قیمت تخت کم جا

زمانی که قصد دارید برای خانه ی خود وسایل مختلفی را تهیه کنید، یا وقتی می خواهید برای خودتان یا فرزندتان جهزیه آماده کنید، یکی مهم ترین وسایلی که در لیست خود یادداشت می کنید، تخت کم جا و قیمت تخت کم جا است. تخت خواب ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها با عنوان تخت کم جا یا تخت تاشو شناخته می شوند. این تخت ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در خانه های بزرگ برای مهمان ها کاربرد زیادی دارند. اما اگر شما می خواهید از فضای اتاق خواب خود استفاده بهتری بکنید، می توانید با تهیه کردن یک تخت کم جا، بعد از هر وعده خواب، آن را جمع کرده و فضای اتاق خود را به صورت بهینه استفاده کنید.

اما در واقع تخت تاشو چه شکلی است؟ از چه موادی تشکیل شده است و چه بخش هایی دارد؟ آیا برای خرید یا ساخت یک تخت تاشو یا تخت کم جا باید شرایط خاصی را در خانه فراهم کرد؟ گریت کابینت این بار می خواهد شما با موضوع جدید به نام تخت کم جا آشنا کند. با ما همراه باشید.

تخت کم جا یا تخت تاشو چیست؟

یک تخت تاشو از یک تشک و یک قاب تشکیل شده است که شما می توانید هردوی آن ها را خودتان انتخاب کنید. قاب تخت با استفاده از مکانیزم های خاصی کوچک می شود و به کاربر یا کاربران اجازه می دهد در صورتی که آن را احتیاج ندارند، از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنند.

برخی از تختخواب های تاشو نیز دارای چرخ ، کیف مسافرتی یا ساک یا هر دو هستند که به کاربران این امکان را می دهند تا در صورت لزوم آن را به راحتی حمل کرده و مکان های دیگری ببرند. البته ناگفته نماند که اکثر سازندگان تخت های تاشو، آن ها را به همراه یک کیف یا چرخ ساخته و به شما تحویل می دهند.

استفاده از تخت تاشو یا تخت کم جا می تواند به دلایل مختلفی باشد. از جمله:

 • ساختن یا تدارک دیدن یک اتاق مهمان
 • تدارک دیدن یک فضای مناسب و کم جا برای خواب
 • استفاده از بیشترین فضای محیط

اگر فردی فضای زندگی کوچکی داشته باشد و نیاز به تخت خواب تاشو در اتاق خواب داشته باشد ، ممکن است بخواهد یک تخت سکویی بخرد. این تخت ها برای نگهداری وسایل مختلف مناسب هستند زیرا شما می توانید وسایل خود را در زیر لت های آن ذخیره کرده و جای دهید.

تخت خواب کم جا

زمانی که می خواهیم برای خانه خود تخت خواب کم جا انتخاب کنیم، اولین نکته ای که توجه ما به آن جلب می شود قیمت تخت کم جا است. استفاده از تخت خواب های مختلف می تواند هزینه های مختلفی را بر دوش ما قرار دهد. شما می توانید با بررسی کردن انواع تخت خواب های کلاسیک مختلف و همچنین قیمت آن ها، بهترین تخت خواب را انتخاب کرده و با توجه به بودجه خود طراحی و ساخت آن تخت را به ما بسپارید.

حال می خواهیم برخی از تخت هایی که محبوبیت بیشتر در میان افراد مختلف دارند را به شما معرفی کنیم.

زمانی که می خواهیم تخت خوابی تهیه کنیم، قیمت آن بر حسب متری x تومان بررسی می شود. متری x تومان به معنای یک متر چوبی است که در ساخت ان تخت به کار می رود که قیمت آن x تومان است. بسته به انواع چوب ها این قیمت کم یا زیاد خواهد شد. مثلا چوب گردو و یا آبنوس قیمت بیشتری دارند و یا اگر حکاکی یا تزئینات خاصی مد نظر شما باشد به طبع مبلغ به ازای هر متر افزایش خواهد یافت.

خوب است بیش از صحبت و توضیحات بیشتر درمورد تخت خواب، اهمیت تخت خواب و فواید آن را به دقت بررسی کنیم:

اهمیت تخت خواب

اتاق های خواب برای هدفی خاص ساخته شده اند تا بتوانند خواب و استراحت را تسهیل کنند. محیط یک اتاق خواب باید به اندازه کافی برای یک خواب شبانه کافی و سالم مساعد باشد. برای اطمینان از اینکه هر شب به خواب خوبی خواهید رسید ، باید محیط خواب خود را ایمن ، راحت و جذاب نگه دارید.

در حالی که بسیاری از افراد به تشک های خود توجه زیادی ندارند ، اما در واقع این قطعه ای از وسایل ضروری خواب در اتاق خواب شما است که می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد.

برای متقاعد کردن ، نگاهی به برخی از مزایای داشتن تشک و تخت خواب خوب برای خوابیدن بیندازید:

۱. خواب مناسب و کافی خواهید داشت

زمانی که شما یک تخت خواب خوب به همراه یک تشک مناسب بدن خود دارد، شاید در کوتاه مدت متوجه آثار مثبت آن نشوید، اما در طولانی مدت، بدن شما احساس خشتگی نخواهد کرد و هنگام شب خواب خوبی را تجربه خواهید کرد.

داشتن یک تخت خواب خوب می تواند شب های آرامی را برای شما فراهم آورد تا بتوانید بیشترین بازدهی را در هنگام خواب در بدن خود تجربه کنید. خواب خوب می تواند به شما در فعالیت های روزانه تان کمک کند و باعث شود انرژی بیشتر و بهتری برای انجام کارهای روزمره خود داشته باشید. بنابراین اهمیت دادن به مسئله ی انتخاب تخت خواب مناسب به همراه یک تشک خوب می تواند هم بر خواب شب شما و هم بر فعالیت های روزانه شما تاثیر مستقیمی داشته باشد.

تخت خواب

۲. فرم و حالت بدن شما در بهترین شرایط قرار می گیرد

افراد در موقعیت های مختلف خواب می خوابند و حتی ممکن است حتی از آن آگاهی نداشته باشند. با داشتن نه تنها یک تشک خوب بلکه یک تشک مناسب ، می توانید فرم و حالت خود را حفظ یا بهبود بخشید. اگر هر شب وضعیت خواب مداوم دارید ، باید تشکی مناسب داشته باشید که فرم و حالت مناسب را تقویت کند.

به عنوان مثال ، خواب های جانبی بیشتر مستعد درد کمر هستند زیرا موقعیت خواب جنینی آن ها باعث فشار بر پشت و گردن می شود. همچنین می تواند به بازوها و شانه ها فشار وارد کند زیرا روی تشک فشار داده می شود و جریان خون را محدود می کند. اگر تمایل دارید به پهلو راست بخوابید ، این وضعیت همچنین می تواند به اندام شما فشار وارد کند.

خوشبختانه ، تشک های مموری فوم خواب های کناری را پوشانده اند. پاسخگویی مواد می تواند تراز ستون فقرات را حفظ کند و بالشتک نقاط فشار را فراهم کند. با این حال ، اگر انواع تشک دیگری را انتخاب کنید که مناسب خوابیدن نیست ، ممکن است مفاصل و ستون فقرات شما به خطر بیفتد. بنابراین ، هنگام انتخاب تشک ، وضعیت خواب خود را در نظر بگیرید.

۳. سلامت روحی و عاطفی شما را کنترل می کند

داشتن یک تشک بد در واقع می تواند خواب شما را آشفته کند. در ابتدا این فقط می تواند منجر به شبهای بی خوابی شود اما خوابیدن هر شب روی تشک بد ممکن است در نهایت منجر به کمبود خواب شود. گفته شده است که کمبود خواب با پیامدهای مختلف کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط است و این می تواند آسیب زیادی به سلامت روحی و روانی شما وارد کند.

در اینجا برخی از رایج ترین تأثیرات خواب ناکافی نامناسب بر سلامت روحی و روانی شما ذکر شده است:

 • نداشتن وضوح و هوشیاری.
 • باعث بروز عفونت روزانه و خمیازه کشیدن مکرر می شود.
 • نوسانات خلقی و تحریک پذیری را تقویت می کند.
 • شرایط روانی را تشدید می کند ، از جمله اضطراب ، افسردگی ، اختلال دو قطبی و اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD).
 • عملکرد شناختی و عملکرد ضعیف را القا می کند.

با خوابیدن روی یک تشک خوب ، شانس لذت بردن از یک خواب آرام افزایش می یابد و احتمالاً این عواقب سلامتی که در بالا ذکر شد را تجربه نخواهید کرد. با این حال ، توجه داشته باشید که یک تختخواب خوب برای رسیدن به بهترین خواب کافی نیست ، که شما را به نقطه بعدی می رساند.

 

هنگام خرید یک تخت کم جا باید چه چیزهایی را بررسی کرد؟

از آن جا که تختخواب های تاشوی مختلفی در بازار وجود دارد، شما باید قبل از خرید یک تختخواب، به برخی نکات توجه بیشتری داشته باشید. موارد زیر چیزهایی هستند که باید در نظر گرفته شود:

 • وزن
 • داشتن چرخ
 • داشتن قاب
 • کف حافظه یا مموری فوم که تاثیر بسیار زیادی در خواب شما دارد
 • وجود فنر در تشک تخت خواب کم جا
 • راحت بودن تخت خواب

قبل از خرید تخت خواب تاشو یا تخت کم جا، افراد باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرند:

 • آسایش
 • انعطاف پذیری
 • قابل حمل بودن
 • استحکام
 • قیمت مناسب

انواع تخت های تاشو

تخت های تاشو انواع مختلفی دارند که شاید نام برخی از آن‌ها به گوشتان نخورده باشد. در این جا می خواهیم انواع این تخت ها را بررسی کنیم.

۱) تختخواب مورفی

تخت کم جا

تخت های مورفی که گاهی اوقات به عنوان “تخت دیواری” یا “تخت مخفی” نیز شناخته می شوند، تقریباً فقط یک “قاب تختخواب معمولی” هستند که دارای مکانیزم جمع شدن در دیوار و یا مبل هستند. این نوع از تخت خواب ها برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند و می توانند فضای بسیار زیادی را برای شما سِیو کنند. همچنین شما می توانید در طول شب که قصد خواب دارید آن را به یک تخت خواب تبدیل کرده و در طول روز آن را جمع کرده و به عنوان مبل از آن استفاده کنید.

۲) تخت تاشو چرخ دار

تخت کم جا

این نوع تخت خواب یکی از انواع مورد علاقه‌ی هتل ها و بیمارستان ها هستند. همان طور که از نام این تخت ها پیداست. در زیر آن‌ها چرخ‌های وجود دارد که شما می توانید بعد از استفاده از آن ها، این تخت ها را از وسط تا کنید تا بر روی چرخ ها تکیه کنند. وجود این چرخ ها در زیر تخت های تاشو، باعث سهولت حمل آن ها می شود.

۳) مبل – تخت‌خواب

تخت کم جا

این تخت خواب ها که در کشورهای اروپایی، محبوبیت بسیار زیادی دارند، می توانند بهترین گزینه برای کسانی باشند که نیاز دارند از فضای خانه خود بهترین استفاده را بکنند. اگر در خانه به تنهایی زندگی می کنید و می خواهید از فضای اتاق خود بهترین استفاده را بکنید، می توانید این تخت را به عنوان تخت خود انتخاب کنید. مکانیزم این تخت ها به صورتی است که نشیمنگاه مبلمان شما، دارای دو قسمت می باشد که با باز شدن آن، مبل به یک تخت تبدیل می شود. شاید تصور کنید به دلیل دوکاره بودن این مبل ها، شاید ظاهری معمولی یا کیفیت پایینی دارند. اما کیفیت و ظاهر آن ها با سلیقه و موادی ساخته می شوند که شما انتخاب می کنید. پس نگران کیفیت و ظاهر ان ها نباشید.

۴) مبل – تخت خواب زمینی

تخت کم جا

همان طور که در تصویر زیر می بینید این دسته از تخت خواب های تاشو مانند مبلمانی هستند که بر روی زمین قرار داشته و پایه ای ندارند. این دسته، دارای معایب و مزایایی هستند که برای شما توضیح خواهیم داد. یکی از مزایای مهم آن ها، اشغال کردن فضای بسیار کم آن هاست. همچنین دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. اما کمی ناراحت به نظر می رسند که برای افرادی که مشکل کمر دارند، توصیه نمی شود.

تخت خواب یکی از مکان هایی است که بیشتر ما برای به دست آوردن آرامش روحی و جسمی به آن پناه می بریم. تهیه کردن یک تخت خواب مناسب که علاوه داشتن کیفیت بالا و ظاهری زیبا، بسیار راحت باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. این که شما صرفا به قیمت تخت و تشک تخت خود توجه کنید و به راحتی آن اهمیت ندهید، می تواند در طولانی مدت باعث درد کمر شما شود.

به هر حال زمانی که شما یک تخت خواب تهیه می کنید، می خواهد تخت کلاسیک باشد یا تخت یک نفره و دو نفره، به هر حال باید آن را طوری آماده کنید که در هنگام خواب، بهترین وضعیت را برای بدن شما فراهم کند. علاوه بر انتخاب کردن تخت خواب مناسب، انتخاب کردن بالش مناسب نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. یک بالش منساب می تواند شما را از دردهای گردن، آرتروز گردن، بیرون زدگی مهره گردن و غیره، نجات دهد.

نحوه انتخاب بالش مناسب

گزینه های بالش بسیار زیادی وجود دارد، بنابراین وقتی صحبت از انتخاب بالش مناسب می شود، می تواند انتخاب سختی برای شما باشد. وقتی می خواهید بالش مناسب را پیدا کنید، چه معیارهایی را باید در نظر بگیرید؟ ما برخی از مهم ترین معیارهای انتخاب بالش را برای کمک به شما در تصمیم گیری مشخص کرده ایم:

قیمت تخت کم جا: پر بودن بالش به میزان کافی

برخی از گزینه ها برای پر کردن شامل فوم حافظه، پر پلی استر، لاتکس، پنبه و پشم است.

قیمت تخت کم جا: وزن بالش

یک بالش مموری فوم یا لاتکس ممکن است وزن بیشتری داشته باشد، در حالی که یک از پر پلی استر کمی سبک تر خواهد بود.

قیمت تخت کم جا: پارچه

حتی اگر می خواهید برای پوشاندن بالش از روبالشتی استفاده کنید، اما رویی اصلی بالش را یک پارچه مناسب انتخاب کنید تا هوای داخل بالش به راحتی خارج شود و برروی پارچه و درون آن میکروب جمع نشود.

قیمت تخت کم جا: اندازه

بالش ها به طور کلی در دو اندازه استاندارد و کینگ عرضه می شوند. برای بیشتر افراد ، یک بالش استاندارد به اندازه کافی بزرگ است، اما اگر چیزی بزرگ تر را ترجیح می دهید، یک بالش کینگ می تواند برای شما مناسب باشد. (بالش کینگ برای تخت های کینگ نیز مناسب است.)

قیمت تخت کم جا: کیفیت

یک بالش با کیفیت بیشتر دوام می آورد و به خواب بهتر شما کمک می کند. هنگامی که در مورد نوع بالش خود تصمیم گرفتید، تحقیقات خود را انجام داده و بررسی های مختلف را بخوانید تا بالش مناسب خود را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید یک تخت تاشو برای خانه‌ی خود تهیه کنید، توجه داشته باشید که ممکن است مجبور باشید کمی هزینه‌ی بیشتری را بپردازید. اما در عوض تخت خوابی دریافت می کنید که هم جای بسیار کمتری می گیرد و هم کیفیت بسیار خوبی دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت تخت کلاسیک  و کم جا و اطلاع از سایر تعرفه های سایت کابینت به لینک های زیر مراجعه نمایید:

 

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت تخت کم جا

تخت کم جا یا تخت تاشو چیست؟

یک تخت تاشو از یک تشک و یک قاب تشکیل شده است که شما می توانید هردوی آن ها را خودتان انتخاب کنید.

هنگام خرید یک تخت کم جا باید چه چیزهایی را بررسی کرد؟

وزن داشتن چرخ داشتن قاب کف حافظه یا مموری فوم که تاثیر بسیار زیادی در خواب شما دارد وجود فنر در تشک تخت خواب کم جا راحت بودن تخت خواب

استفاده از تخت تاشو یا تخت کم جا به چه دلایلی است؟

ساختن یا تدارک دیدن یک اتاق مهمان تدارک دیدن یک فضای مناسب و کم جا برای خواب استفاده از بیشترین فضای محیط

قبل از خرید تخت خواب تاشو یا تخت کم جا، افراد باید چه مواردی را نیز در نظر بگیرند؟

آسایش، انعطاف پذیری، قابل حمل بودن، استحکام، قیمت مناسب

تختخواب مورفی چیست؟

تخت های مورفی که گاهی اوقات به عنوان تخت دیواری یا تخت مخفی نیز شناخته می شوند، تقریباً فقط یک قاب تختخواب معمولی هستند که دارای مکانیزم جمع شدن در دیوار و یا مبل هستند.

تهیه کردن یک تخت خواب مناسب چه اهمیتی دارد؟

تهیه کردن یک تخت خواب مناسب که علاوه داشتن کیفیت بالا و ظاهری زیبا، بسیار راحت باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. این که شما صرفا به قیمت تخت و تشک تخت خود توجه کنید و به راحتی آن اهمیت ندهید، می تواند در طولانی مدت باعث درد کمر شما شود.

چه جنس هایی برای تخت خواب های تاشو به کار می رود؟

مهم ترین مصالح برای تخت خواب های تاشو چوب و فلز هستند

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

   

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را برای ما بنویسید.

  موفق باشید.