کابینت هایگلاس تصویر اول

کابینت هایگلاس تصویر دوم

کابینت هایگلاس تصویر سوم

 

 

دانلود کاتالوگ

 

کابینت هایگلاس چیست:

 

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است .

اما موضوعی که در این بین اهیمت پیدا میکند این است که وقتی میگوییم کابینت هایگلاس دقیقا منظورمان چه چیزی است.

در ادامه به این موضوع میپردازیم که منظور ازکابینت هایگلاس (HIGH GLOSS)  چیست و تفاوتش با کابینت ام دی اف ساده در چه چیزی است.

این تفکر که جنس کابینت  های ام دی اف و هایگلاس و ممبران با هم تفاوت دارند کاملا غلط میباشد ، در واقع مغز تمام این کابینت ها از جنس  ام دی اف میباشد و تفاوت آنها در جنس روکش آن ها میباشد .

در واقع کابینت  هایگلاس همانگونه که از اسم آن مشخص است به معنی براق میباشد ، پس کابینت هایگلاس به کابینتی گفته میشود که جنس مغز آن از ام دی اف میباشد و روکش آن با ورق براق انجام شده است.

البته این نکته هم باید ذکر شود که بدنه تمام کابینت ها از ام دی اف سفید مات ساخته میشوند و فقط درب ها ، دکور ها و قسمت هایی که به عنوان نمای کار قرار دارند از نوع براق ساخته میشوند.

 

کابینت هایگلاس از چه چیزی ساخته شده ؟

روکش کابینت هایگلاس که از اکریلیک ، یک پلاستیک مصنوعی وبا کیفیت بالا است،  اغلب در بازار به صورت ورق و به عنوان جایگزین شیشه استفاده می شود و سطحی مقاوم را در برابر خرد شدن فراهم می کند. کابینت های اکریلیک دارای براقیت عالی، مناسب آشپزخانه های سبک معاصر است. آنها به راحتی ترک نمی خورند ، تراشیده  و لک نمی شوند. و انعکاسی آینه مانند را ایجاد می کنند.

آن چیزی که ورق های براق را از یکدیگر متمایز میکند جنس روکش های آن هاست ، در اینجا به معرفی برخی از ورق های براق میپردازیم :

 

 رایگان

 

 • ورق ام دی اف (MDF) با روکش ملامینه براق :

روکش ملامینه درواقع همان روکش معمولی ام دی اف و یا روکش مات میباشد ، البته بعضی از این نوع روکش ها حالت براق دارند که براقیت این نوع روکش بعد از گذشت زمان ( به دلیل تابش نور و نوع جنس ملامینه) از بین میرود.

این ماده دارای ویژگی های مقاومت در برابر اصطکاک ، مقاومت در برابر ضربه ، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و همچنین مقاومت در برابر اسیدهای قلیایی است .

به طور کلی تمام روش های تولید برای شما براقیت بالایی فراهم می کنند ، این فقط به شخص برمی گردد که چقدر می خواهد محصول نهایی براق باشد.

به طور کلی ، ملامین همچنان ماده ای مقرون به صرفه است.

ملامین به لطف پوشش لاک بسیار مقاوم است. علاوه بر این ، ملامین لاکی،  پایدار است و با گذشت زمان رنگ آن محو نمی شود. این ملامین گرانتر از ملامین سنتی است ، اما پوشش لاک آن را به یک محصول منحصر به فرد تبدیل می کند.

کابینت هایگلاس تصویر چهارم

ورق ام دی اف با روکش پلی گلاس :

روکش پلی گلاس یا پلی لاک از نوعی پلی کربنات به شفافیت شیشه ولی سبک تر و با استحکام بیشتر ساخته میشود ، ضخامت این روکش 18 میکرون میباشد و بر روی روکش ملامینه پرس میشود . وقتی در کلام گفته میشود کابینت هایگلاس بیشتر منظور با کابینت با این نوع روکش میباشد .

در طی چند سال اخیر ، پلیمر به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه با امکانات رنگی بیشتر ، به گزینه محبوب درب کابینت تبدیل شده است. ورق های پلیمری که هم به صورت هایگلاس براق و هم پوشش فوق العاده مات در دسترس هستند ، معمولاً 0.3 میلی متر ضخامت دارند و روی بستر MDF چسبانده می شوند. ورق های پلیمری مانند اکریلیک در برابر خراش مقاوم نیستند و بیشتر در معرض ناسازگاری رنگ هستند. بنابراین کار با یک تولید کننده کابینت که فقط از ورق های پلیمری با کیفیت بالا استفاده می کند ضروری است. به جای فرآیند پخته شده سنتی با استفاده از چسب ، ورق های پلیمری با کیفیت بالا روی لایه MDF چسبانده می شوند.

 

کابینت هایگلاس تصویر پنجم

کابینت هایگلاس تصویر ششم

 

ورق MDF با روکش اکرلیک :

برای درخشش بالا ، یک سطح باید حداقل 80-85 درصد از نور ورودی را منعکس کند ، همانطور که توسط یک بازتاب سنج اندازه گیری می شود.  مواد در مقیاس با براقیت بالا ، مانند شیشه رنگ آمیزی شده است. شیشه نقاشی شده 100 درصد بازتابنده است و بنابراین دارای خاصیت براقیت بی عیب و نقص است.اما شیشه در بسیاری از کاربردهای مسکونی و تجاری هزینه بر ، شکننده و غیر عملی است. کار با شیشه یا حتی حمل و نصب آن به دلیل وزن و تمایل به ترک خوردن یا خرد شدن خطرناک است.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای سطح براق ، اکریلیک جامد است. صفحات اکریلیک جامد سطح براقیت بالاتری دارند و در صورت خراشیده شدن و خراب شدن ، می توان آنها را دوباره اصلاح یا ترمیم کرد. ضدآب هستند و در معرض آفتاب تاب نمی خورند و تغییر رنگ نمی دهند. با این حال ، در حالی که پانل های اکریلیک جامد در آشپزخانه های لوکس اروپایی محبوب هستند ، در بسیاری از کاربردهای دیگر بسیار سنگین و مقرون به صرفه هستند.

از محبوب ترین انتخاب ها هایگلاس اکریلیک است ، رنگ هایی که بیشتر به رنگ سفید و خاکستری و روشن یا ملایم پسندیده می شوند. این یک ماده اکریلیک واقعی با مقاومت در برابر خراش ، گرما و شیمیایی بالا است. ورق آکریلیک بر روی بستر MDF چسبانده می شود و ضخامت آن معمولاً حدود 0.7 میلی متر تا 0.9 میلی متر است. درب کابینت اکریلیک هنگامی که با چسب لبه دار PUR پیشرو در صنعت ترکیب شود ، بسیار با دوام و مناسب است و برای مشتریانی که به دنبال کابینت سازی مدرن هستند ، یک گزینه مناسب است. افزایش محبوبیت هایگلاس اکریلیک در صنعت به عنوان گزینه ای برای کابینت ها است که به علت در دسترس بودن رنگ های جدید از قرمز براق ، زرد ، نارنجی گرفته تا فلزی غنی وجود دارد.روکش اکرلیک یا پلکسی گلاس در واقع براق ترین نوع روکش روی MDF  میباشد .

این نوع روکش با گذشت زمان براقیت خود را حفظ نموده و ضد خش میباشد .

البته هیچوقت نمیتوان گفت که سطح آن کاملا ضد خش میباشد (اگر از زاویه نزدیک و درجهت تابش نور نگاه کنیم گاها خط و خش دیده میشود اما در ظاهر کار نمایان نیست).

و خش های ایجاد شده به وسیله پولیش برطرف میشوند.

این ماده با کیفیت بالا و یا مات فوق العاده ، یک مکمل کامل برای یک آشپزخانه به سبک مدرن می باشد.

در میان محصولات هایگلاس ، اکریلیک به دلیل کیفیت و براقیت بی نظیر خود برجسته است.

اکریلیک به لطف براق بودن ، درخشندگی بی نظیری را برای هر دکور به ارمغان می آورد.

پوشش فوق العاده مات آثار انگشتان را نشان نمی دهد.

درجه بالایی از مقاومت در برابر آب / لکه دقیقاً همان چیزی است که شما در کابینت حمام می خواهید ، و اکریلیک کاملاً متناسب با این فضا است.

هر کدام از رنگ ها را که انتخاب کنید ، اکریلیک ماده ای بسیار پایدار است که با گذشت زمان از بین نمی رود.

مورد محبوب ترین بعدی اکریلیک فوق العاده مات است. ویژگی های سطح فوق العاده مات و پیشرفته هر فضایی را به همان اندازه که احساس می کنید ، جلوه می دهد. دوام بالای پوشش در برابر خراش و مقاومت شیمیایی کاملاً کاربردی و مناسب طراحی داخلی است. ورق اکریلیک معمولاً دارای ضخامتی از 0.7 میلی متر تا 0.9 میلی متر است و روی یک لایه MDF با رنگ پشتی مطابق خود چسبانده می شود و کاملاً فضای طراحی مورد نظر شما را بوجود می آورد.


ورق MDF با روکش (UV) یا لامی گلاس :

سطح خارجی این ورق ها توسط یک لایه چند میکرونی UV پوشش داده میشود ، سطح کیفیت پوشش UV مورد استفاده برای این ورق ها به گونه ای است که تا سال ها براقیت خود را حفظ میکند .

پوشش UV موجب ایجاد سطحی صاف و صیقلی بر روی ورق میشود ، همچنین ورقی که این پوشش را دارد مقاوم در برابر خش و ضربه میباشد ،همچنین این خاصیت ضد آب بودن را به چوب میدهد ( البته به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم که چوب در معرض آب باشد فقط در حد دستمال مرطوب) ، همچینین این پوشش ورق چوب را در برابر مواد تمیز کننده مثل شویند های که در خانه مورد استفاده قرار میگیرد مقاوم میکند .

 این صفحات پانل هایی هستند که در یک ورق تزئینی پوشانده می شوند و سپس با لاک براق کننده که 90٪ سطح براقیت ارائه می دهد  . این پنل ها که یک گزینه عالی برای وسایل فروشگاه و برنامه های تجاری هستند ، بسیار با دوام هستند.

در ساخت کابینت های هایگلاس با کیفیت خوب آشپزخانه از فناوری لاک زدن جدید و منحصر به فردی استفاده می کنند. پوشش UV ماورا بنفش ویژه به شما کمک می کند تا از تغییر رنگ جلو درها جلوگیری کنید ، حتی وقتی آشپزخانه در معرض تابش مستقیم آفتاب است. در این روش  کابینت های آشپزخانه مطمئناً ظاهری مدرن و تمیز را ایجاد کرده و جلوه ای از لوکس بودن را به خانه شما می افزایند. و مهمتر از همه ، هزاران رنگ روشن و خنثی و تنوع سایه برای انتخاب وجود دارد.

 

روکش کریستالی :

دسته جدید روکش های MDF روکش های کریستالی میباشند ، این نوع روکش از درخشندگی خاصی برخوردار است و کاملا نسبت به سایر روکش ها برتری دارد .

این نوع روکش نیز در برابر خش مقاوم بوده و با گذشت زمان از درخشندگی و جلوه آن کم نمیشود .

 

  رایگان

 

خرید کابینت هایگلاس خوب

کابینت هایگلاس یکی از محبوب‌ترین انواع کابینت آشپزخانه است. این کابینت‌ها به دلیل زیبایی، تنوع رنگ و طرح، و دوام بالا، مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرند. اگر قصد خرید کابینت هایگلاس دارید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید. به طور کلی توصیه می‌کنیم موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • کیفیت ورق هایگلاس: ورق هایگلاس یکی از مهم‌ترین بخش‌های کابینت هایگلاس است. بنابراین، باید به کیفیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. ورق هایگلاس باکیفیت دارای ضخامت مناسب، سطح صاف و مقاومت بالا در برابر خش و ضربه است.
 • رنگ و طرح کابینت: رنگ و طرح کابینت هایگلاس می‌تواند تأثیر زیادی بر زیبایی آشپزخانه داشته باشد. بنابراین، باید با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه خود، رنگ و طرح کابینت را انتخاب کنید.
 • ابعاد کابینت: ابعاد کابینت باید با فضای آشپزخانه شما متناسب باشد. بنابراین، قبل از سفارش کابینت، باید ابعاد دقیق آشپزخانه خود را اندازه‌گیری کنید.
 • نوع یراق‌آلات: یراق‌آلات کابینت نقش مهمی در زیبایی و عملکرد آن دارند. بنابراین، باید از یراق‌آلات باکیفیت و مرغوب استفاده کنید.
 • خدمات پس از فروش: شرکت تولیدکننده کابینت باید خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه دهد. بنابراین، قبل از سفارش کابینت، شرایط خدمات پس از فروش شرکت را بررسی کنید.

 

گریت کابینت، تولیدکننده کابینت هایگلاس باکیفیت

شرکت گریت کابینت یکی از تولیدکنندگان کابینت هایگلاس باکیفیت در ایران است. این شرکت با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا، کابینت هایگلاسی تولید می‌کند که از نظر زیبایی، دوام، و قیمت، در سطح بالایی قرار دارند. گریت کابینت با تنوع بالای رنگ و طرح کابینت هایگلاس، امکان انتخاب کابینت مناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون هر آشپزخانه را فراهم می‌کند. همچنین، این شرکت با ارائه خدمات پس از فروش مناسب، خیال مشتریان خود را از بابت کیفیت و ماندگاری کابینت هایگلاس راحت می‌کند. مزایای خرید کابینت هایگلاس از گریت کابینت به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کیفیت بالا: گریت کابینت از مواد اولیه باکیفیت و به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا، کابینت هایگلاسی تولید می‌کند که از نظر کیفیت، در سطح بالایی قرار دارند.
 • تنوع بالای رنگ و طرح: گریت کابینت با تنوع بالای رنگ و طرح کابینت هایگلاس، امکان انتخاب کابینت مناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون هر آشپزخانه را فراهم می‌کند.
 • قیمت مناسب: گریت کابینت با ارائه قیمت‌های مناسب، امکان خرید کابینت هایگلاس باکیفیت را برای همه افراد فراهم می‌کند.
 • خدمات پس از فروش مناسب: گریت کابینت با ارائه خدمات پس از فروش مناسب، خیال مشتریان خود را از بابت کیفیت و ماندگاری کابینت هایگلاس راحت می‌کند.

کابینت هایگلاساگر قصد خرید کابینت هایگلاس دارید، گریت کابینت یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. این شرکت با تولید کابینت هایگلاسی باکیفیت، تنوع بالای رنگ و طرح، و قیمت مناسب، توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و بازدید در محل به صورت کاملا رایگان با شماره‌ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید!

 

 

نقاط مثبت و منفی کابینت هایگلاس

دو دلیل عمده و ایده آل برای محبوبیت کابینت های هایگلاس وجود دارد. اگر احساسی معاصر برای شلوغ ترین اتاق خانه می خواهید. این کابینت ظاهر بصری خیره کننده ای در طراحی آشپزخانه دارند و اگر احساسی معاصر برای فضا میخواهید این نوع از کابینت ها انتخابی مناسب برای فضاهای شلوغ به شمار می روند.زمانی از سال است که تمایل داریم آشپزخانه های خود را به روز کنیم. روکش کابینتی که انتخاب کرده اید تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضای شما می گذارد. در طول سال های اخیر کابینت های هایگلاس به دلیل ظاهر بصری دیدنی و جذاب ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. کابینت های با براقیت بیشتر مناسب آشپزخانه های سبک معاصر هستند تا سبک های سنتی. بیایید نقاط مثبت و منفی این کابینت ها را بررسی کنیم.

مزایای استفاده از کابینت هایگلاس :

کابینت های هایگلاس با جلای صاف و براق ، به عنوان نوسازی چشمگیری در بازسازی آشپزخانه های مدرن است و برای آشپزخانه های سبک معاصر مناسب تر از آشپزخانه های سنتی است. به علاوه ، کابینت های هایگلاس نور را به طور موثر منعکس می کنند و فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر می کنند که این مورد می تواند برای فضاهای کوچک عالی باشد.

در سالهای اخیر، کابینت های اکریلیک با براقیت بالا به دلیل داشتن جذابیت بصری چشمگیر ، بسیار محبوب شده اند. اگر قصد دارید که آشپزخانه خود را بازسازی کنید ، این موضوع را به خاطر داشته باشید که در آخر کارکابینت خانه شما می تواند تأثیر زیادی بر احساس و ظاهر فضای شما بگذارد.

روکش کابینتی که انتخاب می کنید ، صرف نظر از ماده کابینتی که انتخاب می کنید  می تواند ظاهری کاملاً متفاوت ایجاد کند. کابینت هایگلاس یا براق علاوه بر زیبایی ظاهری ، مزیت های دیگری هم دارد تا شما را ترغیب به استفاده از این کابینت در آشپزخانه کند.

 • انعکاس نور

اولین و مهم ترین مزیت این کابینت خاصیت انعکاس نور میباشد ، این خاصیت باعث میشود تا نور محیط به خوبی به اطراف منعکس شود ، به خصوص برای آشپز خانه هایی که از داشتن نور مستقیم محروم هستند استفاده از کابینت هایگلاس توصیه میشود .

مهم نیست که فضای شما نور طبیعی زیادی نداشته باشد زیرا یکی از مزایای بزرگ کابینت های براق این است که نور را منعکس می کنند. به اصطلاح “جلوه آینه ای” درب های براق جلوه وسیعتری به فضای شما می بخشد ، بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی داشته باشید این نوع کابینت ها بسیار توصیه می شود.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | t min

 

 • تمیز شدن راحت

کابینت هایگلاس به دلیل اینکه برجستگی سطحی ندارد خیلی سخت لکه چربی و آلودگی به خود میگرید (البته منظورمان لکه انگشت و دست نیست که این لکه ها خیلی راحت پاک میشوند ) همچنین به دلیل صاف بود سطحش خیلی راحت قابل تمیز شدن میباشد .یکی از بزرگترین مزایای آشپزخانه های با کابینت هایگلاس ، تمیز کردن آسان آنها است. لکه ها و علائم به سادگی پاک می شوند و زحمت شما را برای تمیز کردن به حداقل ممکن می رسانند. استفاده از پارچه مرطوب و نرم و بدون خراش برای از بین بردن لکه ها کافی هستند. لکه ها همچنین بدون نیاز به هیچ گونه آب بندی یا روش خاصی ، کیفیت ضد آب فوق العاده ای ارائه می دهند.

 • ضد آب

 کابینت ها ضد آب هستند و نیازی به هیچگونه روش خاص و آب بندی خاصی ندارید.

 • احساس مدرن

درهای براق جلوه ای لوکس و مدرن به آشپزخانه شما می بخشد.

 • تجدید نظر بصری پویا

ظاهر جدید جذاب و فضای پویای کلی آشپزخانه هایگلاس ، محیط را برای تهیه غذا و میان وعده را به یک فضای  لذت بخش تبدیل می کند. دیگر شما و سایر اعضای خانواده نمی خواهید از صرف وقت برای آماده سازی غذا و پخت و پز خودداری کنید. و فضای داخلی آشپزخانه جدید شما و دیگران را ترغیب می کند که حتی بیشتر وقت خود را در این اتاق جذاب بگذرانند و آن را به محلی برای تجمع فعالیت های خود در خانه تبدیل کنند.

 • دوام طولانی مدت

صرف نظر از نوع کابینت مدرن با براقیت بالا ، پیشخوان یا رومیزی که برای فضای داخلی آشپزخانه جدید خود انتخاب می کنید ، دارای دوام قابل اعتمادی است.

 • تعمیر و نگهداری آسان

برای شستن این سطوح با مواد شوینده ملایم ، اسپری تمیز کننده شیشه ملایم یا مخلوط سرکه و آب ، می توانید به راحتی آنها را تمیز و درخشان نگه دارید. با استفاده از یک پاک کننده خامه ای ساینده ، لکه ها یا لکه های سطح لجبازی را از بین ببرید. همیشه این سطوح هایگلاس را با استفاده از پارچه ای نرم خشک کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 • انواع طرح ها

هایگلاس دارای انواع متنوعی از سبک ها و رنگ ها برای هر ترکیبی هستند. ایجاد آشپزخانه ای منحصر به فرد و مدرن ، با ترکیب بافت های فلزی و طبیعت امکان پذیر است. تن های بدیع مانند مس ، ذغال سنگ و گل و لای ، و همچنین رنگ کلاسیک مروارید که حس جادار بودن و پاکیزگی را به آشپزخانه شما می بخشد ، یا روکش چوبی براق که ظرافت و گرما را به فضای شما می بخشد.

 • ترکیب بندی متنوع

علاوه بر این ، هایگلاس نیز می توانند با مواد دیگر سازگار باشند. به عنوان مثال ، یک آشپزخانه براق در ترکیب با فولاد ضد زنگ و کوارتز براق بسیار ظریف به نظر می رسد ، در حالی که در ترکیب با چوب هم مدرن است و هم دنج. وقتی نوبت به ترکیب مواد می رسد ، نامحدود هستند ، زیرا صدها ترکیب ممکن وجود دارد. مخصوصاً آشپزخانه های لاکی ، که تقریباً از هر رنگ قابل تصوری می توان در آن استفاده کرد و می توانید آشپزخانه ای با طراحی کاملاً بی نظیر تهیه کنید. حتی در ترکیب با چوب کلاسیک ، هایگلاس شخصیت منحصر به فرد خود را آشکار می کند .به طور مثال کابینت هایگلاس آشپزخانه و چوب تیره ، یک ترکیب بسیار جالب است.

 

شکل آشپزخانه

شکل آشپزخانه چه شکل L ، شکل U یا اوپن باشد اهمیتی ندارد ، بلکه مهم اینست که برای طراحی کاملاً فکر داشته باشید تا کارهای لازم را قبل از راه اندازی آشپزخانه انجام دهید. علاوه بر این ، آشپزخانه های هایگلاس از طریق بازی نور و سایه بر روی سطوح به اثر بسیار ویژه خود می رسند. هنگام انتخاب رنگ به خاطر داشته باشید که آشپزخانه ها سالها مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین ، باید فکر کنید که آیا مد روز را انتخاب کنید یا رنگ های کلاسیک.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | c4012ba7e50ed82ea113f5cccadcd4faede81473 glossy cabinets blog post min

 

معایب استفاده از کابینت هایگلاس :

 • انعکاس نور

 به دلیل انعکاس زیاد ، اثرانگشت ، آلودگی نوری و خراش روی آنها بسیار بیشتر از کابینت های مات یا نیمه براق قابل مشاهده است. اگر رنگ تیره تری انتخاب کنید ، هر نقصی بیش از درب های براق روشن تر دیده می شود. اینها به نظافت منظم تری نیاز دارند.  بازتاب نور در کابینت های براق بالاتر بسیار واضح تر از کابینت های ردیف پایینی هستند  زیرا بیشتر در سطح چشم هستند.

 • تمیز کردن

یکی دیگر از اشکال عمده سطح براق این است که به راحتی باعث ایجاد لکه ها و سایر علائم در مقایسه با مات می شود. می توانید از براقیت روی کابینت های بالاتر استفاده کنید ، زیرا انعکاس نور در سطح چشم مشهودتر است. اگر بچه های کوچکی در خانه دارید ، آنها بیشتر از میزان اثر انگشت کودک چسبناک لکه و چسبناک می شوند.

اما نگران این موضوع نباشید اگر دوست دارید برخی از کابینت های هایگلاس را در آشپزخانه خود داشته باشید و نگران دیدن اثر انگشت هستید میتوانید برای این کار کابینت های بالایی خود را با رنگ براق انتخاب کنید و برای کابینت های پایین تر که در دسترس بیشتری برای لکه شدن هستند از روکش مات یا نیمه براق استفاده کنید.

به همین ترتیب ، اگر دوست دارید رنگ تیره تری را در آشپزخانه خود بکار ببرید ،آن را با یک رنگ روشن تر مخلوط کنید. کابینت های رنگ تیره تر را در سطح چشم قرار دهید. جایی که از دسترس انگشتان چسبناک دور باشد (مخصوصاً اگر بچه دارید). و کابینت های سطح پایین را روشن تر نگه دارید ، که اثر انگشت را نشان ندهد.

 • قیمت ها

 به دلیل محبوبیت زیاد ، پایین ترین گزینه نیستند.

 

برخی افراد همیشه نگران این هستند که فضای ذخیره سازی آشپزخانه کافی نباشد. بنابراین بسیاری از افراد کابینت های بیشتری را ترجیح می دهند. هنگام انتخاب کابینت ، مجبور نیستید کابینت های بزرگ را انتخاب کنید ، اما باید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید چون کابینت ها بسیاری از فضاهای آشپزخانه را اشغال می کنند.

وقتی پنل کابینت را انتخاب می کنیم  نمی توانیم فقط بر روی ظاهر و عملکرد سطح کار تمرکز کنیم و همچنین بررسی کنیم که آیا نمای بیرونی ضد آب است یا خیر. بلکه باید به عملکرد ذاتی آن نیز توجه کنیم جهت تشخیص تراکم تخته ها  چون داشتن سطح مقطع ذرات فشرده  بهتر است. البته به عنوان یک مشتری زمانی که کار ساخت را به دست متخصصی مطمئن میسپارید که کیفیت کار را تضمین میکند، میتوانید از نتیجه نهایی کار لذت ببرید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 1 min

 

نگهداری کابینت هایگلاس 

 

از تماس با دمای بالا خودداری کنید

هنگام استفاده از کابینت هایگلاس ، از تماس مستقیم قابلمه داغ و ظروف آب گرم با سطح خودداری کنید. کابینت زیر دمای بیش از حد داغ تغییر شکل می دهد یا باعث تغییررنگ میز آشپزخانه می گردد . همچنین سعی کنید از برخورد اجسام تیز به سطح میز برای جلوگیری از ایجاد خراش ممانعت کنید .

 

بار سنگین را کاهش دهید

 در کابینت هایگلاس برای کاهش بار اجسام سنگین ، سعی کنید اجسام سنگین را روی میز نگذارید. برخی از کابینت های ساخته شده از چوب و مصنوعات ساخته شده توسط انسان دارای ظرفیت تحمل محدود هستند. و تحمل بیش از حد صدمه جدی به کابینت ها وارد می کند.

 

توجه به نصب کابینت هایگلاس

 به نصب کابینت هایگلاس توجه کنید. ارتفاع باید هنگام نصب ثابت باشد ، فاصله و عرض باید برابر باشد. اگر نصب نامتقارن باشد ، نیروی ناهموار ایجاد می شود و باعث خرد شدن و تغییر شکل درب کابینت ها می شود.

 

درک یک پوشش نهایی هایگلاس در طراحی آشپزخانه

انتخاب نصب کابینت های هایگلاس برای به روزرسانی آشپزخانه منزل ، که باعث می شود کل اتاق روشن و بزرگتر و بازتر به نظر برسد. با استفاده از این سبک درخشان در کابینت ها و کمد های جدید ، هر نوع نور بالای سر یا دیوار از سطح آنها منعکس می شود و در زمینه تهیه غذا و پخت و پز به شما فضای روشنتری می دهد. رنگ ها ، بافت ها و الگوهای دکوراسیون کلی آشپزخانه شما با وضوح و جذابیت بیشتری برای اعضای خانواده به نمایش درمی آیند.

امروزه برای اصلاح آشپزخانه ، سه نوع پوشش نهایی براق وجود دارد: اکریلیک ، ترموفیل. چوب نقاشی شده براق ؛ یا چوب لاکی براق. کابینت های اکریلیک جلوه ای زیبا و براق دارند ، کابینت های ترموفیلی از لایه های نازک وینیل یا سایر پوشش های پلاستیکی با یک لایه سنگ یا مواد طبیعی دیگر پوشانده شده اند. هر دوی این نوع مواد برای روح بخشیدن و افزودن جلای جذاب ، بادوام و براق به آشپزخانه شما می باشند.

کابینت های چوبی نقاشی شده براق یا چوبی لاک دار دارای پوششی با عمر طولانی مدت ، صاف و آینه مانند است که باعث می شود آشپزخانه جدید شما به  یک فضای نشاط آور تبدیل گردد. این جذابیت بصری محیطی جذاب و لذت بخش را برای کاری طولانی مدت ارائه می دهد و شما میتوانید فضای داخلی آشپزخانه را که به تازگی طراحی شده است با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید.

 

کابینت هایگلاس با روکش مات

کابینت هایگلاس نوع مات تمام نور را منعکس نمی کنند. روکش مات بهترین گزینه برای کابینت های آشپزخانه به سبک سنتی است – کابینت هایگلاس براق  برای این سبک آشپزخانه ها بسیار مدرن است.در واقع ، در اروپا ، جبهه های کابینت با پوشش مات اکنون محبوبیت بیشتری نسبت به براق دارند.

مزایای مات

مزیت اصلی کابینت های با پوشش مات این است که اثر انگشت ، خراش و سایر نقایص به مراتب کمتر از پوشش های با جلای براق قابل مشاهده است.البته این بدان معنا نیست که هیچ اثر انگشت یا علامتی روی آنها وجود ندارد ، بلکه فقط به این معنی است که شما به دلیل کمبود نور در سطح منعکس کننده آنها را زیاد نمی بینید.

رنگ کابینت های مات می تواند سازگارتر از نوع کابینت هایگلاس براق باشد. این امر به این دلیل است که هیچ انعکاسی از نور ایجاد نمی کند تا برخی از قسمت های کابینت نسبت به مناطق دیگر روشن یا تیره به نظر برسند. توجه کنید که چگونه رنگهای آشپزخانه ای که در اینجا به تصویر کشیده شده بسیار سازگارتر از رنگ های موجود در آشپزخانه با کابینت هایگلاس براق قرمز و سیاه در بالا هستند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Untitled min

 

معایب مات

یک سطح با روکش مات ، در مقایسه با بازتابش ، نور را جذب می کند. و این منجر به یک فضای کم نورتر می شود. همچنین باید توجه داشته باشید که ، جبهه های کابینت مات ، هیچ نوری را منعکس نمی کنند . اگر این همان چیزی است که می خواهید ، پس در نظر بگیرید که به بزرگتر شدن فضای شما کمک نمی کنند.

تمیز کردن جبهه های کابینت مات به راحتی کابینت های کابینت هایگلاس براق نیست ، زیرا سطح مات آنقدر صاف و صیقلی نیست. اما با این وجود هم ، تمیز کردن آنها دشوار نیست. استفاده از پارچه ای با الیاف ریز که باعث خراش برروی کابینت های  شما نگردد برای تمیز کردن سطوح کابینت های مات مناسب است.

برخی از لمینت های مات دارای بافت هستند و این باعث می شود که تمیز کردن آنها کمی مشکل تر باشد زیرا یک پوشش بافتی باعث می شود خاک و گرد و غبار  بیشتری به سطح بچسبد – اما این امر باعث نمی شود که شما از خرید لمینت های بافتی صرف نظر کنید زیرا آنها می توانند بسیار جذاب باشند اما در حالت ایده آل  آشپزخانه ، یک سطح کم بافت انتخاب بهتری است.

 

نکات برتر برای مات

اگر ظاهر کابینت های مات را دوست دارید ، اما نگران هستید که ممکن است دارای ظاهر کمی صاف و خسته کننده باشد ، این دو ایده را در نظر بگیرید:

 • کابینتی را انتخاب کنید که دارای مشخصات ساده خطوط نواری باشد ، مانند آشپزخانه به سبک Shaker که در اینجا نشان داده شده است. این نما سایه های مختلفی را در جبهه های کابینت ایجاد می کند و احساس عمق و علاقه ایجاد می کند.
 • دو رنگ مختلف را با هم مخلوط کنید تا کنتراست مورد علاقه ایجاد شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | f

 

کابینت هایگلاس با پوشش نیمه براق

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای کابینت آشپزخانه جدید خود باید از نوع جلای براق یا مات استفاده کنید خیر ، شاید پوشش نیمه براق بهترین گزینه برای شما باشد.

کابینت های نیمه براق برخی از مزایای کابینت های براق و مات را با هم برخوردارند. آنها دارای درجه ای از کیفیت انعکاس نور هستند بنابراین نور در اطراف آشپزخانه منعکس می کنند. با این حال ، از آنجا که یک سطح نیمه براق به اندازه یک سطح براق بازتابنده نیست ، شما در جبهه های کابینت خود بازتاب زیادی نخواهید دید ، و این ممکن است رنگی با ظاهر سازگارتر به شما بدهد. علاوه بر این ، به راحتی در جبهه های براق ، اثر انگشت را به راحتی مشاهده می کنید. تمیزکاری هایگلاس نیمه براق نیز به همان راحتی تمیز کردن هایگلاس براق است.

 

5 دلیلی که ورقه های لمینت هایگلاس را برای آشپزخانه ایده آل می کند

ورقه های لمینت هایگلاس از معدود راه حل های کار بر سطوح هستند که ترکیبی بی نظیر از زیبایی و عملکرد را ارائه می دهند. لمینت های هایگلاس  مشهور و با پوشش براق ، حس روشنایی و انرژی را به آشپزخانه می دهند. آنها می توانند در چندین سطح استفاده شوند ، چه برای میز پیشخوان باشد یا کابینت ها. ورق های هایگلاس به لطف فناوری مدرن ، از دوام بیشتری نیز برخوردار هستند و برای مدت طولانی براقیت خود را حفظ می کنند.  درواقع پنج دلیل وجود دارد که کاربرد این ورق های هایگلاس را برای آشپزخانه ایده آل می کند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | d

 

 جذابیت بی نظیر زیبایی شناسی

لمینیت های با براقیت بالا جذابیت منحصر به فردی را ارائه می دهند که بهتر است به عنوان ترکیبی از جسارت و جلای براق تعریف شود. آنها همچنین نور را منعکس می کنند و از پوشش صافی برخوردار هستند که به آنها کمک می کند تا فضاهای کوچک را بزرگتر به نظر بیننده برسانند. برای خانه های مدرن ایده آل ، ورق های لمینت هایگلاس از زیبایی ترین راه حل های کار بر روی سطوح آشپزخانه هستند.

 

 عملکرد سنگین

ورق های هایگلاس از مواد مدرنی هستند که از ویژگی های آنها میتوان مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر رطوبت و عمر طولانی را نام برد ، و آنها را به متریالی تبدیل می کند که می توانید به آن اعتماد کنید. سطوح آشپزخانه اغلب مورد ضربه و برخورد زیادی قرار دارند و در ارتباط با رطوبت قابل توجهی هستند بنابراین این  ورقه های ، به دلیل نگهداری کم و کارایی بالا ، با حداقل نگهداری، دارای ماندگاری بیشتری هستند.

 

 خواص ضد باکتریایی

سطوح آشپزخانه به دلیل تماس مداومشان با رطوبت ، در نهایت به محلی برای رشد باکتری ها تبدیل می شوند. سطوح متخلخل مانند گرانیت و سنگ مرمر اغلب باکتری ها را به خود جلب می کند ، و آنها را به گزینه نامطلوبی برای آشپزخانه تبدیل می کند. اما طیف وسیعی از لمینیت های براق با خواص ضد باکتریایی خود شرایط بهداشتی تری برای آشپزخانه فراهم می کنند.

 

 نصب آسان و سریع

ورق ها ی هایگلاس آسان نصب می شوند و به اندازه سطوحی مانند گرانیت یا چوب به صرف وقت و تلاش نیاز ندارند. در نصب آنها به ابزار خاصی نیازی نیست. افرادی که به دنبال صرفه جویی در هزینه های نصب هستند می توانند ورق های لمینت هایگلاس را خریداری کرده و خود آن را نصب کنند.

 

کاربرد گسترده تر

به طور کلی از این ورقه ها می توان در مناطق مختلفی استفاده کرد که به طور کلی به خاطر وجود محلول های دیگر نمی توان از سطوحی دیگر استفاده کرد. لمینت های هایگلاس دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت و خواص ضد باکتریایی ، همراه با جذابیت متمایز هستند. آنها برای کابینت ها و میزهای پیشخوان راه حل های عالی ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند که در سراسر آشپزخانه یک ظاهر یکنواخت ایجاد کنید.

 

به طور خلاصه…

مقرون به صرفه بودن آسان ، نصب ساده ، عمر طولانی ، ظاهری دلربا و عملکرد عالی از جمله عواملی است که باعث می شود لمینت های هایگلاس ارزش قابل توجهی برای آشپزخانه داشته باشند. خواص ضد باکتریایی آنها از دیگر مزایای اضافه شده است ، زیرا هم در برابر رطوبت و هم در براررشد باکتری مقاوم هستند.

 

آبی تیره آشپزخانه مدرن

کابینت های آبی تیره با قفسه های باز با رنگ های گرم چوب ، راحتی و احساس پیچیده ای را به هر طراحی آشپزخانه می بخشد. سخت افزار و لوازم جانبی طلایی یا برنجی به تجملاتی بودن کار افزوده و زیبایی شخصی را تکمیل می کنند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | glossy navy modern kitchen with copper handles 780x380 1

 

طراحی سفید اروپایی

بیش از 50 سایه مختلف از رنگ سفید را برای جبهه های درب آشپزخانه ارائه داده شده است. این آشپزخانه ها ترکیبی از یک رویکرد طراحی آینده نگرانه و عناصر دنج مبلمان است.

درهای سفید براق باعث ایجاد ترکیبی نجیب با سطوح چوبی می شوند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | light grey modern kitchen cabinets 780x380 1

سیاه معاصر

کابینت های آشپزخانه مشکی لاکی براق با روکش قهوه ای بتونی مرسوم ، برای ایجاد  ظاهری زیبا و چشمگیر درام ترکیب شده اند.  اگر فضای کمی دارید ، طراحی آشپزخانه دو رنگ مناسب تر خواهد بود.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 8b6832cdc3e7d703617ba95022084e39 min

 رنگ خاکستری

ظاهر پیشرفته و واقعاً شیک. کابینت های هایگلاس خاکستری ، نقطه تمرکز آشپزخانه خواهند بود.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | pamplona grey yellow handleless kitchen

 

عوامل موثر بر قیمت کابینت هایگلاس :

 خیلی از اوقات ممکن است تولیدکنندگان کابینت برای یک طرح ثابت قیمت های مختلفی پیشنهاد کنند و این موضوع ذهن خریدار را درگیر میکند که آیا کسی که قیمت پایین تری دارد ، کابینت کار با انصافی است و آیا کسی قیمت بالاتری برای همان طرح کابینت ارائه کرده منصفانه قیمت نداده است ؟

در هنگام خرید کابینت خیلی خوب باید تحقیق کرد تا قیمت عرف بازار مشخص دستتان بیاید اما نکته ای که باید حتما از کابینت کار خودتان بپرسید این است که از کدام نوع ورق (برند ورق مورد استفاده) و همچنین یراق آلات برای کابینت منزل شما استفاده خواهد کرد .

تامین ورق  MDF  توسط تولید کنندگان داخلی و خارجی مختلفی صورت میگیرد ، شرکت های AGT ویلدیز،آیشیک،AGE،واریو، گیزیر، و هچنین روکش مورد استفاده روی ورق ها نیز ممکن است ایرانی و یا خارجی باشد ، هرچند که بعضی از تولید کنندگان داخلی پا به پای تکنولوژی روز دنیا در حال حرکت هستند اما تا بوده جنس خارجی گرانتر از جنس ایرانی فروخته شده است .

در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت بعد از توضیحات کارشناسان شرکت ما این حق انتخاب را به مشتریان خود میدهیم که قیمت کابینت منزل خود را با معین نمودن نوع ورق دلخواه ، و یراق آلات  مصرفی خودشان مشخص کنند .

 

 رایگان

 

کابینت هایگلاس با طراحی های گوناگون :

همانطور که گفته شد کابینت هایگلاس از تنوع رنگ بسیار زیادی برخوردار است در این قسمت با برخی از طرح های زیبای کابینت هایگلاس آشنا شوید .

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است .

کابینت هایگلاس از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

روکش کابینت هایگلاس که از اکریلیک ، یک پلاستیک مصنوعی وبا کیفیت بالا است، اغلب در بازار به صورت ورق و به عنوان جایگزین شیشه استفاده می شود و سطحی مقاوم را در برابر خرد شدن فراهم می کند. کابینت های اکریلیک دارای براقیت عالی، مناسب آشپزخانه های سبک معاصر است. آنها به راحتی ترک نمی خورند ، تراشیده و لک نمی شوند. و انعکاسی آینه مانند را ایجاد می کنند.

مزایای استفاده از کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت های هایگلاس با جلای صاف و براق ، به عنوان نوسازی چشمگیری در بازسازی آشپزخانه های مدرن است و برای آشپزخانه های سبک معاصر مناسب تر از آشپزخانه های سنتی است. به علاوه ، کابینت های هایگلاس نور را به طور موثر منعکس می کنند و فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر می کنند که این مورد می تواند برای فضاهای کوچک عالی باشد.

نگهداری کابینت هایگلاس چگونه است؟

توجه به نصب کابینت هایگلاس بار سنگین را کاهش دهید از تماس با دمای بالا خودداری کنید

ورق ام دی اف (MDF) با روکش ملامینه براق چیست؟

روکش ملامینه در واقع همان روکش معمولی ام دی اف و یا روکش مات می باشد.

روکش کریستالی چیست؟

دسته جدید روکش های MDF روکش های کریستالی می باشند، این نوع روکش از درخشندگی خاصی برخوردار است و کاملا نسبت به سایر روکش ها برتری دارد.

کابینت هایگلاس را چگونه تمیز کنیم؟

برای شستن این سطوح با مواد شوینده ملایم، اسپری تمیز کننده شیشه ملایم یا مخلوط سرکه و آب، می توانید به راحتی آنها را تمیز و درخشان نگه دارید. با استفاده از یک پاک کننده لکه ها را از بین ببرید. همیشه سطوح هایگلاس را با استفاده از پارچه ای نرم خشک کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!