راهنمای نصب تخت تاشو

راهنمای نصب تخت تاشو

نصب تخت تاشو

تخت تاشو یا compact bed که به تخت تاشو و تخت خواب دیواری شناخته می‌شود و می‌تواند به صورت یک نفره و دو نفره افقی و عمودی و همچنین دو طبقه ساخته شود؛ امروزه با وجود اتاق های کوچک و با توجه به پیشترفت در طراحی؛ همیشه به دنبال راهی برای استفاده مفید از لوازم احساس می‌شود، تا با توجه به کمترین هزینه و همچنین کمترین فضا بیشترین استفاده را انجام دهیم؛ تختخواب های کم جا با وجود مکانیزم به صورت تاشو می‌تواند تا حدود این نیاز را برآورده سازد. این تخت خواب های کم جا و دیواری که به صورت یک باکس از MDF به دیوار نصب می‌شود و با استفاده از جک های گازی طراحی شده به راحتی باز و بسته می‌شوند و شما در صورت نیاز و برای استراحت می‌توانید آن را باز کرده و استفاده نمایید.

این تخت خواب های کم جا به صورت افقی و یا عمودی طراحی می‌شوند؛ که این تختخواب های دیواری دارای ابعاد استاندارد برای تشک یک نفره 200*90 و دو نفره 200*160 سانتیمتر می‌باشد؛ همچنین این تختخواب های تاشو می‌تواند برای اتاق نوجوانان به صورت دو طبقه طراحی شود؛ در کنار این تخت خواب دیواری تاشو می‌توان با توجه به فضا ویترین کشو قفسه و دراور طراحی نمود؛ و علاوه بر استفاده از این تختخواب ، یک دکور زیبا را برای اتاق خواب به وجود آورید؛ این تخت خواب های تاشو می‌توانند به رنگ های متنوع و به دلخواه شما ساخته شوند; همچنین برای باز و بسته شدن از جک های گازی استفاده شده است؛ که با یک نیروی بسیار کم می‌تواند تختخواب را باز و بسته نماید.

همان طور که می دانید تنوع تخت خواب ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می باشد. و هریک از این مدل ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب ها بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می باشد. تخت خواب‌ها به صورت کلی به دو نوع فلزی و چوبی (MDF) طراحی و ساخته می‌شوند که در هر کدام از این حالت‌ها به صورت چند تکه ساخته می‌شوند. تخت‌ها به صورت کلی به چند دسته برای نصب تقسیم می‌شوند که به صورت کامل نصب تخت مدرن در این نوشته توضیح داده می‌شود. روش نصب تختخواب ها با ابعاد مختلف یک نفره و دو نفره یکسان می‌باشد. این تخت خواب ها دارای دو مدل به صورت کشو دار و بدون کشو طراحی می‌شوند.

 

پیش از مطالعه نوشته تخت تاشو، پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را بخوانید!

 

 نصب تخت تاشو بدون کشو

این تخت خواب‌ها دارای تاج (سر تخت بالا) و سر پایین تخت و دو عدد قید کناری می‌باشد. که در قسمت گوشه‌های تخت دارای اتصال فلزی (فرنگ) می‌باشد که هر کدام از این اتصالات معمولا دارای دو عدد پیچ بوده که به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارند. برای باز یا بستن مجدد پیچ و مهره از آچار مخصوص استفاده نمایید از اشیا تیز و برنده استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آسیب به پیچ بدنه تختخواب دچار رنگ پریدگی می شود. در هنگام حمل و نقل تختخواب فلزی قطعات را از هم جدا کنید تا در هنگام عبور از راه پله ها کمترین آسیب ممکن به سطح تختخواب وارد شود.

 

نحوه نصب تخت مدرن فلزی

تاج تختخواب و قید کناری تختخواب را در کنار هم به صورت زاویه ۹۰ درجه قرار دهید تا محل قرار گیری پیچ بروی هم مماس شود.  پیچ ها را از واشر رد کنید تا در محل درست خود قرار گیرند و دو قسمت تاج و قید کناری را به هم متصل کند.  مهره ها را در جهت عقربه ساعت به پیچ متصل کنیدو بچرخانید. قید بعدی را به تاج متصل و زاویه ۹۰ درجه ایجاد شده را با پیچ و مهره محکم کنیم همین عمل را برای اتصال تاج پایین به قید انجام دهید. پایه ها را به کفی تختخواب متصل و آن را درون چارچوب تختخواب فلزی قرار دهید. از آچار مخصوص برای محکم نمودن پیچ ها و مهره ها استفاده نمایید.

برای باز یا بستن مجدد پیچ و مهره از آچار مخصوص استفاده نمایید از اشیا تیز و برنده استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آسیب به پیچ بدنه تختخواب دچار رنگ پریدگی می شود. در هنگام حمل و نقل تختخواب فلزی قطعات را از هم جدا کنید تا در هنگام عبور از راه پله ها کمترین آسیب ممکن به سطح تختخواب وارد شود و جای کمی را اشغال نماید. در هنگام جابجایی مکانی تختخواب فلزی از هل دادن یا کشیدن تختخواب جلوگیری نمایید. از نیروی کمکی استفاده نمایید تا محل پیچ ها و مهرها و قید ها دچار شکستگی نگردد. در هنگام نصب از نیروی متخصص کمک بگیرید یا کاتولوگ محصول را به طور کامل مطالعه نمایید.

 

نصب تخت تاشو چوبی

همان طور که می دانید تنوع تختخواب ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می باشد. و هریک از این مدل ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب ها بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می باشد. تخت خواب فلزی نسبت به تختخواب چوبی از قدمت بالاتری برخوردار می باشد. از گذشته تا به امروز تختخواب های فلزی در خوابگاه ها و پادگان ها مورد استفاده قرار می گرفته است. برای باز یا بستن مجدد پیچ و مهره از آچار مخصوص استفاده نمایید از اشیا تیز و برنده استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آسیب به پیچ بدنه تختخواب دچار رنگ پریدگی می شود. در هنگام حمل و نقل تختخواب فلزی قطعات را از هم جدا کنید تا در هنگام عبور از راه پله ها کمترین آسیب ممکن به سطح تختخواب وارد شود و جای کمی را اشغال نماید.

تخت خواب های چوبی به نسبت تختخواب های فلزی سابقه کمتری دارند اما تنوع در مدل و زیبایی طراحی این گونه از تختخواب ها باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است. استفاده از تخت خواب های چوبی به نسبت تخت خواب های فلزی آسیب های احتمالی به کودکان را به حداقل خواهد رساند.

 

راهنمای نصب تخت تاشو کشو دار

در این مدل تخت‌ها از یک کنسول یک تکه با چند کشو در قسمت کناری تخت استفاده شده است که معمولا در یک سمت و یا دو سمت تخت استفاده می‌شود. و دارای یک تاج ( سر تخت بالا ) و یک سر پایین تخت می‌باشد. برای این مدل‌ها قسمت کنسول کشوی تخت توسط یراق مربوطه گوشه ای و همچنین چند عدد پیچ فیکس برای اتصال به سر بالا و پایین تخت استفاده شده است. و در سمتی که از کشو استفاده نشده از قید با اتصال فلزی (فرنگ) برای نصب تخت استفاده می‌شود.

 

راهنمای نصب تخت تاشو مدرن

در نمونه‌های تخت‌های کشو دار ممکن است که محل نصب پیچ در داخل کشو قرار بگیرد. که برای بستن پیچ‌ها نیاز به خارج کردن کشو می‌باشد. که می‌توانید مطابق تصویر ضامن روی ریل را با استفاده از انگشت به سمت بالا هدایت کرده و همزمان کشو را به سمت بیرون حرکت دهید. به راحتی کشو از قسمت ریل خارج می‌شود. بعد از بستن پیچ می‌توانید دوباره کشو را در قسمت ریل قرار داده و به سمت داخل فشار دهید. در هنگام جا زدن کشو را چند بار باز و بسته کنید تا کشو در جای خود قرار بگیرد.

حتما توجه داشته باشید ضامن ریل در دوطرف کشو را همزمان آزاد کنید و کشو را به سمت بیرون بکشید. برای جا زدن مجدد کشو‌ها بعد از نصب تخت توجه داشته باشید ریل‌ها را بطور کامل به داخل برده و قسمت ساچمه دار ریل را به بیرونی ترین حالت ممکن جابجا کرده و هر دو قسمت کشو را همزمان بر روی ریل قرار داده و به داخل فشار دهید. ضروری است که حتما کشو را تا انتها به داخل فشار داده تا بدرستی جا بیافتد. در بیشتر تخت خواب های کلاسیک دو قسمت وجود دارد:

 • کفی های چوبی و فلزی ک تشک روی آن قرار می گیرد.
 • تاج ها که به همراه دو قید به یکدیگر متصل می شوند.

نصب تخت کم جا

در این موارد هیچ گونه اتصال مقاومی وجود ندارد، و عملا شما بر روی یک تکه چوب یا فلز می خوابید و همین دلیل به مرور زمان باعث تکان خوردن و صدا دادن تخت خواب میشود.

 

راهنمای نصب تخت تاشو کلاسیک

اول از همه، تاج تخت تاشو تخت کلاسیک را با قید کناری تخت در زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر قرار دهید. پیچ ها را وارد واشر کنید و به یکدیگر متصل کنید تا قید به تاج تخت متصل شود. مهره ها را بر خلاف جهت ساعت بچرخانید تا پیچ در جای خودش محکم شود. قید بعدی را نیز مطابق با همین روش در جای خودش محکم کنید. پایه ها را به کفی تخت خواب متصل کنید. از آچار مناسب برای بستن و محکم کردن پیچ ها استفاده کنید.

 

راهنمای نصب تخت جک دار

تخت خواب های جک دار از آن دسته از تخت خواب هایی هستند که نیاز به نصاب ماهر و کارآزموده دارند. این نوع از تخت خواب ها که به تخت کم جا یا تخت تاشو هم معروف هستند یک محفظه در زیر خود دارند که به عنوان کفی تخت در نظر گرفتهشده است و با بالا بردن تشک تخت خواب باز میشود و برخی از افراد در آن وسیله نیز قرار می دهند. البته باید مراقب بود تا وزن تشک به گونه ای باشد که کفی تخت به سمت بالا پرتاب نشود و خطر آفرین نشود. این نوع از تخت ها از یراق آلات مستحکم ساخته شده اند که هیچ آسیبی به آن ها وارد نشود.

 

راهنمای نصب تخت تاشو

نصب تخت خواب تاشو ی یک نفره به مهارت نیازمند است. این نوع از تخت خواب مناسب فضاهای کوچک مثل اتاق کار است که بعد از کار میتوانید آن را باز کنید و به راحتی روی آن استراحت کنید. این نوع از تخت دو نفره نیز دارد. ابعاد دو نفره بزرگ تر است پس باید این را در نظر داشته باشید که برای نصب این دو، یک نصاب ماهر استخدام کنید که کار شما به راحتی انجام شود.

 

نصب تخت کم جا

 

 نصب تخت تاشو ام دی اف

این مدل از تخت خواب ها بسیار ساده و در عین حال شکیل هستند و به دست نجار ماهر ساخته می شوند. تخت های ام دی اف پیچیدگی زیادی ندارند و شما میتوانید آن ها را نصب کرده و به راحتی استفاده کنید. نیازی به نصب خاصی ندارند و بیشتر آنها به یک دیگر متصل شده اند و قابل جدا سازی نیستند. تمامی این تخت ها تک نفره و دو نفره نیز دارند و تمام اجزای آن متصل هستند.

 

مزایای استفاده از تخت خواب تاشو

تخت خواب تاشو یکی از انواع تخت خواب است که در صورت عدم استفاده‌ می‌تواند به طور کامل جمع شود و فضای بسیار کمی را اشغال کند. این ویژگی باعث شده است که تخت خواب تاشو به یکی از گزینه‌‌های محبوب برای استفاده در اتاق خواب‌‌های کوچک تبدیل شود. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از تخت خواب تاشو اشاره‌ می‌کنیم:

 • صرفه جویی در فضا: مهمترین مزیت تخت خواب تاشو، صرفه جویی در فضا است. این تخت خواب‌‌ها در صورت عدم استفاده به طور کامل جمع‌ می‌شوند و فضای بسیار کمی را اشغال‌ می‌کنند. این ویژگی باعث‌ می‌شود که بتوان از فضای اتاق خواب به بهترین نحو استفاده کرد.
 • چند منظوره بودن: تخت خواب تاشو‌ می‌تواند به عنوان تخت خواب، کمد، کتابخانه، میز تحریر و غیره استفاده شود. این ویژگی باعث‌ می‌شود که بتوان از فضای اتاق خواب به طور بهینه استفاده کرد.
 • امکان استفاده به عنوان تخت مهمان: تخت خواب تاشو‌ می‌تواند به عنوان تخت مهمان نیز استفاده شود. در صورتی که مهمان داشته باشید،‌ می‌توانید به راحتی تخت را باز کنید و از آن استفاده کنید.
 • زیبایی و مدرن بودن: تخت خواب‌‌های تاشو امروزه در طرح‌‌ها و رنگ‌‌های متنوعی تولید‌ می‌شوند. این تخت خواب‌‌ها می‌توانند به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما کمک کنند.

البته تخت خواب تاشو نیز مانند هر نوع تخت خواب دیگری معایبی نیز دارد. از جمله معایب تخت خواب تاشو‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه: تخت خواب تاشو معمولاً گران‌تر از تخت خواب‌‌های معمولی است.
 • ایمنی: تخت خواب تاشو در صورتی که به درستی نصب نشود،‌ می‌تواند خطرناک باشد.
 • راحتی: تخت خواب تاشو ممکن است به اندازه تخت خواب‌‌های معمولی راحت نباشد.

در نهایت، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا از تخت خواب تاشو استفاده کنید یا خیر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است و به دنبال یک تخت خواب چند منظوره و زیبا هستید، تخت خواب تاشو‌ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

انواع قاب تخت خواب قابل سفارش در گریت کابینت

 

تخت خواب کودک مدرن

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند. تشک تختخواب در اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی می توانند از آن استفاده کنند.

 

قاب تختخواب دوقلو مدرن

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو، که به آن ها تشک های تک نفره نیز می گویند، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

 

قاب تختخواب XL دوقلو مدرن

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند. مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

 

قاب تختخواب اندازه کامل مدرن و کلاسیک

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

 

قاب تختخواب کویین یا ملکه مدرن

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به افراد مختلف می دهد.

 

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ مدرن

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگ تر اما کوتاه تر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

 

قاب تختخواب مدرن در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

نصب تخت کم جا

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (٪)

 1. آواتار elham haghighi
  elham haghighi
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۰۶ ب.ظ

  سلام آیا کار تضمینیه؟؟؟

 2. آواتار هاله
  هاله
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۱۲ ب.ظ

  سلام تخت تاشو رو برای خونه دانشجویی توصیه میکنید؟ میصرفه؟ مدت ۴ سال

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۱:۱۹ ب.ظ

   درود بر شما خانم الله وردی عزیز، ممنون از این که همراه ما هستید، تخت تاشو برای تمام فضاها خصوصا فضاهای کوچک بسیار لازم و کاربردی هست، همچنین پس از پایان دوره تحصیل می‌توانید از این تخت در منزل استفاده کنید، هر چند که توصیه می‌‎کنیم ابتدا از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید و سپس برای خرید تخت تاشو و تخت کم جا تصمیم بگیرید، با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید در خدمتتان هستیم.

 3. آواتار بامگاه
  بامگاه
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۵:۳۸ ب.ظ

  مرسی خوب بودددد

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۹ ب.ظ

   ممنون از نظر شما.

 4. آواتار Shila
  Shila
  آذر ۱۴, ۱۴۰۲ at ۱۱:۲۸ ق.ظ

  میشه خودمون نصب کنیم؟

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۴ ب.ظ

   بله که میشه! فقط کافیه مهارت کافی داشته باشید، اما همیشه بد نیست که از یک متخصص کمک بگیرید.

 5. آواتار امن اله
  امن اله
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۱۴ ب.ظ

  سلام لطفا قیمت تخت تاشو

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۴۰ ب.ظ

   برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 6. آواتار mohammad
  mohammad
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۵ ب.ظ

  سلام میخواستم هماهنگ کنم که یه تخت برام بسازید برای اتاق ۶ متری تخت تاشو هزینه حمل و نقل و هزینه کامل بفرمایید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۵ ق.ظ

   درود بر شما محمد عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 7. آواتار مهسا
  مهسا
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۳۱ ب.ظ

  ممنونم عالی بود.

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۱ ق.ظ

   ممنون از شما مهسای عزیز.

 8. آواتار سیده زهرا
  سیده زهرا
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۱۶ ب.ظ

  درود و عرض ادب خسته نباشید مطلب خوبی بود.

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۷ ب.ظ

   درود بر شما ممنون از توجهتون.

 9. آواتار دنیا
  دنیا
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۵:۳۳ ب.ظ

  عالی بود ممنون از شما

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۳ ب.ظ

   دنیا جان ممنون از نظرتون.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.