کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

آیا کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه است؟

انزو یکی از محبوب‌ترین کابینت‌های چند سال اخیر بازار ایران بوده است. متریال اصلی کابینت انزو ام دی اف است. ضخامت قطر درب این مدل کابینت بیست و پنج میلیمتر است که باعث بالاتر رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت‌‌تر شدن پروسه نصب آن می‌شود. علت ضخامت بیشتر کابینت انزو (پولیشی) به دلیل عمق زیاد حکاکی‌ها و ابزارهایی است که به وسیله دستگاه سی ان سی ایجاد می‌شود. سنگینی وزن درب‌ها در این سبک باعث میشود تا از یراق آلات بلوم و فانتونی در آن استفاده شود که تحمل وزن بیشتری دارد.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

انواع کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت‌‌‌‌‌های انزو از نظر فرم ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند. البته بعضی از طرح‌‌‌‌‌ها شلوغ‌‌‌‌‌‌تر و برخی دیگر ساده‌‌‌‌‌‌تر هستند که کاملاً به انتخاب کارفرما بر‌‌‌‌ می‌گردد اما پیشنهاد طراحان برای آشپزخانه‌‌‌‌‌های کوچک اغلب مدل‌‌‌‌‌های ساده‌‌‌‌‌‌تر است. تفاوت اصلی طرح‌‌‌‌‌های مختلف در انتخاب نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب‌‌‌‌‌ها و نما استفاده‌‌‌‌ می‌شود و همچنین نوع روکشی که برای کابینت انتخاب‌‌‌‌ می‌شود.

در نتیجه انواع کابینت طرح انزو را‌‌‌‌ می‌توان بر اساس نوع روکش به کابینت رنگ آمیزی شده و کابینت با روکش وکیوم ممبران تقسیم بندی کرد. به دلیل زیبایی و طول عمر بیشتر رنگ نسبت به روکش، قیمت کابینت آشپزخانه رنگ آمیزی شده (مخصوصاً نوع پولیشی) بالاتر از سایر کابینت‌هاست.

 

کابینت انزو پولیشی

به دلیل زیبایی بیشتر و کیفیتی که ترکیب رنگ و پولیش دارد معمولاً بیشتر مشتریان با اینکه کابینت پولیشی قیمت بالاتری دارد باز هم این نوع رنگ را برای طراحی کابینت آشپزخانه خود انتخاب‌‌‌‌ می‌کنند. پولیش نوعی رنگ مایع و خمیری شکل است که بعد از زیرسازی و رنگ‌آمیزی درب ها، روی کار کشیده‌‌‌‌ می‌شود و باعث بیشتر شدن استحکام و طول عمر کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه و البته شفافیت و شیشه‌‌‌‌‌‌‌ای شدن آن‌‌‌‌ می‌شود.

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

در واقع‌‌‌‌ می‌توان گفت پولیش مانند یک لایه لاک ضخیم روی قسمت‌‌‌‌‌های مختلف کابینت را‌‌‌‌ می‌پوشاند و بعد از خشک شدن باعث افزایش مقاومت رنگ و پایداری آن‌‌‌‌ می‌شود. پولیش بصورت ترکیبی و به همراه رنگ‌‌‌‌‌های پلی استر یا پلی اورتان مورد استفاده قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. مزیت استفاده از پولیش علاوه بر درخشندگی و شفافیت این است که در صورت ایجاد خط و خش روی کابینت با استفاده از پولیش‌‌‌‌ می‌توان به راحتی آن را ترمیم کرد و تنها عیب آن گران قیمت بودن آن نسبت به سایر کابینت‌‌‌‌‌های آشپزخانه است.

 

مزایای کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه
 • درخشندگی و شفافیت عالی
 • پایداری بالای رنگ در برابر اشعه UV
 • قابلیت ترمیم آسان درصورت ایجاد آسیب

 

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان از معدود رنگ‌‌‌‌‌هایی است که مقاومت بالایی در مقابل تابش آفتاب و همچنین رطوبت از خود نشان‌‌‌‌ می‌دهد و به دلیل قدرت چسبندگی بالایی که دارد و خشک شدن سریع در صنایع چوب کاربرد زیادی دارد. کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با رنگ پلی اورتان براق نسبت به کابینت پولیشی کمی ارزان‌‌‌‌‌‌تر است و تقریباً درخشندگی و شفافیت آن شبیه به کابینت پولیشی است با این تفاوت که ضخامت پولیش بیشتر از رنگ است و مانند لاک بطور کامل روی سطوح کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه را‌‌‌‌ می‌پوشاند و استحکام بیشتری نسبت به رنگ پلی اورتان دارد.

از نظر کیفیت و زیبایی کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با رنگ پلی اورتان فوق براق کیفیت بسیار بالایی دارد. بهترین برند رنگ پلی اورتان مربوط به شرکت گنج ترکیه بوده که جزو رنگ‌‌‌‌‌های گران قیمت اما با کیفیت بازار است و بیشتر شرکت‌‌‌‌‌های مطرح تولید کننده مصنوعات چوبی از رنگ تولیدی این شرکت برای رنگ آمیزی محصولات خود استفاده‌‌‌‌ می‌کنند.

 

مزایای کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه پلی اورتان
 • قیمت مناسب‌‌‌‌‌‌تر نسبت به کابینت پولیشی
 • کیفیت بسیار عالی و ماندگاری بالای رنگ
 • مقاومت مناسب کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه در مقابل ضربه و خراشیدگی

 

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با رنگ پلی استر

رنگ پلی استر به دو گروه مات و براق دسته بندی‌‌‌‌ می‌شود. پلی استر شفاف و غلیظ است و دیرتر خشک‌‌‌‌ می‌شود. در مقابل تغییرات محیطی مثل رطوبت و آفتاب و خط و خش تا حدودی مقاوم است. مهم‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی رنگ پلی استر براق بودن آن است که باعث شده در تولید کابینت مدل انزو کاربرد زیادی داشته باشد.

هزینه تمام شده کابینت با رنگ پلی استر و پلی اورتان تقریباً نزدیک به هم است با این فرق که سرعت اجرای رنگ پلی اورتان بالاتر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. البته رنگ نیم پلی استر هم از زیر مجموعه‌‌‌‌‌های رنگ پلی استر است که نسبت به رنگ تمام پلی استر مات‌‌‌‌‌‌تر بوده و هزینه آن نسبت به دو رنگ پلی اورتان و پلی استر کمتر است.

 

مزایای کابینت انزو رنگ پلی استر
 • فوق براق و صیقلی
 • ضد خش و مقاوم
 • تنوع رنگی بالا

 

قیمت کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت انزو وابستگی زیادی به رنگ آن دارد. به دلیل خاص بودن رنگ کابینت طرح انزو و گران قیمت بودن آن رنگ کاری این سبک از کابینت آشپزخانه دشوار و هزینه بر است. بهترین نوع رنگ برای کابینت انزو رنگ پولیش یا رنگ پلی اورتان است. البته از رنگ‌‌‌‌‌های پلی استر هم‌‌‌‌ می‌توان استفاده کرد که قیمت و کیفیت پایین‌‌‌‌‌‌تری دارند.

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

نوع دیگری از کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با روکش ممبران و توسط دستگاه وکیوم تولید‌‌‌‌ می‌شود که از کار رنگ شده ارزان‌‌‌‌‌‌تر است اما کیفیت و طول عمر بالایی ندارد. در مقایسه با قیمت کابینت چوبی هزینه کابینت سبک انزو به مراتب پایین‌‌‌‌‌‌تر است البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که کابینت انزو کاملاً از MDF ساخته‌‌‌‌ می‌شود در حالی که کابینت سبک کلاسیک اغلب به صورت تمام چوب طراحی و تولید‌‌‌‌ می‌شود.

البته پرکار بودن طرح کابینت انزو هم در قیمت تمام شده تاثیرگذار است و اگر از طرح‌‌‌‌‌های ساده‌‌‌‌‌‌تر استفاده کنید قطعا هزینه تمام شده کابینت کمتر خواهد شد.‌‌‌‌ می‌توان گفت نام دیگر کابینت کلاسیک ساده کابینت نئوکلاسیک است و کابینت طرح انزو هم تقریبا در این دسته طبقه بندی‌‌‌‌ می‌شود. قیمت کابینت انزو وابستگی زیادی به کیفیت ساخت و رنگ آن دارد. عوامل تاثرگذار دیگری هم وجود دارند که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • تعداد ستون و سر ستون و ساده یا پر کار بودن درب کابینت
 • استفاده از ریل، لولا و جک خارجی یا ایرانی
 • استفاده از رنگ درجه ۱ خارجی یا رنگ‌‌‌‌‌های ایرانی
 • رنگ‌آمیزی مکانیزه با ماشین آلات پیشرفته یا رنگ آمیزی بصورت دستی
 • حجم پروژه‌ی کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

 

قیمت کابینت چوبی بالاتر است یا انزو؟

کابینت طرح انزو کاملاً از MDF ساخته‌‌‌‌ می‌شود در حالی که کابینت سبک کلاسیک اغلب به صورت تمام چوب یا ترکیب چوب و MDF طراحی و تولید‌‌‌‌ می‌شود. به عبارت بهتر بخش زیادی از مبلغی که بابت خرید کابینت سبک انزو پرداخت‌‌‌‌ می‌کنید بابت اُجرت رنگ کاری و هزینه خرید رنگ‌‌‌‌ می‌باشد.

انتخاب کاشی و سرامیک متناسب با نوع آشپزخانه

این سبک از کابینت هم مانند هر کابینت آشپزخانه دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارد. شاید بالا بودن قیمت کابینت آشپزخانه انزو یکی از معایب آن باشد. همچنین بدلیل استفاده از رنگ، نظافت و نگهداری آن کمی سخت‌‌‌‌‌‌تر است و باید با دقت بیشتری از مواد شوینده برای پاک کردن سطح کابینت مدل انزو استفاده کرد.

از دیگر معایب کابینت طرح انزو سنگین‌‌‌‌‌‌تر بودن درب‌‌‌‌‌ها است که به دلیل استفاده از ورق MDF با ضخامت بیشتر از حد معمول در ساخت درب کابینت انزو است که باعث سنگین شدن وزن سازه و به مرور باعث خرابی لولاها و اتصالات کابینت‌‌‌‌ می‌شود. طولانی‌‌‌‌‌‌تر بودن فرایند ساخت، رنگ آمیزی و نصب کابینت طرح انزو نسبت به کابینت ام دی اف معمولی از دیگر نقاط این مدل کابینت است.

 

مقایسه کابینت ممبران با انزو

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه با روکش PVC تا حدودی شبیه به کابینت وکیوم است یعنی از ورق ام دی اف خام که قسمت‌‌‌‌‌های لبه آن تراشیده شده ساخته‌‌‌‌ می‌شود و در دستگاه وکیوم سطح روی آن با روکش مخصوص پوشانده‌‌‌‌ می‌شود و در نهایت تحت فشار دستگاه پرس قرار‌‌‌‌ می‌گیرد.

کابینت انزو برای آشپزخانه عروس کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

البته تفاوت‌‌‌‌‌هایی هم دارد مثلا در کابینت وکیوم از ورق MDF با ضخامت ۱۶ یا ۱۸ میل استفاده‌‌‌‌ می‌شود درصورتیکه در کابینت آشپزخانه انزو از ورق ۲۵ یا ۳۲ و یا ۴۰ میل استفاده‌‌‌‌ می‌شود که باعث بالا رفتن استحکام و البته وزن کابینت و سخت‌‌‌‌‌‌تر شدن پروسه نصب آن‌‌‌‌ می‌شود پس برای نصب کابینت ENZO لازم است که از افراد متخصص و نصابان باتجربه استفاده کنید.

 

انواع صفحه روی کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

 • صفحه کابینت شرکتی (ارزان‌ترین گزینه)
 • صفحه کابینت HPL طرح سنگ (همان صفحه کابینت شرکتی با روکش شبیه به سنگ است)
 • سنگ کورین (با کیفیت‌‌‌‌‌‌ترین صفحه کورین‌‌‌‌‌های موجود در بازار متعلق به شرکت‌‌‌‌‌های کره‌‌‌‌‌‌‌ای سامسونگ و ال‌جی‌‌‌‌ می‌باشد)
 • صفحه کابینت سنگ طبیعی کوارتز (بهترین نوع آن برند سایلستون کشور اسپانیا است)

کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد کابینت انزو پولیشی بهترین کابینت آشپزخانه داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتساپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  پیام بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.