پارتیشن های دو جداره و تک جداره

امروزه به دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی داده می شود و افراد دوست دارند در محیطی باشند که زیبایی و آرامش در آنجا وجود داشته باشند.

سبکی که شما برای منزلتان را به کار می‌برید نشان دهنده شیوه زندگی شماست و نحوه برخورد ما در زندگی ویژگی های خاصی دارد که در طراحی داخلی منزل می تواند نمایان باشد.

در خانه هایی که بخش‌های عمومی و خصوصی دارند می‌توانید مواردی را مشاهده کنید که افراد دوست دارند فضای خصوصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به کارهای شخصی شان برسند.

امروزه به دلیل این که بیشتر افراد در خانه هایی با متراژ متوسط و کوچک زندگی می‌کند طراحی و تزیینات داخلی ساختمان آن بسیار حائز اهمیت است که باید به آن بپردازیم.

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان المان های جدیدی وارد عرصه معماری شده‌اند که زیبا درخشیدند و می تواند بهترین محیط را در خانه ایجاد کند.

 

قیمت پارتیشن دوجداره و تک جداره

 

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

طراحی های امروزی پارتیشن ها

امروزه یکی از سبک های معماری که بسیار از آن در طراحی داخلی استفاده می‌شود استفاده از سبک مدرن است که معمولاً طراحی خانه ها با پلان باز و گسترده انجام می شود که  به این صورت است که شما وقتی  به خانه نگاه می کنید همه چیز را در یک راستا مشاهده می کنید و قسمت خصوصی در آن وجود ندارد.

این نوع طراحی بسیار زیبا است و طرفداران بسیاری دارد اما باید دقت داشته باشید زیرا افراد هر از گاهی دوست دارند که در محیط خصوصی به خلوت بپردازند و زمان خود را در آنجا سپری کنند.

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

برای این موضوع راه حلی وجود دارد که استفاده از پارتیشن ها می توانند در این محیط ها مفید باشند و هم زیبایی را به وجود بیاورند و هم از لحاظ کاربردی برای افراد موثر باشد.

استفاده از پارتیشن در محیط های داخلی یک راهکار عملی برای تقسیم بندی فضاهای خانه می باشد که می تواند محیط را قابل انعطاف کند.

برای همین در خانه‌هایی که پلان باز و یکپارچه در آن اند کار می‌برد به جای استفاده از دیوارهای بتنی و آجری که هزینه‌های زیادی را برای آنها پرداخت می کنید می توانید پارتیشن ها را جایگزین آن کنید که از اصلی ترین فضاهای چندگانه که قابلیت تفکیک در منزل را دارند عبارتند از:

 •  فضای مشترک پذیرایی و نشیمن
 •  فضای مشترک نشیمن و اتاق خواب
 •  فضای مشترک اتاق خواب و مطالعه
 •  فضای مشترک اتاق خواب و راهرو
 •  فضای مشترک ناهارخوری و آشپزخانه
 • فضای مشترک بین راهرو و نشیمن

 

درباره پارتیشن ها

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که در دکوراتیو و از آن ها استفاده می شود.

در کنار اینکه چه نوع پارتیشن را انتخاب می کنید باید به این موضوع دقت داشته باشید که همه المان ها در یک محیط دارای هماهنگی داشته باشند .

برای مثال پارتیشن می‌تواند با پرده، قفسه‌ها، مبلمان،کتابخانه، صفحات دکوراتیو و تزئینی هماهنگی داشته باشد و جنبه زیبایی آن در محیط پراکنده شود.

پارتیشن های چوبی از پارتیشن های ساده هستند که بسیار استحکام بالایی دارند و در فضا گرما ایجاد می‌کنند و همچنین به دلیل شباهت نزدیکی آن با متریال های مبلمان و دکوراسیون داخلی از لحاظ بصری می‌توانند در روحیه افراد تاثیر گذار باشند.

مورد بعدی پارتیشن های فلزی است که از آهن، برنج، فولاد، آلومینیوم ساخته شده است که به دلیل اینکه این سبک پارتیشن ها قدیمی شده اند؛ دیگر از فلز استفاده نمی کنند.

اما استحکام و مقاومت فلز بسیار بالا است و در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. انعطاف پذیری و وجود طرح‌های هندسی بر روی فلز از ویژگی هایی است که در آن وجود دارد.

پارتیشن های شیشه ای شفاف، نیمه شفاف هم هزینه کمتری نسبت به سایر متریال ها دارند که ارتباط بین بیرون و فضای دیگر را برطرف می‌کند و ارتباط بصری که توسط آن ایجاد میشود میتواند در زیبایی خانه منحصر به فرد باشد.

 

پارتیشن در محیط های اداری

امروزه در محیط های اداری و منازل استفاده از پارتیشن بندی و پارتیشن های متفاوت رایج شده است که به طور کل پارتیشن ها به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می شود.

در ادامه قصد داریم که هر کدام را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دادیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای تزئینات ساختمان و طراحی دکوراسیون اداری داشته باشید.

پارتیشن ها قرار نیست الزاماً از یک متریال سنگین باشند.

می توانند با استفاده از گیاهان طبیعی فضای جداکننده در طراحی دکوراسیون منزل ایجاد کنید که باعث می‌شود نگاهی متفاوت در معماری داشته باشد و همچنین از وسایل سخت و تنومند کمتر استفاده کنید.

از گیاهان بالا رونده می توانید برای آن استفاده کنید که این محیط را مانند یک دیوار می پوشانند و حس و حال زنده بودن گیاهان را هم در محیط پخش می‌کند.

وجود گیاهان در منزل در روحیه افراد بسیار تاثیرگذار است.

اگر بخواهید پارتیشن های دکوراتیو را در فضای منزل به کار ببرید باید بدانید که کاربردهای ویژه می توانند در محیط خانه داشته باشند.

برای مثال به جای هزینه کردن برای ساخت کتابخانه میتوانید از پارتیشن ها استفاده کنید که به صورت دو طرفه هستند و در یک قسمت وسایل های دکوراتیو را قرار دهید و در قسمت دیگر کتاب های مورد نیاز و تعداد محدود آن را قرار دهید.

دقت داشته باشید در این صورت که این پارتیشن ها را انتخاب می کنید نباید طرح روی پارتیشن ها شلوغ شود و زیرا نامنظم بودن آن باعث می شود که زیبایی را در محیط از دست بدهند و تنها تفاوت آن با پارتیشن های دیگر این است که هرج و مرج در تزئینات ساختمانی خانه به وجود می آید.

 

پارتیشن های تک جداره

پارتیشن های تک جداره برای تفکیک سازی فضا استفاده می شود که معمولا نقش بسیار زیادی در کاهش انتقال سر و صدا ندارد.

پارتیشن های تک جداره دارای ستون های زیادی هستند که باعث می شود به راحتی بر روی زمین قرار بگیرند و به طوری که پارتیشن بندی لغزندگی نشود و حالت ایستاده آن حفظ شود.

رنگ بندی پارتیشن های تک جداره معمولاً محدود هستند و تنوع زیادی در آنها پیدا نمی‌شود.

از رایج‌ترین پارتیشن های معمولی میتوان به پارتیشن های ام دی اف با فریم آلومینیومی اشاره کرد.

پارتیشن ها معمولا در ارتفاع های متفاوت در ساختمان ها قابل اجرا هستند و همچنین نصب آن هم بسیار آسان می باشد و در زمان کوتاهی به راحتی انجام می شود.

در پارتیشن های تک جداره امکان استفاده از یراق آلات بر روی درب ها وجود دارد که باعث زیبایی در تزئینات ساختمان میشود.

پارتیشن های تک جداره،  انواع مختلفی دارند که یک نمونه از آنها پارتیشن تک جداره شش میل است.

 

پارتیشن شش میل

به دیوارهای جداکننده که با کلاف آلومینیوم هشت پری و پرکننده ام دی اف ۶ میل دو رو،  با  شیشه ۴ میل ساده و شیشه های برفی؛ پارتیشن تک جداره ۶ میل میگویند.

این پارتیشن ها قابلیت باز کردن و جابجایی راحت دارند و طراحی و تولید آنها به صورت انبوه انجام می شود و در زمانی که می خواهید به راحتی می توانید آن را خریداری کنید و در مورد نظر نصب کنید.

 

پارتیشن ام دی اف ۱۶ میل

نوع بعدی از پارتیشن های تک جداره پارتیشن های از ام دی اف ۱۶ میلیمتری است که در هر ارتفاعی می‌توان آن را اجرا کرد و معمولاً برای درب ها ارتفاع اگر بیشتر از ۲۰۰ سانتیمتر باشد می‌تواند مناسب باشد.

 

مزایای پارتیشن تک جداره

از مزایای استفاده از پارتیشن های تک جداره می‌توان به دوجداره ارزان بودن آن ها و سبک بودن اشاره کرد که به راحتی آن و جابجایی آن از مزایایی است که آن را بین پارتیشن ها محبوب کرده است.

همچنین استفاده از یراق آلات و قفل بر روی پارتیشن های تک جداره استفاده می شود و می تواند محیط زیبا را در اختیارتان قرار دهد.

 

پارتیشن های دو جداره

پارتیشن های دو جداره معمولاً قابلیت ساخت قاب یک تکه و بزرگ دارند که در این پارتیشن ها از ستون استفاده نمی شود.

به دلیل اینکه بدنه پارتیشن مقاومت کافی دارد و استحکام بالای آن می‌تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار گیرد.

زیبایی پارتیشن‌ها علت های زیادی دارد که یکی از آنها حذف خطوطی است که به صورت زائد در طراحی پروفیل به کار می‌رود.

معمولاً برای مشتریان یکی از معیارهایی که می‌خواهد پارتیشن را انتخاب کند زیبایی آنهاست .

زیبایی هر یک از متریال هایی که برای منزل یا محیط اداری انتخاب می کنیم قطعاً باید از لحاظ بصری زیبایی منحصر به فردی داشته باشد تا زمانی که به آن نگاه می کنید احساس خوبی از آن دریافت کنید.

این پارتیشن ها معمولاً محدودیت رنگ ندارند و مشتریان می توانند هر رنگی را که مد نظرشان است را انتخاب کنند.

برای ساختن پارتیشن های دو جداره از پروفیل های ۱۰* ۱۰ استفاده می شود که برای استحکام آنها یک لایه آلومینیوم با روکش آنادایز شده درون پارتیشن قرار می‌دهند.

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین پارتیشن تکجداره و دوجداره را بگوییم تنها هزینه و زیبایی آن ها می باشد در استحکام و متریال هیچ تفاوتی در آنها وجود ندارد.

هر یک از پارتیشن ها دارای مزایا و معایبی هستند که آنها را در ابتدا باید بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای طراحی دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

 

مزایای پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های دو جداره معمولاً مقاومت بالایی دارند و به نوعی خود ایستا می باشد این پارتیشن ها برای پرده های کرکره که مابین شیشه ها می آیند استفاده می شود پارتیشن های دو جداره معمولاً به راحتی و با سرعت بالا نصب می شوند که این یکی از مزایای است که مشتریان از آن رضایت دارند و به کار می برند.

همچنین قابلیت عبور کابل های شبکه و سیستم در تمام قسمتهای پارتیشن این امکان را می دهد که همه چیز به صورت منظم  در کنار یکدیگر قرار بگیرد .

هنگامی که می خواهید از پارتیشن های دو جداره استفاده کنید می توانید آنها را مطابق با فضایی که در اختیار دارید مونتاژ و دمونتاژ کنید.

این کار نیاز به تخصص خاصی ندارد و می‌توانید آن را خودتان هم انجام دهید.

 

قیمت پارتیشن دوجداره و تک جداره

 

جمع بندی پارتیشن ها

ما در طول روز معمولاً در محیط های متفاوتی رفت و آمد می کنیم که اگر همه این محیط ها دارای دکوراسیون داخلی زیبایی باشند قطعاً یک روز خوب را برایمان رقم می‌زند و حس و حالمان در آن محیط ها بسیار خوب است و احساس آرامش داریم.

داشتن آرامش و امنیت در یک محیط هنر دکوراتیو ها و معماران است که می‌خواهند محیط را معماری کنند.

هنر طراحی داخلی نیازمند دانش و تجربه است که توسط دکوراتیو و معماران با تجربه به دست می آید که می تواند بهترین دکوراسیون و دکورها را در اختیار افراد قرار بدهند.

علاوه بر پارتیشن و پارتیشن بندی در قسمت‌های مختلف هنرهای دیگری هم در طراحی داخلی وجود دارد که در ترکیب با پارتیشن ها می توانند زیبا بدرخشند.

برای مثال در خانه های کلاسیک اگر قصد دارید که از پارتیشن های چوبی استفاده کنید می توانید از هنر معرق کاری بر روی پارتیشن ها استفاده کنید زیرا هم نشانگر هنر با اصالت ایرانی است و هم ایجاد فضای متفاوت را در منزل تان خواهید داشت.

در خانه های مدرن هم به همین گونه است استفاده از هنرها و نقاشی هایی که به سبک کوبیسم و یا غیره انجام می‌شوند می‌توانند در کنار پارتیشن ها به خوبی دیده شوند و زیبایی که دارند را در محیط نشان دهند.

همه افراد به این موضوع علاقه دارند که در محیط زیبا با چیدمان زیبا حضور داشته باشند.

نگران هزینه های طراحی داخلی نباشید می توانید با استفاده از سایت های معتبری که وجود دارد ایده های ساده را در منزل تان ایجاد کنید.

همچنین اگر منزلی که در اختیار دارید که دیگر از طرح و سبک آن خسته شده اید می توانید با کمی تغییرات و هزینه ناچیزی آن را به محیط زیبا تبدیل کنید.

در این زمینه کارشناسان با تجربه وجود دارند که سال‌ها در این عرصه زحمت کشیده‌اند و پروژه‌های اجرایی زیادی را انجام دادند.

با کمک گرفتن از این استادان میتوانید زیبایی را به خانه خود بیاورید و خانه های متفاوت داشته باشید.

بودن در محیطی متفاوت احساسی است که هر فردی دوست دارد آن را تجربه کند.

 

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

   

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را برای ما بنویسید.

  موفق باشید.