یکی از وسایلی که امروزه می توانید در بیشتر خانه ها آن را بیابید، تخت خواب کلاسیک است، امروزه بسیاری از مردم برای پیاده کردن سلیقه خود به دنیال سازندگان تخت خواب هستند تا علاوه بر اقتصادی تر کردن قیمت تخت خواب کلاسیک مورد نظرشان، به آن چه که ایده آلشان است برسند. تخت خواب یکی از مهم ترین وسایلی است که وقتی زن و شوهری به خانه خود می روند، آن را جزو مهم ترین آیتم های لیست خود قرار می دهند. تهیه کردن یک تخت خواب مناسب با قد و وزن شما و همچنین شرایط جسمی شما، کاری بسیار مهم است و باید برای آن وقت کافی بگذارید.

تخت خواب ها انواع بسیار مختلفی دارند که آن ها به دسته های زیادی تقسیم بندی می کند.

قیمت تخت خواب کلاسیک

زمانی که می خواهیم برای خانه خود تخت خواب کلاسیک انتخاب کنیم، اولین نکته ای که توجه ما به آن جلب می شود قیمت تخت خواب است. استفاده از تخت خواب های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را بر دوش ما قرار دهد. شما می توانید با بررسی کردن انواع تخت خواب های کلاسیک مختلف و همچنین قیمت آن ها، بهترین تخت خواب کلاسیک را انتخاب کرده و با توجه به بودجه خود طراحی و ساخت آن تخت را به ما بسپارید.

حال می خواهیم برخی از تخت هایی که محبوبیت بیشتر در میان افراد مختلف دارند را به شما معرفی کنیم.

زمانی که می خواهیم تخت خوابی تهیه کنیم، قیمت آن بر حسب متری x تومان بررسی می شود. متری x تومان به معنای یک متر چوبی است که در ساخت ان تخت به کار می رود که قیمت آن x تومان است. بسته به انواع چوب ها این قیمت کم یا زیاد خواهد شد. مثلا چوب گردو و یا آبنوس قیمت بیشتری دارند و یا اگر حکاکی یا تزئینات خاصی مد نظر شما باشد به طبع مبلغ به ازای هر متر افزایش خواهد یافت.

خوب است بیش از صحبت و توضیحات بیشتر درمورد تخت خواب کلاسیک، اهمیت تخت خواب و فواید آن را به دقت بررسی کنیم:

اهمیت تخت خواب

اتاق های خواب برای هدفی خاص ساخته شده اند تا بتوانند خواب و استراحت را تسهیل کنند. محیط یک اتاق خواب باید به اندازه کافی برای یک خواب شبانه کافی و سالم مساعد باشد. برای اطمینان از اینکه هر شب به خواب خوبی خواهید رسید ، باید محیط خواب خود را ایمن ، راحت و جذاب نگه دارید.

در حالی که بسیاری از افراد به تشک های خود توجه زیادی ندارند ، اما در واقع این قطعه ای از وسایل ضروری خواب در اتاق خواب شما است که می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد.

برای متقاعد کردن ، نگاهی به برخی از مزایای داشتن تشک و تخت خواب خوب برای خوابیدن بیندازید:

1. خواب مناسب و کافی خواهید داشت

زمانی که شما یک تخت خواب خوب به همراه یک تشک مناسب بدن خود دارد، شاید در کوتاه مدت متوجه آثار مثبت آن نشوید، اما در طولانی مدت، بدن شما احساس خشتگی نخواهد کرد و هنگام شب خواب خوبی را تجربه خواهید کرد.

داشتن یک تخت خواب خوب می تواند شب های آرامی را برای شما فراهم آورد تا بتوانید بیشترین بازدهی را در هنگام خواب در بدن خود تجربه کنید. خواب خوب می تواند به شما در فعالیت های روزانه تان کمک کند و باعث شود انرژی بیشتر و بهتری برای انجام کارهای روزمره خود داشته باشید. بنابراین اهمیت دادن به مسئله ی انتخاب تخت خواب مناسب به همراه یک تشک خوب می تواند هم بر خواب شب شما و هم بر فعالیت های روزانه شما تاثیر مستقیمی داشته باشد.

تخت خواب

2. فرم و حالت بدن شما در بهترین شرایط قرار می گیرد

افراد در موقعیت های مختلف خواب می خوابند و حتی ممکن است حتی از آن آگاهی نداشته باشند. با داشتن نه تنها یک تشک خوب بلکه یک تشک مناسب ، می توانید فرم و حالت خود را حفظ یا بهبود بخشید. اگر هر شب وضعیت خواب مداوم دارید ، باید تشکی مناسب داشته باشید که فرم و حالت مناسب را تقویت کند.

به عنوان مثال ، خواب های جانبی بیشتر مستعد درد کمر هستند زیرا موقعیت خواب جنینی آن ها باعث فشار بر پشت و گردن می شود. همچنین می تواند به بازوها و شانه ها فشار وارد کند زیرا روی تشک فشار داده می شود و جریان خون را محدود می کند. اگر تمایل دارید به پهلو راست بخوابید ، این وضعیت همچنین می تواند به اندام شما فشار وارد کند.

خوشبختانه ، تشک های مموری فوم خواب های کناری را پوشانده اند. پاسخگویی مواد می تواند تراز ستون فقرات را حفظ کند و بالشتک نقاط فشار را فراهم کند. با این حال ، اگر انواع تشک دیگری را انتخاب کنید که مناسب خوابیدن نیست ، ممکن است مفاصل و ستون فقرات شما به خطر بیفتد. بنابراین ، هنگام انتخاب تشک ، وضعیت خواب خود را در نظر بگیرید.

3. سلامت روحی و عاطفی شما را کنترل می کند

داشتن یک تشک بد در واقع می تواند خواب شما را آشفته کند. در ابتدا این فقط می تواند منجر به شبهای بی خوابی شود اما خوابیدن هر شب روی تشک بد ممکن است در نهایت منجر به کمبود خواب شود. گفته شده است که کمبود خواب با پیامدهای مختلف کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط است و این می تواند آسیب زیادی به سلامت روحی و روانی شما وارد کند.

در اینجا برخی از رایج ترین تأثیرات خواب ناکافی نامناسب بر سلامت روحی و روانی شما ذکر شده است:

 • نداشتن وضوح و هوشیاری.
 • باعث بروز عفونت روزانه و خمیازه کشیدن مکرر می شود.
 • نوسانات خلقی و تحریک پذیری را تقویت می کند.
 • شرایط روانی را تشدید می کند ، از جمله اضطراب ، افسردگی ، اختلال دو قطبی و اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD).
 • عملکرد شناختی و عملکرد ضعیف را القا می کند.

با خوابیدن روی یک تشک خوب ، شانس لذت بردن از یک خواب آرام افزایش می یابد و احتمالاً این عواقب سلامتی که در بالا ذکر شد را تجربه نخواهید کرد. با این حال ، توجه داشته باشید که یک تختخواب خوب برای رسیدن به بهترین خواب کافی نیست ، که شما را به نقطه بعدی می رساند.

تخت کلاسیک

یکی دیگر از انواع تخت خواب هایی که نه تنها امروزه، بلکه سال هاست مورد استفاده افراد مختلف قرار می گیرد، تخت کلاسیک است. همه‌ی شما تا به حال تخت خواب کلاسیک را دیده اید اما شاید نام آن برایتان آشنا نباشد.

تخت های کلاسیک اغلب تاج های بزرگی دارند و با رنگ های سنگین و کلاسیک، مانند طلایی و قهوه ای رنگ می شوند. برخی از این تخت های کلاسیک دارای لمسه هایی در قسمت تاج هستند تا زیبایی بیشتری به آن ها ببخشد.

همچنین این تخت ها از چوب های محکمی مانند چوب گردو و آبنوس ساخته می شوند. اما شما می توانید چوب آن را به دلخواه خود انتخاب کنید.

اما بهترین چوب برای یک تخت خواب کلاسیک چه چوبی است؟ کدام چوب کیفیت بهتری داری و می تواند ظاهر تخت کلاسیک شما را زیباتر جلوه دهد؟ با ما همراه باشید.

یکی از بهترین مواد برای ساخت وسایلی مانند مبلمان و تخت خواب، چوب می باشد. چوب ها انواع مختلفی دارند که از ویژگی های مشترک آن ها می توان به زیبایی، مقاومت و تناسب آن ها با هرگونه دکوراسیون اشاره کرد.

یکی از دلایلی که چوب را در میان افراد مختلف محبوب کرده است، این است که چوب به تعمیر و نگهداری بسیار زیادی نیاز ندارد، فقط کافی است که از آن درست استفاده کنید. همچنین تخته های چوب در صورت شکستن، خط و خش یا سوراخ شدن سطح آن ها، به راحتی تمیز می شوند.

برخی از افراد و سازندگان تخت خواب های کلاسیک، چوب را به دلیل دوام و استحکام بالایی که دارد، دوست دارند و از آن استفاده های مختلفی می کنند.

تخت کلاسیک

چوب ماده ای است که اغلب در طراحی داخلی و نیازهای خاص مبلمان و وسایل چوبی خانه از جمله تخت خواب استفاده می شود. چوب امروزه علاوه بر ایجاد زیبایی و طراوت در خانه، ماده ای است که طبیعت را به خانه وارد می کند بدون اینکه در یک خانه مدرن نامطلوب به نظر برسد. در هنگام انتخاب بهترین چوب برای طراحی تختخواب کلاسیک، 5 نوع اصلی برای چوب وجود دارد که قطعاً باید در نظر داشته باشید:

چوب ماهون

چوب ماهون یکی از محبوب ترین انواع چوب برای کسانی است که به دنبال ساخت یا تهیه فریم های تخت مدرن یا تخت کلاسیک هستند. رنگ غنی از چوب سخت به خودی خود یک تساوی است و اگر با دوام و مقاومت همراه باشد، آن را به عنوان یک جنس عالی در بخش چوب لوکس تبدیل می کند. چوب ماهون واقعی بسته به میزان استفاده و خلوص آن می تواند بسیار گران باشد ، بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، قبل از انتخاب این چوب، خوب فکر کنید.

چوب درخت گردو

چوب گردو به دلیل رنگ و دانه های بافت بسیار زیبا مشهور است. این یک چوب سخت و کاملاً محکم است ، و گزینه خوبی برای مبلمان و تخت خواب های کلاسیک شماست که با گذشت زمان شاهد استفاده منظم از آن خواهید بود. چوب گردو معمولاً قهوه ای شکلاتی است اما سایه های روشن و گرم قهوه ای نیز برای تکمیل دکوراسیون شما موجود است. مسلماً ، گردو در مقایسه با نمونه های روزمره ، کمی نادر است ، اما دوام و قابلیت نگه داشتن آن ، آن را به سرمایه گذاری شایسته تبدیل می کند. علاوه بر آن از قیمت بالاتری برخوردار است که در برابر کیفیت بالایی که دارد کاملا منطقی است

قیمت تخت کلاسیک و چوب درخت بلوط

بلوط به لطف کیفیت ، دوام ، گزینه های دانه و رنگ ، چوب سخت بسیار متنوعی است. چوبی باکیفیت ، در صورت نگهداری صحیح ، حتی در مناطق با کف پا مانند اتاق خواب ، آزمایش می کند. بلوط همچنین به خوبی لک می زند ، به این معنی که می تواند متناسب با دکوراسیون موجود شما سفارشی شود. بهتر است ، یک لاک خوب با موفقیت دانه طبیعی چوب را نمایش می دهد.

چوب رز یا چوب درخت بلسان

از چوب این درخت برای مبلمان و تخت های کلاسیک و البته تخت های مدرن استفاده می شود. این چوب دارای رنگ قرمز واضح و بافتی عالی است که به فضای شما بُعد می بخشد. از Rosewood به طور کلاسیک برای ساخت مبلمان پیچیده استفاده می شود ، بنابراین اگر قاب های تخت خواب با ظرافت طراحی کنید که تحمل سایش زیادی را داشته باشد همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید و استفاده از چوب گل رز بهترین گزینه است. این چوبی نادر است ، که به دلیل مقررات دقیق تجارت ارزش آن بالاتر می رود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که چوب درختی که خریداری می کنید معتبر و اصل بوده و از نظر پایداری و اخلاقی پرورش داده شده است.

قیمت تخت کلاسیک و چوب درخت ساج

چوب ساج بسیار مستحکم و عالی است که برای چندین سال که از آن مراقبت می شود، ماندگار است. رنگ طلایی و قهوه ای چوب ، همراه با دانه های مستقیم ، آن را به یک لذت بصری تبدیل می کند. علاوه بر این ، محتوای روغن طبیعی چوب ساج آن را در برابر موریانه ها و ساس های مزاحم که تمایل دارند مبلمان چوبی را تصاحب کنند ، مقاوم می کند.

تخت کلاسیک

ساخت قاب تخت کلاسیک با استفاده از چوب

در بیشتر جوامع، قاب های تخت با جنس چوب بسیار محبوب هستند. چوب ها به دلیل خدمات بسیار خوبی که به کاربران خود می دهند (از جمله استحکام، زیبایی و احساس طبیعی بودن.) در برابر سایر مواد مثل فلزات، بسیار محبوب تر هستند. از طرفی قیمت تخت کلاسیک با وجود قاب تختی از جنس چوب اقتصادی تر و به صرفه تر خواهد شد.

مهم تر از همه، دسترسی به آن ها نسبتاً آسان است. چوب ها را می توان در گاراژهای الوار که خرده فروشی انواع مختلف چوب دارند، پیدا کرد. به دلیل در دسترس بودن آن ها، نسبت به فریم های تخت فلزی نیز ارزان ترند.

چوب انعطاف پذیری خوبی دارد و به راحتی می توان با کنده کاری دستکاری کرد. بنابراین آن ها طیف گسترده ای از گزینه های یک ظاهر طراحی و اتمام از طراحی ساده تا پیچیده را در اختیار کاربر قرار می دهند. بسته به علاقه کاربر همچنین می تواند رنگی یا سفید باشد. همچنین ، تغییر از یک رنگ به رنگ دیگر در چوب های مختلفی برای تخت کلاسیک، بسیار آسان است زیرا می توانید مستقیماً با استفاده از رنگ معمولی روی چوب نقاشی کنید.

به طور کلی ، چوب ظاهری طبیعی و ارگانیک دارد ، و آن را جذاب تر و مطلوب تر از قاب های تخت فلزی می کند که مصنوعی و کم عمر به نظر می رسند.

چوب جزئیات بیشتری دارد که به زیبایی آن کمک می کند. ویژگی هایی مانند دانه و علائم منحصر به فرد مانند گره های چاله ای و رگه های قهوه ای زیبا باعث نشاط و شادابی به ظاهر آن می شود.

چوب بسیار مقاوم است و در نگهداری آن به تلاش بسیار کمی نیاز دارد. دلیل این امر این است که اکثر چوب ها معمولاً با محو شفاف پوشانده می شوند که به راحتی با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز می شوند.

سرانجام ، چوب مانند فرش های دست بافت، هر چه بیشتر از عمرش بگذرد، ظاهریی زیباتر پیدا می کند! چوب با گذشت زمان زیبا تر ، خام تر و طبیعی تر می شود.

 

تخت کلاسیک

با این حال، انواع دیگری از چوب مانند تخته سه لا و تخته فیبر با تراکم متوسط (MDF) وجود دارد که بیشتر پردازش می شوند. آن ها از هر دو چوب سخت یا چوب نرم ساخته می شوند.

برای تعیین اینکه کدام چوب برای قاب تخت خواب مورد نظر شما مناسب است، ویژگی های زیر باید در نظر گرفته شود:

 • کیفیت
 • ماندگاری
 • کارایی / سهولت دستکاری
 • هزینه
 • رنگ
 • جنس
 • ویژگی های منحصر به فرد

 

با این حال چوب یکی از مهم ترین مواد برای ساخت یک تخت خواب کلاسیک است. تخت کلاسیک به دلیل گیرایی و خاص بودن آن ها، باید از مواد خاصی نیز تهیه شوند. استفاد کردن از فکر به عنوان ماده اصلی در تخت کلاسیک می تواند آن رابه یک تخت معمولی با ظاهری نه چندان دلچسب تبدیل کند.

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت تخت کلاسیک

تخت کلاسیک چیست؟

تخت های کلاسیک اغلب تاج های بزرگی دارند و با رنگ های سنگین و کلاسیک، مانند طلایی و قهوه ای رنگ می شوند. برخی از این تخت های کلاسیک دارای لمسه هایی در قسمت تاج هستند تا زیبایی بیشتری به آن ها ببخشد.

تخت کلاسیک از چه چوبی ساخته می شود؟

این تخت ها از چوب های محکمی مانند چوب گردو و آبنوس ساخته می شوند. اما شما می توانید چوب آن را به دلخواه خود انتخاب کنید.

چرا استفاده از چوب برای تخت خواب محبوب است؟

یکی از دلایلی که چوب را در میان افراد مختلف محبوب کرده است، این است که چوب به تعمیر و نگهداری بسیار زیادی نیاز ندارد، فقط کافی است که از آن درست استفاده کنید.

چوب چه مزایایی برای تخت خواب دارد؟

تخته های چوب در صورت شکستن، خط و خش یا سوراخ شدن سطح آن ها، به راحتی تمیز می شوند.

چوب ماهون برای تخت خواب کلاسیک چگونه است؟

اچوب ماهون یکی از محبوب ترین انواع چوب برای کسانی است که به دنبال ساخت یا تهیه فریم های تخت مدرن یا تخت کلاسیک هستند. چوب ماهون واقعی بسته به میزان استفاده و خلوص آن می تواند بسیار گران باشد ، بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، قبل از انتخاب این چوب، خوب فکر کنید.

آیا چوب گردو برای تخت خواب کلاسیک مناسب است؟

چوب گردو به دلیل رنگ و دانه های بافت بسیار زیبا مشهور است. این یک چوب سخت و کاملاً محکم است ، و گزینه خوبی برای مبلمان و تخت خواب های کلاسیک شماست که با گذشت زمان شاهد استفاده منظم از آن خواهید بود.

آیا چوب انعطاف پذیری کافی برای طراحی تخت خواب را دارد؟

چوب انعطاف پذیری خوبی دارد و به راحتی می توان با کنده کاری دستکاری کرد. بنابراین آن ها طیف گسترده ای از گزینه های یک ظاهر طراحی و اتمام از طراحی ساده تا پیچیده را در اختیار کاربر قرار می دهند.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!