کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ، انتخابی که فکرش را نمی‌کنید!

شاید با خودتان فکر کنید که حالا که صاحب یک آشپزخانه‌ی بزرگ و زیبا هستید، ام دی اف دیگر انتخاب شما نخواهد بود! اما انتخاب و پیاده سازی کابینت به خصوص برای آشپزخانه‌ی بزرگ کار آسانی نیست. با بسیاری از سبک‌ها اعم از کابینت نئوکلاسیک، کابینت هایگلاس مدرن، رنگ‌ها، پوشش‌ها و مواد برای انتخاب درب، این فرآیند می‌تواند بسیار دشوار باشد. جنس کابینتی که انتخاب می‌کنید می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر روکش، سخت‌افزار، لوازم خانگی و کانتری که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید داشته باشد. ام دی اف یکی از محبوب‌ترین مواد کابینت آشپزخانه است و اگر‌ می‌خواهید زیبایی خیره کننده در آشپزخانه خود داشته باشید، ارزش امتحان را دارد. در ادامه موارد کلی در خصوص کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ را بررسی‌ می‌کنیم. شاید به این گزینه فرصت دوباره بدهید!

 

قصد خرید کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ دارید؟ این نوشته‌ها از نان شب واجب‌ترند!

 

 

کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ از چه ساخته شده؟

تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) ماده‌ای است که از شکستن بقایای چوب نرم و چوب سخت به الیاف چوب ساخته‌ می‌شود. این الیاف چوبی با موم و رزین فشرده شده، به شکل پانل‌ها در می‌آیند و با فشار و دماهای بالا اعمال می‌شوند تا تخته‌ای با دوام و متراکم ایجاد کنند. در حالی که MDF محبوب‌ترین گزینه است، کیفیت‌‌های مختلفی از تخته نیز وجود دارد، مانند تخته فیبر با چگالی بالا (HDF) و MDF مقاوم در برابر رطوبت.

کابینت ممبران برای آشپزخانه عروس

همانطور که از نام آن مشخص است، HDF دارای چگالی افزایش یافته است که دوام قوی‌تر و همچنین مقاومت در برابر آب را نسبت به ام دی اف معمولی افزایش‌ می‌دهد. ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت جایگزینی است که برای مقاومت در برابر شرایط افزایش رطوبت طراحی شده است. به طور ایده آل در آشپزخانه یا حمام استفاده‌ می‌شود.

 

کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ چیست؟

چیزی که ام دی اف را به یک ماده محبوب برای کابینت آشپزخانه تبدیل‌ می‌کند این است که بستر خوبی برای چسباندن مواد مختلف به آن است. این باعث‌ می‌شود که آن را ماده‌ای برجسته برای یک رنگ زیبا و ماندگار و همچنین سایر پرداخت‌‌های جایگزین مانند ترموفویل یا پلی یورتان‌‌های مبتنی بر روغن باشد. سطح صاف و یکنواخت ام دی اف برای پرداخت تمیز و رنگ آمیزی عالی است. ام دی اف به اندازه چوب طبیعی در برابر تغییرات دما منبسط یا منقبض‌ نمی‌شود، به این معنی که پس از رنگ آمیزی احتمال ایجاد ترک‌‌های بصری و جدا شدن اتصالات وجود ندارد.

ترموفویل یک ماده وینیل پی وی سی است که از طریق گرما و فشار خلاء روی درب‌‌های ام دی اف اعمال‌ می‌شود و این دو را با هم ترکیب‌ می‌کند. فرآیند ترموفویل یک سطح بدون درز، معمولاً به رنگ ثابت ایجاد می‌کند. ترموفویل طیف گسترده‌ای از رنگ‌‌های مختلف را در سبک‌‌های بافت دار، مات یا براق ارائه‌ می‌دهد. توجه به این نکته مهم است که ترموفویل به دلیل فرآیند تولید محصول همیشه دارای لبه‌‌های گرد خواهد بود. باید یک شعاع روی در وجود داشته باشد تا ترموفویل به درستی به سطح بچسبد.

 

هزینه کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

قیمت گذاری خاص برای کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ به دلیل ضخامت، کیفیت و پرداخت متفاوت است. به طور معمول، هرچه تخته فیبر ضخیم‌تر باشد، ام دی اف گران‌تر خواهد بود. ام دی اف‌ می‌تواند به طور قابل توجهی ارزان‌تر از ورق‌‌های HDF یا مقاوم در برابر رطوبت باشد. برای چندین دهه، ام دی اف به عنوان یک جایگزین پایین‌تر و ارزان‌تر برای کابینت‌‌ چوب طبیعی در نظر گرفته‌ می‌شد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MADIGANSTUDIOS KILZ 2019 KITCHEN Header5 1

این روزها کیفیت MDF به حدی بهبود یافته که با چوب طبیعی مانند توس یا افرا قابل مقایسه است. هزینه زیاد کابینت ام دی اف ناشی از رنگ آمیزی آن است. بسته به رنگ و کیفیت رنگ انتخابی، کابینت‌های ام‌دی‌اف می‌توانند 10 تا 15 درصد گران‌تر از کابینت‌های ساخته شده از چوب طبیعی باشند.

 

دوام کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

یکی از نقاط ضعف سطح صاف آن این است که وقتی روکش روی انواع کابینت آشپزخانه اعمال‌ می‌شود، ام دی اف رنگ شده‌ می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش آسیب پذیر باشد. بزرگترین نگرانی ام دی اف آسیب آب است. آب همیشه سعی‌ می‌کند راه خود را به هر سطحی، حتی در سطح مولکولی، پیدا کند، و زمانی که در آن قرار گرفت، پخش‌ می‌شود. اطمینان از خشک نگه داشتن کابینت ام دی اف بسیار مهم است. اگر در معرض مقدار مشخصی از مایع یا رطوبت قرار گیرند، ممکن است خیس شده و شروع به تجزیه شدن کنند.

 

نگهداری و تعمیر کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

نگهداری صحیح یکی از جنبه‌‌های مهم کابینت آشپزخانه است. آشپزخانه پر استفاده‌ترین اتاق در خانه است. آسیب تصادفی یا تجمع کثیفی به طور قطعی اتفاق‌ می‌افتد. اگرچه ام دی اف نسبتا بادوام است، اما سایش و پارگی عمومی‌ می‌تواند باعث خراشیدگی یا فرورفتگی روی سطح شود که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. از آنجایی که کابینت‌‌های رنگ شده مستعد خراش هستند، مطمئناً درب کابینتی را خواهید دید که نیاز به تعمیر جزئی دارد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kitchen 01 01 austral blanco calma polish 1

در حالی که کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ را‌ نمی‌توان به همان روش چوب‌‌های طبیعی تعمیر کرد. برخی از تعمیرات آسان وجود دارد که‌ می‌توان انجام داد. پرکننده یا رزین چوب را‌ می‌توان برای پرکردن هر گونه بریدگی یا بریدگی جزئی که رخ‌ می‌دهد استفاده کرد. خراش‌‌های سبک را‌ می‌توان با یک لمس سریع در خانه برطرف کرد. اگر چندین روکش کابینت در طول سال‌ها دچار تراشه شده یا مورد آسیب جزئی قرار گرفته است؛ مانند تمام کابینت‌های رنگ‌شده، رنگ‌آمیزی مجدد کابینت‌ها قابل انجام است که می‌توانید خودتان آن را انجام دهید.

 

تمیز کردن کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ

کابینت ام دی اف در آشپزخانه بزرگ نیازی به نگهداری زیادی ندارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارد، پاک کردن سریع هر گونه کثیفی یا لکه‌‌های جزئی است. هنگام استفاده از هر آب یا هر مایعی، فقط مطمئن شوید که بعد از آن به اندازه کافی درها را خشک کرده اید. همانطور که‌ می‌دانید، آب و رطوبت پس از ورود به MDF‌ می‌تواند مانند آتش سوزی گسترش یابد، بنابراین خشک کردن کابینت‌‌های شما در همان لحظه بسیار مهم است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.