بازسازی و نوسازی هر بنا و ملکی از مسکونی گرفته تا بازسازی تجاری و بازسازی اداری از جمله خدمات شرکت بازسازی گریت است اما برای این که خدمت مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید اول به تعریف دقیق بازسازی و نوسازی نیاز دارید. اما بازسازی و نوسازی به راستی چیستند؟ چه ویژگی هایی دارند و تفاوت آن ها در چیست؟

 

طراحی مجدد در مقابل بازسازی و نوسازی: تفاوت چیست؟

ساختمان شما می تواند هر کدام از خدمات بالا را استفاده کند، اما شما مطمئن نیستید که کدام مسیر را انتخاب کنید. با این راهنمای ساده تفاوت بین طراحی مجدد، بازسازی و نوسازی ساختمان را درک کنید. بسیاری از صاحبان ساختمان برای اولین بار تفاوت بین نوسازی یا بازسازی را نمی دانند، با این حال درک محدوده هر یک از آنها قبل از شروع پروژه بسیار مهم است. به این ترتیب، برنامه ریزی پروژه خود و دانستن اینکه دقیقاً برای تکمیل آن چه کاری باید انجام شود، آسان تر خواهد بود. بیایید به تفاوت های بین بازسازی و نوسازی و بطراحی مجدد ساختمان بپردازیم. و ما به شما کمک خواهیم کرد تصمیم بگیرید کدام یک برای پروژه شما مناسب است.

 

طراحی مجدد ساختمان چیست؟

مرمت فرآیندی است که در آن ساختمان را به حالت اولیه خود برمی‌گردانید. ساختمان های تاریخی مکان های رایج برای پروژه های مرمت هستند، اما ساختمان های مدرن نیز تحت مرمت قرار می گیرند. پروژه های مرمت معمولاً شامل:

 • ترمیم سوراخ های دیوار
 • تعمیر وسایل قدیمی
 • جایگزینی وسایل قدیمی با کپی های اصلی
 • برداشتن فرش قدیمی
 • بازسازی کفپوش های چوبی

بازسازی و نوسازی

از منظر زیست محیطی، بازسازی از منابع کمتر و انرژی کمتری استفاده می کند. همچنین می تواند مقرون به صرفه ترین انتخاب باشد، به شرطی که خانه پایه محکمی داشته باشد و فقط به حداقل تعمیرات نیاز داشته باشد. اگر هدف شما این است که ساختمان خود را شبیه سازه اصلی کنید، قطعاً بازسازی برای شما مناسب است. با این حال، آماده باشید که همچنان برخی از نوسازی ها و بازسازی ها را انجام دهید، زیرا ممکن است برخی از قسمت ها نتوانند به طور کامل بازسازی شوند.

 

نوسازی چیست؟

نوسازی فرآیند نوسازی یک ساختمان یا سازه با تعمیر آنچه در حال حاضر وجود دارد و در برخی موارد، افزودن اجزای جدید است. نوسازی معمولا ارزان تر از بازسازی است. بسته به پروژه، همچنین می تواند مقرون به صرفه تر از بازسازی باشد. به طور معمول، بازسازی همراه با بازسازی انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است شخصی تصمیم بگیرد که می خواهد حمام خود را بازسازی کند. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر کنند، یک جزء دوش به وان اضافه می کنند که آن را به یک پروژه بازسازی نیز تبدیل می کند.

 

بازسازی چیست؟

بازسازی شامل تغییر کل یک اتاق یا ساختمان است. بازسازی نسبت به بازسازی یا نوسازی فرآیندی بسیار پیچیده‌تر است، زیرا شامل ایجاد تغییراتی در ساختار ساختمان می‌شود. نمونه هایی از بازسازی عبارتند از:

 • گسترش متراژ مربع یک ساختمان
 • روده کردن، برداشتن یا اضافه کردن دیوارها
 • بالا بردن سقف ها
 • اضافه کردن لوله کشی
 • افزودن کانال های گرمایشی سرمایشی

بازسازی‌ها معمولاً بالاترین هزینه را در بین هر سه گزینه دارند و برای تکمیل آنها به بیشترین مواد و زمان نیاز دارند. بازسازی ساختمان کار بسیار زیادی است. تنها در صورتی می‌خواهید که ساختمان شما اجزای اصلی را که برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارد، نداشته باشد، بازسازی کنید. قبل از انتخاب بازسازی، باید یک برآورد هزینه داشته باشید تا مطمئن شوید که بودجه کافی برای پروژه دارید.

 

بازسازی و نوسازی، نگاهی عمیق تر

نوسازی به معنای تعمیر یک اتاق بدون تغییر کاربری آن است، در حالی که بازسازی کل هدف فضا را تغییر می دهد. اما چرا این تفاوت ها برای شما، صاحب خانه یا کسب و کار اهمیت دارد؟ در حالی که تفاوت‌های بین این دو بسیار ظریف است، می‌تواند تفاوتی در میزان ارزش سرمایه‌گذاری پروژه شما برای شما ایجاد کند. هنگام انتخاب بین بازسازی و بازسازی، در اینجا برخی از عواملی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • قیمت: صرف نظر از اینکه تصمیم دارید با فضای خود چه کاری انجام دهید، بازسازی همیشه بیش از بازسازی هزینه دارد زیرا اغلب به کارهای پیچیده ساختمانی، برقی و لوله کشی نیاز دارد. همچنین ممکن است نیاز به دریافت مجوز برای یک پروژه بازسازی کامل داشته باشید که می تواند چندین میلیون تومان به صورت حساب شما اضافه کند.
 • زمان: در حالی که می‌توانید به سرعت دستکاری‌های آرایشی جزئی را انجام دهید، هر گونه بازسازی به یک جدول زمانی بسیار طولانی‌تری نیاز دارد. انتظار دارید برنامه ریزی و ساخت بازسازی شما چندین ماه طول بکشد. اتاق‌های نشیمن و حمام معمولاً حدود سه ماه پس از شروع برنامه‌ریزی تکمیل می‌شوند، در حالی که آشپزخانه‌ها ممکن است تا پنج ماه طول بکشد.
 • محدوده پروژه: پروژه های نوسازی عمدتاً بر ظاهر خانه یا ساختمان تجاری شما تمرکز می کنند، در حالی که بازسازی کل عملکرد آن را تغییر می دهد. با بازسازی، می توانید لوازم و وسایل جدید نصب کنید و فناوری ساختمان خود را ارتقا دهید. از سوی دیگر، زمانی که تغییرات آرایشی برای رفع مشکل کافی نیست، بازسازی به شما امکان می دهد فضای خود را کاملا متحول کنید.
 • گزینه های سفارشی سازی: بازسازی می تواند ظاهر مدرن تری به ساختمان شما بدهد و عناصر کاربردی زیادی به ساختمان شما اضافه کند، اما نمی توانند ساختار را به کلی تغییر دهند. اگر می خواهید اتاق را با خراب کردن یک دیوار باز کنید یا فضا را کاملاً تغییر دهید تا آن را متعلق به خودتان کنید، باید یک بازسازی کامل انجام دهید.

 

تفاوت بین بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی

مردم اغلب می پرسند که تفاوت بین بازسازی و بازسازی چیست و پاسخ شامل سایه های خاکستری زیادی است. به عنوان مثال نمونه ای از بازسازی خالص، مونپلیه جیمز مدیسون است که در نزدیکی اورنج، ویرجینیا قرار دارد. مونپلیه به عنوان خانه شخصی مدیسون شروع به کار کرد. در طول سال ها، هم توسط مدیسون و هم توسط مالکان بعدی، به طور قابل توجهی گسترش یافت. در مرمت کامل باستان شناسی که در سال 2008 آغاز شد، تصمیم گرفته شد تا ساختمان به ظاهر سال 1820 بازگردد. بازسازی شامل همه چیز از تجزیه و تحلیل رنگ گرفته تا رادار نفوذی زمینی بود و نتیجه تا حد امکان دقیق ترمیم شد. یکی از اولین اصول بازسازی این است که تا حد امکان از مواد اصلی حفظ شود. پروژه مونپلیه تمام تلاش خود را کرد تا تمام قطعات اصلی پازل خانه را پیدا کند. برای بسیاری از ما، پروژه های ما ممکن است شامل کمی بازسازی و نوسازی به صورت ترکیبی باشد. بیایید هر کدام از این موارد را دقیق تر بررسی کنیم.

 

راهنمای شروع کردن بازسازی و نوسازی خانه را از این لینک مطالعه کنید!

 

بازسازی چیست؟

بازسازی شامل بازگرداندن یک ساختمان به حالت قبلی است. برای حفظ میراث و فرهنگ غنی آن‌ها برای ساختمان‌های تاریخی انجام می‌شود. ویژگی های یک ساختمان برای مطابقت با ظاهر و عملکرد آن بازسازی می شود. هدف بازیابی دستیابی به بالاترین سطح اصالت و تکرار است. اگر نیاز به نصب ابزارهای جدید سیستمی مانند AC، کوره و اعلام حریق وجود داشته باشد، آنها به صورت پنهانی انجام می شوند تا ظاهر اصلی ساختمان را مختل نکنند. معیارهای ارزیابی نیاز به مرمت عبارتند از:

 • اثرات مرمت بر میراث بنا
 • اثرات پروژه بر فرم قبلی ساختمان
 • پیامدهای بازسازی بر الزامات نگهداری
 • مقدار شواهد مورد نیاز برای تعیین شکل اصلی ساختمان

بازسازی در حفاظت از معماری عبارت است از بازسازی نمونه اولیه آثار معماری آسیب دیده یا تخریب شده، بناهای تاریخی یا بخش هایی از ساختمان ها. بازسازی ساختمان ها برای قرن ها یک امر رایج بوده است. بازسازی به عنوان بازگرداندن یک ساختمان آسیب دیده به وضعیت شناخته شده قبلی با معرفی مواد جدید تعریف می شود. این به مفاهیم معماری مرمت (ترمیم بافت ساختمان موجود) و حفظ (جلوگیری از پوسیدگی بیشتر) مربوط می شود، که در آن گسترده ترین شکل بازسازی ایجاد یک ماکت از یک ساختمان تخریب شده است. ممکن است دلایل مختلفی برای ساخت یک ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازه ماکت وجود داشته باشد. گاهی نتیجه تخریب بناهای تاریخی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان آسیب زا تجربه می شود، مانند جنگ، اشتباهات برنامه ریزی و تخریب با انگیزه های سیاسی، گاهی اوقات صرفاً نتیجه بلایای طبیعی است.  رویکردهای مختلفی برای بازسازی وجود دارد که از نظر درجه وفاداری به اصل و حساسیت به اجرا متفاوت است. در معماری، گئورگ مورش بازسازی را به عنوان “روش علمی استخراج منابع برای بازسازی چیزهایی که از بین رفته اند، بدون توجه به زمانی که از آن زمان گذشته است” توصیف می کند. صرف نظر از اینکه چه نوع بازسازی اعم از بازسازی ویلا یا بازسازی مسکونی انجام می شود، چالش ها و سوالات تکراری درمورد بازسازی وجود دارد.

 

بازسازی سخت تر است یا نوسازی؟

بازسازی و نوسازی

هنگامی که برای اولین بار با یک پروژه مرمت ساختمان چه بازسازی و نوسازی شروع می کنید، ممکن است وسوسه شوید که فوراً کابینت ها، قالب گیری تاج و لوازم جدید را انتخاب کنید، اما اولین قدم شما باید بیشتر عملی باشد تا زیبایی. بناهای تاریخی گهگاه دارای عوارضی هستند که مستقیماً بر یکپارچگی ساختمان تأثیر می گذارد. هنگام به روز رسانی یک بنای تاریخی، حفظ و تعمیر تا حد امکان از سیستم ساختاری اصلی ترجیح داده می شود. با این حال، اگر متوجه شدید که امکانات بیشتری باید اضافه شود، ابتدا باید مطمئن شوید که ساختمان می‌تواند از چنین امکاناتی پشتیبانی کند. برخی از ساختمان‌های تاریخی دارای سیستم‌های سازه‌ای هستند که ممکن است در هنگام تغییر یا تعمیر عناصر آن نیاز به حساسیت داشته باشند و در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یک سیستم ساختاری کاملاً جدید برای تقویت سیستم موجود با نوآوری‌های مدرن اضافه شود. برخی بناها می توانند بازسازی شوند اما برخی فقط برای یک نوسازی کوچک تاب می آورند.

 

نوسازی ساختمان چیست؟

نوسازی یا بازسازی ساختمان به حالت سبک شامل بازگرداندن ساختمان به وضعیت بهبود یافته است. این به معنای جایگزینی و ارتقاء اجزای فعلی برای مطابقت با استانداردهای مورد نیاز بدون تغییر در طراحی اصلی است. معمولاً پروژه‌های نوسازی برای افزایش ارزش ساختمان‌های در حال فروش انجام می‌شوند و اغلب کوتاه‌تر با بودجه کمتر در مقایسه با سایر پروژه‌ها هستند. آن ها تأثیر کمی بر روی چیدمان و ساختار ساختمان دارند. قبل از هر پروژه بازسازی، قدمت، شرایط و ساختار یک ساختمان را در نظر بگیرید. از یک متخصص بخواهید آن را بررسی کند و به شما اجازه دهد. فرآیند بازسازی شامل:

 

طراحی و برنامه ریزی

این مرحله مناطقی از ساختمان را که نیاز به بازسازی دارند مشخص می کند. یک طراح می تواند طرحی برای بازسازی ارائه دهد. برای برنامه ریزی پروژه، بازسازی هایی را که می توانید خودتان انجام دهید و آن هایی که نمی توانید انجام دهید را شناسایی کنید، بهترین حرفه ای را برای این کار انتخاب کنید، مجوزهای لازم را از مقامات محلی دریافت کنید.

 

تعمیرات

این شامل تعمیر سازه هایی است که ممکن است آسیب دیده یا شکسته باشند تا ساختمان را به حالت اولیه خود بازگرداند. به عنوان مثال، این ممکن است شامل تعمیر چراغ ها و وسایل لوله کشی، ترمیم ترک های دیوار و به روز رسانی سقف قدیمی باشد.

 

زیبایی شناسی

تزئینات باعث بهبود کیفیت و ظاهر فضای داخلی می شود. این شامل مواردی مانند رنگ آمیزی دیوارها، لاک زدن سطوح چوبی، پوشش کف، کاشی کاری و غیره است.

 

جایگزین کردن

برای تجهیزات یا سخت افزاری که قابل بازیابی نیستند، همیشه توصیه می شود آنها را تعویض کنید. این به ویژه برای لوازم خانگی و سیستم های الکتریکی ضروری است.

 

بازسازی و نوسازی، کدام را انتخاب می کنید؟

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | iStock 891274328

شما می خواهید با یک سازنده تماس بگیرید تا برخی از کارهای خانه خود را انجام دهید، اما از کلمات مناسب برای استفاده مطمئن نیستید. نمی دانید از نوسازی استفاده کنید یا بازسازی. آیا این یک بازسازی ساختمان یا مرمت است که می خواهید انجام شود؟ آیا تفاوتی وجود دارد؟ چه چیزی می تواند در انتخاب بازسازی یا مرمت تأثیر بگذارد؟ خوب، اجازه دهید این سوالات را بررسی کنیم و تفاوت بین بازسازی و مرمت را دریابیم. این دو کلمه اغلب در تجارت ساختمان و ساخت و ساز به هم مرتبط هستند. با این حال، اساساً برای تجدید یا بازیابی انجام می شود.

 

نوسازی

فرض کنید می‌خواهید قاب‌های پنجره‌های چوبی قدیمی را با قاب‌های آلومینیومی جدید جایگزین کنید، یا لوله‌های مسی خانه‌تان را با لوله‌های پی‌وی‌سی به روز می‌کنید، یا آشپزخانه دهه ۷۰ را با یک آشپزخانه جدید و شیک جایگزین می‌کنید. این یک بازسازی است این عمل به جای بازگرداندن خانه به شکوه سابقش، تغییر خانه از حالت اولیه است.

 

بازسازی

از طرف دیگر، ترمیم می تواند به این صورت باشد که قاب پنجره های آلومینیومی را بردارید و آنها را با سبک اصلی چوبی جایگزین کنید، لوله های مسی قدیمی را با لوله های مسی جدید جایگزین کنید یا آشپزخانه دهه 70 شما را به زیبایی اصلی خود بازگردانید. معمولاً انتخاب بازسازی یا بازسازی با مالک است، اما شرایطی وجود دارد که انتخاب در دست دولت است. چنین موردی برای یک ساختمان ثبت شده در فهرست میراث است. یک ساختمان را می توان به فهرست میراث استرالیا اضافه کرد، نه تنها به دلیل قدمت آن، بلکه به دلیل اهمیت آن در تاریخ فرهنگی یا طبیعی استرالیا. زمانی که در لیست قرار می‌گیرد، با برخی مقررات و محدودیت‌ها همراه است. اینها ممکن است بین شوراها متفاوت باشد، بنابراین قبل از شروع هر کاری، حتماً مقررات منطقه خود را بررسی کنید. اغلب، محدودیت ها برای موارد زیر اعمال می شود:

 • نمای خیابان: گاهی اوقات سخت ترین مقررات را دارد. حفظ نما، سبک، متریال و احساس اصلی برای جذابیت خیابان بسیار مهم است. اگر از خیابان دیده می شود و هیچ شباهتی به نمونه اصلی ندارد، معمولاً مجاز نیست.
 • مواد و متریال: اگرچه همیشه امکان پذیر نیست، اما هر زمان که باشد، باید به همان اندازه از محصولات و مواد اصلی استفاده شود. هنگامی که آنها در دسترس نیستند باید از محصولات جدیدی که سبک و ظاهر اصلی را حفظ می کنند استفاده شود.
 • اضافات و بازسازی ها: اگر سبک اصلی حفظ شود، گاهی اوقات در خانه های ثبت شده در میراث مجاز است و از اصالت ساختمان منحرف نمی شود. بنابراین، اگر خانه شما جزو میراث فهرست شده است، ناامید نشوید، زیرا گرفتن یک سازنده عالی برای بازسازی سیدنی شما استرس ناشی از دانستن قوانین و مقررات شورای محلی شما را از بین می برد.

 

دریافت خدمات بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازیبه طور خلاصه، بین بازسازی و نوسازی تفاوت وجود دارد. اگرچه آن ها ارتباط نزدیکی با هم دارند، اما هنگامی که یک بازسازی را انجام می‌دهید، آن را ارتقا می‌دهید، به آن اضافه می‌کنید، یا سبک‌سازی می‌کنید و زمانی که بازسازی انجام می‌دهید، آن را به ظاهر و سبک اصلی خود باز می‌گردانید یا حفظ می‌کنید. هنگامی که خانه تراس شما در فهرست میراث استرالیا قرار دارد، به احتمال زیاد به جای بازسازی، مرمت انجام می دهید. در حالی که دانستن شرایط صحیح ساختمان می تواند اعتماد به نفس شما را هنگام بحث در مورد برنامه های خود با سازنده خود افزایش دهد، یک تیم ساخت و ساز عالی با شما در مورد فرآیندها و شرایط مرتبط با شما و ساختمان شما صحبت می کند.

پروژه مرمت بناهای تاریخی کار کوچکی نیست، و داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

 

آیا بازسازی و نوسازی فرق دارند؟

بسیاری از صاحبان ساختمان و کارفرمایان تفاوت بین نوسازی یا بازسازی را نمی دانند، با این حال درک محدوده هر یک از آنها قبل از شروع پروژه بسیار مهم است.

نوسازی چیست؟

نوسازی فرآیند نوسازی یک ساختمان یا سازه با تعمیر آنچه در حال حاضر وجود دارد و در برخی موارد، افزودن اجزای جدید است. نوسازی معمولا ارزان تر از بازسازی است.

بازسازی چیست؟

بازسازی شامل تغییر کل یک اتاق یا ساختمان است. بازسازی نسبت به نوسازی فرآیندی بسیار پیچیده‌تر است، زیرا شامل ایجاد تغییراتی در ساختار ساختمان می‌شود.

همکاری با یک شرکت بازسازی مجرب چه مزایایی دارد؟

داشتن تیمی از افراد مجرب برای کمک به ارائه کمک در طول فرآیند مرمت و در عین حال درک هدف نهایی از بازسازی ملک می تواند بسیار مفید باشد. یک پیمانکار و یک بازرس می توانند به تخمین مقدار کاری که باید انجام شود و هزینه آن کمک می کنند، در حالی که یک محقق می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را برای کار خریداری کنید. ما می دانیم که ممکن است دوست داشته باشید به تنهایی با این نوع پروژه ها مقابله کنید، اما مطمئناً افراد با استعدادی را در اطراف خود می خواهید که می توانند در طول فرآیند بازسازی یک خانه تاریخی به شما کمک کنند. برای تماس با کارشناسان بازسازی شرکت بازسازی گریت می توانید از شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ استفاده کنید.

چگونه برای بازسازی و نوسازی برنامه ریزی کنیم؟

برای برنامه ریزی پروژه، بازسازی هایی را که می توانید خودتان انجام دهید و آن هایی که نمی توانید انجام دهید را شناسایی کنید، بهترین حرفه ای را برای این کار انتخاب کنید و مجوزهای لازم را از مقامات محلی دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!