قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چقدر است؟

زمانی که می خواهیم برای خانه خود کابینت انتخاب کنیم، اولین نکته ای که توجه ما به آن جلب می شود قیمت کابینت است. استفاده از کابینت های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را بر دوش ما قرار دهد. شما می توانید با بررسی کردن کابینت های مختلف و همچنین قیمت آن ها، بهترین کابینت را انتخاب کرده و با توجه به بودجه خود طراحی و ساخت آن کابینت را به ما بسپارید.

زمانی که می خواهیم کابینت تهیه کنیم، قیمت کابینت ها بر حسب متری x تومان بررسی می شود. متری x تومان به معنای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است که قیمت آن x تومان است. به عنوان مثال منظور از یک متر کابینت ام دی اف (MDF) ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به طوری که اگر تمام کابینت های آشپزخانه از نوع زمینی و دیواری باشند و شما شروع به قدم زدن در محیط آشپزخانه تان بکنید و فرض را بر این بگیریم که هر قدم شما یک متر است به تعداد قدم هایی که در آشپزخانه برمیدارید را در قیمت متری کابینت خود کنید و برای خود فاکتور صادر کنید اما قطعا با توجه به سبک های جدید کابینت آشپزخانه این موضوع صادق نیست

قیمت کابینت نئوکلاسیککابینت نئوکلاسیک ،طراحی بی نظیر از معماری کلاسیک و مدرن

طراحی های کابینت آشپزخانه روز به روز در حال گسترش بوده و ما روزانه با انواع متنوع تر و کارآمد تر آن ها مواجه می شویم.

دو سبک اصلی طراحی کابینت آشپزخانه سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن می باشد که هر کدام طرفداران خود را دارنداما طراحان دکوراسیون داخلی از ترکیب و آمیختگی این دو سبک اصلی نوعی دیگر از  کابینت را ارائه داده‌اند که به آن کابینت نئوکلاسیک می گویند؛

همان گونه که از نام این کابینت پیداست کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از دو سبک رایج طراحی کابینت آشپزخانه می باشد و در واقع ویژگی های هر دو را در بر دارد.

 

کابینت نئوکلاسیک

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه

سبک کلاسیک تداعی کننده های خانه های کلاسیک اروپایی و اشرافی می باشد که جلوه ای  فوق العاده مجلل و باشکوه دارد ، در واقع باید گفت که سبک کلاسیک وارد هر فضایی که شود نتیجه آن یک دکوراسیون لوکس ، مجلل و اشرافی می باشد .

کابینت کلاسیک با طراحی بی نظیر و زیبایی که دارد جزو محبوبترین کابینت ‌های آشپزخانه می باشد قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک نسبتاً بالا می باشد زیرا از چوب طبیعی ساخته میشوند البته انواع دیگری نیز وجود دارد که قیمت نسبتا کمتری دارد.

کابینت نئوکلاسیک تصویر دوم

 

کابینت کلاسیک انواع مختلفی دارند که صورت جداگانه تقسیم بندی می شوند اما باید گفت که خصوصیات بارز همه آنها شبیه به هم می باشد در طراحی تمام آنها شاهد تزیینات  پرکار، انواع درب های کنده کاری شده ،انواع مختلف  ستون و سرستون های مجلل و لوکس و دستگیره های زیبا و کلاسیک وجود دارد که ترکیب این ویژگی ها یک آشپزخانه سلطنتی و لوکس را برای شما ایجاد می کند.

 

کابینت نئوکلاسیک تصویر سوم

این کابینت ها عمدتا از جنس چوب طبیعی ساخته می شود و تزئینات آن بیشتر به وسیله هنر دست صورت می گیرد بنابراین ارزش مادی زیادی  دارد. ممبران متریال دیگری می باشد که در ساخت این کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد قیمت کابینت  ممبران نسبت به چوب طبیعی مناسب تر میباشد.

به طور خلاصه باید گفت که اگر شما قصد طراحی یک آشپزخانه اشرافی و یک دکوراسیون سنتی را دارید پیشنهاد می شود که از این سبک استفاده کنید برای آشنایی بیشتر با جزئیات این سبک کابینت ها پیشنهاد می شود مقاله کابینت کلاسیک شرکت کابینت گریت را مطالعه فرمایید.

 

کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت مدرن دقیقاً برخلاف کلاسیک به دور از طراحی های پر زرق و برق و تزئینات در کمال سادگی طراحی می شوند و برای افرادی که ترجیح می دهند فضایی ساده و بی آرایش را طراحی کنند بسیار مناسب می باشد که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد .

کابینت نئوکلاسیک تصویر چهارم

 

این نوع کابینت ها در انواع متریال های مختلف طراحی و ساخته می شود به عنوان مثال کابینت هایگلاس یکی از انواع پر طرفدار آن می‌باشد که ظاهری بسیار زیبا دارد و برای فضاهای کوچک و آشپزخانه های کم نور توصیه می شود. این نوع از کابینت ها براق میباشد.

کابینت مدرن بسیار ساده طراحی شده و در آن یا از دستگیره استفاده نمی کنند یا از دستگیره های مخفی و یا دستگیره های با طراحی های بسیار ساده استفاده می شوند.

این سبک کابینت برای آشپزخانه های کوچک انتخاب مناسبی میباشد و معمولاً طراحی آن به گونه ای است که تا سقف انتقال پیدا کرده و بسیار جادار است و به دلیل داشتن ظاهری ساده فضای شما منظم و دلباز به نظر می رسد.

 

کابینت نئو کلاسیک

حال که با ویژگی های ظاهری هر دو سبک از کابینت های آشپزخانه آشنا شدید راحت تر برایتان قابل حدس می باشد که کابینت نئوکلاسیک چگونه طراحی شده است این کابینت در واقع یک طراحی مابین این دو سبک می باشد و نه دارای طرح های پر زرق و برق و شلوغ کابینت کلاسیک می باشد و نه سادگی و بی آلایشی کابینت مدرن را دارد.

کابینت نئوکلاسیک تصویر ششم

کابینت نئوکلاسیک برگرفته از سبک معماری نئوکلاسیک میباشد و آشپزخانه ای زیبا ،ساده و در عین حال سنتی را برای شما ایجاد می کند که بسیار کاربردی نیز خواهد بود.

کابینت نئوکلاسیک تصویر هفتم

کابینت نئوکلاسیک تصویر اول

اگر بخواهیم این سبک را به طور خلاصه معرفی کنیم باید بگوییم که این سبک به معنای استفاده از سبک کلاسیک در بستر خصوصیات و امکانات سبک مدرن می باشد یعنی شما یک کابینت با خصوصیات کاملا مدرن که ظاهر آن به سمت و سوی کابینت کلاسیک طراحی شده است و در واقع ترکیبی از این دو می باشد.

 

ویژگی های ظاهری کابینت نئوکلاسیک

 1. در این سبک کابینت از طرح های ساده بر روی کابینت استفاده می‌شود و جزئیات به شکل ظریف نمایش داده می شود.
 2. دایره و خطوط منحنی به وفور مشاهده می شود.
 3. این نوع کابینت ها در انواع رنگ های متنوع و مختلفی طراحی می شود اما پرکاربردترین رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد رنگ طوسی می باشد.
 4. تقارن جزئی جدا ناپذیر در این سبک کابینت میباشد.
 5. چه فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد چه کوچک شما می توانید از کابینت های نئو کلاسیک استفاده نمایید.
 6. معمولا از رنگ های سرد و ملایم استفاده می‌ شود.
 7. رایج ترین متریال که در ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود چوب می باشد.
 8. این کابینت ها کابینت های با ارتفاع بلند می باشند که معمولاً تا نزدیک سقف امتداد پیدا می‌کند و به همین خاطر جز کابینت های جادار به شمار می رود
 9. در این سبک چند ردیف کابینت در شیشه ای نیز استفاده می شود.
 10. معمولاً به ‌عنوان روکابینتی یا پیشخوان از متریال سنگ سفید می شود.

 

استفاده از چوب در آشپزخانه های مدرن

معمولاً در آشپزخانه های سنتی استفاده از چوب رایج می باشد اما این به آن معنا نیست که شما نمی توانید در آشپزخانه های مدرن از ان استفاده کنید در با این که آشپزخانه سفید مدرن بسیار درخشان و شیک می باشد اما شما می توانید با استفاده صحیح و مناسب از المان های چوبی در چنین فضا هایی به ایجاد گرما و صمیمیت در آشپزخانه و علاوه بر آن زیباتر شدن آن کمک کنید.

قیمت کابینت نئوکلاسیکدر طراحی های امروزه استفاده از رنگ‌ های سرد سفید بسیار رایج شده و از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد در فضای این آشپزخانه ‌ها همه چیز روشن و باز می باشد مثل پیشخوان کاشی ‌ها کابینت ها و غیره آشپزخانه سفید رنگ واقعا دلباز و زیباست اما در حین حال ممکن است احساس سرد بودن را نیز به شما منتقل کند حال اگر در کنار این طراحی از چوب نیز استفاده کنید هم فضای آشپزخانه را زیباتر کرده و هم فضا را به سمت گرم بودن سوق می دهید؛

در این مقاله با روش های صحیح و مناسب استفاده از متریال چوب در آشپزخانه های مدرن و امروزی آشنا خواهید شد.

استفاده از چوب در آشپزخانه های مدرن

به صورت ترکیبی از چوب در کنار سایر متریال ها استفاده کنید

چوب در آشپزخانه های مدرن - تصویر چهار

 

طراحی کابینت های تمام سفید و کابینت مدرن این روزها در آشپزخانه ها بسیار رواج پیدا کرده است اما تکرار آن باعث می شود که از زیبایی و تاثیرگذاری این نوع دکوراسیون ها در نگاه اول کم شود و با وجود زیبایی که دارد یک طراحی تکراری باشد که در بسیاری از خانه ها ممکن است آن را دیده باشید شما می توانید با استفاده از طرح های خلاقانه کابینت مدرن خود را به صورت ترکیبی با چوب طراحی کنید به عنوان مثال می‌ توانید در کنار رنگ سفید از طرح چوب با مایع قرمز استفاده کنید تا سردی فضای داخلی شما را کم کند البته این موضوع بستگی به خلاقیت و سلیقه شما دارد اما به طور کلی سعی کنید یک ترکیب رنگی متناسب که دارای هماهنگی و هارمونی می باشد را برای خود انتخاب کنید تا آشپزخانه شما را به سمت صمیمیت و گرمای بیشتر به وسیله چوب  هدایت کنید.

از کفپوش های چوبی استفاده کنید

یکی از راه های ساده ی به کارگیری المان های چوبی در فضای آشپزخانه مدرن و یا سفید طراحی پارکت ها و کفپوش های چوبی می باشد با این کار صمیمیت و گرمای خاصی را وارد فضای آشپزخانه مدرن و سفید خود کرده اید که زیبایی آن را دو چندان کرده است.

پرده آویز چوبی

اگر آشپزخانه شما به گونه ای طراحی شده است که می توانید در ورودی آن یک پرده آویز نصب کنید پیشنهاد می شود که این کار را انجام دهید و از این پرده ها در ورودی استفاده کنید پرده های مختلف که دارای جنس های متفاوت و ظاهر های متفاوت می باشد مثل پلاستیکی ، توری و … وجود دارد اما اگر شما قصد استفاده از عنصر چوب را در آشپزخانه خود دارید می توانید از پرده های چوبی استفاده کنید علاوه بر پرده های ورودی می توانید برای پنجره آشپزخانه نیز پرده هایی که از جنس کرکره های چوبی ساده می باشند استفاده کنید.

قفسه یا شلف های چوبی

یکی دیگر از روش های استفاده از عنصر چوب در آشپزخانه های امروزی استفاده از قفسه های چوبی می باشد که جلوه و زیبایی خاصی را به آشپزخانه شما می دهد طراحی های امروز استفاده از قفسه های چوبی بسیار رایج شده که در طراحی داخلی آشپزخانه های خانه های مدرن و کلاسیک و نئوکلاسیک از این شلف ها استفاده می کنند استفاده از قفسه های به این شکل باعث می شوند که دیوار آشپزخانه شما عمیق تر و عقب تر به نظر برسد و این یک راهکار ساده است که آشپزخانه شما را بزرگتر و عریض تر نمایان کند.

کابینت نئوکلاسیک چیست

از کانتر چوبی استفاده کنید

طراحی یک کانتر یا همان پیشخوان چوبی در آشپزخانه های مدرن تمام سفید طرح رایج و متداول میباشد که با استقبال خوبی نیز روبرو شده است این ترکیب ظاهر بسیار زیبا و چشم نواز در آشپزخانه شما به وجود می آورد شما می توانید با طراحی یک جزیره چوبی در وسط آشپزخانه حس گرما و صمیمیت بیشتری در آن ایجاد کرده و یک فضای امروزی را طراحی کنید.

در آشپزخانه خود از وسایل چوبی استفاده کنید

چوب در آشپزخانه های مدرن - تصویر یک

 

علاوه بر کابینت آشپزخانه و پیشخوان میز ناهارخوری و  …  می توان برای ایجاد هماهنگی بیشتر برخی از ابزار آلات و وسایل آشپزی نیز از چوب استفاده کنید مثلاً ظروف ادویه چوبی و ظروف چوبی دیگر در آشپزخانه خود به کار بگیرید؛

این سرویس از جنس چوب های طبیعی مثل چوب بامبو ساخت می شود علاوه بر ظاهر ساده و زیبایی که دارند مقاومت و دوام بالایی نیز بهره‌ مند هستند.

از چوب هایی به رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید

چوب در آشپزخانه های مدرن - تصویر دو

از چوب هایی که دارای رنگ قهوه‌ای تیره هستند  معمولاً در آشپز خانه های سنتی استفاده می شود البته این یک اجبار نیست تنها این  دکوراسیون ها در بین افراد رواج پیدا کرده است اما شما می توانید با طراحی یک جزیره چوبی قهوه ای تیره دارای کانتر سفید یک فضای فوق‌ العاده زیبا و متفاوتی را برای خود به وجود آورید.

چوب های تیره شکیل و زیبا می باشند یکی از گزینه ‌های مناسب استفاده از چوب های تیره که دارای رگه های افقی و مشکی می باشد در آشپزخانه های مدرن است.

 

نکات بسیار مهم

چوب در آشپزخانه های مدرن - تصویر سه

 1. چوب طبیعی دارای مزیت ها و ویژگی های بسیاری می باشد که استفاده از آن را توجیه می کند به عنوان مثال قابل بازیافت می باشد، زیبایی فوق العاده طبیعی دارد در فضا صمیمیت و گرما ایجاد می کند انعطاف پذیر بوده و دارای مقاومت بالایی می باشد
 2. پیشنهاد می شود اگر از چوب در آشپزخانه خود استفاده می کنید چوب هایی را به کار بگیرید که همه در یک طیف رنگی قرار داشته باشند
 3. همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم چوب در هر جایی که قرار گیرد باعث  ایجاد صمیمیت و گرما در محیط می شود با این حال چوب یک متریال با ارزش و گران قیمت می باشد و ممکن است از نظر اقتصادی متناسب با بودجه همه افراد نباشد برای حل این مشکل می توانید از این متریال به طور محدود و تنها در برخی از فضاها استفاده کنید
 4. طراحی و زیبایی یک دکوراسیون بستگی به هارمونی و هماهنگی موجود در بین عناصر آن فضا دارد لازم نیست که شما از تمام موارد نامبرده در این مقاله استفاده کنید باید با رعایت چند نکته متناسب با بودجه و سلیقه خودتان از این ایده ها در آشپزخانه خود به صورت که هماهنگی لازم را ایجاد کند استفاده کنید

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

سوالات متداول مشتریان قیمت کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

این کابینت در واقع یک طراحی مابین دو سبک مدرن و کلاسیک می باشد و نه دارای طرح های پر زرق و برق و شلوغ کابینت کلاسیک می باشد و نه سادگی و بی آلایشی کابینت مدرن را دارد.

این سبک کابینت از کجا آمده است؟

کابینت نئوکلاسیک برگرفته از سبک معماری نئوکلاسیک میباشد و آشپزخانه ای زیبا ،ساده و در عین حال سنتی را برای شما ایجاد می کند که بسیار کاربردی نیز خواهد بود.

ویژگی های ظاهری کابینت نئوکلاسیک چیست؟

در این سبک کابینت از طرح های ساده بر روی کابینت استفاده می‌شود و جزئیات به شکل ظریف نمایش داده می شود.

برای میز پیشخوان این کابینت از چه رنگی استفاده کنیم؟

معمولاً به ‌عنوان روکابینتی یا پیشخوان از متریال سنگ سفید می شود.

این کابینت در چه رنگ هایی تولید می شود؟

این کابینت در چه رنگ هایی تولید می شود؟ برای طراحی این کابینت معمولا از رنگ های سرد و ملایم استفاده می‌ شود.

قیمت این کابینت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت این کابینت می تواند در مکان های مختلف تفاوت داشته باشد. اما به طور کلی قیمت آن به عواملی مانند جنس چوب به کار رفته، نوع یراق آلات، نوع رنگ و همچنین طرح های به کار رفته بر روی آن بستگی دارد.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!