انواع سبک کابینت آشپزخانه برای خانه های ایرانی

انواع سبک کابینت آشپزخانه برای خانه های ایرانی

انواع سبک کابینت آشپزخانه

آشنایی با سبک کابینت آشپزخانه آشنایی با سبک خانه ماست! آشپزخانه قلب خانه است و کابینت ها عضو اصلی قلب خانه هستند. کابینت های پایه فضای ذخیره سازی وسایل فله را فراهم می کنند. آنها با قفسه هایی برای قابلمه، ماهی تابه، ظروف آشپزی، یا لوازم نظافت عرضه می شوند. آن‌ها ممکن است شامل سینی‌های رول یا قفسه‌های بیرون‌شوی برای دسترسی آسان به اقلام، و همچنین مانع لباس‌شویی، سبد زباله و سطل‌های بازیافت باشند. کابینت های پایه با دسترسی آسان. با قفسه های کوچک در درب داخلی و یک قفسه میانی همراه باشید. در کابینت های بیرون کش پایه برای جلوگیری از افتادن اقلام در هنگام بیرون کشیدن قفسه، قفسه های باز با قفسه همراه داشته باشید.

 

سبک کابینت آشپزخانه دیواری

کابینت های دیواری همانطور که از کلمه مشخص است به صورت دیواری نصب می شوند. این نوع از کابینت های آشپزخانه رایج ترین هستند. کابینت های دیواری در بالای کابینت های پایه نصب می شوند. آنها فضای ذخیره سازی بسیار مورد نیاز را فراهم می کنند. دسترسی به آنها آسان است زیرا می توانید در حالت ایستاده این کار را انجام دهید.

 

سبک کابینت آشپزخانه بلند

از کابینت های بلند به عنوان کابینت های کاربردی یا کابینت های انباری یاد می شود. آنها عمودی هستند و معمولاً از 84 اینچ تا 96 اینچ ارتفاع دارند. در گذشته، کابینت های آشپزخانه خاصی برای آشپزخانه های سبک سنتی و معاصر وجود داشت، امروزه 6 سبک کابینت آشپزخانه وجود دارد که می توانید بر اساس سلیقه و شخصیت شخصی خود انتخاب کنید.

 

سبک کابینت آشپزخانه شیکر

کابینت های شیکر رایج ترین سبک کابینت ها هستند. آنها به دلیل ظاهر کلاسیک و ساده خود محبوب هستند. یک کابینت به سبک شیکر دارای 5 پانل تخت است: 4 قطعه برای قاب و 1 پانل وسط تخت. آنها برای طراحی آشپزخانه سنتی یا معاصر ایده آل هستند. این محصول دارای طراحی همه کاره است که با هر طراحی آشپزخانه ترکیب می شود. به دلیل محبوبیت آنها به طور گسترده در دسترس هستند. به صورت معقولانه قیمت گذاری شده، اما همچنین برای جلوگیری از انباشته شدن گرد و غبار، قسمت داخل به تمیز کردن منظم نیاز دارد.

 

سبک کابینت آشپزخانه شیشه ای

سبک کابینت آشپزخانه جلویی شیشه ای اغلب در کنار کابینت های جامد استفاده می شود. این کابینت ها به کابینت نئوکلاسیک هم معروفند. این نوع کابینت اغلب برای نگهداری ظروف چینی خوب، مجموعه های شیشه کبالت، ظروف شیشه ای قدیمی و سایر ظروف شیشه ای تزئینی و ظروف استفاده می شود. برای تمام کابینت های آشپزخانه خود به خصوص برای کابینت های پایه (کابینت های زیر پیشخوان) نیازی به داشتن جلو شیشه ای ندارید. برای ترکیب و تطبیق کابینت های جلویی شیشه ای با انواع کابینت ایده آل است.

سبک کابینت آشپزخانه

از ظروف شیشه ای و سرامیک در برابر گرد و غبار و چربی آشپزخانه بهتر از قفسه های باز محافظت می کند. آنها انعکاس خوبی ایجاد می کنند که به روشن شدن آشپزخانه تاریک کمک می کند. آنها برای نمایش ظروف شیشه ای و ظروف غذاخوری که به آنها افتخار می کنید عالی هستند. به شما امکان می دهد داخل کابینت ها را با چند قطعه تزئینی تزئین کنید. اما همچنین شیشه برای ایمنی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. داخل کابینت و محتویات آن باید همیشه مرتب و مرتب باشد. یک کابینت ساخته شده از چوب و شیشه زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارد. این نوع کابینت گرانتر از چوب است.

 

سبک کابینت آشپزخانه تخته ای

این نوع کابینت دارای شیارهای عمودی است. این کابینت متشکل از تخته های عمودی است که در ردیف هایی با برجستگی یا تورفتگی (مهره) بین صفحات خالی قرار گرفته اند. ظاهری پویا، براق، بافت دار و با جزئیات ارائه می دهد. این سبک کابینت برای آشپزخانه های کلبه یا خانه های کشاورزی ایده آل است. این سبک کابینت آشپزخانه ظاهری به سبک کلبه با فضایی آرام ایجاد می کند. به آشپزخانه شما گرمای بیشتری می بخشد و با عرض یا ارتفاع مختلف تخته موجود است. تخته مهره همچنین می تواند در داخل کابینت ها یا برای جزئیات بیشتر استفاده شود. اما از طرفی قیمت ها بسته به نوع ساخت و چوب متفاوت است و تمیز کردن مکرر مورد نیاز است زیرا شیارها می توانند چربی و کثیفی را جمع کنند.

 

سبک کابینت آشپزخانه جلو تخت

کابینت های جلوی تخت به عنوان درب های تخته ای گفته می شود. این کابینت ها ساختاری محکم و بدون قاب و پانل دارند. ظاهری مینیمال و ساده را ارائه می دهد که با هر آشپزخانه معاصر یا مدرنی مطابقت دارد. کابینت های جلوی تخت معمولا از یک تکه ام دی اف یا تخته سه لا ساخته می شوند. آنها را می توان با روکش چوب پوشاند یا رنگ کرد. این نوع کابینت می تواند سخت افزار انتخابی شما را به بهترین نحو به نمایش بگذارد.
ساده ترین نوع کابینت برای تمیز کردن و ساده ترین نوع کابینت برای بازسازی بوده و رنگ آمیزی آسان از مزایای آن است. همچنین کم‌هزینه‌ترین انواع کابینت (بسته به چوب، سخت‌افزار، پرداخت و لوازم جانبی) نیز هست. اما از معایب آن ها می توان به این موراد اشاره کرد که آنها می توانند خسته کننده و ملایم به نظر برسند مگر اینکه رنگ شده یا لکه دار شوند.

 

سبک کابینت آشپزخانه تخته سه لا یا پلی وود

کابینت های تخته سه لا در حال حاضر به دلیل نوع چوب جدا از زیبایی و عملکرد آن مورد قدردانی قرار می گیرند. تخته سه لا گرما را ارائه می دهد که آشپزخانه شما را جذاب و دنج می کند. تخته سه لا منقبض، منبسط یا تاب نمی شود. قوی و بادوام است. دانه های طبیعی تخته سه لا زیبا و منحصر به فرد هستند.

 

سبک کابینت آشپزخانه روستایی

کابینت‌ کلاسیک یا همان سنتی روستایی بر ویژگی‌های تاو چوب با تاکید بر دانه‌های چوب تمرکز دارند. این کابینت ها ظاهری پریشانی دارند و جزئیات دقیقی ندارند. آشپزخانه شما نیاز به فضای ذخیره سازی برای لوازم کوچک، ظروف پخت و پز، ظروف پخت، ظروف غذاخوری، ظروف شیشه ای، قطعات سرو، ظروف تخت، ابزار آماده سازی غذا، ابزار پخت و پز، قابلمه و تابه، کتاب آشپزی، غذا و لوازم نظافتی دارد. شما برای آنچه در حال حاضر دارید و آنچه در آینده قصد دارید داشته باشید نیاز به ذخیره سازی دارید. انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) می گوید که جلوی قفسه/کشو معیار استاندارد فضای ذخیره سازی است. اندازه استاندارد با ضرب عرض، عمق و تعداد کشوها و قفسه های فضای ذخیره سازی محاسبه می شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | IMG 2260

معیار استاندارد معمولاً عبارت است از:

  • 2000 اینچ برای آشپزخانه هایی که بیش از 350 متر مربع هستند
  • 1700 اینچ برای آشپزخانه هایی که بین 151 تا 350 متر مربع هستند
  • 1400 اینچ برای آشپزخانه هایی که کمتر از 150 متر مربع هستند.

این اندازه گیری ها فقط یک تخمین هستند. مهمترین چیز این است که آنها فضای ذخیره سازی کافی را نسبت به اندازه آشپزخانه و خانواده شما فراهم می کنند.

 

همه ما دوست داریم که سبک کابینتی داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.