کابینت انزو

 

کابینت انزو چیست؟

 

 

کابینت انزو برای اولین بار توسط شرکت Zentique آمریکا در نیوجرسی تولید و روانه بازار شد در واقع انزو نام برند این شرکت است که فقط به محصول تولیدی این شرکت میتوان نام کابینت انزو را استفاده کرد و کابینت های انزو تولیدی سایر شرکت ها برگرفته از محصولات این شرکت میباشد و میتوان اسم طرح انزو نام برد، چونکه تمامی کابینت های تولیدی سایر شرکت ها تولید شده توسط شرکت Zentique نیست و توسط سازندگان ایرانی ساخته شده است پس بهتر است به جای استفاده از کابینت‌انزو از کابینت طرح انزو استفاده شود.

هماهنطور که قبلا هم توضیح داده شده تفاوت تمامی کابینت ها در جنس در و نمای آن کابینت هست و فضاهای داخلی کابینت (یونیت ها) در تمامی انواع کابینت یکسان است و یونیت های داخلی تماما از mdf با روکش سفید که به ورق های سفید صابونی هم در بازار شناخته شده است این مطلب در طراحی و تولید کابینت های انزو مستثنی نیست.

ولی چه نوع از کابینت را میتوان انزو نام برد

در واقع کابینت‌انزو ترکیبی از کابینت ممبران با روکش وکیوم و نماهای cnc نشده با روکش وکیوم هست که رنگ نما و درب به رنگ سفید براق میباشد قطعا این سوال پیش می آید که چه تفاوتی بین کابینت‌انزو و کابینت های ممبران پرس وکیوم هست در ادامه به تفاوت های کابینت‌انزو با کابینت های ممبران میپردازیم.

کابینت پولیشی

کابینت های انزو همواره با تراش درب ها به صورت کاهشی در کناره های درب و تراش های دایره ای در مرکز درب ها تولید میشود اگر به جای وکیوم از رنگ پولیش استفاده شود به این نوع کابیت ها، کابینت های انزو رنگ پولیشی یا کابینت پولیشی میگویند

 رایگان

 

قبل از بیان تفاوت ها دانستن این نکته لازم است

تمامی کابینت ها از ورق های خام ۱۶ میل با روکش های متفاوت ساخته شده است برای مثال کابینت های mdf از ورق ۱۶ میل خام با پرس روکش مات تولید میشود و کابینت های هایگلاس از ورق ۱۶ میل با روکش های براق و کابینت های ممبران از ورق ۱۶ میل خام cnc شده و پرس روکش های وکیوم تولید میشوند در ادامه ۵ تفاوت کابینت های انزو با کابینت های ممبران (پرس وکیوم) بیان میشود.

 

تفاوت اول کابینت های انزو با کابینت های ممبران:

تفاوت ضخامت ورق به کار رفته : در کابینت های mdf  یا هایگلس یا ممبران از ورق های ام دی اف ۱۶ میل استفاده میشود در صورتی که برای تولید کابینت های با نام انزو از ورق های با ضخامت ۲۵ میل  استفاده میشود.

ورق ۲۵ میل خام برای تولید درب کابینت رنگ پولیشی

 

تفاوت دوم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

تفاوت ضخامت روکش وکیوم به کار رفته در کابینت‌انزو با کابینت های ممبران (پرس وکیوم)

ضخامت روکش در کابینت های انزو بیشتر از کابینت های وکیوم است دلیل آن به دلیل جنس روکش به کار رفته در کابینت های انزو است

کابینت های انزو روکش های ضخیم تری نسبت به کابینت های ممبران دارد

 

تفاوت سوم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

در کابینت های انزو چهار طرف درب ها توسط دستگاه cnc تراش میخورد به طوری که قطر درب ها روند کاهش ضخامت دارند که این کار باعث زیبایی و شکل منحنی به نمای کابینت‌انزو را میدهد.

تراش درب های کابینت‌انزو باعث زیبایی وصف ناپذیری در این نوع کابینت ها میشود

 رایگان

 

 

تفاوت چهارم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

در کابینت های انزو رنگ نما و درب ها معمولا سفید یا شیری هستند که جنس وکیوم آن ها براق هست در واقع به طور محاوره ای کابینت‌انزو ترکیب کابینت های وکیوم با روکش براق مثل کابینت های هایگلاس به رنگ سفید است این درحالی است که کابینت های ممبران وکیوم دارای تنوع رنگ بسیار زیادی هستند.

رنگ سفید در کابینت های انزو به طرز چشمگیری زیباست و باعث ست شدن تمامی لوازم با هر ترکیب رنگی با این کابینت ها میشود همچنین به دلیل براق بودن آن باعث بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه شما میشود همچنین به دلیل براقیت سطح روکش به کار رفته در کابینت های انزو تمیز کاری این نوع کابینت ها به مراتب راحت تر از کابینت های ممبران است.

 

تفاوت پنجم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

قیمت کابینت‌های‌انزو به مراتب بیشتر از کابینت های ممبران است دلیل آن را موارد بالا به آن ها اشاره شد جنس ورق ضخامت درب ها و تراش نما و درب از مهمترین عوامل اختلاف قیمت بین کابینت‌های‌انزو و ممبران است.

و اما اگر شما از طرفداران کابینت های ممبران و هایگلاس هستید یا دوستدار کابینت های کلاسیک سنتی هستید و درخشیدن نمای کابینت ها برای شما مهم است بهترین انتخاب برای شما کابینت های انزو است که به طرز کلاسیک واری میدرخشند.

کابینت پولیشی

کابینت‌ا‌نزو رنگ پولیشی در این نوع کابینت ها بعد از سی ان سی درب ها جنس نما وکیوم نمیشود و به واسطه رنگ پولیشی به رنگ سفید براق رنگ میشود، درخشش رنگ پولیشی همانند شیشه ای با ضخامت ۳ میل است.

تفاوت کابینت های انزو و رنگ پولیشی

شاید در کنار نام کابینت های انزو کابینت رنگ پولیشی هم شنیده باشید، کابینت های رنگ پولیشی همان کابینت های انزو هستند با این تفاوت که کابینت‌های‌انزو پس از CNC با دستگاه پرس وکیوم روکش های آن وکیوم میشود اما کابینت های رنگ پولیشی پس از CNC با رنگ های پلی اورتان پولیش شده و سطح آن به طور عجیبی براق میشود براقیت سطوح کابینت های رنگ پولیشی همانند آیینه هست.

 

کابینت پولیشی

کابینت‌انزو به خودی خود با روکش وکیوم تولید میشود این در حالی است که میتوان با رنگ پولیشی هر نوع ام دی اف خامی را تولید کرد اما با توجه به هزینه بر بودن رنگ پولیشی رنگ کاری بیشتر در کابینت‌های‌انزو انجام میشود.


کابینت پولیش یا پولیشی به همراه سنگ کورین تراش درب های کابینت‌های‌انزو در گوشه ها به صورت کاهش ضخامت درب و برای کابینت بالا هود علاوه بر تراش های کاهش ضخامت در وسط درب تراشی دایره ای شکل ایجاد میشود.

جمع بندی:

گروه کابینت و دکوراسیون گریت یکی از تولید کنندگان بزرگ با طراحی های خاص و چشمگیر پیشرو در تولید کابینت‌های‌انزو(انزو وکیوم، انزو رنگ پولیش)  است پس اگر قصد دارید محل خود را کابینت کنید از طریق فرم رایگان یا از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید.

 

 رایگان

با گریت بدرخشید

 

 
 
 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۵۷۵۴۹۲۱ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code