کابینت ملامینه به طور کلی به دو نوع مختلف دسته بندی می شود که این دسته بندی بر اساس نوع چوب به کار رفته در طراحی و تولید آن انجام می شود. این دو دسته از کابینت ملامینه عبارت اند از کابینت ام دی اف ملامینه و کابینت نئوپان ملامینه که در هر دو نوع ورق، روکشی از جنس ملامینه استفاده می‌شود و تنها تفاوت نوع مغز چوب آن ها است که ورق ام دی اف ملامینه کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ورق نئوپان ملامینه دارد به دلیل اینکه نئوپان از جنس خرده چوب و ضایعات است و تراکم و استحکام کمی در برابر تحمل فشار و ضربه دارد به همین دلیل خیلی سریع دچار فرسایش می‌ شود.

اما خوب است قبل از بررسی جزئیات بیشتر درمورد کابینت ملامینه، اول نیم نگاهی به کابینت آشپزخانه داشته باشیم و بعد کمی عمیق تر پیش برویم، پس با گریت کابینت همراه باشید!

 

 

دانلود کاتالوگ

 

کابینت آشپزخانه

در انتخاب کابینت به چه مواردی دقت کنیم؟!

 

سبک کابینت آشپرخانه:

بعضی از افراد هستند که به محیط ها و فضاهای مدرن در کابینت آشپزخانه شان علاقه دارند که این دسته به سمت کابینت هایی با ظاهر مدرن می روندکه به آنها کابینت مدرن میگوییم.عده ای نیز به فضاهای طبیعی و استفاده از عناصر طبیعی علاقه دارند که می توانند از کابینت های کلاسیک استفاده کنند.

کابینت آشپزخانه

جهت توضیحات کامل درباره انواع کابینت آشپزخانه کلیک کنید.

 

 

کابینت ملامینه؛ قیمت انواع کابینت ها :

کابینت ها کلاسیک همانند کابینت های ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب ، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است.

در کنار بحث دکوراسیونی که کابینت آشپزخانه منجر به بوجود آمدن آن می شوند اینکه شما بدانید چه نوع کابینتی نیاز دارید نیز مهم است.

و بهتر است به آن توجه کنید.اگر شما علاقه مند به کابینت های کلاسیک باشید و سبک خانه ی شما (پذیرایی)متفاوت باشد شاید نتوانید رضایت کافی را در انتهای کار داشته باشید مگر اینکه به تغییر ما بقی فضای خانه نیز بپردازید.

برای اطلاع از نحوه محسابه قیمت کابینت را مطالعه فرمایید.

 

انتخاب کابینت آشپزخانه متناسب با فضای آشپزخانه، کابینت ملامینه بله یا خیر؟

نکته ی دیگری که در خصوص کابینت آشپرخانه بهتر است به آن توجه کنید، میزان فضای در دسترس شما است.

کابینت ها یک مکان خوب برای گذاشتن وسایل هستند و اگر به اندازه ی کافی نباشند شما با حجمی از وسایل که روی دستتان مانده اند و فضایی برای آن ندارید مواجه می شوید.

پس به ابعاد کابینت، عمق و ارتفاع آن توجه کنید.اگر فضای کافی برای تعداد بیشتر کابینت ندارید احتمالا بتوانید با افزایش عمق و ارتفاع کابینتتان و همچنین استفاده از حداقل 2 عدد کابینت کمدی و طراحی اکسسوری ها عمودی برای آشپزخانه تان فضا ایجاد کنید.

و یا کابینتی با این ویژگی ها را انتخاب کنید. در حالت کلی آشپزخانه هایی با مساحت 12 متر مربع یا محیط حداقل 6 متر (به جز پنجره) گزینه ای معمولی برای کابینت های کلاسیک هستند و آشپزخانه های کوچکتر باید از کابینت های مدرن استفاده کنند (نظر نویسنده)

البته در محیط های کوچکتر هم میتوان از کابینت های کلاسیک استفاده کرد اما زیبایی چندانی ایجاد نمیکند.

کابینت های مدرن جادار هستند، در این مواقع گزینه ی مناسبی به شمار می روند.البته به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت ها با توجه به ویژگی هایی که دارند یک فضا سازی مدرن برای شما انجام می دهند.

کابینت ملامینه | رنگ کابینت آشپزخانه

 

در هنگام انتخاب مدل کابینت به رنگ آن توجه کنید.

 

کابینت هایی با سبک کلاسیک به درد رنگ های شاد امروزی نمی خورند(البته این نظر من است.قطعا نظر شما هم قابل احترام است) اگر میخواهید یک آشپزخانه ی شاد و رنگی رنگی داشته باشید به سمت سبک های مدرن بروید تا دستتان باز باشد.

شاید بهترین گزینه برای این رنگ ها کابینت های ام دی اف یا کابینت هایگلاس باشند که با توجه به دامنه ی رنگی که در اختیارتان قرار می دهند می توانند نظرتان را جلب کنند.

اما (اگر نظر مرا بخواهید!) باید بگویم خیلی به سمت رنگ هایی غیر از سفید مشکی و خاکستری نروید.

کابینت آشپزخانه تصویر سوم

شاید در ابتدا شما را به شور و هیجان وادارند اما به این نکته توجه کنید که بعد از مدتی احتمالا دلتان را می زنند.

قطعا همه چیز یکسان نمی ماند شما میخواهید تم پذیرایی و آشپزخانه را بعد ها دوباره تغییر دهید، اما با داشتن کابینت هایی با رنگ های خیلی خاص این کار بسیار سخت است مگر اینکه کابینت ها را تغییر دهید و بحث هزینه ای آن برایتان مهم نباشد در اینصورت هر رنگ کابینتی که انتخاب کنید مناسب است.

در غیر اینصورت بهتراست به سمتی رنگ هایی بروید که به راحتی با بقیه ی رنگ ها ست می شوند و به قول معروف یک چیز همیشگی هستند و قدیمی نمی شوند.

شاید بین این رنگ ها بتوان به سفید و یا خاکستری اشاره کرد.

 

کانتر یا جزیره (اپن) کابینت آشپزخانه

نکته ی دیگری که در کابینت آشپرخانه حائز اهمیت است، اپن آشپزخانه می باشد.

اپن ها به دو دسته اپن جزیره ای و اپن کانترتقسیم بندی می شوند، کانتر از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر با ورودی آشپزخانه قرار گرفته است اما جزیره برای آشپزخانه و ورودی به وجود می آورد و معمولا در مرکز ورودی آشپزخانه قرار گرفته و به همین دلیل دو ورودی برای آشپزخانه تان ایجاد می کند.

این انتخاب هم به سبک سلیقه ی شما بر میگردد و شما انتخاب های متنوعی خواهید داشت.

اما من پیشنهاد می دهم اگر جزء آن دسته از افراد هستید که فضای زیادی در خانه ندارند ولی به میز نهارخوری علاقه ی بسیاری دارند از خیر اپن بگذرید!

همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل 75 سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید 90 سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب 45 سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از 165 سانتی متر است از واقعا خیر آن بگذرید!

اگر فضای شما قابلیت داشتن اپن را دارد این پرسش مطرح است که آیا از اپن به عنوان محلی برای قراردادن وسایل استفاده میکنید یا میخواهید همانند یک میز ناهار خوری باشد؟

درست است که کابینت هایی که زیر اپن قرار میگیرند یک فضای مناسب برای گذاشتن وسایل در اختیارتان قرار می دهند و این نکته ممکن است برای خیلی ها اهمیت زیادی داشته باشد!

اما در هرحال فضای شما محدود است و مجبور هستید انتخاب کنید.

داشتن اپن و فضای بیشتر یا داشتن میز نهار خوری؟بستگی به شما دارد که کدام یک برایتان مهم تر است.

بهتر است این نکته از قلم نیفتد که در حال حاضر اپن های جزیره ای این مشکل را نسبتا حل کرده اند و شما هم می توانید اپن داشته باشید و هم میز نهارخوری که در واقع همان جزیره است.

فقط مسئله اینجاست که جزیره بهتر است در وسط قرار گیرد در غیر اینصورت ممکن است خیلی جالب نباشد.

در اینصورت شما می توانید از یک میز نهارخوری زیبا به جای جزیره استفاده کنید که هم برای استفاده از آن و غذا خوردن راحت تر هستید و هم زیبایی خاص خود را دارد و فضای پذیرایی و آشپزخانه را برایتان جدا میکند.

(البته در این حالت متاسفانه فضای زیر آن را از دست می دهید)

 

کابینت ملامینه چیست و برای چه منازلی کاربردی تر است؟

بسیاری از صاحبان خانه که تصمیم به نصب کابینت جدید در آشپزخانه خود گرفته اند ، از تفاوت بین روکش ملامین و روکش وینیل با خلاء مطمئن نیستند. هر دو دارای ظاهر جذابی هستند و در تنوع رنگی ، بافتی و انتخابی جذاب موجود هستند. تمیز کردن و نگهداری هر دو آسان به نظر می رسد و محیطی سبک و مدرن برای درخشان و ساده سازی دکوراسیون جدید یا به روز آشپزخانه ایجاد می کند.

نصب این مصالح و روکش کابینت معاصر نسبت به برخی از سبک های قدیمی تر و سنتی تر که از چوب یا فلز سنگین تر ساخته شده اند نیز آسان تر است. کابینت های آشپزخانه مدرن با ملامین یا وینیل با خلاء نیز اغلب در طرح های مدولار یا سفارشی نیز به فروش می رسند تا به آشپزخانه جدید شما یک طراحی واقعاً اصلی تبدیل شود.

تفاوت های عمده بین کابینت آشپزخانه وینیل فینیش ملامین فینیش و خلاء

تفاوت های اصلی بین پایان ملامین و کابینت آشپزخانه وینیل با خلاء شامل موارد زیر است:

• کابینت ملامین فینیش. – ملامین نوعی پوشش یا روکش لمینت فشار کم است. به همین دلیل ، کابینت های ملامین اغلب به عنوان کابینت لمینت نامیده می شوند. کابینت های ملامین با بستری مقاوم در برابر رطوبت پوشانده شده اند و لبه های کناری کابینت با لبه PVC ، اغلب با ضخامت یک میلی متر تکمیل می شوند. این لبه بسیار مهمتر و بادوامتر از مواد لبه کاغذی روی آهن است که قبلاً استفاده می شد و می تواند خشک و شکننده شود ، شکسته یا ترک بخورد و نیاز سریع به تعمیرات را نشان دهد.

با آب گرم و مواد پاک کننده طبیعی و ملایم ، کابینت های ملامین به راحتی تمیز و نگهداری می شوند. ملامین براق با استفاده از یک پوشش ملامین ضخیم و براق (1 میلی متر ضخامت) بدست می آید. اغلب ، یک نوار نوار با ضخامت مساوی در رنگ و بافت مطابق اضافه می شود. این جلوه بصری بسیار شبیه به روکش وینیل به کابینت می دهد ، اما با نرخ بسیار مقرون به صرفه تر.

• کابینت های وینیلی تکمیل شده با خلاء – روکش وینیلی شکل برای کابینت یا روکش وینیل ، در واقع بیشترین نوع متریال کابینت آشپزخانه برای طرح های مدرن آشپزخانه امروزی است. این نوع کابینت به دلیل لبه های محکم ، طیف گسترده ای از انتخاب رنگ و هزینه مناسب از محبوبیت خاصی برخوردار است.

کابینت های وینیل پیچیده شده ، پایین ، کناره ها و درها از نظر حرارتی گرم می شوند. آنها با استفاده از برنامه های حرارتی و خلاء شکل می گیرند. هر قطعه پیچیده شده با وینیل از قبل پوشش داده شده است و بستر آن یک تخته فیبر با چگالی متوسط ​​است که در برابر رطوبت مقاوم است. تمام لبه ها با روش پیچاندن وینیل محکم بسته می شوند و ظاهری حرفه ای و بدون درز ایجاد می کنند. این کابینت ها باید با یک اسفنج مرطوب و یک ماده پاک کننده طبیعی و ملایم تمیز شوند.

 

آشپزخانه های چوبی

چوب با آوردن گرما و غنای یک اتاق از سایر مواد متمایز است. این درهای کابینت از چوب جامد با روکش طبیعی یا لکه دار ساخته شده اند. هر نوع تنوعی که برای کابینت های چوبی خود انتخاب کنید (بلوط ، افرا یا توس) به خوبی با دکوراسیون شما ترکیب شده و جذابیت ، اصالت و ارزش آشپزخانه شما را می بخشد. بیا تا تفاوت را ببین!

آشپزخانه MDF

در اینجا یک راه حل مقرون به صرفه آورده شده است: درب های ام دی اف ، یک محصول جانبی چوبی ، بسیار کاربردی هستند و مزایای بسیاری دارند. اگر می خواهید برای درهای کابینت خود رنگی مات انتخاب کنید ، بهترین گزینه است. درب های MDF با الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) همراه با یک لاک ساخته می شوند.

 

مزایا:

ماندگار

کیفیت بهتر

غنی از بافت

تقریباً انتخاب بی نهایت رنگ

چوب با هر سبکی از آشپزخانه ها مطابقت دارد

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | boismdf1 min

آشپزخانه های ملامینه

ملامین یک انتخاب عاقلانه است: عملی و مقرون به صرفه است. این ماده در گذشته ارزش خود را به اثبات رسانده است و طبق استانداردهای امروزی به کیفیت استثنایی رسیده است. نگهداری آن آسان است و نیازهای بودجه محدود را برآورده می کند. ما انتخاب گسترده ای از اتمام کار برای کابینت های ملامینه را ارائه می دهیم ، بنابراین مطابقت آنها با هر دکوراسیون آسان است. از نمایشگاه ما دیدن کنید و خودتان ببینید!

 

مزایا:

بسیاری از گزینه های کم هزینه

از مات تا بسیار براق متفاوت است

گاهی اوقات می تواند برای تقلید از چوب بسیار خوب باشد

آسان تمیز میشود

تقریباً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | melamine min

آشپزخانه های ترموپلاستیک

این ماده را می توان در مدلهای متنوعی استفاده کرد زیرا با پانلهایی از الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) ساخته شده است. پوشش ترموپلاستیک روی پانل ها باعث از بین رفتن اتصالات و افزایش مقاومت در برابر ضربه می شود – که این به معنی طول عمر بیشتر برای کابینت های شما است. تمیز کردن آن بسیار آسان است و شکل و رنگ آن را حفظ می کند.

 

مزایا:

ازبسیاری از گزینه ها کم هزینه تر

با دوام تر از ملامین

نسبت به چوب و سایر مواد تقلیدی بسیار خوب به پایان می رسند

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | thermoplastique min

آشپزخانه های پلی استر

این ماده را می توان در مدلهای متنوعی استفاده کرد زیرا با پانلهایی از الیاف کاج با تراکم متوسط (MDF) ساخته شده است. پوشش ترموپلاستیک روی پانل ها باعث از بین رفتن اتصالات و افزایش مقاومت در برابر ضربه می شود – که این به معنی طول عمر بیشتر برای کابینت های شما است. تمیز کردن آن بسیار آسان است و شکل و رنگ آن را حفظ می کند. به ما سر بزنید؛ یک مشاور به شما کمک می کند از بین سبک ها و پایان های مختلفی که ارائه می دهیم انتخاب کنید.

 

مزایا:

ماندگار

کیفیت بهتر

غنی از بافت

تقریباً انتخاب بی نهایت رنگ

چوب با هر سبکی از آشپزخانه ها مطابقت دارد

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | polyester min

 

بیایید نقاط مثبت و منفی متریال های محبوب کابینت آشپزخانه را با یکدیگر مقایسه کنیم تا شما را در تصمیم گیری برای بازسازی آشپزخانه راهنمایی کنیم. (نکته: بعضی از آشپزخانه های بسیار شیک از ترکیب دو یا چند ماده استفاده می کنند.)

 

ملامین

 

نقاط مثبت:

قیمت ملامین ساخته شده از چوب فشرده ،MD  یا تخته سه لا که روی آن یک لایه کاغذ رنگی با رزین ملامین ذوب شده قرار دارد، کم هزینه ترین ماده کابینت است.

تنوع. مجموعه ای از رنگ ها و الگوها بسیار زیاد دارد .

نگهداری. کابینت های ملامینه به راحتی تمیز می شوند و در طی سالها نیازی به رنگ آمیزی یا آب بندی مجدد ندارند.

 

نقاط منفی:

انتخاب محدود شکل. اشکال کابینت تقریباً همیشه مربع بوده و این باعث می شود که گزینه های طراحی شما را محدود می کند.

مقاومت کم کابینت های ملامین به ویژه در معرض خراش و فرورفتگی باعث می گردد که ترمیم آنها دشوار – یا غیرممکن گردد.

وزن. ملامین از دیگر مواد گران قیمت کابینت سنگین تر است و ممکن است در نهایت افت کند.

 

پلی استر

 

نقاط مثبت:

این ماده از ملامین مخلوط با الیاف کاج تشکیل شده و سپس با یک فیلم پلی استر پوشانده شده است. قیمت این ماده گرچه کمی گرانتر از ملامین است ، اما هنوز هم بسیار مقرون به صرفه است.

دارای مقاومتی بالاتر از ملامین است. پلی استر در مقایسه با ملامین مقاومت بیشتری در برابر خراش دارد.

انتخاب رنگ کابینت های پلی استر در طیف گسترده ای از رنگ ها و در ظاهر چوبی موجود هستند.

 

موارد منفی:

مشکل تعمیر خراش. اگر پلی استر خراشیده شود ، روتوش کار ساده ای نیست.

 

چوب جامد

 

نقاط مثبت:

همیشه به سبک است. کابینت های چوبی با کیفیت بالا، زیبایی بی انتها را به خانه شما می بخشند که همیشه رواج دارد.

دارای بسیاری از رنگ های طبیعی است. مجموعه ای از رنگ های طبیعی دوست داشتنی ، که توسط گونه های مختلف چوبی ، از جمله بامبو ، گیلاس ، بلوط ، توس ، گردو ، افرا ، کاج گره دار ، و گیاه خارک ارائه می شو را داراست..

کابینت های چوبی محکم ، با دوام و مقاوم در برابر آسیب هستند. خراش ها معمولاً به راحتی پوشانده می شوند یا از بین می روند.

قابل تنظیم است. چوب جامد را می توان به راحتی سفارشی کرد تا نوع درب کابینت را به انتخاب شما ایجاد گردد.

 

نقاط منفی:

هزینه. کابینت های چوبی جامد گران هستند.

واکنش پذیر به رطوبت. چوب جامد به طور طبیعی در برابر رطوبت واکنش نشان می دهد و ممکن است تاب بخورد یا ترک بخورد.

نگهداری زیاد کابینت های چوبی که باید با پوشش ضد آب پوشیده شوند. بهتر است با محصولات ساینده که مخصوص چوب طراحی شده اند تمیز کنید.

 

روکش های چوبی

 

نقاط مثبت:

چوب طبیعی کابینت های روکش دار ظاهر و احساس چوب طبیعی را ایجاد می کنند ، زیرا در واقع از لایه نازکی از چوب واقعی ساخته شده اند که روی مواد اصلی با قیمت کمتری چسبانده شده است.

قیمت: روکش چوب ارزان تر از چوب جامد طبیعی است.

تعمیر ساده خراش. خراش ها را می توان به سادگی از بین برد تا ظاهر یکدست و صاف را بازیابی کند.

ماندگاری روکش چوب از دوام قابل قبولی برخوردار است (بیشتر از لمینت ، اما از چوب جامد کمتر است). دارای مقاومت در برابر تاب خوردگی است.

مراقبت آسان. پاک کردن کابینت های روکش دار آسان است و فقط از پارچه ای نرم و مرطوب استفاده می شود.

 

نقاط منفی:

آسیب پذیر در برابر آسیب به آب. رطوبت بیش از حد باعث شل شدن روکش از پایه آن می شود ، و باعث ایجاد یک اثر “حباب دار” می گردد.

 

تخته فیبر با تراکم متوسط ​​(MDF)

 

نقاط مثبت:

از آنجا که MDF از ذرات ریز الیاف چوب مخلوط با موم و رزین تشکیل شده است ، دانه بندی صاف و یکنواختی دارد.

ثبات. MDF به اندازه چوب طبیعی با نوسانات رطوبت نسبی در محیط منزل منبسط و منقبض نمی شود. در نتیجه ، کمتر در معرض تاب خوردگی خواهد بود.

رنگ پذیری کابینت های ساخته شده از MDF به زیبایی رنگ می گیرند و ممکن است هر زمان که بخواهید رنگ آمیزی کنید.

تخته فیبر انعطاف پذیر با تراکم متوسط ​​به راحتی در انواع سبک های کابینت آشپزخانه ساخته می شود.

قطعات بزرگ MDF برخلاف چوب که به اندازه درختی که از آن بریده می شود محدود هستند ، در قطعات بزرگ تولید می شوند.

 

نقاط منفی:

نمی توان شن و ماسه زد. تراشیدن تراشه و خراش از MDF غیرممکن است.

در برابر حرارت مقاوم نیست. این ماده کابینت در برابر دمای بسیار بالا مقاومت نخواهد کرد ،

 

ترمو فویل با براقیت بالا

 

نقاط مثبت:

ظاهر جذاب. ترمو فویل با براقیت بالا از روکش وینیل براق بر روی یک ماده پایه مانند تخته فیبر کاج تشکیل شده است. این کابینت ها نور را منعکس می کنند و باعث می شود آشپزخانه شما روشن تر و جادارتر باشد.

تمیز کردن آسان. فقط لکه ها و علائم را با یک پارچه مرطوب و بدون خراش پاک کنید.

مقاوم در برابر تاب. همانطور که چوب تمایل دارد کابینت های HGT  دچار تاب نمی شوند.

 

نقاط منفی:

نمایش خاک. هر اثر انگشت یا لکه بر روی سطح بازتابنده خودنمایی می کند ، بنابراین بسیاری از صاحبان خانه با بچه های کوچک از این مواد فقط برای درب های بالای کابینت استفاده می کنند.

برای رنگ آمیزی دشوار است. تغییر رنگ یا پوشاندن خراش پیچیده است.

در برابر گرما و رطوبت . کابینت های امروزی HGT نسبت به 20 سال قبل دوام بیشتری دارند اما هنوز هم تا حدی آسیب پذیر هستند.

 

لمینیت فشار بالا

 

نقاط مثبت:

مقاوم در برابر ضربه اگرچه HPL مشابه ملامین است ، اما تحت فشار زیاد از چند لایه تولید می شود. در نتیجه ، این ماده در برابر تراشه ، خراش و … مقاومت بیشتری دارد.

کابینت های HPL در طیف گسترده ای از رنگ ها و رنگ های پایان ارائه می شوند.

مراقبت آسان. این ماده به رنگ آمیزی یا اتمام نیازی ندارد و به راحتی تمیز می شود.

 

نقاط منفی:

قیمت ورقه ورقه با فشار بالا گران تر از ملامین است (اگرچه در مقایسه با بسیاری از مواد دیگر هنوز مقرون به صرفه است).

استفاده از چوب در آشپزخانه های مدرن

به صورت ترکیبی از چوب در کنار سایر متریال ها استفاده کنید

طراحی کابینت های تمام سفید و کابینت مدرن این روزها در آشپزخانه ها بسیار رواج پیدا کرده است اما تکرار آن باعث می شود که از زیبایی و تاثیرگذاری این نوع دکوراسیون ها در نگاه اول کم شود و با وجود زیبایی که دارد یک طراحی تکراری باشد که در بسیاری از خانه ها ممکن است آن را دیده باشید شما می توانید با استفاده از طرح های خلاقانه کابینت مدرن خود را به صورت ترکیبی با چوب طراحی کنید به عنوان مثال می‌ توانید در کنار رنگ سفید از طرح چوب با مایع قرمز استفاده کنید تا سردی فضای داخلی شما را کم کند البته این موضوع بستگی به خلاقیت و سلیقه شما دارد اما به طور کلی سعی کنید یک ترکیب رنگی متناسب که دارای هماهنگی و هارمونی می باشد را برای خود انتخاب کنید تا آشپزخانه شما را به سمت صمیمیت و گرمای بیشتر به وسیله چوب  هدایت کنید.

از کفپوش های چوبی استفاده کنید

یکی از راه های ساده ی به کارگیری المان های چوبی در فضای آشپزخانه مدرن و یا سفید طراحی پارکت ها و کفپوش های چوبی می باشد با این کار صمیمیت و گرمای خاصی را وارد فضای آشپزخانه مدرن و سفید خود کرده اید که زیبایی آن را دو چندان کرده است.

پرده آویز چوبی

اگر آشپزخانه شما به گونه ای طراحی شده است که می توانید در ورودی آن یک پرده آویز نصب کنید پیشنهاد می شود که این کار را انجام دهید و از این پرده ها در ورودی استفاده کنید پرده های مختلف که دارای جنس های متفاوت و ظاهر های متفاوت می باشد مثل پلاستیکی ، توری و … وجود دارد اما اگر شما قصد استفاده از عنصر چوب را در آشپزخانه خود دارید می توانید از پرده های چوبی استفاده کنید علاوه بر پرده های ورودی می توانید برای پنجره آشپزخانه نیز پرده هایی که از جنس کرکره های چوبی ساده می باشند استفاده کنید.

قفسه یا شلف های چوبی

یکی دیگر از روش های استفاده از عنصر چوب در آشپزخانه های امروزی استفاده از قفسه های چوبی می باشد که جلوه و زیبایی خاصی را به آشپزخانه شما می دهد طراحی های امروز استفاده از قفسه های چوبی بسیار رایج شده که در طراحی داخلی آشپزخانه های خانه های مدرن و کلاسیک و نئوکلاسیک از این شلف ها استفاده می کنند استفاده از قفسه های به این شکل باعث می شوند که دیوار آشپزخانه شما عمیق تر و عقب تر به نظر برسد و این یک راهکار ساده است که آشپزخانه شما را بزرگتر و عریض تر نمایان کند.

کابینت نئوکلاسیک چیست

از کانتر چوبی استفاده کنید

طراحی یک کانتر یا همان پیشخوان چوبی در آشپزخانه های مدرن تمام سفید طرح رایج و متداول میباشد که با استقبال خوبی نیز روبرو شده است این ترکیب ظاهر بسیار زیبا و چشم نواز در آشپزخانه شما به وجود می آورد شما می توانید با طراحی یک جزیره چوبی در وسط آشپزخانه حس گرما و صمیمیت بیشتری در آن ایجاد کرده و یک فضای امروزی را طراحی کنید.

در آشپزخانه خود از وسایل چوبی استفاده کنید

علاوه بر کابینت آشپزخانه و پیشخوان میز ناهارخوری و  …  می توان برای ایجاد هماهنگی بیشتر برخی از ابزار آلات و وسایل آشپزی نیز از چوب استفاده کنید مثلاً ظروف ادویه چوبی و ظروف چوبی دیگر در آشپزخانه خود به کار بگیرید؛

این سرویس از جنس چوب های طبیعی مثل چوب بامبو ساخت می شود علاوه بر ظاهر ساده و زیبایی که دارند مقاومت و دوام بالایی نیز بهره‌ مند هستند.

از چوب هایی به رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید

از چوب هایی که دارای رنگ قهوه‌ای تیره هستند  معمولاً در آشپز خانه های سنتی استفاده می شود البته این یک اجبار نیست تنها این  دکوراسیون ها در بین افراد رواج پیدا کرده است اما شما می توانید با طراحی یک جزیره چوبی قهوه ای تیره دارای کانتر سفید یک فضای فوق‌ العاده زیبا و متفاوتی را برای خود به وجود آورید.

چوب های تیره شکیل و زیبا می باشند یکی از گزینه ‌های مناسب استفاده از چوب های تیره که دارای رگه های افقی و مشکی می باشد در آشپزخانه های مدرن است.

 

نکات بسیار مهم
  1. چوب طبیعی دارای مزیت ها و ویژگی های بسیاری می باشد که استفاده از آن را توجیه می کند به عنوان مثال قابل بازیافت می باشد، زیبایی فوق العاده طبیعی دارد در فضا صمیمیت و گرما ایجاد می کند انعطاف پذیر بوده و دارای مقاومت بالایی می باشد
  2. پیشنهاد می شود اگر از چوب در آشپزخانه خود استفاده می کنید چوب هایی را به کار بگیرید که همه در یک طیف رنگی قرار داشته باشند
  3. همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم چوب در هر جایی که قرار گیرد باعث  ایجاد صمیمیت و گرما در محیط می شود با این حال چوب یک متریال با ارزش و گران قیمت می باشد و ممکن است از نظر اقتصادی متناسب با بودجه همه افراد نباشد برای حل این مشکل می توانید از این متریال به طور محدود و تنها در برخی از فضاها استفاده کنید
  4. طراحی و زیبایی یک دکوراسیون بستگی به هارمونی و هماهنگی موجود در بین عناصر آن فضا دارد لازم نیست که شما از تمام موارد نامبرده در این مقاله استفاده کنید باید با رعایت چند نکته متناسب با بودجه و سلیقه خودتان از این ایده ها در آشپزخانه خود به صورت که هماهنگی لازم را ایجاد کند استفاده کنید

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت کابینت ملامینه

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت ملامین را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت ملامینه

کابینت ملامینه چیست؟

کابینت ملامینه به طور کلی به دو نوع مختلف دسته بندی می شود که این دسته بندی بر اساس نوع چوب به کار رفته در طراحی و تولید آن انجام می شود. این دو دسته از کابینت ملامینه عبارت اند از کابینت ام دی اف ملامینه و کابینت نئوپان ملامینه که در هر دو نوع ورق، روکشی از جنس ملامینه استفاده می‌شود و تنها تفاوت نوع مغز چوب آن ها است.

مزایای کابینت و آشپزخانه ملامینه چیست؟

یکی از گزینه های اقتصادی است طیف انتخاب شما از مات تا بسیار براق متفاوت است جایگزین بسیار خوبی برای چوب است آسان تمیز می شود تقریباً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد

ارزان ترین نوع کابینت کدام است؟!

کابینت ملامینه یکی از خوش قیمت ترین و ارزان ترین انواع کابینت است.

از کجا مشاوره ساخت کابینت ملامینه بگیریم؟

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت ملامین را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

کابینت ملامینه چند نوع دارد؟

به طور کلی کابینت های ملامینه به دو دسته کابینت ام دی اف ملامینه و کابینت نئوپان ملامینه تقسیم می شوند.

کدام نوع از کابینت ملامینه مناسب تر و باکیفیت تر است؟

ورق ام دی اف ملامینه کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ورق نئوپان ملامینه دارد به دلیل اینکه نئوپان از جنس خرده چوب و ضایعات است و تراکم و استحکام کمی در برابر تحمل فشار و ضربه دارد به همین دلیل خیلی سریع دچار فرسایش می‌ شود.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!