کمد دیواری

کمد دیواری چیست

کمد دیواری اغلب دریک حجم فرو رفته داخل خانه قرارمیگیرد و یا فضایی برای آن در نظر گرفته میشود و بیشتردر اتاق ها ساخته میشود .جدا ازاین که در کمد دیواری چه سبک ها و طرح هایی  وجود دارد، هدف از ساخت کمد دیواری اهمیت بیشتری دارد.

 چه فضاهایی را برای خودمان میخواهیم؟ ایا کشو میخواهیم ؟به چه اندازه جای رگال لباس میخواهیم و آیا یک وسیله حجیم داخل خانه داریم که میخواهیم در کمد جای دهیم؟

همه این پرسش ها از نکات مهمی است که درساخت کمد دیواری باید به آن توجه کرد.

برای درک راحت تر فضاهای کمد دیواری اتاق خواب خانه خود را در نظر بگیرید .ارتفاع اتاق ها معمولا ۲۶۰ سانتی متر به بالا میباشد.

تقسیم بندی فضای کمد دیواری

فضای پایین کمد دیواری

تقسیم بندی کمد دیواری از کف اتاق  تا ارتفاع کمتر از یک متر .مخصوص فضای کشو ها ، طبقه  بندی  و یا قراردادن اجسام سنگین (مثل گاوصندوق ) مبباشد .

فضای میانی کمد دیواری

در فضای میانی کمد دیواری از ارتفاع حدودا کمتر از یک متر (بسته به ارتفاع اتاق) تا ارتفاع کمتر از ۲۲۰  سانتی متر بیشتر مخصوص رگال های لباس ، کتابخانه ، جاسازی اکسسورهای مختلف مثل میز اتو ، رگال های کوچک کروات، قاب جواهر ، یا گاوصندوق تو کار و …

فضای بالای کمد دیواری

فضای بالای کمد دیواری که از ارتفاع کمتراز ۲۲۰ سانتی متر تا زیر سقف که حداقل ۵۰ سانتی متر مورد نیاز است  به فضای انباری کمد دیواری معروف است ، که برای وسایلی است که ما کمتر به آن ها نیاز پیدا میکنیم .

مواردی که تا الان گفته شد چگونگی تفکیک فضای داخلی کمد دیواری با استفاده از باکس های ام دی اف (mdf) میباشد. به عنوان مثال یک فضای رگال لباس یا یک فضای کشو هرکدام یک باکس جداگانه است ، که در اتاق شما در کنار هم یا روی هم قرار میگیرند و اسکلت بندی کمد دیواری مورد سلیقه شما را تشکیل میدهد.

 

بعد از اینکه اسکلت کمد دیواری ساخته شد ، نوبت به زیبایی کمد دیواری میرسد که زیبایی آن بسته به سلیقه شما دارد اما به طور کلی میتوان در دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم بندی کرد، نوع کمد دیواری مدرن مثل  هایگلاس، طرح اف، مات، رنگ پولیشی یا کمد دیواری انزو و سبک کلاسیک مثل کمد دیواری ممبران، روکش چوب و چوب طبیعی است.

البته سبک های خاص دیگری را هم مثل کمد دیواری آینه کاری شده و یا نوعی که بیشتر از اینکه محل لباس و وسایل باشد جنبه ویترین دارند هم میتوان مورد استفاده قرار داد ، که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کمد دیواری آیینه کاری شده

درب کمد دیواری با آیینه های سی ان سی شده پوشانده شده و باعث بزرگ تر شدن فضای اطاق میشود

کمد دیواری آیینه کاری شده

درب کمد دیواری با آیینه های سی ان سی شده پوشانده شده و باعث بزرگ تر شدن فضای اطاق میشود

تا اینجا در مورد اینکه کمد دیواری از چه بخش هایی تشکیل شده است و چه نوع درب هایی دارد صحبت کردیم در این بخش، در مورد نحوه دسترسی به داخل کمد دیواری توضیح میدهیم :

نحوه دسترسی به داخل کمد دیواری

استفاده از درب های یکپارچه (از کف تا سقف) به صورت ریلی یا به صورت لولایی ممکن است باعث بروز مشکلاتی درآینده شود مثلا درب کمد دیواری به ارتفاع بیشتر از ۲۲۰ سانتی متر بعد از گذشت زمان و استفاده دائم تاب برمیدارد و باعث بروز مشکلات میشود به همین دلیل درب های با ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر توصیه نمیشود همچنین مشکل دیگر این است که وقتی درب را باز میکنیم تمام محتویات داخل کمد دیواری دیده میشود و مواردی این چنین، برای حل این مشکل درب قسمت پایین را که ارتفاع آن کمتر از ۲۲۰ سانتی متر است را با یک درب پوشش میدهند و فضای انباری را با یک درب پوشش میدهند .

نحوه باز شدن درب ها در کمد دیواری

نحوه باز شدن درب ها در کمد دیواری یا به صورت لولا است یا به صورت ریل که بسته به موقعیت کمد دیواری شما در خانه دارد . اگر کمد هایی که داخل اتاق هستند ریلی باشند بهتر میتوان از فضای کوچک اتاق استفاده کرد چرا که درب ریلی در یک خط حرکت میکند و به فضای داخل اتاق وارد نمیشود .

کمد دیواری که در قسمت پذیرایی خانه نصب میشود سبک وتولید. متفاوتی نصب به کمد دیواری داخل اتاق دارد . در کمد داخل اتاق بیشتر پر بودن فضاهای و نهایت استفاده از فضای اهمیت زیادی داشت .اما در کمد داخل پذیرایی بیشترین اهمیت را ساخت یک فرم زیبای دکوری که بیشتر مثل بوفه باید ضرافت داشته باشد .

سبک کمد دیواری هایی که در قسمت پذیرایی وجود دارد .خاص تر است استفاده از دستگیره مانعی ندارد . استفاده از لولا مانعی ندارد. درب ها از اندازهای کوچکتری تشکیل میشوند . وجود ویترین زیبایی خاصی را به کمد دیواری میدهد، آینه کاری روی درب های کمد دیواری ، قاب سازی و استفاده از ستون در کمد دیواری میتواند زیبایی چشمگیری به کمد دیواری خانه شما ببخشد.

استفاده از دستگیره در کمدهای درب ریلی به صورت دستگیره تو میباشد.

هنگامی که درب ریلی در داخل خود جمع میشود دستگیره ای که از سطح چوب بیرون زده باشد مانع جمع شدن درب ریلی در داخل خود میشود.اما در کمد دیواری که درب به صورت لولایی باشد استفاده از دستگیره مانعی ندارد.

مقاومت کمد دیواری

یک تخته ام دی اف (mdf) به عنوان یک طبقه (در حالت افقی) تحمل وزن حدودا ۳۰۰ کیلوگرم را داراست، اما بسته به کیفیت کار و در صورت استفاده از یونیت (باکس ) میتوان به مقاومت کمد دیواری افزود .پس هنگام چیدن وسایل در کمد دیواری نگران نباشید .

استفاده های خاص از کمد دیواری

در مدل های خاص از کمد دیواری که با جانمایی هایی خاصی تلفیق میشود. مثلا یک میز تلویزیون را میتوان به صورت یک کمد دیواری یکپارچه در نظر گرفت و فضای ریسیور را در آن طراحی و جا نمایی کرد همچنین میتوان موقیعیت و سبک قرار گرفتن تلویزیون یا هر وسیله مورد نظر (مثلا کمد دیواری که در آن یک میز بار مخفی شده است) را در آن طراحی و جانمایی کرد .

کمد دیواری تلوزیون دار

یا کمد دیواری که در آن تخت خواب تعبیه شده است و هر ایده ای که مشتری طالبش باشد، از سبک های دیگر کمد دیواری های خاص است. که با پیشرفت هنر معماری داخلی قابل اجرا میباشد.

کمد دیواری با تخت خواب

کمد دیواری با در نظر گفتن جای تخت خواب

انواع کمد دیواری:

کمد دیواری ام دی اف (MDF) مات:

کمد دیواری ام دی اف مات

در این مدل از کمد دیواری تمام اسکلت داخلی کمد دیواری که اصلی ترین بخش کمد است واز mdf سفید بدنه یا صابونی است .و درب های کمد از mdf مات با انواع طرح های گره ای چوب و انواع رنگ ها وجود دارد و تمامی رنگ ها و طرح ها مات هستند .

کمد دیواری هایگلاس :

کمد دیواری هایگلاس

در این مدل از کمد دیواری بدنه های داخلی کمد دیواری با قسمت بالا یکسان هستند و جنس درب های کمد دیواری از جنس هایگلاس براق هستند و قابلیت استفاده از ریزه کاری های بیشتری است مثل قاب سازی برای کمد دیواری .

کمد دیواری طرح اف:

کمد دیواری اف

کمد دیواری طرح اف با روکش برجسته ام دی اف مات

در این مدل از کمد دیواری جنس درب ها از mdf فوق برجسته است مثل اینکه طرح گره روی چوب به صورت فوق برجسته تولید شده و زنده تر از طرح مات و هایگلاس است .

کمد دیواری ممبران :

کمد دیواری ممبران

کمد دیواری با روکش وکیوم ممبران

در این مدل از کمد دیواری استفاده از درب های سی ان سی شده با طرح های متنوع که بسته به سلیقه مشترک طراح و مشتری میتواند بی نهایت طرح ایجاد کرد همچنین درکمدی دیواری ممبران 

کمد دیواری روکش چوب:

کمد دیواری روکش چوب

کمد دیواری روکش چوب و چوب طبیعی

در این مدل از کمد دیواری طرح به صورت کلاسیک اجرا میشود و درب ها بعد از ماشین کاری رنگ میشود و بسیار شبیح به سبک ممبران است با این تفاوت که درب ها رنگ میشود و استفاده از ستون سر ستون پایه ستون و تاج به کار جلوه زیادی میدهد.

 

گروه دکوراسیون و کابینت گریت با ۱۵ سال سابقه در تولید انواع کابینت آشپزخانه و کمد دیواری آماده طراحی، ساخت و نصب انواع کمد دیواری مطابق با سلیقه شما است اگر قصد خرید کمد دیواری دارید میتوانید از طریق فرم ارسال کارشناس رایگان و یا با شماره تلفن های درج شده در سایت با ما در تماس باشید

 

“با گریت بدرخشید”

جهت درخواست مشاوره و اعزام کارشناس به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند


درخواست مشاوره ، بازدید و ارائه پنل را دارم