کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه

آیا کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه است؟

کابینت، آن هم در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی که پر از وسیله و ظرف و ظروف است، اهمیت زیادی دارد. مدل‌های متنوعی برای کابینت آشپزخانه در بازار وجود دارد. یکی از انواع پر طرفدار آن کابینت نئوکلاسیک است که در این نوشته از گریت کابینت مفصلا به آن خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید!

کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه کوچک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه در دنیا محسوب‌ می‌شود. این سبک کابینت شامل کابینت انزو و کابینت پولیشی و شامل مشخصات منحصر به فردی است. کابینت نئوکلاسیک جدید‌‌‌ترین سبک کابینت آشپزخانه است و ممکن است برای همه شناخته شده نباشد، چرا که این سبک کابینت ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

اگر از شلوغی و تزئینات کابینت‌های کلاسیک خسته هستید و یا به سادگی زیاد کابینت‌های مدرن هم علاقه ندارید، کابینت نئوکلاسیک مخصوص آشپزخانه شماست.

کابینت پلی گلاس در آشپزخانه کوچک کابینت نئوکلاسیک بهترین کابینت آشپزخانه

این نوع کابینت به طور ظریفی ابهت و زیبایی کابینت کلاسیک را به آشپزخانه می‌آورد و در عین حال تزئینات و ظاهر آن خسته کننده نیست. همچنین سادگی را در دکوراسیون آشپزخانه حفظ می‌کند. نئوکلاسیک نوعی سبک است که می‌تواند برای کابینت‌های تمام چوب و یا ام دی اف اجرا شود.

 

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک

وجود برخی از ویژگی‌ها باعث تشخیص سبک نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه می‌شود. برخی از ویژگی‌های ظاهری کابینت‌های نئوکلاسیک عبارتند از:

 • وجود تقارن در نصب کابینت ها
 • ارتفاع زیاد کابینت‌های نئوکلاسیک
 • استفاده از رنگ‌های سرد و ملایم در طراحی کابینت
 • استفاده از دستگیره‌های کلاسیک و منحنی
 • استفاده از خطوط و جزئیات ساده در تزئینات

 

انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک را می‌توان بر اساس جنس بدنه و روکش آن در چند نوع دسته بندی کرد. اغلب وقتی صحبت از تفاوت جنس بدنه کابینت میشود منظور درِ کابینت است، زیرا داخل تمام کابینت‌ها از جنس ام دی اف است. انواع کابینت نئوکلاسیک عبارتند از:

 

کابینت نئوکلاسیک تمام چوب

برخی از انواع کابینت‌های نئوکلاسیک دارای در، تاج، ستون و سر ستون‌های تمام چوب هستند. پس وقتی می‌گوییم کابینت نئوکلاسیک تمام چوب یعنی درهای کابینت کاملا از چوب طبیعی هستند. این نوع کابینت‌ها قیمت بالاتری نسبت به انواع کابینت دیگر دارند و برای منزلی با دکوراسیون کلاسیک و یا نئوکلاسیک که عناصر چوبی در آن استفاده شده است، انتخاب مناسبی است.

 

کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب

در این نوع از کابینت نئوکلاسیک که بدنه‌‌ای از جنس ام دی اف دارند، از روکش چوب استفاده می‌شود. برای روکش این کابینت‌ها از چوب بلوط، راش و یا گردو استفاده می‌شود. این نوع کابینت نئوکلاسیک قیمت کمتری نسبت به کابینت نئوکلاسیک تمام چوب دارند. پس اگر به دنبال کابینتی با ظاهر چوبی هستید؛ این نوع کابینت را انتخاب کنید.

 

کابینت نئوکلاسیک انزو

این نوع کابینت‌ها انواعی از کابینت نئوکلاسیک با انواع روکش رنگ (پلی اورتان یا پلی استر) و یا روکش پی وی سی است.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | next125 german kitchen floating island north london 24

انزو در واقع نام یکی از محصولات شاخص شرکت ایتالیایی zentique است که پس از آن این نوع کابینت نئوکلاسیک به نام انزو معروفند. انواع کابینت انزو بر اساس نوع پوشش شامل:

 • کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان: پلی اورتان نوعی رنگ است که از ترکیب رزین و ماده سخت کننده (هاردنر) ساخته شده است که مقاومت بدنه کابینت را افزایش می‌دهد. در کابینت پلی اورتان از رنگ پلیاورتان بر روی بدنه‌‌‌ی کابینت از جنس ام دی اف و چوب استفاده می‌شود. رنگ پلی اورتان باعث مقاومت بالا و طول عمر بیشتر کابینت می‌شود.
 • کابینت نئوکلاسیک پلی استر: پلی استر نوع دیگری از رنگ پوششی است که برای کابینت به کار می‌رود. پلی استر به صورت مات و براق وجود دارد. این رنگ شفاف و غلیظ است و دیرتر خشک می‌شود. برای تولید کابینت نئوکلاسیک براق میتوان از رنگ پلی استر براق استفاده شود.
 • کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران: روند ساخت این نوع کابینت مانند کابینت پلی اورتان است با این تفاوت که در کابینت نئوکلاسیک وکیوم بعد از ساخت شکل و فرم کابینت ام دی اف با دستگاه سی ان سی، روکشی از پی وی سی بر روی آن کشیده می‌شود. در واقع این مدل، کابینت‌هایی به سبک نئوکلاسیک با روش ممبران است.

 

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

سبک طراحی کابینت آشپزخانه علاوه بر کارکردی که دارد، موضوعی سلیقه‌‌ای است. ممکن است بعضی از افراد کابینت کلاسیک را بپسندند و برخی هم مدل‌های مدرن را بیشتر دوست داشته باشند. ولی با این حال برخی از ویژگی‌ها ممکن است به عنوان مزایا و معایب کابینت به شمار رود. در ادامه برخی از مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک را بیان می‌کنیم:

 • زیبایی ظاهری: وجود تزئینات ظریف باعث جذابیت بیشتر کابینت نئوکلاسیک شده است.
 • تنوع رنگ: وجود تنوع رنگی زیاد و امکان تولید به رنگ‌های خاص از مزیت‌های دیگر آن است.
 • مقاومت در برابر رطوبت: وجود پوشش رنگ و یا پولیش این کابینت را در برابر رطوبت مقاوم کرده است.
 • عدم نمایش خط و لک: به دلیل مات بودن سطح کابینت نئوکلاسیک؛ خطوط و لک‌های روی سطح کابینت دیده نمی‌شود.
 • نیاز به نیروی متخصص برای نصب کابینت نئوکلاسیک
 • قیمت بالای کابینت نئوکلاسیک نسبت به انواع کابینت مدرن
 • حساسیت به ایجاد خط و خش بر روی کابینت‌های نئوکلاسیک با روکش پی وی سی

 

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

ممکن است افرادی که به دنبال بررسی انواع مدل‌های کابینت هستند، با اسم انواع کابینت نئوکلاسیک، ممبران، کابینت مدرن و یا کلاسیک آشنا شده باشند. تفاوت‌ها و شباهت‌های انواع کابینت‌ها یکی از سوالاتی است که برای افراد پیش می‌آید. یکی از سوالات این است که تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران چیست؟

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | next125 german kitchen floating island north london 22

باید بگوییم که مقایسه این دو اصطلاح در مورد انواع کابینت درست نیست؛ زیرا وقتی می‌گوییم کابینت نئوکلاسیک در مورد سبک طراحی کابینت صحبت می‌کنیم ولی ممبران در واقع نوعی از ساختار و روش ساخت کابینت است. کابینت ممبران می‌تواند به سبک نئوکلاسیک طراحی شود و به اسم کابینت ممبران طرح نئوکلاسیک معرفی شود.

 

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک در زمینه‌های مختلف معماری، دکوراسیون داخلی و همچنین برای کابینت آشپزخانه استفاده میشود. نئوکلاسیک سبکی پس از کلاسیک و در واقع به معنی سبک کلاسیک جدید است ولی با تجملات و تزئیناتی کاهش یافته.

سبک نئوکلاسیک در قرن هجده و نوزده ایجاد شد. این سبک امکانات سبک مدرن را دارد و در عین حال زیبایی خود را از کابینت سبک کلاسیک میگیرد. پس در مورد تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک می‌توانیم بگوییم:

 • سبک کلاسیک پر زرق و برقتر و با تزئینات بیشتر است ولی طرح کابینت نئوکلاسیک ساده‌‌‌‌تر است.
 • از نظر قیمت کابینت کلاسیک گران‌‌‌‌تر از کابینت نئوکلاسیک است.
 • مدت زمان لازم برای طراحی و نصب کابینت کلاسیک بیشتر از کابینت مدل نئوکلاسیک است.
 • در کابینت کلاسیک از رنگ‌هایی مانند طلایی برای تزئینات استفاده میشود ولی در کابینت نئوکلاسیک رنگ‌های خنثی مانند نقره‌‌ای الویت بیشتری دارد.

 

کابینت نئوکلاسیک یا مدرن؟

اگر طرفدار سادگی هستید ممکن است بین انتخاب کابینت نئوکلاسیک و یا مدرن مردد باشید. برای انتخاب بهترین سبک کابینت برای آشپزخانه به موارد مختلفی باید توجه کنید. ابعاد و اندازه آشپزخانه، سبک دکوراسیون منزل، سلیقه و علاقه، میزان بودجه و… از عوامل موثر در انتخاب سبک طراحی کابینت آشپزخانه هستند.

 

طراحی کابینت نئوکلاسیک

یکی از موارد مهم در ساخت کابینت نئوکلاسیک؛ توجه به همه اجزای کابینت است. همه جزئیات در کنار همدیگر، کلیتی از دکوراسیون آشپزخانه را می‌سازند در نتیجه وجود هماهنگی و تعادل بین اجزای دکوراسیون آشپزخانه موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود. برخی از جزئیات و ویژگی‌ها در کابینت طرح نئوکلاسیک عبارتند از:

 • دستگیره کابینت نئوکلاسیک: شاید در نگاه اول به نظر نرسد که دستگیره کابینت چقدر می‌تواند در ظاهر و زیبایی آن موثر باشد. برای کابینت‌های نئوکلاسیک انتخاب دستگیره‌های فلزی و یا سرامیکی مناسب است که می‌تواند در جنس‌های فلزی و یا استیل باشند.
 • دکور کابینت نئوکلاسیک: در طراحی و نصب کابینت نئوکلاسیک، بخش‌هایی را برای قرار دادن دکوری در نظر میگیرند. یک مثال از آن؛ ویترین کابینت نئوکلاسیک آن است که اغلب به صورت شیشه‌‌ای است، میتوان چند ظرف زیبا به عنوان تزئین در آن قرار بگیرد.
 • تاج و زیرچراغی کابینت نئوکلاسیک: تاج کابینت به قسمت بالایی کابینت گفته می‌شود و زیرچراغی برآمدگی بخش پایینی کابینت است. این دو بخش ممکن است در برخی از طراحی‌های کابینت در نظر گرفته شود. تاج و زیرچراغی برای نورپردازی مخفی کابینت فضایی کاربردی است و باعث زیباتر شدن دکور کابینت می‌شود.
 • ستون کابینت نئوکلاسیک: فرم ستون و سر ستون یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک است ولی با تزئینات کمتری نسبت به کابینت کلاسیک طراحی می‌شود. ستون‌ها می‌توانند اتصال دهنده بخش‌های مختلف کابینت باشند و در طرح کابینت نئوکلاسیک تنوع ایجاد می‌کنند.
 • هود کابینت نئوکلاسیک: در برخی از انواع طراحی آشپزخانه، هود به صورت مخفی اجرا می‌شود. در طراحی کابینت نئوکلاسیک می‌توان کاوری برای هود متناسب با طرح بخش‌های دیگر در نظر گرفت. و یا مدل‌هایی از کابینت هستند که فقط قسمت بالایی هود را می‌پوشانند ولی هود دیده می‌شود.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک: جزیره یکی از اجزای آشپزخانه‌های امروزی است. البته اگر آشپزخانه کوچک باشد نباید از جزیره استفاده کرد. شکل و فرم و تزئینات جزیره آشپزخانه باید با فرم کابینت‌های نئوکلاسیک هماهنگ باشد. رنگ صفحه کابینت در جزیره آشپزخانه نئوکلاسیک نمای زیادی دارد، شاید بهتر باشد یک صفحه با رنگ روشن انتخاب کنید تا فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | design interior House R 3 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.