روش ساخت کابینت آشپزخانه

روش ساخت کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه چگونه ساخته می شوند؟

معمولاً مشتریان با یک تصویر به سازنده کابینت آشپزخانه مراجعه می کنند و می گویند: “این طراحی کابینت آشپزخانه است که من دوست دارم.” در حالی که این رویکرد برای تولید کنندگان کابینت آشپزخانه خوب است، ایده خوبی است که بدانید کابینت های آشپزخانه چگونه ساخته می شوند تا از کل فرآیند قدردانی کنند. در این نوشته قصد داریم روش ساخت کابینت آشپزخانه را کامل بررسی کنیم!

 

فرآیند تولید کابینت آشپزخانه

 

مرحله 1 روش ساخت کابینت آشپزخانه: تقسیم کابینت

فرآیند تولید کابینت آشپزخانه با لیست تقسیم کابینت یا طراحی شروع می شود. طراح طراحی و چیدمان کابینت آشپزخانه را از طریق نقشه های CAD نهایی می کند. نقشه های CAD از طریق یک نرم افزار به بخش تولید ارسال می شود. بخش تولید نقشه را ارزیابی و تجزیه و تحلیل می کند تا مشخصات مکانیکی کابینت آشپزخانه را تولید کند. سپس اجزای کابینت آشپزخانه بر اساس مشخصات و روش ساخت کابینت آشپزخانه زیر تولید می شوند:

  • اندازه کابینت ها
  • انواع پانل های جانبی
  • جعبه های کابینت
  • سخت افزار مورد نیاز
  • تعداد پیچ
  • تعداد سوراخ های مورد نیاز
  • سایر الزامات پروژه

 

مرحله 2 روش ساخت کابینت آشپزخانه: آماده سازی مواد برای ساخت کابینت آشپزخانه

تولید کابینت آشپزخانه با کیفیت خوب از تامین مواد مناسب شروع می شود. در حال حاضر بازار کابینت آشپزخانه به سمت استفاده از چوب روکش و تخته خرده چوب طراحی شده است. این مواد دارای بافت سخت هستند و در برابر دما و فشار مقاوم هستند. چوب کامپوزیت یک ماده معمولی است که در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود تا آن را مقرون به صرفه تر کند. دلیل دیگر می تواند رعایت الزامات زیست محیطی باشد. بهترین چسب مورد استفاده در ساخت چوب کامپوزیت حاوی مقادیر کمی فرمالدئید برای دوام و عملکرد بهتر است. اما استفاده از فرمالدئید بر محیط زیست تأثیر می گذارد.

روش ساخت کابینت آشپزخانهنیازهای محیطی برای انتشار فرمالدئید عبارتند از:

  • استاندارد E1 – ≤1.5mg/L
  • استاندارد E2 – ≤5.0mg/L
  • کابینت آشپزخانه PA متعلق به استاندارد سطح E0 است، بنابراین، از شاخص ایمنی محیطی فراتر می رود.

 

مرحله 3 روش ساخت کابینت آشپزخانه: برش کابینت

یک تخته، معمولاً یک صفحه تخت از تخته فیبر با چگالی متوسط ​​*MDF) در اندازه استاندارد 2440 * 1220 یا 2800 * 1300 عرضه می شود. یک اره الکترونیکی برای برش تخته به اندازه های دقیق آنها. اکثر سازندگان بزرگ از سری HP Holzma متصل به CUTRITE و نرم افزارهای دیگر استفاده می کنند. این امکان اتوماسیون کامل و برش دیجیتال را فراهم می کند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان کوچک همچنان از اره های دستی در فرآیند برش استفاده می کنند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند.

 

مرحله 4 روش ساخت کابینت آشپزخانه: ایجاد شیار

مرحله شیار در ساخت کابینت آشپزخانه شامل قرار دادن فرورفتگی های مناسب برای قرار دادن پانل ها در ساخت پانل، کف کشوها و پانل ها در قاب است. برای اطمینان از ایجاد شیارهای دقیق از تجهیزات دقیق استفاده می شود. شیار شکافی است که به عضوی موازی با دانه بریده شده است. از شیارها برای قرار دادن پانل های ساختمانی، پانل ها در قاب و پایین کشوها استفاده می شود. شیارها در امتداد انتها و/یا در امتداد کناره‌های پانل‌ها مانند ساخت شیار و زبانه ایجاد می‌شوند.

شیارها در پانل ها از جمله صفحه جانبی، صفحه زیرین، نوار کششی و غیره ایجاد می شوند. فرآیند شیارگذاری امکان شکاف دادن صفحه پایین و صفحه جانبی را فراهم می کند. این فرآیند به گونه‌ای انجام می‌شود که در فرآیند مونتاژ، صفحه پشتی را بتوان در صفحه جانبی و صفحه پایینی قرار داد. کابینت های سینک دارای صفحه پشتی نیستند، بنابراین نیازی به صفحات زیرین و پانل های جانبی نیست. موقعیت شیار صفحه پایین و پانل جانبی تقریباً یکسان است – آنها دارای عرض ثابتی از لبه ها معادل ضخامت صفحه پشتی هستند.

به همین ترتیب، یک شکاف روی نوار کششی عقب مورد نیاز است که بین صفحه پایین و صفحه جانبی قرار گرفته است. شیار باید در موقعیت های مشابه ایجاد شود. عرض ثابت نیز باید معادل ضخامت پانل پشتی باشد. شیارها با استفاده از اره شکاف دستی (با فشار دادن دست) ایجاد می شوند. یک کارگر باتجربه می تواند هزاران شکاف را به دلیل سرعت اره ایجاد کند که برای پاسخگویی به ظرفیت تولید کارخانه کافی است. برای اطمینان از شیار زدن دقیق و سریع، دندانه اره شیار اره مشابه عرض صفحه پشتی است.

 

مرحله 5 روش ساخت کابینت آشپزخانه: لبه بندی کابینت

لبه‌بندی برای پوشاندن لبه‌های خام کناره‌های چوب انجام می‌شود تا از آن در برابر تاب برداشتن محافظت شود و از یک سطح صاف اطمینان حاصل شود. تخته خرده چوب، تخته سه لا و ام دی اف دارای لبه های محافظت نشده، ناتمام و نامناسب هستند. لبه‌بندی فرآیندی است که در آن نوار باریکی از مواد بر روی لبه‌های چوب اعمال می‌شود تا لبه‌هایی بادوام و زیبا ایجاد کند. نوار لبه اغلب با استفاده از PVC، اکریلیک، ABS، چوب، روکش چوب یا ملامین ساخته می شود. از لحاظ عملکردی، نوار لبه، رطوبت را از هسته در لبه مواد حفظ می کند. این فرآیند همچنین انعطاف پذیری و دوام مواد را بهبود می بخشد. از نظر زیبایی شناختی، لبه‌بندی یک روکش براق ایجاد می‌کند که با کناره‌ها و رویه‌های چوب مطابقت دارد. برای کابینت آشپزخانه خانگی از لبه بند به ضخامت 1 میلی متر برای محافظت از کابینت ها استفاده می شود. از طرف دیگر، نوار لبه 3 میلی متری برای مشاغل تجاری برای استحکام و طول عمر بیشتر استفاده می شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | TM2580Ftu min scaled

تمام اجزای کابینت آشپزخانه به جز صفحه پشتی باید فرآیند لبه بندی را طی کنند. لبه بندی با استفاده از چسب های ذوب داغ و اعمال کننده های حرارتی درجه صنعتی انجام می شود. ماشین های لبه بند با تکنولوژی بالا می توانند هر چهار طرف 100 قطعه تخته را در یک ساعت به پایان برسانند. روکش و پی وی سی رایج ترین مواد مورد استفاده برای لبه بندی هستند.

 

مرحله 6 روش ساخت کابینت آشپزخانه: حفاری و کنده کاری کابینت

فرآیند سوراخ کاری در ساخت کابینت آشپزخانه، فرآیندی است که بیشترین خطا را دارد. سوراخ کردن در مکان های مناسب برای اطمینان از مونتاژ مناسب اجزای مختلف کابینت آشپزخانه ضروری است. تخته های کابینت آشپزخانه باید دارای سوراخ های ساختاری و سیستمی بر روی آن ها باشند. سوراخ های ساختاری بر روی پانل های جانبی ایجاد می شود. حفره های سیستم آنهایی هستند که روی همه پانل های دیگر به جز صفحه پشتی ایجاد می شوند.

از سوراخ های سیستم برای نصب پیچ استفاده می شود و سوراخ ها بر اساس ضخامت تخته است. سوراخ های سازه ای که عمدتاً در پانل های جانبی یافت می شوند برای قرار دادن ریل ها، لمینت ها و غیره هستند… تجهیزات حفاری از سه ردیف، شش ردیف و غیره تشکیل شده است. در اکثر کارخانه ها، کارگران به صورت دستی مته را نصب می کنند و فواصل مته را نصب می کنند. کارگران بسیار ماهر برای انجام این کار مورد نیاز هستند زیرا این فرآیند دارای ضریب خطای بالایی است.

 

مرحله 7 روش ساخت کابینت آشپزخانه: وکیوم پی وی سی

این فرآیند پس از شکل گیری درب های کابینت انجام می شود. این فرآیند هر پانل در را برای چسباندن و استفاده از پی وی سی آماده می کند. در فرآیند پی وی سی وکیوم، پانل درب تحت سنگ زنی و پاشش قرار می گیرد. سپس پانل درب وارد درب پی وی سی می شود و یک دستگاه پرس غشای خلاء برای اعمال روکش PVC ایجاد می کند. ضخامت پی وی سی 0.035 میلی متری درب کابینت را به اندازه کافی بادوام می کند تا حدود 15 سال دوام بیاورد.

 

مرحله 8 روش ساخت کابینت آشپزخانه: لاکی

فرآیند لاک زدن یک فرآیند پیچیده است. این مرحله شامل مراحل زیادی است و همیشه به صورت دستی انجام می شود. بنابراین، داشتن مجرب ترین کارگران و تجهیزات در این فرآیند تولید ضروری است. پانل ها پولیش شده و لبه پانل ها با پرایمر مهر و موم شده است. پوشش پایه اعمال می شود و اجازه می دهد تا خشک شود. سپس سنباده کاری انجام می شود.

 

مرحله 9 روش ساخت کابینت آشپزخانه: بازرسی کیفیت کابینت

بازرسی کیفیت کابینت برای آزمایش اینکه هر ورق بر اساس مشخصات مناسب برش، مهر و موم و سوراخ شده است انجام می شود. بازرسی کیفیت نیز برای بررسی هرگونه خطای تولید انجام می شود تا اصلاح و تولید مجدد قبل از تحویل انجام شود. بازرسی کیفیت برای صرفه جویی در زمان هزینه های حمل و نقل انجام می شود. بدون بررسی کیفیت، ممکن است کابینت آشپزخانه ای که قرار است به منزل شما ارسال شود، دارای خطاهای ساخت باشد. بازگرداندن کابینت ها به کارخانه به معنای هدر رفتن زمان و هزینه است. تمام اجزای کابینت آشپزخانه از تخته های کابینت گرفته تا لولاها، قفل ها و تمامی سخت افزارها تست می شوند. بازرسی کیفیت در هر مرحله از فرآیند تولید انجام می شود تا از رعایت مشخصات صحیح اطمینان حاصل شود. پس از بررسی و تست کابینت آشپزخانه، بسته بندی، برچسب گذاری و بسته بندی می شود.

 

مرحله 10 روش ساخت کابینت آشپزخانه: بسته بندی کابینت

روش ساخت کابینت

هر جزء از آشپزخانه دارای یک کد QR پیوست شده است. قبل از آماده شدن کابینت برای تحویل یا حمل، کد QR اسکن می شود تا مطمئن شود هیچ جزء از دست رفته نیست. همه اجزای کابینت آشپزخانه بررسی می‌شوند، زیرا پس از بسته‌بندی کابینت، اضافه کردن یک قسمت از دست رفته دشوار است. هر کابینت آشپزخانه با دقت بسته بندی شده است و مطمئن می شود که می تواند در برابر سختی های حمل و نقل مقاومت کند. از مواد بسته بندی محافظ بادوام و قوی استفاده می شود. هر گوشه از کابینت دارای حفاظ های گوشه ای است. استانداردهای بسته بندی باید مطابق با دستورالعمل های حمل و نقل بین المللی باشد یا از آن فراتر رود تا اطمینان حاصل شود که کابینت های آشپزخانه در حین حمل و نقل ایمن هستند.

بسته بندی

دریافت خدمات و مشاوره روش ساخت کابینت آشپزخانه مخصوص شما!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که کابینت سازی و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا روش ساخت کابینت آشپزخانه را به بهترین نحو انتخاب کرده و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

روش ساخت کابینت

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.