی پذیرایی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه، دکوراسیون داخلی مغازه و بسیاری موارد در مورد دکوراسیون بپردازیم با ما همرا باشید.

 

دکوراسیون داخلی

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی

انواع سبک در طراحی و خلق یک دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی امروزی (Modern interior decoration)

دکوراسیون داخلی تصویر اول

دکوراسیون داخلی تصویر دوم

دکوراسیون داخلی تصویر سوم

طراحی داخلی یک موضوع مهم برای بسیاری از افراد میباشد.

افرادی که باید یکی از اساسی ترین دغدغه هایشان زیبایی بیشتر و امروزی تر منزل یا دفترکار یا هر چیز دیگری باشد.

هواداران این سبک از دیزاین اصرار زیادی بر به اصطلاح “امروزی” بودن محل خودشان دارند.امروزی بودن را میتوانیم این طور تفسیر و تعریف کنیم

هر چیزی که در گذشته دیده نشده و یا کمتر دیده شده یا به شکل امروزی ارائه شده است.

 

برای مثال:

دیوارها :

قبلا نقاشی دیوارها و امروز کاغذ دیواری یا آجرهای نمای نسوز

 

دکوراسیون صنعتی (Industrial decoration)

دکوراسیون صنعتی تاثبرپذیر از سبک‌های دوره انقلاب صنعتی اروپا در قرن های 17 و  18میلادی در اروپا است.

بیشتر دکوراسیون‌های صنعتی طراحی شده با این سبک دکور دارای عناصری هست که حس ناتمام بودن طرح را به ما القا می‌کنند.

و ممکن است شاهد آجر یا چوب در ظاهر دیوارها باشیم. به گونه ای که القاء حس بازسازی شده یک ساختمان صنعتی را دارد.

این سبک شاید با سلیقه هر قشری همخوانی نداشته باشد اما طرفداران خاص خود را همیشه داشته است در این سبک از متریال های خام که ظاهری قدیمی دارند بیشتر استفاده میشود و برای چیدمان مبل ها معمولا از مبل های چرم استفاده میشود.

در واقع شما به طور مستقیم میتوانید مصالحی مانند آلومینیوم, آهن, بتن, آجر و … را در این نوع دکوراسیون استفاده کنید.

سبک صنعتی فضایی سرد و بی روحی را القا میکند و دلیل آن به کارگیری متریال هایی از جمله فلزات مخصوصاً آلومینیوم دلیل اصلی این حس  میباشد.

 

دکوراسیون سنتی غربی یا کلاسیک ( Western traditional decoration)

در سبک سنتی غربی شاهد آبجکت های کلاسیک که تلفیقی از مبلمان های مجلل به همراه تعداد زیاد لوازم تزئینی کوچک و بزرگ هستیم.

یکی از ویژگی های بارز به سبک سنتی غربی، می‌توان به استفاده از چوب‌های تیره، استفاده از رنگ های پررنگ، تنوع بافت‌های رنگی با بازی رنگ متوسط استفاده شده در طراحی اشاره کرد همچنین در این سبک از رنگ های جیغ، مبلمان درشت، چوب رستیک، خطوط منحنی، المان های بیابانی مانند جمجمه بزهای شاخدار،کاشی های رنگی،ظروف سفالی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، جنس مبلمان از پارچه هایی نظیر مخمل یا ابریشمی با گلدوزی های ریز و درشت با به کار گیری خطوط منحنی شکل اشاره کرد.

سبک سنتی ریشه در احساسات و حساسیت های اروپایی در طراحی دارد.

 

دکوراسیون مدرن (Modern decoration)

دکوراسیون داخلی تصویر چهارم

در بین تمامی  سبک های طراحی دکوراسیون، سبک مدرن از محبوبیت بیشتری برخوردار هست و بیشتر طراحان و صاحب خونه ها ترجیح میدن دکوراسیون خونه رو طبق اصول مدرن و به روز طراحی کنند.

تعریف دکوراسیون مدرن کاملا مشخص است و به معنی استفاده از المان های مدرن (نه قدیمی) در طراحی چیدمان المان های آن فضا است برای اینکار فقط باید به اصول اولیه  این سبک از طراحی مانند انتخاب یک رنگ (معمولا طوسی و خاکستری) بعنوان رنگ اصلی و پایه و ترکیبی از المان های مختلف و مبلمان یا لوازم چشم نواز بیشتر توجه کنیم تا بتونیم فضای مدرن و شیک برای خونه ایجاد کنیم.

در این مطلب بطور اختصاصی سعی میکنم ایده های کاربردی و مفیدی برای داشتن فضایی مدرن و شیک در اختیارتون بذارم.مدرن یک واژه جامع با تعبیرات بسیار است که در زمینه دکوراسیون معمولا با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است در دکوراسیون مدرن حس زیبایی و در عین حال سادگی در همه وسایل خانه  مخصوصا مبلمان دیده می‌شود.

سطوح صاف و صیقلی، براق و شفاف بودن وسایل دکوری از جمله مشخصه های دکوراسیون مدرن به حساب می آید که در سبک مدرن شاهد آن هستیم.

در این سبک استفاده از چوب در نقاط مختلف خانه مانند دیوارها و لوازم مختلف منزل زیبایی بیشتری در طراحی ایجاد میشود در این نوع دکوراسیون هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد.

این یکی از اصول دکوراسیون مدرن است. از مشخصه های دکوراسیون مدرن این اسن که در خانه های کوچک و بزرگ قابل انجام است و باعث ایجاد فضایی جذاب می شود

 

دکوراسیون اتاق خواب مدرن:

نکات مهم در طراحی اطاق خواب مدرن:
 1. مهمترین فاکتور در طراحی اطاق خواب تداعی حس آرامش و راحتی و ایجاد حس خوشایند است واین مهم را نباید قربانی حتی زیبایی کرد
 2. استفاده از عناصر ترکیبی و ست کردن المان های اطاق خواب نظیر لوستر و باکس ها با ترکیب رنگ آرامش بخش مثل رنگ طوسی
 3. تزیین دیوار پشت تخت خواب مطابق با سایر المان های به کار رفته در طراحی تخت خواب مخصوصا قسمت تاج و المان های تخت خواب
 4. از رنگ های پر رنگ مثل قرمزو سبز و زرد تا حد ممکن استفاده نکنید و از رنگ های آرامش بخش مثل خاکستری یا توسی و سایر رنگ های مایل به روشن استفاده کنید فراموش نکنید اولین نکته در طراحی یک اطاق خواب القتء حس آرامش و راحتی هستند و در فلسفه رنگ شناختی رنگ های طوسی و خاکستری آرامش بخش ترین رنگ ها هستند
 5. طراحی مدرن همیشه به سادگی و خلوتی محل طراحی به خصوص اطاق خواب تاکید دارد سعی نکنید اطاق خواب را پر از وسایل ست با هم کنید که متضاد با قانون شماره یک یعنی همان القاء حس آرامش در طراحی مدرن اطاق خواب است
 6. نور اطاق خواب یکی از مهم ترین نکات در طراحی مدرن اطاق خواب است در صورتی که اطاق خوابتان پنجره ندارد یا نور گیر کم دارد سعی کنید از آیینه های قدی دیواری مدرن و بزرگ به همراه نور روشن استفاده کنید همچنین در نظر داشته باشید که در صورت داشتن اطاق های خواب با نورگیر زیاد با استفاده از پشت پرده یا استفاده از ورق های ویندو فیلم نور آن را به حد مطلوب برسانید یادتان نرود آرامش در طراحی مدرن مهم ترین شرط است

 

دکوراسیون اطاق پذیرایی مدرن :

دکوراسیون داخلی تصویر پنجم

اتاق پذیرایی نشان دهنده سلیقه و ذوق و هنر صاحب خانه است.

در طراحی دکوراسیون اطاق پذیرایی مدرن می توان برای مبلمان اتاق پذیرایی از کاناپه، میز ناهارخوری ، مبل و میز جلوی آن، ست تلویزیون، صندلی، دیوارهای تلفیقی رنگی و کاغذ دیواری ، کتابخانه و سایر تجهیزات دکوری  مدرن استفاده نمود.

نکات مهم در طراحی پذیرایی مدرن:

 • از مبلمان و وسایل در کمترین حالت ممکن استفاده کنید و از تزئینات زیاد اجتناب کنید. دقت کنید ظاهر ساده ،استفاده از خطوط صاف و بدون جزئیات آن همیشه مورد توجه قرار می گیرد.
 • از وسایل و مبل های کم جا استفاده کنید مخصوصا زمانی که مساحت اطاق های شما کم است
 • طراحی به سبک مدرن هیچگاه از ایجاد تقارن استقبال نمی کند و همیشه با ایجاد تعادل بین مبلمان، وسایل، بافت و طرح هماهنگی لازم را در فضا به وجود می آورد.
 • طراحی دکوراسیون مدرن با استفاده از طیف رنگی پر رنگ ،سیر و تیره‌ مشکلی ندارد. هرچند دکوراسیون می‌تواند با سایه‌ها و رنگ های ملایم‌ پیوند داشته باشد تا از خشونت آن را کاهش داده والقا حس آرامش باشد. در واقع رنگ‌های تیره بیشتر متعلق به مکانهای روشن‌اند و در چنین فضاهایی نمای خوشایند تری دارند.

 

دکوراسیون داخلی اداری مدرن:

بسیاری از صاحبان مشاغل به این نکته رسیدند که دکوراسیون محل درآمد آنها رابطه مستقیمی با جذب مشتری و اعتماد بیشتر مشتری به آنها میشود فرض کنید یک آرایشگر هستید و میخواهید از محل کارتان درآمد کسب کنید مشتری به محل کسب شما میاد و محیطی چشم نواز با طراحی عالی میبیند قبول کنید که در این مکان خود را زیباتر میبیند یا یک دفتر ثبت برند دارید و میخواهید مطابق با آرم شرکتتان طراحی درخور داشته باشید حضور مشتری در محل کار شما و چشمگیر بودن محل کار شما قطعا مساوی است با قرارداد، مشتریان به دنبال اصالت هستند اگر زیبایی به محیط کارتان بدهید قطعا اصالت را با خود همراه کردید.

این آرایشگاه که برای خانم سیف طراحی شده است تصمیم گرفتیم سبکی تلفیقی از کلاسیک و مدرن را همراه داشته باشیم دقت کنید آیینه ها دارای طرح کلاسیک و در عین حال به شکل گرد و مدرن است مبل ها کلاسیک و صفحه ها به صورت مدرن میباشد این سبک از طراحی باعث جذب مشتریان خانم کمال گرا (کلاسیک) و خانم های جوان (مدرن) شود

همچنین با استفاده از سیستم روشنایی به صورت ریلی و بازی با نور زیبایی وصف ناپذیری به محیط دادیم، استفاده از ستون های ممبران در اطاق های پرو  وکشوهای جادار و کشیده از خصوصیات منحصر به فرد این طرح است.

فاکتور های موثر در تغییر دکوراسیون داخلی

انسانها تغییر را دوست دارند . تغییر در دکوراسیون منزل و  ارائه سناریوی جدید یکی از بزرگترین نعمت ها برای آنها است. بهسازی منزل کار ساده ای نیست. چون ، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. این عوامل شامل شخصیت و علاقه ، محیط اطراف ، عوامل مالی و غیره است.

وقتی از شخصیت و علاقه اعضای خانواده صحبت می کنیم ، نمی توانیم از سن آنها غافل شویم. کودکان در سنین مختلف اشیا مختلف را دوست دارند ، به عنوان مثال کودکان تا 4 سال دوست دارند اسباب بازی ها و گل ها را ببینند. بنابراین ، اتاق های دیوار باید با تصاویر زمینه رنگارنگ ، پروانه ها ، پرندگان آویز مصنوعی و غیره تزئین شود. به همین ترتیب دوست دارند گزینه های مختلفی را همچون گجت ها ، نقاشی های موتور و گل های مورد علاقه داشته باشند.

محیط پیرامونی در انتخاب دکوراسیون داخلی تأثیر می گذارد. اگر در مناطق روستایی زندگی می کنید ، استفاده از فرش و موکت فکر ناجور است زیرا در مناطق روستایی خاک بدون هیچ مانعی وارد خانه می شود. بنابراین ، استفاده از تشک در چنین مکان هایی یکی از بهترین راه حل ها است زیرا تشک ها به راحتی تمیز می شوند. کیفیت مواد همچنین در دنیای امروز مسئله مهمی است این تمایل به کسب درآمد بیشتر و با استفاده از کیفیت پایین مواد منجر به از بین بردن محیط زیست می گردد. فروشندگانی که  از مواد بی کیفیت  و مخرب در ساخت خانه استفاده می کنند از این دست از افراد هستند.

وضعیت اقتصادی خانه نیز در دکوراسیون و بهسازی منازل تأثیرگذار است. به طور معمول زنان خانه دار آرزو دارند خانه های خود را تزئین کنند ، اما این عوامل به ویژه از نظر مالی مانع آنها می شود. زنان خانه دار تحصیل کرده دوست دارند خانه ای منظم ، تمیز و منظم داشته باشند. آنها در هر رویدادی دکوراسیون داخلی خود را تغییر می دهند.

مردم کابینت های ثابت با بسیاری از کشوها را در اتاق نشیمن دوست دارند. این همچنین باعث زیبایی اتاق نشیمن با بسیاری از قفسه ها می شود که در آن می توانند دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند. استفاده از آکواریوم با ماهی های کوچک و رنگارنگ نیز ظاهر فوق العاده ای دارد.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | comfort emotion interior design 800 min

 

5 نکته ای که باید هنگام برنامه ریزی یک پروژه طراحی داخلی در نظر بگیرید|دکوراسیون داخلی

زمانی که در انجام یک پروژه طراحی داخلی ،همه جزئیات را به دست طراح می سپارید بسیار خوب است که به مهارت خلاقیت طراح منتخب خود و جزئیات اعتماد داشته باشید . اما همیشه بهتر است حتی قبل از برداشتن تلفن برنامه ریزی مشخصی در ذهن داشته باشید

برنامه ریزی به معنای داشتن یک هدف مشخص ، مرزهای مشخص و انتظارات روشن است. ما در اینجا 5 فاکتور مهمی که باید واقعاً قبل از شروع سفر هنری به سمت خانه بهتر بدانید را برایتان معرفی می کنیم تا انجام  پروژه طراحی داخلی را برای شما و طراحتان بسیار آسان کند.

بودجه

اول و مهمترین ، محدودیت بودجه را برای برنامه دکوراسیون داخلی خود تعیین کنید. بودجه پروژه طراحی داخلی باید متناسب با روند کلی طراحی باشد زیرا بر سایر عوامل مانند زمان ساخت ، نیروی انسانی مورد نیاز و خود طراحی داخلی اثر دارد.

اطمینان حاصل کنید که قبل از این هزینه تخمینی را از طراح داخلی خود بخواهید. برای به دست آوردن قیمت دقیق ، زمان تخمین زده شده برای اتمام کار ، طرح و مواد مورد نظر خود را ارائه دهید.

زمان

زمان تخمین زده شده برای اتمام دکوراسیون داخلی خود را در نظر بگیرید. عامل احتمال تجدید نظر و تأخیر به منظور داشتن یک انتظار واقع بینانه را هم در نظر داشته باشید. به خاطر داشته باشید که زمان تعیین شده شما، نیروی انسانی مورد نیاز ، طیف وسیعی از طرح هایی را که می توانید انتخاب کنید و مواد مورد استفاده را تعیین می کند.

فقط برای به روزرسانی رسمی جزئیات پیشرفت طراحی ، دریغ نکنید که پروژه را کمی تأخیر دهید. تجدیدنظرهای اساسی که معمولاً به دلیل عدم ارتباط کافی است ، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و پروژه را طولانی می کند پس با طراح خود برای آگاهی و انجام جزییات کار در ارتباط باشید.

طرح

اکنون که بودجه و زمان تخمین زده شده برای طراحی داخلی خود را تعیین کرده اید ، اکنون می توانید طرح هایی را جستجو کنید یا پیشنهاد دهید که با عوامل ذکر شده بخوبی کار کنند. این کمک می کند تا بدانید که به دنبال کدام سبک می روید

درک دقیق طرحی را که مد نظر شماست ، با تهیه نمونه کارهایی از طرح هایی که ساخته اید یا تحقیق کرده اید ، از ظاهر و احساس دقیق تا جزئیات پیچیده و مواد دلخواه ، برای طراح داخلی آسان تر کنید.

نیروی انسانی

این برنامه تعداد نیروی انسانی مورد نیاز شما را تعیین می کند. برنامه های دقیق تر به معنای نیروی انسانی بیشتر است. به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنید طراح داخلی که انتخاب می کنید مشارکت را ارزشیابی می کند و فقط با صنعتگران بسیار ماهر کار می کند.

محدودیت های ساختمان

از قبل محدودیت های مربوط به ساختمان را بدانید ، وجود محدودیت هایی در محل ساختمان ، شما را دچار دردسرهای زیادی خواهد کرد البته  طراح احتمالاً طرح و جدول زمانی را پیشنهاد می کند که در مورد محدودیت کار کند.

این 5 عامل حیاتی به یکدیگر وابسته هستند. تکمیل این جزئیات یک طرح جامع را برای شما فراهم می کند که طراح داخلی شما می تواند بلافاصله با سردرگمی کمتری نسبت به سپردن تمام جزئیات به طور کامل به طراح ، کار کند.

 

چگونه طراحی می تواند بر احساسات شما تأثیر بگذارد

ما معتقدیم که مکان و خانه شما باید محل نگهداری نهایی شما باشد و طراحان داخلی سعی در طراحی فضایی دارند که نهایت راحتی را داشته باشد ، متناسب با روال مشتری باشد و سبک و طرح روز را پیاده کند. البته ، داشتن خانه ای کاملاً زیبا هنگام زندگی در خانه ضروری است ، زیرا بیشتر زندگی خود را در آن می گذرانید ، اما همچنین باید در نظر بگیریم که چگونه گزینه های طراحی داخلی و دکوراسیون می توانند ناخودآگاه بر روحیه و ذهنیت شما تأثیر بگذارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | residential interior design 2000x800 min

 

چگونه طراحی داخلی می تواند ناخودآگاه بر روحیه شما تأثیر بگذارد؟

بدون اینکه ما متوجه شویم ، طراحی داخلی ملک شما می تواند احساسات و رفاه شما را به طور قابل توجهی تحریک و تحت تأثیر قرار دهد زیرا ما تحت تأثیر محیطمان  قرار می گیریم. عوامل زیادی به احساس ما به خصوص در خانه کمک می کنند. در حالت ایده آل ، افراد  می خواهند  کاملاً خود را در بهترین فضا و روحیه احساس کنند. در طراحی داخلی مسکونی ، طراح  می خواهد فضایی ایجاد کند که بازتابی از ساکنین ، سبک زندگی و سلیقه آنها باشد. بگذارید بررسی کنیم چه عواملی روحیه و حالت روحی شما را تغییر می دهد و نحوه برخورد ما با آنها برای افزایش سلامتی چگونه باید باشد.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | residential interior design bedroom min

 

سازماندهی و ذخیره سازی

بدیهی است که یک منطقه کاملاً منظم و برنامه ریزی شده شما را آرام و مثبت نگه می دارد. زندگی در محیطی بسیار شلوغ و نامنظم ذهن شما را مشروط می کند تا آن را با بی نظمی و فشار همراه کند. برنامه ریزی و اجتناب از این امکان هنگام ساخت و طراحی پروژه طراحی داخلی مسکونی بسیار حیاتی است.

 

عملکرد و درک فضا

استودیوهای طراحی و ساخت داخلی باید در مورد فضا و طراحی شما قضاوت کنند و همچنین مزایای آن را تنظیم کنند.

 

رنگ

روانشناسی رنگ هنگام صحبت کردن در انتخاب لحن و حالت روحی شما ، موضوعی عظیم است. رنگ به عنوان یک محرک عمل می کند و به نوع سایه ای که انتخاب می کنید بستگی دارد. رنگ احساسات خاص افراد را برجسته می کند.

رنگ یک محرک بصری است تا بر احساسات شما تأثیر بگذارد. بسته به سایه ، احساسات خاص را مشخص می کند و باعث افزایش آن می شود. رنگ آبی آرامش را تشویق می کند. رنگ زرد با شادی و نور همراه است. گفته می شود رنگ سبز احساس استرس را کاهش می دهد و به طبیعت شباهت دارد. تحقیق در مورد رنگ یک روش عالی برای انتخاب گزینه ای است که بیشتر به سمت شما جذب می شود ، سپس می توان آن را با نقاشی و تزئین یا انتخاب شما در مبلمان ترکیب کرد.

 

بافت ، عناصر و مواد

در طراحی داخلی ، انتخاب در پایان ، مواد و بافت در مبلمان و لوازم جانبی می تواند احساس راحتی و در نتیجه رفاه فرد را افزایش دهد. در طراحی داخلی و خدمات ساخت ، این مورد بسیار مورد بررسی قرار می گیرد زیرا افراد تمایل دارند گزینه هایی را انتخاب کنند که پایدار ، با دوام باشد و مناسب هستند.

 

روشنایی

نور بسیار مهم است. انتخاب غیر کارشناسانه در نورپردازی فضای داخلی و مناطق تعیین شده محیط را خراب می کند ، بنابراین باید این احساس را تأیید کرد که در خانه شما احساس مثبت ایجاد کنید.

یک محیط راحت منجر به آرامش خاطر خواهد شد. در طراحی داخلی مسکونی ، طراحان داخلی ما در ایجاد راه حل های ذخیره سازی هوشمند برای نگه داشتن موارد مهم ، وسایل یا اسناد به صورت پنهان اما به راحتی ذخیره و تخصیص یافته متخصص هستند. تمزا لندن یک پست وبلاگ ایجاد کرده است که همه آن را در مورد راه حلهای ذخیره سازی هوشمند با جزئیات بررسی می کند. بهم ریختن خانه و از بین بردن تمام حواس پرتی ها ، بهره وری شما را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می دهد که چون از یک فضای پرمشغله رها شده اید ، آرام باشید. لوازم جانبی برای سبک دادن به خانه شما بسیار مناسب است اما در جایی که برای قرار دادن چیزی مانند یک فنجان قهوه تلاش می کنید زیاده روی نکنید.

محیط باید دارای نوری باشد که امکان انعطاف پذیری لایه ها را فراهم کند. چراغ های کم نور می توانند به دستیابی به محیطی آرامش بخش که راحتی را ترغیب می کند کمک کنند. در صورت نیاز به تولید یا تأکید بر فضای بزرگتر ، چراغ های روشن تر این امر را به انجام می رسانند. از نظر روانشناسی ، تا آنجا که ممکن است نور طبیعی در طراحی خانه بگنجانید تا رفاه و روحیه خود را به حداکثر برسانید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | residential interior design sage kitchen min

 

درک فضا و چیدمان

همراهی با سازماندهی و ذخیره سازی ، برنامه ریزی و طراحی چیدمان فضای شما نشان دهنده احساس شما در خانه و همچنین احساس مهمان در هنگام حضور است. طراحان داخلی بر این موضوع تمرکز دارند که چگونه می توان محیطی را مهیج و و مثبت نشان دهیم. انتخاب مبلمان متناسب با فضا بسیار مهم است. به طور مثال اگرمی خواهید احساس فضای بزرگتری را داشته باشید یک آینه بزرگ را در دیوار پشتی قرار دهید.

ترتیب مبلمان و استفاده مناسب از فضا روحیه دعوت کننده را تشویق می کند. ایجاد فضای مرده می تواند انرژی منفی را در فضا ایجاد کند ، مانند چیدمان بیشتر مبلمان در مقابل دیوار. توزیع ماهرانه و چیدمان هوشمند روحیه  افراد را افزایش می دهد و طراحان داخلی می توانند در این امر کمک کنند.

 

بیوفیلی و بافت

همانطور که طراحان داخلی ما بحث کرده اند ، روند بیوفیلی در طراحی داخلی مسکونی به طور فزاینده ای محبوب شده است. آوردن زندگی در داخل خانه بر سلامتی و نگرش مثبت شما تأکید می کند. افزودن گیاهان عنصری مشهود و مناسب است که می توانید بیشتر در مورد راهنمای طراحی داخلی گیاهان در خانه مطالعه کنید.

بیوفیلی فقط به ترکیب سبزی محدود نمی شود. بلکه استفاده از مواد طبیعی را هم بکار می برد. استفاده از مواد ارگانیک مانند مبلمان و کفپوش چوبی یک محیط هارمونیک ایجاد می کند که به شما امکان می دهد  که آرام باشید. تصمیمات ظریف مانند یک بافت غنی از یک فرش بر راحتی و آرامش  تا شادی تأکید دارند. می توانید از عناصر دیگر الهام بگیرید و از این ایده ها برای یک طراحی داخلی کاملاً هماهنگ که همیشه به رفاه و روحیه مثبت شما کمک می کند ، استفاده کنید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | residential interior design living room min

 

چگونه طراحی داخلی شما بر ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر می گذارد

طراحی خود را متناسب کنید بنابراین جسم و ذهن شما را خشنود می کند.

معمولاً وقتی در مورد طراحی داخلی بحث می کنیم ، در مورد جنبه های زیبایی صحبت می کنیم – نحوه دستیابی به ظاهری خاص ، از سبک تزئینی که باید از آن الگو بگیرید ، روندهای جدید طراحی که باید بررسی کنید. این تنها یک قطعه از معما است. مسئله ای که همیشه مورد توجه قرار نگرفته است ، تأثیر فلسفی طراحی داخلی بر ناخودآگاه شماست. باور کنید یا نکنید ، انتخاب هایی که هنگام تصمیم گیری در مورد شکل ظاهری خانه خود انجام می دهید ، تأثیر عجیبی بر احساسات و برداشت شما دارد. رنگ دیوارهای آشپزخانه شما ممکن است در اضطراب شما نقش داشته باشد و کاناپه تجاری شما باعث شود دیگران تصور کنند که شما متکثر هستید. آیا می خواهید مطمئن شوید که خانه شما احساس درستی ایجاد می کند؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد جنبه روانی تزئینات به ادامه مطلب بروید. از این اطلاعات برای ایجاد طرحی مناسب استفاده کنید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | white marble bathroom t20 x28ll8 min

 

انتخاب رنگ بر روحیه شما تأثیر می گذارد

تعجب آور نیست که رنگ یک مولفه اصلی چگونگی تجربه دنیای اطرافمان است. اما آنچه ممکن است برای برخی تعجب آور باشد این واقعیت است که رنگهای موجود در محیط ما تأثیر قطعی بر روحیه و احساسات دارند. هنگامی که شروع به طراحی داخلی منزل خود می کنید ، اطمینان حاصل کنید که از رنگ ها به شیوه ای متناسب با لحنی که می خواهید در فضا ایجاد کنید استفاده می کنید. روانشناسی رنگ مدرن ریشه آن از اوایل قرن نوزدهم است که یوهان ولفگانگ فون گوته  در کتاب نظریه رنگها منتشر کرد.

 

قرمز: نماد قدرت و اشتیاق است. می توان از آن برای گرم کردن فضاها و ایجاد احساس صمیمیت بیشتر در آنها استفاده کرد.

نارنجی: انرژی و نوآوری زیادی را به شما ارائه می دهد. بهتر است به عنوان تاکید استفاده شود زیرا مقدار زیاد باعث می شود افراد بیش از حد احساس سر و صدا کنند.

زرد: با شادی ، خلقت و خلاقیت همراه است. این ترکیب در ترکیب با یک خنثی آرام بخش و در اتاقهایی با نور طبیعی زیاد برای ایجاد یک محیط آرام کار می کند.

سبز: به خاطر خصوصیات تسکین دهنده آن شناخته شده است. سبز انتخاب مناسب برای سالن مسافرتی یا ورودی است زیرا انتقال از فضای خارج را آسان می کند.

آبی: احساس آرامش و طراوت را ادامه می دهد. این برای مناطق پر رفت و آمد مانند آشپزخانه و حمام مناسب است.

بنفش: مخلوط سلطنت و تجمل است. بنفش یک انتخاب عالی برای اتاقهای رسمی پذیرایی یا اتاقهای خواب اصلی است زیرا هوایی از ظرافت و سرسبز بودن را به آن اضافه می کند.

خاکستری: به شما احساس آرامش می دهد. از رنگ خاکستری در فضاهایی مانند دفاتر خانگی یا حمام استفاده کنید.

قهوه ای: مانند سبز ، ریشه های طبیعی قهوه ای به آن لمس آرامش بخش می دهند. آن را برای اتاق هایی که خانواده در آن جمع می شوند و مبلمان های گروهی که گفتگو را تحریک می کنند انتخاب کنید.

سیاه: ادعای قدرت. برای قطعه هایی که می خواهید چشم ها را به خود جلب کنید ، از رنگ سیاه استفاده کنید.

سفید: احساس تمیزی و خلوص را نشان می دهد. برای تعریف یک فضا بسیار مناسب است ، اما از رنگ سفید در ترکیب با رنگهای دیگر استفاده کنید زیرا بیش از حد استریل خوانده می شود.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که انتخاب می کنید کدام رنگ را در فضای داخلی خود قرار دهید ، سه انتخاب بهتر از یک رنگ است. برای بزرگترین وسایل مانند دیوارها و کفها یک رنگ خنثی ، برای مبلمان و سایر اقلام محکم رنگ آرام تری انتخاب کنید. سپس ، یک سوم رنگ چشمگیر تر برای انتخاب در لوازم جانبی بیانیه و دکوراسیون خود انتخاب کنید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | blue living room home decor t20 gLl7XG 2048x1536 min

رنگ ها را بر اساس مود دلخواهی که برای فضا می خواهید انتخاب کنید.

 

نوع روند شما شخصیت شما را آشکار می کند

وقتی رنگ را روی دیوارها گذاشتید ، وقت آن است که تصمیم بگیرید چگونه فضای را پر کنید. ژان بودریار ، جامعه شناس در کتاب خود ، “سیستم اشیا ” ، استدلال می کند که هر شی برای پر کردن یک فضا انتخاب می شود که به عملکرد آن کمک می کند. اما فراتر از آن ، ترکیبی از هر موردی که فضای داخلی را پر می کند – از چیدمان صندلی ها تا دیوارهای آویز ، ن تا زیراندازهایی که روی میز قهوه شما قرار گرفته اند ، به عنوان بیان شخصیت ها و خواسته های ما عمل می کند. او پیشنهاد می کند وقتی میهمانان را به خانه هایمان دعوت می کنیم ، آنها به طور غریزی فضای داخلی ما را بر اساس چهار معیار ارزش مجزا ارزیابی می کنند ، علاوه بر این که به ارزش اسمی آنها نگاه می کنند:

عملکرد: آیا این مورد متناسب با نیازهای شماست؟ آیا میز آشپزخانه آنقدر بزرگ است که بتواند همه خانواده شما را در آن جای دهد؟ آیا این کفپوش کل فضای اتاق را پوشش می دهد؟

مبادله: آیا این مورد ارزش این قیمت را دارد؟ آیا ترجیح می دهید این کاناپه مجلل با قیمت 1000 دلار یا یک سوئیت اتاق خواب کامل با همان قیمت را داشته باشید؟

نمادین: آیا به این مورد دلبستگی عاطفی دارد؟ آیا مجموعه ای از عکس های خانوادگی را برای دکوراسیون خود انتخاب کرده اید یا چاپ نقاشی را انتخاب کرده اید؟

علامت: آیا این مورد دارای نماد خاص یا وضعیتی است؟ آیا نام تجاری است یا ژنریک؟

با استفاده از این معیارها ، شخصی که کاناپه کوچکتر و طراح را به جای یک مارک عمومی انتخاب کند که فضای زیادی برای گسترش خانواده آنها در کنار هم داشته باشد ، به لحاظ ظاهری و موقعیت اجتماعی بسیار دغدغه مند خواهد بود. برعکس ، شخصی که درب یخچال او با آثار هنری بچه ها و کارت پستال سفرهای دوستانش پوشانده شده است ، از فردی با آشپزخانه مینیمال پذیرا تر و احساساتی تر خواهد بود. در حالی که هیچ جواب غلطی وجود ندارد ، هنگام رفتن به خرید وسایل برای پر کردن اتاق های خود ، کار بودریار را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که فضای داخلی تصور مورد نظر شما را ایجاد می کند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | architecture living room couch furnitures home decor interior design white sofa t20 GJG33e 2048x1457 min

انتخاب های طراحی شما ناخودآگاه شخصیت شما را نشان می دهد.

 

اتاق نشیمن با هنر زیبا

 • درک کمک های فضایی توهم بیشتری می دهد

شما این جمله را می دانید ، “برای شغل مورد نظر خود لباس بپوشید ، نه شغلی که دارید”؟ اگرچه این توصیه کاملاً محکم برای مصاحبه است ، اما در اینجا متوقف نشوید. احساسات به همین راحتی می تواند در تزئین اتاق های منزل شما اعمال شود. طراحان داخلی برای جادارتر جلوه دادن خانه و اطمینان از راحت ترین کارائی اتاق ها از مفهومی به نام Perception of Space برای دهه ها استفاده می کنند. اساساً ، این فقط به معنای استفاده از ترفندهای تصویری برای تغییر نحوه مشاهده دیگران از فضای اطراف است. اگر می خواهید یک اتاق در خانه شما بزرگتر به نظر برسد ، مبلمان را با اندازه باریک تر انتخاب کنید ، یک آینه بزرگ روی دیوار پشتی قرار دهید ، و با دیوارپوش ها عمق ایجاد کنید. افرادی که می خواهند فضایشان جذاب باشد باید به یک پالت رنگ گرم بچسبند ، با مبلمان یک گروه صمیمی ایجاد کنند و نور محیط زیادی را ارائه دهند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | home t20 BElLov 2048x1536 min

برای کنترل ادراک یک فضا از توهمات نوری استفاده کنید. مانند دیوارهای پنجره به جای دیوار معمولی.

 

از فنگ شویی استفاده کنید تا به خانه شما انرژی خوبی بدهد

اگر می خواهید چیزهای زیادی در زندگی خود تغییر دهید ، چرا با تغییر فضای داخلی خود شروع نمی کنید؟ هنر چینی فنگ شویی باستان بیش از 3000 سال است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت کنندگان معتقدند که پیروی از این اصول می تواند به جذب خوشبختی ، موفقیت ، عشق و انرژی مثبت کمک کند. پایبندی واقعی به نقشه انرژی ، برای تعیین هر جنبه از دکوراسیون استفاده کنید

رنگ ها ، مواد طبیعی مورد استفاده.

 با این حال ، اگر آماده انجام رنگ زدن نیستید ، چند کار وجود دارد که همه می توانند برای بهبود انرژی در خانه خود انجام دهند. اطمینان حاصل کنید که ورودی شما تمیز ، رنگارنگ و خوشامدگو است. همه مبلمان خود را مرتب کنید تا به شما امکان دهد به وضوح درب اتاق را ببینید و برای مهمانان دعوت کننده جلوه کنید. تزئین با عناصر طبیعی مانند گل و سنگ. حتماً خانه خود را در شرایط مناسب و بدون درهم و برهمی نگه دارید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | home interior t20 2JQArO min

 

فنگ شویی فضاهای زندگی خود را برای وارد کردن انرژی خوب به خانه خود فراهم کنید.

روشی که طراحی داخلی خانه شما به نظر می رسد تنها یک وجه کوچک از تأثیر آن است. در پشت رنگ هایی که برای دیوارهای خود انتخاب می کنید و نحوه چیدمان مبلمان ، یک معنای اضافی وجود دارد. هر انتخاب طرحی که انجام می دهید تأثیر روانشناختی متفاوتی بر ناخودآگاه شما دارد. این نکات را در بالا بخوانید و هنگام ایده پردازی فضای خود آنها را در نظر بگیرید. اجازه دهید به شما کمک کنیم فضایی ایجاد کنید که به همان اندازه برای جسم و روان شما نیز خوشایند باشد. آیا می خواهید تزئین خانه خود را از نظر روانشناسی انجام دهید؟ اگر قبلاً این کار را انجام داده اید ، چه انتخاب هایی در طراحی انجام داده اید؟

 

چگونه بهترین پارچه ها را برای  اثاثیه یا لوازم داخلی انتخاب کنیم؟

نحوه انتخاب بهترین پارچه های تودوزی در طراحی داخلی

آیا وقتی به فضای داخلی خود نگاه می کنید به دنبال تغییر یا بازسازی هستید؟ ممکن است این باشد که شما در حال طراحی پروژه طراحی داخلی خود هستید و می خواهید بهترین قطعات اثاثیه یا لوازم داخلی را برای یک خانه داخلی یا فضای تجاری شخصی تر و با شخصیت بیشتر پیدا کنید. به نظر می رسد یافتن انتخاب مناسب پارچه با انتخاب رنگ یا الگویی که می خواهید دشوار به نظر برسد ، چیز دیگری بیش از آنچه که به چشم می آید وجود دارد و ما باید جزئیات مهم دوام ، مراقبت و زیبایی را نیز در نظر بگیریم

ماندگاری باید در درجه اول قرار گیرد!

قبل از در نظر گرفتن زیبایی انتخاب پارچه ،که یک کار هیجان انگیز و در عین حال چالش برانگیز را در برابر شما قرار می دهد ، در مرحله اول باید علم و کیفیت پارچه را بررسی کرد. تا پی برد که  دوام و ماندگاری آن چقدر است. یافتن چیزی که مطمئناً دوام زیادی نداشته باشد و زود فرسوده شود هیچ مزیتی ندارد. شما با این کار هزینه و وقت خود را از دست می دهید

 

سوالات متداول مشتریان در مورد دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟

کلمه دکوراسیون داخلی در اوایل قرن بیستم معنا یافته است و به آن گروه از دست افرادی میگویند که که در خلق ایده های چشمگیر در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی تخصص دارند.

فاکتور های موثر در تغییر دکوراسیون داخلی چه چیزهایی هستند؟

انسانها تغییر را دوست دارند . تغییر در دکوراسیون منزل و ارائه سناریوی جدید یکی از بزرگترین نعمت ها برای آنها است. بهسازی منزل کار ساده ای نیست. چون ، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. این عوامل شامل شخصیت و علاقه ، محیط اطراف ، عوامل مالی و غیره است.

نکات مهم دکوراسیون داخلی چیست؟

بودجه، زمان، طرح، نیروی انسانی، محدودیت های ساختمان

چگونه طراحی می تواند بر احساسات ما تأثیر بگذارد؟

داشتن خانه ای کاملاً زیبا هنگام زندگی در خانه ضروری است ، زیرا بیشتر زندگی خود را در آن می گذرانید ، اما همچنین باید در نظر بگیریم که چگونه گزینه های طراحی داخلی و دکوراسیون می توانند ناخودآگاه بر روحیه و ذهنیت شما تأثیر بگذارند.

معیارهای ارزش یک طراحی چه چیزهایی هستند؟

عملکرد، مبادله، نمادین، علامت

برای وسایل خانه چگونه پارچه انتخاب کنیم؟

قبل از در نظر گرفتن زیبایی انتخاب پارچه ،که یک کار هیجان انگیز و در عین حال چالش برانگیز را در برابر شما قرار می دهد ، در مرحله اول باید علم و کیفیت پارچه را بررسی کرد. تا پی برد که دوام و ماندگاری آن چقدر است.

دکوراسیون داخلی چقدر اهمیت دارد؟

از آنجایی که خانه‌ی شما با دکوراسیون آن شناخته میشود پس می توان گفت مهم ترین موضوع در مورد منزل شما دکوراسیون داخلی آن است.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!