کابینت کلاسیک سفید، بهترین انتخاب آشپزخانه ایرانی

کابینت کلاسیک سفید، بهترین انتخاب آشپزخانه ایرانی

دکوراسیون سفید آشپزخانه و کابینت کلاسیک سفید در آن!

آشپزخانه از مهم ترین بخش های هر خانه‌ای محسوب می‌شود بنابراین باید با دقت و ظرافت طراحی شده و تمامی اصول رعایت شود، کابینت کلاسیک سفید را می توان یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه نام برد که می‌تواند جذابیت و زیبای آشپزخانه شما را دوچندان کند و بیشترین فضای آشپزخانه را پوشش می دهد کابینت یک واژه فرانسوی می‌باشد و به عنوان محفظه یا قفسه برای نگهداری اشیا می باشد. از قرن ۲۰ شکل امروزی کابینت های آشپزخانه شکل گرفتند و  امروز دارای طراحی های مختلف با جنس های گوناگون می باشد اما با وجود تمام این تنوع ها، کابینت کلاسیک را می توان یکی از محبوب ترین کابینت ها نام برد. برای آشنایی بیشتر با این سبک کابینت و ایده هایی برای کابینت کلاسیک در دکوراسیون سفید با شرکت کابینت گریت همراه شوید.

 

ایده هایی برای کابینت کلاسیک سفید

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 4ebfaf88cd66e12cc4183759d732b484

طریقه پوشش دهی این کابینت ها به گونه ای می باشد که به جای گسترش در طول به صورت عرضی و عمقی طراحی می شوند بنابر این علاوه بر اینکه تمام فضا را پوشش می دهند و مناسب تمامی افراد با هر قد و فیزیکی می باشد یک انتخاب فوق العاده محسوب می شود علاوه بر موارد ذکر شده به کارگیری مستحکم ترین چوب ها مانند چوب راش، افرا، گردو، بلوط و غیره در ساختار آن محبوبیت این کابینت را بیشتر  کرده است. اگر شما کابینت کلاسیک سفید را برای طراحی داخلی آشپزخانه خود انتخاب کردید مسلما به فضایی لوکس و اشرافی دست پیدا خواهید کرد در این سبک از کشو های جدار استفاده می‌شود و در تمامی فضاها قرینه سازی انجام می گردد، کابینت های یکپارچه طراحی شده و هود به صورت مخفی می باشد اغلب طراحی های کابینت این سبک دارای قفسه های کوتاه و عمیق است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 005 675 Wilmar St gPu9hSs7SEO4Kny0yDT4 2300x1533 1

از ویژگی‌های بارز ظاهری این کابینت ‌ها می‌توان به مواردی همچون حکاکی و برجسته سازی در چوب، طراحی دستگیره ها و سرستون ها، معرق و منبت کاری ،فضای جادار، استفاده از رنگ های مات ،محفظه های عمیق ،ویترین های جذاب وزیبا ،تاج و پاخور ،طرح های زیبا و شلوغ و قرینه سازی فوق العاده اشاره کرد.

 

کابینت کلاسیک سفید چیست؟

یکی از قدیمی ترین، زیباترین و لوکس ترین کابینت های آشپزخانه کابینت کلاسیک سفید می باشد که همواره جزو محبوب ترین کابینت های آشپزخانه به شمار می رود و دلیل آن هم طراحی های متنوع و جذاب ،بکارگیری چوب طبیعی در ساختار کلی، پوشش دهی بالای فضای داخلی آشپزخانه و … می باشد و به دلیل اینکه یک ماده طبیعی زنده و گرم می باشد به فضای آشپزخانه شما جذابیت و صمیمیت می بخشد.

طریقه پوشش دهی این کابینت ها به گونه ای می باشد که به جای گسترش در طول به صورت عرضی و عمقی طراحی می شوند بنابر این علاوه بر اینکه تمام فضا را پوشش می دهند و مناسب تمامی افراد با هر قد و فیزیکی می باشد یک انتخاب فوق العاده محسوب می شود علاوه بر موارد ذکر شده به کارگیری مستحکم ترین چوب ها مانند چوب راش، افرا، گردو، بلوط و غیره در ساختار آن محبوبیت این کابینت را بیشتر  کرده است.

 

ویژگی های کابینت کلاسیک

از ویژگی‌های بارز ظاهری این کابینت ‌ها می‌توان به مواردی همچون حکاکی و برجسته سازی در چوب، طراحی دستگیره ها و سرستون ها، معرق و منبت کاری ،فضای جادار، استفاده از رنگ های مات ،محفظه های عمیق ،ویترین های جذاب وزیبا ،تاج و پاخور ،طرح های زیبا و شلوغ و قرینه سازی فوق العاده اشاره کرد. اگر شما کابینت کلاسیک را برای طراحی داخلی آشپزخانه خود انتخاب کردید مسلما به فضایی لوکس و اشرافی دست پیدا خواهید کرد در این سبک از کشو های جدار استفاده می‌شود و در تمامی فضاها قرینه سازی انجام می گردد، کابینت های یکپارچه طراحی شده و هود به صورت مخفی می باشد اغلب طراحی های کابینت این سبک دارای قفسه های کوتاه و عمیق است.

 

مزایا و معایب کابینت کلاسیک

با استفاده از کابینت کلاسیک شما می توانید از مزایای بیشمار آن بهره مند شوید اما برای  یک خرید آگاهانه بهتر است پیش از خرید با مهمترین مزایا و معایب آن آشنا شوید.

 

مزایای کابینت کلاسیک سفید

  • پوشش دهی کامل فضای آشپزخانه
  • متناسب با فیزیک افراد طراحی شده و دسترسی به تمامی کابینت امکان پذیر است
  • به کارگیری رنگ های متنوع، زیبا و گرم.
  • یکی از جذاب‌ترین کابینت ها می باشد که با هر دکوری هماهنگ می‌شود
  • تنوع در طرح
  • ایجاد فضای لوکس و مجلل

 

معایب کابینت کلاسیک سفید

  • در صورت آسیب دیدن کابینت امکان تعمیر و ترمیم وجود ندارد
  • قیمت بالا
  • نسبت به حرارت و رطوبت حساس می باشد و در صورتی که از روکش استفاده نشده باشد موجب پوسته پوسته شدن آن می شود
  • وزن بالا و نصب دشوار و نیاز به مدت زمان بیشتری برای آماده سازی
  • به دلیل وجود کنده کاری تمیز کردن آن کمی سخت است

 

انواع کابینت های کلاسیک

کابینت کلاسیک از جمله کابینت هایی می باشد که در سر تا سر جهان پر طرفدار می باشد. کابینت کلاسیک دارای انواع مختلف می باشد و  می توان در ساختار آن علاوه بر چوب طبیعی از چوب مصنوعی نیز استفاده کرد از مهمترین انواع کابینت کلاسیک می توان به این موارد اشاره کرد:

 • کابینت نئوکلاسیک: ترکیبی از طرح های مدرن و کلاسیک
 • کابینت چوب طبیعی: تمام اجزای آن را از چوب طبیعی ساخته اند
 • کابینت ممبران: یکی از محبوب ترین انواع کابینت کلاسیک، کابینت ممبران می باشد.
 • کابینت کلاسیک رومی: این نوع کابینت را می‌توانید از محبوب ترین کابینت های کلاسیک در جهان نام برد، طراحی آن در ایتالیا شکل گرفت و مطابق با هنر روم باستان می باشد.
 • کابینت روکش چوبی: کابینت روکش چوب یکی از انواع کابینت های کلاسیک می باشند که میتوان با پرداخت قیمت کمتر نسبت به کابینت های تمام چوب به همان زیبایی و جذابیت دست پیدا کرد

 

ویترین کابینت کلاسیک

می توان گفت که ویترین های کابینت کلاسیک یکی از پرطرفدار ترین اجزای این کابینت ها به شمار می رود همانطور که در اول مقاله نیز به آن اشاره کردیم این کابینت ها دارای محفظه های عمیق و جادار بسیاری برای جای گذاری لوازم برقی و سایر وسایل دارد یکی از آنها بوفه یا ویترین این کابینت ها با نمای چوبی برای چیدمان سرویس دکوری می باشد بوفه های این کابینت هم مانند دیگر بخش‌های کابینت دارای طراحی منحصر به فرد و زیبایی می باشد که می تواند شکوه و نمایش دکوری شما را دو چندان کند.

 

پیشنهاد نویسنده: کابینت چوب طبیعی کلاسیک

 

نکات مهم نصب و نگهداری کابینت های آشپزخانه کلاسیک

 • اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است از کابینت های استفاده کنید که طرح های آن درشت می باشد استفاده از طرح های شلوغ وریز باعث می‌شود که فضای شما کوچک نشان داده شود
 • اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است کابینت های قهوه ای تیره انتخاب مناسبی می باشد
 • اگر آشپزخانه ای کم نور دارید پیشنهاد می‌شود که از کابینت های با رنگ روشن استفاده کنید
 • داخل های کابینت را با استاندارد چیدمان کنید و از بیش از حد شروع کردن آن بپرهیزید
 • از قرار دادن اجسام تیز در مجاورت کابینت چوبی بپرهیزید
 • برای طول عمر بیشتر توصیه می شود هرگز این کابینت ها را با مواد شوینده و آب تمیز نکنید و بهترین راهکار استفاده از دستمال نم دار می‌ باشد.

 

فواید کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک سفید

کابینت هایی که در آشپزخانه وجود دارند جز جدایی ناپذیر به حساب می آیند که باید آن ها را با توجه به دکوراسیون داخلی آشپزخانه انتخاب کرد. اغلب افراد به دنبال این موضوع هستند که بتوانند آشپزخانه ای با ظاهر متفاوت ایجاد کنند.اما این تغییرات همه در پیرو نظر و سبکی است که شکا انتخاب کرده اید. دنیای معماری بسیار گسترده می باشد و جلوه های جدیدی از طراحی وارد آن شده است. سبک های مختلفی مانند کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک، و … وجود دارد که می تواند یک فضا را پوشش دهد. برای مثال خانه هایی به جنس نئوکلاسیک که از این سبک استفاده می کنند بهتر است که با دقت کافی انتخاب شوند. در این خانه ها المان های مدرن در کنار ظرافت های کلاسیک قرار می گیرد و یک محیط زیبا را به وجود می آورد.

 

مراحل نصب کابینت کلاسیک

کابینت در آشپزخانه به عنوان مهمترین ارکان شناخته می‌شود و حضور آن نقش بسیار پررنگی در زیبایی منزل دارد. کابینت آشپزخانه از نظر رنگ و مدل باید متناسب با دکوراسیون داخلی منزل باشند و چیدمان آنها دارای هارمونی باشد تا بتواند ترکیب چشم‌نوازی را در نظر بیننده به وجود بیاورد. علاوه بر آن ساخت کابینت ها هم باید با متریال با کیفیت و با دوام و زیبایی و ماندگاری محصولات می تواند علاوه بر مواردی که گفته شد تأثیر زیادی در کابینت های آشپزخانه داشته باشند. موردی که وجود دارد ترکیب زیبای کابینت ها با سایر المانهای موجود در آشپزخانه می باشد. به دلیل اینکه کابینت‌ها تنوع بسیار گسترده‌ای دارند و برای سبک های گوناگون قابلیت اجرا دارند بهتر است که متناسب با سلیقه مشتری انتخاب شود و البته در ترکیب با آن باید سایر قسمت‌های منزل هم هماهنگی داشته باشد.

برای نصب کابینت ها بهتر است که از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید به دلیل اینکه افرادی که این حرفه را انتخاب کردند نگاه دقیق دارند. افراد لاید دقت داشته باشند که کار نصب به صورت حرفه ای انجام شود علاوه بر آن دوام و کیفیت کابینت ها باید به صورتی باشد که پس از این همه هزینه و زمان ماندگاری بالایی داشته باشد. نصب غیرحرفه‌ای کابینت ها می تواند تخلخل در ظاهر کابینت ها به وجود بیاورند و این  موضوع می تواند از لحاظ هزینه و زمانی برای خریدار نامطلوب باشد. بهتر است در این محتوا اطلاعاتی مفید در خصوص کابینت‌ها و نصب آنها را مطالعه کنید تا بتوانید آشپزخانه ای با ظاهر متفاوت و زیبا داشته باشید.

اهمیت مراحل نصب کابینت ها

آشپزخانه همانطور که گفته شد به عنوان اصلی‌ترین تجهیزات هر آشپزخانه‌ای به حساب می‌آیند. برای همین اندازه و ابعاد آنها باید متناسب با دکوراسیون داخلی انتخاب شود. البته که این کار به عهده کارشناسانی است که محل مورد نظر را شناسایی می‌کنند. نصب هرگونه متریال در کابینت آشپزخانه باید متناسب با اصول و استانداردها صورت بگیرد. در مراحل نصب مواردی که بسیار اهمیت دارد خوش قولی کابینت ساز و استفاده از اندازه گیری های دقیق در هنگام کار می باشد.

 

مراحل نصب کابینت های آشپزخانه

علامت گذاری بر روی دیوارها اولین مرحله است که بسیار اهمیت دارد و برای نصب اتصالات بر روی دیوار انجام می شود که افراد بتوانند به راحتی کابینت‌ها را در محل مورد نظر نصب کنند. این کار نیاز به ظرافت بسیاری دارد و حتی اشتباه جزئی بر روی آن باعث می‌شود که این کابینت ها در زمان نصب به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار داشته باشند. نصاب های حرفه‌ای معمولاً در این مرحله دقت خود را نشان می‌دهند و اندازه هایی که بر روی دیوار علامت می زنند باید دقیق و دارای خطوط صاف بر روی دیوار باشد. این کار باعث می شود که نمای آشپزخانه زیباتر و منظم به نظر برسد. هر میزان که طراحی و نصب کابینت های آشپزخانه منظم تر باشد فضای اصلی منزل و آشپزخانه متفاوت تر به نظر می رسد. برای همین دقت داشته باشید افرادی که این حرفه را انجام می‌دهند از نظم و دقت بالایی برخوردار باشند.

 

نصب بدنه کابینت با اتصالات

هنگامی که نصب اتصالات با ابزار دقیق انجام شود بدنه یا اسکلت کابینت را بر روی آن باید نصب کرد. نصب کابینت هم دو مرحله دارد در مرحله اول کابینت زمینی نصب می شوند و پس از آن نوبت به نصب کابینت های دیواری و بالایی می رسد. در کابینت های زمینی پایه‌ها بر روی زمین قرار می‌گیرند که زمین آن باید بدون ناهمواری باشد که کابینت‌ها در جای خود می شوند باید بر روی سطح زمین تراز شوند و این یک موضوع بسیار مهم در نصب کابینت آشپزخانه می باشد. معمولاً اختلاف سطح میلیمتری وجود دارد و برای همین می توانید پایه های زیر این کابینت ها را بچرخانید و آنها را تراز کنید و از زدن کابینت ها جلوگیری کنید. در مرحله بعدی کابینت های دیواری باید اتصال پیدا کنند. کابینت های ردیف بالایی به دلیل اینکه در ارتفاع هستند و قرار است و زیادی را تحمل کنند باید اتصالات محکم تری برای آنها در نظر گرفته شود.

 

نصب رو کابینتی

در این مرحله پیشخوان آشپزخانه نصب می‌شود که به آن روکابینتی هم گفته می‌شود. معمولاً جنس های مختلفی برای این محصول وجود دارد که باید متناسب با نیاز خریداران انتخاب گردد. در هر صورت دقت داشته باشید که اندازه گیری دقیق و برش هایی که بر روی این پیشخوان انجام می‌شود باید به طور کامل کابینت های پایین را پوشش دهد. رو کابینت هایی که به وسیله پیچ به سطح بالای کابینت‌های پایینی اتصال پیدا می کنند باید محکم باشد و مقاومت و ماندگاری بالایی هم داشته باشند.

 

قصد خرید کابینت کلاسیک سفید دارید؟ این مقاله برای شماست: کابینت چوب طبیعی کلاسیک

 

نصب لولا ریل و اتصالات

هنگامی که برش کاری بر روی کابینت ها انجام شد حالا نوبت به لوله ها و اتصالات درب کابینت می‌باشد که در این مرحله نصب درب ها به آسان تر از مراحل قبل می باشد. برای کشوها باید ریل های مناسبی در نظر گرفته شود که کیفیت بالایی داشته باشد تا به راحتی باز و بسته شوند. برای این کار بهتر است از فروشگاه های معتبر محصولات را خریداری کنید البته که تیم‌های کابینت سازی محصولات را به شما عرضه می دهند.

 

نصب طبقات؛ کشو؛ درب؛ دستگیره

هنگامی که اتصالات ریل ها و لوله ها انجام شد ابتدا قفسه ها و طبقه‌های کابینت را باید قرار دهید و چنانچه این کشو درون کابینت به راحتی باز و بسته نشود باید اتصالات آن را دوباره بازبینی کنید تا اشکال آن را رفع نمایید. سپس درب های کابینت و لولا و اتصالات بدنه باید متصل شود و پس از آن دستگیره ها بر روی کابینت نصب می‌شوند. دستگیره کابینت های مختلف متفاوت می باشد برای مثال در کابینت های کلاسیک از دستگیره هایی با رنگ‌های تیره و طلایی استفاده می‌شود. اما در برخی از آشپز خانه های مدرن مشاهده شده است که از دستگیره برای کابینت ها استفاده نشده به دلیل اینکه باز و بسته شدن آن توسط مگنت و آهنربا صورت می گیرد.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.