مدل های جزیره آشپزخانه

مدل های جزیره آشپزخانه

هر آنچه که باید درباره جدیدترین مدل های جزیره آشپزخانه بدانید

در مقاله قبلی با کار کرد های جزیره آشپزخانه و مزایا و معایب آن آشنا شدید در ادامه قصد داریم شما را با جدید ترین مدل های جزیره متناسب با فرم، اندازه و نوع آشپزخانه شما آشنا کنیم با ما همراه باشید.

 

مدل های جزیره آشپزخانه

طراحی آشپزخانه L شکل

دکوراسیون آشپزخانه ال شکل در دکوراسیون بسیاری از آشپزخانه ها دیده می شود.

علاوه بر این  در چیدمان چنین سبک آشپزخانه فضای کافی برای پخت و پز و رفت و آمد فراهم می ‌شود بنابراین انتخاب این فرم از دکوراسیون آشپزخانه باعث فراخی و دلبازی فضا می گردد به همین دلیل برای طراحی آشپزخانه ها جزیره پیشنهاد می شود.

مدل جزیره آشپزخانه

مدل جزیره آشپزخانه

علاوه بر آن دکوراسیون ال شکل هم برای فضاهای کوچک و هم برای فضاهای بزرگ مناسب است و فضای بیشتری را در آشپزخانه ایجاد  می‌ کند.

آشپزخانه های ال شکل امروزه یکی از محبوب ترین طرح ها در طراحی آشپزخانه به شمار می ‌رود.

همچنین این فرم از آشپزخانه یکی از مناسب ترین فرم ها برای اجرای کابینت مدرن مانند کابینت هایگلاس و غیره می باشد.

در طراحی آشپزخانه ال شکل اغلب یک جزیره یا کانتر یا میز غذا خوری کوچکی برای طراحی فضای مناسب قرار می گردد و فضایی را برای میل کردن غذا و یا فعالیت های آشپزی و پخت و پز ایجاد می کند زیرا در آشپزخانه های L شکل که همانطور که  از نامش پیداست فضای آشپزخانه فضای بین دیوار می باشد که بسته به فضای موجود، اضلاع آن متفاوت می باشد.

جزیره ها به راحتی در آشپزخانه ال شکل جای می گیرند و مهم نیست که ضلع های آن هم اندازه باشند یا نه.

 جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه

جزیره ها علاوه بر اینکه فضای کافی و مورد نیاز در اختیار شما قرار می دهند و فضای بیشتری برای چیدمان ظروف برای شما ایجاد می کند در ظاهر آشپزخانه شما نیز بسیار تاثیرگذار می ‌باشد در واقع باید گفت که جزیره برای آشپزخانه های متوسط و بزرگ می ‌تواند بسیار شگفت انگیز و جذاب باشد.

طراحی جزیره در آشپزخانه هایی که فرم ال شکل دارند باعث می‌ شود که شما یک فضای متفاوت برای انجام امور در حین پخت و پز داشته باشید و همزمان بتوانید با افراد خانواده در تعادل باشید.

 

طرح آشپزخانه یو شکل

در آشپزخانه های یو شکل از سه دیوار برای طراحی کابینت استفاده می ‌شود و به همین دلیل است که این آشپزخانه ‌ها یکی از کاربردی ترین فرم آشپزخانه ها می باشد و می توان در آن به راحتی مثلث کار اجرا کرد.

این فرم آشپزخانه برای فضاهای بزرگ مناسب تر می باشد اما در آشپزخانه هایی که دارای ابعاد کوچک و متوسط می باشد نیز می ‌توان از این فرم استفاده کرد.

آشپزخانه های یو شکل یکی از مناسب ترین حالت ها برای اجرای کابینت کلاسیک آشپزخانه مانند کابینت چوبی کابینت ، کابینت روکش چوب ، کابینت ممبران می باشد.

لازم به ذکر است که برای رعایت استانداردهای لازم در طراحی و جلوگیری از اتلاف فضا و یا عدم راحتی در انجام امور حداقل عرض مناسب برای فضای میانی این فرم آشپزخانه ۱.۸ متر می باشد.

طرح آشپزخانه

طرح آشپزخانه

با طراحی آشپزخانه U   شکل مشکل کمبود جای شما کاملاً رفع می شود و فضایی دنج با کارایی بالا برای شما ایجاد می گردد.

در آشپزخانه  ال شکل به شرط اینکه عرض مناسب وجود داشته باشد طراحی جزیره آشپزخانه می تواند برای کار و آشپزی سطح پیشخوان بیشتری ایجاد نماید.

این فرمت آشپزخانه انعطاف پذیری بالایی دارد و صفحه روی کابینت آشپزخانه و سایر وسایل آشپزخانه در امتداد سه دیوار چیدمان می شوند.

کابینت های شبه جزیره نیز یکی از مدل های مناسب برای آشپزخانه های یو شکل به شمار می رود و اگر امکان طراحی جزیره در فضای آشپزخانه شما وجود نداشته باشد می ‌توانید از کابینت شبه جزیره برای طراحی دکوراسیون زیباتر با کارایی بیشتر استفاده کنید.

در آشپزخانه یو شکل کوچک که فضای کافی برای استفاده از میز غذاخوری وجود ندارد جزیره می تواند مشکل کمبود سطح پیشخوان کافی را برطرف نماید و فضای چهار طرفی برای شما فراهم کند تنها نکته مهم این است که باید آشپزخانه شما به حد کافی پهن و مناسب باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

  برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

  نظرات خود را برای ما بنویسید.

  موفق باشید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.