پارتیشن های شیشه ای

پارتیشن به عنوان یک جداکننده در فضا به کار می‌رود که کارایی های بسیاری در طراحی و دکوراسیون داخلی دارد.

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند و همچنین اندازه‌های مختلف آن‌ها محبوبیت آن‌ها را بیشتر کرده است.

بیشتر افراد تصور می‌کنند که پارتیشن بودن یک تکه چوب است که تا سقف امتداد دارد و تنها به کار بردن آن پوشاندن قسمتی از خانه می باشد،  اما پارتیشن در قسمت های کوتاه هم به کار می رود و می تواند فضا را برای زیباسازی از هم جدا کند و در زیباسازی محیط خانه هم نقش بسیاری دارد.

همچنین علاوه بر آن پارتیشن ها می توانند بهترین فضا را در محیط منزل به وجود بیاورند و برای داشتن پارتیشن های زیبا در ابتدا باید اطلاعاتی درباره آنها داشته باشید.

 

 قیمت پارتیشن شیشه ای

 

پارتیشن های شیشه ای

تقسیم بندی پارتیشن ها

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن ها معمولا بر اساس کاربردی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند، اما به طور کلی پارتیشن هایی که مثلاً در محیط کار به کار می روند از ام دی اف یا پارتیشن های تمام چوب هستند که علاوه بر قابلیت جداسازی فضاها می‌توانند فضای دکوری را به وجود بیاورند.

 

پارتیشن در محیط اداری

در محیط های اداری پارتیشن بندی های متنوع وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی هایی است.

برای مثال اگر می خواهید از جنس شیشه در طراحی داخلی اداری استفاده کنید می توانید آن را به کار ببرید و به دلیل عایق بودن صدا بهترین گزینه در محیط‌های اداری است.

در برخی از فضاها به دلیل کمبود فضا برای جدا کردن بخش های مختلف می توان از آن پارتیشن استفاده کرد:

مثلا در اداره یا سازمانی که قرار است چندین فضا تفکیک شوند اما می‌توانید از پارتیشن ها استفاده کنید و  به بهینه سازی فضا کمک کنید.

پارتیشن هایی که در اداره ها استفاده می شوند معمولاً در دو نوع دو جداره و تک جداره می باشند که معمولا پارتیشن های دو جداره عایق صدا و انرژی هستند.

همچنین در اداره ها از پارتیشن های متحرک استفاده می‌شود که این پارتیشن ها معمولا از جنس چوب یا آلومینیوم می باشد و پارتیشن های متحرک را هر زمانی که بخواهید می توانید جابجا کنید.

پیشنهاد گریت کابینت : تصاویر پروژه ی اداری آقای مقیمی را ببینید.

 

پارتیشن در محیط مسکونی

نوع بعدی پارتیشن هایی است که در منزل به کار می رود.

در طراحی داخلی منزل می توانید برای جداسازی یک مکان کوچک و استفاده نکردن از متریال های سنگین از پارتیشن ها استفاده کنید.

همچنین در محیط های بزرگ می توانید برای تقسیم بندی فضا از انواع پارتیشن استفاده نمایید.

یکی از علت‌هایی که از پارتیشن در منزل استفاده می شود ایجاد فضا و حریم خصوصی است که برای افراد به وجود می آید.

امروزه روش های جدید و نوین برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل وجود دارد که یکی از بارزترین آنها استفاده از پارتیشن میباشد.

در طراحی برخی از منازل به‌دلیل متراژ کمی که دارند معمولاً محلی برای فعالیت‌های شخصی مانند مطالعه، کار، صرف غذا وجود ندارد و همه چیز به صورت گسترده و باز می باشد که با قرار دادن پارتیشن ها در خانه حریم خصوصی به وجود می‌آید و افراد می‌توانند ساعاتی را در آن محیط به آرامش و استراحت بپردازد.

 

تقسیم بندی پارتیشن ها

پارتیشن ها  را می‌توان به دسته ‌های مختلفی تقسیم بندی کرد، برای مثال پارتیشن های چوبی بهترین نوع پارتیشن می‌باشند که به طور کامل افراد دیدشان محدود می‌شود و پارتیشنهایی هم هستند که قابلیت عبور نور را دارند که از جنس شیشه می باشند.

هر چیزی که حائل بین دو قسمت شود را می‌توان پارتیشن نام‌گذاری کرد.

برای مثال قرار دادن کتابخانه یا وجود گل و گیاهان می توانید یک فضا را به دو قسمت تقسیم کنید.

 

پارتیشن های شیشه ای

پارتیشن ها هستند که ویژگی های مختلفی دارند و به خوبی می توانند نور را در فضا پخش نماید.

پارتیشن برای جداسازی در فضای استفاده می‌شود اما پارتیشن های تمام شیشه خصوصیات دیگری هم دارند.

اگر پارتیشن شیشه ای را برای محیط های اداری استفاده میکنید محیطی لوکس و مدرن را در اختیار خواهید داشت و بهترین استفاده در محیط های اداری برای قسمت های کنفرانس مدیریت می باشد.

برخی از پارتیشن های شیشه ای برای تقسیم بندی در فضاهای مسکونی هم به کار می روند و در جدا کردن اتاق کار از فضاهای دیگر منزل مانند هال و پذیرایی استفاده می شود.

 

درباره پارتیشن های شیشه ای

نحوه نصب پارتیشن های شیشه ای بسیار آسان است و نصب آن نیاز به دقت بالایی دارد که باید توسط کارشناسان با تجربه این کار انجام شود.

پارتیشن های شیشه ای طیف متنوعی دارند که در مدل‌های مختلفی مانند پارتیشن شیشه ای طرح دار،  پارتیشن شیشه ای مات،  پارتیشن شیشه ای رنگی،  و پارتیشن شیشه های متحرک تقسیم بندی می شوند.

می توان پارتیشن های شیشه ای در مورد نظر را با قیمت های مناسب خریداری نمود.

از بین مواردی که گفته شد قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک از پارتیشن های دیگر متفاوت تر است و در ابتدا هنگامی که می خواهید خریداری کنید باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

 انواع پارتیشن های شیشه ای که به صورت شیشه های تک جداره و دو جداره هستند و نصب و اجرای آنها متفاوت است به شرح زیر است:

 •  نصب و اجرای پارتیشن متحرک و ثابت
 •  نصب و اجرای با درب های لولایی و کشویی
 •  نصب و اجرای پارتیشن ریلی
 •  نصب و اجرا شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه دوجداره
 •  نصب و اجرا به صورت فریم لس و فریم دار

 

پارتیشن های فریم لس بر اساس طرح و تنوع رنگی که دارند تقسیم بندی میشوند:
 •  پارتیشن شیشه ای طرح دار
 •  پارتیشن شیشه ای مات
 •  پارتیشن شیشه ای رنگی

 

 پارتیشن های شیشه ها انواع مختلفی دارند که شامل:
 •  پارتیشن شیشه ای طرح سیلور
 •  پارتیشن شیشه ای طرح ایتالیایی
 •  پارتیشن شیشه ای طرح دو جداره
 •  پارتیشن شیشه ای طرح کرتین وال

میباشند.

 

 پارتیشن شیشه ای طرح سیلور

فریمهای نگهدارنده شیشه های ثابت از نوع فریم میباشد. به این پارتیشن ها که این عنوان یک نگهدارنده اصلی به صورت ال شکل می باشند که وظیفه اصلی نگهداری را به عهده می گیرد و قسمت متحرک و نگهدارنده هنگامی که شیشه روی آن قرار گرفت ثابت می شود.

 

 پارتیشن شیشه ای طرح ایتالیایی

قاب های اصلی نگهدارنده در به صورت افقی، عمودی و فریم جداگانه که دور تا دور شیشه ثابت است به شیشه درب های اصلی وصل می شود می باشد.

در این نوع پارتیشن ها طرح های مخصوصی مانند  طرح‌های ایتالیایی به کار می‌رود که دارای رنگ‌های متنوعی است.

از این پارتیشن ها در نمای مدرن استفاده می کنند که طرح درب ها دارای قاب مجزا می باشد و در هنگام بسته بودن درب دور تا دور درب شیشه ای پوشانده می شود .

 

 پارتیشن شیشه های دوجداره

برای کاهش تبادل صدا و تا حدی حرارت از این استفاده می شود.

فریم شیشه های ثابت به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت نصب دو شیشه به فاصله ۵ تا ۷ سانتی متر از هم را دارند و امکان نصب پرده کرکره ها به این شیشه ها وجود دارد.

نمای کلی پارتیشن ها شبیه به طرح‌های ایتالیایی است و در قسمت درب می توان اشاره مستقیمی به فرم های ایتالیایی کرد.

 

 پارتیشن های شیشه ای طرح کرتین وال ها

این پارتیشن ها به صورت دو جداره هستند و فرق آن با پارتیشن های معمولی نحوه قرارگیری فریم ها می باشد و فریم ها در این طرح می‌تواند کل طول و عرض دهانه را افقی و عمودی قسمت بندی کند.

 

پارتیشن های اداری

پارتیشن های اداری یکی از وسایل هایی هستند که شرایط کاری را مناسب می‌کند و افراد می‌توانند در آن احساس رضایت کنند.

زیرا باعث بهینه سازی فضا و بالابردن راندمان کاری افراد می‌شود.

برای بهبود و افزایش ارتباط در فضای کاری از پارتیشن های شیشه ای، ام دی اف و غیره استفاده می کنند و همچنین اگر فضای در دسترس شما کم است می توانید با استفاده از تقسیم بندی فضا هوشمندانه ترین راهکار را انتخاب کنید و آن هم انتخاب پارتیشن های درست است.

پارتیشن های اداری به اینگونه است که کارایی افراد را افزایش می دهد و باعث می شود که فضای متفاوتی را ایجاد کند.

این فضای ایجاد شده به دور از سرو صداها می باشند و همچنین زیبایی آن در محیط تاثیر روانی بر روی افراد خواهد داشت.

 

پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های اداری که به صورت دو جداره هستند برای جلوگیری از مزاحمت های شنیداری و دیداری می باشد برای همین با استفاده از عایق های صوتی و آکوستیک بودن این پارتیشن ها می توانید آنها را انتخاب کنید و همچنین محیط اداری تان را زیباتر کنید.

که معمولاً ضخامت پارتیشن های دو جداره ۱۳ سانتی متر می باشد و ارتفاع آن به صورت کوتاه نیمه بلند و بلند و همچنین تا سقف هم  قابل امتداد است.

 

انواع پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های دو جداره  انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها پارتیشن های ام دی اف است که یکی از بروزترین پارتیشن ها در بازار می باشد که آن هم به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود.

به طور کلی از این نوع پارتیشن های دو جداره می‌توان از ترکیب پانلی و یا قاب های شیشه خور استفاده کرد.

 

 پارتیشن های دوجداره شیشه ای

پارتیشن های دوجداره شیشه ای هم از نوع دیگر پارتیشن ها هستند که معمولاً از آلیاژ آلومینیوم و استیل به وجود می‌آیند که مقاومت بسیار بالایی دارند.

پارتیشن های دوجداره این قابلیت را دارند که باعث جداسازی قسمت ورودی و راهرو های منتهی به اتاق شوند و فضاهای مسیر را جهت یابی کند.

همچنین با این پارتیشن ها می توان فضاهای پرت را در قسمت‌های انبار سازماندهی کرد و باعث می‌شود که نظم و انضباط خاصی در محیط به وجود بیاید.

قابلیت جابجایی پارتیشن ها یکی از مزیت های است که آن را در طراحی دکوراسیون منزل محبوب کرده و همچنین در تزئینات ساختمان از آن بسیار استفاده می شود.

دو جداره بودن پارتیشن ها باعث می شود که مقاومت آنها بالا برود و نسبت به پارتیشن های تک جداره محبوب تر باشد.

همین استقامت باعث می شود که در طول زمان اصطحکاک کمتری داشته باشند و نگهداری آن آسان تر باشد.

استفاده از این مدل پارتیشن ها در نوع و مدل های مختلفی اجرا می شوند که مصرف کنندگان می توانند آن را از کارشناسان با توجه به مشاوره بگیرند و سپس برای تزئینات ساختمان شان از آن استفاده کنند.

 

ویژگی پارتیشن

از ویژگی‌های پارتیشن می‌توان به  عایق صدا بودن و دیوارهای حائل بین دو فضا و کنترل کردن صدای فضا اشاره کرد که باعث می‌شود ساختمانی که در نحوه ساخت شان اشکال فنی دارند با این کار از شر صدا و صوت آسوده شوند.

ضرورت استفاده از پارتیشن در قسمت‌های اداری توجه کردن به کارمندانی که در محیط اداری کار می کنند.

برای مثال صدا و یا تحرک افراد در فضاهای اداری باعث می شود که کارمندان حواسشان پرت شود و با وجود پارتیشن ها می توانید این مشکل را برطرف کنید.

امروزه با وجود تکنیک های مختلفی که در طراحی داخلی ساختمان و تزئینات ساختمان وجود دارد پارتیشن نقش بسیار پررنگی دارد.

 

 قیمت پارتیشن شیشه ای

 

جمع بندی

بهتر است پارتیشن هایی که انتخاب می کنیم متناسب با سبک منزلتان باشد زیرا یکی از عوامل تعیین کننده در زیبایی منزل می باشند و اگر متناسب با سبک طراحی دکوراسیون نباشند باعث می شود که زیبایی خود را آن طور که هست نشان ندهند.

برای همین بهترین کار در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از پارتیشن هایی است که هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ متریال و از نظر رنگ بندی به چیدمان منزل تان هماهنگی داشته باشد.

پارتیشن های با رنگ سفید می‌تواند در محیط‌های کوچک‌زیبا بدرخشند و زیبایی خود را از رنگ سفید دریافت کنند.

همچنین المان هایی که در اطراف آن به کار می روند می توانند به صورت یونیک باشند، برای مثال گیاهانی که برگ های پهن و سبزی دارند می‌توانند در کنار پارتیشن های سفید رنگ زیبایی متفاوتی را ایجاد کند.

در خانه هایی که استفاده از چوب یکی از اولویت های آنها است میتوانید با قرار دادن پارتیشن های چوبی که با هنر اصیل ایرانی منبت یا معرق کاری شده اند فضایی زیبا را به وجود بیاورید.

همیشه بهترین و زیباترین وسائل در منزل زمانی قرار میگیرند که هوشمندانه انتخاب شوند و متفاوت از هرگونه متریال تکراری و خسته کننده باشند.برای آرامش خاطر و حس امنیت خودتان زمان بگذارید و زیبایی ها را انتخاب نمائید.