کمد دیواری چیست ؟

کمد دیواری اغلب دریک حجم فرو رفته داخل خانه قرارمیگیرد و یا فضایی برای آن در نظر گرفته میشود و بیشتردر اتاق ها ساخته میشود .جدا ازاین که در کمد دیواری چه سبک ها و طرح هایی  وجود دارد، هدف از ساخت کمد دیواری اهمیت بیشتری دارد.

 چه فضاهایی را برای خودمان میخواهیم؟ ایا کشو میخواهیم ؟به چه اندازه جای رگال لباس میخواهیم و آیا یک وسیله حجیم داخل خانه داریم که میخواهیم در کمد جای دهیم؟

همه این پرسش ها از نکات مهمی است که درساخت کمد دیواری باید به آن توجه کرد.

برای درک راحت تر فضاهای کمد دیواری اتاق خواب خانه خود را در نظر بگیرید .

ارتفاع اتاق ها معمولا 260 سانتی متر به بالا میباشد.

 

 

دانلود کاتالوگ

 

 

تقسیم بندی فضای کمد دیواری

فضای پایین کمد دیواری

تقسیم بندی کمد‌دیواری از کف اتاق  تا ارتفاع کمتر از یک متر .مخصوص فضای کشو ها ، طبقه  بندی  و یا قراردادن اجسام سنگین (مثل گاوصندوق ) مبباشد .

 

فضای میانی کمد دیواری

در فضای میانی کمد‌دیواری از ارتفاع حدودا کمتر از یک متر (بسته به ارتفاع اتاق) تا ارتفاع کمتر از 220  سانتی متر بیشتر مخصوص رگال های لباس ، کتابخانه ، جاسازی اکسسورهای مختلف مثل میز اتو ، رگال های کوچک کروات، قاب جواهر ، یا گاوصندوق تو کار و …

 

فضای بالای کمد دیواری

فضای بالای کمد‌دیواری که از ارتفاع کمتراز 220 سانتی متر تا زیر سقف که حداقل 50 سانتی متر مورد نیاز است به فضای انباری کمد‌دیواری معروف است ، که برای وسایلی است که ما کمتر به آن ها نیاز پیدا میکنیم .

مواردی که تا الان گفته شد چگونگی تفکیک فضای داخلی کمد‌دیواری با استفاده از باکس های ام دی اف (mdf) میباشد. به عنوان مثال یک فضای رگال لباس یا یک فضای کشو هرکدام یک باکس جداگانه است ، که در اتاق شما در کنار هم یا روی هم قرار میگیرند و اسکلت بندی کمد‌دیواری مورد سلیقه شما را تشکیل میدهد.

 

بعد از اینکه اسکلت کمد‌دیواری ساخته شد ، نوبت به زیبایی کمد‌دیواری میرسد که زیبایی آن بسته به سلیقه شما دارد اما به طور کلی میتوان در دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم بندی کرد، نوع کمد‌دیواری مدرن مثل  هایگلاس، طرح اف، مات، رنگ پولیشی یا کمد‌دیواری انزو و سبک کلاسیک مثل کمد‌دیواری ممبران، روکش چوب و چوب طبیعی است.

البته سبک های خاص دیگری را هم مثل کمد‌دیواری آینه کاری شده و یا نوعی که بیشتر از اینکه محل لباس و وسایل باشد جنبه ویترین دارند هم میتوان مورد استفاده قرار داد ، که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | ClosetsofTulsaDarkClosetWardrobeandFloatingShelves inkتا اینجا در مورد اینکه کمد‌دیواری از چه بخش هایی تشکیل شده است و چه نوع درب هایی دارد صحبت کردیم در این بخش، در مورد نحوه دسترسی به داخل کمد‌دیواری توضیح میدهیم :

 

نحوه دسترسی به داخل کمد دیواری

استفاده از درب های یکپارچه (از کف تا سقف) به صورت ریلی یا به صورت لولایی ممکن است باعث بروز مشکلاتی درآینده شود مثلا درب کمد‌دیواری به ارتفاع بیشتر از 220 سانتی متر بعد از گذشت زمان و استفاده دائم تاب برمیدارد و باعث بروز مشکلات میشود به همین دلیل درب های با ارتفاع 220 سانتی متر توصیه نمیشود همچنین مشکل دیگر این است که وقتی درب را باز میکنیم تمام محتویات داخل کمد‌دیواری دیده میشود و مواردی این چنین، برای حل این مشکل درب قسمت پایین را که ارتفاع آن کمتر از 220 سانتی متر است را با یک درب پوشش میدهند و فضای انباری را با یک درب پوشش میدهند .

 

نحوه باز شدن درب ها در کمد دیواری

نحوه باز شدن درب ها در کمد‌دیواری یا به صورت لولا است یا به صورت ریل که بسته به موقعیت کمد‌دیواری شما در خانه دارد .

اگر کمد هایی که داخل اتاق هستند ریلی باشند بهتر میتوان از فضای کوچک اتاق استفاده کرد چرا که درب ریلی در یک خط حرکت میکند و به فضای داخل اتاق وارد نمیشود .

کمد‌دیواری که در قسمت پذیرایی خانه نصب میشود سبک وتولید.

متفاوتی نصب به کمد‌دیواری داخل اتاق دارد . در کمد داخل اتاق بیشتر پر بودن فضاهای و نهایت استفاده از فضای اهمیت زیادی داشت .

اما در کمد داخل پذیرایی بیشترین اهمیت را ساخت یک فرم زیبای دکوری که بیشتر مثل بوفه باید ضرافت داشته باشد .

سبک کمد‌دیواری هایی که در قسمت پذیرایی وجود دارد .خاص تر است استفاده از دستگیره مانعی ندارد .

استفاده از لولا مانعی ندارد.

درب ها از اندازهای کوچکتری تشکیل میشوند .

وجود ویترین زیبایی خاصی را به کمد‌دیواری میدهد، آینه کاری روی درب های کمد‌دیواری ، قاب سازی و استفاده از ستون در کمد‌دیواری میتواند زیبایی چشمگیری به کمد‌دیواری خانه شما ببخشد.

استفاده از دستگیره در کمدهای درب ریلی به صورت دستگیره تو میباشد.

هنگامی که درب ریلی در داخل خود جمع میشود دستگیره ای که از سطح چوب بیرون زده باشد مانع جمع شدن درب ریلی در داخل خود میشود.

اما در کمد دیواری که درب به صورت لولایی باشد استفاده از دستگیره مانعی ندارد.

 

مقاومت کمد دیواری

یک تخته ام دی اف (mdf) به عنوان یک طبقه (در حالت افقی) تحمل وزن حدودا 300 کیلوگرم را داراست، اما بسته به کیفیت کار و در صورت استفاده از یونیت (باکس ) میتوان به مقاومت کمد‌دیواری افزود .پس هنگام چیدن وسایل در کمد‌دیواری نگران نباشید .

 

استفاده های خاص از کمد دیواری

در مدل های خاص از کمد‌دیواری که با جانمایی هایی خاصی تلفیق میشود.

مثلا یک میز تلویزیون را میتوان به صورت یک کمد‌دیواری یکپارچه در نظر گرفت و فضای ریسیور را در آن طراحی و جا نمایی کرد همچنین میتوان موقیعیت و سبک قرار گرفتن تلویزیون یا هر وسیله مورد نظر (مثلا کمد‌دیواری که در آن یک میز بار مخفی شده است) را در آن طراحی و جانمایی کرد. 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | matthew giles architects london house architecture dezeen 2364 hero inkیا کمد‌دیواری که در آن تخت خواب تعبیه شده است و هر ایده ای که مشتری طالبش باشد، از سبک های دیگر کمد‌دیواری های خاص است. که با پیشرفت هنر معماری داخلی قابل اجرا میباشد.

 

انواع کمد دیواری:

کمد دیواری ام دی اف (MDF) مات:

در این مدل از کمد‌دیواری تمام اسکلت داخلی کمد‌دیواری که اصلی ترین بخش کمد است واز mdf سفید بدنه یا صابونی است .

و درب های کمد از mdf مات با انواع طرح های گره ای چوب و انواع رنگ ها وجود دارد و تمامی رنگ ها و طرح ها مات هستند .

 

کمد دیواری هایگلاس :

در این مدل از کمد دیواری بدنه های داخلی کمد دیواری با قسمت بالا یکسان هستند و جنس درب های کمد دیواری از جنس هایگلاس براق هستند و قابلیت استفاده از ریزه کاری های بیشتری است مثل قاب سازی برای کمد دیواری .

 

کمد دیواری طرح اف:

در این مدل از کمد‌دیواری جنس درب ها از mdf فوق برجسته است مثل اینکه طرح گره روی چوب به صورت فوق برجسته تولید شده و زنده تر از طرح مات و هایگلاس است .

 

کمد دیواری ممبران :

در این مدل از کمد‌دیواری استفاده از درب های سی ان سی شده با طرح های متنوع که بسته به سلیقه مشترک طراح و مشتری میتواند بی نهایت طرح ایجاد کرد همچنین درکمدی دیواری ممبران .

 

کمد دیواری روکش چوب:

در این مدل از کمد‌دیواری طرح به صورت کلاسیک اجرا میشود و درب ها بعد از ماشین کاری رنگ میشود و بسیار شبیح به سبک ممبران است با این تفاوت که درب ها رنگ میشود و استفاده از ستون سر ستون پایه ستون و تاج به کار جلوه زیادی میدهد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 2NCcDZxGRLgTMf9WdxZZD6 inkگروه دکوراسیون و کابینت گریت با 15 سال سابقه در تولید انواع کابینت آشپزخانه و کمد دیواری آماده طراحی، ساخت و نصب انواع کمد‌دیواری مطابق با سلیقه شما است.

 

چند نکته اختصاصی برای خرید کمد دیواری

پیش از معرفی بیشتر انواع کمد دیواری و مصارف آن، در ادامه چند نکته اختصاصی برای خرید کمد دیواری آورده شده است:

 • اندازه و شکل کمد را با توجه به فضای موجود انتخاب کنید: کمد دیواری باید فضای کافی برای ذخیره سازی وسایل مورد نیاز شما داشته باشد. همچنین باید به شکل اتاق و دکوراسیون داخلی آن توجه داشته باشید.
 • جنس کمد را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید: کمدهای دیواری از مواد مختلفی مانند چوب، ام دی اف، فلز و پلاستیک ساخته‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. هر نوع جنس مزایا و معایب خاص خود را دارد.
 • درب کمد را با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید: درب‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کمد دیواری در انواع مختلفی مانند درب‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کشویی، درب‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لولایی و درب‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آکاردئونی موجود هستند. هر نوع درب مزایا و معایب خاص خود را دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | ZzcvPaAcJHDWiDTSssifHN ink scaled

 • تجهیزات داخلی کمد را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید: تجهیزات داخلی کمد دیواری مانند قفسه ها، کشوها و آویز‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به شما کمک‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند تا وسایل خود را به طور منظم و مرتب نگه دارید.
 • از یک متخصص برای طراحی و نصب کمد دیواری کمک بگیرید: یک متخصص‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به شما کمک کند تا کمد دیواری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای متناسب با نیاز و سلیقه شما طراحی و نصب کند.
 • قیمت بگیرید: قبل از خرید، از فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف دیدن کنید و قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را مقایسه کنید.
 • درمورد کیفیت حتما ضمانت‌های لازم را دریافت کنید: از کیفیت متریال و ساخت کمد مطمئن شوید.
 • بدون گارانتی خرید نکنید: گارانتی کمد را بررسی کنید.
 • در صورت امکان، قبل از خرید کمد را از نزدیک ببینید و تست کنید.

 

انواع کمدها و نحوه انتخاب بهترین ها

فضای ذخیره سازی کافی در خانه یکی از اجزای اساسی است که به شما امکان می دهد لباس ها و سایر متعلقات شخصی خود را به صورت سازمان یافته تری نگه دارید. این زیبایی خانه شما را بهبود می بخشد و سبک زندگی آرام و راحتی را به شما می دهد.

هنگام برنامه ریزی کمد خوب است بدانید که انواع مختلفی وجود دارد. ممکن است برای شما آسان نباشد که بهترین را انتخاب کنید ، به خصوص وقتی که برای اولین بار باشد. در این مقاله شما با انواع نزدیکترین ها آشنا می شوید و بهترین نوع مناسب نیازها و انتظارات خود را می شناسید.

قبل از شروع خرید نزدیک ترین ، به نیازهای ذخیره سازی خود فکر کنید. می خواهید چه نوع وسایلی را در نزدیک ترین نوع خود ذخیره کنید؟ مقدار آن چقدر است؟ پاسخ به این سوالات به شما نمای کلی از آنچه در هنگام خرید کمد انتظار دارید را می دهد.

 

مدل walk-in

امروزه این نوع بسیار معمول است. به طور مناسب در اتاق خواب اصلی قرار می گیرد زیرا فضای کافی را می طلبد. زیبایی آن این است که شما می توانید از نگرانی در مورد فضای اضافی ، هر چیزی از لباس ، کیف ، کمربند و کفش را ذخیره کنید.

طبق نیاز شما سفارشی شده است و همچنین می توانید نزدیک ترین اتاق را در یک اتاق بزرگ قرار دهید تا تهویه کافی وجود داشته باشد. بیشتر مردم این نوع نزدیک ترین نوع را دوست دارند زیرا همه کاره است. این بدان معناست که شما می توانید در میله های آویز ، قفسه ها ، کشوها و انواع لوازم جانبی قرار دهید تا به سازماندهی کمک کنید.

این اندازه به اندازه کافی بزرگ است که بیش از نیاز شما در آن جای می گیرد و همچنین دارای فضای عمودی است که می توانید از آن به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی استفاده کنید. در زیر چندین مزیت است که یک کمد دیواری ارائه می دهد.

• می توانید یک آینه و چیزهای دیگر نصب کنید و از آن به عنوان اتاق رختکن استفاده کنید زیرا یک مکان خصوصی است.
• کمد دیواری باز است و می توانید آن را برای ذخیره لوازم جانبی و سایر وسایل شخصی شخصی سازی کنید.
• محل نگهداری ایمن است. برای ایمن نگه داشتن اشیا با ارزش خود در خانه می توانید منطقه را قفل کنید.
• از آنجا که منطقه وسیع است ، می توانید بدون نگرانی در مورد آلودگی زدایی ، وسایل را بازیابی کنید.

هنگامی که تصمیم به خرید این نوع نزدیکترین ها می گیرید ، قبل از ادامه کار به آن دقت کنید. باید درک کنید که یک کمد دیواری گوشه و گوشه دارد و کنار آمدن با آن چالش برانگیز است. شما باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید و فضای موجود را به حداکثر برسانید.

 

کمد های دستی

کمد های دستی نیز از انواع محبوب هستند و بیشتر در اتاق خواب کودکان ، راهروها و اتاق خواب های معمولی خانه های قدیمی قرار دارند. با این حال ، آنها کوچکتر از کمد دیواری هستند.

آنها معمولاً با درب های آکاردئونی ، لولایی یا انبار ساخته می شوند و به شما امکان می دهند تا به راحتی وارد شوید و آنچه را که نیاز دارید بگیرید.

فضای ذخیره سازی برای نصب قفسه ها ، کشوها و قفسه های باز مناسب است و همچنین می توانید جعبه ها ، سازمان دهنده های مکعب و سطل های زباله را نیز در آن قرار دهید. در زیر مزایای کمدهای دستی وجود دارد.

• اگر موقعیت آن را بخوبی قرار دهید ، می توانید گزینه های مختلف ذخیره سازی را ترکیب کنید. یک پیمانکار می تواند به شما کمک کند فضا را باز کنید تا فضای بیشتری برای ذخیره سازی بیشتر ایجاد کنید و منطقه را مرتب نگه دارید.
• کمدهای دستی شامل میله های بلندی است که می توانید لباس های خود را در آن آویزان کنید. می توانید از کشوها و قفسه ها برای ذخیره پیراهن ، کراوات و شلوار بدون اشغال فضای زیاد استفاده کنید.
• این منطقه همچنین برای نگهداری کفش و مواد آرایشی به صورت سازمان یافته مناسب است و مکان را به نظر زیبایی می رساند.
• همچنین می توانید لباس زیر ، جواهرات و سایر لوازم جانبی را بر اساس تنظیمات شخصی خود ذخیره کنید.

کمد های دستی نوعی کمد دیواری سنتی است که برای نگهداری لباس با استفاده از میله استفاده می شود. آنها با یک قفسه باز در بالا قرار می گیرند. دامنه آنها بین 3 تا 8 فوت است و از آنجا که همه وسایل شما در دسترس است می توانند متراکم شوند.

 

Armoires یا کمد لباس

خانه شما فقط با کمد لباس و اسلحه خانه های کلاسیک می تواند بهتر و جذاب تر شود. Armoires کمدهای تزئینی و ایستاده ایستاده در ابعاد بزرگ و عملکردی مشابه کمد لباس را ارائه می دهند. اگر اتاق خواب شما فضای ذخیره سازی ندارد ، به دنبال کمد و لوازم جانبی بروید.

آنها از یک فروشگاه مبلمان خریداری شده اند و یا می توانید بنا به نیاز انبار خود سفارشی تهیه کنید. آنها در اندازه ها ، الگوهای مختلف وجود دارند و اهداف مختلفی را در خانه شما دارند.

سلاح و کمد لباس نیز مقرون به صرفه است و اگر بودجه محدودی برای ساخت یک واحد داخلی دارید ، می توانید به سراغ آنها بروید. در اینجا چندین مزیت وجود دارد.

• قابل حمل هستند. به این معنی که شما می توانید یک لباس خانه یا کمد لباس را از یک اتاق به اتاق دیگر بر اساس نیاز ذخیره سازی خود منتقل کنید.
• اسلحه و کمد لباس دارای فضای آویز و قفسه هایی است که می توانید وسایل شخصی خود را با خیالی آسوده در آنها ذخیره کنید.
• آنها به اندازه کافی قابل اندازه گیری هستند که با نزدیکترین سازمان دهنده ها نیازهای ذخیره سازی شما را برآورده می کنند ، و اتاق شما را مرتب نشان می دهد.
• می توانید زره پوش را در اتاق نشیمن قرار داده و از آن برای ذخیره سازی تلویزیون و سایر موارد استفاده کنید.
• برای ذخیره سازی ظروف غذاخوری مانند کارد و چنگال و وسایل آشپزخانه ، زره پوش خود را در اتاق ناهارخوری منتقل کنید و یا حتی برخی از مصنوعات را در آن قرار دهید تا به خانه شما یک احساس شخصی بدهد.

برخی کمد ها می توانند چوبی یا پارچه ای با قسمت جلویی زیپ دار باشند ، در حالی که برخی دیگر دارای درهای کشویی و لولایی هستند. می توانید مقداری را در راهروها قرار دهید و برخی دیگر در گوشه و کنار مناسب هستند.

کمد لباس ها اغلب دارای آینه در کنار آن هستند و می توانید هنگام لباس خود را بررسی کنید. قبل از خرید کمد ، بدانید که آنها کوچکتر و دارای میله کوتاه مناسب برای لباس بچه ها هستند زیرا بیشتر از آنها به عنوان محل نگهداری اسباب بازی استفاده می شود.

 

کمد حوله ها

کمد های کتانی کوچکترین نسخه از نزدیکترین دسترسی ها هستند. آنها باریک و مناسب برای اتاق خواب و حمام هستند. کمدهای ملافه می توانند به شما در نگهداری ملحفه ، حوله ، ملافه ، سرویس بهداشتی و بالش کمک کنند. آنها در خانه های مدرن رایج هستند و برای ذخیره واشر و خشک کن استفاده می شوند.

 

انواع کمد ها و نحوه انتخاب مناسب برای شما

راه حل های کمد و نگهداری مدرن در سال های اخیر به سرعت در حال پیشرفت هستند. با این وجود هنوز بسیاری از موضوعات کلاسیک وجود دارد که مهم نیست و مهم نیست. اگر در حال ساخت خانه جدید خود هستید یا به سادگی یک بازسازی اساسی انجام می دهید ، انواع کمد زیادی برای انتخاب وجود دارد. تا حدی که دانستن اینکه چه نوع کمدی مناسب شما یا اتاقی است که در ذهن شماست دشوار است.

در این مقاله ، نگاهی خواهیم داشت به انواع کمدهای قدیمی و جدید و همچنین موقعیت هایی که بهترین خدمات را برای آنها دارند.

 

یک کمد دیواری

بسیاری گمان می کنند که یک کمد دیواری اوج تجمل است. آنها معمولاً به سوئیت اصلی یا اتاق خواب اصلی متصل می شوند. اگرچه بعضی از خانه ها با “آپارتمان مادر شوهر” وجود دارد که کمد های اتاق ورودی کمتری نیز دارند.

با یک کمد دیواری ، با فضای زیادی روبرو هستید و بسیاری از افراد فراتر از ذخیره سازی اساسی لباس ، مواردی مانند:

یک منطقه پانسمان با آینه
یک محل نگهداری کیف دستی
کمد کفش کناری
جواهرات زره پوش یا جعبه جواهرات
مناطق را نمایش دهید
قهوه خانه
کمد و تنظیم کننده کشو

کمد دیواری محلی است که سفارشی سازی را به سلیقه خاص شما دعوت می کند. بسیاری از مردم آن را محلی برای لذت بردن از “Me Time” می دانند. در حالی که اغلب تصور می شود این فقط مختص خانم خانه است ، تعداد معدودی از مردها هستند که کاملاً از یک کمد دیواری لذت می برند.

معامله در اینجا این است که یک کمد دیواری کاملاً سفارشی قصد دارد مقدار کافی متر مربع را بخورد. در یک خانه جدید ساخت و ساز ، این معامله به اندازه تلاش برای کار کردن در یک کمد بزرگ در یک پروژه بازسازی ، معامله چندانی ندارد. مخصوصاً اگر خانه در ابتدا کمد مخصوص اتاق مخصوص اتاق نداشت. بیش از یک لانه خالی وجود داشته است که اتاق خواب قدیمی فرزند خود را به یک کمد دیواری بزرگ تبدیل کرده اند.

 

دستیابی در کمد

کمد لباس دستیابی مسلماً یک قدم کوچکتر از کمد لباس معتبر است ، اما این بدان معنی نیست که نمی تواند چشمگیر باشد. در واقع ، برخی از آنها فرمان می گیرند که یک دیوار کامل از اتاق خواب اصلی ، فضای زیادی را برای لباس او و او فراهم می کند.

تعداد زیادی از کمدهای ورودی دارای یک میله میله بلند برای فضای آویز با قفسه های بالای سر یا کمد برای نگهداری وسایل دیگر مانند کلاه و کیف دستی هستند. در قسمت پایه معمولاً فضای کافی برای ذخیره سازی کفش وجود دارد.

برخی افراد کمد خود را در کمد باز و به معرض نمایش می گذارند ، در حالی که دیگران تصمیم می گیرند با سلیقه آن را در پشت درهای تاشو ، پرده ها یا صفحه پانسمان پنهان کنند. یک کمد مخصوص فرو رفتن نیز کاندید مناسبی برای کشویی درهای انبار است که می تواند دکوراسیون مجموعه اصلی را بیشتر ارتقا بخشد.

نورپردازی همچنین یک بوم خالی برای بازی در کمد ورودی است. چراغ های فرورفتگی را می توان در سقف یا خارج از فضای ذخیره سازی نصب کرد. آنها به شما امکان می دهند لباس های خاصی را برجسته کنید ، یا به سادگی به شما کمک می کنند آنچه می خواهید بپوشید.

 

کمد ، Armoires و Chifferobe

اینها سه اصطلاح مختلف هستند که اساساً یک چیز را توصیف می کنند. در اینجا دوباره ، شما یک گام به پایین در اندازه کلی از یک کمد دستی در حال پایین آمدن هستید. بیشتر آنها تمایل به داشتن یک کابینت بزرگ با فضای آویزان که در پشت یک جفت درب دوتایی با سلیقه پنهان شده باشد ، دارند. قسمت پایین کشویی است که می توانید بیرون بیاورید تا لباس های گشاد دیگر مانند جوراب و پیراهن های سه بعدی تا شده را در آن نگه دارید. وقتی درها باز هستند ، می توانند روسری و گردنبند یا شاید یک آینه کم لباس را در خود نگه دارند.

بسیاری از کمد لباس ها ایستاده و آزاد هستند ، گرچه برخی از افراد هنوز آنها را به دیوار نصب می کنند. می توانید دو مورد از آنها را در یک مجموعه اصلی تنظیم کنید تا ذخیره لباس او و او را تهیه کنید. معماری و طراحی کمد ، زره پوش و جواهرات خانگی را می توان متناسب با دکوراسیون کلی اتاق تنظیم کرد.

کمد لباس همچنین می تواند چند منظوره باشد. از این گذشته ، هیچ قانون سخت و سریعی مبنی بر اینکه شما باید از آن برای لباس استفاده کنید وجود ندارد. قسمت فوقانی می تواند یک تلویزیون متوسط ​​را برای ایجاد یک مرکز تفریحی اتاق خواب در خود جای دهد. لازم به ذکر است بیش از یک نوجوان کمد لباس را به عنوان یک مرکز بازی تغییر مکان داده است.

 

کمد های ملافه ای

کمد های ملافه از شهرت خواهر و برادرهای معتبر خود لذت نمی برند. اگر حداقل یکی از آنها را در خانه خود نداشته باشید ، دلتان برای آنها تنگ خواهد شد. بله ، آنها از نظر داشتن پتو ، ملحفه ، بالش ، پارچه و حوله اضافی منفعت طلب هستند. شما بیشتر آنها را نزدیک حمام و خارج از اتاق خواب می یابید. آنها فضای ذخیره سازی در کمد های دیگر را آزاد می کنند ، در عین حال مکانی برای ذخیره بسیاری از وسایل نرم ضروری به شما می دهند.

در حالی که بسیاری از ویژگی های کمد کتانی فانتزی برای بازی وجود ندارد ، این بدان معنی نیست که یک کمد کتانی باید کاملاً ساده باشد. مقداری گلدان در پشت قفسه یا برخی از سروهایی که در قسمت عقب آویزان هستند می توانند بوی مطبوعی به حوله ها و پتوها بدهند. قفسه های قابل تنظیم به شما امکان می دهند فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید. مخصوصاً برای مواقعی که باید روتختی های ضخیم را کنار بگذارید یا لحاف را نگهداری کنید.

 

سرسرا یا کمد سالن

در اینجا دوباره ، ما در حال صحبت کردن در مورد یک کمد کمکی هستیم که هنوز هم برای یک هدف اساسی است. گنجه های سرسرا ، سالن یا ورودی به شما مکانی می دهد که جک ها و کفش های خانواده خود را از دید دور نگهداری کنید. چیزهای کوچکی مانند توله های شخصی ، جا کفش ها و تقسیم قفسه ها همچنین به دیگران کمک می کند تا فضای خاص خود را داشته باشند در حالی که آنها را برای سازماندهی مناسب وسایل تشویق می کنید.

 

انبار خانه

وقتی لحظه ای را به فکر می اندازید ، شربت خانه نیز به عنوان یک کمد واجد شرایط است. این اتفاقاً کمدی است که مواد غذایی را در آن ذخیره می کند. این مکان عالی برای نگهداری مواد غذایی فاسدشدنی ، مواد پخت ، شاید چند بطری شراب سفره و حتی غذای خوب است.

بعضی از انبارها چیزی بیشتر از کمد کمد مطابق با دکوراسیون آشپزخانه نیستند ، در حالی که بعضی دیگر از انبارها آنقدر بزرگ هستند که تقریباً کمدی برای غذا هستند. اگر می خواهید در یک انبار شربت خانه سرمایه گذاری کنید ، می خواهید به آن نوع درب نیز بدهید تا اطمینان حاصل کنید که فقط به عنوان یک فضای داخلی آشپزخانه نیست. قفسه های سنگین نیز مهم هستند ، مواردی مانند کنسروها و کیسه های بزرگ آرد همگی می توانند از نظر وزن اضافه شوند.

 

انواع کمدها برای در نظر گرفتن پروژه بازسازی

 

 

 • کلوزت روم یا walk in

لغو لیست با انتخاب ردیف برتر برای هر کسی که به حداکثر میزان فضا برای صرفه جویی در کفش ، لباس ، لوازم جانبی و موارد دیگر بپردازد!

چیزی که یک کمد دیواری را از هر نوع کمد دیگر خارج می کند این است که این یک اتاق کامل است و نه یک وسیله فیزیکی است. اگرچه ، این بدان معنا نیست که باید خیلی بزرگ باشد. در حقیقت ، یک کمد دیواری می تواند به اندازه چند فوت مربع جمع و جور باشد تا اینکه یک نمایشگاه بزرگ با نورپردازی ویژه و اتاق رختکن مجزا باشد.

از آنجا که این یک کالای لوکس است ، کمد های دیواری فقط به منظور ذخیره وسایل شما نیستند ، بلکه برای به نمایش گذاشتن آنها نیز هستند. به همین دلیل است که بسیاری از کمد های ورودی با قفسه های باز و نمایشگرهای شیشه ای طراحی شده اند.

کمدهای ورودی مدرن با مکانیزم های پیشرفته بیرون کشیدن عرضه می شوند. این شامل چرخ و فلک کمربند ، کشش شلوار و موارد دیگر است! از آنجا که این یک نقطه عظیم است ، در مرکز اتاق معمولاً صندلی هایی برای پوشیدن کفش و جوراب وجود دارد و همچنین ممکن است یک نمایشگر کیف انتخاب شود.

از آنجا که این نوع کمد لوکس است ، بیشتر صاحبان کمد دیواری همچنین یک سیستم تهویه مطبوع اختصاصی را در اتاق نصب می کنند تا رطوبت و دمای اتاق را حفظ کند.

 

 • کمد دیواری

اگر داشتن کمد دیواری یک رویای دور از ذهن است زیرا اتاق جداگانه ای برای اختصاص دادن به لباس خود ندارید ، انتخاب یک کمد دیواری راهی برای شماست!

این یکی نسخه کوچکتر کمد دیواری محسوب می شود که در آن قسمت کوچکی از اتاق خواب خود را به عنوان فضایی برای نگهداری لباس ، لوازم و کفش خود اختصاص دهید.

کمد های دستی نوع استاندارد کمد هایی هستند که در بیشتر خانه ها یافت می شوند زیرا فضای زیادی برای نگهداری وسایل در اختیار شما قرار می دهند.

آنها دارای مجموعه ای از قفسه ها ، میله های آویز و زیر شلواری های پایین هستند و معمولاً دارای یک درب هستند که شما را برای ورود به داخل لباس معرفی می کند ، از این رو نام آن است.

این کمدها در استفاده از فضای عمودی و افقی اتاق خواب شما بسیار عالی هستند. مشابه کمد دیواری ، می توانید از کشوها برای نگهداری وسایل مختلف مانند جواهرات و لباس زیر استفاده کنید.

گرچه آنها لزوماً مکانیزم های پیشرفته کششی ندارند ، اما هنوز هم می توانید در کمد ها برخی از نورهای پس زمینه را اضافه کنید تا جلوه لوکس به آنها بدهد.

 

 • کمد
  لباس متحرک

در برخی موارد ، ممکن است فضای کافی در اتاق شما نباشد تا یک کمد در آن تعبیه شود. در این صورت ، ممکن است بخواهید به جای کمد های دستی ، گزینه هایی را انتخاب کنید.

کمد لباس ، به ویژه چوبی های کلاسیک ، در تمدن هایی به قدمت مصریان باستان یافت می شوند.

اگرچه آنها جایگاه خود را به عنوان استاندارد خانگی برای ورود به کمد از دست داده اند ، اما هنوز هم در میان گزینه های مناسب برای دسترسی به اتاق ها هستند.

یک اشکال کمد به عنوان محل نگهداری این است که فضای کافی برای ذخیره تمام وسایل شما کم است. به همین دلیل برخی از آنها فقط برای نگهداری لباس و لوازم جانبی استفاده می شود.

طراحی داخلی کمد لباس بسیار متفاوت است. بعضی از آنها ممکن است دارای میله و کشوی آویزان باشند در حالی که دیگران دارای قفسه های مختلف در یک طرف هستند.

برخی از کمدهای مدرن در حال حاضر به جای لباس ، برای نگهداری وسایل الکترونیکی ساخته شده اند. با این حال ، آنها همان مفهوم داشتن دو در بلند را دارند که هر زمان بخواهید کمد لباس را باز کنید ، بیرون می رود.

از آنجا که اینها در خانه ساخته نمی شوند ، معمولاً از فروشگاه های مبلمان خریداری می شوند. بهترین چیز در مورد داشتن کمد لباس این است که می توانید آنها را متناسب با طراحی خانه خود در اتاق جابجا کنید ، فضای کمتری را صرف کنید و اطراف آن را تمیز کنید.

 

 • کابینت ARMOIRE

آرمورها و کمد لباس ها کاملاً شبیه یکدیگر هستند که برخی از افراد از این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می کنند. با این وجود ، از نظر ساخت و هدف استفاده ، تفاوت های جزیی بین دو کابینت وجود دارد.

در حالی که هر دوی آنها را می توان به عنوان یک کابینت ذخیره مستطیل شکل بلند و دارای چندین قفسه توصیف کرد ، اما از زره پوش ها به جای ذخیره سازی جدی برای اهداف تزئینی استفاده می شود.

یکی از بارزترین تفاوت های این دو مورد این است که زره پوش ها اغلب آینه کاری می شوند. در این صورت ، درهای آویز زره پوش آینه ای به داخل دو در دارند.

شبیه به کمد لباس ، یک زره پوش همچنین می تواند یک میله بلند برای آویختن لباس و لباس داشته باشد. این یک گزینه عالی برای کسی است که فضای ذخیره سازی ندارد و به کمی فضای اضافی نیاز دارد!

 

 • کمد ایتالیایی

اگر همه شما در صدد امتحان ایده های منحصر به فرد و مجلل در خانه خود هستید ، یک کمد ایتالیایی راهی برای رفتن است!

کمد های ایتالیایی دقیقاً یک نوع کمد نیستند ، بلکه سبکی از یک کمد سفارشی هستند که دقیقاً در اتاق شما جای می گیرد. شبیه کمدهای قبلی ، آنها عمدتا برای قرار دادن لباس ، لوازم جانبی ، کفش و کیف استفاده می شوند.

آنچه در مورد نزدیک ترین مدل به سبک ایتالیایی منحصر به فرد است این است که می تواند با ترکیب عناصر کمد دستی و سبک کمد لباس ، یک کمد یک نوع برای اتاق خواب شما ایجاد کند!

این شامل اضافه کردن قفسه ها ، کشوها ، میله های آویز و سایر محفظه های ذخیره سازی بر اساس تعداد لباس مورد نیاز شما است.

 

 • گنجه ورودی یا سالن

کمد های ورودی که به آنها “کمد های تالار” یا “کمد های کت” نیز گفته می شود ، نسخه بسیار کوچکی از کمدهای دستی است ، به جز این که در ورودی اصلی خانه قرار می گیرند.

این مکان بسیار استراتژیک است ، زیرا این کمدها عمدتا برای نگهداری کتهای اعضای خانواده و همچنین بازدید کنندگان طراحی شده اند. بسته به اندازه خانه و سطح لوکسی که می خواهید کمد باشد ، برخی از افراد ممکن است یک کمد سالن به سبک راه رفتن داشته باشند. علاوه بر این ، کمد های سالن به عنوان یک مکان عالی برای نگهداری چترها ، وسایل ورزشی ، بیل های برف و موارد مشابه استفاده می شود.

 

 • کمد حوله

کمد ملافه نوعی کمد است که برای قرار دادن هر چیز از حوله ، وسایل حمام ، ملحفه های اضافی ، پتو ، بالش و موارد مشابه طراحی شده است.

مشابه کمدهای تالار ، این کمدها نیز نسبتاً کوچک هستند و معمولاً در راهروهای یک خانه یافت می شوند.

آنها در طرح های متنوعی از جمله سبک دستی و سایر مواردی که دارای درهای دو شاخه هستند ارائه می شوند.

برخی افراد با افزودن ماشین لباسشویی و خشک کن به کمد لباس ، هم کمد لباس و هم لباسشویی را ترکیب می کنند.

 

 • کمد وسایل

کمد دیگری که به نظر می رسد کمد است کمد کمکی است. با این حال ، این لباس برای ذخیره لباس یا کتانی نیست.

در عوض ، این کمد برای دور نگه داشتن هرگونه وسایل ضروری ، اما از لحاظ ظاهری جذاب نیست. این شامل کیف های مسافرتی حجیم ، ماپس ، جاروها و لوازم تمیز کردن ، جعبه ها ، چکش ها ، ابزارهای دستی ، پیچ گوشتی ، قوطی های رنگ و … است!

نه تنها این ، بلکه برخی از افراد همچنین به عنوان مکانی عالی برای دور نگه داشتن وسایل الکترونیکی خانگی بزرگ که از آن استفاده نمی کنند ، به نظر می رسند. این شامل جاروبرقی ، بخار لباس و موارد دیگر است.

 

 • کمد خوراکی های آشپزخانه

با خارج شدن از اتاق خواب ، انواع مختلفی از کمدها را نیز تصادفا خواهید کرد. به عنوان مثال ، گرچه ممکن است عجیب به نظر برسد ، بالاخره انبارها کمد خانه هستند! تنها تفاوت این دو در این است که این یکی اتفاقاً برای ذخیره مواد غذایی به جای لباس است.

شبیه به کمد اتاق خواب ، انبارها نیز می توانند به بزرگی انبارهای اتاق خواب باشند که معمولاً در مکان های ذخیره سازی رستوران ها و خانه های مجلل یافت می شوند.

البته مکان ایده آل برای شربت خانه ها داخل آشپزخانه است. با این وجود کمد های شربت خانه را می توان در زیرزمین یا هر محل نگهداری خشک نیز یافت.

اگر کمد اضافی دارید و مازاد مواد غذایی یا ماشین های پخت و پز دارید که مرتباً از آنها استفاده نمی کنید ، تبدیل کمد به انبار می تواند یک ترفند بسیار مناسب باشد!

 

 • کمدهای لباسشویی

اگر فضا اجازه می دهد ، می توانید کمد لباسشویی نیز داشته باشید. همانطور که از نامش پیداست ، این لباس مخصوص لباس خواهد بود ، اما فقط لباس هایی است که باید شسته یا جمع شوند!

این کمد می تواند گوشه ای جداگانه باشد که در آن تمام مواد شوینده لباس و همچنین سبد لباس و حتی ماشین لباسشویی را در آن نگهداری می کنید.

این یک گزینه عالی برای اتاق های لباسشویی است و همچنین می تواند خانه شما را مرتب نگه دارد. این کمد ها را می توان در پشت در پنهان کرد تا خانه شما حداقل گرایانه باشد.

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با کمد دیواری باکسی بخوانید.

 

 

کمد دیواری های گریت کابینت

 

سوالات متداول مشتریان در مورد کمد دیواری

کمد دیواری چه انواعی دارد؟

انواع کمد دیواری ها به طور کلی شامل کمد دیواری باکسی و ریلی می شوند.

کمد دیواری چیست؟

کمد دیواری اغلب دریک حجم فرو رفته داخل خانه قرار می گیرد و یا فضایی برای آن در نظر گرفته میشود و بیشتر در اتاق ها ساخته میشود. جدا ازاین که در کمد دیواری چه سبک ها و طرح هایی وجود دارد، هدف از ساخت کمد دیواری اهمیت بیشتری دارد.

تقسیم بندی فضای کمد دیواری به چه صورت است؟

فضای پایین کمد دیواری. مخصوص فضای کشو ها، طبقه بندی و یا قرار دادن اجسام سنگین. فضای میانی کمد دیواری.

مقاومت کمد دیواری چگونه است؟

یک تخته ام دی اف (mdf) به عنوان یک طبقه (در حالت افقی) تحمل وزن حدودا 300 کیلوگرم را داراست، اما بسته به کیفیت کار و در صورت استفاده از یونیت (باکس ) میتوان به مقاومت کمد‌دیواری افزود. پس هنگام چیدن وسایل در کمد‌دیواری نگران نباشید.

کمد دیواری ام دی اف مات چیست؟

در این مدل از کمد‌دیواری تمام اسکلت داخلی کمد‌ دیواری که اصلی ترین بخش کمد است و از mdf سفید بدنه یا صابونی است. درب های کمد از mdf مات با انواع طرح های گره ای چوب و انواع رنگ ها وجود دارد و تمامی رنگ ها و طرح ها مات هستند.

کمد دیواری هایگلاس چیست؟

در این مدل از کمد دیواری بدنه های داخلی کمد دیواری با قسمت بالا یکسان هستند و جنس درب های کمد دیواری از جنس هایگلاس براق هستند و قابلیت استفاده از ریزه کاری های بیشتری است مثل قاب سازی برای کمد دیواری.

کمد دیواری ممبران چیست؟

در این مدل از کمد‌دیواری استفاده از درب های سی ان سی شده با طرح های متنوع که بسته به سلیقه مشترک طراح و مشتری میتواند بی نهایت طرح ایجاد کرد همچنین درکمدی دیواری ممبران

 

برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.