راهنمای نصب سرویس خواب کودک

راهنمای نصب سرویس خواب کودک

نصب سرویس خواب کودک

همان طور که می دانید تنوع تختخواب ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می باشد. هر یک از این مدل ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب ها و نصب سرویس خواب کودک بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می باشد. تخت خواب‌ها به صورت کلی به دو نوع فلزی و چوبی (MDF) طراحی و ساخته می‌شوند که در هر کدام از این حالت‌ها به صورت چند تکه ساخته می‌شوند. تخت‌ها به صورت کلی به چند دسته برای نصب تقسیم می‌شوند که به صورت کامل نصب تخت مدرن در این نوشته توضیح داده می‌شود. روش نصب تختخواب ها با ابعاد مختلف یک نفره و دو نفره یکسان می‌باشد. این تخت خواب ها دارای دو مدل به صورت کشو دار و بدون کشو طراحی می‌شوند.

 

پیش از مطالعه این نوشته، پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را بخوانید!

 

نصب سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد شامل تخت، کمد و کمد ویترین دار می شود. سرویس خواب نوزاد باید از متریال با کیفیتی مثل چوب و ام دی اف ساخته شده و رنگ آن ضد حساسیت باشد. این سرویس خواب ها معمولا در رنگ سفید تولید می شوند.

 

مدل سرویس خواب نوزاد پسر

سرویس خواب نوزاد شامل تخت، کمد لباس و ویترین اسباب بازی می شود. شما باید با توجه به جنسیت فرزندتان و این موضوع که تا چه سنی قرار است از آن سرویس استفاده کند، اقدام به خرید کنید. اگر فرزند شما پسر است می توانید سرویس خواب او را از رنگ ها یا تم های مورد علاقه خود که برای فرزندتان مناسب می دانید خریداری کنید.

 

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Gallery 2 1 1

 

مدل سرویس خواب نوزاد دختر

سرویس خواب های نوزادها معمولا در طرح های فانتزی و زیبا و باکیفیت تولید می شوند، برای نوزاد دخترتان نیز می توانید با توجه به سلیقه و نظر خود سرویس خواب را خریداری کرده و اتاق نوزادتان را برای او آماده کنید.

 

سرویس خواب کودک

خرید سرویس خواب در مارک های معروف باعث می شود تا خیال شما از بابت کیفیت و مقاومت آن راحت باشد و بدانید که این سرویس خواب قرار نیست به این زودی ها کیفیت خود را از دست دهد. سرویس خواب کودک سرویس خوابی است که برای دوران کودکی از سنین 2 سال تا 12 سالگی قابل استفاده می باشد. این سرویس خواب ها معمولا مدل های فانتزی و رنگ های شادی دارند تا مناسب سلیقه و روحیات کودکان باشند.

نوع مدل و متریال استفاده شده در این سرویس خواب ها اهمیت زیادی دارد زیرا باید امنیت و آرامش کودک به طور کامل رعایت شود. همچنین سرویس خواب های نوجوان شامل تخت، پاتختی، میز آرایش یا میز کامپیوتر می شوند این سرویس خواب ها در دو مدل دخترانه و پسرانه با طرح های مختلف تولید می شوند. برخی از سرویس خواب ها دو طبقه می باشند. علاوه بر آن در برخی از سرویس خواب ها شما می توانید کمد نیز سفارش دهید.

 

نحوه نصب سرویس خواب کودک مدرن فلزی

 •  تاج تختخواب و قید کناری تختخواب را در کنار هم به صورت زاویه ۹۰ درجه قرار دهید تا محل قرار گیری پیچ بروی هم مماس شود.
 •  پیچ ها را از واشر رد کنید تا در محل درست خود قرار گیرند و دو قسمت تاج و قید کناری را به هم متصل کند.
 •  مهره ها را در جهت عقربه ساعت به پیچ متصل کنیدو بچرخانید.
 • قید بعدی را به تاج متصل و زاویه ۹۰ درجه ایجاد شده را با پیچ و مهره محکم کنیم همین عمل را برای اتصال تاج پایین به قید انجام دهید.
 • پایه ها را به کفی تختخواب متصل و آن را درون چارچوب تختخواب فلزی قرار دهید.
 • از آچار مخصوص برای محکم نمودن پیچ ها و مهره ها استفاده نمایید.

برای باز یا بستن مجدد پیچ و مهره از آچار مخصوص استفاده نمایید از اشیا تیز و برنده استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آسیب به پیچ بدنه تختخواب دچار رنگ پریدگی می شود. در هنگام حمل و نقل تختخواب فلزی قطعات را از هم جدا کنید تا در هنگام عبور از راه پله ها کمترین آسیب ممکن به سطح تختخواب وارد شود و جای کمی را اشغال نماید. در هنگام جابجایی مکانی تختخواب فلزی از هل دادن یا کشیدن تختخواب جلوگیری نمایید. از نیروی کمکی استفاده نمایید تا محل پیچ ها و مهرها و قید ها دچار شکستگی نگردد. در هنگام نصب از نیروی متخصص کمک بگیرید یا کاتولوگ محصول را به طور کامل مطالعه نمایید.

 

نصب سرویس خواب کودک و نوجوان

همان طور که می دانید تنوع تخت خواب ها برحسب مدل، جنس، رنگ بسیار بالا می باشد. و هریک از این مدل ها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی خواهد بود. انواع تختخواب ها بر حسب جنس به دو نوع چوبی و فلزی قابل تقسیم می باشد. تخت خواب فلزی نسبت به تختخواب چوبی از قدمت بالاتری برخوردار می باشد. از گذشته تا به امروز تختخواب های فلزی در خوابگاه ها و پادگان ها مورد استفاده قرار می گرفته است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 81HRL6FFzvL. AC SL1500

تخت خواب های چوبی به نسبت تختخواب های فلزی سابقه کمتری دارند اما تنوع در مدل و زیبایی طراحی این گونه از تختخواب ها باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است. استفاده از تخت خواب های چوبی به نسبت تخت خواب های فلزی آسیب های احتمالی به کودکان را به حداقل خواهد رساند.

 

راهنمای نصب سرویس خواب کودک کشو دار

در این مدل تخت‌ها از یک کنسول یک تکه با چند کشو در قسمت کناری تخت استفاده شده است که معمولا در یک سمت و یا دو سمت تخت استفاده می‌شود. و دارای یک تاج ( سر تخت بالا ) و یک سر پایین تخت می‌باشد. برای این مدل‌ها قسمت کنسول کشوی تخت توسط یراق مربوطه گوشه ای و همچنین چند عدد پیچ فیکس برای اتصال به سر بالا و پایین تخت استفاده شده است. و در سمتی که از کشو استفاده نشده از قید با اتصال فلزی (فرنگ) برای نصب تخت استفاده می‌شود.

 

راهنمای نصب سرویس خواب کودک

در نمونه‌های تخت‌های کشو دار ممکن است که محل نصب پیچ در داخل کشو قرار بگیرد. که برای بستن پیچ‌ها نیاز به خارج کردن کشو می‌باشد. که می‌توانید مطابق تصویر ضامن روی ریل را با استفاده از انگشت به سمت بالا هدایت کرده و همزمان کشو را به سمت بیرون حرکت دهید. به راحتی کشو از قسمت ریل خارج می‌شود. بعد از بستن پیچ می‌توانید دوباره کشو را در قسمت ریل قرار داده و به سمت داخل فشار دهید. در هنگام جا زدن کشو را چند بار باز و بسته کنید تا کشو در جای خود قرار بگیرد.

حتما توجه داشته باشید ضامن ریل در دوطرف کشو را همزمان آزاد کنید و کشو را به سمت بیرون بکشید. برای جا زدن مجدد کشو‌ها بعد از نصب تخت توجه داشته باشید ریل‌ها را بطور کامل به داخل برده و قسمت ساچمه دار ریل را به بیرونی ترین حالت ممکن جابجا کرده و هر دو قسمت کشو را همزمان بر روی ریل قرار داده و به داخل فشار دهید. ضروری است که حتما کشو را تا انتها به داخل فشار داده تا بدرستی جا بیافتد. در بیشتر تخت خواب های کلاسیک دو قسمت وجود دارد:

 • کفی های چوبی و فلزی که تشک روی آن قرار می گیرد.
 • تاج ها که به همراه دو قید به یکدیگر متصل می شوند.

در این موارد هیچ گونه اتصال مقاومی وجود ندارد، و عملا شما بر روی یک تکه چوب یا فلز می خوابید و همین دلیل به مرور زمان باعث تکان خوردن و صدا دادن تخت خواب میشود.

 

راهنمای نصب سرویس خواب کودک فلزی

اول از همه، تاج تخت کلاسیک را با قید کناری تخت در زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر قرار دهید. پیچ ها را وارد واشر کنید و به یکدیگر متصل کنید تا قید به تاج تخت متصل شود. مهره ها را بر خلاف جهت ساعت بچرخانید تا پیچ در جای خودش محکم شود. قید بعدی را نیز مطابق با همین روش در جای خودش محکم کنید. پایه ها را به کفی تخت خواب متصل کنید. از آچار مناسب برای بستن و محکم کردن پیچ ها استفاده کنید.

 

راهنمای نصب سرویس خواب کودک جک دار

در نصب سرویس خواب کودک جک دار از اون دسته از تخت خواب هایی هستند که نیاز به نصاب ماهر و کارآزموده دارند. این نوع از تخت خواب ها که به تخت کم جا هم معروف هستند یک محفظه در زیر خود دارند که به عنوان کفی تخت در نظر گرفتهشده است و با بالا بردن تشک تخت خواب باز میشود و برخی از افراد در آن وسیله نیز قرار می دهند. البته باید مراقب بود تا وزن تشک به گونه ای باشد که کفی تخت به سمت بالا پرتاب نشود و خطر آفرین نشود. این نوع از تخت ها از یراق آلات مستحکم ساخته شده اند که هیچ آسیبی به آن ها وارد نشود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | letto a ponte cameretta di design 1

نصب تخت خواب تاشوی یک نفره و نصب سرویس خواب کودک به مهارت نیازمند است. این نوع از تخت خواب مناسب فضاهای کوچک مثل اتاق کار است که بعد از کار میتوانید آن را باز کنید و به راحتی روی آن استراحت کنید. این نوع از تخت دو نفره نیز دارد. ابعاد دو نفره بزرگ تر است پس باید این را در نظر داشته باشید که برای نصب این دو، یک نصاب ماهر استخدام کنید که کار شما به راحتی انجام شود.

 

راهنمای نصب تخت مدرن ام دی اف

این مدل از تخت خواب ها بسیار ساده و در عین حال شکیل هستند و به دست نجار ماهر ساخته می شوند. تخت های ام دی اف پیچیدگی زیادی ندارند و شما میتوانید آن ها را نصب کرده و به راحتی استفاده کنید. نیازی به نصب خاصی ندارند و بیشتر آنها به یک دیگر متصل شده اند و قابل جدا سازی نیستند. تمامی این تخت ها تک نفره و دو نفره نیز دارند و تمام اجزای آن متصل هستند.

 

چگونه سرویس خواب کودک با قیمت مناسب بخریم؟

برای خرید سرویس خواب کودک با قیمت مناسب، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • نوع سرویس خواب را مشخص کنید: سرویس خواب کودک انواع مختلفی دارد، از جمله سرویس خواب نوزادی، سرویس خواب کودک، سرویس خواب نوجوان و سرویس خواب دو طبقه. هر نوع سرویس خواب قیمت خاص خود را دارد.
 • جنس سرویس خواب را انتخاب کنید: سرویس خواب کودک معمولاً از جنس چوب، ام‌دی‌اف یا فلز ساخته می‌شود. سرویس خواب چوبی گران‌تر از سرویس خواب ام‌دی‌اف و فلزی است.
 • اندازه سرویس خواب را در نظر بگیرید: اندازه سرویس خواب باید متناسب با فضای اتاق کودک باشد.
 • به کیفیت سرویس خواب توجه کنید: سرویس خواب کودک باید از مواد اولیه باکیفیت ساخته شده باشد تا دوام داشته باشد.

در ادامه، چند نکته کاربردی برای خرید سرویس خواب کودک با قیمت مناسب ارائه می‌شود:

 • در فصل‌های کم‌تقاضا خرید کنید: معمولاً در فصل‌هایی مانند تابستان و زمستان، تقاضا برای خرید سرویس خواب کودک کمتر است و قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد.
 • از تخفیف‌های فروشگاه‌ها استفاده کنید: بسیاری از فروشگاه‌ها در مناسبت‌های مختلف، تخفیف‌هایی برای سرویس خواب کودک ارائه می‌دهند.
 • با چند فروشگاه قیمت‌ها را مقایسه کنید: قبل از خرید، قیمت‌های سرویس خواب کودک را از چند فروشگاه مختلف مقایسه کنید تا بهترین قیمت را پیدا کنید.
 • از خرید سرویس خواب کودک دست‌دوم نترسید: اگر بودجه محدودی دارید، می‌توانید از سرویس خواب کودک دست‌دوم نیز استفاده کنید. البته در این صورت باید دقت کنید که سرویس خواب در وضعیت خوبی باشد و آسیبی ندیده باشد.

در نهایت، توجه داشته باشید که قیمت سرویس خواب کودک تنها عامل مهم در انتخاب آن نیست. کیفیت، ایمنی و دوام سرویس خواب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین، قبل از خرید، حتماً سرویس خواب را از نظر کیفیت و ایمنی بررسی کنید.

 

انواع قاب تخت خواب قابل سفارش در گریت کابینت

 

تخت خواب کودک مدرن

ابعاد: 68 در 132 سانتی متر

این ابعاد اندازه تشک تختخواب به عنوان استاندارد پذیرفته شده است، بنابراین این اندازه تخت مناسب هر تخت استاندارد است. به دلایل ایمنی تشک های گهواره ای از تشک های بزرگسالان سفت ترند و به طور معمول تشک های کف دار یا داخلی هستند. تشک تختخواب در اندازه مناسبی برای اولین تخت کودک شماست و بیشتر نوزادان تا زمان کودکی می توانند از آن استفاده کنند.

 

قاب تختخواب دوقلو مدرن

ابعاد: 1 در 1.9 متر

تشک های دوقلو، که به آن ها تشک های تک نفره نیز می گویند، دارای ابعادی باریک هستند و همین امر باعث می شود تا در کنار هم در اتاق خواب های مشترک بچه ها یا به صورت تخت های دو طبقه قرار بگیرند. تخت های دوقلو اندازه ای است که اکثر بچه ها از کودکی روی آن می خوابند و جابجایی آنها آسان است.

 

قاب تختخواب XL دوقلو مدرن

ابعاد: تقریبا 1 در 2.09 متر

به عنوان اندازه استاندارد تخت برای اتاق های خوابگاه دانشگاهی، یک تشک دوقلو XL به دانشجویان فضای کشش می دهد اما عرض آن بیشتر از یک تشک اندازه دوقلوی معمولی نیست. اگرچه جابجایی این تشک به راحتی انجام می شود، اما بزرگترها اندازه شرایط تخت را بزرگتر ترجیح می دهند.مناسب بچه های بلندتر و دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه.

 

قاب تختخواب اندازه کامل مدرن

ابعاد: تقریبا 1.37 در 1.9 متر

تشک های سایز بزرگ سازش خوبی بین تشک های دوقلو و گویین یا ملکه را دارند. اندازه تخت کامل فضای مناسبی را برای خوابهای مجرد فراهم می کند و برای اتاق خواب مهمان گزینه مناسبی برای اندازه تخت است.

 

قاب تختخواب کویین یا ملکه مدرن

ابعاد: تقریباً 1.52 در 2.09 متر

ابعاد اندازه تختخواب ملکه از محبوب ترین ها هستند زیرا شاید متنوع ترین اندازه تخت خواب باشند. تشک های کوئین در حالی که هنوز در اتاق های خواب کوچکتر قرار دارند، فضای کافی را برای خواب راحت به افراد مختلف می دهد.

 

 نصب سرویس خواب کودک

 

قاب تختخواب اندازه پادشاه یا کینگ مدرن

ابعاد: تقریباً 1.9 در 2.09 متر

اندازه تشک کینگ با ارائه فضای مجلل، معادل یک تشک XL دوقلو را برای زوجین به خود اختصاص می دهد. تخت های کینگ سایز در بالای دو چشمه دوقلوی جعبه ای قرار گرفته اند که مانور یک تختخواب کامل را به داخل اتاق می دهند. تشک های کینگ سایز بزرگ تر اما کوتاه تر از تشک های کینگ کالیفرنیا هستند.

 

قاب تختخواب مدرن در اندازه کالیفرنیایی

ابعاد: تقریبا 1.83 در 2.13 متر

تشک های کینگ کالیفرنیا عرض تقریبی چهار اینچ از یک تخت خواب معمولی در اندازه کینگ گرفته و آن را به طول کلی خود اضافه می کنند. اگر پاهای شما همیشه از لبه تشک آویزان بوده اند، یک تخت کال کینگ طول شما را در حالی که هنوز عرض بیشتری از تخت اندازه ملکه دارید، برای شما فراهم می کند.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات (٪)

 1. آواتار اروس ترکاشوند
  اروس ترکاشوند
  آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۵:۴۱ ب.ظ

  عالی بود ممنون از مطلب خوبتون

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۸ ب.ظ

   سلام دوست عزیز سپاس از شما.

 2. آواتار آیلار
  آیلار
  آذر ۱۴, ۱۴۰۲ at ۱۱:۳۰ ق.ظ

  سلام قیمت برای سیسنونی نوزاد چقدره

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۱:۳۳ ب.ظ

   با عرض سلام، مورد شما نیاز به بررسی بیشتر و همچنین مشاوره جزئی‌تر دارد، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 3. آواتار گل محمدی
  گل محمدی
  آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۲۱ ب.ظ

  ممنون بابت مطالب مفید و کاربردی

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۱۷, ۱۴۰۲ at ۵:۳۹ ب.ظ

   خانم گل محمدی ممنون از شما لطف دارید.

 4. آواتار مونا
  مونا
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۲۷ ب.ظ

  سلام قیمت سرویس خواب دخترانه لطفا

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۴ ق.ظ

   درود بر شما مونای عزیز، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 5. آواتار Ghasem
  Ghasem
  آذر ۲۱, ۱۴۰۲ at ۷:۳۳ ب.ظ

  Perfect

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۸:۵۰ ق.ظ

   سپاس از همراهی شما بزرگوار.

 6. آواتار نازنین
  نازنین
  آذر ۲۲, ۱۴۰۲ at ۱۲:۲۰ ب.ظ

  سرویس خواب اختصاصی هم دارید؟ من یه طرح فروزن میخواستم برای دخترم ولی دنبال برچسب و روکش نیستم میخوام روش حکاکی بشه، لطفا راهنمایی کنید

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۳۸ ب.ظ

   نازنین عزیز، یکی از تخصص‌های گریت کابینت حکاکی طرح‌های اختصاصی با cnc هست، برای مشاوره کاملا رایگان و تخصصی با مهندس میرزایی می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته و یا از مشاوره واتساپی به همین شماره استفاده کنید.

 7. آواتار حسام الدین
  حسام الدین
  آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۵:۳۵ ب.ظ

  عالی بود ممنون از شما

  • آواتار تیم محتوا
   تیم محتوا
   آذر ۲۳, ۱۴۰۲ at ۶:۴۴ ب.ظ

   سپاس از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.