کابینت ام دی اف (MDF)

در این مطلب قصد داریم تا توضیحاتی در مورد کابینت ام دی اف (MDF) خدمتتان ارائه کنیم.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر اول

 

دانلود کاتالوگ

 

کابینت ام دی اف چیست ؟

 

 

ام دی اف (MDF) مخفف Medium-density fibreboard و به معنای ” تخته فیبر با چگالی متوسط” است قیمت کابینت ام دی اف مناسب و صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به کابینت های دیگر دارد در ادامه مطلب به مزایا و معایب کابینت های ام دی اف میپردازیم .

انواع عکس ها و مدل های کابینت ام دی اف را خدمتتان شرح میدهیم و نکات لازم جهت رفع ایرادات این نوع کابینت را خدمتتان ارائه میدهیم.

ورق خام ام دی اف (MDF)

به نظر درست نمیرسد اسم مدلی از کابینت را کابینت ام‌دی‌اف (MDF) نامید چرا که در واقع تمامی کابینت های تولید شده حداقل در کره زمین از ام دی اف (MDF) ساخته شده است و مغز تمامی کابینت ها از ” تخته فیبر با چگالی متوسط” یا همان ام‌دی‌اف (MDF) ساخته شده است به جز کابینت چوب طبیعی ، انواع کابینت آشپزخانه از دو قسمت تشکیل شده اند که هنگام نصب این دو قسمت به هم مونتاژ میشود.

 

1)چهارچوب اصلی کابینت ( یونیت ها)

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | کابینت
یونیت کابینت آشپزخانه

2) نما و درب کابینت ها

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | کابینت
درب کابینت آشپخانه

دقت کنید که تمامی کابینت ها دارای یک نوع یونیت هستند و تفاوت در اسم ها و مدل های کابینت تفاوت در جنس درب کابینت است، تمامی یونیت ها از ورق های ام دی اف با روکش سفید (ورق های صابونی) تولید میشود و جنس درب ها به انتخاب مشتری تولید و نصب میشود.

 

 رایگان

 

اما زمانی که اسم کابینت X میاید منظور کابینتی است که “برای ساخت آن از مغر ام دی اف (MDF) خام با روکش X” استفاده میشود.

(همانطور که در بالا اشاره شد برای ساخت تمامی کابینت ها از ورق ام دی اف (MDF) خام و روکش تولید شده است)

اگر روکش استفاده شده رنگ مات داشته باشد به آن کابینت ام‌دی‌اف مات میگوییم.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر دوم

اگر روکش استفاده شده رنگ براق داشته باشد به آن کابینت هایگلاس (Highgloss) میگوییم.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر سوم

اگر روکش استفاده شده به صورت پرس وکیوم باشد به آن کابینت ممبران یا کابینت پرس وکیوم میگوییم.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر چهارم

بنابراین کابینت ها با توجه به جنس روکش درب و نمای آنها اسم گذاری میشود.

 

اما آنچه که از کابینت ام دی اف در بازار مد نظر است روکش مات است.

برای تولید ورق ایرانی (مغز ام دی اف + روکش) جهت ساخت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی از مغز ام دی اف ایرانی با روکش های ملامینه ایرانی استفاده میشود.

(مثل ورق های ام‌دی‌اف تولید شرکت آرین سینا)

روکش های ملامینه کاغذ نقش‌دار آغشته به چسبی است که با فشار و حرارت پرِس شده و بر روی تخته چسبانده می‌شود.

برای تولید ورق خارجی (مغز ام دی اف + روکش) جهت ساخت کابینت ام دی اف خارجی از مغز ام دی اف خارجی با روکش های ملامینه خارجی استفاده میشود.

(ورق های ام دی اف تولید شرکت فرامید و اکسترا و AGT)

 

 اما تفاوت آن ها در چیست؟

مغز ام دی اف (MDF) خارجی دارای تراکم فیبر بالاتری نسبت به مغز ایرانی دارند که تراکم بالاتر باعث پیچ گیری بهتر برای نصب لولا ها و دستگیره ها میشود و مرور زمان صدای باز و بسته شدن درب کابینت به وجود نمی آید.

برای تشخیص خارجی بودن به مغز ام دی اف دقت کنید مغز MDF های ایرانی نسبت به خارجی تیره تر است و دلیل آن استفاده از چسب بیشتر است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت |
تفاوت مغر ام‌دی‌اف ایرانی با خارجی

روکش های ملامینه خارجی دارای رنگ بهتر و القاء حس طبیعی تری نسبت به روکش های ایرانی دارند.

 

معایب چوب جامد

آسیب رطوبت

در حالت ناتمام ، چوب ضد آب نیست. در حالی که جنگل های مستحکم تری مانند بلوط قرمز می توانند در معرض رطوبت مداوم قرار بگیرند ، بیشتر چوب ها آسیب می بینند. برای محافظت از چوب ، معمولاً باید از ضد آب استفاده شود.

تاب خوردن و ترک خوردن

چوب با تغییر دما و رطوبت منبسط می شود و منقبض می شود. نتیجه این است که تمایل مبلمان چوبی جامد در هنگام قرار گرفتن در معرض نوسانات دما و رطوبت ، تاب می یابد یا حتی ترک می خورد. هنگام رنگ آمیزی چوب ترک خوردگی حتی بیشتر قابل مشاهده است. با گذشت زمان ، سازندگان چوب روش ها و فن آوری های ساختاری را ایجاد کرده اند که تاب و ترک خوردگی را به حداقل می رساند.
آلودگی به اشکال – چوب جامد نسبت به چوب مهندسی در معرض حمله آفت آسیب پذیر است. برای محافظت از چوب به نگهداری منظم و اتمام مناسب نیاز دارد.

MDF Board چیست؟

برای افرادی که جایگزین ارزان تر اما همچنان قوی را برای چوب جامد ترجیح می دهند ، MDF Wood وجود دارد. چوب MDF چیست؟

MDF مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط ​​است. MDF شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود ، MDF غالباً یک سطح بالاتر از تخته سه لا در نظر گرفته می شود. این متراکم تر ، قوی تر و با دوام تر است. به همین دلایل ، تقریباً به اندازه چوب جامد کاربرد دارد.

بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که چوب MDF را پایین نگاه کنند با این تصور که وقتی در برابر چوب جامد اندازه گیری می شود عملکرد ضعیفی دارد. اما همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، هر دو چوب جامد و MDF چوب دارای نقاط خوب و بد هستند. شرایطی وجود دارد که MDF گزینه برتر است.

قبل از بیان نکات مثبت و منفی MDF Wood ، ذکر این نکته مهم است که انواع مختلفی از این چوب مهندسی شده وجود دارد. از نظر تراکم ، اندازه ، نوع چسب ، میزان رطوبت ، گونه های چوبی و ضخامت آنها متفاوت است. هر چه تخته MDF ضخیم تر و متراکم تر باشد ، هزینه بالاتری نیز دارد.

چرا تخته MDF انتخاب می شود؟

در خانه ها از MDF Wood بیشتر در ساخت درب کابینت استفاده می شود. در حقیقت ، کابینت های چوبی جامد درهای MDF را انتخاب می کنند. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.

MDF Wood تار و ترک نمی خورد. MDF مانند چوب در صورت نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود. اما بر خلاف Wood ، MDF تاب نمی یابد. این به این دلیل است که هیئت مدیره ، به لطف ساختار خود ، به عنوان یک واحد حرکت می کند. حتی با تغییر شدید رطوبت و دما ، نگران آسیب دیدن درب کابینت نخواهید بود.
تخته MDF از ذرات بسیار ریز ساخته شده است به این معنی که دانه قابل توجهی ندارد. این نتیجه به خصوص و هنگامی که تخته رنگ شده است ، یک پایان بهتر و روان است. اگر می خواهید درهای کابینت را رنگ آمیزی کنید ، ما MDF را بیش از چوب جامد توصیه می کنیم.

 

مزیتهای کابینت ام دی اف (MDF) :

  • قابلیت ابزارخوری ورق هاو قابلیت ماشین‌کاری
  • دارای لبه های صاف و یک دست و یکنواخت
  • عدم نمایش ایرادات به واسطه قرار گرفت روکش روی آن
  • مقاومت بالا در برابر فشرده شدن
  • زیبایی ظاهری مناسب، طبیعت مناسب و ظریف و وجود روکش های شبیه به چوب
انواع ورق های ام دی اف در رنگ های مختلف
انواع ورق های ام‌دی‌اف در رنگ های مختلف

قیمت مناسب نسبت به مابقی انواع کابینت آشپزخانه

 

معایب کابینت ام دی اف (MDF) :

بزرگترین ایراد کابینت ام دی اف جذب آب است با اینکه روی ورق های ام دی اف با روکش ملامینه چسبیده میشود اما در جاهایی که برش خورده و به واسطه نوار پی وی سی نما شده است یا جاهایی که برش خورده است رطوبت و یا آب بخورد آن را جذب کرده و به مرور زمان باد میکند معمولا تنها جایی از کابینت که با آب در ارتباط است نزدیک به سینک هست که کابینت کاران برای جلوگیری از بروز این مشکل یونیت (چهارچوب کابینت) سینک را از جنس پی وی سی ( پلاستیک) تولید میکنند که کاملا ضد آب هست و جذب آب آن صفر است.

باد کردن مغز چوب به واسطه جذب آب و رطوبت از محیط
باد کردن مغز چوب به واسطه جذب آب و رطوبت از محیط

 

نکته : قسمت های برش خورده صفحه روی کابینت ها مخصوصا در نزدیکی سینک باید با چسب آکواریوم آب بندی بشود تا مانع از نفوذ آب و آب بندی بشود.

 

طراحی آشپزخانه ها با کابینت های ام دی اف صرفا در سبک مدرن امکان پذیر است

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر پنجم

در مقایسه با سایر کابینت ها از نظر زیبایی نمره کمتری میگیرند و باب میل مشکل پسندان نیست.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر ششم

اگر در طراحی کابینت ام دی اف از صفحه های سنگ طبیعی کورین یا کوارتز استفاده شود به وضوع اختلاف کیفیت قابل مشاهده است و باید از صفحه های شرکتی در ساخت این نوع کابینت ها استفاده کرد.

بدیهی است که چوب جامد در اینجا برنده است ، درست است؟ این معمولترین برداشت هنگام مقایسه بین چوب و MDF است. چوب به عنوان این ماده محکم و مستحکم دیده می شود در حالی که هیئت مدیره MDF اغلب به عنوان یک گزینه ضعیف و ارزان به نظر می رسد. حقیقت این است که هر دو مزایا و معایب خود را برای بازسازی آشپزخانه دارند. علیرغم باور عمومی ، چوب همیشه گزینه برتر نیست. در برخی شرایط ممکن است صفحه MDF مواد بهتری باشد.

برای صاحبان خانه هایی که در حال ساخت و یا بازسازی خانه هستند ، دانستن تفاوت بین این دو ماده و ویژگی های هر یک ضروری است. در زیر ، ما هم MDF Board و هم چوب جامد را بررسی می کنیم ، با ذکر مزایا و معایب هر یک از آنها و بهترین کاربردها برای هر ماده.

چوب جامد

چوب جامد ماده اصلی مبلمان برای هزاره ها بوده است. برای اهداف تعریف ، چوب جامد به چوب طبیعی اشاره دارد در حالی که اصطلاح “چوب مهندسی” به انواع دیگر مواد چوبی مانند MDF Board اشاره دارد. در حالی که چوب جامد فقط از چوب تشکیل شده است ، چوب مهندسی شده ترکیبی از چوب واقعی ، روکش ، الیاف ، رزین و چسب است.

مزایای چوب جامد

مقاومت و دوام – چوب جامد به طور چشمگیری محکم و محکم است. اگر به دنبال خرید چیزی هستید که برای چندین دهه طول بکشد ، مبلمان چوبی جامد عالی است. چوب جامد آنقدر محکم است که در تمام دنیا از آن برای برپایی کل ساختمان ها و حتی پل ها استفاده شده است. البته ، انواع مختلف چوب از مقاومت بالایی برخوردارند. به عنوان مثال ، بلوط قوی تر است و ماندگاری بیشتری نسبت به سرو دارد.

منبت کاری بر روی کابینت های ام دی اف

منبت کاری بر روی کابینت های ام دی اف

زیبایی شناسی

از نظر شکل ظاهری ، چوب جامد از نظر زیبایی بی نظیر است. این دانه زیبا دارد که منجر به زیبایی مبلمان می شود. اگر زیبایی و سبک برای شما اولویت اصلی است ، چوب جامد یک انتخاب محکم است. اما درست مانند استحکام و دوام ، انواع مختلف چوب از نظر زیبایی شناسی متفاوت هستند. به عنوان مثال ، در حالی که بلوط قرمز از بلوط سفید قویتر است ، از بلوط سفید بیشتر استفاده می شود زیرا ظاهر آن بهتر است.
سفارشی سازی – هنگام استفاده از چوب جامد ، مبلمان را می توان به روش های مختلفی از جمله شکل ، پایان و رنگ سفارشی کرد.
ارزش – ارزش مبلمان ساخته شده از چوب جامد بیشتر از مبلمان ساخته شده از چوب مهندسی است ، اگرچه در برخی موارد مبلمان MDF می توانند بسیار گران قیمت باشند. برای صاحبان خانه که می خواهند قیمت بهتری برای خانه خود بدست آورند ، افزودن عناصر چوب جامد می تواند برچسب قیمت را افزایش دهد.

راحت تر برای شخصی سازی درب کابینت در سبک های متنوعی ارائه می شود. درهای کابینت به سبک شیکر ، درهای تخت با صفحه تخت ، درب های داخلی ، درهای برجسته و موارد دیگر وجود دارد. سهولت سفارشی سازی تخته های MDF تشکر از این تنوع است. تخته MDF به دلیل ساختار خود می تواند به روش های مختلفی بریده و سوراخ شود و هیچ آسیبی نبیند.


برخی از تخته ها مقاومت در برابر آب بهتری دارند. اگر قصد دارید از تخته MDF در مناطق با رطوبت بالا مانند حمام استفاده کنید ، می توانید تخته های MDF تهیه کنید که به طور خاص ساخته شده اند تا در برابر آب بسیار مقاوم باشند.
در اندازه های بزرگتر از چوب جامد موجود است. اگر پروژه ای دارید که به یک قطعه چوب بزرگ و بدون درز نیاز دارد ، MDF گزینه پیشنهادی است. به شباهت های MDF با چوب جامد در Wellborn Cabinets نگاهی بیندازید.


سرانجام ، MDF اغلب ارزان تر از چوب جامد است اما هنوز هم به همان اندازه قوی است و با نگهداری مناسب می تواند دوام زیادی داشته باشد.
از طرف منفی ، MDF Board به راحتی خراشیده می شود و پس از این ترمیم نمی شود. این بر خلاف چوبی است که می توان آنرا سمباده زد تا از بین بردن هرگونه آسیب سطح. علاوه بر این ، MDF Boarddo هنگام قرار گرفتن در معرض گرمای شدید عملکرد خوبی ندارد زیرا مواد اصلی آسیب می بینند. به همین دلیل MDF Board مواد خوبی برای مبلمان فضای باز نیست.

جایی که از صفحه MDF استفاده می شود
MDF بیشترین کاربرد خود را در کابینت آشپزخانه پیدا می کند. اکثر کابینت های آشپزخانه از عناصر چوب جامد و MDF تشکیل شده اند. تخته MDF معمولاً به دلایلی که در بالا ذکر شد ، روی درها و تخته های داخلی وجود دارد (رنگ آمیزی آسان تر ، تمیز کردن آن پیچ نمی شود و غیره).

تنوع

انواع مختلفی از چوب وجود دارد که هر کدام از نظر مقاومت ، هزینه و شکل ظاهری متفاوت هستند. می توانید نگاهی به گالری پروژه ما بیندازید تا در مورد گزینه های کابینت خود ایده بگیرید. این را با انواع مختلفی از لکه ها و پوشش ها ترکیب کنید و می توانید چیزی بسیار منحصر به فرد برای خانه خود پیدا کنید.

یکدست بودن درب کابینت ها در کابینت ام دی اف چشمگیر نمیشود بر خلاف سایر کابینت آشپزخانه اگر قصد خرید کابینت های ام دی اف دارید حتما از دو نوع رنگ (معمولا سفید و قهوه ای) استفاده کنید.

جایی که از صفحه MDF استفاده می شود
MDF بیشترین کاربرد خود را در کابینت آشپزخانه پیدا می کند. اکثر کابینت های آشپزخانه از عناصر چوب جامد و MDF تشکیل شده اند. تخته MDF معمولاً به دلایلی که در بالا گفته شد (آسان تر رنگ آمیزی ، تمیز کردن راحت ، تاب نخوردن و غیره) روی درها و تخته های داخلی وجود دارد.

اما این فقط آشپزخانه ای نیست که MDF از آن استفاده می کند. در حمامی که رطوبت زیادی وجود دارد ، MDF انتخاب ارجح بر چوب جامد است. این به این دلیل است که با تغییرات رطوبت و دما در حمام آسیب نمی بیند. هنگام تهیه MDF برای استفاده در حمام یا هر محیط مرطوب دیگر ، بررسی کنید که مخصوصاً در برابر رطوبت مقاوم باشد. تخته های ام دی اف طبیعی در تماس با آب به راحتی آسیب می بینند.

کابینت های ام دی اف

کابینت های ام دی اف

برای محافظت در برابر آتش ، تخته MDF مقاوم در برابر آتش توصیه می شود. گرچه این نوع MDF در مناطق تجاری بیشتر دیده می شود ، همچنین می توان از آن در خانه برای محافظت در برابر آتش به ویژه در مکان هایی مانند آشپزخانه و اتاق خواب استفاده کرد.

نکته دیگر هنگام استفاده از تخته MDF ، مقایسه آن با تخته سه لا است. این لزوماً مقایسه ای نیست که برای کابینت آشپزخانه انجام می دهید ، اما در موارد دیگر ساخت و ساز انتخاب تخته سه لا در مقابل MDF ممکن است انتخابی باشد که باید در نظر بگیرید.

MDF همچنین می تواند صرفاً برای اهداف زیبایی استفاده شود. یک مثال خوب در این مورد لکه بینی است. برخلاف سالهای گذشته که چوب تنها ماده ضدعفونی کننده مورد استفاده بود ، امروزه انواع مختلفی از مواد از جمله تخته MDF استفاده می شود. روکش ام دی اف در بسیاری از سبک ها می تواند سفارشی باشد و در آشپزخانه ، اتاق نشیمن یا حتی سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کابینت های ام دی اف

کابینت های ام دی اف

منطقه دیگری که از MDF استفاده می شود قفسه بندی است. چه داخل کابینت باشد ، چه قفسه دیواری باز یا قفسه کتاب ، MDF به دلیل سطح صاف ترجیح داده می شود. اما در مورد قرار دادن وزن زیاد روی آن مراقب باشید زیرا با گذشت زمان ممکن است آویزان شود. اگر قصد دارید وزنه های سنگینی را روی قفسه های MDF قرار دهید ، تقویت آن را با چوب جامد در نظر بگیرید.

سرانجام ، از MDF به عنوان ماده ای برای درب های داخلی و خارجی بسیار استفاده می شود. تخته های MDF مخصوص ساخته شده اند که شیک ، مقاوم و با دوام هستند. در واقع درب های MDF می توانند گزینه های سفارشی سازی بیشتری نسبت به درب های جامد چوبی ارائه دهند.

هر دو نوع چوب خوب هستند و ما نمی توانیم هیچ یک از آنها را برنده نهایی معرفی کنیم. این به این دلیل است که هر دو نکات مثبت و منفی خود را دارند. شرایطی وجود دارد که یکی بهتر از دیگری است. اما در مورد درب کابینت ، ما MDF Wood را بسیار توصیه می کنیم. این مزایای بسیار بیشتری نسبت به چوب جامد دارد.

اگر در مرحله ارتقا آشپزخانه خود هستید ، کابینت هایی با درب MDF را انتخاب کنید. مثل همیشه ، ما اینجا هستیم تا به هر چیزی کمک کنیم. در صورت استفاده از MDF در خانه با هرگونه سوال و سeriesال با ما تماس بگیرید.

کابینت ام دی اف (MDF) تصویر هفتم

 

نکات مهم نصب کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف یکی از محبوب ترین انواع کابینت برای آشپزخانه است. این کابینت‌‌‌‌‌ها به دلیل قیمت مناسب، دوام و مقاومت بالا، و زیبایی ظاهری مورد توجه قرار می‌گیرند. نصب کابینت ام دی اف کار چندان دشواری نیست، اما توجه به نکات مهمی می‌تواند باعث نصب صحیح و ایمن آن شود.

  • اندازه گیری دقیق: اولین و مهم ترین نکته در نصب کابینت ام دی اف، اندازه گیری دقیق است. اندازه گیری دقیق باعث می‌شود که کابینت‌‌‌‌‌ها در جای خود به درستی قرار بگیرند و ظاهری مرتب و منظم داشته باشند.
  • تراز کردن کابینت‌ها: تراز کردن کابینت‌‌‌‌‌ها یکی دیگر از نکات مهم در نصب کابینت ام دی اف است. کابینت‌‌‌‌‌های غیرهم‌تراز باعث می‌شوند که آشپزخانه ظاهری نامرتب و ناهموار داشته باشد. برای تراز کردن کابینت‌‌‌‌‌ها می‌توانید از تراز لیزری یا تراز ساختمانی استفاده کنید.
  • استفاده از اتصالات مناسب: اتصالات نقش مهمی در استحکام و دوام کابینت‌‌‌‌‌ها دارند. برای نصب کابینت ام دی اف باید از اتصالات مناسب استفاده کنید. اتصالات را می‌توانید از فروشگاه‌‌‌‌‌های لوازم ساختمانی تهیه کنید.
  • آب بندی کابینت‌ها: کابینت‌‌‌‌‌های ام دی اف به دلیل ساختارشان مستعد جذب رطوبت هستند. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به کابینت‌ها، باید آنها را به درستی آب بندی کنید. می‌توانید از چسب یا درزگیر برای آب بندی کابینت‌‌‌‌‌ها استفاده کنید.
  • نصب لولاها و دستگیره‌ها: پس از نصب کابینت‌ها، باید لولاها و دستگیره‌‌‌‌‌ها را نصب کنید. لولاها و دستگیره‌‌‌‌‌ها نقش مهمی در زیبایی و کارایی کابینت‌‌‌‌‌ها دارند. برای نصب لولاها و دستگیره‌‌‌‌‌ها باید از ابزار و تجهیزات مناسب استفاده کنید. برای نصب کابینت ام دی اف، باید از ابزار و تجهیزات مناسب استفاده کنید. قبل از شروع کار، دستورالعمل‌‌‌‌‌های موجود در جعبه کابینت‌‌‌‌‌ها را به دقت مطالعه کنید. اگر تجربه نصب کابینت را ندارید، بهتر است از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Grey Modern Lacquer Kitchen with Glass Cabinet PLCC20016 2 inkبا رعایت نکات ذکر شده، می‌توانید کابینت ام دی اف خود را به درستی نصب کنید و از زیبایی و کارایی آن لذت ببرید.

 

جمع بندی:

گروه کابینت و دکوراسیون گریت یکی از تولید کنندگان بزرگ با طراحی های خاص و چشمگیر پیشرو در تولید انواع کابینت آشپزخانه است، اگر قصد دارید محل خود را کابینت کنید از با ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت MDF

ام دی اف چیست؟

ام دی اف (MDF) مخفف Medium-density fibreboard و به معنای ” تخته فیبر با چگالی متوسط” است.

کابینت هایگلاس با مغزی ام دی اف چیست؟

اگر روکش استفاده شده در کابینت آشپزخانه رنگ براق داشته باشد به آن کابینت هایگلاس (Highgloss) می گوییم.

کابینت ممبران با مغزی ام دی اف چیست؟

اگر روکش استفاده شده به صورت پرس وکیوم باشد به آن کابینت ممبران یا کابینت پرس وکیوم میگوییم

MDF Board چیست؟

MDF مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط است. MDF شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است.

تفاوت ام دی اف ایرانی و خارجی در چیست؟

مغز ام دی اف (MDF) خارجی دارای تراکم فیبر بالاتری نسبت به مغز ایرانی دارند که تراکم بالاتر باعث پیچ گیری بهتر برای نصب لولا ها و دستگیره ها میشود و مرور زمان صدای باز و بسته شدن درب کابینت به وجود نمی آید.

چگونه ام دی اف خارجی و ایرانی را از هم تشخیص دهیم؟

برای تشخیص خارجی بودن به مغز ام دی اف دقت کنید مغز MDF های ایرانی نسبت به خارجی تیره تر است و دلیل آن استفاده از چسب بیشتر است.

آیا کابینت های ام دی اف کیفیت خوبی دارند؟

شاید تصور کنید به دلیل قیمت مناسب این کابینت کیفیت پایینی دارند، اما این طور نیست و کیفیت مناسبی دارند.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!