کمد دیواری باکسی

همه افراد نیازمند این هستند که در منزل هایشان  دوست دارند که لوازم خود را در قسمتی نگهداری کنند که به صورت مخفی وجود داشته باشد.

انتخاب کمد دیواری می تواند بهترین گزینه برای نگهداری وسایل و سازماندهی فضا باشد چه نوع موادی را برای وسایل تان انتخاب می‌کنید بازتابی از سلیقه شما می باشد.

کمدهای دیواری باید ویژگی‌های داشته باشند که افراد را به خود جذب کنند.

کمدهایی که از روکش چوب و تمام چوب هستند معمولاً دوام و کیفیت بالایی دارند و می‌توانند در مدل های گوناگونی طراحی و اجرا شود.

کمد های تمام چوب می تواند مطابق با فضا اجرا شوند و محیط شکل را در اختیار افراد خانواده قرار دهند.

کمدها به غیر از این که باید دارای ظاهر زیبایی داشته باشند متریالی که برای آنها انتخاب میکنید هم باید با کیفیت و مقاوم باشد.

برای مثال هنگامی که می‌خواهید وسایل را در کمدها قرار دهید باید دقت داشته باشید که سنگینی وسایل باعث تخریب کمد نشوند و به مرور زمان عمر آن را کم نکند.

پس برای همین بهتر است که با استاد کارانی که در این حرفه فعالیت می‌کنند مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

قیمت کمد دیواری باکسی

 

کمد دیواری باکسی

یک کمد دیواری باکسی باید ویژگی هایی داشته باشد تا افراد آن را انتخاب کنند.

یکی از مهم ترین موارد کیفیت و جنس کابینت و کمد است که می‌خواهید انتخاب کنید.

کمدهای دیواری باکسی می‌توانند از جنس چوب باشند و به غیر از چوب متریال های دیگری مانند ام دی اف، هایگلاس و غیره می توانند کیفیت های مختلفی داشته باشد.

بنابراین انتخاب کابینت مناسب می تواند خیال شما را برای مدت طولانی راحت کند و برای خراب شدن آن دیگر نگرانی نداشته باشید.

کابینت ها و کمد ها انواع مختلفی دارند که نسبت به کارایی محیط از آنها استفاده می شود.

معمولاً کمدها به مدل‌های ریلی، کشویی، کلاسیک تهیه می‌شوند و متناسب با نیاز افراد در محیط های اداری و منازل مسکونی و حتی محیط های دیگر می‌توان از آنها استفاده کرد.

فضای خالی کمد می‌تواند این اختیار را به شما بدهد که از آن به عنوان دکور استفاده کنید.

معمولاً برای بهینه‌سازی از فضاهای خالی در کمد به وسیله تقسیک بندی و جلوگیری از پرت رفتن فضای خالی از طبقات برای آن استفاده می‌کنند.

همچنین وجود دستگیره ها با اینکه فضای کمی را اشغال می کنند اما ظاهرا آنها می‌تواند بسیار موثر در نگاه بیننده و مشتری باشد.

دستگیره ‌ها باید استحکام و مقاومت بالایی را داشته باشد و در صورتی که با عدم استحکام روبه‌رو شوند و به  درستی نصب نمی شوند و به مرور زمان خراب میشود.

امنیت کمد هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. درون کمد ممکن است محل مناسبی برای نگهداری اشیا گرانقیمت نباشد.

اما افراد دوست دارند که لوازم شخصی خود را به دور از دسترس افراد دیگر قرار دهند و این یکی از نکات مهمی است که در هنگام طراحی و اجرا باید به آن دقت کنیم.

همانطور که می دانید کمدها محلی برای نگهداری وسایل هستند اما امکانات مازاد هم می‌توانند در اختیار شما قرار دهند.

مثلاً از سیستم روشنایی داخلی برای آنها استفاده کنید تا بتوانید درون کمد را بهتر مشاهده کنید و هنگامی که می خواهید خودتان را در آینه مشاهده کنید می توانید با قرار دادن آینه های در کمد این نیاز خود را برطرف کنید.

 

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری انواع مختلفی دارند که محبوب‌ترین آنها کمد دیواری های ریلی استدر این نوع کمد ها در چارچوب جابجا می شود و نیاز به فضای خالی در جزیره کابینت نمی باشد.

کمد دیواری های کلاسیک معمولاً مدلهایی هستند که از سابق از آنها استفاده می شده و امروزه هم در منازل آنها را می‌توان مشاهده کرد.

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری باکس دار

این کمدها معمولا ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه دارند و یکسره کامل دیوار را به کمد تبدیل می‌کند.

کاربرد این کمدها برای آویزان کردن لباسها و نگهداری رختخواب ها و انبار کردن وسایل بسیار بزرگ می باشد کمد های کلاسیک فضای زیادی را اشغال می کند و درب کمد ۶۰ سانتی متر عرض دارد تا بتوانید وسایل را به راحتی درون آن جای دهید.

کمد های دیواری کشویی هم می توانند به تنهایی استفاده شوند و برای محیط های اتاق پذیرایی و برای کمک کردن به میز تلویزیون استفاده می‌شود.

معمولاً ابعاد کوچکی دارند و قرار دادن وسایل ها در آن می توانید برای استفاده بهینه فضا استفاده نمایید.

جنس کمدهای دیواری متفاوت است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که مطابق با هر سلیقه اجرا شود.

کمد دیواری های ام دی اف یکی از رایج ترین کمد دیواری های هستند که در حال حاضر از آن استفاده می‌شود و محبوبیت بسیاری در بین افراد دارد.

بهترین روش برای پیاده کردن کمدهای ام دی اف با بدنه های کامل یا یونیک سازی می باشد معمولاً از کمدهای مات استفاده می‌شود.

کمدهای دیواری pvc معمولاً دارای بدنه و مغز کمد های ام دی اف هستند که دارای روکش ضد آب می باشند، مدل های pvc از گرانترین مدل هایی هستند که در بازار وجود دارد و البته ظاهر شکیل آنها نسبت به قیمتی که پرداخت می‌کنید قطعاً ارزنده است.

کمد های هایگلاس هم از مغزی ام دی اف استفاده می‌کنند و روکش هایی که برای این کابینت ها استفاده می شود معمولاً ظاهری براق و جذاب دارد که نمایی دکوراسیون را به کلی تغییر می‌دهد.

در کنار جذابیت کابینت های هایگلاس مشکلاتی هم وجود دارد که ضد آب نبودن، خش پذیری و لبه‌های تیز می تواند از معایب این کابینت ها باشد.

 

کمد های باکسی امروزی

کمد های باکسی امروزه یکی از جدیدترین مدلهایی هستند که در طراحی داخلی منزل از آن استفاده می‌شود.

اما باکس ها تفاوتی با کمد های دیواری معمولی دارند که افراد کمی از تفاوت آنها اطلاع دارند مدهای معمولی همان کمد باکسی کیباشند که از سازه هایی هستند که معمولاً در اتاق خواب ها و دکوراسیون داخلی منزل از آنها استفاده می شود و جزو یکی از کمدهای پرمصرف و زیبا در خانه می باشد.

کمد باکسی انواع مختلفی دارند که می توانند لوازم مختلفی را در خود جای دهند.

کمد باکس ها معمولاً از طراحی آزاد آنها استفاده می‌کنند و مستقیماً وابستگی به دیوار کف و سقف ندارد و فقط برای اطمینان از محل قرارگیری اندازه گیری می‌شوند و حتی برای اتصال آنها نیاز نیست که آنها را به دیوار متصل کنید.

کمد های باکسی امروزی

کمد های باکسی امروزی

این کمدها برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و باید طبق استانداردها و کیفیتی که دارند اجرا شوند و همین موضوع باعث می‌شود که متریال کمتری به کار ببرند و از لحاظ قیمت و هزینه به صرفه باشد.

کمد باکس ها ویژگی های فراوانی دارند که نسبت به کمد دیواری ها می توان آنها را مقایسه کرد. طراحی آزادانه کمدها یکی از مواردی است که دست طراحان و استادکاران را باز گذاشته و می توانند برای هر محیطی آن را اجرا کند و با استفاده از ابزار آلات مخصوص استفاده می شود.

دوام و ماندگاری بالای این کمدها محبوبیت آن‌ها را بیشتر کرده و همچنین نصب سریع و آسان بدون ایجاد گرد و غبار ناشی از برشکاری می‌شود از مواردی است که باعث شده که افراد زیادی به آن توجه کنند و آن را استفاده کنند.

مونتاژ ها بسیار سریع و آسان هست و امکان حرکت دادن این کمدها بدون نیاز به باز و بسته کردن قطعات در اتاق سالن می‌تواند برای دسترسی بهتر استفاده شود.

برای قرار دادن لوازم و کفش و لباس ها می توانید در محیطی که حشرات و سوسک ها وجود ندارند آن را قرار دهید و در اقلیم های مختلف جغرافیایی آن را به کار ببرید.

 

محبوبیت کمد دیواری های باکسی

علت محبوبیت این کمدها جابجایی سریع و اندازه آنها می باشد که برای هر محیطی می توانند به راحتی اجرا شود که متناسب با کاربرد مشتریان می‌توانند اجرا شود، شامل کمد رختخواب، کمد لباس، کمد جاکفشی، کمد جالباسی، کمد اداری، کمد کودک و نوجوان، کمد درب ریلی، کمد کمد دراور، کمد لوازم بهداشتی، کمد حمام، کمد باشگاه و سالن‌های ورزشی، کمد استخر و غیره می توان اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ را برای کمد های دکوراسیون داخلی استفاده کنید بهتر است ببینید از چه سبکی پیروی می‌کنید.

برای فضاهای کوچک بهتر است که از رنگ های روشن استفاده نمایید و برای همین کمد هایی که رنگ بندی روشنی دارند و از طیف رنگی سفید و شیری استفاده می شوند.

این کمدها می توانند بهترین گزینه برای منزل های کوچک باشد، اما گاهی تضاد در منزل باعث زیبایی محیط می شود و با قرار دادن کمد های قهوه ای و یا رنگی می توانید هماهنگی را با سایر المانهای از دیگر منزل به وجود بیاورید.

همچنین برای خانه هایی که متراژ بزرگتر دارند در انتخاب رنگ، دستتان بازتر خواهد بود و همچنین متریالی که برای کمد به کار می‌رود می‌تواند متفاوت‌تر باشد.

برای فضاهای کلاسیک معمولاً از کمدهای تمام چوب استفاده می کنند زیرا چوب دارای اصالت و زیبایی است و می‌تواند خانه‌های کلاسیک را زیبا تر از آن چیزی که هستند به وجود بیاورند.

 

طرح های کمد دیواری باکسی

طرح های کمد ها در اتاق ها معمولاً به سه بخش عمده تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه آنها را به طور مفصل تری بازگو کرده‌ایم

از این نوع کمدها اگر کوچک یا بزرگ باشند معمولاً یک اتاق مستقل به آنها اختصاص داده می‌شود و همان طور که گفته شد هنگامی که در این  اتاق هستیم، مانند این است که در داخل کمدها قدم می زنید و سرتاسر اتاق ها معمولاً دیوارهای پر از کمد می باشد.

طرح های کمد دیواری باکسی

طرح های کمد دیواری باکسی

این طرح نیاز به فضای بزرگی دارد که بتوانید به راحتی طراحی را در آنجا انجام دهید.

جزیره وسط نیمکت قابل نشستن ، کشوهای لوکس با عمق زیاد از ویژگی‌های هستند که در این اتاق ها می توانید مشاهده کنید.

حتی نورپردازی هایی که برای لوکس کردن خانه ها از آن استفاده می کنید و جریان داشتن هوای آزاد پنجره ها زیبایی را در محیط چندین برابر می‌کند.

مساحت این کمدها معمولاً ۳ تا ۱۵ متر مربع به اندازه یک اتاق کامل است و عرض آنها به یک و نیم تا ۴ متر می‌رسد و عمق استاندارد آن معمولاً از ۵۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد که معمولاً از عمق ۶۰ سانتیمتری برای آن استفاده می کنند.

 

اجزای کمد دیواری باکسی

ارتفاع رگال ها و میله ای که از آن برای لباس آویزان استفاده می‌شود از کف یک و نیم تا دو متر است که معمولاً یک متر و ۸۰ ارتفاع مناسبی برای قرار دادن این رگال ها است.

نوع دوم کمد هایی هستند که در دسترس می باشند. برای کم جا بودن و اتاق های کوچک این طرح می تواند استفاده شود که معمولاً برای اتاق خواب ها و زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده می شود.

وجود کشوها و شلف ها و طبقه ها می تواند کاربری را در آن قسمت بیشتر کنند و با آویزان کردن لباسها و قفسه هایی که قابل تنظیم هستند و ظاهری زیبا به اتاق بدهند.

استفاده از این کمدها معمولاً برای وسایلی که به صورت روزمره از آنها استفاده می کنید و به طور متداول در راهروها و اتاق خواب ها این کمد ها قرار دارند.

در مقایسه با کمد هایی که در مورد قبلی گفته شد این کمد ها نیاز به فضای زیادی ندارد و می‌تواند در هر محیط با هر کی اجرا شوند و عمق آنها کمتر از ۴۵ سانتیمتر  نباشد.

نوع سوم از کمد ها مانند کمدهای کلاسیک و سنتی است که در واقع معمولاً برای اتاق خواب اجرا می شود.

در این مدل لباس ها به صورت مشخص قرار می‌گیرند و می‌توانید آنها را به طور واضح نگاه کنید و همچنین در صورتی که شلخته باشند می‌توانند محیط مناسبی را برای اتاق به وجود بیاورند.

دقت داشته باشید که نظم  در هر محیطی می‌تواند موثر باشد و همچنین در روحیه افراد تاثیر گذار است که عمدتا از این کمدها متریال های مختلفی استفاده می شود که عمدتاً برای بدنه آنها از ام دی اف با روکش چوب و یا ام دی اف با رنگ پوششی سفید استفاده میشود.

 

در آخر

کمدها و داشتن کمد در خانه از مزیت هایی است که باعث میشود نظم به طور مداوم در خانه برقرار شود و باعث میشود که یکی از نکات کلیدی در منزل باشد.

برای همین بهتر است که همیشه درون کمدها را پاکیزه و مرتب نگهداری کنید تا همیشه حس و حال خوبی داشته باشید و این حال خوب به افراد دیگر هم منتقل شود.

 

قیمت کمد دیواری باکسی

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

    برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

    نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

    موفق باشید.