بازسازی دفتر وکیل

بازسازی دفتر وکیل

اصول و مراحل بازسازی دفتر وکیل

دکوراسیون و بازسازی دفتر وکالت و کار اهمیت بسیار زیادی در حیطه ی شغلی و روانی دارد. شغل وکالت با روح و روان انسان ها سرکار دارد. دیزاین و بازسازی دفتر وکیل نه تنها برای خود شخص وکیل بلکه برای موکل‌ها نیز بسیار مهم است. ظاهر دفتر، تاثیر شگرفی روی احساسات مشتریان در همان بدو ورود به محیط دفتر خواهد گذاشت. به عبارت دیگر آنها با نگاه به دیزاین دفتر، یک عقیده اولیه نسبت به شخصیت شما در ذهن‌شان شکل می‌دهند. این موضوع کاملا ناخودآگاه بوده و نقش مهمی هم در تصمیم گیری نهایی مشتری ایفا می‌کند.

 

رنگ بازسازی دفتر وکیل

بازسازی دفتر وکالت

رنگ ها علاوه بر تاثیر بر خلق و خو و روح و روان هر انسان، با تاثیری که بر روی رجوع کنندگان دارد، در دیدگاه و آینده ی شغلی وکیل نیز نقش ایفا میکند. رنگ دفتر وکالت باید به نوعی با اشیای موجود، همخوانی داشته و در تعادل رنگی باشد. برای گرم کردن محیط بهتر است از رنگ های زرد، نارنجی، کرم، ست خاکستری و سفید استفاده کنید.

رنگ ها لزوما فقط بر روی دیوار حائز اهمیت نیستند بلکه لوازم درون محیط نیز در رنگ بندی نقش دارند. رعایت رنگبندی استاندارد در دیوار بدون در نظر گرفتن چینش و رنگ لوازم مورد استفاده در محیط، در واقع بی ثمر است. از آنجایی هم که حیطه ی کاری وکالت با افراد دارای درگیری در تعامل است، سعی کنید در رنگبندی این دفاتر از رنگ های تیره و تاریک استفاده نکنید، چون رنگ های تیره اظطراب و استرس را بیشتر می کنند.

 

نورپردازی و بازسازی دفتر وکیل

مهم ترین بخش بازسازی دکوراسیون دفتر کار، یعنی نورپردازی در گرم تر کردن و دلنشینی محیط نقش بسزایی دارد. بدون نور طبیعی کافی محیط تاریک، بی روح و بی حس بنظر می آیند و جو حاکم در کاهش استرس مراجعین نقشی نمی تواند داشته باشد. پنجره ها نباید با پرده ها و روپوش های ضخیم پوشانده شوند. ترجیحا جنس حریر و ساتن برای پرده ی دفتر وکالت مناسب ترند. اگر محیط کار وکیل فاقد پنجره و نورگیرهای کافی است، بهتر است از شبیه سازهای نور طبیعی از جمله لامپ های فلوئور سنت استفاده شود. در طول شب و غروب، نورهای مخفی در کنار لوستر و چراغ اصلی در زیبایی محیط بسیار تاثیرگذارند. بطور کلی دفتر وکالت نباید خیلی روشن یا خیلی تاریک باشد و رعایت تعادل در نورپردازی اهمیت ویژه ای دارد.

 

دکوراسیون داخلی دفتر وکیل

نظم و نظافت دفتر کار بسیار مهم و تاثیرگذار است و این فاکتورها در صورت همراه بودن با چینش استاندارد، تاثیر بیشتری دارد. در دفتر وکالت باید توجه شود که چینش بسیار شلوغ نباشد چرا که بجای افزایش تمرکز، محیط تنش زا می شود. طرز چینش لوازم اتاق باید مرتبط با شغل وکالت باشد و لوازم بی ربط و اضافه حذف شوند. از طرفی لازم است در این محیط، فضای گرم و صمیمی به ارباب رجوع، انتقال داده شود. گل ها بسیار فضای طبیعی و گرمی به محیط میبخشند و آرامش و تصفیه ی هوای محیط را به ارمغان خواهند آورد.

بدین منظور استفاده از بعضی از عکس ها، مدارک یا اطلاعات مربوط به وکیل باعث شناخت و حس اعتماد موکل میشود. تابلوهای هنری و مفهومی و عناصر چوب و قالی های طرح دار میتوانند فضایی لوکس و گرم در دفتر وکالت ایجاد کنند. استفاده از یک کتابخانه ی چوبی شیک، فضایی رسمی و اداری ایجاد کرده و تاثیرگذار است. از آنجایی که اتاق انتظار به هماهنگی منشی و وکیل اختصاص داده شده اولین تاثیر را بر ارباب رجوع خواهند داشت. این بخش به علت انتظار مراجعین، باید استاندارد و آرامش بخش ساخته شود. رنگ های ملایم مبلمان و میز عسلی شیک به روی پارکت های چوبی روشن با سقف کاذب خیره کننده در بالای سر بخش انتظار، در جذب مشتری و ماندگاری وی بسیار تاثیرگذار است.

 

لوازم دکوراتیو اتاق انتظار

بیشتر دفاتر وکلا با اعطای وقت ملاقات، طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که مراجعه کنندگان کمتری را در یک زمان معین در دفتر خود پذیرا باشند، علت هم واضح است؛ طولانی شدن جلسات و ایجاد تشویش‌های ذهنی برای اشخاص بعدی. بنابراین به وجود آوردن یک فضای استراحت به خوبی معطلی ها و دل مشغولی‌های افراد را به برگ برنده‌ای برای اطمینان کردن به یک وکیل تبدیل خواهد کرد. استفاده از یک موسیقی ملایم و با حجم صدای پایین یکی از این ترفندهاست.

وجود یک نمایشگر نسبتاً بزرگ و استفاده از تصاویر جذاب و دارای پیام‌های مثبت، مورد دیگری است که فضا را دلنشین می‌کند. وجود گیاهان تزیینی و گل‌های آپارتمانی ارتباط بسیار خوبی بین افراد و حضار در محل را به وجود می‌آورد. اگر فضای دفتر اجازه داد، یک آکواریوم زیبا با ابعاد مناسب را حتماً در این اتاق قرار دهید. از جلو مبلی‌های بیش از اندازه بزرگ و بسیار کوچک را برای مبلمان خود استفاده نکنید. حتی‌المقدور امکان استفاده از آبسرد کن و یا نوشیدنی گرم را فراهم کنید و همچنین تهویه مطبوع محیط خود را در دمای تعادل قرار داده و از خوشبو کننده‌های هوا استفاده نمایید.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس گرفته، از مشاوره واتس‌اپی استفاده کرده یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید!

   

   

   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.