توصیه نگهداری کابینت انزو

توصیه نگهداری کابینت انزو

مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت انزو

کابینت آشپزخانه در خانه شما مانند سایر وسایل چوبی در خانه شما به مراقبت و تمیز کاری، استفاده مناسب و نگهداری نیاز دارند که برای حفظ زیبایی و عملکرد آنها ضروری است. در این مطلب نکات مهمی درباره مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت آشپزخانه مطرح شده است ممکن است سازنده خانه شما برای ساخت کابینت آشپزخانه از دستگیره های لمسی استفاده کرده باشد که به این معنی است که هیچ دستگیره ای روی درب کابینت و کشوها وجود خارجی ندارد، اگر کابینت منزل شما به این شکل باشد، استفاده روزمره با دست های خیس و چرب به مرور زمان به کابینت آسیب میزند ، در صورتی که این اتفاق افتاد منطقه را تمیز کنید و بلافاصله خشک کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع کابینت آشپزخانه

 

نگهداری کابینت انزو

مهم است که لکه ها را به محض ایجاد شدن پاک کنید . به سینک ، بالای درب ها و کشو های زیر گاز توجه ویژه ای داشته باشید لکه های چربی و غذا باید بلافاصله تمیز شوند . برای پاک کردن لکه های سطحی روزانه از یک پارچه نرم یا یک اسفنج با آب گرم استفاده کنید و برای مراقبت و نگهداری از آن، بلافاصله هر سطح مرطوب با پارچه ای تمیز، نرم و پارچه ای خشک شود.

 

مراقبت و تمیز کردن دوره ای از کابینت آشپزخانه انزو

هر شش ماه تمام کابینت ها را طبق مراحل بالا پاک کنید و سپس با یک پارچه نرم تمیز کنید. از مواد گاک کننده که حاوی سیلیکون هستند مانند پد های سیلیکونی اجتناب کنید زیرا سیلیکون به کابینت آسیب می رساند و گرد و غبار را جذب خود می کند همچنین از اسپری های نظافت مثل شیشه پاک کن استفاده نکنید. انواع کابینت آشپزخانه با توجه به نوع سطح و نفوذ پذیری آن ها شرایط خاص خود را برای تمیز کاری و مراقبت دارند در ادامه روش های مراقبت از هر کدام را به طور مختصر بیان خواهیم کرد:

 • این نوع کابینت ممکن است با بسیاری از پاک کننده های خانگی قابل تمیز کردن باشد.
 • با این حال برای این کار نباید از مواد حاوی استون، استات یا اتیل الکل استفاده شود.
 • حلال های قوی تر مانند رقیق کننده های رنگ ممکن است موجب خرابی قید ها و لبه ها شود و باید از این کار اجتناب نمود.
 • اگر تمیز کننده حاوی آمونیاک باشد باید رقیق شود. برخی واکسها ممکن است منجر به تغییر رنگ شوند و توصیه نمی شوند.
 • این نوع کابینت تنوع زیادی در رنگ دارد. چندین خاصیت این گونه از چوب وجود دارد که متفاوت از چوب های دیگر است. این باعث می شود که چوب سخت تر شود. به دلیل این فشردگی بالای چوب ، مواد مربوط به رنگ آمیزی به عمق چوب نمی رسند.
 • هنگامی که به روی افرا رنگ آمیزی می شود رنگ روی سطح چوب خشک میشود و برای تثبیت رنگ از سیلر استفاده می شود، پس از آن یک پوشش پلاستیکی که به سیلر بستگی دارد، استفاده می شود که این سه محصول با یکدیگر آمیخته و تبدیل به سطح کار نهایی محصول شده اند.
 • با گذشت زمان خراش های ناشی از مصرف عادی باعث می شود رطوبت به مغز چوب برسدکه باعث تغییر رنگ می شود یا حتی شکستن چوب خواهد شد.
 • کابینت چوبی رنگ روشن به مدت دوازده ماه پس از نصب ، تغییر رنگ اندکی خواهند داد و هیچ راهی برای جلوگیری از این کار وجود ندارد. اگر بعد از این مدت به پشت درب های کابینت توجه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

تمیز کاری و نگهداری کابینت آشپزخانه ممبران

نگهداری کابینت انزو

کابینت ممبران از پرس روکش وکیوم با چسب تولید می شود، یکی از معایب کابینت های ممبران بلند شدن روکش وکیوم به دلیل حرارت خارج از آستانه تحمل آن است در واقع چسب چست وکیوم پرس شده خاصیت چسبندگی خود را از دست داده و روکش وکیوم از روی سطح چوب بلند میشود، به همین دلیل در هنگام مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت آشپزخانه حتما باید از آب سرد با پاک کننده های رقیق استفاده کنید و پس از تمیز کاری آب روی آن با دستمال نرم خشک گرفته شود. این کابینت آشپزخانه مدرن براق نیاز به تمیز کاری بیشتری نسبت به سایر کابینت ها دارد، برای تمیز کاری آن ها از آب با هر درجه حرارت بدون پاک کننده استفاده کنید چرا که استفاده از پاک کننده ها باعث از بین رفتن براقیت آن ها میشود.

 

تمیز کاری و نظافت کابینت آشپزخانه مات

کابینت با روکش مات از نظر ظاهری دیرتر از سایر کابینت های آشپزخانه کثیف میشوند چرا که سطح مات آن انعکاس کثیفی را کمتر نشان می دهد؛ ما هم به شما پیشنهاد می دهیم دربازه زمانی کمتری آن ها را تمیز کنید و در هنگام تمیز کاری آن از دستمال با رطوبت کم استفاده کنید، دقت داشته باشید که از تمیز کننده ها به دلیل ماهیت شیمیایی آن تا حد ممکن کمتر استفاده کنید چرا که مایعات دشمن اصلی ام دی اف است و با برخورد آن به مغز ام دی اف و جذب آب بالای ام دی اف باعث باد کردن و در نتیجه دفرمه شدن کابینت آشپزخانه تان می شود.

 • برای نظافت و مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت آشپزخانه از یک پارچه نرم با آب گرم و صابون ملایم استفاده کنید.
 • کابینت های داخلی دارای کفپوش ضد آب هستند، با این حال، اگر به آب یا مایعات دیگر اجازه داده شود روی سطح کابینت برای مدت زمان طولانی بماند ممکن است باعث تغییر رنگ یا باد کردن شود.
 • مطمئن شوید که ظروف شیشه ای و غیره قبل از قراردادن در کابینت ها کاملا خشک شده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.