جاکفشی کلاسیک و همه چیز درمورد آن

جاکفشی کلاسیک و همه چیز درمورد آن

راهنمای خرید جاکفشی کلاسیک

چرا از جاکفشی کلاسیک استفاده میکنیم؟ ویژگی‌های جاکفشی کلاسیک خوب چیست؟ چطور می‌توانیم کارایی یک جاکفشی کلاسیک را تشخیص دهیم؟ قیمت جاکفشی کلاسیک در چه بازه‌‌ای است؟ چه جنسی برای جاکفشی کلاسیک مناسب‌‌‌‌تر است؟ جاکفشی مناسب برای حیاط چگونه باید باشد؟ و بسیاری از سوال‌های شما در رابطه با جاکفشی کلاسیک را در اینجا برایتان شرح خواهیم داد. با شرکت چوب و دکوراسیون داخلی گریت همراه باشید!

 

به دنبال خرید جاکفشی کلاسیک هستید؟ احتمالا این نوشته‌ها هم به دردتان خواهند خورد!

 

 

تاریخچه پیدایش و استفاده از جاکفشی کلاسیک

در فرهنگ‌های شرقی، به دلیل اهمیت بسیاری که برای بهداشت خانه قائل هستند وو نیز استفاده از فرش و گلیم بر روی زمین، ورود به منزل یا مسجد با کفش بی احترامی و بی حرمتی به حساب می‌آمده است. در ابتدا کفش‌ها را در بیرون از منزل درآورده و بر روی زمنی به صورت مرتب جفت می‌کردند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | shoe cabinet 1

پس از آن قرار گیری کفش‌ها ر روی طاقچه‌های یا لبه‌های پنجره‌ها و پله‌های ورودی مرسوم شد تا زمانی که جاکفشی ابداع گردید. جاکفشی همانند کمدی است که در ورودی خانه قرار می‌گیرد. وظیفه جاکفشی علاوه بر مرتب نشان دادن محل، محافظت از کفش‌ها در مقابل خراب شدن زودتر آن است.

 

ویژگی‌های جاکفشی کلاسیک خوب

در رابطه با ویژگی‌هایی جاکفشی خوب به چه چیز‌هایی باید توجه کنیم؟ به دلیل این‌که اولین مکانی که در خانه دیده می‌شود ورودی آن است، و جاکفشی نیز در ورودی خانه (ابتدای محل ورود به خانه) قرار می‌گیرد، بسیار مهم است که همچین ویژگی‌هایی را برای آن در نظر بگیریم:

 • زیبا باشد
 • مقاوم باشد
 • لبه‌های تیز نداشته باشد
 • ضد خش باشد
 • دارای در باشد
 • درهای آن به آسانی باز و بسته شوند
 • دارای ابعاد مناسب با منزل شما باشد

خوب است به این موضوع توجه کنید که وجود کشویی کوچک در جاکفشی به منظور نگه داشتن لوازم مرتبط با کفش(واکس و دستمال و پاشنه کش و .. )، به افزایش کارایی جاکفشی و نظم بندی محیط شما بسیار کمک خواهد کرد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 0 4 1

نوعی از جاکفشی کلاسیک نیز وجود دارد که به جاکفشی کلاسیک نیمکتی معروف است. در این مدل از جاکفشی‌ها قسمت پایین آم محل قرار گیری کفش و روی آن (یا قسمت بالایی آن) برای نشستن افراد (جهت پوشیدن کفش) طراحی شده است. این نوع جاکفشی‌ها برای مکان‌هایی که فضای کم‌تری دارند، مناسب هستند.

 

ابعاد مناسب برای جاکفشی کلاسیک

برآورد ابعاد مناسب برای جاکفشی، قبل از خرید آن بسیار مهم است. ابعاد جا کفشی در ورودی خانه باید به نحو باشد که در هنگام رفت و آمد و نشستن و پوشیدن کفش‌ها فضای مناسبی را باقی بگذارد. برای همین هم درب داشبوردی و کشویی برای جا کفشی‌ها مناسب‌‌‌‌تر به نظر می‌رسد. در رابطه با میزان قرار گیری کفش در جا کفشی برای هر فردی 2 الی 4 کفش را در نظر بگیرید و متناسب با تعداد اعضای خانواده خود بسنجید که جاکفشی مورد نظرتان این تعداد فضا را برای کفش‌های شما داشته باشد.

جاکفشی کلاسیک و همه چیز درمورد آن

موضوع مهم دیگری که باید در رابطه با ابعاد جاکفشی  در نظر بگیرید، عمق آن است. حداقل عمق یک جاکفشی باید 30 سانتی‌متر باشد. تا کفش‌های شما به طور کامل درون آن قرار بگیرد. اگر فضای شما برای داشتن جاکفشی‌های زمینی کافی نست، خوب است بدانید که جاکفشی‌های دیواریاز جاکفشی‌هایی هستند که به دلیل آن که بر روی دیوار نصب می‌شوند فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کنند. در خانه‌های کوچک هستند کارایی بسیار بالایی دارند و حتی فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

 

قیمت جاکفشی کلاسیک مناسب منزل شما

ممکن است با خود بگویی که ظاهر تمامی جاکفشی‌های موجود در بازار کم و بیش مشابه هم است ولی دارای اختلاف قیمت فاحشی هستند، دلیل آن چیست؟ جا کفشی‌ها دارای امکانات ریز ولی مهمی هستند که باعث تفاوت در قیمت آن‌ها می‌شود، ویژگی‌هایی همچون:

 • جنس مواد تشکیل دهنده‌ی جاکفشی
 • استفاده از قیدهای کمکی
 • طراحی محصول و انواع پیچ‌های بکار رفته در آن (مثل پیچ الیت)
 • سوراخ‌کاری توسط دستگاه سی‌ان‌سی
 • استفاده از یراق پلاستیکی در جنسهای متفاوت (مثلا ترک)
 • که وجود این امکانات بر قیمت محصول می‌افزاید.

 

خرید جاکفشی کلاسیک با توجه به کفش‌هایتان

ممکن است تصور کنید که به دلیل اینکه کفش هایتان را بعد از مدتی تعویض می‌کنید و کفش‌های دیگری خریداری می‌کنید، پس توجه به مدل و نوع کفش، در هنگام خرید جاکفشی، کاری بیهوده است! اما این اشتباه است. قرار نیست که شما جاکفشی برای افعاد کفش‌های زمان حالتان بسازید، اما باید توجه کنید که آیا کفش‌های ساق داری در میان سایر کفش‌های شما هست؟ آیا کفش‌های شما پاشنه‌های نوک تیز دارند؟ و…

فرض کنید که فردی از اعضای خانه، دارای کفش‌های پاشنه بلند یا نوک تیزی است، جاکفشی مناسب برای منزل شما، جاکفشی خواهد بد که نوک پاشنه کفش در آن گیر نکند و موجب شکستگی آن نشود. یا به عنوان مثالی دیگر، شما بوت‌های زمستانه‌ای دارید که دارای یک مینیمم و ماکسیمم ساقی هستند. جاکفشی که انتخاب می‌کنید باید فضای کافی برای این مدل از کفش‌های زمستانه شما نیز  داشته باشند. برای خاطر همین موارد ذکر شده خوب است که به هنگام خرید جاکفشی به مدل و نوع کفش‌های خود دقت کنید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

 

توصیه‌هایی برای استفاده از جاکفشی کلاسیک

 • جنس جاکفشی کلاسیک شما باید مقاوم باشد ولی باید توجه کنید که جاکفشی محل قرار گیری کفش است نه اجسام سنگینی که باعث شکستن آن شود.
 • جاکفشی برای رعایت بهداشت هرچه بیشتر خانه تهیه می‌شود، برای همین منظور (و خصوصا بعد از ظهور ویروس کرونا) خوب ایت که حداقل ماهی (یا حتی هفته‌ای) یک‌بار آن را ضدعفونی کنید
 • تا جایی که امکان دارد درِ جاکفشی را باز بگذارید تا هوای تمیز داخل آن جریان پیدا کند و بوی بد کفش‌های داخل آن نیز از بین برود.
 • جای جاکفشی در ورودی خانه است، با این حال امکان دارد در بالکن یا جای دیگری نیز قرار گیرد اما به یاد داشته باشید که هرگز نباید جاکفشی را داخل آشپزخانه قرار دهید.
 • قرار دادن جاکفشی داخل اتاق‌خواب حس بدی را به شما منتقل خواهد کرد پس از این کار تا حد امکان خوداری کنید.
 • بهترین مکان برای قرارگیری جاکفشی در فضای باز و در صورت امکان در حیاط، بالکن و حیاط‌خلوت خانه است. اما اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید جاکفشی خود را در راهرو قرار ندید تا خدایی نکرده هدف دستبرد قرار نگیرد.
 • اگر می‌خواهید که جاکفشی شما همیشه تمیز باشد و طول عمر آن بالا رود، توجه کنید که کفش‌های گلی خود را در آن قرار ندهید و ترجیحا قبل از قرار گرفتن کفش‌ها به داخل جاکفشی، آن‌ها را تمیز کنید.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.