از کجا بدانیم زمان خرید کابینت آشپزخانه جدید است؟

از کجا بدانیم زمان خرید کابینت آشپزخانه جدید است؟

چه زمانی وقت خرید کابینت آشپزخانه جدید است؟

زمان خرید کابینت آشپزخانه جدید برای هر خانه متفاوت است و برای انواع کابینت آشپزخانه زمان خرید کابینت جدید مختص خودش می باشد. آیا تا به حال به آشپزخانه خود نگاه کرده اید و فکر کرده اید: “اینجا جای زیادی برای بهبود وجود دارد؟” شاید سال‌ها در یک خانه بوده‌اید یا اخیراً به مکان جدیدی نقل مکان کرده‌اید و در فکر بازسازی آشپزخانه هستید. در اینجا به برخی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد کابینت‌های آشپزخانه شما آماده بازنشستگی هستند و چند نکته مفید برای انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه  جدید تان صحبت خواهیم کرد.

 

عمر متوسط ​​کابینت آشپزخانه چقدر است؟

کی به فکر کابینت آشپزخانه جدید بیوفتیم؟ درهای کابینت آشپزخانه که سن خود را نشان می دهند گمانه زنی هایی در مورد مدت زمان ماندگاری انواع کابینت آشپزخانه وجود دارد. طول عمر کابینت های آشپزخانه را به صورت آنلاین جستجو کنید و با خواندن مطالبی مانند “50 سال” یا بیشتر به درستی شوکه خواهید شد! درک این نکته مهم است که فقط به این دلیل که کابینت های شما واقعاً روی زمین خرد نشده اند، ممکن است در بهترین شکل نباشند.

تمیز کردن انواع کابینت کابینت آشپزخانه جدید

بعد از 20 یا 30 سال بیشتر کابینت ها علائم پیری را نشان می دهند. برخی از نمونه‌هایی از کابینت‌های قدیمی عبارتند از درهایی که کاملاً بسته نمی‌شوند یا ترک نمی‌خورند، کشوها به طور کامل جلوی خود را از دست می‌دهند یا اطراف سخت‌افزار خود را می‌شکنند، و فرسودگی بصری. این واقعاً به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید چه زمانی باید کابینت آشپزخانه خود را تعویض کنید. برخی از خانه ها بیشتر از سایر خانه ها از کابینت های خود استفاده می کنند و این می تواند طول عمر آنها را کوتاه یا افزایش دهد. زمانی که متوجه شدید کابینت‌هایتان از نظر ساختاری و بصری قدیمی شده‌اند، باید آن‌ها را با مجموعه‌ای جدیدتر مبادله کنید.

 

انتخاب اصولی کابینت اصلا سخت نیست!

کابینت ها نقش بسیار موثری بر روی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما دارد و به همین دلیل انتخاب اصولی کابینت اهمیت زیادی دارد. درکنار تمامی وسایل و اسبابی که شما در آشپزخانه خود استفاده می کنید، نوع و طرح کابینت شما و حتی جنس آن بر روی نمای آشپزخانه بسیار اثرگذار هستند. علاوه بر بحث ظاهر و زیبایی، قیمت کابینت و دوام آن نیز بسیار مهم می باشد. کابینتی که در ظاهر زیبا باشد اما اگر دوام کافی نداشته باشد و زودتر از زمانی که فکرش را کرده اید، خراب بشود، در نتیجه آن، هزینه و وقتی که صرف خرید کابینت کردید، بیهوده می شود. در کنار این مورد اگر کابینتی که انتخاب می کنید از نظر هزینه و دوام مورد تاییدتان بودند، ولی زیبایی و طرح دلنشینی برای شما نداشته باشند، مدت زمانی را که در آشپزخانه هستید را برایتان سخت می کند و فضای آشپزخانه تان به دل نمی نشیند. بنابراین با در نظر گرفتن سه مورد کلیدی زیبایی، دوام و قیمت شما می توانید بهترین انتخاب را برای کابینت داشته باشید.

هر سه نکته کلیدی قید شده یعنی زیبایی، دوام و قیمت، هر کدامشان در جایگاه خود در انواع کابینت ها متفاوت می باشد. بنابراین شما باید با مهم ترین و پرکاربرد ترین کابینت ها آشنا باشید و مهم ترین مزایا و معایب آن ها بشناسید. با داشتن یک نگاه کلی به هر نوع از متریال های کابینت آشپزخانه، می توانید با توجه به ویژگی ها مدنظر خود و همچنین در نظر گفتن سه نکته کلیدی، از بین انواع کابینت ها، چند مدل ان را به عنوان گزینه های مورد نظر خود قرار م یدهید و در نهایت وقت و هزینه خود را بر روی انتخاب نهایی خود از همان چند گزینه انتخابی می کنید. بنابراین دیگر دچار سردرگمی نمی شوید. حال برویم به سراغ معرفی و بررسی کلی انواع کابینت ها.

 

انواع کابینت هایی که در آشپزخانه ها مورد استفاده اند

ما در این جا کابینت ها را بر اساس میزان تقاضا و استقبال مشتریان، اولویت بندی کردیم اما باید توجه کرد که در هر شهر و هر منطقه این اولویت ها متقاوت خواهند بود.

 

کابینت ام دی اف (MDF)

پرکاربردترین کابینتی که مورد استفاده قرار می گیرد کابینت ام دی اف است. از مهم ترین ویژگی ام دی اف که سبب این حجم از تقاضا می شود، هزینه بسیار مناسب آن می باشد. در کنار این موارد کابینت ام دی اف، طرح ها و رنگ های بسیار متنوع و گوناگونی را دارا می باشد.

ورقه های ام دی اف، عملا در اکثر متریال های کابینت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و شما در ادامه کار بطور مکرر این عبارت را خواهید دید. بنابراین بهتر است که توضیح کوتاهی در رابطه با ام دی اف به شما بدهیم.

انتخاب اصولی کابینت

ورقه های ام دی اف به طور کلی از پسماند های چوبی مثل خاک اره ساخته می شوند. این مواد اولیه را برای ایجاد خواص بهتر، با موادی همچون چسب، رزین و سایر مواد شیمیایی، مخلوط می کنند. سپس در صورت نیاز روکش خاصی بر روی آن می کشند و در نهایت لایه رنگ را استفاده می کنند.

حال که به طور کلی متوجه شدید که ام دی اف، چگونه ساخته می شود، باید به این نکته هم اشاره کنم که کابینت ام دی اف یک سری خاصیت های خاصی دارند. این ورقه ها از ورقه های هم اندازه چوب، سنگین تر هستند. همچنین مقاومت کمی در تماس مستقیم با آب دارند. آب به لایه های داخلی ورقه های ام دی اف نفوذ کرده و سبب تورم لایه های می شود. بنابراین ورقه شکل و شمایل اولیه خود را از دست می دهد. بنابراین این ورقه ها به مدت طولانی نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند.

 

کابینت های هایگلس

این نوع کابینت ها نیز از قیمت مناسبی برخودار هستند (کمی از ام دی اف گران تر هستند) اما از دسته کابینت های بسیار پرطرفدار و مشتری پسند هستند. کابینت های هایگلس در مخلص کلام از مغزی ام دی اف ( اکثر مواقع ) به همراه روکش هایگلس هستند. روکش هایگلس از جنس شیشه، لاک یا پلاستیک پلکسی گلس می باشد. البته این موارد تنها بر روی یک رویه مغزی قرار میگیرند و رویه دیگر را روکش ارزان تر و ساده تری متصل می کنند.

از ویژگی های روکش های هایگلس، می توان به براق بودن آن اشاره کرد. درخشش و شفافیت این ورقه ها بسیار بر روی جلوه و نما کابینت اثر می گذارد و نمای چشمگیری به نمایش می گذارد.

 

کابینت ممبران

از جمله انواع دیگر کابینت ها، می توان به کابینت ممبران اشاره کرد که کاربرد بسیاری در دکوراسیون های کلاسیک دارد و کابینت های ممبران را به دلیل طرح هایی که می توان بر روی آن پیاده کرد، جنسی که دارد و از همه مهم تر قیمت پایین تر نسبت به کابینت چوب، جایگزین بسیار مناسبی میدانند.

کابینت ممبران نیز از یک مغزی از جنس ام دی اف و روکش ممبران ساخته شده است. روکش ممبران را اغلب موارد از جنس PVC ساخته شده است. نکته بسیار بسیار مهم در رابطه با کابینت های ممبران، دخالت و اثر مستقیم مهارت کابینت ساز و تخصص آن در این زمینه می باشد. برای مثال  می توان گفت که مرحله وکیوم که شامل اتصال روکش ممبران به ورقه ام دی اف می باشد اگر با دقت لازم و مهارت کافی صورت نگیرد، به مرور زمان و زود تر از زمان مناسب، روکش از ورقه جدا می شود و کارکرد مناسب خود را از دست می دهد.

 

کابینت انزو

این کابینت شبه بسیار زیادی به کابینت ممبران دارد و در راستای همان کابینت است اما از جمله تفاوت های کابینت انزو نسبت به ممبران که سبب ارزش و قیمت بیشتر آن نسبت به ممبران می باشد، می توان به ضخامت بیشتر مغزی ام دی اف، روش متفاوت، کد های رنگی مختلف و … اشاره نمود.

 

کابینت چوب

لاکچری و لوکس ترین کابینت های موجود در بازار می باشند که در زمینه طراحی دکوراسیون با کابینت کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. طرح طبیعی چوب و بافت متمایز ان نسبت به ورقه های صنعتی، این کابینت را نسبت به سایر کابینت ها متمایز کرده است. کابینت های چوب، مقاومت بسیار بالایی نسبت به رطوبت و آب دارند. همچنین استحکام بسیار بالایی نیز دارند. بنابراین عمر مفید و دوام این کابینت نسبت به سایر کابینت ها می شود. اما با توجه به این خواص قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر کابینت ها دارند.

 

خرید کابینت آشپزخانه جدید خدمات کابینت فارس

 

نکات کلی درباره حفظ و دوام کابینت ها

پاکیزگی کابینت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. تمیزی آن ها ضمن پایدار کردن زیبایی و جلوه کابینت می شود، بلکه سبب افزایش طول عمر رویه سطحی کابینت می شود. در بحث پایکیزگی استفاده از رنگ های تیره به دلیل دیرتر نشان دادن لک و کثیفی، نسبت به رنگ های روشن موثرتر عمل می کنند. در هنگام استفاده از کابینت ها باید کمال دقت و توجه را داشته باشید که دچار خراشیدگی، سایش و یا فرورفتگی در اثر ضربه نشوند، زیرا سبب ایجاد یک آسیب دائمی در رویه کابینت ها می شود که تعمیر آن بسیار سخت یا غیر ممکن می سازد. تعمیر کابینت بسیار سخت می باشد، زیرا ممکن است که جنس رویه جایگزین مطابق با متریال اولیه نباشد و یا کد های رنگی هماهنگ  منطبق با هم نباشند. در این مورد کابینت های چوبی بسیار مناسب هستند زیرا با آسیب و خراشیدگی بر روی آنها، با استفاده از سمباده می توان این موارد را رفع و ترمیم کرد. قابلیتی که در سایر متریال های کابینت مثل ممبران، هایگلس و … موجود نمی باشد.

 

دریافت خدمات و مشاوره خرید کابینت آشپزخانه جدید!

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت کابینت هایی که خدمات بازسازی کابینت و ساخت کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود تا خرید کابینت آشپزخانه جدید را به بهترین نحو و از بهترین شرکت کابینت انجام دهید. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر رنگ کابینت های موجود درست انتخاب شده و کابینت هایتان خوش ساخت و فرم خوبی داشته و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت های پولیشی می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

خدمات کابینت شمال

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم با کابینت آشپزخانه باکیفیت بالا داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

ظاهر آشپزخانه بستگی زیادی به اتمام انتخابی کابینت ها دارد. اگر می خواهید ظاهری طبیعی ایجاد کنید، بهترین گزینه چوب جامد است. شما می توانید از چوب جامد که تمام شده، لکه دار یا رنگ شده باشد استفاده کنید. اگر می خواهید جلوه ای تزئینی ایجاد کنید، پس می توانید تزئینات جرئی مانند پریشانی، لعاب یا خراش را انتخاب کنید. اگر می خواهید کابینت هایی داشته باشید که به راحتی تمیز شوند، باید کابینت های سبک تری انتخاب کنید. آن ها در پنهان کردن آلودگی بهتر از رنگهای تیره هستند.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض کابینت آشپزخانه به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.