کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ

آیا کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ مناسب است؟

شکی نیست که کابینت، آن هم در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی که پر از وسیله و ظرف و ظروف است، اهمیت زیادی دارد. مدل‌های متنوعی برای کابینت آشپزخانه در بازار وجود دارد. یکی از انواع پر طرفدار آن کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ است که در این نوشته از گریت کابینت مفصلا به آن خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید! کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه در دنیا محسوب‌ می‌شود. این سبک کابینت شامل کابینت انزو و کابینت پولیشی و شامل مشخصات منحصر به فردی است. کابینت نئوکلاسیک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه است و ممکن است برای همه شناخته شده نباشد، چرا که این سبک کابینت ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ، بهترین انتخاب برای شما!

اگر از شلوغی و تزئینات کابینت‌های کلاسیک خسته هستید و یا به سادگی زیاد کابینت‌های مدرن هم علاقه ندارید، کابینت نئوکلاسیک مخصوص آشپزخانه شماست. کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ و کوچک کاربرد دارد اما بدون شک زیبایی و شکوه خاص خود را تنها در یک آشپزخانه‌ی بزرگ نشان خواهد داد.

کابینت پلی گلاس در آشپزخانه کوچک کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه

این نوع کابینت به طور ظریفی ابهت و زیبایی کابینت کلاسیک را به آشپزخانه می‌آورد و در عین حال تزئینات و ظاهر آن خسته کننده نیست. همچنین سادگی را در دکوراسیون آشپزخانه حفظ می‌کند. نئوکلاسیک نوعی سبک است که می‌تواند برای کابینت‌های تمام چوب و یا ام دی اف اجرا شود.

 

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ

وجود برخی از ویژگی‌ها باعث تشخیص سبک نئوکلاسیک به عنوان یک کابینت آشپزخانه می‌شود. برخی از ویژگی‌های ظاهری کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ عبارتند از:

 • وجود تقارن در نصب کابینت‌ها
 • ارتفاع زیاد کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ
 • استفاده از رنگ‌های سرد و ملایم در طراحی کابینت
 • استفاده از دستگیره‌های کلاسیک و منحنی در کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ
 • استفاده از خطوط و جزئیات ساده در تزئینات

 

انواع کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ را می‌توان بر اساس جنس بدنه و روکش آن در چند نوع دسته بندی کرد. اغلب وقتی صحبت از تفاوت جنس بدنه کابینت می‌شود منظور درِپ کابینت است، زیرا داخل تمام کابینت‌ها از جنس ام دی اف است. انواع کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ شامل موارد زیر هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ تمام چوب

برخی از انواع کابینت‌های نئوکلاسیک دارای در، تاج، ستون و سر ستون‌های تمام چوب هستند. پس وقتی می‌گوییم کابینت نئوکلاسیک تمام چوب یعنی درهای کابینت کاملا از چوب طبیعی هستند. این نوع کابینت‌ها قیمت بالاتری نسبت به انواع کابینت دیگر دارند و برای منزلی با دکوراسیون کلاسیک و یا نئوکلاسیک که عناصر چوبی در آن استفاده شده است، انتخاب مناسبی است.

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ با روکش چوب

در این نوع از کابینت نئوکلاسیک که بدنه‌‌ای از جنس ام دی اف دارند، از روکش چوب استفاده می‌شود. برای روکش این کابینت‌ها از چوب بلوط، راش و یا گردو استفاده می‌شود. این نوع کابینت نئوکلاسیک قیمت کمتری نسبت به کابینت نئوکلاسیک تمام چوب دارند. پس اگر به دنبال کابینتی با ظاهر چوبی هستید؛ این نوع کابینت را انتخاب کنید.

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ مدل انزو

این نوع کابینت‌ها انواعی از کابینت نئوکلاسیک با انواع روکش رنگ (پلی اورتان یا پلی استر) و یا روکش پی وی سی است.

 

تفاوت کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ و ممبران

ممکن است افرادی که به دنبال بررسی انواع مدل‌های کابینت هستند، با اسم انواع کابینت نئوکلاسیک، ممبران، کابینت مدرن و یا کلاسیک آشنا شده باشند. تفاوت‌ها و شباهت‌های انواع کابینت‌ها یکی از سوالاتی است که برای افراد پیش می‌آید. یکی از سوالات این است که تفاوت کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ و ممبران چیست؟

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | next125 german kitchen floating island north london 22

باید بگوییم که مقایسه این دو اصطلاح در مورد انواع کابینت درست نیست؛ زیرا وقتی می‌گوییم کابینت نئوکلاسیک در مورد سبک طراحی کابینت صحبت می‌کنیم ولی ممبران در واقع نوعی از ساختار و روش ساخت کابینت است. کابینت ممبران می‌تواند به سبک نئوکلاسیک طراحی شود و به اسم کابینت ممبران طرح نئوکلاسیک معرفی شود.

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه بزرگ یا مدرن؟

اگر طرفدار سادگی هستید ممکن است بین انتخاب کابینت نئوکلاسیک و یا مدرن مردد باشید. برای انتخاب بهترین سبک کابینت برای آشپزخانه به موارد مختلفی باید توجه کنید. ابعاد و اندازه آشپزخانه، سبک دکوراسیون منزل، سلیقه و علاقه، میزان بودجه و… از عوامل موثر در انتخاب سبک طراحی کابینت آشپزخانه هستند.

 

طراحی کابینت نئوکلاسیک

یکی از موارد مهم در ساخت کابینت نئوکلاسیک؛ توجه به همه اجزای کابینت است. همه جزئیات در کنار همدیگر، کلیتی از دکوراسیون آشپزخانه را می‌سازند در نتیجه وجود هماهنگی و تعادل بین اجزای دکوراسیون آشپزخانه موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود. برخی از جزئیات و ویژگی‌ها در کابینت طرح نئوکلاسیک عبارتند از:

 • دستگیره کابینت نئوکلاسیک: شاید در نگاه اول به نظر نرسد که دستگیره کابینت چقدر می‌تواند در ظاهر و زیبایی آن موثر باشد. برای کابینت‌های نئوکلاسیک انتخاب دستگیره‌های فلزی و یا سرامیکی مناسب است که می‌تواند در جنس‌های فلزی و یا استیل باشند.
 • دکور کابینت نئوکلاسیک: در طراحی و نصب کابینت نئوکلاسیک، بخش‌هایی را برای قرار دادن دکوری در نظر میگیرند. یک مثال از آن؛ ویترین کابینت نئوکلاسیک آن است که اغلب به صورت شیشه‌‌ای است، میتوان چند ظرف زیبا به عنوان تزئین در آن قرار بگیرد.
 • تاج و زیرچراغی کابینت نئوکلاسیک: تاج کابینت به قسمت بالایی کابینت گفته می‌شود و زیرچراغی برآمدگی بخش پایینی کابینت است. این دو بخش ممکن است در برخی از طراحی‌های کابینت در نظر گرفته شود. تاج و زیرچراغی برای نورپردازی مخفی کابینت فضایی کاربردی است و باعث زیباتر شدن دکور کابینت می‌شود.
 • ستون کابینت نئوکلاسیک: فرم ستون و سر ستون یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک است ولی با تزئینات کمتری نسبت به کابینت کلاسیک طراحی می‌شود. ستون‌ها می‌توانند اتصال دهنده بخش‌های مختلف کابینت باشند و در طرح کابینت نئوکلاسیک تنوع ایجاد می‌کنند.
 • هود کابینت نئوکلاسیک: در برخی از انواع طراحی آشپزخانه، هود به صورت مخفی اجرا می‌شود. در طراحی کابینت نئوکلاسیک می‌توان کاوری برای هود متناسب با طرح بخش‌های دیگر در نظر گرفت. و یا مدل‌هایی از کابینت هستند که فقط قسمت بالایی هود را می‌پوشانند ولی هود دیده می‌شود.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک: جزیره یکی از اجزای آشپزخانه‌های امروزی است. البته اگر آشپزخانه کوچک باشد نباید از جزیره استفاده کرد. شکل و فرم و تزئینات جزیره آشپزخانه باید با فرم کابینت‌های نئوکلاسیک هماهنگ باشد. رنگ صفحه کابینت در جزیره آشپزخانه نئوکلاسیک نمای زیادی دارد، شاید بهتر باشد یک صفحه با رنگ روشن انتخاب کنید تا فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | design interior House R 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.