همه چیز درمورد کابینت های انزو

همه چیز درمورد کابینت های انزو

هر آنچه لازم است درمورد کابینت ممبران و کابینت های انزو بدانید!

اگر به دنبال کابینت های انزو و مانند آن برای آشپزخانه تان هستید، حتما در کنار متریال هایی مثل ام دی اف، هایگلس، ممبران و … اسم کابینت انزو نیز به گوشتان رسیده است. کابینت های انزو تلفیقی از کابینت های تعدادی از کابینت هایی است که نام بردیم و خود به عنوان متریالی از کابینت ها، دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد. بنابراین این مقاله را ازدست ندهید، زیرا نکات نابی را از کابینت های انزو قرار است در اختیارتان بگذاریم.

 

کابینت های انزو چه نوع کابینتی هستند؟

جنس اصلی کابینت های انزو از جنس کابینت ام دی اف است. به طوری که ام دی اف به عنوان مغزی در مرکز ورقه قرار می گیرد و روکش ها بر روی دو سطح آن؛ بر روی مغزی ام دی اف به عنوان اساس کار، طرح های مورد نظر را اجرا و پیاده می کنند. سپس روکش های مورد نظر که از جنس های مختلفی هستند، با استفاده از فناوری های خاص خود، بر روی مغزی متصل می کنند.

کابینت های انزو خرید کابینت آشپزخانه باکیفیت

کابینت های انزو، نوعی از کابینت ممبران می باشد، اما به طور نسبی و تقریبی، طرح ها و روکش ها مورد استفاده، متفاوت از هم هستند. بنابراین بین این دو کابینت دچار اشتباه نشوید. البته در پایان مطالعه این مطلب دیگر دچار اشتباه نمی شوید.

 

تفاوت کابینت های انزو و کابینت ممبران در چه مواردی است؟

حال که تعریف و شرح کلی از کابینت های انزو و ممبران را بیان کردیم، به بررسی دقیق تر تفاوت های کابینت انزو و ممبران می پردازیم.

 • تفاوت ضخامت مغزی ام دی اف: به طور معمول مغزی ام دی اف بکار رفته در کابینت انزو حدود 25 میلی متر می باشد. اما حدودا این ضخامت در مغزی ام دی اف بکار رفته در کابینت ممبران به 16 میلی متر می رسد.

نکته مهم کابینت های انزو: این احتمال وجود دارد که کابینت ساز طرف قرارداد شما، تعریف متفاوتی از ضخامت ورق کابینت انزو و یا ممبران داشته باشد. بنابراین هماهنگی این بخش با کابینت ساز را فراموش نکنید.

 • روکش کابینت های انزو و کابینت ممبران : روکش کابینت های ممبران معمولا روکش PVC می باشد. اما در رابطه با کابینت های انزو این روکش علاوه بر پی وی سی می تواند از جنس رنگ پلی اورتان هم باشد. این مورد هم در بحث نما و زیبایی کابینت و هم دوام و قیمت آن موثر می باشد.
 • ظاهر و طرح های متفاوت: از آنجایی که در مراحل ساخت کابینت انزو، چهارطرف این کابینت توسط دستگاه برش می خورد، بنابراین قطر لبه های کابینت انزو نسبت به کابینت ممبران کمتر می باشد.
 • طیف رنگ های بکار رفته در کابینت های انزو و ممبران متفاوت از هم هستند: طیف رنگی ای که معمولا در کابینت های انزو مورد استفاده قرار می گیرند، رنگ های روشن، براق و حتی سفید هستند. اما در مقابل، رنگ هایی که در ساخت کابینت های ممبران مورد استفاده قرار می گیرند، خیلی گسترده تر هستند و شامل رنگ های تیره تر نیز می شوند. بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم که کابینت انزو در ظاهر تلفیق و ترکیبی از کابینت هایگلس سفید و کابینت ممبران می باشد.
 • قیمت متفاوت کابینت های انزو نسبت به کابینت ممبران: با بررسی و در نظر گرفتن موارد ذکر شده از تفاوت کابینت های انزو و ممبران می توان به راحتی به این موضوع پی برد که قیمت کابینت انزو از کابینت ممبران بیشتر است.

 

دلیل استفاده از اسم ” انزو ” برای این نوع کابینت چیست؟

این اسم در حقیقت اسم تجاری شرکت سازنده این نوع کابینت است که در کشور ما به عنوان اسم یک نوع متریال خاص کابینت به کار می رود . اسم این شرکت Zentique هست. با این حال با اینکه شرکت های مختلف این مدل کابینت را می سازند اما با همین نام انزو شناخته می شود.

 

معایب کابینت های انزو چه مواردی هستند؟

کابینت های انزو روکش کابینت آشپزخانه مناسب من کدام است؟

کابینت های انزو هم در جایگاه یک محصول در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی هم می باشد. بطور کلی معایب کابینت انزو همان معایب کابینت ممبران می باشند.

معایب اصلی کابینت های انزو عبارت اند از:

 • نقش مهم کابینت ساز: قطعا مهارت کابینت ساز تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کار کابینت های انزو دارد. اگر کابینت ساز از مهارت کافی برخوردار نباشد، قطعا سبب افت کیفیت کابینت انزو چه در ظاهر و چه در کارکرد آن می شود و می تواند خسارت مالی برای شما پدید بیاورد.
 • این نوع کابینت برا طرح های ظریف و دارای ریزه کاری مناسب نیستند زیرا ممکن است با توجه به برجستگی و فرورفتگی های زیاد، روکش به طرز صحیح بر روی مغزی قرار نگیرد و انطباق کافی ایجاد نشود. بنابراین طرح برای کابینت انزو از طرح هایی که برجستگی و یا فرورفتگی زیادی دارند استفاده نکنید. با این کار شاید ظرافت کار کم شود اما دوام کار بسیار بهتر می شود.
 • در کنار تمامی این و موارد با توجه به پروسه ساخت و فناوری های به کار رفته برای کابینت انزو، تعمیر آن نیز دشوار تر می باشد. زیرا جایگزین کردن ورقه با همان متریال قبلی و هماهنگی و ایجاد همان رنگ قبلی بسیار کار را سخت می کند. بنابراین باید حداکثر مراقبت را از کابینت انجام دهید که دیگر دردسر های تعمیر آن را نداشته باشید.
 • کابینت های ENZO به راحتی دچار خراشیدگی و سایش می شوند بنابراین باید کمترین تماس را با اشیا برنده و تیز را داشته باشند. این موضوع را هم حتما در نظر داشته باشید.

 

عوامل موثر بر دوام و طول عمر کابینت های انزو

برای طول عمر کابینت های انزو نمی توان عدد قطعی ای به کار برد زیرا بسته به یک سری شرایط این بازه زمانی می تواند متغیر باشد.

به طور کل دوام و طول عمر کابینت انزو به دو عامل بستگی دارد.

 • ساخت: در طول روند ساخت کابینت انزو عواملی همچون مهارت و تجربه کابینت ساز و شرکت، کیفیت و میزان ضخامت مغزی بکار رفته، نوع روکشی که استفاده می شود ( پی وی سی یا پلی اورتان بودن روکش) و کیفیت سایر مواد از جمله چسب و غیره می توانند بر دوام و طول عمر کابینت ها تاثیر مستقیم دارند.
 • نگه داری: بعد از ساخت، در مرحله نگه داری هم به عواملی رطوبت محیط، عدم تماس مستقیم با آب یا خشک کردن سریع پس از شستشو، شرایط نگهداری و مراقب و غیره، نیز بر روی دوام کابینت مستقیما اثر می گذارند.

با درنظر گرفتن یک متریال و جنس مرغوب برای مغزی و روش انزو، مهارت خوب کابینت ساز و مراقب خوب و معمولی می توان یک بازه عمر 20 ساله برای کابینت انزو درنظر گرفت.

 

کابینت های انزو در دسته کابینت های طراحی کلاسیک هستند یا مدرن؟

با توجه به طرح های معمول کابینت های انزو و شابهت آن به کابینت ممبران، این کبینت ها مهمولا در دسته طراحی آشپزخانه کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت های دسته کلاسیک معمولا دارای نقوش و طرح های برجسته و منبت کاری و کنده کاری های ریز و درشت هستند.

کابینت های پلی گلاس کابینت های انزو

امیدواریم مطالب فوق که حاوی اطلاعاتی از کابینت های انزو و مقایسه آن با کابینت ممبران بود برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار داده و پاسخگوی سوالات شما باشد.

 

دریافت خدمات و مشاوره انتخاب کابینت های انزو!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت های انزو آشپزخانه باکیفیت بالا و کابینت های انزو را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های انزو موجود درست انتخاب شده و کابینت های انزو تان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Makeover min

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.