پارتیشن های دو جداره و تک جداره

امروزه به دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی داده می‌شود و افراد دوست دارند در محیطی باشند که زیبایی و آرامش در آنجا وجود داشته باشند. سبکی که شما برای منزلتان را به کار می‌برید نشان دهنده شیوه زندگی شماست و نحوه برخورد ما در زندگی ویژگی های خاصی دارد که در طراحی داخلی منزل می‌تواند نمایان باشد.

در خانه هایی که بخش‌های عمومی و خصوصی دارند می‌توانید مواردی را مشاهده کنید که افراد دوست دارند فضای خصوصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به کارهای شخصی شان برسند. امروزه به دلیل این که بیشتر افراد در خانه هایی با متراژ متوسط و کوچک زندگی می‌کند طراحی و تزیینات داخلی ساختمان آن بسیار حائز اهمیت است که باید به آن بپردازیم. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان المان های جدیدی وارد عرصه معماری شده‌اند که زیبا درخشیدند و می‌تواند بهترین محیط را در خانه ایجاد کند.

 

قیمت پارتیشن دوجداره و تک جداره

 

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

طراحی های امروزی پارتیشن ها

امروزه یکی از سبک های معماری که بسیار از آن در طراحی داخلی استفاده می‌شود استفاده از سبک مدرن است که معمولاً طراحی خانه‌ها با پلان باز و گسترده انجام می‌شود که به این صورت است که شما وقتی به خانه نگاه می‌کنید همه چیز را در یک راستا مشاهده می‌کنید و قسمت خصوصی در آن وجود ندارد.

این نوع طراحی بسیار زیبا است و طرفداران بسیاری دارد اما باید دقت داشته باشید زیرا افراد هر از گاهی دوست دارند که در محیط خصوصی به خلوت بپردازند و زمان خود را در آنجا سپری کنند.

برای این موضوع راه حلی وجود دارد که استفاده از پارتیشن‌ها می‌توانند در این محیط ها مفید باشند و هم زیبایی را به وجود بیاورند و هم از لحاظ کاربردی برای افراد موثر باشد. استفاده از پارتیشن در محیط های داخلی یک راهکار عملی برای تقسیم بندی فضاهای خانه می‌باشد که می‌تواند محیط را قابل انعطاف کند.

برای همین در خانه‌هایی که پلان باز و یکپارچه در آن اند کار می‌برد به جای استفاده از دیوارهای بتنی و آجری که هزینه‌های زیادی را برای آنها پرداخت می‌کنید می‌توانید پارتیشن‌ها را جایگزین آن کنید که از اصلی ترین فضاهای چندگانه که قابلیت تفکیک در منزل را دارند عبارتند از:

 •  فضای مشترک پذیرایی و نشیمن
 •  فضای مشترک نشیمن و اتاق خواب
 •  فضای مشترک اتاق خواب و مطالعه
 •  فضای مشترک اتاق خواب و راهرو
 •  فضای مشترک ناهارخوری و آشپزخانه
 • فضای مشترک بین راهرو و نشیمن

 

دانلود کاتالوگ

 

درباره پارتیشن ها

پارتیشن‌ها انواع مختلفی دارند که در دکوراتیو از آن ها استفاده می‌شود. در کنار اینکه چه نوع پارتیشن را انتخاب می کنید باید به این موضوع دقت داشته باشید که همه المان ها در یک محیط دارای هماهنگی داشته باشند . برای مثال پارتیشن می‌تواند با پرده، قفسه‌ها، مبلمان،کتابخانه، صفحات دکوراتیو و تزئینی هماهنگی داشته باشد و جنبه زیبایی آن در محیط پراکنده شود.

پارتیشن‌های چوبی از پارتیشن‌های ساده هستند که بسیار استحکام بالایی دارند و در فضا گرما ایجاد می‌کنند و همچنین به دلیل شباهت نزدیکی آن با متریال های مبلمان و دکوراسیون داخلی از لحاظ بصری می‌توانند در روحیه افراد تاثیر گذار باشند. مورد بعدی پارتیشن‌های فلزی است که از آهن، برنج، فولاد، آلومینیوم ساخته شده است که به دلیل اینکه این سبک پارتیشن‌ها قدیمی شده‌اند؛ دیگر از فلز استفاده نمی‌کنند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Interior Design Objektor Architekti idx231101 wtroundup06 ink

اما استحکام و مقاومت فلز بسیار بالا است و در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. انعطاف پذیری و وجود طرح‌های هندسی بر روی فلز از ویژگی هایی است که در آن وجود دارد.پارتیشن‌های شیشه ای شفاف، نیمه شفاف هم هزینه کمتری نسبت به سایر متریال ها دارند که ارتباط بین بیرون و فضای دیگر را برطرف می‌کند و ارتباط بصری که توسط آن ایجاد می‌شود می‌تواند در زیبایی خانه منحصر به فرد باشد.

 

پارتیشن در محیط های اداری

امروزه در محیط های اداری و منازل استفاده از پارتیشن بندی و پارتیشن‌های متفاوت رایج شده است که به طور کل پارتیشن‌ها به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می‌شود. در ادامه قصد داریم که هر کدام را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دادیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای تزئینات ساختمان و طراحی دکوراسیون اداری داشته باشید. پارتیشن‌ها قرار نیست الزاماً از یک متریال سنگین باشند. می‌توانند با استفاده از گیاهان طبیعی فضای جداکننده در طراحی دکوراسیون منزل ایجاد کنید که باعث می‌شود نگاهی متفاوت در معماری داشته باشد و همچنین از وسایل سخت و تنومند کمتر استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | c007ec8bd38a1433a563baa52243a6f3 ink

از گیاهان بالا رونده می‌توانید برای آن استفاده کنید که این محیط را مانند یک دیوار می پوشانند و حس و حال زنده بودن گیاهان را هم در محیط پخش می‌کند. وجود گیاهان در منزل در روحیه افراد بسیار تاثیرگذار است. اگر بخواهید پارتیشن‌های دکوراتیو را در فضای منزل به کار ببرید باید بدانید که کاربردهای ویژه می‌توانند در محیط خانه داشته باشند. برای مثال به جای هزینه کردن برای ساخت کتابخانه میتوانید از پارتیشن‌ها استفاده کنید که به صورت دو طرفه هستند و در یک قسمت وسایل های دکوراتیو را قرار دهید و در قسمت دیگر کتاب های مورد نیاز و تعداد محدود آن را قرار دهید.

دقت داشته باشید در این صورت که این پارتیشن‌ها را انتخاب می‌کنید نباید طرح روی پارتیشن‌ها شلوغ شود و زیرا نامنظم بودن آن باعث می‌شود که زیبایی را در محیط از دست بدهند و تنها تفاوت آن با پارتیشن‌های دیگر این است که هرج و مرج در تزئینات ساختمانی خانه به وجود می آید.

 

پارتیشن های تک جداره

پارتیشن‌های تک جداره برای تفکیک سازی فضا استفاده می‌شود که معمولا نقش بسیار زیادی در کاهش انتقال سر و صدا ندارد. پارتیشن‌های تک جداره دارای ستون های زیادی هستند که باعث می‌شود به راحتی بر روی زمین قرار بگیرند و به طوری که پارتیشن بندی لغزندگی نشود و حالت ایستاده آن حفظ شود. رنگ بندی پپارتیشن‌های تک جداره معمولاً محدود هستند و تنوع زیادی در آنها پیدا نمی‌شود.

از رایج‌ترین پارتیشن‌های معمولی میتوان به پارتیشن‌های ام دی اف با فریم آلومینیومی اشاره کرد. پارتیشن‌ها معمولا در ارتفاع های متفاوت در ساختمان ها قابل اجرا هستند و همچنین نصب آن هم بسیار آسان می‌باشد و در زمان کوتاهی به راحتی انجام می‌شود. در پارتیشن‌های تک جداره امکان استفاده از یراق آلات بر روی درب ها وجود دارد که باعث زیبایی در تزئینات ساختمان میشود. پارتیشن‌های تک جداره، انواع مختلفی دارند که یک نمونه از آنها پارتیشن تک جداره شش میل است.

 

پارتیشن شش میل

به دیوارهای جداکننده که با کلاف آلومینیوم هشت پری و پرکننده ام دی اف ۶ میل دو رو، با شیشه ۴ میل ساده و شیشه های برفی؛ پارتیشن تک جداره ۶ میل میگویند. این پارتیشن‌ها قابلیت باز کردن و جابجایی راحت دارند و طراحی و تولید آنها به صورت انبوه انجام می‌شود و در زمانی که می خواهید به راحتی می‌توانید آن را خریداری کنید و در مورد نظر نصب کنید.

 

پارتیشن ام دی اف 16 میل

نوع بعدی از پارتیشن‌های تک جداره پارتیشن‌های از ام دی اف ۱۶ میلیمتری است که در هر ارتفاعی می‌توان آن را اجرا کرد و معمولاً برای درب ها ارتفاع اگر بیشتر از ۲۰۰ سانتیمتر باشد می‌تواند مناسب باشد.

 

مزایای پارتیشن تک جداره

از مزایای استفاده از پارتیشن‌های تک جداره می‌توان به دوجداره ارزان بودن آن ها و سبک بودن اشاره کرد که به راحتی آن و جابجایی آن از مزایایی است که آن را بین پارتیشن‌ها محبوب کرده است. همچنین استفاده از یراق آلات و قفل بر روی پارتیشن‌های تک جداره استفاده می‌شود و می‌تواند محیط زیبا را در اختیارتان قرار دهد.

 

پارتیشن های دو جداره

پارتیشن‌های دو جداره معمولاً قابلیت ساخت قاب یک تکه و بزرگ دارند که در این پارتیشن‌ها از ستون استفاده نمی شود. به دلیل اینکه بدنه پارتیشن مقاومت کافی دارد و استحکام بالای آن می‌تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار گیرد. زیبایی پارتیشن‌ها علت های زیادی دارد که یکی از آنها حذف خطوطی است که به صورت زائد در طراحی پروفیل به کار می‌رود.

معمولاً برای مشتریان یکی از معیارهایی که می‌خواهد پارتیشن را انتخاب کند زیبایی آنهاست . زیبایی هر یک از متریال هایی که برای منزل یا محیط اداری انتخاب می‌کنیم قطعاً باید از لحاظ بصری زیبایی منحصر به فردی داشته باشد تا زمانی که به آن نگاه می‌کنید احساس خوبی از آن دریافت کنید.

این پارتیشن‌هامعمولاً محدودیت رنگ ندارند و مشتریان می‌توانند هر رنگی را که مد نظرشان است را انتخاب کنند. برای ساختن پارتیشن‌های دو جداره از پروفیل های 10* 10 استفاده می‌شود که برای استحکام آنها یک لایه آلومینیوم با روکش آنادایز شده درون پارتیشن قرار می‌دهند.

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین پارتیشن تکجداره و دوجداره را بگوییم تنها هزینه و زیبایی آن ها می‌باشد در استحکام و متریال هیچ تفاوتی در آنها وجود ندارد. هر یک از پارتیشن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که آنها را در ابتدا باید بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای طراحی دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

 

مزایای پارتیشن های دوجداره

پارتیشن‌های دو جداره معمولاً مقاومت بالایی دارند و به نوعی خود ایستا می‌باشد این پارتیشن‌ها برای پرده های کرکره که مابین شیشه ها می آیند استفاده می‌شود پارتیشن‌های دو جداره معمولاً به راحتی و با سرعت بالا نصب می‌شوند که این یکی از مزایای است که مشتریان از آن رضایت دارند و به کار می برند.

همچنین قابلیت عبور کابل های شبکه و سیستم در تمام قسمتهای پارتیشن این امکان را می دهد که همه چیز به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار بگیرد . هنگامی که می خواهید از پارتیشن‌های دو جداره استفاده کنید می‌توانید آنها را مطابق با فضایی که در اختیار دارید مونتاژ و دمونتاژ کنید. این کار نیاز به تخصص خاصی ندارد و می‌توانید آن را خودتان هم انجام دهید.

 

جمع بندی پارتیشن ها

ما در طول روز معمولاً در محیط های متفاوتی رفت و آمدمی‌کنیم که اگر همه این محیط ها دارای دکوراسیون داخلی زیبایی باشند قطعاً یک روز خوب را برایمان رقم می‌زند و حس و حالمان در آن محیط ها بسیار خوب است و احساس آرامش داریم. داشتن آرامش و امنیت در یک محیط هنر دکوراتیو ها و معماران است که می‌خواهند محیط را معماری کنند.

هنر طراحی داخلی نیازمند دانش و تجربه است که توسط دکوراتیو و معماران با تجربه به دست می آید که می‌تواند بهترین دکوراسیون و دکورها را در اختیار افراد قرار بدهند. علاوه بر پارتیشن و پارتیشن بندی در قسمت‌های مختلف هنرهای دیگری هم در طراحی داخلی وجود دارد که در ترکیب با پارتیشن‌ها می‌توانند زیبا بدرخشند. برای مثال در خانه های کلاسیک اگر قصد دارید که از پارتیشن‌های چوبی استفاده کنید می‌توانید از هنر معرق کاری بر روی پارتیشن‌ها استفاده کنید زیرا هم نشانگر هنر با اصالت ایرانی است و هم ایجاد فضای متفاوت را در منزل تان خواهید داشت.

در خانه های مدرن هم به همین گونه است استفاده از هنرها و نقاشی هایی که به سبک کوبیسم و یا غیره انجام می‌شوند می‌توانند در کنار پارتیشن‌ها به خوبی دیده شوند و زیبایی که دارند را در محیط نشان دهند. همه افراد به این موضوع علاقه دارند که در محیط زیبا با چیدمان زیبا حضور داشته باشند. نگران هزینه های طراحی داخلی نباشید می‌توانید با استفاده از سایت های معتبری که وجود دارد ایده های ساده را در منزل تان ایجاد کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen partition design ink

همچنین اگر منزلی که در اختیار دارید که دیگر از طرح و سبک آن خسته شده اید می‌توانید با کمی تغییرات و هزینه ناچیزی آن را به محیط زیبا تبدیل کنید. در این زمینه کارشناسان با تجربه وجود دارند که سال‌ها در این عرصه زحمت کشیده‌اند و پروژه‌های اجرایی زیادی را انجام دادند. با کمک گرفتن از این استادان میتوانید زیبایی را به خانه خود بیاورید و خانه های متفاوت داشته باشید. بودن در محیطی متفاوت احساسی است که هر فردی دوست دارد آن را تجربه کند.

برای کارآمدتر کردن محل کار ، ایجاد برخی از حریم خصوصی بسیار مهم است. اگر کارمندان غالباً حواسشان را پرت کنند ، بر بهره وری آنها تأثیر می گذارد. منابع زیادی وجود دارد که از طریق آنها کارکنان ممکن است احساس حواس پرتی کنند. به همین دلیل ، اهمیت دادن به ایده پارتیشن اداری بسیار مهم است. وقتی سطح مشخصی از حریم خصوصی کارمندان خود را فراهم کنید ، آنها در محیط کار احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

هدف اصلی ایجاد پارتیشن‌های اداری پایین آوردن سطح دید برای سایر کارمندان است ، بدون اینکه بر سطح ارتباطات لازم بین آنها تأثیر بگذارد. در این راستا، کابین ها بیشترین ارجحیت را برای پارتیشن‌های اداری دارند. با این حال، کابین ها برای از بین بردن سر و صدای اطراف خیلی موثر نیستند. بنابراین، چگونه می‌توان بهترین پارتیشن را ایجاد کرد بدون آنکه بر محیط کار تأثیر منفی بگذارد؟

 

پارتیشن های دو جداره و تک جداره |‌ مزایای نصب پارتیشن های اداری چیست؟

پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌ترین تجهیزات در طراحی و دکوراسیون محیط کار هستند. این تجهیزات علاوه بر زیبایی و نظم بخشیدن به محیط، مزایای دیگری نیز دارند که می‌تواند تأثیر مثبتی بر بهره وری و عملکرد کارکنان داشته باشد. در این مقاله به بررسی مزایای نصب پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری می‌پردازیم.

 • افزایش حریم خصوصی: یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌ترین مزایای پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری، افزایش حریم خصوصی کارکنان است. این تجهیزات به کارکنان کمک می‌کنند تا در محیط کار احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند به ایجاد فضاهای خصوصی برای کارکنان کمک کنند تا بتوانند به راحتی مکالمات خصوصی خود را انجام دهند یا به امور شخصی خود رسیدگی کنند.
 • بهبود بهره وری: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری می‌توانند به بهبود بهره وری کارکنان کمک کنند. این تجهیزات به کارکنان کمک می‌کنند تا تمرکز خود را بر روی کار حفظ کنند و از حواس پرتی‌‌‌‌‌‌های محیطی جلوگیری کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها همچنین می‌توانند به کاهش سر و صدا و مزاحمت‌‌‌‌‌‌های محیطی کمک کنند.
 • افزایش ایمنی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری می‌توانند به افزایش ایمنی کارکنان کمک کنند. این تجهیزات می‌توانند به محافظت از کارکنان در برابر خطرات احتمالی مانند آتش سوزی یا تصادفات کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها همچنین می‌توانند به کاهش خطرات بهداشتی مانند شیوع بیماری‌‌‌‌‌‌ها کمک کنند.
 • کاهش هزینه‌ها: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری می‌توانند به کاهش هزینه‌‌‌‌‌‌ها کمک کنند. این تجهیزات می‌توانند به کاهش هزینه‌‌‌‌‌‌های ساخت و ساز یا بازسازی فضاهای اداری کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها همچنین می‌توانند به کاهش هزینه‌‌‌‌‌‌های مصرف انرژی کمک کنند.
 • افزایش زیبایی و نظم: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری می‌توانند به افزایش زیبایی و نظم محیط کار کمک کنند. این تجهیزات می‌توانند به ایجاد یک فضای کار مدرن و زیبا کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها همچنین می‌توانند به سازماندهی فضای کار کمک کنند.

 

انواع پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری

پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از انواع رایج پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری عبارتند از:

 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌های شیشه‌ای: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌ای یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌ترین انواع پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری هستند. این پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها به ایجاد یک فضای کار روشن و دلباز کمک می‌کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌های چوبی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های چوبی یکی دیگر از انواع رایج پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری هستند. این پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها به ایجاد یک فضای کار گرم و صمیمی کمک می‌کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌های فلزی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌های فلزی یکی از انواع پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری هستند که از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند. این پارتیشن‌‌‌‌‌‌ها به ایجاد یک فضای کار مدرن و صنعتی کمک می‌کنند.

 

انتخاب پارتیشن مناسب

برای انتخاب پارتیشن مناسب، باید به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربری، بودجه و سلیقه شخصی توجه کرد. اگر به دنبال پارتیشنی هستید که به ایجاد یک فضای کار روشن و دلباز کمک کند، پارتیشن‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌ای گزینه مناسبی هستند. اگر به دنبال پارتیشنی هستید که به ایجاد یک فضای کار گرم و صمیمی کمک کند، پارتیشن‌‌‌‌‌‌های چوبی گزینه مناسبی هستند. اگر به دنبال پارتیشنی هستید که از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد، پارتیشن‌‌‌‌‌‌های فلزی گزینه مناسبی هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Partition wall ideas for your home Types cost latest partition designs t ink

پارتیشن‌‌‌‌‌‌های اداری تجهیزاتی هستند که می‌توانند مزایای زیادی برای محیط کار داشته باشند. این تجهیزات می‌توانند به افزایش حریم خصوصی، بهبود بهره وری، افزایش ایمنی، کاهش هزینه‌‌‌‌‌‌ها و افزایش زیبایی و نظم محیط کار کمک کنند. برای انتخاب پارتیشن مناسب، باید به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربری، بودجه و سلیقه شخصی توجه کرد.

 

چه گزینه هایی برای پارتیشن های اداری موجود است؟

گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیادی برای پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری وجود دارد که می‌تواند به ایجاد محیط کار کارآمد و جذاب کمک کند. برخی از محبوب‌ترین گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها عبارتند از:

 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یک گزینه محبوب برای دفاتر هستند زیرا نور را به خوبی منتقل می‌کنند و فضایی باز و دلباز ایجاد می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند به افزایش بهره وری کمک کنند زیرا کارکنان می‌توانند یکدیگر را ببینند و به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی یک گزینه کلاسیک برای دفاتر هستند. آنها می‌توانند برای ایجاد یک فضای گرم و دعوت کننده استفاده شوند و همچنین می‌توانند به ایجاد یک حس راحتی و آرامش کمک کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی یک گزینه قوی و بادوام برای دفاتر هستند. آنها می‌توانند برای ایجاد یک فضای رسمی و حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای استفاده شوند و همچنین می‌توانند به ایجاد یک حس امنیت و حفاظت کمک کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یک گزینه مقرون به صرفه برای دفاتر هستند. آنها می‌توانند برای ایجاد یک فضای راحت و دوستانه استفاده شوند و همچنین می‌توانند به ایجاد یک حس آرامش و راحتی کمک کنند.

هنگام انتخاب پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری، مهم است که نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر به یک فضای باز و روشن نیاز دارید، پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گزینه خوبی هستند. اگر به یک فضای گرم و دعوت کننده نیاز دارید، پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی گزینه خوبی هستند. اگر به یک فضای رسمی و حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای نیاز دارید، پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی گزینه خوبی هستند. و اگر به یک فضای مقرون به صرفه نیاز دارید، پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گزینه خوبی هستند. در اینجا چند نکته برای انتخاب پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری مناسب آورده شده است:

 • نیازهای خود را در نظر بگیرید: به چه نوع فضایی نیاز دارید؟ آیا به یک فضای باز و روشن نیاز دارید؟ آیا به یک فضای گرم و دعوت کننده نیاز دارید؟ آیا به یک فضای رسمی و حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای نیاز دارید؟ آیا به یک فضای مقرون به صرفه نیاز دارید؟
 • اندازه فضای خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا فضای مورد نیاز شما را پوشش دهند.
 • بودجه خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری در طیف قیمتی وسیعی موجود هستند.
 • سبک دکوراسیون خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باید با سبک دکوراسیون کلی دفتر شما مطابقت داشته باشند.
 • مقاومت پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در نظر بگیرید: اگر پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای استفاده در یک محیط پر رفت و آمد در نظر گرفته شده اند، باید از مواد بادوام ساخته شوند.

با در نظر گرفتن این عوامل، می‌توانید پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری مناسبی را پیدا کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کنند.

 

پارتیشن متحرک و تاشو

پارتیشن متحرک و تاشو نوعی از پارتیشن است که به صورت متحرک و تاشو طراحی شده است. این نوع پارتیشن از دو یا چند پانل تشکیل شده است که به صورت افقی یا عمودی به هم متصل شده اند. پانل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند از جنس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف مانند ام دی اف، چوب، آلومینیوم یا شیشه باشند. پارتیشن متحرک و تاشو مزایای زیادی نسبت به سایر انواع پارتیشن دارد. از جمله این مزایا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت جابجایی و تغییر شکل: پارتیشن متحرک و تاشو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به راحتی جابجا کرد و به شکل دلخواه تغییر داد. این ویژگی باعث‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که بتوان از این نوع پارتیشن برای ایجاد فضاهای متنوع در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف استفاده کرد.
 • صرفه جویی در فضا: پارتیشن متحرک و تاشو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان در صورت نیاز جمع کرد و در فضایی کوچک قرار داد. این ویژگی باعث‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که بتوان از فضای موجود به طور بهینه استفاده کرد.
 • قیمت مناسب: پارتیشن متحرک و تاشو نسبت به سایر انواع پارتیشن قیمت مناسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری دارد. این ویژگی باعث‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که بتوان با هزینه کمتری، فضای مورد نظر خود را به صورت دلخواه تقسیم بندی کرد.

پارتیشن متحرک و تاشو در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف مانند اداری، تجاری، مسکونی و آموزشی کاربرد دارد. از این نوع پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • تفکیک فضاهای مختلف در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری مانند اتاق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کار، کنفرانس و جلسات.
 • ایجاد حریم خصوصی در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تجاری مانند فروشگاه ها، رستوران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و سالن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیبایی.
 • تقسیم بندی فضای داخلی در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مسکونی مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه.
 • ایجاد فضای آموزشی در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آموزشی مانند کلاس ها، آزمایشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و کارگاه ها.

پارتیشن متحرک و تاشو در انواع مختلفی تولید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. از جمله انواع این نوع پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارتیشن متحرک و تاشو چوبی: این نوع پارتیشن از جنس چوب ساخته شده است. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی معمولاً از نظر زیبایی و استحکام در سطح بالایی قرار دارند.
 • پارتیشن متحرک و تاشو ام دی اف: این نوع پارتیشن از جنس ام دی اف ساخته شده است. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ام دی اف قیمت مناسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری نسبت به پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی دارند.
 • پارتیشن متحرک و تاشو آلومینیومی: این نوع پارتیشن از جنس آلومینیوم ساخته شده است. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آلومینیومی از نظر استحکام و مقاومت در برابر رطوبت در سطح بالایی قرار دارند.
 • پارتیشن متحرک و تاشو شیشه‌ای: این نوع پارتیشن از جنس شیشه ساخته شده است. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای باعث ایجاد فضایی روشن و دلباز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند.

انتخاب نوع پارتیشن متحرک و تاشو به عوامل مختلفی مانند نیاز، بودجه و سلیقه بستگی دارد. در هنگام انتخاب پارتیشن متحرک و تاشو باید به نکات زیر توجه کرد:

 • جنس پارتیشن: جنس پارتیشن باید متناسب با نیاز و شرایط محیط باشد. به عنوان مثال، برای محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری که رفت و آمد زیادی در آن وجود دارد، بهتر است از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های با استحکام بالا استفاده شود.
 • ارتفاع پارتیشن: ارتفاع پارتیشن باید متناسب با فضای مورد نظر باشد. به عنوان مثال، برای محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچک بهتر است از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوتاه استفاده شود.
 • رنگ پارتیشن: رنگ پارتیشن باید متناسب با دکوراسیون محیط باشد.
 • قیمت پارتیشن: قیمت پارتیشن متحرک و تاشو بسته به جنس، ابعاد و سایر عوامل متفاوت است.

با توجه به مزایای پارتیشن متحرک و تاشو، این نوع پارتیشن گزینه مناسبی برای ایجاد فضاهای متنوع در محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف است.

 

پارتیشن ها چه تاثیری بر زیبایی دفتر شما دارند؟

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بر زیبایی دفتر کاری داشته باشند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد احساس فضا و سازمان کمک کنند، و همچنین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ویژگی خاص برند و آفیس شما تبدیل شوند!

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | office main image ink

در ادامه بیایید نگاهی به چند مورد از مزایای بی‌شمار پارتیشن‌ها و تاثیرات مهم آن بیندازیم:

 • ایجاد فضای خصوصی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند به ایجاد فضای خصوصی در یک دفتر باز کمک کنند. این‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند برای افرادی که نیاز به تمرکز یا انجام کار بدون حواس پرتی دارند مفید باشد. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها همچنین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به عنوان یک مرز بین فضاهای مختلف در یک دفتر استفاده شوند، مانند یک فضای کاری و یک منطقه استراحت.
 • سازماندهی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها همچنین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به سازماندهی یک دفتر کمک کنند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند برای جدا کردن مناطق مختلف در یک دفتر، مانند یک بخش فروش و یک بخش خدمات مشتری، استفاده شوند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها همچنین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به عنوان یک راه برای نمایش محصولات یا خدمات استفاده شوند.
 • طراحی داخلی شیک: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند در انواع مختلف مواد و سبک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها موجود باشند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای می‌توانند به ایجاد یک فضای مدرن و باز کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک فضای گرم و صمیمی کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک فضای صنعتی و شیک کمک کنند.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌ای در محل کار: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای می‌توانند نور طبیعی را به دفتر منتقل کنند و به ایجاد یک فضای روشن و دلباز کمک کنند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک احساس باز و جریان نیز کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای در انواع مختلف موجود هستند، از جمله شیشه شفاف، شیشه مات و شیشه چاپی.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی در محل کار: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک فضای گرم و دعوت کننده کمک کنند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک احساس صمیمیت و راحتی نیز کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی در انواع مختلف موجود هستند، از جمله چوب سخت، چوب نرم و چوب روکش شده.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی در محل کار: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک فضای صنعتی و شیک کمک کنند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک احساس مدرن و خنک نیز کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فلزی در انواع مختلف موجود هستند، از جمله فلز صیقلی، فلز مات و فلز رنگی.
 • پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگارنگ در محل کار: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگارنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک فضای پر جنب و جوش و جذاب کمک کنند. آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک احساس سرگرم کننده و شاد نیز کمک کنند. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگارنگ در انواع مختلف رنگ و طرح موجود هستند.

 

ترکیب پارتیشن‌ها

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان در ترکیب با یکدیگر برای ایجاد یک فضای زیبا و کارآمد استفاده کرد. به عنوان مثال، پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای می‌توانند با پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی یا فلزی ترکیب شوند تا یک فضای مدرن و صمیمی ایجاد شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | laurameroni luxury monochrome design trend immg02 ink

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رنگارنگ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان با پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر ترکیب کرد تا یک فضای پر جنب و جوش و جذاب ایجاد شود. هنگام انتخاب پارتیشن برای دفتر خود، مهم است که سبک و نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید. پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مناسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به ایجاد یک دفتر زیبا و کارآمد کمک کنند. در اینجا چند نکته برای انتخاب پارتیشن مناسب برای دفتر شما آورده شده است:

 • سبک دفتر خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان در انواع مختلف سبک، از مدرن و صنعتی گرفته تا سنتی و کلاسیک، یافت.
 • نیازهای خود را در نظر بگیرید: آیا به فضای خصوصی نیاز دارید؟ آیا به سازماندهی نیاز دارید؟ آیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید بیانیه طراحی ایجاد کنید؟
 • اندازه دفتر خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باید متناسب با فضای دفتر شما باشند.
 • بودجه خود را در نظر بگیرید: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توانند از نظر قیمت متفاوت باشند.

با در نظر گرفتن این عوامل،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را انتخاب کنید که زیبایی و کارایی را در دفتر شما افزایش دهند.

 

آیا پارتیشن اداری ثابت است؟

پارتیشن اداری ثابت یکی از انواع پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری است که به صورت دائمی در محل نصب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و امکان جابجایی آن وجود ندارد. این نوع پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها معمولاً از جنس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی مانند MDF، شیشه، آلومینیوم و غیره ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و در طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متنوعی موجود هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | featured compressed 12 ink

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت کاربردهای مختلفی دارند که از جمله آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقسیم فضای اداری: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به عنوان یک دیوار برای تقسیم فضای اداری به بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف استفاده شوند. این امر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به بهبود عملکرد کارکنان و افزایش بهره وری آنها کمک کند.
 • ایجاد فضای خصوصی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند برای ایجاد فضای خصوصی برای کارکنان استفاده شوند. این امر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به افزایش تمرکز و آرامش کارکنان کمک کند.
 • بهبود دکوراسیون اداری: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند به بهبود دکوراسیون اداری کمک کنند. این امر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به ایجاد یک فضای کاری زیبا و جذاب کمک کند.

 

انواع پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت در انواع مختلفی موجود هستند که از جمله آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارتیشن تک جداره: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تک جداره از یک لایه تشکیل شده اند و عایق صوتی کمتری نسبت به پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دوجداره دارند.
 • پارتیشن دوجداره: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دوجداره از دو لایه تشکیل شده اند و عایق صوتی بیشتری نسبت به پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تک جداره دارند.
 • پارتیشن شیشه‌ای: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از شیشه ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و دید کاملی به فضای پشت آنها دارند.
 • پارتیشن آلومینیومی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آلومینیومی از آلومینیوم ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و مقاومت بالایی در برابر ضربه و رطوبت دارند.

 

مزایا و معایب پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت دارای مزایا و معایبی هستند که از جمله آنها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوام و استحکام بالا: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت معمولاً از مواد باکیفیت ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و در برابر ضربه و رطوبت مقاوم هستند.
 • امکان سفارشی سازی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان در طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف سفارشی سازی کرد.
 • هزینه نسبتاً پایین: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت معمولاً هزینه نسبتاً پایینی دارند.
 • عدم امکان جابجایی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌توان جابه جا کرد.
 • کاهش نور طبیعی: پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند باعث کاهش نور طبیعی در فضای اداری شوند.

 

پارتیشن اداری ثابت است یا متحرک؟

پاسخ به این سوال به نوع پارتیشن اداری ثابت بستگی دارد. برخی از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت مانند پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تک جداره، کاملاً ثابت هستند و امکان جابجایی آنها وجود ندارد. برخی دیگر از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری ثابت مانند پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دوجداره، دارای پایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های قابل تنظیم هستند که امکان جابجایی آنها در حد محدود را فراهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1680681095amazing and trending tv unit design ideas ink 1در نهایت، انتخاب نوع پارتیشن اداری ثابت باید با توجه به نیازهای خاص فضای اداری انجام شود. اگر نیاز به پارتیشنی دارید که کاملاً ثابت باشد و امکان جابجایی آن وجود نداشته باشد، باید از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تک جداره یا پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دوجداره با پایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ثابت استفاده کنید. اگر نیاز به پارتیشنی دارید که امکان جابجایی آن در حد محدود وجود داشته باشد، باید از پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دوجداره با پایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های قابل تنظیم استفاده کنید.

 

سوالات متداول مشتریان در مورد پارتیشن دوجداره و تک جداره

با پارتیشن چه فضاهایی را از هم جدا می‌کنند؟

فضای مشترک پذیرایی و نشیمن فضای مشترک نشیمن و اتاق خواب فضای مشترک اتاق خواب و مطالعه فضای مشترک اتاق خواب و راهرو فضای مشترک ناهارخوری و آشپزخانه فضای مشترک بین راهرو و نشیمن

پارتیشن‌های تک جداره چیست؟

پارتیشن‌های تک جداره برای تفکیک سازی فضا استفاده می‌شود که معمولا نقش بسیار زیادی در کاهش انتقال سر و صدا ندارد.

پارتیشن شش میل چیست؟

به دیوارهای جداکننده که با کلاف آلومینیوم هشت پری و پرکننده ام دی اف ۶ میل دو رو، با شیشه ۴ میل ساده و شیشه‌های برفی؛ پارتیشن تک جداره ۶ میل می‌گویند. این پارتیشن‌ها قابلیت باز کردن و جابجایی راحت دارند و طراحی و تولید آنها به صورت انبوه انجام می‌شود و در زمانی که می خواهید به راحتی می‌توانید آن را خریداری کنید و در مورد نظر نصب کنید.

مزایای پارتیشن‌های دوجداره چیست؟

پارتیشن‌های دو جداره معمولاً مقاومت بالایی دارند و به نوعی خود ایستا می‌باشد این پارتیشن‌ها برای پرده های کرکره که مابین شیشه ها می آیند استفاده می‌شود پارتیشن‌های دو جداره معمولاً به راحتی و با سرعت بالا نصب می‌شوند که این یکی از مزایای است که مشتریان از آن رضایت دارند و به کار می‌برند.

پارتیشن‌های دو جداره چیست؟

پپارتیشن‌های دو جداره معمولاً قابلیت ساخت قاب یک تکه و بزرگ دارند که در این پارتیشن‌ها از ستون استفاده ن پمی‌شود.

چطور پارتیشن مناسب فضای خود را انتخاب کنیم؟

در واقع پارتیشن‌های دوجداره برای فضاهایی کاربرد دارند که عایق سروصدا اهمیت زیادی دارد، در غیر این صورت می‌توانید از تک جداره استفاده کنید.

پارتیشن چه کاربردی دارد؟

پارتیشن‌ها برای جداسازی و خصوصی سازی دو یا چند فضا استفاده می‌شود.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!