کناف و سقف کاذب چیست و هزینه آن چقدر است؟

برای خیلی از ما کناف و سقف کاذب یک عبارت آشناست اما دقیقا نمی دانیم که کناف و سقف کاذب چیست و برای چه کاری استفاده می شود. برای شروع از شما می پرسیم که واقعا چه کسی عاشق یک نمایش کوچک در خانه نیست؟ ما در اینجا دقیقاً در مورد طراحی کناف و سقف کاذب صحبت می کنیم. دوران دیوارها و سقف های ساده و خسته کننده گذشته است. اگر از ما بخواهید به شما این نوید را می دهیم که سقف ها را می توان به یک اثر هنری تبدیل کرد. در حالی که مواد متعددی مانند چوب وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد طرح سقف مورد نظر استفاده کرد، ما قصد داریم به شما بگوییم که چرا سقف های کاذب گچی در حال تغییر نگاه ما به سقف هستند. در ادامه هزینه نصب سقف کاذب و کناف و همچنین محاسبه آن، نحوه استفاده و نکات مهم و تخصصی درمورد آن ها را بیان خواهیم کرد، پس با شرکت بازسازی گریت همراه باشید که با یک مطلب پربار آمده ایم!

کناف و سقف کاذب

کناف و سقف کاذب به دلیل مزایای فراوانی که دارد، پرکاربردترین متریال برای سقف های کاذب می باشد. یکی از این مزایا، خاصیت مقاوم در برابر حرارت این ماده است. این یک هسته غیر قابل احتراق است که حاوی آب ترکیبی شیمیایی (در سولفات کلسیم) است. کناف و سقف کاذب برای مقابله با شرایط گرمای بالا ساخته شده اند و اولین چیزی که هنگام تماس آتش با سقف های گچی اتفاق می افتد این است که آب مانند بخار از آن خارج می شود. حتی پس از از بین رفتن آب، گچ تخته به مقاومت در برابر گرما ادامه می دهد. برای مقاومت حرارتی دکوراسیون داخلی خانه خود می توانید از چندین لایه از این ماده استفاده کنید.

 

محاسبه هزینه کناف و سقف کاذب

هزینه سقف کاذب به نوع سقف و همچنین میزان کار مورد نیاز برای نصب آن بستگی دارد. سقف کاذب یکی از عناصر معماری فضاهای داخلی ساختمان است که دارای دو جنبه عملکردی است. علاوه بر ایجاد عایق هدررفت انرژی و یا عایق صوتی، بهره‌ وری زیبایی و ارزش افزوده‌ آن در دکوراسیون داخلی، باعث استفاده بیشتر این عنصر در فضاهای مسکونی یا تجاری شده است. از این رو برآورد هزینه سقف کاذب امری است که هنگام بازسازی و یا طراحی داخلی فضاها با کاربری های متنوع اهمیت زیادی دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد هزینه سقف کاذب ارائه شده است. نکات جالب توجهی در این زمینه وجود دارد که شاید کمتر کسی از آن اطلاع داشته باشد. در این میان می توان به مواد و مصالح به کار رفته در سقف کاذب اشاره کرد. برای مثال قیمت اجرای سقف کاذب پی وی سی بیشتر از آلومینیومی تمام می شود.

 

قیمت ساخت و اجرای سقف کاذب

هزینه کناف و سقف کاذبنورپردازی سقف کاذب نیز از عوامل مؤثر در برآورد هزینه سقف کاذب محسوب می شود. سهولت و تنوع نورپردازی و یا قراردادن تجهیزات صوتی و امنیتی به طوری که دیگر اختلالی در زیبایی فضا به وجود نیاورد، از دیگر دلایل استفاده از سقف کاذب است. سقف کاذب در مرحله پایان کار ساخت بنا به آن اضافه ‌می‌ شود و محل عبور المان ‌های تاسیساتی و الکتریکی نیز می‌ باشد. هزینه سقف کاذب که در بسیاری از موارد بخشی از پروژه بازسازی و نوسازی فضاهای قدیمی‌تر نیز می ‌تواند باشد، با توجه به نوع سقف تنوع زیادی دارد. قیمت سقف کاذب چوبی و انواع سقف کاذب گچی، فلزات رنگین، پی وی سی، شیشه ای و آهنی، آلومینیومی و کامپوزیت با توجه به شرایط پروژه و اندازه کار و همچنین تعرفه های تعیین شده برآورد می شود.

 

هزینه کناف و سقف کاذب

انواع سقف کاذب وجود دارد و همانطور که گفتیم هزینه سقف کاذب با توجه به نوع آن فرق می کند. برای مثال قیمت سقف کاذب چوبی با قیمت اجرای سقف کاذب پی وی سی یا سقف کاذب کناف متفاوت است. قیمت اجرای سقف کاذب کناف نیز با توجه به تعرفه ها و اندازه و شرایط کار تعیین می شود. کناف رایج ‌ترین نوع سقف کاذب در سال های اخیر است. این سقف کاذب که نامش از روی برند بنیانگذار این نوع سقف برداشته‌ شده از یک بستر یا زیرساخت فلزی گالوانیزه و روکش‌ هایی به صورت صفحات عمدتا گچی و در بعضی موارد سیمانی، ساخته ‌شده ‌است. بعد از بازدید اولیه از پروژه و دریافت اطلاعات کافی، پیمانکار هزینه سقف کاذب کناف را بر اساس معیارهایی تعیین می کند که عبارتند از:

 • ارتفاع کار: هر چه ارتفاع بیشتر باشد، هزینه کناف و سقف کاذب بیشتر خواهد شد.
 • حجم کار: متراژ فضا و حجم کار بیشترین تأثیر را بر روی هزینه کناف و سقف کاذب دارند.
 • نوع کار: هزینه کناف و سقف کاذب برای کارهای انبوه سازی و یا بازسازی با توجه به حجم کار متفاوت است.
 • هدف از اجرا: هزینه کناف و سقف کاذب کناف دکوراتیو تفاوت هایی با نوع پوشاننده آن دارد.
 • ضخامت پانل: ضخامت پانل کناف نیز از عوامل تأثیرگذار بر هزینه سقف کاذب است.
 • مصالح به کار رفته: نوع مصالح به کار رفته نیز در تعیین هزینه کناف و سقف کاذب تأثیر دارد.
 • همچنین از عوامل دیگری که در تخمین هزینه سقف کاذب کناف باید به آن توجه کنیم، هزینه حمل و نقل کناف است.

 

هزینه سقف کاذب رابیتز و اندود

هزینه سقف کاذب رابیتز و اندود هم به شرایط کار بستگی دارد. این یکی از جدیدترین روش ‌های پنهان کردن سیم ‌کشی‌ ها و کانال‌ های کولر است. یک شبکه مفتولی آرماتوربندی کار و روکش گچی روکار این نوع سقف کاذب را تشکیل‌ می ‌دهند.

 

هزینه کناف و سقف کاذب چوبی

قیمت سقف کاذب چوبی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از نوع چوب مورد استفاده گرفته تا سختی کار و عوامل غیر قابل پیش بینی پروژه، لازم است در برآورد قیمت سقف کاذب چوبی نظر گرفته شوند. این نوع سقف کاذب، در دو مرحله ساخته و نصب می‌شود. در مرحله اول یک چارچوب چوبی بر روی اسکلتی از فولاد یا چهارتراش به عنوان قاب یا بستر کار نصب می‌ شود. در مرحله بعدی صفحات و تخته ‌های چوبی که عموما از نوع درختان نراد یا چوب روسی هستند به عنوان رویه کار نهایی نصب و پولیش می‌ شوند و همین موضوع در برآورد هزینه سقف کاذب تأثیرگذار است.

 

قیمت اجرای سقف کاذب آلومینیومی

هزینه سقف کاذب آلومینیومی نسبت به انواع دیگر سقف کاذب کمتر است. شاید به همین دلیل یکی از پرکاربردترین سقف‌ های کاذب در فضاهای تجاری یا کارگاهی محسوب می شود. بستر و اسکلت‌ بندی آلومینیومی را صفحاتی از جنس شیشه، پلکسی گلس و یا پلاستیک همراهی می ‌کند.

 

هزینه کناف و سقف کاذب پی وی سی

بازسازی خانه و آپارتمانقیمت اجرای سقف کاذب پی وی سی نیز مانند انواع دیگر سقف کاذب با تعرفه های خاصی برآورد شده و به عوامل زیادی بستگی دارد. این نوع سقف کاذب با ماده ای به نام پی وی سی ساخته می شود و از پرکاربرد ترین انواع سقف کاذب محسوب می شود. چرا که تنوع رنگی بالایی دارد و امکان ایجاد طرح های متنوع و جذاب به وسیله آن وجود دارد.

 

سقف کاذب چیست؟

به عبارت ساده، سقف کاذب سقفی است که زیر سقف اصلی یک اتاق یا خانه آویزان می شود. معمولاً توسط قاب‌های چوبی یا فلزی آویزان می‌شود و توهمی که از سقف پایین‌تر ایجاد می‌کند، گاهی اوقات با قسمت‌هایی از سقف اصلی نمایش داده می‌شود، به آن لقب «سقف افتاده» داده است. این ها معمولاً در حداقل فاصله 8 اینچ از سقف اصلی نصب می شوند. آنها به اندازه کافی همه کاره هستند تا در خانه هایی با هر اندازه ساخته شوند – همه چیز در مورد هوشمند بودن با اشکال و فضای موجود است.

 

مصالح سقف کاذب محبوب

گچ زاییده کلسیم است و در ساخت سقف های سبک استفاده می شود. آنها معمولاً به شکل تخته هایی هستند که سپس با چارچوب های آهنی یا چوبی از سقف آویزان می شوند و به آن رنگ می زنند. در ادامه تعدادی از انواع کناف و سقف کاذب را با هم مرور خواهیم کرد.

 

گچ سقف کاذب پاریس یا پاپ

ماندگاری طولانی و مقاوم در برابر آب و هوا از ویژگی های اصلی این نوع کناف و سقف کاذب است. این نوع سقف‌ها رایج‌تر است، مخصوصاً به این دلیل که شکل‌دهی و منبع‌سازی کناف و سقف کاذب PoP آسان است. آنها ماندگاری طولانی دارند و حتی در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی عایق هستند.

 

سقف کاذب چوبی

این کناف و سقف کاذب حس گرمی به اتاق شما می بخشد. چوب به دلیل دانه بندی و بافت طبیعی خود بارها به صورت سقفی به دیوار پنجم راه پیدا کرده است. این مقدار کمی گران‌تر است، به همین دلیل است که شما به احتمال زیاد آن را در ساختمان‌های مسکونی در مقایسه با پروژه‌های تجاری در مقیاس بزرگ مشاهده خواهید کرد. از این میان، دو مورد اول معمولاً سقف انتخابی در خانه های ایرانی هستند زیرا بسیار قابل تنظیم هستند.

 

هزینه سقف کاذب چگونه محاسبه می شود؟

عوامل متعددی در محاسبه هزینه سقف کاذب به ازای هر فوت مربع دخیل هستند که عبارتند از:

 • طراحی: طراحی سقف کاذب پیچیده تر، هزینه آن بیشتر می شود.
 • اندازه: قیمت برای مساحت سقف بزرگتر پایین است زیرا مواد مورد نیاز را می توان به قیمت عمده به صورت عمده خریداری کرد.
 • کیفیت: اگر به سراغ مواد باکیفیت بروید، گران‌تر است. اما از آنجایی که مواد با کیفیت بالا بادوام هستند، بازگشت سرمایه (ROI) بالاتری دارد.
 • در دسترس بودن: اگر مواد مورد استفاده شما به راحتی در بازار موجود باشد، هزینه های حمل و نقل و تدارکات را می توان کاهش داد.
 • هزینه اضافی: این شامل هزینه تکمیل، اتصالات، برش، روشنایی، تاکید و غیره است.

 

انواع طرح های کناف و سقف کاذب

کناف و سقف کاذب

 

مزایا و معایب سقف کاذب

اگر هنوز در مورد نصب یا عدم نصب کناف و سقف کاذب فکر می کنید، در اینجا چند مزایا و معایب وجود دارد که باید به شما در تصمیم گیری کمک کند:

 

مزایای کناف و سقف کاذب

 • آکوستیک عالی کناف و سقف کاذب: افزودن یک لایه اضافی به سقف اصلی، آکوستیک بهتری ایجاد می کند و آن را به یک طراحی عالی برای اتاق نشیمن، سینمای خانگی و اتاق های AV تبدیل می کند.
 • کناف و سقف کاذب سیم ها را پنهان می کند: سقف کاذب مکان مناسبی برای پنهان کردن سیم ها و لوله ها است. سقف کاذب همچنین می تواند با نور فرو رفته یا مخفی نصب شود.
 • سقف‌های بلند را پایین‌تر می‌آورد: برای فضای عمودی بلند که مبلمان را در یک اتاق کوتوله می‌کند، می‌توانید یک سقف کاذب را برای بازگرداندن نسبت‌ها در نظر بگیرید.
 • اتاق را عایق حرارتی می‌کند: برای خانه‌های مناطق سردتر کشور، این مزیت اتاق‌های عایق‌کننده را به همراه دارد. لایه اضافی یک شکاف بین خود و لایه اصلی ایجاد می کند که هوا را به دام می اندازد و اتاق را خنک می کند. همچنین عملکرد دستگاه های تهویه مطبوع را بهینه می کند. زیرا متراژ مربع را به خنک بودن کاهش می دهد و قبض انرژی را کاهش می دهد.

 

معایب سقف کاذب

 • نصب کناف و سقف کاذب نیاز به دقت کارشناسان دارد: سقف کاذب نیاز به دقت در طراحی، محاسبه و نصب دارد و فقط باید توسط افراد متخصص در محل نصب شود.
 • برای اتاق های با سقف کم ارتفاع امکان پذیر نیست: باید حداقل 8 اینچ از دیوار اصلی فاصله داشته باشد. بنابراین، همیشه توصیه می شود که ارتفاع سقف 11 فوت یا بیشتر باشد. برای خانه های جمع و جور، یک سقف جزئی در گوشه ای از اتاق می تواند این کار را انجام دهد.

 

هزینه کناف و سقف کاذب چقدر است؟

انواع سقف کاذب وجود دارد و هزینه سقف کاذب با توجه به نوع آن فرق می کند. برای مثال قیمت سقف کاذب چوبی با قیمت اجرای سقف کاذب پی وی سی یا سقف کاذب کناف متفاوت است. قیمت اجرای سقف کاذب کناف نیز با توجه به تعرفه ها و اندازه و شرایط کار تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید

استفاده از کناف و سقف کاذب چه مزایایی دارد؟

سقف کاذب یک هسته غیر قابل احتراق است که حاوی آب ترکیبی شیمیایی (در سولفات کلسیم) است. کناف و سقف کاذب برای مقابله با شرایط گرمای بالا ساخته شده اند و اولین چیزی که هنگام تماس آتش با سقف های گچی اتفاق می افتد این است که آب مانند بخار از آن خارج می شود.

آیا سقف کاذب برای من مناسب است؟

اگر شما فردی هستید که در مورد طرح ها بسیار سخت پسند هستید، سقف های گچی بهترین گزینه برای شما هستند.

سقف کاذب چقدر هزینه دارد و نصب آن چقدر طول می کشد؟

هزینه سقف کاذب به عوامل مختلفی مانند مواد، نیروی کار، حمل و نقل و هزینه نصب بستگی دارد. سقف کاذب یک فرآیند 3 مرحله ای شامل قاب بندی، سوار شدن و تکمیل است. در کمتر از 10 روز قابل نصب است.

بهترین شرکت نصاب کناف و سقف کاذب کدام است؟

شرکت بازسازی گریت با بیش از 15 سال تجربه درخشان آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران در تمامی امور ساخت و ساز و بازسازی از جمله کناف و سقف کاذب می باشد.

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!