0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن

همان طور که می‌دانید تنوع تختخواب‌ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می‌باشد و هریک از این مدل‌ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب‌ها بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می‌باشد. تخت خواب‌ها به صورت کلی به دو نوع فلزی و چوبی (MDF) طراحی و ساخته می‌شوند که در هر کدام از این حالت‌ها به صورت چند تکه ساخته می‌شوند. تخت‌ها به صورت کلی به چند دسته برای نصب تقسیم می‌شوند که به صورت کامل نصب تخت مدرن در این نوشته توضیح داده می‌شود. روش نصب تختخواب‌ها با ابعاد مختلف یک نفره و دو نفره یکسان می‌باشد. این تخت خواب‌ها دارای دو مدل به صورت کشو دار و بدون کشو طراحی می‌شوند.

 

پیش از مطالعه نوشته‌ی 0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن، پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را بخوانید!

 

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن بدون کشو

این تخت خواب‌ها دارای تاج (سر تخت بالا) و سر پایین تخت و دو عدد قید کناری می‌باشد. که در قسمت گوشه‌های تخت دارای اتصال فلزی (فرنگ) می‌باشد که هر کدام از این اتصالات معمولا دارای دو عدد پیچ بوده که به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارند.

 

نحوه نصب تخت مدرن فلزی

  •  تاج تختخواب و قید کناری تختخواب را در کنار هم به صورت زاویه ۹۰ درجه قرار دهید تا محل قرار گیری پیچ بروی هم مماس شود.
  •  پیچ‌ها را از واشر رد کنید تا در محل درست خود قرار گیرند و دو قسمت تاج و قید کناری را به هم متصل کند.
  •  مهره‌ها را در جهت عقربه ساعت به پیچ متصل کنیدو بچرخانید.
  • قید بعدی را به تاج متصل و زاویه ۹۰ درجه ایجاد شده را با پیچ و مهره محکم کنیم همین عمل را برای اتصال تاج پایین به قید انجام دهید.
  • پایه‌ها را به کفی تختخواب متصل و آن را درون چارچوب تختخواب فلزی قرار دهید.
  • از آچار مخصوص برای محکم نمودن پیچ‌ها و مهره‌ها استفاده نمایید.

برای باز یا بستن مجدد پیچ و مهره از آچار مخصوص استفاده نمایید از اشیا تیز و برنده استفاده نکنید زیرا علاوه بر آسیب به پیچ بدنه تختخواب دچار رنگ پریدگی می‌شود. در هنگام حمل و نقل تختخواب فلزی قطعات را از هم جدا کنید تا در هنگام عبور از راه پله‌ها کمترین آسیب ممکن به سطح تختخواب وارد شود و جای کمی را اشغال نماید. در هنگام جابجایی مکانی تختخواب فلزی از هل دادن یا کشیدن تختخواب جلوگیری نمایید. از نیروی کمکی استفاده نمایید تا محل پیچ‌ها و مهرها و قیدها دچار شکستگی نگردد. در هنگام نصب از نیروی متخصص کمک بگیرید یا کاتولوگ محصول را به طور کامل مطالعه نمایید.

 

تخت خواب فلزی مدرن بهتر است یا تخت خواب مدرن چوبی؟

همان طور که می‌دانید تنوع تختخواب‌ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می‌باشد و هر یک از این مدل‌ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب‌ها بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می‌باشد. تخت خواب فلزی نسبت به تختخواب چوبی از قدمت بالاتری برخوردار می‌باشد. از گذشته تا به امروز تختخواب‌های فلزی در خوابگاه‌ها و پادگان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

تخت خواب‌های چوبی به نسبت تختخواب‌های فلزی سابقه کمتری دارند اما تنوع در مدل و زیبایی طراحی این گونه از تختخواب‌ها باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است. استفاده از تخت خواب‌های چوبی به نسبت تخت خواب‌های فلزی آسیب‌های احتمالی به کودکان را به حداقل خواهد رساند.

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن کشو دار

در این مدل تخت‌ها از یک کنسول یک تکه با چند کشو در قسمت کناری تخت استفاده شده است که معمولا در یک سمت و یا دو سمت تخت استفاده می‌شود و دارای یک تاج و یک سر پایین تخت می‌باشد. برای این مدل‌ها قسمت کنسول کشوی تخت توسط یراق مربوطه گوشه ای و همچنین چند عدد پیچ فیکس برای اتصال به سر بالا و پایین تخت استفاده شده است. و در سمتی که از کشو استفاده نشده از قید با اتصال فلزی (فرنگ) برای نصب تخت استفاده می‌شود.

در نمونه‌های تخت‌های کشو دار ممکن است که محل نصب پیچ در داخل کشو قرار بگیرد. که برای بستن پیچ‌ها نیاز به خارج کردن کشو می‌باشد. که می‌توانید مطابق تصویر ضامن روی ریل را با استفاده از انگشت به سمت بالا هدایت کرده و همزمان کشو را به سمت بیرون حرکت دهید. به راحتی کشو از قسمت ریل خارج می‌شود. بعد از بستن پیچ می‌توانید دوباره کشو را در قسمت ریل قرار داده و به سمت داخل فشار دهید. در هنگام جا زدن کشو را چند بار باز و بسته کنید تا کشو در جای خود قرار بگیرد.

حتما توجه داشته باشید ضامن ریل در دوطرف کشو را همزمان آزاد کنید و کشو را به سمت بیرون بکشید. برای جا زدن مجدد کشو‌ها بعد از نصب تخت توجه داشته باشید ریل‌ها را بطور کامل به داخل برده و قسمت ساچمه دار ریل را به بیرونی ترین حالت ممکن جابجا کرده و هر دو قسمت کشو را همزمان بر روی ریل قرار داده و به داخل فشار دهید. ضروری است که حتما کشو را تا انتها به داخل فشار داده تا بدرستی جا بیافتد. در بیشتر تخت خواب‌های کلاسیک دو قسمت وجود دارد:

  • کفی‌های چوبی و فلزی ک تشک روی آن قرار می‌گیرد.
  • تاج‌ها که به همراه دو قید به یکدیگر متصل می‌شوند.

در این موارد هیچ گونه اتصال مقاومی وجود ندارد، و عملا شما بر روی یک تکه چوب یا فلز می‌خوابید و همین دلیل به مرور زمان باعث تکان خوردن و صدا دادن تخت خواب میشود.

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن فلزی

اول از همه، تاج تخت کلاسیک را با قید کناری تخت در زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر قرار دهید. پیچ‌ها را وارد واشر کنید و به یکدیگر متصل کنید تا قید به تاج تخت متصل شود. مهره‌ها را بر خلاف جهت ساعت بچرخانید تا پیچ در جای خودش محکم شود. قید بعدی را نیز مطابق با همین روش در جای خودش محکم کنید. پایه‌ها را به کفی تخت خواب متصل کنید. از آچار مناسب برای بستن و محکم کردن پیچ‌ها استفاده کنید.

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن جک دار

تخت خواب‌های جک دار از اون دسته از تخت خواب‌هایی هستند که نیاز به نصاب ماهر و کارآزموده دارند. این نوع از تخت خواب‌ها که به تخت کم جا هم معروف هستند یک محفظه در زیر خود دارند که به عنوان کفی تخت در نظر گرفتهشده است و با بالا بردن تشک تخت خواب باز میشود و برخی از افراد در آن وسیله نیز قرار می‌دهند. البته باید مراقب بود تا وزن تشک به گونه ای باشد که کفی تخت به سمت بالا پرتاب نشود و خطر آفرین نشود. این نوع از تخت‌ها از یراق آلات مستحکم ساخته شده اند که هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن یک نفره و دو نفره

نصب تخت خواب تاشو ی یک نفره به مهارت نیازمند است. این نوع از تخت خواب مناسب فضاهای کوچک مثل اتاق کار است که بعد از کار میتوانید آن را باز کنید و به راحتی روی آن استراحت کنید. این نوع از تخت دو نفره نیز دارد. ابعاد دو نفره بزرگ تر است پس باید این را در نظر داشته باشید که برای نصب این دو، یک نصاب ماهر استخدام کنید که کار شما به راحتی انجام شود.

 

0 تا 100 راهکارهای نصب تخت مدرن ام دی اف

این مدل از تخت خواب‌ها بسیار ساده و در عین حال شکیل هستند و به دست نجار ماهر ساخته می‌شوند. تخت‌های ام دی اف پیچیدگی زیادی ندارند و شما میتوانید آن‌ها را نصب کرده و به راحتی استفاده کنید. نیازی به نصب خاصی ندارند و بیشتر آنها به یک دیگر متصل شده اند و قابل جدا سازی نیستند. تمامی این تخت‌ها تک نفره و دو نفره نیز دارند و تمام اجزای آن متصل هستند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.