پارتیشن های دو جداره و تک جداره

امروزه به دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی داده می شود و افراد دوست دارند در محیطی باشند که زیبایی و آرامش در آنجا وجود داشته باشند.

سبکی که شما برای منزلتان را به کار می‌برید نشان دهنده شیوه زندگی شماست و نحوه برخورد ما در زندگی ویژگی های خاصی دارد که در طراحی داخلی منزل می تواند نمایان باشد.

در خانه هایی که بخش‌های عمومی و خصوصی دارند می‌توانید مواردی را مشاهده کنید که افراد دوست دارند فضای خصوصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به کارهای شخصی شان برسند.

امروزه به دلیل این که بیشتر افراد در خانه هایی با متراژ متوسط و کوچک زندگی می‌کند طراحی و تزیینات داخلی ساختمان آن بسیار حائز اهمیت است که باید به آن بپردازیم.

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان المان های جدیدی وارد عرصه معماری شده‌اند که زیبا درخشیدند و می تواند بهترین محیط را در خانه ایجاد کند.

 

قیمت پارتیشن دوجداره و تک جداره

 

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

طراحی های امروزی پارتیشن ها

امروزه یکی از سبک های معماری که بسیار از آن در طراحی داخلی استفاده می‌شود استفاده از سبک مدرن است که معمولاً طراحی خانه ها با پلان باز و گسترده انجام می شود که  به این صورت است که شما وقتی  به خانه نگاه می کنید همه چیز را در یک راستا مشاهده می کنید و قسمت خصوصی در آن وجود ندارد.

این نوع طراحی بسیار زیبا است و طرفداران بسیاری دارد اما باید دقت داشته باشید زیرا افراد هر از گاهی دوست دارند که در محیط خصوصی به خلوت بپردازند و زمان خود را در آنجا سپری کنند.

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

پارتیشن های دو جداره و تک جداره

برای این موضوع راه حلی وجود دارد که استفاده از پارتیشن ها می توانند در این محیط ها مفید باشند و هم زیبایی را به وجود بیاورند و هم از لحاظ کاربردی برای افراد موثر باشد.

استفاده از پارتیشن در محیط های داخلی یک راهکار عملی برای تقسیم بندی فضاهای خانه می باشد که می تواند محیط را قابل انعطاف کند.

برای همین در خانه‌هایی که پلان باز و یکپارچه در آن اند کار می‌برد به جای استفاده از دیوارهای بتنی و آجری که هزینه‌های زیادی را برای آنها پرداخت می کنید می توانید پارتیشن ها را جایگزین آن کنید که از اصلی ترین فضاهای چندگانه که قابلیت تفکیک در منزل را دارند عبارتند از:

 •  فضای مشترک پذیرایی و نشیمن
 •  فضای مشترک نشیمن و اتاق خواب
 •  فضای مشترک اتاق خواب و مطالعه
 •  فضای مشترک اتاق خواب و راهرو
 •  فضای مشترک ناهارخوری و آشپزخانه
 • فضای مشترک بین راهرو و نشیمن

 

دانلود کاتالوگ

 

درباره پارتیشن ها

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که در دکوراتیو از آن ها استفاده می شود.

در کنار اینکه چه نوع پارتیشن را انتخاب می کنید باید به این موضوع دقت داشته باشید که همه المان ها در یک محیط دارای هماهنگی داشته باشند .

برای مثال پارتیشن می‌تواند با پرده، قفسه‌ها، مبلمان،کتابخانه، صفحات دکوراتیو و تزئینی هماهنگی داشته باشد و جنبه زیبایی آن در محیط پراکنده شود.

پارتیشن های چوبی از پارتیشن های ساده هستند که بسیار استحکام بالایی دارند و در فضا گرما ایجاد می‌کنند و همچنین به دلیل شباهت نزدیکی آن با متریال های مبلمان و دکوراسیون داخلی از لحاظ بصری می‌توانند در روحیه افراد تاثیر گذار باشند.

مورد بعدی پارتیشن های فلزی است که از آهن، برنج، فولاد، آلومینیوم ساخته شده است که به دلیل اینکه این سبک پارتیشن ها قدیمی شده اند؛ دیگر از فلز استفاده نمی کنند.

اما استحکام و مقاومت فلز بسیار بالا است و در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. انعطاف پذیری و وجود طرح‌های هندسی بر روی فلز از ویژگی هایی است که در آن وجود دارد.

پارتیشن های شیشه ای شفاف، نیمه شفاف هم هزینه کمتری نسبت به سایر متریال ها دارند که ارتباط بین بیرون و فضای دیگر را برطرف می‌کند و ارتباط بصری که توسط آن ایجاد میشود میتواند در زیبایی خانه منحصر به فرد باشد.

 

پارتیشن در محیط های اداری

امروزه در محیط های اداری و منازل استفاده از پارتیشن بندی و پارتیشن های متفاوت رایج شده است که به طور کل پارتیشن ها به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می شود.

در ادامه قصد داریم که هر کدام را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دادیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای تزئینات ساختمان و طراحی دکوراسیون اداری داشته باشید.

پارتیشن ها قرار نیست الزاماً از یک متریال سنگین باشند.

می توانند با استفاده از گیاهان طبیعی فضای جداکننده در طراحی دکوراسیون منزل ایجاد کنید که باعث می‌شود نگاهی متفاوت در معماری داشته باشد و همچنین از وسایل سخت و تنومند کمتر استفاده کنید.

از گیاهان بالا رونده می توانید برای آن استفاده کنید که این محیط را مانند یک دیوار می پوشانند و حس و حال زنده بودن گیاهان را هم در محیط پخش می‌کند.

وجود گیاهان در منزل در روحیه افراد بسیار تاثیرگذار است.

اگر بخواهید پارتیشن های دکوراتیو را در فضای منزل به کار ببرید باید بدانید که کاربردهای ویژه می توانند در محیط خانه داشته باشند.

برای مثال به جای هزینه کردن برای ساخت کتابخانه میتوانید از پارتیشن ها استفاده کنید که به صورت دو طرفه هستند و در یک قسمت وسایل های دکوراتیو را قرار دهید و در قسمت دیگر کتاب های مورد نیاز و تعداد محدود آن را قرار دهید.

دقت داشته باشید در این صورت که این پارتیشن ها را انتخاب می کنید نباید طرح روی پارتیشن ها شلوغ شود و زیرا نامنظم بودن آن باعث می شود که زیبایی را در محیط از دست بدهند و تنها تفاوت آن با پارتیشن های دیگر این است که هرج و مرج در تزئینات ساختمانی خانه به وجود می آید.

 

پارتیشن های تک جداره

پارتیشن های تک جداره برای تفکیک سازی فضا استفاده می شود که معمولا نقش بسیار زیادی در کاهش انتقال سر و صدا ندارد.

پارتیشن های تک جداره دارای ستون های زیادی هستند که باعث می شود به راحتی بر روی زمین قرار بگیرند و به طوری که پارتیشن بندی لغزندگی نشود و حالت ایستاده آن حفظ شود.

رنگ بندی پارتیشن های تک جداره معمولاً محدود هستند و تنوع زیادی در آنها پیدا نمی‌شود.

از رایج‌ترین پارتیشن های معمولی میتوان به پارتیشن های ام دی اف با فریم آلومینیومی اشاره کرد.

پارتیشن ها معمولا در ارتفاع های متفاوت در ساختمان ها قابل اجرا هستند و همچنین نصب آن هم بسیار آسان می باشد و در زمان کوتاهی به راحتی انجام می شود.

در پارتیشن های تک جداره امکان استفاده از یراق آلات بر روی درب ها وجود دارد که باعث زیبایی در تزئینات ساختمان میشود.

پارتیشن های تک جداره،  انواع مختلفی دارند که یک نمونه از آنها پارتیشن تک جداره شش میل است.

 

پارتیشن شش میل

به دیوارهای جداکننده که با کلاف آلومینیوم هشت پری و پرکننده ام دی اف ۶ میل دو رو،  با  شیشه ۴ میل ساده و شیشه های برفی؛ پارتیشن تک جداره ۶ میل میگویند.

این پارتیشن ها قابلیت باز کردن و جابجایی راحت دارند و طراحی و تولید آنها به صورت انبوه انجام می شود و در زمانی که می خواهید به راحتی می توانید آن را خریداری کنید و در مورد نظر نصب کنید.

 

پارتیشن ام دی اف ۱۶ میل

نوع بعدی از پارتیشن های تک جداره پارتیشن های از ام دی اف ۱۶ میلیمتری است که در هر ارتفاعی می‌توان آن را اجرا کرد و معمولاً برای درب ها ارتفاع اگر بیشتر از ۲۰۰ سانتیمتر باشد می‌تواند مناسب باشد.

 

مزایای پارتیشن تک جداره

از مزایای استفاده از پارتیشن های تک جداره می‌توان به دوجداره ارزان بودن آن ها و سبک بودن اشاره کرد که به راحتی آن و جابجایی آن از مزایایی است که آن را بین پارتیشن ها محبوب کرده است.

همچنین استفاده از یراق آلات و قفل بر روی پارتیشن های تک جداره استفاده می شود و می تواند محیط زیبا را در اختیارتان قرار دهد.

 

پارتیشن های دو جداره

پارتیشن های دو جداره معمولاً قابلیت ساخت قاب یک تکه و بزرگ دارند که در این پارتیشن ها از ستون استفاده نمی شود.

به دلیل اینکه بدنه پارتیشن مقاومت کافی دارد و استحکام بالای آن می‌تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار گیرد.

زیبایی پارتیشن‌ها علت های زیادی دارد که یکی از آنها حذف خطوطی است که به صورت زائد در طراحی پروفیل به کار می‌رود.

معمولاً برای مشتریان یکی از معیارهایی که می‌خواهد پارتیشن را انتخاب کند زیبایی آنهاست .

زیبایی هر یک از متریال هایی که برای منزل یا محیط اداری انتخاب می کنیم قطعاً باید از لحاظ بصری زیبایی منحصر به فردی داشته باشد تا زمانی که به آن نگاه می کنید احساس خوبی از آن دریافت کنید.

این پارتیشن ها معمولاً محدودیت رنگ ندارند و مشتریان می توانند هر رنگی را که مد نظرشان است را انتخاب کنند.

برای ساختن پارتیشن های دو جداره از پروفیل های ۱۰* ۱۰ استفاده می شود که برای استحکام آنها یک لایه آلومینیوم با روکش آنادایز شده درون پارتیشن قرار می‌دهند.

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین پارتیشن تکجداره و دوجداره را بگوییم تنها هزینه و زیبایی آن ها می باشد در استحکام و متریال هیچ تفاوتی در آنها وجود ندارد.

هر یک از پارتیشن ها دارای مزایا و معایبی هستند که آنها را در ابتدا باید بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای طراحی دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

 

مزایای پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های دو جداره معمولاً مقاومت بالایی دارند و به نوعی خود ایستا می باشد این پارتیشن ها برای پرده های کرکره که مابین شیشه ها می آیند استفاده می شود پارتیشن های دو جداره معمولاً به راحتی و با سرعت بالا نصب می شوند که این یکی از مزایای است که مشتریان از آن رضایت دارند و به کار می برند.

همچنین قابلیت عبور کابل های شبکه و سیستم در تمام قسمتهای پارتیشن این امکان را می دهد که همه چیز به صورت منظم  در کنار یکدیگر قرار بگیرد .

هنگامی که می خواهید از پارتیشن های دو جداره استفاده کنید می توانید آنها را مطابق با فضایی که در اختیار دارید مونتاژ و دمونتاژ کنید.

این کار نیاز به تخصص خاصی ندارد و می‌توانید آن را خودتان هم انجام دهید.

 

جمع بندی پارتیشن ها

ما در طول روز معمولاً در محیط های متفاوتی رفت و آمد می کنیم که اگر همه این محیط ها دارای دکوراسیون داخلی زیبایی باشند قطعاً یک روز خوب را برایمان رقم می‌زند و حس و حالمان در آن محیط ها بسیار خوب است و احساس آرامش داریم.

داشتن آرامش و امنیت در یک محیط هنر دکوراتیو ها و معماران است که می‌خواهند محیط را معماری کنند.

هنر طراحی داخلی نیازمند دانش و تجربه است که توسط دکوراتیو و معماران با تجربه به دست می آید که می تواند بهترین دکوراسیون و دکورها را در اختیار افراد قرار بدهند.

علاوه بر پارتیشن و پارتیشن بندی در قسمت‌های مختلف هنرهای دیگری هم در طراحی داخلی وجود دارد که در ترکیب با پارتیشن ها می توانند زیبا بدرخشند.

برای مثال در خانه های کلاسیک اگر قصد دارید که از پارتیشن های چوبی استفاده کنید می توانید از هنر معرق کاری بر روی پارتیشن ها استفاده کنید زیرا هم نشانگر هنر با اصالت ایرانی است و هم ایجاد فضای متفاوت را در منزل تان خواهید داشت.

در خانه های مدرن هم به همین گونه است استفاده از هنرها و نقاشی هایی که به سبک کوبیسم و یا غیره انجام می‌شوند می‌توانند در کنار پارتیشن ها به خوبی دیده شوند و زیبایی که دارند را در محیط نشان دهند.

همه افراد به این موضوع علاقه دارند که در محیط زیبا با چیدمان زیبا حضور داشته باشند.

نگران هزینه های طراحی داخلی نباشید می توانید با استفاده از سایت های معتبری که وجود دارد ایده های ساده را در منزل تان ایجاد کنید.

همچنین اگر منزلی که در اختیار دارید که دیگر از طرح و سبک آن خسته شده اید می توانید با کمی تغییرات و هزینه ناچیزی آن را به محیط زیبا تبدیل کنید.

در این زمینه کارشناسان با تجربه وجود دارند که سال‌ها در این عرصه زحمت کشیده‌اند و پروژه‌های اجرایی زیادی را انجام دادند.

با کمک گرفتن از این استادان میتوانید زیبایی را به خانه خود بیاورید و خانه های متفاوت داشته باشید.

بودن در محیطی متفاوت احساسی است که هر فردی دوست دارد آن را تجربه کند.

 

برای کارآمدتر کردن محل کار ، ایجاد برخی از حریم خصوصی بسیار مهم است. اگر کارمندان غالباً حواسشان را پرت کنند ، بر بهره وری آنها تأثیر می گذارد. منابع زیادی وجود دارد که از طریق آنها کارکنان ممکن است احساس حواس پرتی کنند. به همین دلیل ، اهمیت دادن به ایده پارتیشن اداری بسیار مهم است. وقتی سطح مشخصی از حریم خصوصی کارمندان خود را فراهم کنید ، آنها در محیط کار احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

هدف اصلی ایجاد پارتیشن های اداری پایین آوردن سطح دید برای سایر کارمندان است ، بدون اینکه بر سطح ارتباطات لازم بین آنها تأثیر بگذارد. در این راستا ، کابین ها بیشترین ارجحیت را برای پارتیشن های اداری دارند. با این حال ، کابین ها برای از بین بردن سر و صدای اطراف خیلی موثر نیستند. بنابراین ، چگونه می توان بهترین پارتیشن را ایجاد کرد بدون آنکه بر محیط کار تأثیر منفی بگذارد؟

پارتیشن های دو جداره و تک جداره |‌ مزایای نصب پارتیشن های اداری چیست؟

به چند دلیل پارتیشن های اداری نصب شده اند:

– برای ایجاد فضاهای خصوصی – این می تواند به معنای موارد زیر باشد:

– حفظ حریم خصوصی از صدا

– حفظ حریم خصوصی از دیده شدن توسط دیگران یا حواس پرتی های بصری

– خصوصی نگه داشتن اطلاعات یا مکالمات قابل مشاهده

 • برای ایجاد فضاهای جلسات جدا از دفتر اصلی
 • برای کنترل بوی بوفه در اطراف غذاخوری ها و آشپزخانه ها

پارتیشن های دو جداره و تک جداره | اینکه پارتیشن ها برای دفتر شما مناسب باشند ، به سازمان شما ، فضای موجود و نتایج دلخواه شما بستگی دارد. پارتیشن های اداری برای هر سازمانی کار نمی کنند ، بنابراین از طراح خود بپرسید که چه کسی مناسب ترین شرایط را برای شما پیدا می کند. برای اکثر فضاها گزینه هایی در دسترس است. اتاق های کوچک یا غیرمعمول شکل می توانند از پارتیشن های متحرک یا تاشو بهره مند شوند تا اطمینان حاصل شود که فضا تا حد ممکن قابل استفاده و انعطاف پذیر است.

چه گزینه هایی برای پارتیشن های اداری موجود است؟

پارتیشن های دو جداره و تک جداره | اگر در مرحله برنامه ریزی مرمت مطب هستید ، بهتر است با متخصصان فضای کار مانند Dale Office Interiors درگیر شوید. برای اینکه بتوانید از گزینه های موجود ایده بگیرید ، نگاهی خواهیم داشت به محبوب ترین مواد و سبک های پارتیشن:

پارتیشن های قابل تخریب

هنگامی که از اصطلاح “پارتیشن های اداری” استفاده می شود ، معمولاً به پارتیشن های قابل تخریب اشاره می شود. در صورت جابجایی دفاتر و یا به سادگی می خواهید طرح فضای موجود خود را پیکربندی کنید ، این دیوارهای غیر باربر هستند که می توانند برداشته و دوباره نصب شوند. یک مزیت دیگر این نوع سیستم های پارتیشن این است که آنها مدولار هستند و می توانند خیلی سریع در فضای داخلی ساخته شوند و حداقل اختلال و اختلال در افرادی که از فضا استفاده می کنند ایجاد شود. پارتیشن های تخریب شونده دارای طیف وسیعی از مواد و سبک ها هستند ، از جمله آلومینیوم ، چوب و شیشه و می توانند شیشه های یک یا دو جداره را با پرده های انتگرال ترکیب کنند. روش ساخت و ساز و مواد استفاده شده می تواند درجه میرایی آکوستیک را تعیین کند. اگر دیوارها به طور خاص با رعایت حریم خصوصی ساخته می شوند ، باید این مورد را در نظر گرفت.

پارتیشن های لعاب دار

لعاب یک گزینه عالی برای پارتیشن هایی است که در غیر این صورت نور طبیعی را مسدود می کند ، زیرا شما می توانید از فضای خصوصی بالاتر و استفاده بهتر از فضا بدون تاریک کردن بقیه اتاق کار لذت ببرید.

لعاب ، جلوه ای شیک به یک دفتر کار می بخشد ، به ویژه هنگامی که پارتیشن های شیشه ای از کف تا سقف بدون قاب هستند و دارای مارک تجاری شرکت هستند. لعاب بدون قاب با استفاده از اتصالات سیلیکونی یا “خشک” برای اتصال شیشه های شیشه نصب می شود ، در حالی که قاب های آلومینیومی یا چوبی باریک برای اتصال شیشه به سقف ، کف و دیوارها استفاده می شود.

برای به حداقل رساندن انتقال صدا می توان واحدهای دو جداره را نصب کرد و از نقوش شیشه ای یا وینیل رنگی می توان برای افزایش حریم خصوصی استفاده کرد. اگر دفتر کار شما شکلی غیرمعمول است یا به دنبال زیبایی خاصی هستید ، شیشه منحنی می تواند به بهترین استفاده از فضای موجود کمک کند.

پارتیشن های دو جداره و تک جداره | اگر فضا در سطح بالایی قرار داشته باشد ، درصورت نصب درهای شیشه ای کشویی باعث جلوگیری از تاب خوردن درهای منظم به محیط اطراف می شود. شما می توانید با شیشه محافظت LCD LCD که با یک ضربه سوئیچ ، شیشه را از شفاف به مات تبدیل می کند و دوباره به عقب بر می آورید ، نور و حریم را به حداکثر برسانید. پرده های ونیزی نیز گزینه ای برای افزایش موقت حریم خصوصی در اتاق جلسات است.

هر طرحی را که انتخاب کنید ، باید پارتیشن ها را با دو ردیف نقطه مات ، مربع یا باند جامد به پایان برسانید تا مطابق با قانون تبعیض معلولیت (DDA) و مقررات ساختمان باشد. برای انطباق بیشتر با تنظیم ساختمان ، پارتیشن های دارای درجه حرارت همراه با قاب بندی دارای درجه حرارت (مانند آسترهای درب) نیز در دسترس هستند.

در این مثال از Dale Office Interiors ، خطوط آبی کم رنگ نمایانگر پارتیشن های شیشه ای است که برای ایجاد تقسیم بندی بین منطقه انتظار و دفتر اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند و این دو منطقه را کاملاً جدا نمی کند. از پارتیشن های شیشه ای نیز برای ایجاد اتاق جلسات خصوصی در دفتر استفاده شده است.

پارتیشن های شیشه ای با یک خط آبی نشان داده شده اند. برای این مشتری ، از پارتیشن های شیشه ای برای ایجاد مناطق یا فضاهای مجزا (به عنوان مثال یک اتاق اجتماعات) استفاده شد بدون اینکه سطح نور طبیعی و احساس فضای فضا و فضای باز را خدشه دار کند.

گزینه های پایان

پانل های گچ تخته ، که عناصر جامدی هستند که پارتیشن های قابل تخریب را تشکیل می دهند ، می توانند با طیف گسترده ای از محصولات به پایان برسند. معمولاً از پوشش وینیل دیواری استفاده می شود ، با این حال ، سطوح خشک یا پاک کن در فضاهای کاری محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

پارتیشن متحرک و تاشو

پارتیشن های متحرک و تاشو راه حل ایده آل برای دستیابی به فضاهای کاری انعطاف پذیر و جلسات هستند. آنها اجازه می دهند تا اندازه و ظرفیت یک فضا متناسب با جلسه یا وظیفه موجود تغییر یابد ، بدون اینکه طرح کل دفتر به طور دائمی تغییر کند. دیوارهای تاشو به طور کلی از یک هسته چوبی ساخته می شوند و می توانند در طیف گسترده ای از رنگ ها به پایان برسند. این پانل ها نیز مانند سایر سطح عمودی فرصت هایی را برای نام تجاری یا پیام رسانی سفارشی فراهم می کنند. صفحه های شیشه ای قاب دار (مجهز به شیشه یک یا دو جداره) گزینه دیگری است. دیوارهای متحرک یا “قابل استفاده” به طور معمول سقف آویزان هستند و بسته به ابعاد آنها ممکن است در یک مسیر کف اجرا شوند. وقتی از آنها استفاده می شود ، پانل سرب معمولاً به عنوان درب دسترسی عمل می کند. برای استفاده بیشتر از فضای موجود ، درها را می توان از یک انتهای آن چید یا در وسط تقسیم کرد تا در هر انتها روی هم قرار بگیرند.

پارتیشن های دو جداره و تک جداره | گزینه های جایگزین برای پارتیشن بندی

کابین ها یک روش سنتی برای تقسیم دفتر کار با طرح باز است. با این حال ، “مزرعه اطاقک” که در دهه ۱۹۸۰ به اوج خود رسیده است از آن زمان به بعد برای بسیاری از کارمندان ادارات به نمادی از ترس تبدیل شده است. هدف از اتاقک کاهش سر و صدا و حواس پرتی های بصری در مناطق با طرح باز بود ، چیزی که امروزه نیز مورد توجه است. گزینه های موجود برای ایجاد فضای کاری فردی یا کوچک در یک دفتر با برنامه باز ، اکنون بسیار زیبا تر و مناسب تر برای نیازهای کارمندان اداری مدرن است.

اگر هدف ایجاد فضاهای نیمه خصوصی است ، غلافها ، چه برای افراد و چه برای گروههای کوچک ، راهی شیک برای تقسیم فضاهای بزرگ هستند. نشستن با پشت بالا یک روش ساده برای ایجاد یک فضای کاری نیمه خصوصی در مناطق برک آوت ، فضاهای اجتماعات یا حتی در داخل دفتر اصلی با طرح باز است. برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، غلاف های ضد صدا مستقل یک “دفتر در یک دفتر” ایجاد می کنند و می توانند اتاق های مناسبی برای جلسات خصوصی یا کار ساکت باشند.

 

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب پارتیشن برای فضای اداری خود در نظر بگیرید. این که آیا به دنبال دستیابی به نتایج عملی هستید ، ایجاد زیبایی خاص یا ترکیبی از هر دو ، در اینجا نکات برتر ما در مورد چگونگی انتخاب پارتیشن های اداری مناسب برای نیازهای شما وجود دارد.

کنترل صدا

نیاز به داشتن سطح سر و صدا و کاهش اختلال یکی از رایج ترین دلایلی است که به دنبال ایجاد پارتیشن های اداری برای یک کسب و کار است. بیشتر محیطهای کاری به مکانهای زیادی برای تماس تلفنی و جلسات خصوصی و همچنین زمینه هایی برای همکاری خلاقانه یا بحث و گفتگوهای زنده احتیاج دارند. پارتیشن بندی یک روش ایده آل برای تقسیم یک محل کار در مناطق جداگانه است که می تواند برای فعالیت های خاص استفاده شود.

تقسیم فضای خود با استفاده از پارتیشن های دیواری تنها اولین قدم برای کنترل صدا در دفتر کار است. مرحله دوم اطمینان از انتخاب یک ماده پارتیشن مناسب برای کاهش سر و صدا است. در حالی که پارتیشن های چوبی و شیشه ای از ویژگی های عایق صوتی م effectiveثر برخوردار هستند ، اما قدرت تخته گچ را دست کم نگیرید. وقتی نوبت به زیبایی می رسد ، تخته گچ ماده ای همه کاره است که با روش های مختلف نقاشی قابل درمان است. ممکن است دو صفحه گچ بری یکسان به نظر برسد ، اما انواع مختلفی از گچ تخته ها دارای درجه بندی مختلف صوتی هستند.

اگر کنترل نویز شماره یک مورد شما باشد ، هر یک از گزینه های فوق می تواند برای شما مفید باشد. از آنجا که هر فضایی منحصر به فرد است ، همیشه بهتر است از مشاوره تخصصی استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که راه حل پارتیشن شما متناسب با نیازهای صوتی شماست.

مارک خود را بیان کنید

پارتیشن های اداری شما به طراحی داخلی شما کمک می کنند و در نتیجه نقشی در بیان ویژگی های برند شما دارند. با انتخاب رنگها و بافتهای خاص ، صفحات پارتیشن بندی می توانند کیفیتهای مختلفی را برقرار کنند. به عنوان مثال ، یک پارتیشن متشکل از کارهای فلزی پیچیده می تواند تصوری از نوآوری ، تجمل یا خلاقیت ایجاد کند. روش دیگر ، یک پارتیشن شیشه ای ساده می تواند بیانگر شفافیت ، وضوح یا رویکرد حداقلی باشد. با صحبت با یک طراح داخلی دفتر ، شما می توانید موثرترین راه ها را برای استفاده از پارتیشن های دفتر خود برای برقراری ارتباط با نام تجاری خود پیدا کنید.

فرهنگ محل کار خود را پرورش دهید

پارتیشن های اداری علاوه بر بیان برند شما ، می توانند بر محیط کار شما نیز تأثیر بگذارند. شما می توانید از پارتیشن ها در رنگ ها و مواد خاصی برای تنظیم روحیه و لحن دفتر کار خود استفاده کنید. بسته به صنعت و نوع فرهنگ شرکتی که می خواهید پرورش دهید ، روش های بی شماری وجود دارد که می توانید پارتیشن های دفتر خود را متناسب با محل کار خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید فضایی آرام و آرام ایجاد کنید ، می توانید از رنگ های ملایم ، مانند سبز روشن و آبی استفاده کنید. شما می توانید این رنگها را از طریق رنگ ، فراستینگ شیشه ای رنگی ، کاشی معرق ، فلز رنگی و حتی سبز در جعبه های گلدان ، واقعی یا مصنوعی به پارتیشن خود تزریق کنید.

به محض اطلاع از نوع فضای کاری که می خواهید ارتقا دهید ، مسئله انتخاب رنگ و مواد مناسب مناسب است. اگر مطمئن نیستید ، همیشه می توانید یک متخصص برای کمک به شما پیدا کنید.

سطح سرمایه گذاری | پارتیشن های دو جداره و تک جداره

هنگام انتخاب نوع مناسب پارتیشن برای دفتر کار ، باید هم بودجه و هم برنامه های آینده خود را در نظر بگیرید. اگر می دانید که به دنبال ماندگاری طولانی مدت در ساختمان خود نیستید ، بهتر است از راه حل مقرون به صرفه ای استفاده کنید که جدا کردن آن آسان باشد ، مانند کلیک بر روی پارتیشن ها. متناوباً ، اگر می خواهید حدود ۵ سال آینده در محل کار خود بمانید ، باید در مورد چگونگی رشد کسب و کار خود در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که شما یک سبک پارتیشن را نصب می کنید که بتواند متناسب با نیازهای شما باشد.

با گفتن بودجه و برنامه های بلند مدت شما به یک طراح داخلی دفتر ، آنها می توانند در مورد بهترین راه برای تأمین نیازهای شما به شما مشاوره دهند. از آنجا که هر محل کار متفاوت است ، هیچ یک از اندازه های مناسب برای همه راه حل ها وجود ندارد.

 

پارتیشن های دو جداره و تک جداره | نصب پارتیشن های اداری روشی مقرون به صرفه برای ایجاد فضاهای کاری شیک ، در عین حال انعطاف پذیر و کاربردی است. بهترین قسمت در مورد افزودن پارتیشن های اداری این است که آنها بدون ایجاد تغییرات اساسی در طرح موجود ، به تقسیم فضاهای کاری کمک می کنند. در حالی که استفاده از پارتیشن های اداری مزایای مختلفی دارد ، مهم است که ابتدا نیازهای شغلی خود را همراه با نیازهای فضای اداری خود در نظر بگیرید. برای کمک به شما ، در اینجا چهار سوال اصلی وجود دارد که باید قبل از نصب پارتیشن های اداری در نظر بگیرید.

پارتیشن ها چه تاثیری بر زیبایی دفتر شما دارند؟

زیبایی فضای اداری نقش مهمی در افزایش بهره وری کارمندان و تنظیم لحن حرفه ای دفتر دارد. بنابراین برای شما مهم است که طراحی و مواد پارتیشن اداری را در نظر بگیرید. بر اساس ظاهر و احساس مورد نیاز خود ، می توانید مواد مختلفی مانند پارچه ، اکریلیک مات و یا ورقه ورقه را برای پارتیشن دفتر خود انتخاب کنید.

آیا حریم خصوصی کارمندان یک نگرانی اساسی است؟

ارتقا حریم خصوصی کارمندان منجر به افزایش بهره وری می شود. Cubicles قبلاً هنجار فضاهای کاری سازمان بود ، اما اکنون با پارتیشن های اداری و جداکننده های میز جای کمتری می گیرند. در حالی که پارتیشن های اداری به شما در صرفه جویی کمک می کنند ، جایگزینی اتاقک با پارتیشن کوتاه تر ممکن است بر حریم خصوصی و فضای شخصی کارمند شما تأثیر بگذارد. در هنگام انتخاب پارتیشن اداری ، در نظر گرفتن ماده و قد بسیار مهم است.

عایق صدا چقدر مهم است؟ | پارتیشن های دو جداره و تک جداره

حواس پرتی در مطب یکی از بزرگترین شکایات کارگران است. اگر حواس پرتی صدا در دفتر شما شکایت اصلی است ، ممکن است پارتیشن های دفتر صوتی شما پاسخ شما باشد. با تنظیم پارتیشن های دفتر صوتی که می توانند تا ۹۰٪ سر و صدا را جذب کنند ، می توانید دفتر آرام تری ایجاد کنید.

آیا پارتیشن اداری ثابت است؟

از خود بپرسید آیا ممکن است پارتیشن هایی که قصد خرید آن را دارید در مراحل بعدی منتقل شوند. اگر پاسخ مثبت است ، توصیه می شود پارتیشن های اداری موبایل را خریداری کنید که به راحتی جابجا شوند. پارتیشن های موبایل همه کاره و انعطاف پذیر هستند و می توانند برای ایجاد فضاهای همکاری یا فضای کاری جداگانه استفاده شوند.

 

شما برای استفاده از شیشه برای تقسیم دیوارهای اداری برای ایجاد مناطقی که فضای بازتر و مشترکتری دارند ، انتخاب بسیار خوبی انجام داده اید. با این حال ، کار شما انجام نشده است. از آنجا که این شیشه کاملاً سفارشی از Space Plus است ، شما همچنین باید بهترین نوع پایان را برای تقسیم کننده های خود انتخاب کنید. در اینجا چند نکته برای انتخاب بهترین ها ، صرف نظر از صنعت یا اندازه ، آورده شده است.

۱. درباره چگونگی استفاده از فضا فکر کنید

دفتر شما بیش از یک منطقه خواهد داشت ، بنابراین ، برای انتخاب محصول مناسب ، باید نحوه استفاده از آن مناطق را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، یک اتاق ملاقات خصوصی ممکن است از مزایای پارچه کتانی یا مات دودی سود بیشتری کسب کند ، در حالی که شیشه ترکیبی ممکن است برای مکانهای باز مانند مکانهایی که در ساختمانهای چند واحدی است که مستاجران و مهمانان در آنجا جمع می شوند ، به خوبی کار کند.

۲. نزدیک بودن دفاتر برای ویندوز را در نظر بگیرید

روش دیگر برای انتخاب پایان مناسب برای دیوارهای دفتر ، بررسی میزان نزدیک بودن یک منطقه به پنجره های دفتر شما است. هرچه نور طبیعی بیشتری بتوانید از طریق دفتر کارتان عبور کند ، برای هر کسی که در آن کار می کند و از آنجا بازدید می کند ، سالم تر خواهد بود. نور طبیعی تقویت کننده روحیه است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. همچنین ، هرچه نور طبیعی بیشتری وارد کنید ، برق کمتری نیز برای استفاده نیاز خواهید داشت ، این خبر خوبی برای ساختمان های دولتی است که می خواهند یک مثال سبز بزنند.

۳. به پایان می رسد می توانید اندازه اتاق را افزایش یا کاهش دهید

نکته دیگر در هنگام انتخاب پایان در نظر گرفتن اندازه یک منطقه است. اگر می خواهید فضایی مانند سالن معلمین احساس کوچکتر و صمیمی تری داشته باشد ، انتخاب رنگ دودی یا مشکی این امر را تحقق می بخشد. برای مناطق کوچک مانند مطب پزشکان خصوصی که باید بزرگتر به نظر برسند ، شیشه شفاف می تواند انتخاب خوبی باشد ، همانطور که شیشه مات ، که همچنین به شما شفافیت نیز می دهد ، گزینه خوبی است.

۴. فضای عمومی و خصوصی

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی دارای هر دو قسمت انتظار و معاینه هستند ، که به معنای انتخاب انتهایی است که جدایی بصری بین دو فضا را فراهم کند. گزینه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. اگر نمی خواهید مردم ببینند در طرف دیگر چه اتفاقی می افتد ، پس از اتمام کارها مانند ورقه ورقه ای سفید ، شیری دودی و سفید لوکس می تواند این کار را انجام دهد. دکوراسیون مات و دودی مات می تواند دید بیشتر و همچنین میزان نور بیشتری را ایجاد کند.

۵. فضاهای انعطاف پذیر | پارتیشن های دو جداره و تک جداره

آیا یک اتاق آموزشی کوچک باید تا حد امکان انعطاف پذیر باشد؟ در مواردی که این مورد وجود دارد ، دیوارهای تقسیم کننده دفتر می توانند راهی عالی برای هدف گذاری مجدد این فضا باشند. اما ، در انجام این کار ، اتمام انتخابی شما باید بتواند مطابق با نیازهای شما باشد. هنگامی که در مورد بهترین پایان شک دارید ، بهترین گزینه گاهی اوقات می تواند لوکس سفید ، چند لایه و شیری دودی باشد ، زیرا همه آنها سطح حریم خصوصی خود را ارائه می دهند و می توانند حواس پرتی های تصویری را که می توانند بر خلاقیت دانش آموزان تأثیر بگذارند ، کاهش دهند.

 

سوالات متداول مشتریان در مورد پارتیشن دوجداره و تک جداره

با پارتیشن چه فضاهایی را از هم جدا می کنند؟

فضای مشترک پذیرایی و نشیمن فضای مشترک نشیمن و اتاق خواب فضای مشترک اتاق خواب و مطالعه فضای مشترک اتاق خواب و راهرو فضای مشترک ناهارخوری و آشپزخانه فضای مشترک بین راهرو و نشیمن

پارتیشن های تک جداره چیست؟

پارتیشن های تک جداره برای تفکیک سازی فضا استفاده می شود که معمولا نقش بسیار زیادی در کاهش انتقال سر و صدا ندارد.

پارتیشن شش میل چیست؟

به دیوارهای جداکننده که با کلاف آلومینیوم هشت پری و پرکننده ام دی اف ۶ میل دو رو، با شیشه ۴ میل ساده و شیشه های برفی؛ پارتیشن تک جداره ۶ میل میگویند. این پارتیشن ها قابلیت باز کردن و جابجایی راحت دارند و طراحی و تولید آنها به صورت انبوه انجام می شود و در زمانی که می خواهید به راحتی می توانید آن را خریداری کنید و در مورد نظر نصب کنید.

مزایای پارتیشن های دوجداره چیست؟

پارتیشن های دو جداره معمولاً مقاومت بالایی دارند و به نوعی خود ایستا می باشد این پارتیشن ها برای پرده های کرکره که مابین شیشه ها می آیند استفاده می شود پارتیشن های دو جداره معمولاً به راحتی و با سرعت بالا نصب می شوند که این یکی از مزایای است که مشتریان از آن رضایت دارند و به کار می برند.

پارتیشن های دو جداره چیست؟

پارتیشن های دو جداره معمولاً قابلیت ساخت قاب یک تکه و بزرگ دارند که در این پارتیشن ها از ستون استفاده نمی شود.

چطور پارتیشن مناسب فضای خود را انتخاب کنیم؟

در واقع پپارتیشن های دوجدارهبرای فضاهایی کاربرد دارند که عایق سروصدا اهمیت زیادی دارد، در غیر این صورت می توانید از تک جداره استفاده کنید.

پارتیشن چه کاربردی دارد؟

پارتیشن ها برای جداسازی و خصوصی سازی دو یا چند فضا استفاده می شود.

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

   

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را برای ما بنویسید.

  موفق باشید.