چیدمان آشپزخانه شرقی

چیدمان آشپزخانه شرقی

راهنمای کامل سبک چیدمان آشپزخانه شرقی

آشپزخانه‌ی ما، نقش قلب تپنده‌ی خانه را دارد. همین موضوع بر اهمیت چیدمان آشپزخانه می‌افزاید. معروف‌ترین چیدمان آشپزخانه شرقی، سبک فنگ شویی و اعمال کردن اصول آن است. همچنین برای اجرای صحیح فنگ شویی در آشپزخانه باید جهت آشپزخانه در فنگ شویی را مد نظر قرار گرفت تا بتوانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم. پس قبل از اجرا بهتر است از اصول فنگ شویی در هر بخش از خانه به ویژه آشپزخانه مطلع شویم و برای آشپزخانه‌ی خود از جهت صحیح آن استفاده کنیم.

 

به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از چیدمان آشپزخانه شرقی  هستید؟ این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

چیدمان آشپزخانه شرقی ایرانی

یکی از محبوب‌ترین سبک‌های چیدمان در کشور ما بدون شک چیدمان آشپزخانه شرقی است. فنگ شویی آشپزخانه از قدیم از اهمیت ویژه‌‌‌‌ای برخوردار بوده که دلیل آن به محل آماده و مهیاسازی خوراک باز می‌گردد. یکی از عوامل مؤثر بر فنگ شویی آشپزخانه همان چیدمان و دیزاین داخلی است. این عامل مهم پیش از هر چیزی نوع چیدمان میز و صندلی را در اولویت قرار می‌دهد. زیرا یکی از فضاهایی که همه اعضای خانواده و حتی مهمان را دور هم جمع می‌کند ناهار خوری یا همان میز و صندلی مخصوص سرو ناهار است.

سرامیک بین کابینتی

البته این فضا بسیار راحت و امن بوده و خود را از دیگر فضاهای خانه و نشیمن جدا می‌سازد. بنابراین اهمیت و ضرورت فنگ شویی در آشپزخانه در این زمان به وضوح دیده می‌شود. پس هنگام استفاده از نهارخوری باید نکات زیر را رعایت نمود تا به نهایت آرامش و لذت از خانه دست یافت.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | ezgif.com gif maker 5 1

البته این فضا بسیار راحت و امن بوده و خود را از دیگر فضاهای خانه و نشیمن جدا می‌سازد. بنابراین اهمیت و ضرورت فنگ شویی در آشپزخانه در این زمان به وضوح دیده می‌شود. پس هنگام استفاده از نهارخوری باید نکات زیر را رعایت نمود تا به نهایت آرامش و لذت از خانه دست یافت.

 

جهت آشپزخانه در طراحی چیدمان آشپزخانه شرقی

جهت آشپزخانه در چیدمان آشپزخانه شرقی شامل مناطق متعدد همچون آشپزخانه منطقه جنوبی، آشپزخانه منطقه غربی، آشپزخانه منطقه شمالی و آشپزخانه منطقه شرقی می‌باشد. جهت آشپزخانه در چیدمان آشپزخانه شرقی فنگ شویی منطقه جنوبی، به منطقه نام آوری و شهرت معروف بوده و یکی از مکان‌‌‌‌‌های خیلی حساس محسوب‌‌‌ می‌شود. فنگ شویی در آشپزخانه منطقه جنوبی این امکان را به صاحب خانه داده که در این بخش از رنگ‌‌‌‌‌های آتشین همچون زرد پررنگ، نارنجی و روشن استفاده نماید. همچنین رنگ عناصر چوب همچون قهوه‌‌‌‌ای و سبز نیز قابل اجرا می‌باشد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | MG 2405

جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه منطقه غربی به منطقه خلاقیت و کودکان معروف می‌باشد. در این منطقه بایستی از رنگ‌‌‌‌‌های عناصر آتش مانند دیوار قرمز خودداری کرده و روی رنگ‌‌‌‌‌های خاکی، خاکستری، سفید و کرم متمرکز شد. نوبت به جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه شرقی می‌رسد که به منطقه‌ی خانواده و بهداشت معروف می‌باشد.

جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه تنها به مناطق جنوبی، شمالی، شرقی و غربی ختم نمی‌شود، بلکه آشپزخانه منطقه مرکز را نیز در بر می‌گیرد. این منطقه به قلب خانه معروف بوده که به فنگ شویی در آشپزخانه مناطق شمال شرقی یا جنوب غربی نیاز دارد زیرا همه این بخش‌‌‌‌‌ها در عنصر خاک با یکدیگر وجه اشتراک دارند.

پروژه کابینت نئوکلاسیک مرزداران

فنگ شویی آشپزخانه شمالی به توجه و دقت بیشتری نیاز دارد تا این بخش از خانه را متعادل سازد. بنابراین بهترین راهکار به کار بردن عناصر فلز و آب است. البته رنگ در فنگ شویی آشپزخانه شمالی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید از رنگ‌‌‌‌‌های خاکستری، سفید، سیاه و آبی استفاده شود. ناگفته نماند که در فنگ شویی آشپزخانه شمالی باید انرژی آتش مدنظر گرفته شود تا فضا قوی تر و سالم تر خود را به نمایش بگذارد. فنگ شویی آشپزخانه شمالی، فنگ شویی منطقه غربی و شرقی آشپزخانه را نیز در بر می‌گیرد.کابینت پلیگلاس در آشپزخانه بزرگ

فنگ شویی در هر سمت و مکانی، ویژگی و انرژی منحصر به فرد خودش را به همراه دارد؛ انرژی هر قسمت نیز متفاوت است به طور مثال بخش شمال غربی مشهور به قسمت جذب شانس می‌باشد. عنصر مهم این ناحیه فلز است، بنابراین یکی از نکات جذب انرژی شانس این است که از مجسمه‌‌‌‌‌های فلزی در این نقطه استفاده کنید؛ یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که می‌توانید از آن برای جذب انرژی استفاده کنید گل‌‌‌‌‌ها تازه است، اما نکته قابل اهمیت این است که گلی که استفاده می‌کنید نباید خار داشته باشد.

کابینت فرامید در آشپزخانه بزرگ

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.