راهنمای خرید کابینت هایگلاس

راهنمای خرید کابینت هایگلاس

خرید کابینت هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس ظریف و شیک است و خرید کابینت هایگلاس برای آشپزخانه ایرانی از بهترین انتخاب های یک خانواده است. این یک رنگ انتخابی برای بسیاری از آشپزخانه‌های معاصر است. کابینت‌های براق بیشتر برای آشپزخانه‌های سبک معاصر مناسب‌تر هستند تا سبک‌های سنتی. بیایید مزایا و معایب کابینت های آشپزخانه براق را در نظر بگیریم. از زمانی که برای اولین بار در دهه 1970 معرفی شد، روکش براق پیوسته انتخابی محبوب برای آشپزخانه های معاصر است. درب های کابینت براق دارای پوششی درخشان هستند که نور را منعکس می کنند. بسته به مواد کابینت آشپزخانه شما و نحوه پرداخت، براقیت بالا می تواند 100 درصد براق یا فوق العاده براق باشد.

 

مزایای خرید کابینت هایگلاس

 • انعکاس نور: کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا نور را منعکس می کنند. بنابراین، آشپزخانه را روشن‌تر، بزرگ‌تر، بازتر و جادارتر می‌سازند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، یک روکش براق قطعا به نفع شما خواهد بود. اگر رنگ تیره تری را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب می کنید، بازتاب نور نور آشپزخانه شما را جذب نمی کند. اگر آشپزخانه شما نور طبیعی زیادی ندارد، کابینت های براق آشپزخانه شما نور را منعکس کرده و آشپزخانه شما را روشن تر می کند.
 • تمیز کردن: کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا به راحتی تمیز می شوند. فقط می توانید از یک پارچه مرطوب بدون خش استفاده کنید تا آثار و لکه ها را پاک کنید. دیگر از محلول‌ها یا مواد تمیزکننده گران قیمت استفاده نخواهید کرد. برخی از روکش های براق ضد خش هستند و به کابینت های آشپزخانه شما اجازه می دهند همیشه مانند نو باقی بمانند.
 • ضدآب بودن: کابینت های براق آشپزخانه ضد آب هستند. برای ماندگاری بیشتر نیازی به مهر و موم شدن یا درمان خاصی ندارند.
 • احساس مدرن داشتن: کابینت های آشپزخانه با براق بودن، آشپزخانه های امروزی را تحسین می کنند، زیرا حسی مدرن و مجلل می دهند.
 • طرح های متنوع: کابینت های براق آشپزخانه در طیف وسیعی از رنگ ها، طرح ها و سبک ها موجود است. آنها همچنین بسیار قابل تنظیم هستند. برای ایجاد یک رنگ منحصر به فرد می توانید رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید. می‌توانید رنگ‌هایی را با هم ترکیب کنید که می‌توانند آشپزخانه شما را تمیز و جادار جلوه دهند. همچنین می توانید برای گرما و ظرافت بیشتر، یک روکش پنجره براق داشته باشید. ترکیب کانتر و کف سنگی با کابینت هایگلاس براق با درب های بدون دستگیره می تواند سطحی یکنواخت در آشپزخانه شما ایجاد کند. کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا را می توان با مواد دیگری مانند کوارتز و استیل ضد زنگ نیز ترکیب کرد تا ظاهری زیباتر و زیباتر داشته باشد. کابینت های سفید براق آشپزخانه را با چوب ترکیب کنید و آشپزخانه ای دنج و امروزی بسازید. همچنین می توانید یک آشپزخانه لاکی با هر رنگ قابل تصوری داشته باشید و یک طراحی آشپزخانه منحصر به فرد ایجاد کنید. کابینت های براق آشپزخانه گزینه های طراحی بی حد و حصری را ارائه می دهند.

 

معایب خرید کابینت هایگلاس

 • انعکاس نور: از آنجایی که یک روکش براق نور را منعکس می کند، خراش، اثر انگشت و کثیفی کابینت هایگلاس ایرانی به راحتی قابل مشاهده است. کابینت های براق آشپزخانه با رنگ تیره، عیوب را حتی بیشتر از درهای براق رنگ روشن نمایان می کند. اگر می‌خواهید جلوی کابینت‌ها را بیشتر از آنچه می‌خواهید تمیز نکنید، از رنگ‌های تیره دوری کنید. با این وجود، عیوب روی سطوح براق به راحتی تمیز می شوند.
 • تمیز کردن: یک روکش براق نیاز به تمیز کردن مکرر دارد زیرا اثر انگشت و کثیفی روی سطح به راحتی قابل مشاهده است. به همین دلیل است که اغلب روی کابینت‌های بالاتر از یک روکش براق استفاده می‌شود، زیرا انعکاس نور در کابینت‌هایی که هم سطح چشم هستند، بیشتر قابل توجه است.
 • قیمت: پرداخت با براقیت بالا در کابینت هایگلاس ترک نسبت به سایر روکش‌ها گران‌تر است، زیرا در بین صاحبان خانه محبوبیت بیشتری دارند. اعمال و نگهداری آنها گرانتر است. لوکس بودن و کیفیت با هزینه بالایی همراه است اما ارزش سرمایه گذاری را دارد.

 

خرید کابینت هایگلاس

 

جنس کابینت آشپزخانه هایگلاس

 • اکریلیک: کابینت آشپزخانه پلاستیکی اکریلیک به صورت ام دی اف لمینت شده با ورق اکریلیک یا جامد اکریلیک موجود می باشد. قسمت جلویی اکریلیک شبیه شیشه است اما در برابر خط و خش مقاوم نیست. کابینت های اکریلیک آشپزخانه با 80% درخشش، بیشترین درخشندگی را دارند. اکریلیک می تواند رطوبت، دمای بالا و بخار را تحمل کند. همچنین با گذشت زمان از بین نمی رود.
 • شیشه: اگرچه شیشه شکستنی است، اما در برابر خش مقاوم است. شیشه به دلیل ویژگی های منحصر به فردش همیشه مورد توجه و محبوب بوده است. کابینت های آشپزخانه با نمای شیشه ای به دلیل شفافیت مورد علاقه خود هستند. آنها می توانند وسایل آشپزخانه شما را به خوبی قاب کنند و از آنها در برابر گرد و غبار محافظت کنند. کابینت های آشپزخانه شیشه ای برای آشپزخانه های کوچک و برای آشپزخانه هایی با فضای داخلی مینیمالیستی مناسب هستند.
 • لاک: لاک یک ماده استاندارد است که برای آشپزخانه های براق استفاده می شود. سطوح لاکی در سایه های مختلف و جلوه های ویژه (فلزی، مرواریدی، آفتاب پرست) کابینت هایگلاس موجود است. کابینت های لاکی Hgh-gloss دارای جلای های مختلفی هستند. کابینت های براق آشپزخانه لاکی معمولاً با چندین لایه پرایمر، رنگ و لایه های شفاف اعمال می شوند و پس از آن پولیش می شوند و در نتیجه یک روکش براق ایده آل ایجاد می شود. این کابینت ها به سطوحی زیبا تبدیل می شوند که ضد خش و سخت هستند. کابینت هایگلاس به دلیل مراحل و زمان زیادی که برای دستیابی به یک روکش براق لازم است، گران ترین هستند، اما با این وجود، لوکس ماندگاری را ارائه می دهند.

 

نکات مهم پس از خرید کابینت هایگلاس

 • روی کابینت های آشپزخانه ی بالایی خود از یک روکش براق و در کابینت های پایینی از رنگ های نیمه براق یا مات استفاده کنید.
 • نور بیشتر در کابینت های آشپزخانه بالاتر منعکس می شود زیرا در سطح چشم قرار دارند.
 • رنگ های براق در رنگ های روشن (سفید، کرم یا وانیلی) کاربردی ترین هستند زیرا قطرات آب، اثر انگشت، گرد و غبار و کثیفی تقریباً نامرئی هستند.
 • رنگ های براق در رنگ های تیره (مشکی، آبی سرمه ای، گرافیت، بادمجانی یا قهوه ای) غیرعملی ترین هستند زیرا به راحتی کثیف می شوند. لکه های غذا، لکه های آب، اثر انگشت، گرد و غبار، و خراش بسیار قابل توجه است.
 • کابینت های آشپزخانه با رنگ های تیره برای افرادی که زیاد آشپزی نمی کنند ایده آل است.
 • کابینت آشپزخانه هایگلاس بودن باید همیشه دارای دسته باشند تا از اثر انگشت روی سطح جلوگیری شود.
 • اگر کابینت آشپزخانه براقی دارید، روشنایی آشپزخانه خود را با دقت برنامه ریزی کنید. این کار برای جلوگیری از انعکاس ناخواسته در قسمت جلویی کابینت ها است.
 • کابینت آشپزخانه هایگلاس با کفپوش های مات به خوبی کار می کنند. کابینت ها و کف های آشپزخانه با روکش های براق با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
 • کابینت های براق خود را با یک پارچه مرطوب نرم و مواد شوینده خنثی تمیز کنید.
 • از پارچه های میکروفیبر و مواد ساینده اجتناب کنید زیرا می توانند لکه های کسل کننده ای را در درب های اکریلیک ایجاد کنند. در عوض می توانید از آنها در درهای شیشه ای استفاده کنید.
 • کابینت های آشپزخانه با براقیت بالا برای آشپزخانه های مدرن و شیک طراحی شده اند. مواد جدید و پیشرفته با براقیت بالا می توانند شما را برای مدت طولانی از آشپزخانه خود لذت ببرند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.