قیمت کابینت هایگلاس ترک چقدر است؟!

زمانی که می خواهیم برای خانه خود کابینتی انتخاب کنیم، اولین نکته ای که توجه ما به آن جلب می شود قیمت کابینت است و مثلا اگر کابینت هایگلاس ترک بخواهیم بعد از پسند کردن از خود می پرسیم حالا قیمت کابینت هایگلاس ترک چند است. استفاده از کابینت های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را بر دوش ما قرار دهد. شما می توانید با بررسی کردن کابینت های مختلف و همچنین قیمت آن ها، بهترین کابینت را انتخاب کرده و با توجه به بودجه خود طراحی و ساخت آن کابینت را به ما بسپارید.

زمانی که می خواهیم کابینت تهیه کنیم، قیمت کابینت ها بر حسب متری x تومان بررسی می شود. متری x تومان به معنای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است که قیمت آن x تومان است. به عنوان مثال منظور از یک متر کابینت ام دی اف (MDF) ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به طوری که اگر تمام کابینت های آشپزخانه از نوع زمینی و دیواری باشند و شما شروع به قدم زدن در محیط آشپزخانه تان بکنید و فرض را بر این بگیریم که هر قدم شما یک متر است به تعداد قدم هایی که در آشپزخانه برمیدارید را در قیمت متری کابینت خود کنید و برای خود فاکتور صادر کنید اما قطعا با توجه به سبک های جدید کابینت آشپزخانه این موضوع صادق نیست.

 

قیمت کابینت هایگلاس

 

نوع کابینتقیمت متریجنس یونیتجنس درب و نماتوضیحات
کابینت هایگلاس تمام خارجیتماس بگیرید. خارجیتمام خارجیقیمت درج شده شامل : کلیه یراق آلات،  لولا، جک پاخور، ریل، دستگیره تاج،  زیر چراغ، پایه صفحه روی کابینت میباشد و هیچ هزینه اضافی دریافت نمیشود
کابینت هایگلاس مونتاژ ایرانتماس بگیرید.ایرانیخارجی مونتاژ ایران
کابینت هایگلاس تمام ایرانیتماس بگیرید.ایرانیتمام ایرانی

 

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است . اما موضوعی که در این بین اهیمت پیدا میکند این است که وقتی میگوییم کابینت هایگلاس دقیقا منظورمان چه چیزی است.

هایگلاس به نوعی ورق که دارای مغزی ام دی اف و روکش پلکسی گلاس می گویند که معمولاً فقط از یک طرف با پلکسی گلس پوشیده شده و سمت دیگر این ورق های ام دی اف با لایه هایی از روکش های ارزانتر پوشیده می‌شود. زیبایی، شفافیت و براق بودن ویژگی های اصلی های گلاس است که باعث شده بسیاری از افراد برای قسمت های مختلف خانه مانند دکوراسیون، کمد دیواری، کابینت آشپزخانه و… از آن ها استفاده کنند.

 

مقایسه قیمت کابینت هایگلاس ترک با سایر کابینت‌ها

کابینت هایگلاس یکی از محبوب‌‌‌‌ترین انواع کابینت آشپزخانه است که به دلیل زیبایی، درخشندگی و مقاومت بالا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این کابینت‌ها از بدنه‌‌ای از جنس ام دی اف و روکش هایگلاس ساخته می‌شوند که به آنها ظاهری براق و جذاب می‌بخشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 613ef4c76f10f03b99927ab688000968 inkقیمت کابینت هایگلاس به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • کیفیت مواد اولیه: کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت کابینت، از جمله جنس ام دی اف و روکش هایگلاس، تأثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد.
  • ابعاد و اندازه کابینت: ابعاد و اندازه کابینت نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، کابینت‌های با ابعاد بزرگ‌‌‌تر، قیمت بالاتری دارند.
  • تعداد کابینت‌ها: تعداد کابینت‌های مورد نیاز نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، کابینت‌های با تعداد بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
  • نوع طراحی کابینت: نوع طراحی کابینت نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، کابینت‌های با طراحی پیچیده‌‌‌تر، قیمت بالاتری دارند.
  • موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی نیز بر قیمت کابینت تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، کابینت‌ها در شهرهای بزرگ‌‌‌تر، قیمت بالاتری دارند.

 

قیمت تمام شده کابینت هایگلاس ترک

کابینت‌های هایگلاس ترک از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل، قیمت بالاتری نسبت به کابینت هایگلاس ایرانی دارند. قیمت کابینت هایگلاس ترک در ایران می‌تواند بسته به عوامل مختلف، متفاوت باشد.

 

قیمت سایر کابینت‌ها در بازار ایران

علاوه بر کابینت هایگلاس، انواع دیگری از کابینت‌ها نیز در بازار موجود هستند که قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی از این کابینت‌ها عبارتند از:

  • کابینت هایگلاس ایرانی: کابینت هایگلاس ایرانی از کیفیت پایین‌‌‌‌تری نسبت به کابینت هایگلاس ترک برخوردار هستند و به همین دلیل، قیمت پایین‌‌‌‌تری نیز دارند.
  • کابینت ممبران: کابینت ممبران از ورق‌های ممبران ساخته می‌شود که ظاهری شبیه به چوب دارد. این کابینت‌ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و به همین دلیل، طرفداران زیادی دارند.
  • کابینت چوبی: کابینت چوبی از چوب طبیعی ساخته می‌شود و از کیفیت و زیبایی بالایی برخوردار است. این کابینت‌ها قیمت بالایی دارند و به همین دلیل، برای افرادی که بودجه کافی دارند، مناسب هستند.

 

آیا قیمت کابینت هایگلاس ترک از بقیه کابینت‌ها گران‌تر است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده، می‌توان گفت که قیمت کابینت هایگلاس ترک بالاتر از سایر کابینت‌ها است. این تفاوت قیمت به دلیل کیفیت بالای مواد اولیه و ساخت کابینت هایگلاس ترک است. کابینت هایگلاس ترک در برابر خراش، ضربه و رطوبت مقاوم هستند و ماندگاری بالایی دارند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Broadway bespoke kitchen 2022 09 ink

همچنین، این کابینت‌ها ظاهری براق و جذاب دارند که می‌تواند به آشپزخانه جلوه‌‌ای مدرن و زیبا ببخشد. با این حال، اگر به دنبال کابینت با قیمت مناسب‌‌‌تر هستید، می‌توانید کابینت هایگلاس ایرانی یا کابینت ممبران را انتخاب کنید. این کابینت‌ها نیز از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند.

 

 

تفاوت کابینت هایگلاس ترک با کابینت هایگلاس ایرانی

تفاوت های گلاس ترک و ایرانی ممکن است در بعضی موارد به چشم نیاید، چراکه مواد اولیه سازنده محصولات تقریباً یکی است. ولی وقتی از نظر تخصصی این دو نوع های گلاس را با هم مقایسه می کنیم متوجه تفاوت هایی می شویم که درزمان خرید بهتر است به آن ها توجه کنید. ام دی اف با روکش های گلاس تولید کشور ترکیه طبق استانداردهای کشورهای اروپایی ساخته می شود و از طرفی بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز تولیدات ام دی اف های گلاس در این کشور، از کشور لهستان که بزرگترین تولید کننده ام دی اف در اروپا می باشد تامین می گردد. این در صورتی است که ورق های های گلاس ایرانی دارای مغزی ام دی اف وارد شده از تایلند هستند و همین باعث شده که سطح کیفی پایین تری نسبت به نمونه های ترکی داشته باشند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 8 Overlook Sandstone Kitchen 2 ink

مورد بعدی که باید در خصوص تفاوت کیفیت های گلاس ترک و ایرانی در نظر داشته باشید این است که روکش رنگی مورد استفاده در های گلاس های ترک تولید شده توسط کشور کار است و دارای یک لایه محافظ UV جهت درخشندگی بیشتر و دوام بیشتر در برابر نور هستند به شما این امکان را می‌دهند که همیشه ورق های ام دی افی با درخشندگی و رنگ ثابت داشته باشید. این در صورتی است که ورق های های گلاس ایرانی دارای تنوع بالایی هستند و شما می توانید نمونه های خاصی را در بازار ببینید که کیفیت مناسب و قابل رقابت با انواع های گلاس ترک دارند، البته این نکته را فراموش نکنید که در بسیاری از موارد نیز شاهد این هستیم که برخی از تولیدکنندگان ایرانی از روکش های رنگی ارزان و با کیفیت پایین استفاده می کنند و همین موضوع باعث شده بسیاری از مشتریان تصور کنند که همه های گلاس تولید ایران دارای کیفیت پایین می باشد.

موضوع برقی که باعث تفاوت بین های گلاس ترک و ایرانی می‌شود، نحوه چسباندن روکش های گلاس بر روی ورق های ام دی اف است. شرکت‌های تولیدی در زمان چسباندن ورق های های گلاس بر روی ام دی اف باید حتما این نکته را به یاد داشته باشند که حتما سطح زیرین ورق باید کاملا صاف و صیقلی باشد، همچنین وجود هر گونه کثیفی بر روی سطح ام دی اف باعث میشود ورق های گلاس چسبانده شده بر روی ام دی اف بی کیفیت و زشت به نظر برسد.

 

کابینت هایگلاس ترک از چه چیزی ساخته شده است؟

روکش کابینت هایگلاس ایرانی که از اکریلیک، یک پلاستیک مصنوعی وبا کیفیت بالا است،  اغلب در بازار به صورت ورق و به عنوان جایگزین شیشه استفاده می شود و سطحی مقاوم را در برابر خرد شدن فراهم می کند. کابینت های اکریلیک دارای براقیت عالی، مناسب آشپزخانه های سبک معاصر است. آنها به راحتی ترک نمی خورند ، تراشیده  و لک نمی شوند. و انعکاسی آینه مانند را ایجاد می کنند.

 

نقاط مثبت و منفی کابینت هایگلاس ترک

دو دلیل عمده و ایده آل برای محبوبیت کابینت های هایگلاس وجود دارد. اگر احساسی معاصر برای شلوغ ترین اتاق خانه می خواهید. این کابینت ظاهر بصری خیره کننده ای در طراحی آشپزخانه دارند و اگر احساسی معاصر برای فضا میخواهید این نوع از کابینت ها انتخابی مناسب برای فضاهای شلوغ به شمار می روند.زمانی از سال است که تمایل داریم آشپزخانه های خود را به روز کنیم. روکش کابینتی که انتخاب کرده اید تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضای شما می گذارد. در طول سال های اخیر کابینت های هایگلاس به دلیل ظاهر بصری دیدنی و جذاب ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. کابینت های با براقیت بیشتر مناسب آشپزخانه های سبک معاصر هستند تا سبک های سنتی. بیایید نقاط مثبت و منفی این کابینت ها را بررسی کنیم.

مزایای استفاده از کابینت هایگلاس ترک:

کابینت های هایگلاس ترک با جلای صاف و براق ، به عنوان نوسازی چشمگیری در بازسازی آشپزخانه های مدرن است و برای آشپزخانه های سبک معاصر مناسب تر از آشپزخانه های سنتی است. به علاوه ، کابینت های هایگلاس نور را به طور موثر منعکس می کنند و فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر می کنند که این مورد می تواند برای فضاهای کوچک عالی باشد.

در سالهای اخیر، کابینت های اکریلیک با براقیت بالا به دلیل داشتن جذابیت بصری چشمگیر ، بسیار محبوب شده اند. اگر قصد دارید که آشپزخانه خود را بازسازی کنید ، این موضوع را به خاطر داشته باشید که در آخر کارکابینت خانه شما می تواند تأثیر زیادی بر احساس و ظاهر فضای شما بگذارد.

روکش کابینتی که انتخاب می کنید ، صرف نظر از ماده کابینتی که انتخاب می کنید  می تواند ظاهری کاملاً متفاوت ایجاد کند. کابینت هایگلاس ترک یا براق علاوه بر زیبایی ظاهری ، مزیت های دیگری هم دارد تا شما را ترغیب به استفاده از این کابینت در آشپزخانه کند.

 

انعکاس نور

اولین و مهم ترین مزیت این کابینت خاصیت انعکاس نور میباشد ، این خاصیت باعث میشود تا نور محیط به خوبی به اطراف منعکس شود ، به خصوص برای آشپز خانه هایی که از داشتن نور مستقیم محروم هستند استفاده از کابینت هایگلاس توصیه میشود .

مهم نیست که فضای شما نور طبیعی زیادی نداشته باشد زیرا یکی از مزایای بزرگ کابینت های براق این است که نور را منعکس می کنند. به اصطلاح “جلوه آینه ای” درب های براق جلوه وسیعتری به فضای شما می بخشد ، بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی داشته باشید این نوع کابینت ها بسیار توصیه می شود.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | t min

 

تمیز شدن راحت

کابینت هایگلاس به دلیل اینکه برجستگی سطحی ندارد خیلی سخت لکه چربی و آلودگی به خود میگرید (البته منظورمان لکه انگشت و دست نیست که این لکه ها خیلی راحت پاک میشوند ) همچنین به دلیل صاف بود سطحش خیلی راحت قابل تمیز شدن میباشد .یکی از بزرگترین مزایای آشپزخانه های با کابینت هایگلاس ، تمیز کردن آسان آنها است. لکه ها و علائم به سادگی پاک می شوند و زحمت شما را برای تمیز کردن به حداقل ممکن می رسانند. استفاده از پارچه مرطوب و نرم و بدون خراش برای از بین بردن لکه ها کافی هستند. لکه ها همچنین بدون نیاز به هیچ گونه آب بندی یا روش خاصی ، کیفیت ضد آب فوق العاده ای ارائه می دهند.

 

ضد آب

کابینت ها ضد آب هستند و نیازی به هیچگونه روش خاص و آب بندی خاصی ندارید.

 

احساس مدرن

درهای براق جلوه ای لوکس و مدرن به آشپزخانه شما می بخشد.

 

تجدید نظر بصری پویا

ظاهر جدید جذاب و فضای پویای کلی آشپزخانه هایگلاس ، محیط را برای تهیه غذا و میان وعده را به یک فضای  لذت بخش تبدیل می کند. دیگر شما و سایر اعضای خانواده نمی خواهید از صرف وقت برای آماده سازی غذا و پخت و پز خودداری کنید. و فضای داخلی آشپزخانه جدید شما و دیگران را ترغیب می کند که حتی بیشتر وقت خود را در این اتاق جذاب بگذرانند و آن را به محلی برای تجمع فعالیت های خود در خانه تبدیل کنند.

 

دوام طولانی مدت

صرف نظر از نوع کابینت مدرن با براقیت بالا ، پیشخوان یا رومیزی که برای فضای داخلی آشپزخانه جدید خود انتخاب می کنید ، دارای دوام قابل اعتمادی است.

 

تعمیر و نگهداری آسان

برای شستن این سطوح با مواد شوینده ملایم ، اسپری تمیز کننده شیشه ملایم یا مخلوط سرکه و آب ، می توانید به راحتی آنها را تمیز و درخشان نگه دارید. با استفاده از یک پاک کننده خامه ای ساینده ، لکه ها یا لکه های سطح لجبازی را از بین ببرید. همیشه این سطوح هایگلاس را با استفاده از پارچه ای نرم خشک کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

انواع طرح ها

هایگلاس دارای انواع متنوعی از سبک ها و رنگ ها برای هر ترکیبی هستند. ایجاد آشپزخانه ای منحصر به فرد و مدرن ، با ترکیب بافت های فلزی و طبیعت امکان پذیر است. تن های بدیع مانند مس ، ذغال سنگ و گل و لای ، و همچنین رنگ کلاسیک مروارید که حس جادار بودن و پاکیزگی را به آشپزخانه شما می بخشد ، یا روکش چوبی براق که ظرافت و گرما را به فضای شما می بخشد.

 

ترکیب بندی متنوع

علاوه بر این ، هایگلاس نیز می توانند با مواد دیگر سازگار باشند. به عنوان مثال ، یک آشپزخانه براق در ترکیب با فولاد ضد زنگ و کوارتز براق بسیار ظریف به نظر می رسد ، در حالی که در ترکیب با چوب هم مدرن است و هم دنج. وقتی نوبت به ترکیب مواد می رسد ، نامحدود هستند ، زیرا صدها ترکیب ممکن وجود دارد. مخصوصاً آشپزخانه های لاکی ، که تقریباً از هر رنگ قابل تصوری می توان در آن استفاده کرد و می توانید آشپزخانه ای با طراحی کاملاً بی نظیر تهیه کنید. حتی در ترکیب با چوب کلاسیک ، هایگلاس شخصیت منحصر به فرد خود را آشکار می کند .به طور مثال کابینت هایگلاس آشپزخانه و چوب تیره ، یک ترکیب بسیار جالب است.

 

شکل آشپزخانه

شکل آشپزخانه چه شکل L ، شکل U یا اوپن باشد اهمیتی ندارد ، بلکه مهم اینست که برای طراحی کاملاً فکر داشته باشید تا کارهای لازم را قبل از راه اندازی آشپزخانه انجام دهید. علاوه بر این ، آشپزخانه های هایگلاس از طریق بازی نور و سایه بر روی سطوح به اثر بسیار ویژه خود می رسند. هنگام انتخاب رنگ به خاطر داشته باشید که آشپزخانه ها سالها مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین ، باید فکر کنید که آیا مد روز را انتخاب کنید یا رنگ های کلاسیک.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | c4012ba7e50ed82ea113f5cccadcd4faede81473 glossy cabinets blog post min

معایب استفاده از کابینت هایگلاس ترک:

 

انعکاس نور

به دلیل انعکاس زیاد ، اثرانگشت ، آلودگی نوری و خراش روی آنها بسیار بیشتر از کابینت های مات یا نیمه براق قابل مشاهده است. اگر رنگ تیره تری انتخاب کنید ، هر نقصی بیش از درب های براق روشن تر دیده می شود. اینها به نظافت منظم تری نیاز دارند.  بازتاب نور در کابینت های براق بالاتر بسیار واضح تر از کابینت های ردیف پایینی هستند  زیرا بیشتر در سطح چشم هستند.

 

تمیز کردن

یکی دیگر از اشکال عمده سطح براق این است که به راحتی باعث ایجاد لکه ها و سایر علائم در مقایسه با مات می شود. می توانید از براقیت روی کابینت های بالاتر استفاده کنید ، زیرا انعکاس نور در سطح چشم مشهودتر است. اگر بچه های کوچکی در خانه دارید ، آنها بیشتر از میزان اثر انگشت کودک چسبناک لکه و چسبناک می شوند.

اما نگران این موضوع نباشید اگر دوست دارید برخی از کابینت های هایگلاس را در آشپزخانه خود داشته باشید و نگران دیدن اثر انگشت هستید میتوانید برای این کار کابینت های بالایی خود را با رنگ براق انتخاب کنید و برای کابینت های پایین تر که در دسترس بیشتری برای لکه شدن هستند از روکش مات یا نیمه براق استفاده کنید.

به همین ترتیب ، اگر دوست دارید رنگ تیره تری را در آشپزخانه خود بکار ببرید ،آن را با یک رنگ روشن تر مخلوط کنید. کابینت های رنگ تیره تر را در سطح چشم قرار دهید. جایی که از دسترس انگشتان چسبناک دور باشد (مخصوصاً اگر بچه دارید). و کابینت های سطح پایین را روشن تر نگه دارید ، که اثر انگشت را نشان ندهد.

 

قیمت ها

به دلیل محبوبیت زیاد ، پایین ترین گزینه نیستند.

 

برخی افراد همیشه نگران این هستند که فضای ذخیره سازی آشپزخانه کافی نباشد. بنابراین بسیاری از افراد کابینت های بیشتری را ترجیح می دهند. هنگام انتخاب کابینت ، مجبور نیستید کابینت های بزرگ را انتخاب کنید ، اما باید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید چون کابینت ها بسیاری از فضاهای آشپزخانه را اشغال می کنند.

وقتی پنل کابینت را انتخاب می کنیم  نمی توانیم فقط بر روی ظاهر و عملکرد سطح کار تمرکز کنیم و همچنین بررسی کنیم که آیا نمای بیرونی ضد آب است یا خیر. بلکه باید به عملکرد ذاتی آن نیز توجه کنیم جهت تشخیص تراکم تخته ها  چون داشتن سطح مقطع ذرات فشرده  بهتر است. البته به عنوان یک مشتری زمانی که کار ساخت را به دست متخصصی مطمئن میسپارید که کیفیت کار را تضمین میکند، میتوانید از نتیجه نهایی کار لذت ببرید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1 min

نگهداری کابینت هایگلاس ترک

 

از تماس با دمای بالا خودداری کنید

هنگام استفاده از کابینت هایگلاس ، از تماس مستقیم قابلمه داغ و ظروف آب گرم با سطح خودداری کنید. کابینت زیر دمای بیش از حد داغ تغییر شکل می دهد یا باعث تغییررنگ میز آشپزخانه می گردد . همچنین سعی کنید از برخورد اجسام تیز به سطح میز برای جلوگیری از ایجاد خراش ممانعت کنید .

 

بار سنگین را کاهش دهید

در کابینت هایگلاس برای کاهش بار اجسام سنگین ، سعی کنید اجسام سنگین را روی میز نگذارید. برخی از کابینت های ساخته شده از چوب و مصنوعات ساخته شده توسط انسان دارای ظرفیت تحمل محدود هستند. و تحمل بیش از حد صدمه جدی به کابینت ها وارد می کند.

 

توجه به نصب کابینت هایگلاس

به نصب کابینت هایگلاس توجه کنید. ارتفاع باید هنگام نصب ثابت باشد ، فاصله و عرض باید برابر باشد. اگر نصب نامتقارن باشد ، نیروی ناهموار ایجاد می شود و باعث خرد شدن و تغییر شکل درب کابینت ها می شود.

 

درک یک پوشش نهایی هایگلاس ترک در طراحی آشپزخانه

انتخاب نصب کابینت های هایگلاس برای به روزرسانی آشپزخانه منزل ، که باعث می شود کل اتاق روشن و بزرگتر و بازتر به نظر برسد. با استفاده از این سبک درخشان در کابینت ها و کمد های جدید ، هر نوع نور بالای سر یا دیوار از سطح آنها منعکس می شود و در زمینه تهیه غذا و پخت و پز به شما فضای روشنتری می دهد. رنگ ها ، بافت ها و الگوهای دکوراسیون کلی آشپزخانه شما با وضوح و جذابیت بیشتری برای اعضای خانواده به نمایش درمی آیند.

امروزه برای اصلاح آشپزخانه ، سه نوع پوشش نهایی براق وجود دارد: اکریلیک ، ترموفیل. چوب نقاشی شده براق ؛ یا چوب لاکی براق. کابینت های اکریلیک جلوه ای زیبا و براق دارند ، کابینت های ترموفیلی از لایه های نازک وینیل یا سایر پوشش های پلاستیکی با یک لایه سنگ یا مواد طبیعی دیگر پوشانده شده اند. هر دوی این نوع مواد برای روح بخشیدن و افزودن جلای جذاب ، بادوام و براق به آشپزخانه شما می باشند.

کابینت های چوبی نقاشی شده براق یا چوبی لاک دار دارای پوششی با عمر طولانی مدت ، صاف و آینه مانند است که باعث می شود آشپزخانه جدید شما به  یک فضای نشاط آور تبدیل گردد. این جذابیت بصری محیطی جذاب و لذت بخش را برای کاری طولانی مدت ارائه می دهد و شما میتوانید فضای داخلی آشپزخانه را که به تازگی طراحی شده است با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید.

 

کابینت هایگلاس ترک با روکش مات

کابینت هایگلاس نوع مات تمام نور را منعکس نمی کنند. روکش مات بهترین گزینه برای کابینت های آشپزخانه به سبک سنتی است – کابینت هایگلاس براق  برای این سبک آشپزخانه ها بسیار مدرن است.در واقع ، در اروپا ، جبهه های کابینت با پوشش مات اکنون محبوبیت بیشتری نسبت به براق دارند.

 

مزایای مات

مزیت اصلی کابینت های با پوشش مات این است که اثر انگشت ، خراش و سایر نقایص به مراتب کمتر از پوشش های با جلای براق قابل مشاهده است.البته این بدان معنا نیست که هیچ اثر انگشت یا علامتی روی آنها وجود ندارد ، بلکه فقط به این معنی است که شما به دلیل کمبود نور در سطح منعکس کننده آنها را زیاد نمی بینید.

رنگ کابینت های مات می تواند سازگارتر از نوع کابینت هایگلاس براق باشد. این امر به این دلیل است که هیچ انعکاسی از نور ایجاد نمی کند تا برخی از قسمت های کابینت نسبت به مناطق دیگر روشن یا تیره به نظر برسند. توجه کنید که چگونه رنگهای آشپزخانه ای که در اینجا به تصویر کشیده شده بسیار سازگارتر از رنگ های موجود در آشپزخانه با کابینت هایگلاس براق قرمز و سیاه در بالا هستند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Untitled min

 

معایب مات

یک سطح با روکش مات ، در مقایسه با بازتابش ، نور را جذب می کند. و این منجر به یک فضای کم نورتر می شود. همچنین باید توجه داشته باشید که ، جبهه های کابینت مات ، هیچ نوری را منعکس نمی کنند . اگر این همان چیزی است که می خواهید ، پس در نظر بگیرید که به بزرگتر شدن فضای شما کمک نمی کنند.

تمیز کردن جبهه های کابینت مات به راحتی کابینت های کابینت هایگلاس براق نیست ، زیرا سطح مات آنقدر صاف و صیقلی نیست. اما با این وجود هم ، تمیز کردن آنها دشوار نیست. استفاده از پارچه ای با الیاف ریز که باعث خراش برروی کابینت های  شما نگردد برای تمیز کردن سطوح کابینت های مات مناسب است.

برخی از لمینت های مات دارای بافت هستند و این باعث می شود که تمیز کردن آنها کمی مشکل تر باشد زیرا یک پوشش بافتی باعث می شود خاک و گرد و غبار  بیشتری به سطح بچسبد – اما این امر باعث نمی شود که شما از خرید لمینت های بافتی صرف نظر کنید زیرا آنها می توانند بسیار جذاب باشند اما در حالت ایده آل  آشپزخانه ، یک سطح کم بافت انتخاب بهتری است.

 

نکات برتر برای مات

اگر ظاهر کابینت های مات را دوست دارید ، اما نگران هستید که ممکن است دارای ظاهر کمی صاف و خسته کننده باشد ، این دو ایده را در نظر بگیرید:

  • کابینتی را انتخاب کنید که دارای مشخصات ساده خطوط نواری باشد ، مانند آشپزخانه به سبک Shaker که در اینجا نشان داده شده است. این نما سایه های مختلفی را در جبهه های کابینت ایجاد می کند و احساس عمق و علاقه ایجاد می کند.
  • دو رنگ مختلف را با هم مخلوط کنید تا کنتراست مورد علاقه ایجاد شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | f

 

کابینت هایگلاس با پوشش نیمه براق

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای کابینت آشپزخانه جدید خود باید از نوع جلای براق یا مات استفاده کنید خیر ، شاید پوشش نیمه براق بهترین گزینه برای شما باشد.

کابینت های نیمه براق برخی از مزایای کابینت های براق و مات را با هم برخوردارند. آنها دارای درجه ای از کیفیت انعکاس نور هستند بنابراین نور در اطراف آشپزخانه منعکس می کنند. با این حال ، از آنجا که یک سطح نیمه براق به اندازه یک سطح براق بازتابنده نیست ، شما در جبهه های کابینت خود بازتاب زیادی نخواهید دید ، و این ممکن است رنگی با ظاهر سازگارتر به شما بدهد. علاوه بر این ، به راحتی در جبهه های براق ، اثر انگشت را به راحتی مشاهده می کنید. تمیزکاری هایگلاس نیمه براق نیز به همان راحتی تمیز کردن هایگلاس براق است.

 

 

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت کابینت هایگلاس ترک

کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است.

قیمت کابینت هایگلاس ترک چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

زمانی که می خواهیم کابینت تهیه کنیم، قیمت کابینت ها بر حسب متری x تومان بررسی می شود. متری x تومان به معنای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است که قیمت آن x تومان است. به عنوان مثال منظور از یک متر کابینت ام دی اف (MDF) ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به طوری که اگر تمام کابینت های آشپزخانه از نوع زمینی و دیواری باشند و شما شروع به قدم زدن در محیط آشپزخانه تان بکنید و فرض را بر این بگیریم که هر قدم شما یک متر است به تعداد قدم هایی که در آشپزخانه برمیدارید را در قیمت متری کابینت خود کنید و برای خود فاکتور صادر کنید اما قطعا با توجه به سبک های جدید کابینت آشپزخانه این موضوع صادق نیست.

مزایای استفاده از کابینت هایگلاس ترک چیست؟

کابینت های هایگلاس با جلای صاف و براق ، به عنوان نوسازی چشمگیری در بازسازی آشپزخانه های مدرن است و برای آشپزخانه های سبک معاصر مناسب تر از آشپزخانه های سنتی است. به علاوه ، کابینت های هایگلاس نور را به طور موثر منعکس می کنند و فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر می کنند که این مورد می تواند برای فضاهای کوچک عالی باشد.

نگهداری کابینت هایگلاس ترک چگونه است؟

توجه به نصب کابینت هایگلاس بار سنگین را کاهش دهید از تماس با دمای بالا خودداری کنید

ورق ام دی اف (MDF) یا روکش ملامینه براق در کابینت هایگلاس ترک چیست؟

روکش ملامینه در واقع همان روکش معمولی ام دی اف و یا روکش مات می باشد.

تفاوت کابینت هایگلاس ترک با کابینت هایگلاس ایرانی چیست؟

ام دی اف با روکش های گلاس تولید کشور ترکیه طبق استانداردهای کشورهای اروپایی ساخته می شود و از طرفی بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز تولیدات ام دی اف های گلاس در این کشور، از کشور لهستان که بزرگترین تولید کننده ام دی اف در اروپا می باشد تامین می گردد. این در صورتی است که ورق های های گلاس ایرانی دارای مغزی ام دی اف وارد شده از تایلند هستند و همین باعث شده که سطح کیفی پایین تری نسبت به نمونه های ترکی داشته باشند.

کابینت هایگلاس ترک را چگونه تمیز کنیم؟

برای شستن این سطوح با مواد شوینده ملایم، اسپری تمیز کننده شیشه ملایم یا مخلوط سرکه و آب، می توانید به راحتی آنها را تمیز و درخشان نگه دارید. با استفاده از یک پاک کننده لکه ها را از بین ببرید. همیشه سطوح هایگلاس را با استفاده از پارچه ای نرم خشک کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!