کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

آیا کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک است؟

انزو یکی از محبوب‌ترین کابینت‌های چند سال اخیر بازار ایران بوده است. متریال اصلی کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک، ام دی اف است. ضخامت قطر درب این مدل کابینت بیست و پنج میلیمتر است که باعث بالاتر رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت‌‌تر شدن پروسه نصب آن می‌شود. علت ضخامت بیشتر کابینت انزو  به دلیل عمق زیاد حکاکی‌هایی است که به وسیله دستگاه سی ان سی ایجاد می‌شود. سنگینی وزن درب‌ها در این سبک باعث میشود تا از یراق آلات بلوم و فانتون باکیفیتی در آن استفاده شود که تحمل وزن بیشتری دارد.

 

به اطلاعات بیشتر کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

انواع کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

کابینت‌‌‌‌‌های انزو از نظر فرم ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند. البته بعضی از طرح‌‌‌‌‌ها شلوغ‌‌‌‌‌‌تر و برخی دیگر ساده‌‌‌‌‌‌تر هستند که طرح کابینت انزو در آشپزخانه کوچک کاملاً به انتخاب کارفرما بر‌‌‌‌ می‌گردد اما پیشنهاد طراحان برای آشپزخانه‌‌‌‌‌های کوچک اغلب مدل‌‌‌‌‌های ساده‌‌‌‌‌‌تر است. کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک نباید تا حد امکان نقش و نگار اضافی داشته باشد. تفاوت اصلی طرح‌‌‌‌‌های مختلف در انتخاب نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب‌‌‌‌‌ها و نما استفاده‌‌‌‌ می‌شود و همچنین نوع روکشی که برای کابینت انتخاب‌‌‌‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | bright bazaar beach house kitchen 3 1

در نتیجه انواع کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک را‌‌‌‌ می‌توان بر اساس نوع روکش به کابینت رنگ آمیزی شده و کابینت با روکش وکیوم ممبران تقسیم بندی کرد. به دلیل زیبایی و طول عمر بیشتر رنگ نسبت به روکش، قیمت کابینت آشپزخانه رنگ آمیزی شده (مخصوصاً نوع پولیشی) بالاتر از سایر کابینت‌هاست.

 

چرا کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک طرفداران زیادی دارد؟

به دلیل زیبایی بیشتر و کیفیتی که کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک دارد معمولاً بیشتر مشتریان با اینکه کابینت انزو نسبت به نوع پولیشی قیمت بالاتری دارد باز هم این نوع رنگ را برای طراحی کابینت آشپزخانه خود انتخاب‌‌‌‌ می‌کنند.

کابینت انزو در آشپزخانه کوچک

پولیش نوعی رنگ مایع و خمیری شکل است که بعد از زیرسازی و رنگ‌ کردن درب‌ها، روی کار کشیده‌‌‌‌ می‌شود و باعث بیشتر شدن استحکام و طول عمر کابینت انزو در آشپزخانه کوچک و البته شفافیت آن شده و به آن حالتی شیشه‌‌‌‌‌‌‌ای می‌دهد.

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

پولیش به صورت ترکیبی و به همراه رنگ‌‌‌‌‌های پلی استر یا پلی اورتان مورد استفاده قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. مزیت استفاده از پولیش علاوه بر درخشندگی و شفافیت این است که در صورت ایجاد خط و خش روی کابینت با استفاده از پولیش‌‌‌‌ می‌توان به راحتی آن را ترمیم کرد و تنها عیب آن گران قیمت بودن آن نسبت به سایر کابینت‌‌‌‌‌های آشپزخانه است.

 

مزایا و معایب کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

این سبک از کابینت‌ها، علاوه بر زیبایی بسیار زیادی که دارند، مزیت‌های دیگری هم دارند که دلیل بر پرطرفداری آن‌ها شده است. از مزایای کابینت Enzo می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شفافیت و درخشندگی بالا
 • پایداری و ماندگاری رنگ بسیار زیاد
 • مقاومت در برابر نفوذ آب
 • امکان ترمیم قسمت‌های آسیب دیده روی درب‌ها

اما کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک مثل بقیه‌ی کابینت‌ها، عاری از عیب نیست و در عین وجود مزایای بسیار، معایبی هم دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • وزن بسیار زیاد درب‌ها
 • امکان آسیب به لولای درب‌ها به دلیل وزن زیاد
 • امکان تغییر رنگ در صورت استفاده از رنگ بی‌کیفیت (کابینت انزو تخصص گریت کابینت است، نگران این موضوع نباشید!)

 

انواع سبک‌های کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

سبک‌هایی که از مدل انزو استفاده می‌کنند، معمولا کابینت نئوکلاسیک و کابینت مدرن هستند. بسیار کم دیده می‌شود که در سبک کابینت کلاسیک، انزو اجرا شود. در مدل مدل انزو به دلیل حجمی که رنگ دارد، اجازه نمایش تمام ظرافت‌های کابینت کلاسیک را نمی‌دهد.

 

کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک با رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان از معدود رنگ‌‌‌‌‌هایی است که مقاومت بالایی در مقابل تابش آفتاب و همچنین رطوبت از خود نشان‌‌‌‌ می‌دهد و به دلیل قدرت چسبندگی بالایی که دارد و خشک شدن سریع در صنایع چوب کاربرد زیادی دارد.

کابینت انزو در آشپزخانه کوچک

کابینت انزو در آشپزخانه کوچک با رنگ پلی اورتان براق نسبت به کابینت پولیشی کمی ارزان‌‌‌‌‌‌تر است و تقریباً درخشندگی و شفافیت آن شبیه به کابینت پولیشی است با این تفاوت که ضخامت پولیش بیشتر از رنگ است و مانند لاک بطور کامل روی سطوح کابینت انزو در آشپزخانه کوچک را‌‌‌‌ می‌پوشاند و استحکام بیشتری نسبت به رنگ پلی اورتان دارد.

از نظر کیفیت و زیبایی کابینت انزو در آشپزخانه کوچک با رنگ پلی اورتان فوق براق کیفیت بسیار بالایی دارد. بهترین برند رنگ پلی اورتان مربوط به شرکت گنج ترکیه بوده که جزو رنگ‌‌‌‌‌های گران قیمت اما با کیفیت بازار است و بیشتر شرکت‌‌‌‌‌های مطرح تولید کننده مصنوعات چوبی از رنگ تولیدی این شرکت برای رنگ آمیزی محصولات خود استفاده‌‌‌‌ می‌کنند.

 

کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک با رنگ پلی استر

رنگ پلی استر به دو گروه مات و براق دسته بندی‌‌‌‌ می‌شود. پلی استر شفاف و غلیظ است و دیرتر خشک‌‌‌‌ می‌شود. در مقابل تغییرات محیطی مثل رطوبت و آفتاب و خط و خش تا حدودی مقاوم است. مهم‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی رنگ پلی استر براق بودن آن است که باعث شده در تولید کابینت مدل انزو کاربرد زیادی داشته باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Discovering The Uniqueness Inside A Duplex Apartment with Neoclassical Interior Design 13 1 1

هزینه تمام شده کابینت با رنگ پلی استر و پلی اورتان تقریباً نزدیک به هم است با این فرق که سرعت اجرای رنگ پلی اورتان بالاتر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. البته رنگ نیم پلی استر هم از زیر مجموعه‌‌‌‌‌های رنگ پلی استر است که نسبت به رنگ تمام پلی استر مات‌‌‌‌‌‌تر بوده و هزینه آن نسبت به دو رنگ پلی اورتان و پلی استر کمتر است.

 

قیمت کابینت انزو مناسب آشپزخانه کوچک

قیمت کابینت انزو وابستگی زیادی به رنگ آن دارد. به دلیل خاص بودن رنگ کابینت طرح انزو و گران قیمت بودن آن رنگ کاری این سبک از کابینت آشپزخانه دشوار و هزینه بر است. بهترین نوع رنگ برای کابینت انزو رنگ پولیش یا رنگ پلی اورتان است. البته از رنگ‌‌‌‌‌های پلی استر هم‌‌‌‌ می‌توان استفاده کرد که قیمت و کیفیت پایین‌‌‌‌‌‌تری دارند.

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

نوع دیگری از کابینت انزو در آشپزخانه کوچک با روکش ممبران و توسط دستگاه وکیوم تولید‌‌‌‌ می‌شود که از کار رنگ شده ارزان‌‌‌‌‌‌تر است اما کیفیت و طول عمر بالایی ندارد. در مقایسه با قیمت کابینت چوبی هزینه کابینت سبک انزو به مراتب پایین‌‌‌‌‌‌تر است البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که کابینت انزو کاملاً از MDF ساخته‌‌‌‌ می‌شود در حالی که کابینت سبک کلاسیک اغلب به صورت تمام چوب طراحی و تولید‌‌‌‌ می‌شود.

کابینت انزو برای آشپزخانه عروس

البته پرکار بودن طرح کابینت انزو هم در قیمت تمام شده تاثیرگذار است و اگر از طرح‌‌‌‌‌های ساده‌‌‌‌‌‌تر استفاده کنید قطعا هزینه تمام شده کابینت کمتر خواهد شد.‌‌‌‌ می‌توان گفت نام دیگر کابینت کلاسیک ساده کابینت نئوکلاسیک است و کابینت طرح انزو هم تقریبا در این دسته طبقه بندی‌‌‌‌ می‌شود. قیمت کابینت انزو وابستگی زیادی به کیفیت ساخت و رنگ آن دارد. عوامل تاثرگذار دیگری هم وجود دارند که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • تعداد ستون و سر ستون و ساده یا پر کار بودن درب کابینت
 • استفاده از ریل، لولا و جک خارجی یا ایرانی
 • استفاده از رنگ درجه 1 خارجی یا رنگ‌‌‌‌‌های ایرانی
 • رنگ‌آمیزی مکانیزه با ماشین آلات پیشرفته یا رنگ آمیزی بصورت دستی
 • حجم پروژه‌ی کابینت انزو در آشپزخانه کوچک یا بزرگ

کابینت انزو برای آشپزخانه عروس کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.