قیمت کمد دیواری باکسی

در کمد و کمد دیواری تفاوت های اصلی وجود دارد که در بدنه آنها می‌توان مشاهده کرد.

برای همین کمد دیواری ها دارای بدنه های مخصوص و از جنس خودشان می باشند که درون آنها باکس وجود دارد.

ولی در کمد دیواری اینگونه نیست.

در کمد دیواری ها تا حد ممکن از دیوار سقف و کف اتاق کمک می‌گیرند و باعث می‌شود که متریال کمتری برای آنها استفاده شود، برای همین هزینه متریال آن پایین تر از کمد است و تا حدودی بخش زیرسازی و فنر کشی ها هزینه‌ای که کاهش یافته بود را جبران می کند.

اما این به این معنی نیست که کمد دیواری بهتر است.

 

قیمت انواع کمد دیواری

 

قیمت کمد دیواری باکسی

کمد های دیواری باکس دار

کمد های دیواری باکس دار

اجزای تشکیل دهنده کمدها

در طراحی دکوراسیون، بدنه کمد ها معمولاً از اجزای مختلفی تشکیل شده که با احتساب متریالها و کیفیت آن المان می‌توان قیمت‌گذاری کرد.

تقریباً در موقع ساخت کمد ها اجزای تشکیل دهنده کمد می توانند قیمت را مشخص کنند و برای مثال کمدها از متریال های متوعی مانند نئوپان، ام دی اف، پی وی سی ساخته شده‌اند، قیمت بیشتری نسبت به سایر متریال های دیگر دارند.

 

درب کمد های دیواری باکسی

در درب های کمد دیواری با توجه به میزان بودجه و سلیقه افراد، درب ها دسته بندی می شوند که شامل نئوپان با روکش ملامینه، ام دی اف با روکش ملامینه، هایگلاس های ایرانی، هایگلاس ترک،هایگلاس اکریلیک، پلی‌استر، ام دی اف با روکش چرمی، ام دی اف با روکش چوب، تمام چوب، ممبران روکش وکیوم، رنگ پولیشی و پلی استر.

در بازار ۵ درب استاندار برای کمد ها وجود دارد که در اینجا دو درب را که شلمب درب های ریلی و لولایی میباشند را توضیح داده ایم و این دو را با یکدیگر مقایسه کرده ایم و همچنین قیمت آن را نسبت به متریال که برای آن انتخاب میکنیم بررسی نموده ایم.

همچنین کمد های باکسی که امروزه طرفداران بسیاری دارند هم در این زمینه مستثنی نمی باشند و با توجه به متریال هایی که دارند قیمت گذاری می شوند.

 

 محاسبه قیمت کمد دیواری باکسی

کمد دیواری ها که به دلیل نداشتن بدنه بر اساس همان درب کمد قیمتشان محاسبه می شود و هزینه فریم سازی و چارچوب بر روی هزینه هر متر مربع سرشکن خواهد شد و در نهایت طبقات و ادارات و کشوهایی که با آن اضافه می شود در قیمت نهایی لحاظ میشود.

می توانید پس از اینکه ابعاد و نوع جنس را مشخص کردید، قیمت مصرفی را از کارشناس مربوطه بپرسید تا بتوانید بودجه برای آن کنار بگذارید.

البته با توجه به نوسانات بازار قیمت ها متغیر هستند و ممکن است به صورت روزانه قیمت آنها تغییر کند.

 

فرمول محاسبه قیمت کمد دیواری باکسی

برای فرمول یا روش محاسبه قیمت روش هایی وجود دارد که تعدادشان زیاد هست، اما در اینجا به دو روش اصلی برای اجرا که معمولاً افراد از آن استفاده می‌کنند،  اشاره کرده ایم که تقریباً بیشترین کاربرد را دارد.

کمدها با توجه به داشتن بدنه و باکس به صورت متر مربع یا متر طول محاسبه می‌شوند که در دو روش زیر محاسبه آنها انجام می‌شود.

 

روش اول محاسابه قیمت

قیمت بر حسب متر مربع که بنا به ثابت بودن عمق کمدها، مساحت کل درب ها را از ضرب ارتفاع در عرض یا همان طول کمد به دست می آورند و با هر عدد هر متر مربع ضرب می کنند و هزینه ساخت آن به دست می آید یعنی:

مساحت کمد×قیمت هر متر مربع=هزینه ساخت کمد

 

روش دوم محاسبه قیمت

روش بعدی هم محاسبه قیمت کمدها  بر حسب متر طول می باشد.

در این روش قیمت کمد به صورت متر طول محاسبه می شود و با توجه به ثابت بودن کمدها و ارتفاع آنها فرمول آن محاسبه می شود.

کمد دیواری ها بر اساس جنس و کیفیتی که دارند قیمت گذاری می شوند. برای مثال قیمت کابینت ها و کمد های چوبی و تمام چوب قیمتی بیشتری نسبت به سایر کمدها دارند، زیرا چوب یکی از مرغوب ترین متریال هایی است که از دیرباز از آن در طراحی داخلی استفاده میشده.

 

همچنین در تزئینات ساختمان از متریال های متنوع دیگری مانند ام دی اف، نئوپان و طرفداران بسیاری دارد.

 

بایدهای کمدهای دیواری باکسی

محاسبه ابعاد و اندازه کمد های دیواری معمولاً باید زیر نظر استاد کاران انجام بگیرد تا بتوانند و یا تورفتگی های اتاق را پوشش دهند و با طراحی ماهرانه خود زیبایی را به ارمغان بیاورند.

برای ساخت کمد های دیواری، اندازه دیوار، اندازه طول کمد را باید یادداشت برداری کنند و اندازه ارتفاع و طول دیوار را در هم ضرب کنید تا بتوانید متراژ نهایی را مشخص کنید.

 قیمت کمد دیواری هم به همین روال برآورد می‌شود که در واقع بلندی کمد دیواری باید تا سقف در نظر گرفته شود، ولی در مواردی که سقف کاذب و یا باکس های تزئینی یا لامپ های توکار وجود دارد این اندازه گیری متفاوت می‌شود.

قبل از انتخاب کمدهای باکسی میتوانید آنها را در سایت های مختلف مشاهده کنید و اطلاعاتی درباره آن به دست بیاورید.

راهنمای خرید کمد دیواری باکسی

کمد لباس مناسب | انواع کمد را به طور کلی می توان به سه نوع تقسیم کرد: اتاق لباس ، کمد دیواری و کمد لباس متحرک. وظیفه اصلی انواع کمدها حفظ ایمنی متعلقات ما و نظم آنها مانند لباس و کفش است.

در بعضی از خانه ها ، کمد ها در یک فضای نسبتاً کوچک ساخته می شوند. با این حال ، در خانه های دیگر کمد ها در فضای بزرگ تری ساخته می شوند تا بتوانند به یک کمد دیواری تبدیل شوند. کمد دیواری به مردم این امکان را می دهد تا از تجربه انتخاب یک لباس مناسب برای روز لذت ببرند.

از همه مهمتر ، طراحی کمد دیواری محدود به زمان و عصر نیست زیرا هر یک از کمدهای اتاق ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که ممکن است ترجیح دهید.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کمد دیواری باکسی

۱. سبک اتاق لباس

 

کمد لباس مناسب

 

به طور کلی ، اتاق لباس برای ایجاد فضای بیشتری نیاز دارد. یک فضای بزرگ به مردم اجازه می دهد کمد را فقط روی دیوارهای جانبی اتاق یا فقط به دیوار عقب نصب کنند. هر دیوار برای کمد یا آینه در دسترس است به ترجیح افراد بستگی دارد.

سبک اتاق لباس کوچک

سبک دیگر کمد دیواری استفاده از یک اتاق کوچک تقریباً نیمی از اندازه اتاق است. معمولاً در سوئیت های اتاق خواب یافت می شود زیرا فضای بیشتری نسبت به کمد دیواری ساده اشغال می کند به دلیل تعداد فضای ذخیره سازی موجود برای این سبک. معمولاً این سبک با فضای اضافی اختصاص داده شده برای لباس پوشیدن یا غرور اضافی همراه است.

سازمان دهندگان اتاق لباس

کمد دیواری می تواند لباس ها ، کفش ها و سایر وسایل شما را مرتب نگه دارد. به همین دلیل بسیاری از مردم انتخاب آن را انجام می دهند.
با این وجود کمد دیواری به دلیل عملکردی که دارد فضای زیادی را اشغال می کند. حتی در این صورت ، هنوز به عنوان یک انبار بزرگ برای متعلقات شما مفید است.

 

طرح های اتاق لباس

طرح های اتاق لباس در اندازه و سبک آن متفاوت است. متداول ترین اندازه برای گنجه ۶ فوت است تا بتوان آن را در دسترس قرار داد ، حتی بیشتر هنگامی که افراد تمایل به داشتن یک جزیره مرکز دیگر دارند تا عملکرد اتاق لباس را به حداکثر برسانند.
تصمیم گیری در مورد زاویه و گوشه ها سخت است زیرا کمی مشکل است. قابلیت ذخیره سازی اتاق لباس نیز باید به حداکثر برسد.
به خاطر داشته باشید گوشه ها و زاویه های داخل کمد دیواری دشوار است. علاوه بر این ، برای قابلیت ذخیره ایده آل نیاز به استفاده مناسب دارد.

سیستم های اتاق لباس

به گفته یکی از کارشناسان سبک کمد ، کی وید ، برخی از آنها در اطراف کمد میله آویزان هستند. این تصمیم بدی است زیرا فضاهایی را که می توانست برای ذخیره بیشتر استفاده شود ، هدر می دهد. یکی از نکاتی که او به اشتراک می گذارد جا کفشی بزرگتر و بازتر کمد است.

 

۲. سبک کمد لباس

 

کمد لباس مناسب

 

این نوع کمد بسیار رایج است. معمولاً در راهروها یا اتاق های تختخواب یافت می شود زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند. سبک کمد لباس با عمق کم سازماندهی می شود.
معمولاً با سیستم های قفسه بندی و سازمان دهنده کمد در دیوار پشتی پر می شود. این نوع کمد در مقایسه با کمد های قبلی دارای اندازه کوچکتری است. اگر چیدمان مناسبی داشته باشد ، کمد دسترسی به اندازه حتی کوچکتر می تواند چیزهای زیادی را در خود ذخیره کند.

ابعاد کمد لباس

از آنجا که کمد دیواری ممکن است فضای زیادی از اتاق را اشغال کند ، کمد لباس به سبک جدید برای اتاق های با اندازه کوچکتر تبدیل می شود. در کمد دستی ، فضای ذخیره سازی را می توان با تیرها ، کشوها ، محفظه ها و قفسه های باز پر کرد.
این اقساط به شما امکان می دهد تا جایی که ممکن است بسیاری از چیزها را ذخیره کنید بدون اینکه اضافه بار به نظر برسد.

طراحی کمد لباس

طراحی کمد لباس مناسب برای مکان هایی مانند راهروها یا فضاهای کوچک مانند اتاق کودک یا اتاق خواب در یک خانه قدیمی که معمولاً اندازه کوچکتر دارند مناسب است.
این نوع کمد به شما امکان می دهد یک میله منفرد برای آویز لباس نصب کنید. بالای میله قفسه برای نگهداری سایر وسایل قرار دارد. به دلیل فضای محدود ، کمد از دیوارهای برگشتی استفاده می کند.

دسترسی به سازمان های کمد

طراحی کمد لباس به دلیل فضایی که اشغال می کند سبک محدودی دارد. در طول راه ، ممکن است از سبک و تمایل به اصلاح خسته شده باشید.
توصیه می شود از مجموعه های سیم استارت قابل تنظیم استفاده کنید تا بتوانید سبک را تغییر داده و اصلاح کنید. به منظور افزودن فضای ذخیره سازی اضافی برای محصولات و دستگاه های تا شده ، مکعب یا کشو بهترین گزینه برای شماست.

دسترسی به سیستم های کمد

این سیستم کمد یک سیستم آویز دو طبقه را فراهم می کند که به شما امکان می دهد فضای بیشتری ایجاد کنید. به منظور افزایش میزان ذخیره سازی ، نصب قلاب یا قفسه در پشت درب بسیار توصیه می شود.

با این کار فضای بیشتری برای نگهداری وسایلی مانند کفش یا اسباب بازی های کودکان برای شما ایجاد می شود.

 

۳. کمد لباس متحرک

 

کمد لباس مناسب

 

کمد لباس و لوازم جانبی کلاسیک است. آنها کمد ورود به بالا هستند. این نوع کمد به طور معمول در اتاق خواب ها یافت می شود.
کمد لباس و لوازم جانبی می تواند چیزهای زیادی را بارگیری کند زیرا خدمات انبارداری زیادی مانند قفسه ها ، تیرها ، سبدها و محفظه ها را فراهم می کند.
این نوع ذخیره سازی معمولاً از درب استفاده نمی کند. فقط برای دسترسی آسان به چیزها باز است.

طراحی کمد لباس

در یک اتاق خواب ، ما اغلب برای نگهداری وسایل اشتیاق زیادی داریم اما فضای مناسبی برای انجام این کار نداریم. این نوع سبک کمد لباس فقط به فضای کمی نیاز دارد که می تواند در هر مکانی باشد.
به عنوان مثال ، فضای هدر رفته بالای محل کار یا میز کار شما فضای بالقوه ای برای ذخیره سازی کمد لباس و اسلحه خانه است.

طراحی کمد آینه

کمد لباس به چند آینه نیاز دارد تا ببیند کراواتی که می پوشید مناسب است یا خیر. این نوع طراحی کمد به شما امکان می دهد آینه هایی را در پشت درها نصب کنید.

ایده های کمد لباس ارزان

یک کمد لباس بزرگ می تواند انبوهی از وسایل را در خود جای دهد ، اما گاهی اوقات با یک قیمت همراه است. برای کسانی که به دنبال ایده کمد لباس ارزان تر هستند ، این ممکن است جواب باشد.
فروشندگان زیادی وجود دارند که کمد لباس مناسب را ارائه می دهند. کمد لباس معمولاً با سازمان دهنده های کمد و برخی از میله های آویز یا محفظه کشو تکمیل می شود.

کمدهای چوبی

کمدها را می توان از هر نوع ماده ای از فلز گرفته تا چوب تهیه کرد. این کمد چوبی فضایی از زمان های قدیم را به ارمغان می آورد. مواد چوبی آن نیز به اتاق رنگ می بخشد.
کمدهای چوبی و لوازم خانگی مناسب برای نوزادان و لباس کودکان است. فضای زیادی برای ذخیره لباسهای تا شده و وسایل ضروری کودکان فراهم می کند.

درهای کمد کشویی

ممکن است درهای معمول برای کمد لباس خسته کننده به نظر برسد. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که درهای کشویی کانون توجهات را به خود اختصاص دهند.در کمد درهای کشویی ، در صورت تمایل به قرار دادن اسباب بازی های کودکان ، سبد یا سطل زباله برای نگهداری اضافی نصب می شود. این برای اتاق مهمان مناسب است.

کمدهای داخلی

کم د لباس توکار برای اینکه فضای ذخیره سازی داشته باشید اما به هیچ وجه فضای اتاق را کم نکنید ، امکان بارگیری لباسهای تا شده ، بالشهای اضافی ، کشوهای جوراب و میله های آویز را فراهم می کند.

 

شما می توانید بر اساس فضا و بودجه خود ، گزینه های خود را در نظر بگیرید و تصمیم آگاهانه ای بگیرید که بتواند نیازهای ذخیره سازی شما را برآورده کند. در اینجا درباره انواع کمد بیشتر بدانید:

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کمد دیواری باکسی

۱. کمد دیواری یا Walk-in closet

 

کمد برای اتاق خواب

 

کمد دیواری بسیار پرطرفدار است ، نه به این دلیل که بیشتر مردم آن را دارند ، بلکه به دلیل اینکه اغلب به عنوان کمد رویایی پر از لباس ، کفش و کیف شناخته می شود. عمق و فضای بیشتری نسبت به کمد لباس یا کمد مخصوص دسترسی دارد زیرا می تواند یک اتاق را اشغال کند. مزیت اصلی آن این است که شما می توانید همه چیز را به زیبایی و بدون نگرانی زیاد در مورد فضا ذخیره کنید. به دلیل تطبیق پذیری و فرصت های ذخیره سازی بسیار مورد علاقه قرار گرفته است. در داخل یک اتاق خواب نزدیک ، می توانید کابینت ، کمد ، کشو ، میله های آویز ، قفسه ها و سایر محلول های ذخیره سازی را برای لباس ها ، کیف ها و کفش ها قرار دهید.

کمد های کمدی اغلب در اتاق خواب های اصلی یافت می شوند و می توانند به اندازه چند فوت مربع یا به اندازه یک اتاق خواب باشند. برای دسترسی آسان و فضای کافی باید عرض آن حداقل ۶ فوت باشد. کمدهای دیواری بزرگ فضای اضافی برای محل پانسمان و شاید غرور دارند. گنجه های بزرگ توالت می توانند یک جزیره مرکزی داشته باشند که اغلب به صورت نشیمن است و می تواند به لباس پوشیدن کمک کند.

با این حال ، حتی با فضای ذخیره سازی بزرگ ، هنوز باید به طراحی کمد دقت کنید. گوشه ها و زاویه های داخل کمد دیواری مشکل است و برای به حداکثر رساندن فضا باید از آنها به درستی استفاده شود.

۲. کمد دستی یا Reach-in Closet

 

کمد برای اتاق خواب

 

کمد های دستی معمولاً در اتاق خواب کودکان یا هر اتاق خواب با اندازه معمولی و همچنین راهروها یافت می شوند. اینها یک راه حل کمد است که به نظر می رسد یک نسخه فشرده از کمد دیواری است ، زیرا وقتی درب آن را باز می کنید ، مانند اتاق کم عمق دیگری است که در آن همه وسایل شما در دسترس است. این سبک یک راه حل ذخیره سازی رایج و داخلی برای اکثر صاحبان خانه است.

این نوع کمد معمولاً با قفسه ها ، کشوها و سیستم های ترتیب دهنده کمد در دیوار پشتی پر می شود. این می تواند در هر جایی از ۳ تا ۸ فوت عرض ، با عمق ۲۴ تا ۳۰ اینچ باشد. فضای ذخیره سازی را می توان با کشوها ، قفسه ها ، تیرها ، محفظه ها و قفسه های باز پر کرد. همچنین می توانید اجزای ذخیره سازی قابل انعطاف مانند سطل ها ، جعبه ها و سازمان دهنده های مکعب را اضافه کنید. کمدهای دستی با درب های لولایی می توانند با افزودن قلاب یا افزودن جیب هایی در درب پشتی برای مواردی مانند کلید یا کفش ، فضای ذخیره سازی را افزایش دهند

 

۳. کمد متحرک یا Wardrobes and armoires

 

کمد برای اتاق خواب

 

برای آن دسته از اتاق های خواب که فاقد سیستم کمد داخلی هستند ، این محل ذخیره سازی است. این بسیار کاربردی است. به خصوص اگر ساختن کمد بودجه نداشته باشد یا با طراحی موجود اتاق شما امکان پذیر نباشد.

کمد لباس نوعی مبلمان است که به اندازه کافی بزرگ است و در همه لباس ها و سایر وسایل شخصی جای می گیرد. از آنجا که این واحد داخلی نیست ، در صورت لزوم می توانید آن را به اتاق های دیگر منتقل کنید. کمد لباس های معمولی دارای نظم دهنده های کمد نظیر محل نگهداری کشو و میله آویز داخل آن است. برخی از کمدهای رده بالا ممکن است دارای درهای کشوی داخلی برای ترتیب دادن وسایل کوچکتر مانند جوراب ، زیرانداز ، کراوات و روسری باشند. یک پرس شلوار کشویی یا حتی قفسه های شیشه ای که در جای خود قفل می شوند.

کمدها می توانند انواع مختلفی داشته باشند. بیشتر آنها از چوب ساخته شده اند ، در حالی که بعضی از آنها می توانند به راحتی کمدهای پارچه ای جلوی زیپ باشند. بعضی از آنها دارای درب های لولایی هستند. برخی از آنها دارای درب کشویی هستند. برخی برای گوشه ها در نظر گرفته شده اند ، در حالی که برخی دیگر برای راهروها استفاده می شوند. معمولاً کمدهای خانه در پشت در برخی از آینه ها را دارند تا بتوانید هنگام لباس پوشیدن ظاهر خود را بررسی کنید.

در همین حال ، Armoires قطعات مبلمان هستند که معمولاً تا سقف بالا نمی روند. کمد لباس نوع کوچکتر است ، دارای میله کوتاه و چند کشو برای لباسهای تاشو یا ملافه. Armoires آنقدر کوچک است که متناسب با لباس نوزادان و کودکان نوپا است و می تواند به عنوان محل نگهداری اسباب بازی برای اتاق کودکان شما باشد. همچنین می توان آن را در اتاق خواب میهمانان یا در دفتر خانه قرار داد.

 

 

پیشنهاد نویسنده: کمد دیواری ریلی، کمد دیواری باکسی، کمد دیواری

 

می توانید از طریق لینک های زیر پروژه های مربوط به این مقاله را مشاهده کنید:

 

سوالات متداول مشتریان در مورد قیمت کمد دیواری باکسی

درب کمد دیواری از چه چیزی ساخته شده است؟

در درب های کمد دیواری با توجه به میزان بودجه و سلیقه افراد، درب ها دسته بندی می شوند که شامل نئوپان با روکش ملامینه، ام دی اف با روکش ملامینه، هایگلاس های ایرانی، هایگلاس ترک،هایگلاس اکریلیک، پلی‌استر، ام دی اف با روکش چرمی، ام دی اف با روکش چوب، تمام چوب، ممبران روکش وکیوم، رنگ پولیشی و پلی استر.

قیمت کمد دیواری چگونه محاسبه می شود؟

کمد دیواری ها که به دلیل نداشتن بدنه بر اساس همان درب کمد قیمتشان محاسبه می شود و هزینه فریم سازی و چارچوب بر روی هزینه هر متر مربع سرشکن خواهد شد و در نهایت طبقات و ادارات و کشوهایی که با آن اضافه می شود در قیمت نهایی لحاظ میشود.

چگونه قیمت کمد دیواری را بفهمیم؟

می توانید پس از اینکه ابعاد و نوع جنس را مشخص کردید، قیمت مصرفی را از کارشناس مربوطه بپرسید تا بتوانید بودجه برای آن کنار بگذارید.

روش محاسبه قیمت کمد دیواری های باکسی چیست؟

قیمت بر حسب متر مربع که بنا به ثابت بودن عمق کمدها، مساحت کل درب ها را از ضرب ارتفاع در عرض یا همان طول کمد به دست می آورند و با هر عدد هر متر مربع ضرب می کنند و هزینه ساخت آن به دست می آید یعنی: مساحت کمد × قیمت هر متر مربع = هزینه ساخت کمد

برای ساخت کمد دیواری چه باید کرد؟

برای ساخت کمد های دیواری، اندازه دیوار، اندازه طول کمد را باید یادداشت برداری کنند و اندازه ارتفاع و طول دیوار را در هم ضرب کنید تا بتوانید متراژ نهایی را مشخص کنید.

انواع کمد دیواری به چه صورت است؟

انواع کمد را به طور کلی می توان به سه نوع تقسیم کرد: اتاق لباس ، کمد دیواری و کمد لباس متحرک.

اتاق لباس یا کلوزینگ روم چیست؟

اتاق لباس برای ایجاد فضای بیشتری نیاز دارد. یک فضای بزرگ به مردم اجازه می دهد کمد را فقط روی دیوارهای جانبی اتاق یا فقط به دیوار عقب نصب کنند. هر دیوار برای کمد یا آینه در دسترس است به ترجیح افراد بستگی دارد.

 

 

جهت درخواست مشاوره به صورت رایگان فرم زیر را تکمیل فرمائید.

پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در صورت تمایل، در محل شما حضور میابند

     

    برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در تماس باشید.

    نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی قیمت کمد دیواری باکسی برای ما بنویسید.

    موفق باشید.