شاید واژه بازسازی واژه غریبی برایتان باشد مخصوصا در یک سایت دکوراسیون داخلی و خدمات مربوط به کابینت، در کل هر چیزی که یک شرکت کابینت انجام می دهد. شاید نهایتا فکر کنید قرار است خدمتی به نام بازسازی کابینت را معرفی کنیم، اما صبر کنید! خودتان این راهنما را به دقت مطالعه کنید تا با یک خدمت جدید و شگفت انگیز دیگر از تیم جوان و پر انرژی طراحی و دکوراسیون داخلی شرکت بازسازی گریت آشنا شوید! در ادامه قصد معرفی این خدمت را به صورت کامل برای شما بزرگواران داریم. اگر کارهای ما برایتان جالب است، طرفدار دکوراسیون داخلی و بازسازی هستید و یا به دنبال یک شرکت باتجربه با قیمتی مقرون به صرفه برای انجام بازسازی منزل، بازسازی آپارتمان یا موارد دیگر هستید، جای درستی آمده اید!

 

بازسازی چیست و چرا وجود دارد؟

بازسازی در حفاظت از معماری عبارت است از بازسازی نمونه اولیه آثار معماری آسیب دیده یا تخریب شده، بناهای تاریخی یا بخش هایی از ساختمان ها. بازسازی ساختمان ها برای قرن ها یک امر رایج بوده است. منشور ICOMOS Burra، “بازسازی” را به عنوان بازگرداندن یک ساختمان آسیب دیده به وضعیت شناخته شده قبلی با معرفی مواد جدید تعریف می کند. این به مفاهیم معماری مرمت (ترمیم بافت ساختمان موجود) و حفظ (جلوگیری از پوسیدگی بیشتر) مربوط می شود، که در آن گسترده ترین شکل بازسازی ایجاد یک ماکت از یک ساختمان تخریب شده است. به طور دقیق تر، مانند استانداردهای وزیر کشور در ایالات متحده، “بازسازی” عبارت است از “عمل یا فرآیند به تصویر کشیدن، با استفاده از ساخت و ساز جدید، شکل، ویژگی ها، و جزئیات یک سایت، منظره، که بازمانده نشده است. ساختمان، سازه یا شیئی به منظور تکرار نمودن ظاهر آن در یک دوره زمانی خاص و در مکان تاریخی خود.»

 

دلایل بازسازی ساختمان ها و سازه ها

ممکن است دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازه ماکت وجود داشته باشد. گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است. به عنوان مثال می توان به یونگدینگمن (دروازه شهر پکن که به طور موقت قربانی ترافیک شد)، کمپین سنت مارک در ونیز (فروپاشی در سال 1902)، خانه سر سیاه (ریگا)، دروازه ایبری و کلیسای کوچک و کلیسای جامع مسیح ناجی در مسکو (تخریب شده توسط) اشاره کرد. دستور ژوزف استالین)، Dresden Frauenkirche و Semperoper در درسدن (در پایان جنگ جهانی دوم بمباران شد).

بازسازی یک نمونه مشخصاً شناخته شده، بازسازی مرکز شهر تاریخی ورشو پس از سال 1945 است. شهر قدیمی و قلعه سلطنتی در آغاز جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده بودند. پس از قیام ورشو در سال 1944، به طور سیستماتیک توسط سربازان آلمانی با خاک یکسان شد. بازسازی مرکز تاریخی ورشو (به عنوان مثال، کلیسای جامع سنت جان، کلیسای سنت کازیمیرز، قلعه Ujazdów) و، به عنوان مثال، ماکت ساخته شده از Stari Most. در موستار (بوسنی هرزگوین) با تایید رسمی یونسکو مواجه شده اند. زمان‌های دیگر، بازسازی‌هایی در مورد مکان‌هایی انجام می‌شود که اهمیت تاریخی و فرهنگی تا مدت‌ها پس از تخریب آن شناخته نشده بود، که در آمریکای شمالی رایج است، به‌ویژه با توجه به تاریخ اولیه آن. به عنوان مثال می توان به بازسازی ویلیامزبورگ مستعمره در ویرجینیا، بازسازی سازه های متعدد در پارک ملی تاریخی استقلال در فیلادلفیا، و پارک تاریخی فورت ویلیام در انتاریو، کانادا اشاره کرد.

 

انواع بازسازی

رویکردهای مختلفی برای بازسازی وجود دارد که از نظر درجه وفاداری به اصل و حساسیت به اجرا متفاوت است. در معماری، گئورگ مورش بازسازی را به عنوان “روش علمی استخراج منابع برای بازسازی چیزهایی که از بین رفته اند، بدون توجه به زمانی که از آن زمان گذشته است” توصیف می کند.

 

بازسازی واقعی

به بازسازی ای گفته می‌شود که با استفاده از مواد مشابه و همان روش‌های ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع انجام شود. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود. این نوع بازسازی را می توان بیش از هر چیز در ساختمان های مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که سپس به عنوان اشیایی برای تماشا و استفاده به عنوان موزه استفاده می شود. نمونه ای از آن تکمیل کلیسای جامع کلن است که سرانجام در اواخر قرن نوزدهم زمانی که نقشه های اولیه ساخت و ساز کشف شد و آنها دنبال شدند، تکمیل شد.

 

بازسازی مدل‌سازی‌شده

بازسازی‌ای است که به دلیل کمبود منابع، الزامات وفاداری به نسخه اصلی را برآورده نمی‌کند. نمونه‌های معمولی، برای مثال، زمانی هستند که فقط پلان‌های نما یا مستندات تصویری ساختمان‌ها حفظ می‌شوند – بقیه اطلاعات لازم تا آنجا که ممکن است با مقایسه آن با اشیاء مشابه معاصر “دوباره اختراع” می‌شوند. این نوع بازسازی «خلاقانه جدید»، همراه با تخیل فراوان، اوج شکوفایی خود را به ویژه در تاریخ گرایی (با نئورومانسک، نئوگوتیک، نئو رنسانس و نئوباروک) داشت. بسیاری از قلعه‌های نئوگوتیک از بقایای قلعه‌های قرون وسطایی مانند قلعه هوهن شوانگاو، قلعه ایلین دونان، اسکاتلند، قلعه هوهنزولرن و بسیاری دیگر تا ثلث اول قرن بیستم ایجاد شده‌اند.

 

بازسازی تکراری یا تقلیدی

شکلی از بازسازی است که به دلایل کارکردگرایانه در خدمت تقلید، حفظ یا تولید یک سبک (تاریخی‌شده) است، اما با کاربری متفاوت است و دیگر ربطی به ساختمان اصلی یا قدیمی ندارد. (به عنوان مثال: Nikolaiviertel ساخته شده در برلین در دوران GDR).
بازسازی تفسیری بر اساس منابع تاریخی طرح جدیدی ایجاد می کند. ساختمان‌ها یا بخش‌هایی از ساختمان‌ها ایجاد می‌شوند که با شخصیت و تصور کلی از اصل مطابقت دارند، بدون اینکه سعی در کپی کردن یک به یک داشته باشند. به عنوان مثال می توان به Prinzipalmarkt در مونستر یا الحاقات به فرانکفورت رومربرگ اشاره کرد. نماها و شیروانی‌های خانه‌ها تا حدی بازطراحی شدند، اما تصور کلی از بازار حفظ شد. این روش برگرفته از روتوش خنثی به عنوان یک ترمیم مدرن است. این امر آرزوهای بازسازی را با بازگرداندن تصور کلی از یک مکان بدون نگرانی در مورد اصالت در اطراف ماکت ها برآورده می کند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 28 helstyn castle palace reconstruction atelier r boysplaynice full

 

بازسازی های آموزشی

در ارتباط با توسعه مکان های کاوش های باستان شناسی به پارک های موضوعی آموزشی، بازسازی سازه های باستانی چشمگیر مانند دیوارهای شهر، دروازه های شهر، معابد، ویلاها یا قلعه ها. ماکت های تجربی بخشی از باستان شناسی تجربی هستند. نمونه ای از این قلعه گوئدلون است که از سال 1997 تنها با استفاده از تکنیک ها و مصالح قرن سیزدهم به منظور تحقیق در مورد روش و مدت ساخت در دست ساخت است. پردیس گالی یکی دیگر از پروژه های ساختمانی برای ساخت یک شهر صومعه قرون وسطایی بر اساس طرح صومعه سنت گالن است. اینها ساختمان هایی هستند که قبلاً وجود نداشتند، تمرکز بر جنبه تحقیقاتی است.

 

چالش ها در بازسازی

صرف نظر از اینکه چه نوع بازسازی انجام می شود، چالش ها و سوالات تکراری درمورد بازسازی وجود دارد.

 • ساختارهای اصلی اغلب فقط به طور ناقص مستند شده بودند، بنابراین قسمت های از دست رفته باید دوباره فکر شوند.
 • مصالح ساختمانی یا تکنیک‌های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده‌اند به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند یا از نظر مالی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی که هنوز (یا دوباره) بر تکنیک ها و مواد تاریخی تسلط دارند صدق می کند.
 • اصل با فضای مورد نیازی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. داخل ساختمان بازسازی و تقسیم بندی خواهد شد.
 • ماکت الزامات ایمنی استاتیک امروزی را برآورده نمی کند، بنابراین باید ساختار را تغییر دهید.
 • اصل یا ماکت با همان ساختار داخلی با مقررات ایمنی قانونی، مانند حفاظت در برابر آتش یا مسیرهای فرار مطابقت ندارد.
 • اصل یا ماکت الزامات قانونی امروزی را برآورده نمی کند
 • اگر دقیقاً اجرا شود، نسخه اصلی دیگر نیازهای رفاهی امروزی (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی‌کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

 

 5 نکته ویژه بازسازی برای حرفه ای ها و همکاران

بازسازی

مرمت و بازسازی بناهای تاریخی کار کوچکی نیست. نه تنها ساختمان نیاز به مراقبت ویژه ای دارد، به خصوص در مورد سازه های قدیمی و مصالح ساختمانی، بلکه ساختمان های تاریخی اغلب مملو از شگفتی ها هستند و این شگفتی ها می توانند به سرعت جمع شوند. مهم نیست که چقدر به مرمت ساختمان علاقه دارید، نجات یک ساختمان تاریخی در شهر خود از تخریب یا پوسیدگی کار بسیار مهمی است. با این حال، اگر پروژه مرمت بنای تاریخی به درستی انجام شود، جان تازه ای به یک سازه زیبا می دهید. قبل از اینکه متعهد شوید یک بنای تاریخی را نجات دهید، باید آماده باشید و بهتر از کارشناسانی که قبلاً این کار را انجام داده اند، از چه کسی بیاموزید؟

 

نکاتی برای بقای پروژه مرمت بازسازی بناهای قدیمی

در اینجا پنج نکته از متخصصان صنعت ما آورده شده است. توصیه های آنها را دنبال کنید و مطمئناً در راه محافظت از میراث تاریخی، فرهنگی و معماری جامعه خود به خوبی پیش خواهید رفت.

 

اطمینان حاصل کنید که ساختمان می تواند از امکانات مدرن پشتیبانی کند

هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه مرمت ساختمان تاریخی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود.

 

شخصیت ساختمان را حفظ کنید

گام بعدی پروژه بازسازی شما باید تعیین اهمیت ساختمان برای جامعه اطراف آن باشد. ساختمان‌های تاریخی در طول سال‌ها تاریخ زیادی را به خود دیده‌اند، اما دارای ویژگی‌های معماری غنی، جزئیات طراحی و چیدمان‌های منحصربه‌فرد هستند که از زمان ساخت خانه‌های مدرن ناپدید شده‌اند. تعیین اهمیت تاریخی، فرهنگی یا معماری ساختمان شما برای افزایش آگاهی مهم است، اما همچنین می تواند به شما در هنگام درخواست کمک هزینه / کمک مالی و همچنین رعایت دستورالعمل های کدهای خاص کمک کند که به زودی در مورد جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد. آیا یک رویداد تاریخی در اینجا رخ داده است؟ آیا این اولین ساختمان در نوع خود در منطقه بود؟ اینها تنها چند سوال هستند که می خواهید قبل از ایجاد هر گونه تغییر شدید در ظاهر ساختمان، پاسخ آن ها را بدانید. کارشناسان پیشنهاد می کنند با مورخان محلی، رهبران جامعه، و مالکان گذشته همکاری کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد ساختمان به دست آورید. بازسازی ساختمان‌های تاریخی به شما این امکان را می‌دهد که هنر و تاریخ محلی را زنده نگه دارید.

 

تا جایی که ممکن است ساختمان اصلی را حفظ کنید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | image00091

شخصیت یک بنای تاریخی در بازسازی خانه باید تا حد امکان در هنگام ترکیب الحاقات جدید مورد احترام قرار گیرد. مهم نیست که تغییرات ایجاد شده چقدر بزرگ باشند، هر کدام می توانند در طول زمان تاثیر قابل توجهی بر ساختمان داشته باشند و باید مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از هرگونه از دست دادن بالقوه یکپارچگی انجام شود. هرگونه تغییر یا ارتقای مورد نظر شما باید مطابق با هدف طراحی خاص معمار اصلی باشد و همچنین باید برای جلوگیری از آسیب به ویژگی ها و پرداخت های تعیین کننده شخصیت نصب شود. تا آنجا که ممکن است در اطراف بافت تاریخی کار کنید. اگر اختلال اجتناب ناپذیر است، هر گونه جایگزینی باید تا حد امکان با طرح، رنگ، بافت و مواد اولیه مطابقت داشته باشد. اگر جایگزینی مواد اجتناب ناپذیر است، آنها باید همان شکل، طرح و ظاهر کلی را به عنوان ویژگی تاریخی نشان دهند و چنین تغییراتی باید به خوبی مستند شوند.

 

به ضوابط ساختمان و مقررات بناهای تاریخی بسیار توجه کنید

پروژه های نوسازی نه تنها باید منابع ساختمان را در اولویت قرار دهند، بلکه باید ایمنی ساکنان ساختمان را نیز در اولویت قرار دهند. بنابراین، توجه به قوانین و مقررات ساختمانی و همچنین اقدامات ایمنی و امنیتی بسیار مهم است. طراحان، مدیران تأسیسات و مسئولان کد باید در مراحل اولیه بازسازی مسکونی برنامه ریزی و طراحی درگیر شوند تا زمان مناسبی برای بررسی مسائل و چالش های بالقوه ای که ممکن است در ملک تاریخی ایجاد شود، در اختیار آنها قرار گیرد. بکارگیری چنین کدهایی باید با مشورت مقامات کد و کارشناسان حفظ و نگهداری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها به مسائلی مانند خروج، جداسازی آتش و دود، شناسایی و مهار و همچنین ملاحظات عملیاتی رسیدگی می کنند.

 

برای بازسازی مشاوره تخصصی بخواهید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | a 1

آخرین، اما مطمئنا نه کم اهمیت، همیشه عاقلانه است که تیمی از متخصصان را برای کمک جمع آوری کنید. همانطور که قبلاً گفتیم، پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

بازسازی، یک سنت قابل احترام

بازسازی آثار تاریخی و معماری تخریب شده از دیرباز به عنوان چیزی کمتر از بیان معماری جدی تلقی می شود. معمولاً از دست دادن یک اثر مهم به عنوان فرصتی برای بازسازی با ساختاری که بازتاب زیبایی‌شناسی و سبک زندگی معاصر است، تلقی می‌شود. بسیاری از صاحب نظران معماری معتقدند که تمام ساختمان های جدید باید به آینده نگاه کنند نه گذشته. با این وجود، یک احساسات مردمی مداوم معتقد است که تراژدی طبیعی یا ساخته دست بشر نباید ما را از میراث مهم محروم کند و بازسازی دقیق مکان‌های شاخص از دست رفته یک فعالیت مشروع است. بازسازی ها در خدمت نیازهای عاطفی، میهنی، زیبایی شناختی و آموزشی است. علاوه بر این، اکثر بازسازی ها، چه در اینجا و چه در خارج از کشور، دستاوردهای علمی و جدی هستند. زمان نشان داده است که تعداد کمی از مردم از این مکان های دیدنی احیا شده پشیمان می شوند. برای نشان دادن این نکته، من در اینجا به پانزده بازسازی آشکار اشاره کردم که همه آنها اکنون امکانات عمومی نمادین هستند.

معیار گنجاندن آثار بازسازی شده در این قطعه، بازآفرینی دقیق نمای بیرونی یک ساختمان کاملاً یا تقریباً از دست رفته است. چنین پروژه هایی ممکن است شامل تکرار فضای داخلی اصلی باشد یا نباشد. این تعریف مانع از ساختمان‌های تخریب‌شده مانند کلیساهای رن لندن می‌شود که در آن دیوارهای بیرونی از بلایتس تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد دارتموث هال در زیر مورد بحث قرار گرفت، برخی از بازسازی ها سیستم های ساختاری مدرن و مواد ضد حریق را در خود جای داده اند.

 

بازسازی؛ پیشینه و مسائل مربوطه

ممکن است دلایل قانع کننده ای برای انجام بازسازی مسکونی وجود داشته باشد. چنین تصمیمی باید بر اساس درک روشنی از اهمیت دارایی میراث باشد. هنگامی که آن را به دست آوردید، می توانید هر گونه ضرر و فواید بازسازی را به این اهمیت مورد توجه قرار دهید. در حالی که این امر در مورد هر تصمیمی که در مدیریت مثبت محیط تاریخی گرفته می شود صادق است، بازسازی مسائل خاصی را برای اصالت دارایی ایجاد می کند.

 

تعاریف مربوط به بازسازی

 • بازسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به وضعیت شناخته شده قبلی. این از بازسازی متمایز است زیرا معمولاً نیاز به معرفی مواد جدید دارد.
 • نوسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به حالت شناخته شده قبلی با حذف پارچه ساخته شده، یا با مونتاژ مجدد عناصر موجود بدون معرفی مواد جدید.»

تعاریف «بازسازی» و «نوزسازی» استفاده شده در این صفحه وب بر اساس نسخه 2013 منشور Burra است.

 • بازآفرینی: در اینجا به‌عنوان ایجاد درجا یک حالت پیشین فرضی بر اساس شواهد باقی‌مانده از آن مکان و سایر مکان‌ها و بر اساس استنتاجات به دست آمده از آن شواهد، با استفاده از مواد جدید تعریف می‌شود.
 • تکرار: ساخت یک کپی از یک سازه یا ساختمان، معمولاً در سایتی دیگر، در اینجا به تفصیل پرداخته نمی شود.

 

بازسازی در جهان

بازسازی

از قرن نوزدهم،جهان به طور کلی رویکردی مبتنی بر حفاظت و نه بازسازی یا بازسازی منزل را برای مدیریت دارایی‌های میراثی مانند بناهای باستانی و بناهای تاریخی اتخاذ کرده است. این رویکرد تا حدی از طریق آزمون و خطا ظاهر شد و سپس در طول زمان در سیاست دولت رسمیت یافت. در سیاست و رویه انگلیسی، مقاومت مستدلی در برابر کار مرمت و بازسازی وجود دارد. به طور خاص، بی میلی برای انجام کارهای مرمتی وجود دارد که به قیمت درک کامل دارایی میراث، «افزودن» را حذف می کند. مخالفت با کار بازسازی نیز در جایی ظاهر می شود که شواهد کافی برای اعتبار دارایی میراث بازسازی شده وجود نداشته باشد. این با مفهوم اهمیت نسبی که در راهنمای برنامه‌ریزی کنونی در انگلستان آمده است، تعدیل شده است. این مفهوم تشخیص می‌دهد که همه بخش‌های دارایی میراث از ارزش یکسانی در درک تاریخچه و توسعه آن برخوردار نیستند. همچنین تشخیص می دهد که تغییری که مهم ترین عناصر را حفظ یا افزایش می دهد، در حالی که اجازه از دست دادن اجزایی را می دهد که به اهمیت کمک نمی کنند، مطلوب است.

 

اهمیت بازسازی

تصمیمات در مورد بازسازی یا عدم بازسازی معمولاً بر اساس اهمیت میراثی دارایی گرفته می شود. این اهمیت در ارزش‌های میراثی نهفته است که در اصول حفاظت از انگلستان تاریخی ذکر شده است. مهم است که به رسمیت شناخته شود که ترمیم می تواند تأثیرات مثبت و منفی بر این ارزش ها داشته باشد. در یک دارایی میراث گسترده مانند یک شهر تاریخی، مرمت و در برخی موارد بازسازی ویژگی‌های معماری اغلب می‌تواند ارزش‌های میراث را افزایش دهد. نوع ویژگی هایی که می تواند به این امر دست یابد ممکن است پنجره ها و درهای سنتی و بازآفرینی قلمرو عمومی باشد. با این حال، در مورد بناهای تاریخی یا ساختمان‌های منفرد، بازسازی می‌تواند برخی ارزش‌ها را افزایش دهد و در عین حال به برخی دیگر آسیب برساند.

بازسازی خانه و آپارتمان جزئیات سنگر در یک ساختار دفاعی قرون وسطایی نمونه‌ای است که در آن آثار ممکن است برخی ارزش‌های میراثی مانند زیبایی‌شناختی را تقویت کنند، اما به اصالت آسیب می‌رسانند. پس از بازسازی، برخی از دارایی‌های میراث «جدید» می‌توانند با اطمینان از فراموش نشدن رویدادهایی که منجر به تخریب مکان اصلی شده‌اند، از اهمیت بالایی برخوردار شوند. آنها همچنین می توانند به عنوان نمادی از تجدید و آشتی عمل کنند. کتیبه ورشو به عنوان یک سایت میراث جهانی نمونه ای است که در آن در بیانیه ارزش جهانی برجسته به رسمیت شناخته شده و برجسته شده است. بنابراین، تصمیم گیری در مورد بازسازی شامل یافتن تعادل بین اثرات بالقوه است، در حالی که مزایای زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی را نیز در نظر می گیرد که یک پیشنهاد ممکن است ایجاد کند. بازسازی همچنین برای اینکه کاملاً معنادار باشد، باید بر اساس شواهد روشن و کافی باشد. هدف این است که از ایجاد چیزی که هرگز به آن شکل وجود نداشته است اجتناب شود و روشن شود که چه چیزی تازه بازسازی شده است. در حالی که بازسازی موفقیت آمیزی در جایی که این اصل به طور کامل رعایت نشده است، وجود داشته است، مفهوم اصالت اکنون برای هر گونه توجه به بازسازی ضروری است.

 

اعتبار بازسازی

اصالت به عنوان یک «کیفیت ممکن فرهنگی مرتبط با مکان، عمل یا شیء میراثی که ارزش فرهنگی را منتقل می‌کند» تعریف می‌شود. به عنوان یک بیان معنادار از یک سنت فرهنگی در حال تحول شناخته می شود. و/یا طنین اجتماعی و عاطفی هویت گروهی را در بین افراد برمی انگیزد. بنابراین، می‌توانیم مفهوم اصالت را برای مواد و فرآیندهای صنایع دستی مورد استفاده در بازسازی اعمال کنیم. بسته به زمینه، اصطلاح «معتبر» می‌تواند به استفاده از مواد و روش‌هایی اشاره کند که مشابه آن‌هایی است که برای تولید نسخه اصلی یا بازسازی ظاهر مورد نظر آن استفاده می‌شود.

بازسازیدر حالی که در بسیاری از موارد، اشکال سنتی ساخت و ساز متناسب با بافت فرهنگی یک دارایی میراثی، گزینه ارجح خواهد بود، در عمل انتخاب مصالح و روش های ساخت ممکن است توسط عواملی مانند در دسترس بودن مصالح، مهارت ها و مواد لازم محدود شود. ، گاهی اوقات، هزینه ملاحظات بیشتر ممکن است شامل نیاز به رعایت قوانین ساختمانی یا افزایش انعطاف پذیری بازسازی در برابر تهدیدات آینده مانند آتش سوزی، سیل یا زلزله باشد. همچنین در مواردی که یک دارایی میراثی در چندین دوره مختلف، گاهی اوقات توسط فرهنگ های مختلف ساخته شده است، اصالت در نظر گرفته شود. حتی ممکن است این دارایی در گذشته بازسازی و نوسازی شده باشد. چنین مواردی نیاز به تفکر دقیق و تعادل دارد – آیا همه اجزای تشکیل دهنده چنین دارایی میراثی باید بازسازی شوند یا اهمیت نسبی باید بیشتر تأثیرگذار باشد؟

همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که مراحل قبلی کار از نظر ساختاری معیوب بوده باشد. مثلا در بازسازی ویلا گاهی اوقات متوجه می‌شویم که کارهای بازآفرینی گذشته منجر به پارچه‌ای شده است که آنچه را قبلاً وجود داشته است منعکس نمی‌کند، اما بازتاب تفکر عصری است که در آن دوباره خلق شده است. حتی در مواردی که سابقه خوبی از این شواهد فیزیکی وجود دارد، می‌توان بازسازی‌ای انجام داد که از نظر فنی دقیق باشد، اما ممکن است هنوز اعتبار دقیقی نداشته باشد. در این موارد می توان از درک کامل چگونگی توسعه مکان، تعریف روشن ارزش ها و اهمیت میراث آن و تأثیر پیشنهاد بر این ارزش ها برای ارائه شواهد و منطق تصمیم گیری در مورد رویکرد استفاده کرد.

 

دلایل نیاز پیدا کردن به بازسازی به تفصیل

 

درگیری و تخریب عمدی

در درگیری‌ها، تخریب عمدی دارایی‌های میراثی به ارزش‌های فرهنگی جوامعی که برای آنها اهمیت دارند، حمله می‌کند. بازسازی می‌تواند نمادی قدرتمند از تجدید حیات در جمعیت‌هایی باشد که به دلیل درگیری ویران شده‌اند. به عنوان مثال، تخریب پل تاریخی موستار در جریان درگیری در منطقه بوسنی هرزگوین فعلی در دهه 1990 ضربه بزرگی به جوامع ساکن بود و بازسازی آن قابل توجه بود. همانطور که بیانیه ارزش جهانی برجسته یونسکو در مورد این سایت میراث جهانی می گوید: “پل قدیمی بازسازی شده و شهر قدیمی موستار نماد آشتی، همکاری بین المللی و همزیستی جوامع مختلف فرهنگی، قومی و مذهبی است”. این بدان معنا نیست که این آرزوها پس از چنین رویدادهای بسیار آسیب زا به طور کامل تحقق یافته است، اما چنین بیانیه جاه طلبی ارزش آرزویی دارد.

 

بلایای طبیعی و خسارات تصادفی

در مواردی که بلایای طبیعی دارایی‌های میراث را از بین برده است، همین موضوع تأثیر بر هویت به طور بالقوه می‌تواند برای تصمیم‌گیری برای بازسازی یک دارایی پشتیبانی کند. در انگلستان، دارایی های میراثی که بر اثر تصادف به شدت آسیب دیده اند، گاهی اوقات موضوع برنامه های بازسازی و مرمت قرار گرفته اند. Uppark House در ساسکس یک مثال خوب است. پس از متحمل شدن صدمات گسترده در طی یک آتش سوزی در سال 1989، تحقیقات و ثبت دقیق باستان شناسی امکان بازسازی دقیق این عمارت اواخر قرن هفدهم را فراهم کرد.

 

مزایای بالقوه بازسازی میراث

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | reconstruction of the building of the 1st power plant in tyumen 1

بازسازی یک دارایی میراثی می تواند به عنوان یک تجربه یادگیری و همچنین به نفع بافت فیزیکی خود دارایی ارزش داشته باشد. دانش به‌دست‌آمده می‌تواند به ما کمک کند تا در مورد چگونگی ساخت و تغییر دارایی در طول زمان بیشتر درک کنیم و به درک ما از اهمیت آن بیافزاییم. دانش عملی به دست آمده از مشکلات و راه حل های ساخت و ساز می تواند به موفقیت پروژه های آینده کمک کند. بنابراین اشتراک گذاری دانش جدید به طور گسترده و حفظ سوابق خوب از ابتکارات بازسازی، عنصر مهم هر پروژه ای است. بازسازی بقایای باستان شناسی نیز می تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای تفسیر و درک این نوع دارایی باشد. با این حال، چنین پیشنهادهایی اغلب به سطحی از حدس و گمان نیاز دارند، به این معنی که معمولاً باید به عنوان بازآفرینی در نظر گرفته شوند و خطر ایجاد تصور نادرست از اطمینان در مورد شکل دارایی میراث اصلی را در پی دارند. این، همراه با نگرانی در مورد اصالت و اختلال در توانایی انطباق با پیشرفت‌های بعدی در دانش، توضیح می‌دهد که چرا، اگرچه هر پیشنهادی باید بر اساس شایستگی‌های آن مورد قضاوت قرار گیرد، یک پیش‌فرض کلی علیه بازسازی درجا بقایای باستان‌شناسی در راهنمایی‌های ملی و بین‌المللی وجود دارد.

 

بازسازی چیست؟

منشور ICOMOS Burra، بازسازی را به عنوان بازگرداندن یک ساختمان آسیب دیده به وضعیت شناخته شده قبلی با معرفی مواد جدید تعریف می کند. این به مفاهیم معماری مرمت (ترمیم بافت ساختمان موجود) و حفاظت (جلوگیری از پوسیدگی بیشتر) مربوط می شود، که در آن گسترده ترین شکل بازسازی ایجاد یک ماکت از یک ساختمان تخریب شده است.

چرا به بازسازی نیاز داریم؟

ممکن است دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازه ماکت وجود داشته باشد. گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است.

بازسازی واقعی چیست؟

به بازسازی ای گفته می‌شود که با استفاده از مواد مشابه و همان روش‌های ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع انجام شود. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود. این نوع بازسازی را می توان بیش از هر چیز در ساختمان های مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که سپس به عنوان اشیایی برای تماشا و استفاده به عنوان موزه استفاده می شود.

تفاوت بازسازی و نوسازی چیست؟

بازسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به وضعیت شناخته شده قبلی. این از بازسازی متمایز است زیرا معمولاً نیاز به معرفی مواد جدید دارد. نوسازی: «بازگرداندن یک مکان (یا بخشی از یک مکان) به حالت شناخته شده قبلی با حذف پارچه ساخته شده، یا با مونتاژ مجدد عناصر موجود بدون معرفی مواد جدید.»

بهترین شرکت بازسازی در ایران کدام است؟

پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها کار کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!