کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک

آیا کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک مناسب است؟

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه در دنیا محسوب‌ می‌شود. این سبک کابینت شامل کابینت انزو و کابینت پولیشی و شامل مشخصات منحصر به فردی است. کابینت نئوکلاسیک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه است و ممکن است برای همه شناخته شده نباشد، چرا که این سبک کابینت ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

مروری بر سبک نئوکلاسیک و کابینت نئوکلاسیک

سبک دکوراسیون نئوکلاسیک در دهه 1750 در انگلیس و فرانسه ظهور کرد و همچون سبک کلاسیک از اصول و ظاهر یونان و روم باستان الهام می‌گرفت. در واقع نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار می‌گیرد ولی با سبک مدرن تلفیق شده و از ویژگی‌های هر دو استفاده می‌کند، مثلا در خانه‌ای به سبک نئوکلاسیک، مبلمان کلاسیک و دیوارها مدرن هستند یا بالعکس.

 

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • طرح روی درب کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک با وجود حکاکی، ساده است و طرح روی درب‌‌ها باید ساده و ظریف و به دور از هرگونه تزیینات اضافی باشد.
  • در کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک از خطوط منحنی و دایره‌ای شکل استفاده‌ می‌شود.
  • کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک در بیشتر موارد با هارمونی سرد و ملایم طراحی‌ می‌شود.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | NottingHillKitchen09 72dpi 1

  • در این سبک معمولا کابینت‌‌‌ها تا سقف ادامه پیدا می‌کنند و به همین دلیل فضای بیشتری در اختیار صاحب خانه قرار‌ می‌گیرد.
  • در این سبک بعضی از کابینت‌‌‌ها در شیشه‌ای دارند و به عنوان ویترین مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.
  • روی کابینتی و میز کانتر معمولا از متریال سنگ انتخاب‌ می‌شود.
  • متریال رایج برای درب کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک، چوب است.

 

ظاهر کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک

کابینت نئوکلاسیک به طور کلی مانند کابینت کلاسیک در نظر گرفته می‌شود اما این سبک از کابینت چیزی بین کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است، یعنی کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک جزئیات سبک کلاسیک را ندارد و منبت‌کاری در آن انجام نمی‌شود اما مثل کابینت مدرن هم ساده نیست. کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک در ساده‌ترین حالت خود، قاب ساده‌ای به صورت آفست داخل در دیده می‌شود. قاب درب کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک معمولا از چوب یا MDF ساخته شده که بسته به نوع طرح با کام و زبانه یا فارسی با هم کلاف می‌شوند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Discovering The Uniqueness Inside A Duplex Apartment with Neoclassical Interior Design 13 1 1

در طراحی کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک توجه به تاج و زیر چراغ‌ها، نحوه قرار دادن ستون و سرستون‌ها، و مهم‌‌‌تر از همه محل قرارگیری کابینت‌‌ها و جزیره آشپزخانه، نکته فوق العاده با ارزشی در طراحی هر آشپزخانه‌ای است. در واقع کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک تشکیل شده از اجزای کوچکی است که در کنار هم یک دکور شیک را پدید‌ می‌آورند. تاج و زیر چراغ دو عضو کوچک در کابینت محسوب‌ می‌شوند که تاثیر به سزایی در شکیل بودن این سبک کابینت دارند. تاج و زیر چراغ در بالا و پایین کابینت‌‌های دیواری نصب‌ می‌شود.

در سبک نئوکلاسیک تاج و زیر چراغ هم رنگ کابینت آشپزخانه است. همچنین تاج و زیر چراغ در این سبک منحصر به فرد است مشابه تاج و زیر چراغ سبک کلاسیک نیست. ستون‌‌های نقش و نگار برجسته در این سبک تفاوت‌‌هایی از نظر شکل ظاهری و متریال با سبک کلاسیک دارند. در سبک نئوکلاسیک نسب به سبک کلاسیک از ستون‌‌های کمتری استفاده‌ می‌شود.

حتی در بسیاری از مدل کابینت‌‌های نئوکلاسیک هیچ ستونی به چشم نمیخورد و در استفاده از ستون و سر ستون در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک الزامی نیست. همچنین ️دستگیره کابینت نئوکلاسیک نقش به سزایی در زیبایی آشپزخانه شما دارد. در آخر نیز برای یک کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک دستگیره‌‌ها تمام کننده‌ی زیبایی خواهند بود.

کابینت ایتالیایی بهترین کابینت آشپزخانه

️به طور معمول در آشپزخانه‌‌های سبک نئوکلاسیک از دستگیره‌‌های سرامیکی استفاده‌ می‌شود. این نوع دستگیره‌‌ها بسیار تنوع رنگ بالایی دارند و در مدل‌‌های مختلف موجود هستند. اگر شما کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک به رنگ روشن انتخاب کرده‌اید پیشنهاد ما به شما این است که از رنگ‌های برنزی و طلایی رنگ استفاده کنید و اگر انتخاب شما سبک کابینت نئوکلاسیک تیره است از دستگیره‌‌های سرامیکی استیل و روشن استفاده نمایید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | A Luxurious Neoclassical Home 6 1

توجه به نکات کوچک است که تفاوت‌‌ها را به وجود‌ می‌آورد پس با همان دقتی که نوع کابینت و رنگ آن را انتخاب‌ می‌کنید روی انتخاب دستگیره و دیگر نکات کوچک دقت فرمایید.

 

جزیره‌ی کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک

در دکور کابینت آشپزخانه‌ می‌توان جزیره را به عنوان نقطه عطف آشپزخانه نام برد. معمولا ارتفاع استاندارد جزیره کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، ۹۰ سانتی متر است. ولی زمانی که بخواهیم از آن به عنوان سطح کار استفاده نماییم، ۷۰ تا ۷۵ سانتی متر مناسب می‌شود که این موضوع خلاقیت و توجه طراح به این موضوع را‌ می‌رساند. گاهی شما فضای بیشتری در اختیار دارید که پیشنهاد ما به شما جزیره با کمد و کشوهای بسیار است.

هر طراحی‌ می‌داند جزیره آشپزخانه‌ای که برای غذاخوری طراحی شده است، باید فضای کافی برای قرارگیری زانوها در زیر آن را داشته باشد. به همین خاطر، لبه‌های پیشخوان در سمت صندلی‌ها باید به اندازه ۶۰ سانتی‌متر، از جزیره بیرون زده باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | kca trends 2022 traditional 1

در این نوع از جزیره از سینک ظرفشویی استفاده‌ می‌شود. همچنین فضایی بر روی پیشخوان این جزیره‌ها فراهم می‌شود که بر روی آن می‌توان مواد غذایی را آماده نمود و حتی برای مهمانی‌های سلف سرویس از آن استفاده کرد. این جزیره نیز اغلب برای آشپزخانه‌‌هایی با فضای بزرگتر طراحی و اجرا می‌شود.

وقتی اجاق‌ گاز روی جزیره آشپزخانه قرار داده شود، آشپز به وسط آشپزخانه هدایت می‌شود و به این ترتیب تسط کامل به فضای اطراف پیدا می‌کند. ولی در عین حال اشکال انتخاب این نوع جزیره این است که ریخت و پاش زیادی دارد و آشپزخانه را کمی شلخته نشان می‌دهد.

 

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک

انتخاب نوع رنگ مصرفی هم در قیمت و هم در کیفیت کابینت نئوکلاسیک تاثیرگذار خواهد بود. قبل از انتخاب نوع رنگ، پیشنهاد ما این است که ببینید طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ‌‌های پوششی. رنگ‌‌های قهوه‌ای مثل فندقی و گردویی در دسته‌ی رنگ‌‌های خود رنگ و شفاف طبقه بندی‌ می‌شوند در صورتی که رنگ‌‌های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را‌ می‌پوشانند و دامنه‌ی گسترده‌‌‌تری دارند مانند رنگ طوسی.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Poland 3 1

اگر از رنگ‌‌های پوششی استفاده‌ می‌کنید کیفیت چوب و روکش زیر کار خیلی اهمیت ندارد و‌ می‌توان تنها از ام دی اف خام رنگ شده برای ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد اما اگر به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید باید از ام دی اف روکش شده و رنگ‌‌های شفاف استفاده کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | design interior House R 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.