قیمت کمد دیواری باکسی

در کمد و کمد دیواری تفاوت های اصلی وجود دارد که در بدنه آنها می‌توان مشاهده کرد.

برای همین کمد دیواری ها دارای بدنه های مخصوص و از جنس خودشان می باشند که درون آنها باکس وجود دارد.

ولی در کمد دیواری اینگونه نیست.

در کمد دیواری ها تا حد ممکن از دیوار سقف و کف اتاق کمک می‌گیرند و باعث می‌شود که متریال کمتری برای آنها استفاده شود، برای همین هزینه متریال آن پایین تر از کمد است و تا حدودی بخش زیرسازی و فنر کشی ها هزینه‌ای که کاهش یافته بود را جبران می کند.

اما این به این معنی نیست که کمد دیواری بهتر است.

 

قیمت انواع کمد دیواری

 

قیمت کمد دیواری باکسی

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری باکس دار

اجزای تشکیل دهنده کمدها

در طراحی دکوراسیون، بدنه کمد ها معمولاً از اجزای مختلفی تشکیل شده که با احتساب متریالها و کیفیت آن المان می‌توان قیمت‌گذاری کرد.

تقریباً در موقع ساخت کمد ها اجزای تشکیل دهنده کمد می توانند قیمت را مشخص کنند و برای مثال کمدها از متریال های متوعی مانند نئوپان، ام دی اف، پی وی سی ساخته شده‌اند، قیمت بیشتری نسبت به سایر متریال های دیگر دارند.

 

درب کمد های دیواری باکسی

در درب های کمد دیواری با توجه به میزان بودجه و سلیقه افراد، درب ها دسته بندی می شوند که شامل نئوپان با روکش ملامینه، ام دی اف با روکش ملامینه، هایگلاس های ایرانی، هایگلاس ترک،هایگلاس اکریلیک، پلی‌استر، ام دی اف با روکش چرمی، ام دی اف با روکش چوب، تمام چوب، ممبران روکش وکیوم، رنگ پولیشی و پلی استر.

در بازار ۵ درب استاندار برای کمد ها وجود دارد که در اینجا دو درب را که شلمب درب های ریلی و لولایی میباشند را توضیح داده ایم و این دو را با یکدیگر مقایسه کرده ایم و همچنین قیمت آن را نسبت به متریال که برای آن انتخاب میکنیم بررسی نموده ایم.

همچنین کمد های باکسی که امروزه طرفداران بسیاری دارند هم در این زمینه مستثنی نمی باشند و با توجه به متریال هایی که دارند قیمت گذاری می شوند.

 

 محاسبه قیمت کمد دیواری باکسی

کمد دیواری ها که به دلیل نداشتن بدنه بر اساس همان درب کمد قیمتشان محاسبه می شود و هزینه فریم سازی و چارچوب بر روی هزینه هر متر مربع سرشکن خواهد شد و در نهایت طبقات و ادارات و کشوهایی که با آن اضافه می شود در قیمت نهایی لحاظ میشود.

می توانید پس از اینکه ابعاد و نوع جنس را مشخص کردید، قیمت مصرفی را از کارشناس مربوطه بپرسید تا بتوانید بودجه برای آن کنار بگذارید.

البته با توجه به نوسانات بازار قیمت ها متغیر هستند و ممکن است به صورت روزانه قیمت آنها تغییر کند.

 

فرمول محاسبه قیمت کمد دیواری باکسی

برای فرمول یا روش محاسبه قیمت روش هایی وجود دارد که تعدادشان زیاد هست، اما در اینجا به دو روش اصلی برای اجرا که معمولاً افراد از آن استفاده می‌کنند،  اشاره کرده ایم که تقریباً بیشترین کاربرد را دارد.

کمدها با توجه به داشتن بدنه و باکس به صورت متر مربع یا متر طول محاسبه می‌شوند که در دو روش زیر محاسبه آنها انجام می‌شود.

 

روش اول محاسابه قیمت

قیمت بر حسب متر مربع که بنا به ثابت بودن عمق کمدها، مساحت کل درب ها را از ضرب ارتفاع در عرض یا همان طول کمد به دست می آورند و با هر عدد هر متر مربع ضرب می کنند و هزینه ساخت آن به دست می آید یعنی:

مساحت کمد×قیمت هر متر مربع=هزینه ساخت کمد

 

روش دوم محاسبه قیمت

روش بعدی هم محاسبه قیمت کمدها  بر حسب متر طول می باشد.

در این روش قیمت کمد به صورت متر طول محاسبه می شود و با توجه به ثابت بودن کمدها و ارتفاع آنها فرمول آن محاسبه می شود.

کمد دیواری ها بر اساس جنس و کیفیتی که دارند قیمت گذاری می شوند. برای مثال قیمت کابینت ها و کمد های چوبی و تمام چوب قیمتی بیشتری نسبت به سایر کمدها دارند، زیرا چوب یکی از مرغوب ترین متریال هایی است که از دیرباز از آن در طراحی داخلی استفاده میشده.

 

همچنین در تزئینات ساختمان از متریال های متنوع دیگری مانند ام دی اف، نئوپان و طرفداران بسیاری دارد.

 

بایدهای کمدهای دیواری باکسی

محاسبه ابعاد و اندازه کمد های دیواری معمولاً باید زیر نظر استاد کاران انجام بگیرد تا بتوانند و یا تورفتگی های اتاق را پوشش دهند و با طراحی ماهرانه خود زیبایی را به ارمغان بیاورند.

برای ساخت کمد های دیواری، اندازه دیوار، اندازه طول کمد را باید یادداشت برداری کنند و اندازه ارتفاع و طول دیوار را در هم ضرب کنید تا بتوانید متراژ نهایی را مشخص کنید.

 قیمت کمد دیواری هم به همین روال برآورد می‌شود که در واقع بلندی کمد دیواری باید تا سقف در نظر گرفته شود، ولی در مواردی که سقف کاذب و یا باکس های تزئینی یا لامپ های توکار وجود دارد این اندازه گیری متفاوت می‌شود.

قبل از انتخاب کمدهای باکسی میتوانید آنها را در سایت های مختلف مشاهده کنید و اطلاعاتی درباره آن به دست بیاورید.

 

 

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

     

    برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

    نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی قیمت کمد دیواری باکسی برای ما بنویسید.

    موفق باشید.