کابینت رنگ پولیشی تصویر سوم

کابینت رنگ پولیشی چیست ؟

همانطور که از اسم “رنگ پولیشی” پیداست این سبک از کابینت که به سبک مدرن اجرا میشود ،از فناوری رنگ پولیش در ساخت این سبک از کابینت استفاده میشود.

کابینت رنگ پولیشی تصویر دوم

پولیش نام ماده ای خمیری شکل به رنگ پایه ای سفید است که قابلیت سمباده و پولیش دارد، اگر در مورد کابینت های رنگ پولیشی تحقیق کرده باشید مطمئنا در کنار آن نام کابینت انزو را شنیده اید قبل از توضیح کابینت رنگ پولیشی بعضی از شرکت ها آن را با نام انزو هم معرفی میکنند اما تفاوت هایی بین آن ها است.

کابینت رنگ پولیشی تصویر چهارم

در واقع کابینت‌رنگ‌پولیشی به کابینتی میگویند که جنس روی بدنه و نما از رنگ پولیش ساخته شده باشد، رنگ پولیش مثل یک لایه شیشه ۳ میل بر روی درب و نما قرار میگیرد.

پس هر کابینتی با هر سبکی میتواند با رنگ پولیشی تولید شود.

شما میتوانید کابینتی با سبک هایگلاس را با استفاده از رنگ پولیشی تولید کنید یا کابینتی با طرح ممبران با تراش های بزرگ نه ریز دلیل اینکه تراش ها باید درشت باشد این است که بعد از رنگ کاری باید سطح سمباده بخورد و تراش های ریز امکان سمباده کاری کامل را ندارد پس هرچه سبک کار مدرن تر باشد رنگ پولیشی بیشتر نمایان میشود این از توضیحاتی در مورد کابینت‌رنگ‌پولیشی اما کابینت انزو از وکیوم برای نما و درب های کابینت استفاده میشود، نوعی تراش خاص در کناره درب ها دارد که به صورت پله ای است و همچنین ضخامت درب ها ۲۵ میل است در واقع میتوان کابینت های انزو بدون پرس وکیوم ،و با رنگ پولیشی تولید کرد اما رنگ پولیشی  قیمت بالاتری نسبت به وکیوم دارد، همچنین دیگر عوامل گران تر بودن کابینت های رنگ پولیشی نسبت به کابینت های وکیوم وقت گیر بودن پاشش رنگ پولیشی، قیمت آن ، ایزوله بودن محیط رنگ کاری و تراز کردن درب ها است.

 

نحوه اجرا رنگ پولیشی بر روی درب کابینت

ماده خمیری پولیش ابتدا با اضافه کردن حلالی نظیر تینرروغنی رقیق شده وبه صورت مایع درمی آید.

استفاده واجرا رنگ پولیشی از بالاترین فنون در رشته نقاشی به حساب می آید .و مراحلی حساس و سختی را دارد.

بعد از تبدیل کردن خمیر پولیش به مایع رنگ پولیش رنگ را با پیسوله به سطح کار میپاشند استفاده از سطحی کاملا تراز برای انجام عملیات پاشیدن رنگ ضروری است چرا که رنگ کار بعد ازپاشیدن رنگ در مرحله اول رنگ را بعد از خشک شدن با سمباده ای نرم۴۰۰ و سپس ۶۰۰ ساب میزند وبعد دوباره عملیات پاشیدن رنگ را برای دومین بار انجام میدهد دوباره رنگ را ساب میزند و این کار را تا ۴ مرحله انجام میدهد به طوری که ضخامتی نزدیک به ۳ میل به قطر سطح اضافه میشود یعنی سطح یک ام دی اف خام که ۱۶ میل قطر دارد بعد از پاشیدن رنگ پولیش ضخامت ام دی اف به ۱۸ تا ۱۹ میل میرسد و یک سطح مثل یک شیشه ۳ میل بر روی نما و درب ها ظاهر میشود که به شدت مدرن است، اگر از ابتدا رنگ کار ام دی اف را در یک سطح تراز نگذارد قطر های ۴ طرف ام دی اف با هم اختلاف پیدا میکنند و بعد از نصب درب یک کابینت‌رنگ‌پولیشی درب ها به اندازه ۲ تا ۳ میل پله میشوند وسبک زیبای مدرن کابینت‌رنگ‌پولیشی را خراب میکنند .

 

مزیت های کابینت های رنگ پولیشی

از مزیت های مقاومتی استفاده از رنگ پولیشی میتوان به این نکات اشاره کرد که ابتدا ضخامت ورق های ما ۲ تا ۳ میل اضافه شده و این باعث میشود که ورق ما محکم تر از قبل شود و در قسمت هایی که یک ام دی اف ساده بعد از مدتی دچار تاب میشود این سبک از کار اصلا دچار تاب نمیشود حتی اگر ما بخواهیم با ایجاد فشار به ورق کمی آن را خم کنیم ورق هایی که رنگ پولیش خرده اند تحت هیچ عنوان تحت فشار تاب نمی افتند .

مقاوم تر بودن در اثر ضربه احتمالی یکی دیگر از مزیت های استفاده از رنگ پولیش است به طوری که بر اثر ضربه سطح صاف رنگ پولیشی دچار فرو رفتگی نمیشود چرا که خمیر پولیش بعد از صفت شدن مانند یک چشپ سفت عمل میکند و به هیچ عنوان فرو رفتگی بعد از ضربه اتفاق نمی افتد.

 

ضد آب شدن ورقهایی که با استفاده از فناوری ماده پولیش رنگ شده اند دیگر مزیت استفاده از این نوع کابینت است رنگ پولیش سطح را با ضخامت زیادی میپوشاند و و هم زمان با رنگ سطح لبه های کار هم رنگ میشوند در دیگر سبک های کابینت به جز سبک کابینت چوب طبیعی و کابینت ممبران و کابینت روکش چوب لبه های کار پی وی سی میشوند.

اما در سبک کابینت‌رنگ‌پولیشی همه لبه های کار رنگ پولیش میخورند و به نوعی دور تا دور کار را ماده پولیش بقل میکند و اینگونه از نفوذ اب به درون خود جلو گیری میکند.

استفاده از یک رنگکار بسیار ماهر در این نوع از سبک کابینت بسیار ضروری و حاعز اهمیت است .

استاد رنگ کار بعد از اینکه ۴ مرحله رنگ پولیش را اجرا کرد سطح را ساب میزند این بار با استفاده از سابی به نرمی پارچه کارا با دقت بیشتری ساب میزندو بعد با استفاده از نمد یا نوعی پنبه مخصوص سطح پنبه را چرب کرده و سطح را با نمد پولیش میکند این مرحله از کار در سبک کابینت رنگ پولیش مهم ترین مرحله ساخت کابینت رنگ پولیش است چرا که بعد از اتمام این مرحله کار رنگ تمام میشود و گویی که انگار سطح دارای یک لایه شیشه است یعنی در دید ما انگار سطح سفید ام دی اف را شیشه انداخته ایم در حالی که اینطور نیست رنگ پولیش خود را مانند شیشه روی سطح درب نشان میدهد هر چه در دید ما عمق این شیشه بیشتر به نظر برسد کیفیت انجام عملیات رنگ پولیشی بیشتر بوده است .

حال اگر هنگام پولیش کرئن کار به وسیله نمد استاد کار دچار لغزش در دست بشود نا هموار بودن سطح در انعکاسی که از محیط به ما میدهد دچار لغزش بوده و کیفیت کار را پایین می اورد.

اگر بخواهیم بیشتر کابینت رنگ پولیش را معرفی کنیم میتوانیم بگوییم همان کابینت انزو است بدون روکش وکیوم،با این تفاوت که در سبک انزو کار به صورت سبک کلاسیک است اما کابینت‌رنگ‌پولیشی به سبک مدرن اجرا میشود اما تفاوت های چشم گیر دیگری هم دارد مثل تلفیق متریال شما میتوانید در این سبک یعنی کابینت‌رنگ‌پولیشی از چوب طبیعی استفاده کنید یا از استیل استفاده کنید که خوب به سبک مینشیند برعکس کابینت انزو به صورت یک دست و یک رنگ است به صورت کلاسیک کار میشود اما تلفیق در انزو جواب نمیدهد و فقط کار بآید یک دست و یک رنگ باشد.

کابینت رنگ پولیشی تصویر ششم

از زیبایی های سبک کابینت رنگ پولیش این است که میتوانیم بگوییم در ابتدا کابینت‌رنگ‌پولیشی یک سبک مدرن است و اولین قانونی که سبک مدرن دارد سادگی است اما این سادگی باید به نوعی چشمگیر باشد تا سلیقه ها را به خود جذب کند خوب رنگ پولیش یک رنگ نیست بلکه یک متریال شناخته میشود حال این متریال میتواند سلیقه ها را راضی کرده و قانون سبک مدرن را رعایت کرده و یک حجم ساده را به شدت چشمگیر کند و لذت بخش باشد.

"درب

 

کابینت های رنگ پولیشی امروزی :

امروزه با پیشرفت صنعت دیزاین نمونه ها ی دیگری از فناوری رنگ پولیش به وجود امده است به طوری که میتوان زیر سطح شیشه ای شفاف رنگ پولیش از شکل ها یا اجسامی باریک استفاده کرد مثلا در این نوع از کار ابتدا سطح ام دی اف را به اندازه یا فرمی که قبلا طراحی شده میتراشند و مقداری سنگ ریزه به درون قسمت تراش خرده میریزند و بعد عملیات رنگ پولیش را انجام میدهند اتمام کار به گونه ای است که انگار ما درب یا درب هایی داریم به شدت براق و شیشه ای که درون شیشه به طرز زیبایی مقداری سنگ و جود دارد و یا استفاده از چوب های باریک بامبو به جای سنگ یا استفاده از نوعی گیاه هر چیزی که بخواهیم و با مشورت با کارشناسان گروه دکوراسیون و کابینت گریت مطمئن شویم که زیبا جلوه میکند.

استفاده از این کار در برخی از سطح های کابینت‌رنگ‌پولیشی میتواند برای مشتریانی که خواستار خاص بودن هستند چشمگیر باشد.

در واقع استفاده از این فرایند میتواند کابینت ما را به شدت مدرن جلوه دهد .در استفاده از این فرایند بیشتر مشتریان صفحه های روی کابینت را به این شکل سفارش میدهند تصور کنید کابینت رنگ پولیشی شما در قسمت صفحه رویی کانتردارای سطحی شیشه ای است که مقدار زیادی سنگ یا مروارید یا هر چیز دیگری در زیر شیشه تزریق شده و حس زیبایی را به ما میدهد .در کل سبک کابینت رنگ پولیشی مناسب افرادی است که به شدت به دنبال کاری مدرن و براق هستند  

شرکت دکوراسیون و کابینت گریت با بیش از ۱۵ سال سابقه در صنعت کابینت و دکوراسیون داخلی به شما این اطمینان را میدهد که در اجرای این سبک از کابینت از رقبای خود پیشی گرفته و در بازار چوب ایران کابینت و میزهایی تولید میکند که سطح کاملا پولیشی دارند و قادر به تزریق اجسام به درون رنگ پولیشی در تولید این محصولات را دارد.

 

رفع پوسیدگی در کابینت رنگ پولیشی

 

در مورد کابینت پولیشی اطلاعات کافی ندارید؟

یکی از مهمترین قسمت های خانه آشپزخانه میباشد و مهمترین قسمت آشپزخانه کابینت های آن است که می تواند در خانه بسیار تاثیرگذار باشد و آن را زیباتر و شیک تر جلوه دهد.

کابینت پولیشی یک از انواع کابینت ها می باشد که در ایران تولید می شود.

کابینت پولیشی

کابینت پولیشی

با اینکه این کابینا از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد اما طرفدار های خودش را دارد و اکثرا مورد توجه همه قرار گرفته است.

 ما با نوشتن این مقاله قصد داریم شما را با کابینت های مختلف آشنا کنیم تا انتخاب برای شما سخت نشود و از همه چیز باخبر شوید؛ با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب کابینت پولیشی آشنا شوید

 

واقعا کابینت پولیشی در شرکت های کابینت چیست؟

به کابینتی که جنس بدنه آن از رنگ پولیش ساخته شده است و رنگهای اش مانند شیشه هایی به ضخامت چندسانت باشد که بر روی بدنه کابینت قرار گرفته است کابینت پولیشی می گویند.

این نوع کابینت در دسته کابینت های نئوکلاسیک می باشد

 شما می توانید با توجه به دیزاین و دکوراسیون خانه خود طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید

تا جلوه بیشتری به خانه تان به در حد و آن را زیباتر کند.

کابینت

کابینت

شرکت zentique برای اولین بار در آمریکا کابینت نئوکلاسیک را تولید کرد؛ و توسط واردکنندگان ایتالیایی وارد ایران شد.

 به دلیل اینکه قیمت این کابینت بسیار بالا بود تولیدکنندگان ایرانی برای تولید کردن این نوع کابینت در ایران اقدام کردند.

 

پولیش در کابینت چیست؟

 پولیش یک نوع مایع خمیری و اسپری شکل است که از آن روی سطوح استفاده میکنند و تمام الودگی ها را از ستوح فلزی،پلاستیکی،چوبی و شیشه پاک می کند.

این مایع از خراب شدن و از بین رفتن سطحی جلوگیری می کند و باعث درخشندگی می شود.

به دلیل اینکه پولیش مواد ساینده دارد مانند سمباده عمل می کند.

 

مزایا و معایب کابینت پولیشی

همان طور که هر کاری نیست در هر آشپزخانه‌ای از مزایا و معایبی برخوردار است؛کابینت پولیشی هم مزایا و معایب خودش را دارد.

 

مزایا کابینت پولیشی

به دلیل اینکه خمیر پولیشی بعد از اینکه خشک شد مانند چسب سفت می شود؛این کابینت بر اثر ضربه نیز دچار فرورفتگی و آسیب نمی شود.

به دلیل اضافه شدن رنگ پولیشی در این کابینت باعث می شود که ضخامت ورقه ها ۲یا۳ میلی متر بیشتر شود برای همین باعث می شود که بسیار محکم تر از قبل باشند و به هیچ عنوان دچار تاپ نشوند.

به دلیل اینکه تمام سطح کابینت را ضخامت زیادی پوشانده است این کابینت در برابر صوت و آب بسیار مقاوم است و اسیب نمیبیند و به هیچ عنوان آب بر کابینت جذب نمی شود و نفوذ نمیکند.

رنگی که در درب بکار رفته در لبه تمام سطوح های کابینت استفاده می شود؛ درب و لبه یک رنگ می باشد.

به دلیل اینکه کابینت سفید است باعث خطای دید می شود شما آشپزخانه را وسیع تر و جادارتر ملاحظه می کنید و این یکی از ویژگی های مهم این کابینت است.

کابینت پولیشی در هر نوع آب و هوایی سازگار نمی باشد.

 

معایب کابینت پولیشی

و اینکه ضخامت پوشش کابینت پولیشی مقاومت بالایی دارد اما باید بدانید که این کابینت در برابر اجسام تیز اسیب پذیر می باشند.

اگر سازنده در کار شما هر نباشد نمی‌تواند کاری کند که آن طرحی که مد نظر شماست را بسازد و ممکن از نتیجه کار را مطلوب نباشد.

 

قیمت کابینت پولیشی

قیمت کابینت پولیشی نسبت به بقیه کابینت های ام دی اف دیگر تقریبا بالاست.

با اینکه قیمت این کابینت بالاست اما وقتی شما نتیجه نهایی را به چشم خود ببینید قطعاً نظر شما را جلب می کند.

 

 

“با گریت بدرخشید”

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.