کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

آیا کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک مناسب است؟

امروزه به دلیل سبک‌های معماری مدرن و شهرنشینی افراد، از فضا‌های نسبتا کوچکی جهت ساختمان سازی برخوردار می‌باشیم. از ویژگی‌های سبک معماری جدید، می‌توان به طراحی فضا‌های کوچک از جمله آشپزخانه و طراحی کابینت آشپزخانه کوچک و اتاق‌های دارای فضای محدود اشاره کرد که ذهن طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان را به سمت روش‌های خلاقانه و جدید سوق می‌‌دهد.

 

قصد خرید کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک دارید؟ این مقالات مخصوص شماست!

 

 

طراحی کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

در ابتدا باید بگوییم که در خانه‌های آپارتمانی فضا کم است و آشپزخانه‌ها با انواع وسایل و لوازم جدید شلوغ و به هم ریخته نشان می‌دهد، این امر سبب شده که طراحان راهکارهایی را برای حل این مشکل پیدا کنند و از کمترین فضا، بیشترین استفاده را نمایند. هنگامی که آشپزخانه دارای فضای محدود است، می‌توان زیبایی و شکوه را با طراحی و اجرای کابینت ممبران آشپزخانه کوچک در چنین فضاهایی، دو چندان کرد.

 

آشنایی با کابینت ممبران و ویژگی‌های آن

در حقیقت، کابینت ممبران یکی از جدیدترین کابینت‌ها با متریال مدرن است و از ورق‌های ام دی اف خام تشکیل شده که با دستگاه‌های پیشرفته CNC نقش و طرح‌‌های دارای فرورفتگی و برجستگی را بر روی آن ایجاد می‌کنند. ولی طرح آن برگرفته از طرح کابینت‌های قدیمی و کابینت کلاسیک است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 201910290900346682030 scaled

در نهایت، بعد از طراحی، ام دی اف خام با لایه پی وی سی بدون درز، وکیوم و روکش می‌شود.  دلیل زیباتر دیده شدن کابینت ممبران این است که طرح و نقش‌های بیشتری روی بدنه آن نسبت به سایر کابینت‌ها وجود دارد و به این دلیل مورد پسند خریداران واقع می‌شود.

بر خلاف تصور عموم، از کابینت ممبران می‌‌توان در آشپزخانه‌های دارای فضای محدود نیز استفاده کرد و صرفاً این نوع کابینت‌ها مخصوص آشپزخانه‌های با فضای بزرگ نمی‌باشند. در انتخاب این نوع کابینت، مشتری می‌‌تواند بر اساس سلیقه شخصی خود، رنگ و طرحی را که جلوه زیباتری به کابینت آشپزخانه کوچک می‌دهد را انتخاب نماید. یک انتخاب درست و هوشمندانه به دلباز‌‌‌تر دیده شدن این فضا کمک شایانی خواهد کرد.

 

طراحی مناسب کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

مشکل بزرگی که در مقابل طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها قرار دارد، کمبود فضای کافی جهت جاگیری تمامی وسایل مورد نیاز است که این موضوع در مورد آشپزخانه نیز صدق می‌کند. از این رو لازم است که از تمامی فضا‌های آشپزخانه به صورت کاربردی و مفید به نحو احسن استفاده شود و تمامی زوایا و نقاط گوشه کناره آشپزخانه را با جاگذاری کابینت مناسب به شکلی درآورد که به زیبایی فضای موجود آسیبی وارد نشود.

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

طراحان اغلب در نظر دارند که از کمترین فضا بیشترین استفاده را بتوان کرد. در طراحی کابینت‌های جدید، این معیار بسیار پر کاربرد خواهد بود به نحوی که مشتری می‌‌تواند با کارشناسان خبره و حرفه‌‌ای در این خصوص مشورت سازنده‌‌ای داشته باشد و از طراحی آشپزخانه‌‌ای با فضای کاربردی‌‌‌تر بهره بگیرد. ناگفته نماند که امروزه کابینت‌ها کارایی بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند به گونه‌‌ای که تعداد بیشتری کالای آشپزخانه را در خود جای می‌دهند.

 

رنگ روشن برای کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

برای جلوه دادن به آشپزخانه و بزرگتر و زیباتر به نظر رسیدن آن، استفاده از رنگ‌های سفید و روشن برای طرح کابینت ممبران آشپزخانه کوچک می‌‌تواند خیلی مناسب باشد و معمولا زمانی که افراد نگران محدودیت فضای آشپزخانه خود هستند، این انتخاب رنگ می‌تواند به بزرگتر دیده شدن فضای منزل نیز کمک کند و همچنین باعث خلوت‌‌‌تر و تمیز‌‌‌تر دیده شدن این محیط شود.

انتخاب رنگ‌های روشن برای کابینت ممبران آشپزخانه کوچک، مناسب‌‌‌تر می‌باشد. به طور کلی، کابینت ممبران بسیار جادار است و در صورت مشورت با سازندگان حرفه‌‌ای از لحاظ طراحی و ساخت آن، قطعا می‌توانید از کمترین فضا، بیشترین بهره را ببرید.

 

تاثیر نورپردازی برای کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک

برای بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه‌های کوچک و بهره‌ گیری از کابینت ممبران، میزان نورگیری آشپزخانه می‌تواند تعیین کننده باشد. به این ترتیب، هر چه میزان نوردهی به آشپزخانه بیشتر باشد، فضای مورد نظر، بزرگتر و دلباز‌‌‌تر به نظر خواهد رسید. این نوع جلوه نور می‌تواند به صورت طبیعی یا به صورت مصنوعی خودنمایی کند.

زمانی نوردهی به صورت طبیعی خواهد بود که نور از پنجره‌ها به داخل فضای آشپزخانه بتابد و همچنین زمانی که نوردهی از طریق لامپ‌ها تامین شود، می‌‌توان به مصنوعی بودن نور اشاره کرد. در واقع نوردهی مناسب به آشپزخانه، می‌تواند کوچکی فضا را جبران و فضای آن را زیباتر کند.

 

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک طرح ساده

برای خلوت‌‌‌تر و منظم‌‌‌تر به نظر رسیدن آشپزخانه‌های کوچک، می‌توان از طرح‌ها و نقش‌های ساده‌‌‌تر کابینت ممبران استفاده کرد. زیرا اساساً کابینت‌های ممبران بسیار پر نقش ‌و نگار هستند. این نوع کابینت‌ها درست برخلاف کابینت‌های مدرن می‌باشند. زیرا در کابینت‌های مدرن از جزئیات و تزئینات کمتری در طراحی آنها استفاده شده است.

 

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک تقریبا چه قیمتی خواهد بود؟

معمولا انواع مختلف کابینت‌های کلاسیک، گران قیمت می‌باشند. از نظر توجیه اقتصادی، کابینت ممبران می‌تواند نسبت به کابینت‌‌های کلاسیک چوبی، از قیمت تمام شده پایین‌‌‌تری برخوردار باشد. زیرا مواد اولیه ساخت کابینت ممبران، ورق ام دی اف می‌باشد و معمولاً برای طراحی و تولید این نوع کابینت‌ها، هزینه بالایی صرف نمی‌شود و در حالت کلی هرچه میزان طرح و نقش‌های کابینت ممبران انتخابی شما ساده‌‌‌تر باشد، قیمت نهایی آن به مراتب پایین‌‌‌تر خواهد بود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | formaldehyde emission less tahn 0.008ppm 6

از آنجایی که کابینت‌های کلاسیک چوبی قیمت بسیار بالایی دارند، لذا کابینت ممبران جایگزین مناسبی برای آن می‌باشد که هم از لحاظ اقتصادی به صرفه‌‌‌تر است و هم یک فضای کلاسیک را به آشپزخانه می‌بخشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مواردی از قبیل کیفیت بالا و مرغوبیت ورق‌های ام دی اف، دستگیره‌ها و یراق آلات مصرفی بسیار مهم می‌باشد. زیرا هر چه با کیفیت‌‌‌تر انتخاب گردند، بر روی قیمت نهایی کابینت ممبران اثرگذار خواهد بود و در نهایت قیمت بالاتری دارند.

از مهمترین ویژگی‌های کابینت‌های ممبران، ضد آب بودن آن است. در واقع دلیل این ضد آب بودن، وجود روکش پی وی سی بر روی ام دی اف خام است که در تولید این نوع کابینت‌ها به کار می‌رود و باعث می‌‌شود درز یا شکافی جهت نفوذ آب به داخل کابینت باقی نماند.

در واقع یکی از مزیت‌‌های قابل توجه این نوع کابینت‌ها، نفوذ ناپذیری آن در مقابل آب و رطوبت به شمار می‌رود و یک ویژگی عالی برای کابینت ممبران آشپزخانه کوچک به شمار می‌آید. همچنین ضد آب بودن این کابینت‌ها در شهر‌هایی که دارای رطوبت بیشتری نسبت به سایر شهر‌ها دارند مانند شمال و جنوب کشور، یک امتیاز بالا محسوب می‌‌شود. بهتر است خیالتان راحت باشد که آب و رطوبت به داخل کابینت ممبران نفوذ نمی‌کند و باعث خرابی آن نخواهد شد.

 

کابینت ممبران در آشپزخانه کوچک مناسب است یا نه؟

در میان انواع مختلف کابینت، کابینت‌ ممبران یکی از زیباترین آنها می‌باشد که شکوه و جلوه خاصی را به منزل شما می‌بخشد و این زیبایی به دلیل ظاهر کلاسیک و باشکوه سلطنتی آن می‌باشد که با انتخاب رنگ و طرح مناسب کابینت ممبران آشپزخانه کوچک، می‌توان سال‌‌ها از دیدن زیبایی آن لذت برد.

طراحی کابینت ممبران و همچنین طراحی کابینت وکیوم آشپزخانه کوچک از مدل کلاسیک تا مدرن، همگی بر اساس ذوق و سلیقه مشتری می‌باشد. این را هم بدانید که کابینت‌های وکیوم با توجه به اینکه انتخاب طرح و رنگ روی درب کابینت کاملا به دلخواه مشتری می‌باشد، از طرفداران زیادی برخوردار است.

در واقع، دکوراسیون داخلی منزل شما، نقش بسیار زیادی در جذابیت آن می‌تواند داشته باشد و آشپزخانه نیز مهم‌‌‌ترین قسمت آن است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. کابینت ممبران دارای نکات مهم و ظریفی است که خریداران با آگاهی کامل از ویژگی‌ها و قیمت کابینت ممبران، می‌‌توانند آن را انتخاب نمایند.

همانطور که قبلا هم گفته شد، یکی از خصوصیات کابینت ممبران این است که مشتری می‌تواند مطابق با سلیقه خود، از رنگ و طرح مورد نظر جهت کابینت آشپزخانه منزل خود بهره بگیرد. از آنجایی که اجرای انواع کابینت آشپزخانه طبق فضای موجود و معماری و سلیقه فرد، دارای مدل‌های مختلفی می‌باشد، لذا مشورت با کابینت ساز مربوطه بسیار حائز اهمیت می‌باشد تا یک طرح زیبا را داشته باشیم.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | 40

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.