کابینت لوکس لاکچری جواهر

کابینت جواهر – کابینت لوکس لاکچری و خاص

 


تمایل به خاص و متفاوت بودن یک خصوصیت اخلاقیست که ممکن است در وجود برخی از ما وجود داشته باشد . بعضی از انسان ها تمایل دارند از لحاظ ظاهر در همه زمینه ها ( مثل لباس ، خودرو ، چیدمان منزل و … ) متفاوت باشند . در ماه های اخیر از جانب برخی مشتریان ما درخواست یک نوع کابینت آشپزخانه لوکس میشد . نوعی کابینت آشپزخانه که از نظر سبک و طراحی با آنچه در نمایشگاه های مختلف دیده میشود متفاوت باشد .
بنابراین ما در گروه کابینت و دکوراسیون گریت تصمیم بر این گرفتیم نوعی کابینت لوکس را طراحی کنیم که قبل از این توسط هیچ یک از مجریان دکوراسیون داخلی اجرا نگردیده است ؛ در این مقاله قصد داریم تا کابینت  آشپزخانه جواهر را به شما معرفی کنیم

ایده اصلی در کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 5

ایده اولیه کابینت لوکس جواهر

ایده اصلی این طرح از تلفیق دو سبک کابینت مدرن و کابینت کلاسیک شکل گرفت ، در گام اول تصمیم گرفته شد تا یک فضای متفاوت و جدید برای اجاق گاز و محیط اطرافش طراحی کنیم ، و در ادامه با شکل گیری المان های اصلی و تعمیم آن به طرح کلی برسیم .

 

ستون ها در کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 11

ستون های خاص کابیت لوکس جواهر با چوب طبیعی بلوط که پس از گرفتن جان چوب (جهت جلوگیری از تاب برداشتن) توسط دستگاه سی ان سی میشود برای ساخت این ستون باید از چوب خشک کن رفته استفاده شود


در نقطه عطف تصویر یک طرح کلاسیک که توسط ستون ها و گل های برجسته به رنگ طلایی آراسته شده اند را مشاهده میکنید. اما نقطه قوت این کابینت لوکس و لاکچری قسمت کلاسیک طرح بیشتر از هر چیزی نوع رنگ آمیزی کابینت است که مطمئنا در هیچ نوع کابینت دیگری به چشم شما نخورده است . متریالی که برای این قسمت در نظر گرفته شده است روکش چوب بلوط با رنگ های پتینه طلایی میباشد که در نهایت با تکنیک خاصی رنگ آمیزی میشود و شکل نهایی کار را مطابق تصویر رو به رو در میاورد .

در خصوص ستون های اجرا شده در طرح آنچه که تفاوت این طرح با سایر کابینت کلاسیک میباشد نوع حکاکی های روی آن است که کامل کننده یک کابینت لوکس میباشد . در تصویر زیر به نوع حکاکی روی ستون ها و طرح برجسته روی درب ها دقت کنید تا زیبایی منحصر به فرد این کابینت خاص را بیشتر احساس کنید .درب و نما در کابینت لوکس جواهر


همچنین نکته دیگری که در این کابینت لوکس است قسمت از طرح را متمایز میکند نوع برش درب کشوهای زیر گاز میباشد ، که در اینجا دیگر خبری از خط های صاف و افقی نیست و الگوی برش اشکال هندسی جدیدی را در این کابینت لاکچری خلق کرده است .
دیگر پارامتر شاخص این طرح ، رنگ سفید کابینت است که در محیط قسمت کلاسیک اجرا میگردد و نمای یک کابینت لوکس را ارائه میکند. رنگ سفید نوعی کابینت انزو با رنگ پولیش است که بر روی mdf خام اجرا میگردد ، البته اگر به خوبی به عکس نگاه کنید محیط درب های سفید کاملا ابزار خورده اند و بعد از آن رنگ آمیزی شده اند ، فرآیند رنگ پولیشی اگر به درستی اجرا گردد بسیار فرآیند سخت و زمانبری است که تخصص استادکاران رنگ آمیزی گروه کابینت و دکوراسیون گریت میباشد.

 

سینک در کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 16

ایده سینک روی جزیره در کابینت لوکس جواهر


در ادامه نوبت به جانمایی سینک رسید که در ابتدا تصمیم بر این شده که سینک را به صورت جزیره طراحی کنیم ، جزیره یا کابینت کانتر در کابینت خاص جواهر کاملا متمایز با آنچه در گذشته دیده اید میباشد . ابزار اجرا شده روی نمای کانتر یک طرح هندسی است که از طرح های دیگر کپی نشده است و دقیقا برای کابینت جواهر طراحی گردیده است .

ماشین لباسشویی و ظرفشویی کابینت لوکس جواهر


نکته دیگری که در خصوص کابینت آشپزخانه جواهر در نظر گرفته شده است ، عدم حضور ماشین های لباسشویی و ظرف شویی در نمای آشپزخانه میباشد ، دلیل این موضوع این است که برای یک دست شدن محیط آشپزخانه از یونیت، برای قراردادن ماشین لباسشویی و ظرفشویی در نظر گرفته شده است، حسن این کار یک دست بودن فضای آشپزخانه و کثیف نشدن ماشین لباسشویی و ظرفشویی است ، اما در خانه های بزرگ که عموما آشپزخانه کثیف هم دارند بهتر است ماشین لباسشویی و ظرفشویی در این محل تعبیه شود (همانطور که در تصویر بالا میبینید)سینک کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 12

سینک در کابینت لوکس جواهر با درب های متفاوت


تصاویری که قبل تر در قسمت های بالا مشاهده نمودید ایده اولیه طرح جواهر بود ، بعد از طراحی ایده اولیه و معرفی این طرح به مشتری که یک کابینت آشپزخانه لوکس درخواست نموده بود و استقبال ایشان از این طرح ، کابینت جواهر به مرحله طراحی اجرایی رسید که در ادامه به جزئیات بیشتر این طرح خواهیم پرداخت .
برای طراحی سینک میتوانستیم به دو روش عمل کنیم ، روش اول سینک جزیره بود ولی به دلیل دوباره کاری های تاسیساتی از آن صرف نظر کردیم و تصمیم گرفتیم از اصل تقارن استفاده کنیم و همانطور که مشاهده میکنید المان های محیط سینک همانند قسمت اجاق گاز از تلفیق طرح کلاسیک مرکزی و کابینت سفید رنگ محیطی تشکیل شده اند که تقارن و تکرار این المان ها موجب ایجاد یک آشپزخانه لوکس گردیده است .

 

صفحه روی کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 17

صفحه سنگ طبیعی امپرادور دارک کابینت خاص جواهر


یکی از عناصری که فوق العاده بر نمای تمام شده کابینت آشپزخانه تاثیر گذار است ، صفحه روی کابینت جواهر است که همچنان که در مطالب گذشته ذکر گردیده برای این قسمت میتوان از متریال های مختلفی استفاده نمود . صفحه روی کار در کابینت جواهر نوعی سنگ مرمریت به نام امپرادور دارک میباشد که از دسته سنگ های طبیعی میباشد و به دلیل رگه های نامنظم و تنوع رنگ آن همچنین سایز های تولید شده در کارخانه گزینه مناسبی برای پوشش این کابینت لوکس میباشد که جلوه و زیبایی این آشپزخانه را دو چندان مینماید . علاوه بر این ابزار استفاده شده در لبه های سنگ در بالای سینک و گاز ، همچنین ابزار ایجاد شده برای صفحه روی کانتر نوعی ابزار است که با ظرافت بالاست که به زیبایی این کابینت آشپزخانه خاص افزوده است .

 

یراق آلات کابینت لوکس جواهر

کابینت لوکس لاکچری خاص 14

یراق آلات بلوم اتریشی کابینت لوکس جواهر

نمایی دیگر از کابینت خاص جواهر


با توجه به هزینه بالایی که برای فرآیند ساخت کابینت لوکس جواهر صرف میشود شایسته است که در زمینه یراق آلات از بهترین یراق آلات موجود در بازار استفاده شود ، برای این منظور ما یراق آلات شرکت بلوم اتریش برای این کابینت لوکس در نظر گرفتیم ، در تصویر پایین قسمتی از نمای داخلی کابینت را مشاهده میکنید به علاوه نکته ای که در تصویر پایین مشاهد میکنید استفاده بهینه از فضای پشت ستون هاست ، که علاوه بر زیبایی اصل بهینه سازی از فضای موجود نیز رعایت گردیده و فضای پشت ستون ها به عنوان اکسسوری مورد استفاده قرار گرفته است .


در ادامه به بررسی طرح جواهر از زوایای مختلف میپردازیم .

سینک کابینت خاص جواهر

سینک کابینت خاص جواهر

نمای روبرو کابینت لوکس جواهر

نمای روبرو کابینت لوکس جواهر

مطبخ در کابینت لوکس لاکچری جواهر

مطبخ در کابینت لاکچری جواهر

جزیره کابینت لوکس جواهر همچنین در این نما از پتینه کاری بیشتری روی چوب بلوط استفاده شده است

جزیره کابینت لوکس جواهر همچنین در این نما از پتینه کاری بیشتری روی چوب بلوط استفاده شده است


در پایان این مقاله خواهان یادآوری این موضوع هستیم که اجرای تخصصی طرح های مختلف و کابینت های خاص در توان هر کارگاه کابینت سازی نیست ، اما گروه کابینت و دکوراسیون گریت با بهره گیری از طراحان زبده و نجاران ماهر مدعی اجرای طرح های منحصر به فرد در عرصه کابینت آشپزخانه لوکس و دکوراسیون داخلی میباشد ، در آینده طرح های بیشتری از آشپزخانه های لاکچری و کابینت های خاص به شما همراهان عزیز معرفی خواهیم کرد.

جهت درخواست مشاوره و اعزام کارشناس به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند


درخواست مشاوره ، بازدید و ارائه پنل را دارم