کابینت روکش چرمی

کابینت آشپزخانه با روکش چرم

کابینت آشچزخانه روکش چرم شماره 1

کابینت آشچزخانه روکش چرم شماره ۱

در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از انواع کابینت آشپزخانه که کمتر به آن توجه شده است، آشنا کنیم. یکی دیگر از انواع کابینت که در حال حاضر مورد استقبال دوستداران طراحی داخلی قرار گرفته است ، کابینت روکش چرم میباشد. استفاده از روکش چرم بیشتر درسبک طراحی کلاسیک مرسوم میباشد ، اما میتوان روکش چرم را با سایر سبک های کابینت آشپزخانه تلفیق کرد و در سبک های نئو کلاسیک و مدرن نیز طراحی دکوراسیون آشپزخانه را انجام داد.

در ادامه ادامه شما را با برخی از مدل های روز کابینت آشپزخانه که با تکنیک روکش چرم طراحی و ساخته شده اند آشنا میکنیم .

 

نحوه ساخت کابینت روکش چرم

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره 2

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره ۲

جنس بدنه کابینت روکش چرم نیز مانند سایر  کابینت ها از ورق سفید صابونی ساخته میشود و روکش چرم فقط برای درب های کابینت اجرا میگردد . نحوه اجرای روکش چرم به صورتی است که بعد از تائید طرح و رنگ روکش توسط کارفرما ، روکش چرم با ضخامت ۲ میلی متر  برروی ورق خام mdf پرس میگردد .

معمولا ورق های چرم بر روی ام دی اف یک رو سفید پرس میشوند ،به این معنی که  قسمتی از درب کابینت که در معرض دید است توسط چرم پوشانده شده و قسمتی از درب کابینت که در داخل قرار میگیرد روکش نمیشود و سفید میماند ، و همچنین لبه های درب کابینت نیز توسط نوار pvc پوشانده میشود.

در روش دیگر که کمتر مورد استفاده میگیرد (به دلیل قیمت تمام شده بیشتر) هر دو سمت درب توسط چرم روکش میشوند و حتی لبه های درب نیز توسط روکش چرم پوشانده میشود .در استفاده از روکش های چرمی چند نکته حائز اهمیت میباشد .

۱-جنس روکش چرمی :

جنس روکش چرمی که توسط شرکت گریت مورد استفاده قرار میگیرد ، از طریق فروشنده های معتبر که تخصص آن ها به صورت متمرکز بر روی محصولات روکش چرمی میباشد تهیه و پرس میگردد . این روکش ها معمولا از کشور ترکیه وارد ایران میشوند

۲- چسب مصرفی زیر کار :

مرغوب بودن چسب و میزان چسب مورد استفاده زیر روکش چرم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیر روکش باید به میزان کافی چسب کاری شود تا به مرور زمان روکش چرم بر اثر حرارت بلند نشود .

۳- نحوه پرس چرم بر روی درب :

پرس چرم بر روی تخته mdf  باید به صورت مکانیزه و توسط دستگاه پرس صورت بگیرد . نحوه انجام اینکار تاثیر مستقیم بر کیفیت تمام شده کابینت آشپزخانه شما خواهد داشت . این کار به صورت دستی نیز قابل انجام میباشد  ولی قطعا کیفیت دستگاه را نخواهد داشت، در شرکت گریت ما برای پروژه های ساخت کابینت از روش پرس ورق چرم بر سطح چوب استفاده میکنیم .

کابینت روکش چرم 7

روکش چرم بر روی کنسولو کمد دیواری

روش دستی ساخت کابینت روکش چرم:

یکی دیگر از مزایای روکش های چرم این است که برای نوسازی کابینت های داخلی که رنگ آن ها برای ما تکراری شده است مورد استفاده قرار بگیرد ، به صورتی که این روکش را به صورت جداگانه تهیه کرد و با چسب بری سطح درب کابینت چسباند.در روش دستی علاوه بر درب های کابینت روی سطوح دیگری مانند دیوار یا میز میتوان روکش های چرم را اجرا  نمود.

 

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره 3

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره ۳

 

مزایا و معایب کابینت روکش چرم :

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره 4

کابینت آشپزخانه روکش چرم شماره ۴

  •  به راحتی قابل تمیز کردن میباشند .
  • تنوع رنگ و طرح از دیگر مزایای کابینت روکش چرم است
  • قیمت کابینت روکش چرم نسبت کابینت های ایرانی بالاتر است اما در مقایسه با کابینت روکش چوب و چوب طبیعی و انزو از قیمت تمام شده به مراتب پایین تری برخوردار است .
  • ایجاد خط و خراش در اثر برخورد با اجسام تیز یکی از معایب کاینت روکش چرم میباشد
  • کابینت روکش چرم اگر به خوبی طراحی و اجرا شود میتواند یک فضای کاملا لوکس را ایجاد کند.

 

 

جهت درخواست مشاوره و اعزام کارشناس به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند


درخواست مشاوره ، بازدید و ارائه پنل را دارم