توصیه نگهداری کابینت انزو پولیشی

توصیه نگهداری کابینت انزو پولیشی

مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت انزو پولیشی

انواع کابینت آشپزخانه در خانه شما مانند سایر وسایل چوبی در خانه شما به مراقبت و تمیز کاری، استفاده مناسب و نگهداری نیاز دارند که برای حفظ زیبایی و عملکرد آنها ضروری است. در این مطلب نکات مهمی درباره مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت انزو پولیشی در آشپزخانه مطرح شده است ممکن است سازنده خانه شما برای ساخت کابینت آشپزخانه از دستگیره های لمسی استفاده کرده باشد که به این معنی است که هیچ دستگیره ای روی درب کابینت و کشوها وجود خارجی ندارد، اگر کابینت منزل شما به این شکل باشد، استفاده روزمره با دست های خیس و چرب به مرور زمان به کابینت آسیب می زند در صورتی که این اتفاق افتاد منطقه را تمیز کنید و بلافاصله خشک کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع کابینت آشپزخانه

 

نگهداری کابینت انزو پولیشی

مهم است که لکه ها را به محض ایجاد شدن پاک کنید. به سینک، بالای درب ها و کشو های زیر گاز توجه ویژه ای داشته باشید لکه های چربی و غذا باید بلافاصله تمیز شوند. برای پاک کردن لکه های سطحی روزانه روی کابینت انزو پولیشی از یک پارچه نرم یا یک اسفنج با آب گرم استفاده کنید و برای مراقبت و نگهداری از آن، بلافاصله هر سطح مرطوب با پارچه ای تمیز، نرم و پارچه ای خشک شود.

 

مراقبت دوره ای و نگهداری کابینت انزو پولیشی

هر شش ماه تمام کابینت انزو خود را طبق مراحل بالا پاک کنید و سپس با یک پارچه نرم تمیز کنید. این شامل انواع کابینت آشپزخانه می شود. از مواد گاک کننده که حاوی سیلیکون هستند مانند پد های سیلیکونی اجتناب کنید زیرا سیلیکون به کابینت آسیب می رساند و گرد و غبار را جذب خود می کند همچنین از اسپری های نظافت مثل شیشه پاک کن استفاده نکنید. انواع کابینت آشپزخانه با توجه به نوع سطح و نفوذ پذیری آن ها شرایط خاص خود را برای تمیز کاری و مراقبت دارند در ادامه روش های مراقبت از هر کدام را به طور مختصر بیان خواهیم کرد:

 • این نوع کابینت ممکن است با بسیاری از پاک کننده های خانگی قابل تمیز کردن باشد.
 • با این حال برای این کار نباید از مواد حاوی استون، استات یا اتیل الکل استفاده شود.
 • حلال های قوی تر مانند رقیق کننده های رنگ ممکن است موجب خرابی قید ها و لبه ها شود و باید از این کار اجتناب نمود.
 • اگر تمیز کننده حاوی آمونیاک باشد باید رقیق شود. برخی واکسها ممکن است منجر به تغییر رنگ شوند و توصیه نمی شوند.
 • این نوع کابینت تنوع زیادی در رنگ دارد. چندین خاصیت این گونه از چوب وجود دارد که متفاوت از چوب های دیگر است. این باعث می شود که چوب سخت تر شود. به دلیل این فشردگی بالای چوب ، مواد مربوط به رنگ آمیزی به عمق چوب نمی رسند.
 • هنگامی که به روی افرا رنگ آمیزی می شود رنگ روی سطح چوب خشک میشود و برای تثبیت رنگ از سیلر استفاده می شود، پس از آن یک پوشش پلاستیکی که به سیلر بستگی دارد، استفاده می شود که این سه محصول با یکدیگر آمیخته و تبدیل به سطح کار نهایی محصول شده اند.
 • با گذشت زمان خراش های ناشی از مصرف عادی باعث می شود رطوبت به مغز چوب برسدکه باعث تغییر رنگ می شود یا حتی شکستن چوب خواهد شد.
 • کابینت چوبی رنگ روشن به مدت دوازده ماه پس از نصب ، تغییر رنگ اندکی خواهند داد و هیچ راهی برای جلوگیری از این کار وجود ندارد. اگر بعد از این مدت به پشت درب های کابینت توجه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

تمیز کاری و نگهداری کابینت انزو پولیشی

نگهداری کابینت انزو

کابینت با روکش مات از نظر ظاهری دیرتر از سایر کابینت های آشپزخانه کثیف میشوند چرا که سطح مات آن انعکاس کثیفی را کمتر نشان می دهد؛ ما هم به شما پیشنهاد می دهیم دربازه زمانی کمتری آن ها را تمیز کنید و در هنگام تمیز کاری آن از دستمال با رطوبت کم استفاده کنید، دقت داشته باشید که از تمیز کننده ها به دلیل ماهیت شیمیایی آن تا حد ممکن کمتر استفاده کنید چرا که مایعات دشمن اصلی ام دی اف است و با برخورد آن به مغز ام دی اف و جذب آب بالای کابینت ام دی اف باعث باد کردن و در نتیجه دفرمه شدن کابینت آشپزخانه تان می شود.

 • برای نظافت و مراقبت، تمیز کاری و نگهداری کابینت آشپزخانه از یک پارچه نرم با آب گرم و صابون ملایم استفاده کنید.
 • کابینت های داخلی دارای کفپوش ضد آب هستند، با این حال، اگر به آب یا مایعات دیگر اجازه داده شود روی سطح کابینت برای مدت زمان طولانی بماند ممکن است باعث تغییر رنگ یا باد کردن شود.
 • مطمئن شوید که ظروف شیشه ای و غیره قبل از قراردادن در کابینت ها کاملا خشک شده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: قیمت کابینت آشپزخانه

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتس‌اپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.