کابینت کلاسیک و آشپزخانه ای مجلل

کابینت کلاسیک – اگر به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود هستید بهتر است که ابتدا با آشپزخانه خود شروع کنید.

آشپزخانه به عنوان قلب تپنده منزل شناخته می شود و بسیاری از لوازم ضروری درون آن قرار دارد.

بنابراین جادار بودن آشپزخانه در خانه ها از نکات مهم و ضروری است.

زیبایی در آشپزخانه از پارامترهای مهمی است که امروزه در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه بسیار به آن توجه میشود.

به طور کلی دیزاینرها سه سبک برای کابینت های آشپزخانه در نظر میگیرند.

این سه سبک عبارتند از سبک کابینت کلاسیک، سبک مدرن و مدرن کلاسیک که تلفیقی از سبک کلاسیک و سبک مدرن است.

در ادامه به توضیح هر یک از این سبک ها خواهیم پرداخت.

 

دانلود کاتالوگ

 

کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک یکی از سبک هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است‌.

در این سبک عمدتا از رنگ ها سرد و متین استفاده میشود.

این کابینت ها فضایی کلاسیک و قدیمی را در خانه ایجاد میکند که امروزه در طراحی دکوراسیون منازل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

در کابینت کلاسیک ارتفاع به دلیلی سنتی بودن دیزاین کم در نظر گرفته میشود.

که همین عامل موجب به وجود آمدن فضایی گرم و زیبا و سنتی خواهد شد.

استفاده از این سبک از کابینت مناسب برای خانه های تجملاتی است.

چرا که طرح های این کابینت از منازل و کاخ های سلطنتی در گذشته الهام گرفته شده است.

 

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک کابینتی است که به سبک معماری رومی طراحی شده و دارای درها ، ستون های ابزارخورده و سرستون های منبت کاری شده غیر ساده و طرح دار باشد. کابینت های آشپزخانه کلاسیک اغلب از چوب ساخته می شوند و قیمت آنها از سایر کابینت ها بیشتر است. در این مقاله سعی داریم بیشتر در مورد طراحی کابینت مدل کلاسیک و عناصر تأثیرگذار در این سبک کابینت آشپزخانه صحبت کنیم.

برخی افراد کلاسیک را با سنتی اشتباه می گیرند. طراحی کلاسیک آشپزخانه شامل برخی از ویژگی های سبک سنتی مانند تاج ، دیوارهای روکش دار و حتی پایه ها در جزایر آشپزخانه است. با این حال ، وقتی نوبت به کلاسیک آشپزخانه می رسد ، این عناصر به دلیل از بین بردن زوایدی که تمایل به ایجاد دوره خاصی دارند ، با نوع سنتی متفاوت هستند.طراحی مدرن، که از ویژگی های مهم آن اجرای سریع، قیمت مقرون به صرفه،  نیاز نداشتن به  رنگ آمیزی و استفاده از ورق MDF ملامینه و هایگلس بجای چوب می باشد. و اخیرا نیز ام دی اف خام و رنگ، جدید‌ترین متریالی هستند که درکابینت سبک مدرن به کار می روند. از نظر مصالح، کابینت های کلاسیک آشپزخانه از چوب ساخته می شوند. این سنتی ترین متریال کابینت است و به خوبی با سبک کلاسیک متناسب است. به طور کلی پالت رنگی برای کابینت های کلاسیک آشپزخانه بین سفید تا کرم است. یکی از مزایای بزرگ کابینت های کلاسیک آشپزخانه این است که می توانند باعث بالا رفتن ارزش فروش خانه به میزان قابل توجهی شوند چون چوب متریالی گران است. کابینت های کلاسیک علاوه بر کاربردی بودن ، جذابیت و گرمای بی انتها را به فضا می آورند و باعث صمیمی جلوه دادن فضا می شوند. کابینت ها همچنین نقش مهمی در تنظیم صدای اتاق دارند.

 

چه عناصری در طراحی یک آشپزخانه کلاسیک تأثیرگذارتر است؟

برای ایجاد یک آشپزخانه کلاسیک ، رعایت نکات به ظاهر کوچک و توجه به جزئیات باعث زیبایی هرچه بیشتر طرح سبک کلاسیک می شود. در این سبک  ، کابینت تمام سفید از نظر زیبایی اولین است ، اما رنگ هایی مانند قهوه ای ، کرم و خاکستری نیز تقاضای زیادی دارند. از رنگ کابینت که بگذریم ، طرح و مدل کابینت یکی دیگر از پارامترهای مهم است که رعایت اعتدال در سبک طراحی و حفظ سادگی می تواند دکوراسیون منزل شما را جذابتر نشان دهد. استفاده از مواد درجه یک در ساخت اجزای مختلف دکوراسیون ، از جمله کابینت ، میز و صندلی آشپزخانه ، هم باعث افزایش طول عمر مبلمان شما می شود و هم زیبایی دکوراسیون منزل را دو چندان می کند که سعی خواهیم کرد جزئیات بیشتری را در هر یک از آنها و سایر نکات تأثیرگذار در طراحی کابینت های کلاسیک بررسی کنیم .

 

1- انتخاب رنگ کابینت 

کابینت های سفید یکی از محبوب ترین کابینت های آشپزخانه به سبک کلاسیک است ، اما انتخاب رنگ سفید برای آشپزخانه منزل شما همیشه گزینه خوبی نیست. گاهی اوقات رنگ های تیره و حتی رنگ های چوبی طبیعی جلوه بهتری به فضای دکوراسیون شما می بخشد ، بنابراین هنگام انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه ، تاکید روی رنگ خاصی نداشته باشید و سعی کنید به رنگ های مختلف کابینت توجه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر به رنگ چوب طبیعی علاقه دارید ، پیشنهاد می کنم رنگ هایی مانند فندق و گردو را در نظر داشته باشید.

 

استفاده از رنگ های کرم و خاکستری در کابینت های سبک کلاسیک تقریباً با همه سلیقه ها و حتی افرادی که سبک مدرن می خواهند ارتباط خوبی برقرار خواهد کرد. این رنگ ها با ترکیب با رنگ های دیگر به راحتی خنثی می شوند و به همین دلیل بیشتر در ساخت کابینت های کلاسیک استفاده می شوند.

 

2- توجه به سادگی در طراحی کابینت 

هر طراحی بسته به سبک و مدلی که دنبال می کند ممکن است از جزئیات مختلفی استفاده کند. به عنوان مثال ، در طراحی یک دکوراسیون به سبک کلاسیک ، ممکن است از کابینت های جزیره ای ، هودهای روکش دار ، تاج ها و منبت های زیادی استفاده شده باشد. در حالی که اکثر مردم یک آشپزخانه کلاسیک طراحی ساده را ترجیح می دهند. این بدان معنا نیست که در ساخت کابینت کلاسیک به جزئیات توجه نمی شود بلکه به این معنی است که برخلاف کابینت های چوبی سنتی ، کابینت کلاسیک جزئیات کمتری دارد. نمونه بارز این سبک کابینت نئوکلاسیک است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و ویژگی های مثبت هر دو سبک مدرن و کلاسیک را به همراه دارد.

 

ایجاد کنتراست در طراحی

رنگ سفید در بین دیگر رنگ های کابینت کلاسیک از محبوبیت بیشتری برخوردار است و علت این امر کمک به بزرگ نشان دادن و دلباز تر کردن فضای آشپزخانه است  با این وجود برای ایجاد کنتراست می توانید خلاقیت بیشتری با عناصر دیگر آشپزخانه داشته باشید. کنتراست های تیره مانند میزهای کوارتز سیاه ، وسایل از جنس استنلس استیل و کفپوش تیره می توانند به جبران آشپزخانه تمام سفید کمک کنند.

سفید آنتیک

سفید آنیتک یک رنگ کلاسیک است که هرگز از مد نمی افتد و در یک محیط معمولی یا سنتی به خوبی با هم ترکیب می شود. این رنگ در عین حال که می تواند به آشپزخانه  گرما دهد  می تواند همه آن را به یک باره روشن نماید. سفید آنتیک بدون دردسر با تمام رنگ های چوبی ترکیب می شود شما می توانید با سایر رنگهای آنتیک مانند مریم گلی ، آبی شسته ، زرد کره ای و سیاه ذغالی ترکیب و مطابقت دهید.. برخلاف کابینت های سفید ساده ، رنگ سفید آنتیک کمتر لکه دار است و هرگونه سایش فقط جلوه کابینت ها را تقویت می کند.

 

توجه به جزئیات

یکی از راه های اصلی که می توانید جزئیات ظریف را در سبک کلاسیک بگنجانید ، تأمل در پروفیل لبه های میز است. اگر بقیه آشپزخانه شما ظاهری جعبه ای با  لبه های صاف پیدا کرده است (همانطور که آشپزخانه های کلاسیک تمایل دارند) ، می توانید با افزودن لبه های فیلت شده و گرد به میز پیشخوان خود ،ظاهری زیبا و در عین حال ساده ایجاد کنید که برای یک آشپزخانه کلاسیک مهم است.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Essential Elements For A Classic Kitchen Design 2 min

 

دسته بندی کابینت کلاسیک بر اساس نوع متریال

برا اساس متریال به کار رفته، کابینت های کلاسیک به دو دسته تقسیم میشوند که شامل کابینت های تمام چوب و کابینت های روکش شده با چوب می باشند. که برحسب خواست مشتری و میزان هزینه ای که برای آن در نظر گرفته می شود انتخاب می گردد.

 

چه چیزی یک آشپزخانه را “کلاسیک” می کند؟

سبک کلاسیک به طور کلی ماهیت انتقالی تری دارد که تعادلی بین جزئیات بسیار تزئینی طراحی سنتی و خطوط مینیمالیستی سبک معاصر است. سبک کلاسیک اغلب به شدت تحت تأثیر جنبش های طراحی بین شروع قرن نوزدهم تا دوران قبل از جنگ قرار دارد که شامل سبک های هنر و صنایع دستی و آرت دکو است. یک آشپزخانه انتقالی با سبک کلاسیک ، در عصر امروز ، تمایل گاه به گاه دارد. در حالی که فضا می تواند بزرگ ، با جزئیات لوکس و مواد سطح بالا ، راحتی در هسته اصلی است. این امر ممکن است در انتخاب کابینت که مانند مبلمان به نظر می رسد یا استفاده از صندلی های دعوت کننده در جزیره باشد. با این وجود به دست آمده ، یک آشپزخانه کلاسیک بی انتها می ماند زیرا برای همه پذیرای و راحت است.

برای اینکه یک آشپزخانه مانند یک کلاسیک احساس شود ، باید طیف وسیعی از سلیقه ها را نیز به خود جلب کند. این امر خصوصاً در بلندمدت خانه شما و هر صاحب آینده مفید است. تمرکز بر ایجاد زمینه ای به سبک کلاسیک است که می تواند با دکورهای مختلف لایه بندی شود و جلوه های جدیدی را ایجاد کند بدون اینکه سایر موارد آشپزخانه به خودی خود مانع ایجاد کند یا جهت طراحی خاصی را تعیین کند.

در زیر ، ما 5 نکته سبک خاص برای ایجاد یک آشپزخانه کلاسیک و بی انتها را شرح داده ایم

1. یک طرح رنگی خنثی با مقدار زیادی سفید

آشپزخانه های سفید یک انتخاب محبوب هستند ، و چندین سال است که وجود دارد. کابینت های سفید یا کرم رنگ به خوبی به سبک های مختلف کمک می کند ، بنابراین برای ایجاد یک پالت خنثی مفید است. از آنجا که بیش از یک قرن است که در آشپزخانه از رنگ سفید استفاده می شود ، در حال حاضر حس بی انتهایی به همراه می آورد. این بدان معنا نیست که آشپزخانه کلاسیک باید کاملاً سفید باشد. هنگام در نظر گرفتن رنگ یا روکش چوبی ، از رنگهای مرسوم ، مد روز یا هر رنگی که طرح رنگ خاصی را به دکوراسیون شما حکم می کند ، دور شوید. گزینه های عالی که مطابق با سبک کلاسیک هستند آبی ، خاکستری ، سیاه و گردویی هستند.

 

2. جزئیات ساده ای که باعث ایجاد علاقه بصری می شود

هنگامی که صحبت از سبک های کابینت ، تزئینات و قالب می شود ، کلید ایجاد یک ظاهر کلاسیک شامل برخی عناصر سنتی است که به فرم های ساده تر تقسیم می شوند. به عنوان مثال ، کابینت های شما ممکن است با یک خط قالب تزئینی اعمال شده ، فرو رفته باشند. یا ممکن است از یک قالب تاج استفاده کنید که انتقال کمی روی سطح داشته اما از نظر اندازه قابل توجه باشد. در همه موارد ، عملکرد باید اولین موردی باشد که لحاظ می شود ، زیرا آشپزخانه ای مکانی است که از آن به مدت طولانی استفاده می گردد . پس از آن می توان ، حداقل عناصر تزئینی را اضافه کرد که شخصیت و سبک انتقالی را به ارمغان بیاورد.

 

3.استفاده از متریال کانتربه روز

کانترهای سنگ مرمر و گرانیت انتخاب هایی هستند که همیشه ترند و به روز بوده اند ، بنابراین همراهی با این متریال راهی مطمئن برای ایجاد طرحی است که ماندگار باشد. چه نمونه ی واقعی را انتخاب کنید و چه سطوح تولید شده ای که از این مواد تقلید می کنند ، بهترین آنها رنگ های خنثی و با ظاهر طبیعی است. کانتر های سفید ، خاکستری و سیاه کلاسیک ترین سبک را ارائه می دهند ، اما در این رنگ ها ، گزینه های گسترده ای وجود دارد. به دنبال صفحات کانتری با رگه بندی ساده یا حرکت رنگی ظریف باشید ، به جای نمونه های با الگوهای پررنگ.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Essential Elements For A Classic Kitchen Design 3 min

 

4. پشت کار با تکرار کاشی

یکی از راه های بهره گیری از این شرایط بدون ایجاد یک عکس پس زمینه که شما را به خواب می اندازد ، نگاه به سبک های کاشی فراتر از رنگ سفید قابل پیش بینی است. کاشی سنگ مانند ، سرامیک های صنایع دستی یا لعاب دستی یا شیشه های رنگی فرصتی برای علاقه ایجاد می کند در حالی که هنوز هم از نمای بی انتها یک الگوی امتحان شده و واقعی بهره می برد. همچنین گزینه های مدرن کاشی را در قالب های دیگر در نظر بگیرید مانند  شش ضلعی ، کاشی بیضی شکل که ظاهری مشابه را به روشی به روز و جالب به دست می آورند که به همان اندازه کلاسیک به نظر می رسد. برای اینکه کاشی مانند بخشی از فضای خنثی احساس شود ، حتی اگر چیزی را با شکل منحصر به فرد و رنگ زیادی انتخاب کنید ، این است که با کاشی یکسان در کل صفحه پشتی را بچسبانید و این اجازه را می دهد تا چشم بتواند کاشی را به عنوان یک عنصر واحد به همان روشی که یک ردیف کابینت را می بیند ، ثبت کند .

5. لوازم فولادی ضد زنگ (استنلس استیل)

حتی اگر طراحی کلاسیک آشپزخانه در گذشته تحت تأثیر بسیاری از سبک ها بوده ، به منظور ایجاد فضایی جدید ، گنجاندن ویژگی های آینده نگرانه در آن مهم است و هیچ راهی بهتر از این نیست که لوازم خانگی را به جدیدترین مدل ها ارتقا دهید. اما به تأثیر طولانی مدت و سرمایه گذاری در وسایلی که قبلاً استفاده میکردید نیز توجه کنید. بر همین اساس لوازم از جنس فولاد ضد زنگ از مواردی هستند که در سازگار با این سبک هستند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 45172 01b min

 

نحوه طراحی آشپزخانه کلاسیک

برخی از طراحان ، نمایش های تلویزیونی و سایت های آنلاین  برا ی آشپزخانه های مدرن طراحی هایی با خطوط تیز و جزئیات فاقد زیبایی و سرد ارائه می دهند . اگرچه دیدن عکسهای آشپزخانه ها ممکن است جالب  توجه باشد ، اما حقیقت این است که ما بیشتر به دنبال آشپزخانه های واقع گرایانه ای هستیم که بتوانیم در آنها آشپزی کرده و مدتهای طولانی از روز را  در آن زندگی کنیم. این سبک های جدید آشپزخانه می تواند برای اکثر صاحبان خانه های متوسط بسیار پرهزینه باشد و طراحی های زودگذر هم  ممکن است بعد از مدتی از مد افتاده و آزمون زمان  کوتاهی را داشته باشند.

بنابر این اگر به دنبال آشپزخانه ای به سبک واقع گرایانه هستید که متناسب با سبک شخصی شما و نیازهای خانواده شما باشد ، پس یک آشپزخانه کلاسیک سبک مناسب شماست. آشپزخانه های کلاسیک هنوز هم محبوب ترین سبک هستند زیرا خوب ، کلاسیک هستند! طراحی ساده همراه با جزئیات سنتی ، بوم نقاشی کاملی را برای افزودن سبک شخصی شما و تغییر راحت طرح بر اساس احساسات و نیازهای شما ایجاد می کنند .موارد زیر نکاتی هستند که پیش از طراحی باید از آنها آگاه شوید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

 

سراغ یک پالت رنگ خنثی بروید

آشپزخانه های کلاسیک با یک پالت رنگی خنثی ، که شامل سفیدهای عمیق تر ، کرم ها ، بژ و قهوه ای روشن تر است ، بهتر عمل میکند. کنتراست های شارپ برای طرح های کلاسیک معمول نیستند ، زیرا رنگ های متضاد محبوب تمایل دارند که با تغییر فصل تغییر کنند. رنگ های خنثی سهولت و آرامش را در چشم بیننده ایجاد می کنند ، به علاوه شما می توانید با تکه های تزئینی فصلی مورد علاقه خود به راحتی یک تکه رنگ اضافه کنید. و کنتراست زیبایی بوجود بیاورید .

این آشپزخانه یکی از رنگهای خنثی مورد علاقه را دارد: کابینت های طبیعی و میز آشپزخانه کوارتز

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | classic cabinet min

 

سبک های کابینت را ساده نگه دارید

درمورد آشپزخانه های سبک کلاسیک همه چیز در مورد سادگی آمیخته با عناصر سنتی است و سبک های ساده کابینت بهترین مکان برای شروع است.ترفند این است که سبکی را انتخاب کنید که خیلی ساده نباشد ، در غیر این صورت شما با یک طراحی مدرن ، نه خیلی آراسته و خطرناک روبرو هستید . درغیر اینصورت می توانید یک آشپزخانه به سبک سنتی را بدست آورید.  بقیه فضاها  را نیزمی توانید بر اساس سبک کابینت انتخابی خود به راحتی طراحی کنید ، بنابراین ساده فکر کنید .

 

 از جنجال های عقب افتاده دور باشید

مطابق با پالت رنگ خنثی و سبک های ساده برای کابینت ، همین نکته را باید در مورد انتخاب پشت صحنه خود نیز درنظر بگیرید. عکسهای پشتی شیشه ای چند تنی که مقدار زیادی رنگ به آنها می افزایند محبوب هستند ، اما ما خیلی مطمئن نیستیم که این روند تا چه مدت ادامه خواهد داشت.مزیت اصلی آشپزخانه به سبک کلاسیک این است که در عرض چند سال منسوخ نمی شود. برای پشت کار خود ، به سبک مترو ساده یا کاشی بافتی فکر کنید که در کرم ها و بژهای رنگی شما باقی بماند.

 

با لوازم تزئینی زیاده روی نکنید

در حالی که آشپزخانه های سبک کلاسیک از لوازم تزئینی استفاده می کنند ، مهم است که از تعداد زیادی استفاده نکنید در غیر اینصورت آشپزخانه شما شلوغ به نظر می رسد و شباهت زیادی به آشپزخانه سبک سنتی پیدا میکند. اما این بدان معنا نیست که شما باید از همه لوازم تزئینی دوری کنید ، چون باعث میگردد که  آشپزخانه شما خیلی شبیه به آشپزخانه های سبک مدرن گردد.بهتر است به عناصر ساده ای فکر کنید ، مثلاً اگر جزیره ای دارید ، تاج کوچک بزنید یا فقط چند تا خورده دارید که به ایجاد یک نقطه کانونی کمک می کند.

 

 با آن کمی سرگرم شوید

بهترین قسمت در مورد طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک ، انعطاف پذیری فوق العاده آنهاست! خواه دوست دارید هر چند ماه یکبار تصمیم خود را نسبت به سبک کارعوض کنید ، یا قصد دارید بعد از چند سال خانه را بفروشید ، آشپزخانه های کلاسیک به راحتی به روز می شوند و با افزودن ساده چند قطعه اصلی دکوراسیون ، می توانید شخصیت آشپزخانه خود را واقعا بدرخشانید .

ویژگی های کابینت آشپزخانه که باید در نظر بگیرید

در مورد ساخت آشپزخانه ، چه از ابتدا و چه در نوسازی، کابینت ها مولفه عظیمی از طراحی نهایی هستند. در اینجا چند ویژگی برای کابینت آشپزخانه وجود دارد که باید هنگام طراحی آشپزخانه در نظر گرقت:

کابینت های بدون قاب و قاب دار

این نوع از کابینت ها دارای ظاهری زیبا و محکمی هستند و سبک های متفاوتی را ارائه می دهند. اگر به دنبال ظاهری مدرن و صنعتی هستید ، کابینت های بدون قاب بهترین گزینه برای شماست. از آنجا که بین کشوها ، درها و هر مجموعه از کابینت ها فاصله ای وجود ندارد ، کابینت های بدون قاب ظاهری مدرن و براق به شما می دهند و از بین بردن پایه بین کابینت ها فضای ذخیره سازی کمی بیشتر به شما ارائه می دهد. بر خلاف کابینت های بدون قاب ، کابینت های قاب دار ظاهر سنتی تری را در آشپزخانه های سبک کلاسیک ارائه می دهند که در انواع مختلفی موجود اند

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 44117 02b min

 

کابینت های رنگی

یکی از ویژگی های اصلی کابینت که در هنگام طراحی آشپزخانه جدید که نمی توانید از آن چشم پوشی کنید این است که آیا شما با یک کابینت نقاشی شده یا یک کابینت رنگ آمیزی(لکه دار) شده روبرو هستید. هر دو ظاهر، در طراحی آشپزخانه امروزی رایج است ، بنابراین شما واقعاً نباید نگران انتخاب تصادفی سبک منسوخ شده باشید چون در آن صورت به اولویت تبدیل می شود.

کابینت های نقاشی شده

کابینت های نقاشی شده می توانند ظاهری براق و تمام شده به آشپزخانه شما بدهند. اگر عاشق یک آشپزخانه سفید روشن هستید ، ممکن است کابینت های رنگ شده برای شما مناسب باشد. اگر در حال بازسازی آشپزخانه موجود هستید ، رنگ نیز راهی عالی برای پوشاندن کابینت های قدیمی است.

 

کابینت های رنگی(لکه دار)

کابینت های رنگ آمیزی نیز یک گزینه محبوب هستند .در حال حاضر ، لکه های سبک تر و لکه های خاکستری و هوازدگی محبوب ترین ظاهر کابینت ها هستند ، اما خوب است بدانید که کابینت های رنگ آمیزی شده در سبک های کابینت با درجه بالاتر بهتر ظاهر می شوند. اگر شما یک کابینت ساخته شده از چوب یا تخته فیبر دارید ، ممکن است محصول نهایی چیزی مانند کابینت بلوط که چوب طبیعی می باشد  به نظر نرسد.

 

کابینت پیش ساخته در مقابل کابینت های سفارشی

از ویژگی های انتخاب کابینت آشپزخانه پیش ساخته این است که واقعاً به کاهش بودجه شما کمک می کند. اگر بخش عمده ای از بودجه خود را در وسایل پیشرفته و کفپوش قرار داده اید ، ممکن است بخواهید با سرمایه گذاری در گزینه های پیش ساخته مقداری پول پس انداز کنید. خوب است به یاد داشته باشید که کابینت های پیش ساخته هنوز از کیفیت بالایی برخوردار هستند ، آنها فقط در اندازه های استاندارد ساخته شده اند تا بتوانند کمی سریعتر حمل شوند . بنابراین تولید کننده می تواند قیمت کمتری را پرداخت کند. اما اگر انتخاب کابینت ها برای شما مهم هستند و بودجه لازم را برای آنها در نظر گرفته اید ، کابینت های سفارشی مطابق با سلیقه بهترین گزینه  برای رسیدن به آنچه می خواهید می باشند.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 5 min

 

درهای کابینت: شیشه در مقابل صلب

یکی از مهمترین مواردی که در مورد ویژگی های کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد درب ها است. درهای شیشه ای روی کابینت های فوقانی ظاهری کلاسیک دارند که همیشه محبوب بوده است ، اما این تنها انتخاب نیست. بسیاری از صاحبان خانه برای نگهداری وسایلی مانند ظروف و ظروف شیشه ای فقط چند کابینت درب شیشه ای را انتخاب می کنند و سپس درهای صلب  را روی بقیه کابینت ها می گذارند. گزینه های درب شیشه ای به هر خانه، کمی نور و شخصیت بیشتری می بخشد و باعث می شود آشپزخانه شما بزرگتر و بازتر به نظر برسد. اگر نگران بهم ریختگی درهای شیشه ای هستید ، دربهای صلب کابینت درآشپزخانه نیز یک گزینه هستند که یک روند مدرن دارند و به ایجاد ظاهری تمیز و مینیمال در کل آشپزخانه کمک می کند.

چند مورد دیگر…

البته  نمیتوان بدون اینکه از برخی از ویژگی های ذخیره سازی جالب و ابتکاری موجود در طراحی های  امروز صحبت کرد به طراحی ایده آل خود برسیم. زیرا هر یک از اینها می تواند سبک مدل آشپزخانه شما را تغییر دهد. اگر لوازم جانبی کابینت سفارشی می خواهید ، مطمئن شوید که قبل از شروع خرید می دانید کدام گزینه ها را می خواهید.

 

فرم تابع عملکرد است

هر دوره ای طرح هایی دارد که از آن فراتر رفته و کلاسیک می شوند. هنگام انتخاب دکور (مخصوصاً وسایل خانگی) برای یک آشپزخانه کلاسیک ، دقت نمایید با طراحی ساده آشپزخانه ، شکل ظاهری هر وسیله یا وسایل تزئینی باید به وضوح هدف خود را بیان کنند. با اینکه عناصری مانند صفحه نمایش لمسی در یخچال ها به سختی می توانند در طراحی های کلاسیک آشپزخانه قرار بگیرند اما این لزوما به این معنی نیست که فقط باید از عناصر قدیمی استفاده کنید. یک آشپزخانه کلاسیک مدرن و خوب ،  مواد را با  تکنیک هایی ترکیب می کند که مردم در دوره های گذشته حتی نمی توانستند رویای آنها را داشته باشند.

 

کاربرد کابینت کلاسیک درآشپزخانه کوچک

در یک آشپزخانه کوچک ، باید از حداکثر ظرفیت فضا استفاده کرد. به جای استفاده از درب های کامل صلب ، می توانید در بعضی از درب ها  از شیشه استفاده کرد تا ظاهری بازتر به فضای آشپزخانه بدهد. با رعایت نورپردازی مناسب  نیز میتوان به روشن نگه داشتن آشپزخانه کمک کرد.

 

هر آنچه در مورد آشپزخانه های کلاسیک معاصر باید بدانید

در اصطلاحات طراحی داخلی سبک های مختلفی وجود دارد که ما برای توصیف دوران یا شکل ظاهری یک اتاق یا مبلمان استفاده می کنیم. اما تعداد کمی از فضای داخلی منحصراً متعلق به یک چنین سبک است و اغلب سبک ها با هم ترکیب می شوند و مد جدیدی را به دست می آورند. سبک طراحی آشپزخانه کلاسیک معاصر چیز جدیدی نیست ، اما از آنجا که معاصر به همه چیزهای فعلی اشاره دارد ، یک سبک بسیار پویاست که خود را مرتباً به روز می کند. آخرین تجسم کلاسیک معاصر به زیبایی شناسی کلاسیک با مواد امروزی و لوازم پیشرفته اشاره دارد.

 

خصوصیات آشپزخانه های کلاسیک معاصر

کنتراست زیبایی در آشپزخانه های کلاسیک معاصر وجود دارد ، جایی که قدیمی، جدید به نظر می رسد. به طور سنتی، جزئیات معماری، طراحی آشپزخانه کلاسیک را از قرن هجدهم تا اوایل قرن 20 برگرفته است. جایی که اکثر آشپزخانه های اخیر از خطوط صاف و رویکردی مینیمالیستی طرفداری می کنند ، آشپزخانه های کلاسیک از ویژگی های دقیق تری برخوردار هستند. در این آشپزخانه ها از مواد طبیعی ، جلوی کابینت های روکش دار ، یک پالت نرم با رنگ سفید ، عاج و کرم ، شمع و قالب ریزی دقیق و چراغ های تزئینی استفاده می کنند.

برای ورود این آشپزخانه به قرن بیست و یکم ، مواد جدید با ظاهر سنتی وارد می شوند. به فولاد ضد زنگ ، کاشی های دست ساز و سنگ گدازه فکر کنید. در حالی که آشپزخانه کلاسیک خنثی تر است ، آشپزخانه کلاسیک معاصررنگ را می پذیرد.

 

چگونه یک آشپزخانه کلاسیک معاصر ایجاد کنیم

آشپزخانه کلاسیک معاصر از طریق صاحبان خانه های جدید که می خواهند یک آشپزخانه سنتی را بازسازی کنند ، به وجود آمد. خانه های قدیمی اغلب به آشپزخانه سنتی تری مجهز بوده اند ، بنابراین به جای جایگزینی کامل آنها ، صاحبان جدید ظاهر را به روز می کنند. به خصوص هنگامی که کابینت ها در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و این منطقی است که از آنچه در حال حاضر دارید استفاده کنید.

در اینجا چند ایده برای به روزرسانی طراحی کلاسیک آشپزخانه شما آورده شده است

با رنگ شروع کنید

رنگ دارای توانایی های چشمگیر دگرگونی است ، بنابراین آشپزخانه خود را با رنگ سریع و ارزان نقاشی کنید. می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا از شرکت نوسازی بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. یک رنگ سفید چشمگیر، خاکستری یا سیاه جلوه ای معاصر به کار می بخشد.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 6 min

 

دستگیره ها

ممکن است کوچک باشند ، اما اینکه دستگیره ها و دستگیره های جدید چگونه می توانند ظاهر آشپزخانه را تغییر دهند قابل توجه اند. دستگیره های منسوخ شده را حذف کرده و آن را با جدیدترین نمونه طراحی کنید. می توانید یک ماده معاصر مانند مس یا فولاد ضد زنگ را انتخاب کنید.

 

میزهای پیشخوان

میزهای آشپزخانه می توانند یک سرمایه گذاری بزرگ باشند ، اما در ظاهر و همچنین عملکرد آشپزخانه شما تفاوت زیادی ایجاد می کنند. میزهای پیشخوان قدیمی را با فولاد ضد زنگ پیچیده یا چوب روغنی جایگزین کنید. سنگ طبیعی نیز بسیار مرسوم ، مد روز است ، بنابراین یک صفحه سنگ مرمر سبک یا سنگ صابون چشمگیر برای ظاهری لوکس انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که ازسطوح دارای لبه های مربع معاصر به جای کج یا گرد استفاده شده است.

 

کاشیهای کف

کف سنتی و قدیمی را برداشته و به جای آن کاشی هایی با ظاهر چوبی ، سنگ طبیعی یا حتی کفپوش های چوب سخت نصب کنید. اگر فضای شما اجازه می دهد کاشی هایی با فرم بزرگ را امتحان کنید و برای تأکید از دوغاب تیره استفاده کنید.

 

کاشی های دیواری

روش مطمئن دیگری که می توانید آشپزخانه خود را به فضای فعلی برسانید ، افزودن کاشی های معاصر به عنوان پشت صحنه است. کاشی های دست ساز ، کیفیت صنعتگری زیبایی به یک اتاق می بخشد. برای داشتن حداکثر اثر ، به کاشی های کوچک با طرح های خطی مانند مستطیل ، شش ضلعی و مربع بچسبید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 3 min

 

سینک و شیر آب

آشپزخانه های قدیمی ممکن است ظرفیت ظرفشویی مورد نیاز خانواده های مدرن را نداشته باشند. یک سینک ظرفشویی جدید نه تنها فضای تمیزکاری اضافی به شما می دهد ، بلکه به شما این امکان را می دهد تا لوله کشی را سریعتر انجام دهید. سینک ظرفشویی های معاصر را می توان در میز کار ادغام کرد تا کاملاً یکپارچه شوند. یک کاسه آماده به یک جزیره یا سطح کار دیگر اضافه کنید تا به شما کمک کند تا به راحتی در اوقات شلوغ آماده سازی غذا حرکت کنید. شیرهای میکسر سازگار با محیط زیست را نصب کنید

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 4 min

 

روشنایی

روشنایی کانونی معاصر را روی جزیره یا میز آشپزخانه خود نصب کنید و برای روشنایی عمومی چراغ ها را در بقیه آشپزخانه نصب کنید. همچنین ، برای روشن شدن پیشخوان ها ، چراغ های زیر کابینت های سقف را اضافه کنید .

 

لوازم خانگی

هیچ چیز مانند وسایل قدیمی به سبک قدیمی نمی گوید. آشپزخانه کلاسیک خود را با لوازم خانگی هوشمند که دارای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتری هستند ارتقا دهید ،می توانید کارهای آشپزخانه را با لمس یک دکمه ساده کنید . اینها می توانند در کابینت های موجود ادغام شوند.

 

و اما در نهایت کابینت کلاسیک عمدتا به انواع مختلفی با توجه به رنگ، مدل و نوع چوب به کار رفته تقسیم بندی میشود که در ادامه با انواع آن آشنا خواهیم شد.

 

کابینت چوبی

کابینت کلاسیک

استفاده از نقش و نگار چوبی در منازل علاوه بر افزایش زیبایی باعث به وجود آمدن حس خوشایند در افراد می شود چرا که کابینت های کلاسیک چوبی حس زنده بودن و طبیعی بودن را دارند .

استفاده از کابینت های چوبی باعث می شود فضای کمتری از محیط آشپزخانه تصرف شود.

در حالی گنجایش و ظرفیت نگهداری از وسایل را در آشپزخانه افزایش میدهد. از این رو این نوع از کابینت‌کلاسیک این قابلیت را دارد که در آشپزخانه های تقریبا کوچک نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کابینت های چوبی یا روکش چوب کلیک کنید.

 

مدت زمان تحویل کابینت کلاسیک

 

کابینت رومی

کابینت کلاسیک تصویر دوم

این نوع از کابینت کلاسیک با الهام گرفتن از معماری روم باستان جلوه ای متفاوت شیک و زیبا را در اختیار مردم قرار دهد.

به طور کلی در کابینت های سبک رومی از رنگ ها تجملاتی و زیبا استفاده میشود.

رنگ هایی مانند طلایی میتواند حس کاخ نشینان روم باستان را به شما القا کند.

همچنین در این طراحی به سبب وجود طراحی رومی، به منظور افزایش اعتبار و زیبایی به طرح به طور معمول از سنگ های قیمتی مانند گرانیت در قسمت های پایین استفاده می کنند.

علت این امر که در قسمت های پایین تنها از سنگ استفاده می شود آن است که وزن بالای سنگ ها ممکن است به مرور زمان اتصالات کابینت ها را از بین برده و سبب بروز حوادث ناگوار شود. از این رو در قسمت های متصل به زمین از سنگ استفاده میشود.

 

کابینت ممبران

در این نوع از کابینت‌کلاسیک از چوب ام دی اف خام با هنرنمایی دستگاه سی ان سی و چسباندن روکش های متنوع در طرح ها و رنگ های مختلف به واسطه چسب و مکش دستگاه وکیوم استفاده میشود.

با گسترش صنعت و تکنولوژی این امکان برای طراحان فراهم شده است است که با استفاده از دستگاه های CNC به برشکاری و ایجاد طرح و نقش های زیبا در چوب بپردازند و جلوه ای شیک را برای تولید کابینت‌ را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کابینت های ممبران کلیک کنید.

 

کابینت انزو:

کابینت کلاسیک تصویر چهارم

سبک جدیدی از کابینت های آشپزخانه کلاسیک کابینت های انزو هستند در واقع انزو نوعی طراحی خاص و منحصر به فرد محسوب میشه که برای تولید این نوع کابینت های کلاسیک از ورق های خام 25 میل (در مابقی کابینت های آشپزخانه چه سبک کلاسیک و چه سبک مدرن از ورقهای 16 میل استفاده میشود) استفاده میشود دلیل اینکه قطر ورق های درب و نما کابینت های انزو تراش خاص درب ها در محیط درب ها به صورت کاهش ضخامت درب هست این نوع کابینت ها یکی از جدید ترین نوع کابینت ها هستند کسانی که براقی کابینت های هایگلاس و کلاسیک بودن کابینت های ممبران را هم زمان میخواهند کابینت انزو بهترین گزینه برای آن هاست به جرات میتوان گفت که این کابینت کلاسیک زیبا باب میل بسیاری از مشکل پسندان خواهد بود

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کابینت های انزو کلیک کنید.

 

کابینت رنگ پولیش انزو:

تمام فرآیند ساخت این نوع از کابینت های کلاسیک همانند کابینت های انزو هستند با این تفاوت که در کابینت های رنگ پولیشی انزو به جای روکش وکیوم از رنگ خمیری پولیشی برای ساخت درب ها و نما ها استفاده میشود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کابینت های رنگ پولیشی انزو کلیک کنید.

 

گروه کابینت و دکوراسیون گریت با بیش از 15 سال سابقه در زمینه طراحی تولید و مونتاژ انواع کابینت های کلاسیک و مدرن آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد همچنین این گروه در صورت تمایل به صورت رایگان کارشناسانی زبده و ماهر در محل پروژه شما ارسال کرده و مطابق با نظر شما نوع کابینت و جانمایی کلی آشپزخانه به همراه قیمت تمام شده را خدمتتان اعلام میکنند.

 رایگان

*** با گریت بدرخشید***

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

کابینت کلاسیک یکی از سبک هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است‌. در این سبک عمدتا از رنگ ها سرد و متین استفاده میشود. این کابینت ها فضایی کلاسیک و قدیمی را در خانه ایجاد میکند که امروزه در طراحی دکوراسیون منازل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک کابینتی است که به سبک معماری رومی طراحی شده و دارای درها ، ستون های ابزارخورده و سرستون های منبت کاری شده غیر ساده و طرح دار باشد. کابینت های آشپزخانه کلاسیک اغلب از چوب ساخته می شوند و قیمت آنها از سایر کابینت ها بیشتر است.

چه عناصری در طراحی یک آشپزخانه کلاسیک تأثیرگذارتر است؟

انتخاب رنگ کابینت و توجه به سادگی در طراحی کابینت

کابینت های کلاسیک چه انواعی دارند؟

به طور کلی کابینت های کلاسیک شامل دسته های زیادی می شوند که معروف ترین آن ها عبارتند از: ممبران، انزو، ام دی اف، رنگ پولیشی، روکش چرمی و لاکچری جواهر

انواع درجه کیفیت کابینت کلاسیک کدام ها هستند؟

بر اساس کیفیت ساخت ، انواع کابینت آشپزخانه در چهار درجه قرار می گیرد: آماده جمع آوری (RTA) ، کابینت آشپزخانه استوک ، کابینت آشپزخانه نیمه سفارشی و کابینت آشپزخانه سفارشی.

کابینت سنتی و کلاسیک چه فرقی دارند؟

برخی افراد کلاسیک را با سنتی اشتباه می گیرند. طراحی کلاسیک آشپزخانه شامل برخی از ویژگی های سبک سنتی مانند تاج ، دیوارهای روکش دار و حتی پایه ها در جزایر آشپزخانه است.

متداول ترین رنگ برای کابینت های کلاسیک چه رنگ هایی هستند؟

سفید و قهوه ای

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.