کمد دیواری باکسی

همه افراد نیازمند این هستند که در منزل هایشان  دوست دارند که لوازم خود را در قسمتی نگهداری کنند که به صورت مخفی وجود داشته باشد.

انتخاب کمد دیواری می تواند بهترین گزینه برای نگهداری وسایل و سازماندهی فضا باشد چه نوع موادی را برای وسایل تان انتخاب می‌کنید بازتابی از سلیقه شما می باشد.

کمدهای دیواری باید ویژگی‌های داشته باشند که افراد را به خود جذب کنند.

کمدهایی که از روکش چوب و تمام چوب هستند معمولاً دوام و کیفیت بالایی دارند و می‌توانند در مدل های گوناگونی طراحی و اجرا شود.

کمد های تمام چوب می تواند مطابق با فضا اجرا شوند و محیط شکل را در اختیار افراد خانواده قرار دهند.

کمدها به غیر از این که باید دارای ظاهر زیبایی داشته باشند متریالی که برای آنها انتخاب میکنید هم باید با کیفیت و مقاوم باشد.

برای مثال هنگامی که می‌خواهید وسایل را در کمدها قرار دهید باید دقت داشته باشید که سنگینی وسایل باعث تخریب کمد نشوند و به مرور زمان عمر آن را کم نکند.

پس برای همین بهتر است که با استاد کارانی که در این حرفه فعالیت می‌کنند مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

قیمت کمد دیواری باکسی

 

کمد دیواری باکسی

یک کمد دیواری باکسی باید ویژگی هایی داشته باشد تا افراد آن را انتخاب کنند.

یکی از مهم ترین موارد کیفیت و جنس کابینت و کمد است که می‌خواهید انتخاب کنید.

کمدهای دیواری باکسی می‌توانند از جنس چوب باشند و به غیر از چوب متریال های دیگری مانند ام دی اف، هایگلاس و غیره می توانند کیفیت های مختلفی داشته باشد.

بنابراین انتخاب کابینت مناسب می تواند خیال شما را برای مدت طولانی راحت کند و برای خراب شدن آن دیگر نگرانی نداشته باشید.

کابینت ها و کمد ها انواع مختلفی دارند که نسبت به کارایی محیط از آنها استفاده می شود.

معمولاً کمدها به مدل‌های ریلی، کشویی، کلاسیک تهیه می‌شوند و متناسب با نیاز افراد در محیط های اداری و منازل مسکونی و حتی محیط های دیگر می‌توان از آنها استفاده کرد.

فضای خالی کمد می‌تواند این اختیار را به شما بدهد که از آن به عنوان دکور استفاده کنید.

معمولاً برای بهینه‌سازی از فضاهای خالی در کمد به وسیله تقسیک بندی و جلوگیری از پرت رفتن فضای خالی از طبقات برای آن استفاده می‌کنند.

همچنین وجود دستگیره ها با اینکه فضای کمی را اشغال می کنند اما ظاهرا آنها می‌تواند بسیار موثر در نگاه بیننده و مشتری باشد.

دستگیره ‌ها باید استحکام و مقاومت بالایی را داشته باشد و در صورتی که با عدم استحکام روبه‌رو شوند و به  درستی نصب نمی شوند و به مرور زمان خراب میشود.

امنیت کمد هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. درون کمد ممکن است محل مناسبی برای نگهداری اشیا گرانقیمت نباشد.

اما افراد دوست دارند که لوازم شخصی خود را به دور از دسترس افراد دیگر قرار دهند و این یکی از نکات مهمی است که در هنگام طراحی و اجرا باید به آن دقت کنیم.

همانطور که می دانید کمدها محلی برای نگهداری وسایل هستند اما امکانات مازاد هم می‌توانند در اختیار شما قرار دهند.

مثلاً از سیستم روشنایی داخلی برای آنها استفاده کنید تا بتوانید درون کمد را بهتر مشاهده کنید و هنگامی که می خواهید خودتان را در آینه مشاهده کنید می توانید با قرار دادن آینه های در کمد این نیاز خود را برطرف کنید.

 

دانلود کاتالوگ

 

 

دانستنی های بیشتر درمورد کمد دیواری باکسی و کابینت دیواری

استفاده از کابینت دیواری به عنوان کابینت پایه می تواند بسته به شرایط بسیار عملی باشد. اگر از کابینت های بورس فروشگاه سخت افزار استفاده می کنید و گزینه های اندازه محدودی وجود دارد ، گاهی اوقات یک ضرورت است. دو تفاوت اصلی بین کابینت پایه و کابینت دیواری ابعاد موارد است و شامل یک ضربه انگشت 4/1 اینچی بر روی کابینت های پایه در جایی است که کابینت با سطح زمین مطابقت دارد.

ارتفاع کابینت های پایه پایه 34 1/2 اینچ و عمق 24 اینچ است. عمق کابینت دیواری استوک تقریباً همیشه 12 اینچ است ، اما می تواند در ارتفاعات مختلف واقع شود – 30 اینچ متداول ترین ارتفاع است. تبدیل یک کابینت دیواری 30 اینچی به یک کابینت پایه با اتصال یک سکو 4 4/1 اینچی نسبتاً آسان است.

اندازه گیری های خود را انجام دهید

عرض و عمق کابینت دیواری را اندازه بگیرید تا اندازه سکو مشخص شود. این سکو به عرض قسمت جلوی کابینت دیواری می باشد ، اما از قسمت جلوی بدنه کیس تنظیم می شود تا بتواند منطقه “لگد پا” را فراهم کند. عمق ضربه انگشت پا را روی دیگر کابینت های پایه خود اندازه بگیرید و هنگام برنامه ریزی رکود سکو ، آن عمق را حساب کنید. به عنوان مثال ، اگر کابینت دیواری دارید که عرض آن 30 اینچ و عمق 12 اینچ است ، ابعاد سکوی شما 30 اینچ و عمق 9 اینچ (با فرض تفریق 3 اینچی برای ضربه پا) خواهد بود.

استفاده از کابینت دیواری به عنوان کابینت پایه می تواند بسته به شرایط بسیار عملی باشد. اگر از کابینت های بورس فروشگاه سخت افزار استفاده می کنید و گزینه های اندازه محدودی وجود دارد ، گاهی اوقات یک ضرورت است. دو تفاوت اصلی بین کابینت پایه و کابینت دیواری ابعاد موارد است و شامل یک ضربه انگشت 4/1 اینچی بر روی کابینت های پایه در جایی است که کابینت با سطح زمین مطابقت دارد.

ارتفاع کابینت های پایه پایه 34 1/2 اینچ و عمق 24 اینچ است. عمق کابینت دیواری استوک تقریباً همیشه 12 اینچ است ، اما می تواند در ارتفاعات مختلف واقع شود – 30 اینچ متداول ترین ارتفاع است. تبدیل یک کابینت دیواری 30 اینچی به یک کابینت پایه با اتصال یک سکو 4 4/1 اینچی نسبتاً آسان است.

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری انواع مختلفی دارند که محبوب‌ترین آنها کمد دیواری های ریلی استدر این نوع کمد ها در چارچوب جابجا می شود و نیاز به فضای خالی در جزیره کابینت نمی باشد.

کمد دیواری های کلاسیک معمولاً مدلهایی هستند که از سابق از آنها استفاده می شده و امروزه هم در منازل آنها را می‌توان مشاهده کرد.

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری باکس دار

این کمدها معمولا ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه دارند و یکسره کامل دیوار را به کمد تبدیل می‌کند.

کاربرد این کمدها برای آویزان کردن لباسها و نگهداری رختخواب ها و انبار کردن وسایل بسیار بزرگ می باشد کمد های کلاسیک فضای زیادی را اشغال می کند و درب کمد ۶۰ سانتی متر عرض دارد تا بتوانید وسایل را به راحتی درون آن جای دهید.

کمد های دیواری کشویی هم می توانند به تنهایی استفاده شوند و برای محیط های اتاق پذیرایی و برای کمک کردن به میز تلویزیون استفاده می‌شود.

معمولاً ابعاد کوچکی دارند و قرار دادن وسایل ها در آن می توانید برای استفاده بهینه فضا استفاده نمایید.

جنس کمدهای دیواری متفاوت است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که مطابق با هر سلیقه اجرا شود.

کمد دیواری های ام دی اف یکی از رایج ترین کمد دیواری های هستند که در حال حاضر از آن استفاده می‌شود و محبوبیت بسیاری در بین افراد دارد.

بهترین روش برای پیاده کردن کمدهای ام دی اف با بدنه های کامل یا یونیک سازی می باشد معمولاً از کمدهای مات استفاده می‌شود.

کمدهای دیواری pvc معمولاً دارای بدنه و مغز کمد های ام دی اف هستند که دارای روکش ضد آب می باشند، مدل های pvc از گرانترین مدل هایی هستند که در بازار وجود دارد و البته ظاهر شکیل آنها نسبت به قیمتی که پرداخت می‌کنید قطعاً ارزنده است.

کمد های هایگلاس هم از مغزی ام دی اف استفاده می‌کنند و روکش هایی که برای این کابینت ها استفاده می شود معمولاً ظاهری براق و جذاب دارد که نمایی دکوراسیون را به کلی تغییر می‌دهد.

در کنار جذابیت کابینت های هایگلاس مشکلاتی هم وجود دارد که ضد آب نبودن، خش پذیری و لبه‌های تیز می تواند از معایب این کابینت ها باشد.

 

ایده برای آشپزخانه مشکی

کمد های باکسی امروزی

کمد های باکسی امروزه یکی از جدیدترین مدلهایی هستند که در طراحی داخلی منزل از آن استفاده می‌شود.

اما باکس ها تفاوتی با کمد های دیواری معمولی دارند که افراد کمی از تفاوت آنها اطلاع دارند مدهای معمولی همان کمد باکسی کیباشند که از سازه هایی هستند که معمولاً در اتاق خواب ها و دکوراسیون داخلی منزل از آنها استفاده می شود و جزو یکی از کمدهای پرمصرف و زیبا در خانه می باشد.

کمد باکسی انواع مختلفی دارند که می توانند لوازم مختلفی را در خود جای دهند.

کمد باکس ها معمولاً از طراحی آزاد آنها استفاده می‌کنند و مستقیماً وابستگی به دیوار کف و سقف ندارد و فقط برای اطمینان از محل قرارگیری اندازه گیری می‌شوند و حتی برای اتصال آنها نیاز نیست که آنها را به دیوار متصل کنید.

کمد های باکسی امروزی

کمد های باکسی امروزی

این کمدها برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و باید طبق استانداردها و کیفیتی که دارند اجرا شوند و همین موضوع باعث می‌شود که متریال کمتری به کار ببرند و از لحاظ قیمت و هزینه به صرفه باشد.

کمد باکس ها ویژگی های فراوانی دارند که نسبت به کمد دیواری ها می توان آنها را مقایسه کرد. طراحی آزادانه کمدها یکی از مواردی است که دست طراحان و استادکاران را باز گذاشته و می توانند برای هر محیطی آن را اجرا کند و با استفاده از ابزار آلات مخصوص استفاده می شود.

دوام و ماندگاری بالای این کمدها محبوبیت آن‌ها را بیشتر کرده و همچنین نصب سریع و آسان بدون ایجاد گرد و غبار ناشی از برشکاری می‌شود از مواردی است که باعث شده که افراد زیادی به آن توجه کنند و آن را استفاده کنند.

مونتاژ ها بسیار سریع و آسان هست و امکان حرکت دادن این کمدها بدون نیاز به باز و بسته کردن قطعات در اتاق سالن می‌تواند برای دسترسی بهتر استفاده شود.

برای قرار دادن لوازم و کفش و لباس ها می توانید در محیطی که حشرات و سوسک ها وجود ندارند آن را قرار دهید و در اقلیم های مختلف جغرافیایی آن را به کار ببرید.

 

تفاوت کمد دیواری معمولی با کمد دیواری باکسی

کمد دیواری معمولی و کمد دیواری باکسی از نظر ساختار و نحوه نصب تفاوت‌‌‌‌‌‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه هر کدام از این دو مدل کمد دیواری را با هم مقایسه خواهیم کرد.

 

مشخصات کلی کمد دیواری معمولی

 • ساختار: کمد دیواری معمولی درون دیوار ساخته‌‌‌‌‌ می‌شود و کف و سقف آن به دیوار وابسته است.
 • ابعاد: ارتفاع کمد دیواری معمولی مطابق با ارتفاع دیوار است و ابعاد آن باید متناسب با دیواری باشد که کمد دیواری درون آن قرار دارد.
 • تنوع: کمد دیواری معمولی از نظر ابعاد و ساخت، تنوع زیادی ندارد.

 

مزایای کمد دیواری معمولی نسبت به مدل باکسی
 • کمد دیواری معمولی فضای بیشتری برای گذاشتن وسایل دارد.
 • قیمت کمد دیواری معمولی نسبت به کمد دیواری باکسی کمتر است.

 

معایب کمد دیواری معمولی نسبت به مدل باکسی
 • دسترسی به وسایل درون کمد دیواری معمولی سخت‌‌‌‌‌‌‌تر است.
 • تراز نبودن دیوار و سقف در ساخت کمد دیواری معمولی مشکل ایجاد‌‌‌‌‌ می‌کند.

 

مشخصات کلی کمد دیواری باکسی

 • ساختار: کمد دیواری باکسی کاملاً آزادانه ساخته‌‌‌‌‌ می‌شود و وابستگی به دیوار ندارد.
 • ابعاد: کمد دیواری باکسی‌‌‌‌‌ می‌تواند در هر اندازه و شکلی ساخته شود.
 • تنوع: کمد دیواری باکسی از نظر ابعاد و ساخت، تنوع زیادی دارد.

 

مزایای کمد دیواری باکسی نسبت به مدل معمولی
 • دسترسی به وسایل درون کمد دیواری باکسی آسان‌‌‌‌‌‌‌تر است.
 • تراز بودن دیوار و سقف در ساخت کمد دیواری باکسی مشکل ایجاد‌‌‌‌‌ نمی‌کند.
 • امکان تغییر در ابعاد و شکل کمد دیواری باکسی وجود دارد.

 

معایب کمد دیواری باکسی نسبت به مدل معمولی
 • فضای کمتری برای گذاشتن وسایل نسبت به کمد دیواری معمولی دارد.
 • قیمت کمد دیواری باکسی نسبت به کمد دیواری معمولی بیشتر است.

 

کدام کمد دیواری را بخریم؟

در نهایت، انتخاب نوع کمد دیواری به عوامل مختلفی مانند فضای موجود، سلیقه و بودجه بستگی دارد. اگر به دنبال کمدی با فضای زیاد و قیمت مناسب هستید، کمد دیواری معمولی گزینه مناسبی است. اما اگر به دنبال کمدی با دسترسی آسان و امکان تغییر در ابعاد و شکل هستید، کمد دیواری باکسی گزینه بهتری است.

 

محبوبیت کمد دیواری های باکسی

علت محبوبیت این کمدها جابجایی سریع و اندازه آنها می باشد که برای هر محیطی می توانند به راحتی اجرا شود که متناسب با کاربرد مشتریان می‌توانند اجرا شود، شامل کمد رختخواب، کمد لباس، کمد جاکفشی، کمد جالباسی، کمد اداری، کمد کودک و نوجوان، کمد درب ریلی، کمد کمد دراور، کمد لوازم بهداشتی، کمد حمام، کمد باشگاه و سالن‌های ورزشی، کمد استخر و غیره می توان اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ را برای کمد های دکوراسیون داخلی استفاده کنید بهتر است ببینید از چه سبکی پیروی می‌کنید.

برای فضاهای کوچک بهتر است که از رنگ های روشن استفاده نمایید و برای همین کمد هایی که رنگ بندی روشنی دارند و از طیف رنگی سفید و شیری استفاده می شوند.

این کمدها می توانند بهترین گزینه برای منزل های کوچک باشد، اما گاهی تضاد در منزل باعث زیبایی محیط می شود و با قرار دادن کمد های قهوه ای و یا رنگی می توانید هماهنگی را با سایر المانهای از دیگر منزل به وجود بیاورید.

همچنین برای خانه هایی که متراژ بزرگتر دارند در انتخاب رنگ، دستتان بازتر خواهد بود و همچنین متریالی که برای کمد به کار می‌رود می‌تواند متفاوت‌تر باشد.

برای فضاهای کلاسیک معمولاً از کمدهای تمام چوب استفاده می کنند زیرا چوب دارای اصالت و زیبایی است و می‌تواند خانه‌های کلاسیک را زیبا تر از آن چیزی که هستند به وجود بیاورند.

 

طرح های کمد دیواری باکسی

طرح های کمد ها در اتاق ها معمولاً به سه بخش عمده تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه آنها را به طور مفصل تری بازگو کرده‌ایم

از این نوع کمدها اگر کوچک یا بزرگ باشند معمولاً یک اتاق مستقل به آنها اختصاص داده می‌شود و همان طور که گفته شد هنگامی که در این  اتاق هستیم، مانند این است که در داخل کمدها قدم می زنید و سرتاسر اتاق ها معمولاً دیوارهای پر از کمد می باشد.

طرح های کمد دیواری باکسی

طرح های کمد دیواری باکسی

این طرح نیاز به فضای بزرگی دارد که بتوانید به راحتی طراحی را در آنجا انجام دهید.

جزیره وسط نیمکت قابل نشستن ، کشوهای لوکس با عمق زیاد از ویژگی‌های هستند که در این اتاق ها می توانید مشاهده کنید.

حتی نورپردازی هایی که برای لوکس کردن خانه ها از آن استفاده می کنید و جریان داشتن هوای آزاد پنجره ها زیبایی را در محیط چندین برابر می‌کند.

مساحت این کمدها معمولاً 3 تا ۱۵ متر مربع به اندازه یک اتاق کامل است و عرض آنها به یک و نیم تا ۴ متر می‌رسد و عمق استاندارد آن معمولاً از ۵۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد که معمولاً از عمق ۶۰ سانتیمتری برای آن استفاده می کنند.

 

واحد دیواری یک مبلمان پیش ساخته است. این مجموعه ای از چندین جز disc گسسته است که معمولاً به دیواره داخلی اتاق ثابت می شوند. وسایل دیوار دیواری از سبک معاصر تا سنتی متناسب با دکوراسیون منزل یا محل کسب و کار در آن است.

مبلمان به طور کلی در هر نصب بنا به درخواست مشتری سفارشی می شوند تا از بهترین تناسب و یکپارچگی اطمینان حاصل کنند.

واحدهای دیواری اغلب از بلوط ، افرا ، سرو زرد ، چوب پادوک ، راش آمریکایی و اروپایی ، چوب قلب بنفش ، توسکا و گیلاس ساخته می شوند. بعضی از شرکت ها روکش های جامد و چوب را ترکیب می کنند یا از MDF یا تخته خرده چوب برای ایجاد واحدهای دیواری استفاده می کنند که به طور معمول دارای قفسه های قابل اصلاح هستند.

اما جدا از استفاده از چوب ، فلز و شیشه نیز می توانند در تولید آنها استفاده شوند. از این نوع مبلمان می توان به عنوان انبار استفاده کرد ، سطحی برای تهیه غذا یا خانه های سفید در آشپزخانه ها ، به عنوان مراکز تفریحی برای تلویزیون یا تجهیزات صوتی فراهم کرد و یا بسیاری از مصارف خانگی یا اداری.

 

 

اجزای کمد دیواری باکسی

ارتفاع رگال ها و میله ای که از آن برای لباس آویزان استفاده می‌شود از کف یک و نیم تا دو متر است که معمولاً یک متر و ۸۰ ارتفاع مناسبی برای قرار دادن این رگال ها است.

نوع دوم کمد هایی هستند که در دسترس می باشند. برای کم جا بودن و اتاق های کوچک این طرح می تواند استفاده شود که معمولاً برای اتاق خواب ها و زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده می شود.

وجود کشوها و شلف ها و طبقه ها می تواند کاربری را در آن قسمت بیشتر کنند و با آویزان کردن لباسها و قفسه هایی که قابل تنظیم هستند و ظاهری زیبا به اتاق بدهند.

استفاده از این کمدها معمولاً برای وسایلی که به صورت روزمره از آنها استفاده می کنید و به طور متداول در راهروها و اتاق خواب ها این کمد ها قرار دارند.

در مقایسه با کمد هایی که در مورد قبلی گفته شد این کمد ها نیاز به فضای زیادی ندارد و می‌تواند در هر محیط با هر کی اجرا شوند و عمق آنها کمتر از ۴۵ سانتیمتر  نباشد.

نوع سوم از کمد ها مانند کمدهای کلاسیک و سنتی است که در واقع معمولاً برای اتاق خواب اجرا می شود.

در این مدل لباس ها به صورت مشخص قرار می‌گیرند و می‌توانید آنها را به طور واضح نگاه کنید و همچنین در صورتی که شلخته باشند می‌توانند محیط مناسبی را برای اتاق به وجود بیاورند.

دقت داشته باشید که نظم  در هر محیطی می‌تواند موثر باشد و همچنین در روحیه افراد تاثیر گذار است که عمدتا از این کمدها متریال های مختلفی استفاده می شود که عمدتاً برای بدنه آنها از ام دی اف با روکش چوب و یا ام دی اف با رنگ پوششی سفید استفاده میشود.

 

بسیاری از صاحبان خانه ها به دنبال راه هایی برای به روزرسانی و بهسازی خانه خود هستند. آشپزخانه معمولاً یکی از اولین مکانهای آغازین است. کمدهای آشپزخانه منسوخ شده می توانند چشم چرانی در خانه باشند ، اما خرید کمدهای جایگزین کاری پر هزینه است. نقاشی کابینت های موجود یک گزینه ارزان قیمت است.

رنگ آمیزی کابینت های موجود به دلیل مقرون به صرفه بودن می تواند گزینه جذاب تری برای به روزرسانی کیچن باشد.

چیزهایی که شما نیاز دارید
پاک کننده TSP (تری سدیم فسفات)
کاغذ سنباده 220 ریز
پاک کننده یا شوینده همه منظوره
ژنده پوش
دستکش لاستیکی
پارچه ها را رها کنید
رنگ ملامینه
آغازگر ملامین
برس رنگ (پیشرفته) یا سمپاش و کمپرسور پنوماتیک

با این حال ، در بسیاری از خانه ها کمدهایی از ملامین ساخته شده است که ماده کامپوزیتی است که به پلاستیک تشبیه شده است. اگر با مواد و تکنیک های مناسب آشنا نباشید ، رنگ آمیزی کمدهای ملامینه می تواند فرایندی مهم باشد.

 

طرح های کمد دیواری باکسی

طرح های کمد دیواری باکسی

مراحل

 1. رویه ها و کف پیشخوان آشپزخانه را با پارچه های قطره ای بپوشانید. درهای کمد را بردارید و آنها را روی تاپ های پیشخوان سرپوشیده قرار دهید. درها و کمد های کمد را با تمیز کننده همه کاره و یک پارچه کاملا تمیز کنید. بگذار خشک شود.
 2. کمد و درها را با کاغذ سنباده 220 ریز ، کمی سنباده بزنید. این سطح را برای کمک به آغازگر و پیوند رنگ با آن خشن می کند. هرگونه آوار را با پارچه های خشک مسواک بزنید. کمدها و درها را با تری سدیم فسفات (TSP) کاملا تمیز کنید. برای رقیق کردن TSP از مشخصات سازنده پیروی کنید. هنگام استفاده از مواد شیمیایی تمیز کننده قوی از دستکش محافظ استفاده کنید و مطمئن شوید که تهویه کافی وجود دارد. کمدها و درها را بشویید تا چربی یا لکه های موجود پاک شود. بگذار خشک شود.
 3. دوباره درها و کمدها را به آرامی سنباده بزنید. باقی مانده ها را با یک پارچه خشک مسواک بزنید. آغازگر ملامین را به درها و کمدها بمالید. استفاده از اسپری پنوماتیک بهترین محصول نهایی را به شما می دهد – فاقد قطره قطره و ضربات مسواک ، اما برای آماده سازی ، اسپری بیش از حد قابل توجهی وجود دارد. در صورت استفاده از پرایمر با برس ، استفاده از برس برتر باعث کاهش تعداد ضربات قلم مو می شود. رنگ را در جهت دانه چوب مسواک بزنید. از اشباع بیش از حد قلم مو با رنگ اضافی خودداری کنید و مراقب قطره قطره باشید. اجازه دهید 24 ساعت خشک شود.
 4. رنگ ملامین را با استفاده از همان روش آغازگر اعمال کنید. بگذارید 24 ساعت قبل از استفاده خشک شود.

 

انواع

کمدهای دیواری ما از مواد با دقت انتخاب شده ساخته شده اند. قاب نما و قاب درب با ضخامت 21 میلی متر از صنوبر با یک پانل درب مرکزی mdf مقاوم در برابر رطوبت است. درب را بر روی لولاهای قنداق برنجی آویزان کرده و با گیر مغناطیسی برنجی محکم می کنند.

این لاشه دارای لایه ملامین سفید 15 میلی متری اروپایی است. هر کمد دارای یک قفسه قابل تنظیم است که با راش جامد لب خورده است. تکیه گاه های قفسه ای رولپلاک راش هستند. بالای کمد با 20 میلی متر از پشت جلوی خود را می گیرد ، اجازه می دهد از باتوم های 20 میلی متری برای آویختن کمد و قرار دادن دیوارهای ناهموار استفاده شود ، و یک فرو رفتگی 50 میلی متری در زیر نور زیر صفحه قرار دارد.

کابینت های لعابدار دارای شیشه های سخت 4 میلی متری هستند که با مهره های شیشه نگهداری می شوند. کابینت های لعاب و قفسه های باز دارای فضای داخلی “تخته” هستند که با “سفید شکسته” نقاشی شده اند. پانل های پایان mdf مقاوم در برابر رطوبت هستند. کمدها و تابلوهای پایان با رنگ سفید آماده برای نقاشی آماده می شوند.

 

از کمد دیواری باکسی چه دانستیم؟

کابینت دیواری یا همان کمد دیواری باکسی اصطلاحی است برای توصیف کابینت های بالایی که در بالای فضای پیشخوان معلق است ، در مقابل کابینت های پایه ای که روی زمین قرار می گیرند. کابینت های دیواری می توانند به اندازه آشپزخانه هایی که اشغال می کنند بی نظیر باشند ، اما به طور معمول به عنوان بخشی از مجموعه ای که برای کابینت های پایه طراحی می شود ، ساخته می شوند تا یک اجرای کمدی کابینت را تشکیل دهند.

در ساخت کابینت های دیواری دستورالعمل های کلی وجود دارد. در حالی که ساخت آنها بسیار شبیه به کابینت های پایه است ، اما اولین تفاوت محسوس این است که کابینت های دیواری هرگز کشو ندارند. به طور معمول ، کابینت های دیواری دارای یک درب روکش دار ، یک قاب جعبه و یک ریل آویز هستند. یک درب باید در نظر گرفته شود تا از فیکسچر به عنوان کابینت یاد شود. از آنجا که لبه پایین قابل مشاهده است ، قالب لبه پایین اغلب گنجانده شده است.

عملکرد پشتیبانی و توزیع کابینت های دیواری بسیار متفاوت از کابینت های پایه است.

دو ویژگی بسیار مهم کابینت دیواری ، ریل آویز و قاب جعبه آن است. یک کابینت دیواری مشترک 12 اینچ عمق دارد ، اما این واقعاً تنها چیزی است که می توان در کل ساختمان دیوار کابینت آشپزخانه مشاهده کرد. ارتفاع کابینت های دیواری یک بار 30 اینچ استاندارد شده بود ، اما محبوبیت روزافزون طرح های کابینت دیواری پلکانی نیاز به گزینه های ارتفاع اضافی را ایجاد کرده است.

اکنون، کابینت ها ممکن است در ارتفاع 40 ، 24 ، 18 ، 15 ، 12 اینچی خریداری شوند. عرض با افزایش سه اینچ بین نه تا 48 اینچ تغییر می کند.

چوب را برش دهید

مواد ضخامت 3/4 اینچ را به 4 نوار عرض 1/2 اینچ برش دهید. نوارها را به طول تعیین شده توسط اندازه گیری های خود ببرید. ضخامت مواد را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر شما در حال ساخت یک پلت فرم 30 اینچ در 9 اینچ هستید ، دو نوار 30 اینچی و دو نوار 7 1/2 اینچی (9 اینچ منهای 1 1/2 اینچ ، 3) خواهید داشت. / 4 اینچ دو برابر)

قاب را ایجاد کنید

نوارهای چوبی را با دو نوار کناری کوتاهتر بین نوارهای جلو و عقب ، محکم کنید و آنها را به هم بچسبانید و یک قاب مستطیل شکل ایجاد کنید. اندازه گیری ها را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید قاب با بعد نهایی سکو مطابقت دارد.

اتصالات را با هم پیچ کنید

در هر مفصل که نوارها با هم همپوشانی دارند ، دو سوراخ خلبان با فاصله یکسان ایجاد کنید. با استفاده از پیچ های چوبی هر چهار اتصال را بهم پیچ کنید. سکو سازه ای نخواهد بود ، زیرا کابینت به دیوار محکم می شود و پس از پوشاندن توسط قالب ضربه پا ، آن را مشاهده نخواهید کرد.

بسترهای نرم افزاری را سطح بندی کنید

سکو را در محلی که نصب می شود تنظیم کنید. سطح خود را روی سکو تنظیم کنید و “نقطه مرتفع” در کف را مشخص کنید.

گوشه ها را حتی با High Point بسازید

از هر چهار گوشه سکو براق شوید ، بنابراین همه چیز حتی با نقطه اوج است. در هر گوشه ای لبه بین کف و سکو خود قرار دهید. قبل از حرکت هر چهار گوشه را دوباره بررسی کنید.

کابینت دیواری را روی سیستم عامل تنظیم کنید

اگر این کابینت مخالف کابینه دیگری است ، از گیره های کابینت برای بستن آن به کابینت مجاور استفاده کنید. میله ها را تنظیم کنید تا از هم سطح بودن هر دو کابینت اطمینان حاصل کنید.

سیستم عامل را تثبیت کنید

مواد براق اضافی که از زیر سکو بیرون می آید را مرتب کنید. برای ثبات آن ، میله ها را به قسمت پایین سکو بچسبانید. Family Handyman استفاده از چسب پلی اورتان را توصیه می کند.

بستر را پیوست کنید

سکو را از طریق پیچ به دیوار وصل کنید. هر جا که لازم باشد آنها را به گل میخ های داخل دیوار پیچ کنید.

کابینه را آویزان کنید

سوراخ های خلبان را از طریق کابینت آویزان کنید و به گل میخ های پشت آویزان کنید تا کابینت به طور ایمن آویزان شود. کابینت را روی سکو قرار دهید و با استفاده از پیچ های کابینت کابینت را روی گل میخ های دیواری محکم کنید. در صورت اجرا شدن کابینت ، کابینت ها را قبل از بستن آنها به دیوار با گیره به یکدیگر وصل کنید.

قالب را نصب کنید

قالب کف پا را وصل کنید تا سکو را بپوشاند. با استفاده از چسب قالب ، قالب ضربه پا را به سکو متصل کنید و آن را با استفاده از میخ های خاتمه با فاصله 18 تا 24 اینچ محکم کنید.

 

قرار دادن کابینت های آشپزخانه ، چه از ابتدا و چه برای جایگزینی کابینت های موجود ، می تواند فرصتی مهیج برای ایجاد فضای ضروری در خانه شما دلپذیر ، کارآمد و زیبا باشد. با این حال ، اشتباهات در مراحل برنامه ریزی و اندازه گیری یا خطاهای ناشی از استفاده از برنامه ماشین حساب کابینت می تواند منجر به کابینت های پیش ساخته ای شود که متناسب نیستند ، مواد کافی خریداری نشده برای کابینت های سفارشی یا کابینت های کامل نیستند که به دلیل اندازه یا جهت گیری در کارهای آشپزخانه تداخل ایجاد می کنند. شناخت ابعاد استاندارد آشپزخانه ، اندازه کابینت سهام و نحوه محاسبه اندازه ، مواد و هزینه کابینت های سفارشی اولین قدم ها در یک پروژه موفق کابینت آشپزخانه است.

اندازه گیری

برای شروع محاسبه کمد دیواری، ابتدا اندازه گیری کنید و نمودار اتاق موجود و کمد دیواری باکسی برنامه ریزی شده خود را ترسیم کنید. کاغذ گراف یا چاپگر، خط کش برای طراحی ، نوار اندازه گیری و سطح برای اندازه گیری آشپزخانه خود تهیه کنید.

 

برای آشپزخانه

گریت کابینت توضیح می دهد که ارتفاع استاندارد پیشخوان آشپزخانه 36 اینچ یا 3 فوت است. عرض هر دیواره را 3 فوت از زمین اندازه بگیرید و در جهت عقربه های ساعت کار کنید. تمام دهانه ها و انسداد ها ، مانند درب ها ، پنجره ها و دریچه های هوا را از لبه بیرونی آنها اندازه بگیرید (مانند قالب ها یا پوسته ها). ارتفاع از کف تا سقف را هر 3 فوت در امتداد هر دیوار اندازه بگیرید. اتصالات تاسیساتی ، مانند خروجی ها و خطوط گاز و آب را علامت گذاری کنید.

اگر کابینت های موجود دارید، ابعاد خارجی و داخلی آنها را در عرض ، ارتفاع و عمق اندازه بگیرید. مراقب فاصله گیرها و خلاهای پنهان باشید. Lowe توضیح می دهد اگر از ابتدا کار می کنید یا می خواهید طرح موجود را اصلاح کنید ، آشنا شدن با ابعاد استاندارد آشپزخانه ، مانند اندازه لوازم و فواصل توصیه شده بین جزایر یا شبه جزیره ها و سایر مناطق کار آشپزخانه ، ایده آل است.

 

اندازه گیری های اضافی مورد نیاز است

اگر قرار است از کابینت های استوک یا پیش ساخته استفاده کنید ، فقط باید اندازه آن را با پایه های خطی اندازه بگیرید. این بدان معناست که شما فقط باید در نظر بگیرید که به چند واحد واحد برای قرار دادن درازا نیاز دارید و آیا متناسب با ابعاد آشپزخانه شما هستند.

با این حال ، اگر کابینت های سفارشی نصب می کنید ، باید متر مربع را برای مواد محاسبه کنید. عرض کلی ، عمق و ارتفاع مورد نظر را اندازه گیری کنید ، که باید خود کابینت ها و همچنین مواد آشپزخانه ای را که قصد استفاده از آن را دارید در نظر بگیرید.

بعد ، اندازه جعبه ها و قفسه ها را اندازه بگیرید. سرانجام ، صفحه را حساب کنید و پایان دهید. برای محاسبه اندازه ، برش و هزینه ، یک ماشین حساب اندازه کابینت آشپزخانه می تواند کار را آسان کند. اکنون باید نمودار کاملی از آشپزخانه خود داشته باشید که با استفاده از آن می توانید کابینت های جدید خود را نصب کنید.

اندازه های کابینت و کمد دیواری باکسی آشپزخانه معمولی

چندین کابینت استوک یا استاندارد از اکثر تولیدکنندگان موجود است. این می تواند چیدمان مناسب برای آشپزخانه شما را بسیار ساده تر کند. با این حال ، اکثر آشپزخانه ها کاملاً متناسب با اندازه انبارها نیستند ، بنابراین ممکن است لازم باشد که از پرکننده ها یا فضاها برای پوشاندن اینچ اینچ برای رسیدن به یک دیوار یا پر کردن تکه های فضای مرده استفاده کنید.

عمق کابینت های پایه به طور معمول 24 اینچ و قد تقریبی 34 اینچ است تا انواع مختلف میز پیشخوان را در خود جای دهد (برای رسیدن به آن قد ایده آل 36 اینچ). عرض های معمولی از 12 اینچ شروع می شود و به تدریج 3 اینچ افزایش می یابد ، اما برخی از سبک ها و تولیدکنندگان کابینت های قابل استفاده به اندازه 9 اینچ دارند. فراتر از این ، اندازه های کوچکتر معمولاً فقط فضاهایی هستند که از نظر سبک و سازنده متفاوت هستند.

 

در آخر

کمدها و داشتن کمد در خانه از مزیت هایی است که باعث میشود نظم به طور مداوم در خانه برقرار شود و باعث میشود که یکی از نکات کلیدی در منزل باشد.

برای همین بهتر است که همیشه درون کمدها را پاکیزه و مرتب نگهداری کنید تا همیشه حس و حال خوبی داشته باشید و این حال خوب به افراد دیگر هم منتقل شود.

عمق کابینت های دیواری معمولاً 12 یا 24 اینچ است اما دارای ارتفاعات مختلف است. این اندازه ها به طور معمول شامل افزایش 3 اینچ بین 12 تا 18 و همچنین ارتفاع 30 ، 36 و 42 اینچ هستند. این اجازه می دهد تا تولیدکنندگان انواع ارتفاعات سقف را در خود جای دهند و آرایش از کف تا سقف را بپوشانند. محاسبات اندازه کابینت آشپزخانه اگر در حال نصب کابینت های داخلی هستید، به محاسبات بیشتری احتیاج خواهید داشت، از جمله حسابداری زباله (توصیه های معمول این است که 15 تا 20 درصد بیشتر از نیاز محاسبه شده خود سفارش دهید).

 

کمد دیواری باکسی

کمد دیواری باکسی

در چنین مواردی ، یک ماشین حساب اندازه کابینت آشپزخانه می تواند کار را بسیار آسان کند. اگر کابینت های سفارشی سفارش می دهید ، بسیاری از تولیدکنندگان ماشین حساب ارائه می دهند ، مانند این مورد از Servare که به شما امکان می دهد اندازه گیری های اساسی را برای دریافت کل نیازهای مواد و هزینه انجام دهید. اگر خودتان قصد ساخت کابینت را دارید ، باید متراژ و برش مواد را محاسبه کنید. این به ویژه برای قطعات پیچیده تر ، مانند کابینت های گوشه ای ، بسیار مهم است. Pro100 یک ماشین حساب کابینت گوشه ای فراهم می کند که به عنوان ماشین حساب لیست برش کابینت نیز عمل می کند. در آخر ، برای محاسبه مواد و هزینه کلی پروژه های آشپزخانه ، می توانید از چیزی مانند برآورد کابینت آشپزخانه از گریت کابینت استفاده کنید.

 

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت کمد دیواری باکسی

کمد دیواری باکسی چه جنسی دارد؟

کمدهای دیواری باکسی می‌توانند از جنس چوب باشند و به غیر از چوب متریال های دیگری مانند ام دی اف، هایگلاس و غیره می توانند کیفیت های مختلفی داشته باشد.

ارتفاع کمد های دیواری باکسی چقدر است؟

این کمدها معمولا ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه دارند و یکسره کامل دیوار را به کمد تبدیل می‌کند.

علت محبوبیت کمدهای دیواری باکسی چیست؟

علت محبوبیت این کمدها جابجایی سریع و اندازه آنها می باشد که برای هر محیطی می توانند به راحتی اجرا شود که متناسب با کاربرد مشتریان می‌توانند اجرا شود

ملامین چیست؟

در بسیاری از خانه ها کمدهایی از ملامین ساخته شده است که ماده کامپوزیتی است که به پلاستیک تشبیه شده است

کمدهای باکسی برای چه چیزی مناسب هستند؟

این کمدها برای جداسازی وسایل مختلف و جای دادن آن ها در یک فضای به خصوص مناسب هستند.

چطور می توانم کمد دیواری مناسب اتاقم را انتخاب کنم؟

شما می توانید با تماس با گروه متخصص گریت کابینت و پرسیدن سوالات خود از آن‌ها، مدل کابینت مورد پسند خود را انتخاب کنید.

آیا می توان جنس کمد دیواری را انتخاب کرد؟

بله جنس کمد دیواری می تواند به انتخاب خودتان باشد.

 

قیمت کمد دیواری باکسی

 

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و خدمات تخصصی شرکت گریت کابینت، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید!