نحوه محاسبه قیمت کابینت

نحوه محاسبه قیمت کابینت ام دی اف:

در این مطلب قصد داریم که  نحوه محاسبه قیمت کابینت (ام دی اف) را مطابق با دستور العمل اتحادیه کابینت سازان بیان کنیم قبل از شروع این مطالب باید اصطلاحاتی از قبیل انواع کابینت و انواع نمای کابینت را معرفی کنیم که در محاسبه قیمت کابینت ام دی اف به آن ها نیاز داریم.

 

نحوه محاسبه قیمت کابینت

کابینت زمینی :

طبق قانون اتحادیه کابینت سازان هر متر کابینت زمینی شامل :

یک متر کابینت زمینی با ارتفاع ۷۲ سانتی متر و عمق ۵۵ سانتی متر

یک متر صفحه روی کابینت زمینی به ضخامت ۳ سانتی متر

یک متر پاخور با ارتفاع ۱۴ سانتی متر

بنابراین در این مطلب هر وقت صحبت از قیمت یک متر کابینت زمینی شد منظور یک متر کابینت زمینی با ارتفاع ۷۲+۱۴+۳=۹۰ سانتی متر و عمق ۵۵ میباشد که از این ۹۰ سانتی متر ارتفاع کابینت ۷۲سانتی متر پاخور۱۴ و ۳ سانتی متر صفحه میباشد.

 

کابینت دیواری :

ابعاد استاندارد کابینت دیواری طبق دستورالعمل اتحادیه کابینت سازان، عمق ۳۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ سانتی متر را دارد.

یک متر کابینت دیواری شامل :

یک متر یونیت دیواری با عمق ۳۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ سانتی متر

یک متر تاج

یک متر زیر چراغ

دقت کنید هزینه ای بابت تاج و زیر چراغ پرداخت نکنید.

 

کابینت کمدی :

کابینت کمدی به کابینتی گفته میشود که شروع آن از زمین و پایان آن تا ارتفاع بالای کابینت دیواری ادامه دارد در واقع کابینت کمدی فضای بین کابینتی ندارد و عمق ان ۵۸ سانتی متر میباشد.

 

کابینت نیمه کمدی:

کابینت نیمه کمدی به کابینتی گفته میشود که یونیت آن از روی صفحه یا سنگ روی یونیت زمینی شروع شده و تا ارتفاع کابینت دیواری ادامه دارد.

 

کابینت دوپله:

کابینت دو پله به کابینتی گفته میشود که که برای ساخت آنها از یونتهایی با عمق های مختلف استفاده شده است با توجه به تصویر بالا مشاهده میشود که تقریبا در وسط کابینت دیواری پله ای ایجاد شده است که به آن کابینت دوپله گفته میشود.

 

کابینت بالا یخچالی :

کابینت بالا یخچالی همانگونه که از اسم آن مشخص است به آن دسته از کابینت های دیواری گفته میشود که  در بالای یخچال قرار گرفته است و عمق ان دو برابر دیواری میباشد.

 

کابینت کانتر:

کابینت کانتر همان کابینت اپن است که در محل ورودی آشپزخانه قرار گرفته است و پذیرایی را از آشپزخانه جدا میکند یک طرف کابینت کانتر رو به دیواراست.

و طرف دیگر آن ورودی آشپزخانه است.

 

کابینت جزیزه:

کابینت جزیره همان کابینت کانتر است که دور تا دور آن باز است و معمولا برای آشپزخانه هایی استفاده میشود که به واسطه استفاده از آن دو ورودی برای آشپزخانه ایجاد میشود.و نیاز به فضای بیشتری دارد.

 

کابینت ویترین :

کابینت ویترین همان کابینت کمدی است که به جای در از نما استفاده شده است و معمولا وسایل تزئینی آشپزخانه بر روی آن قرار میگیرد.

 

انواع نما:

منظور از قیمت هر متر کابینت (زمینی و دیواری و ….)  شامل یک یونیت به همراه درب میباشد جنس درب مشخص کننده نوع کابینت مورد نظر شماست یونیت ها در تمامی کابینت ها یکسان است و چیزی که قیمت انواع کابینت را از هم متمایز میکند جنس و مدل درب کابینت ها است .

اما گاهی شروع و انتهای کابینت نیاز به نمایی شبیه به درب کابینت (نه جنس یونیت) دارد تا اولا نما یک دست شده و دوما یونیت های سفید رنگ و سوراخ پیچ ها دیده نشود.

 
اما اصل قضیه !

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

 

طبق قانون استاندارد کابینت سازان یک متر  کابینت شامل یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است به این صورت که قیمت کابینت زمینی ۶۰ درصد و قیمت کابینت دیواری ۴۰ درصد قیمت کل است بر فرض مثال نقشه آشپزخانه شما شامل ۵.۵ متر کابینت زمینی و ۳ متر کابینت دیواری است؛ بنابراین :

 

با توجه به تغییر قیمت ها، قیمت های موجود از روی سایت حذف شده اند و برای دریافت قیمت خدمات و محصولات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

 

برای درک بهتر تصویر یک پروژه را برای شما آورده ایم و ابعاد کابینت های زمینی و دیواری  و … و انواع نما در آن مشخص شده است.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

با گریت بدرخشید.

 

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.