کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

آیا کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه است؟

کابینت وکیوم امروزه یکی از پرفروش‌‌‌‌ترین مدل‌‌‌های کابینت در بازار ایران است. اما شاید اسم کابینت وکیوم براتون آشنا نباشد در واقع کابینت وکیوم نام دیگر کابینت ممبران است این مدل کابینت با نام کابینت پی وی سی هم شناخته می‌شود. در اصل کابینت وکیوم، کابینت ممبران، کابینت پی وی سی هر سه نام یک محصول می‌باشد. روکش وکیوم نوعی پلاستیک از جنس وینیل تشکیل می‌شود.

کابینت وکیوم در صدها رنگ متنوع و هزاران طرح منحصر به فرد دارای محبوبیتی روز افزون در عرصه کابینت می‌باشد. مشخصه اصلی این سبک کابینت درب‌‌‌های حکاکی شده زیبا در رنگ‌‌‌های مختلف است. کابینت وکیوم در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار دارد و مانند دیگر کابینت‌‌‌های این سبک از وجود ستون‌‌‌ها و گل‌‌‌های منبت کاری شده بهره‌‌ می‌برد. وجود تاج و زیر چراغ از دیگر خصوصیات این سبک دکوراسیون آشپزخانه است.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

کابینت وکیوم چیست؟

روکش وکیوم نوعی پلاستیک از جنس وینیل تشکیل می‌شود. کابینت ممبران یا همان کابینت وکیوم در صدها رنگ متنوع و هزاران طرح منحصر به فرد دارای محبوبیتی روز افزون در عرصه کابینت می‌باشد. مشخصه اصلی این سبک کابینت درب‌‌‌های حکاکی شده زیبا در رنگ‌‌‌های مختلف است. کابینت وکیوم در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار دارد و مانند دیگر کابینت‌‌‌های این سبک از وجود ستون‌‌‌ها و گل‌‌‌های منبت کاری شده بهره‌‌ می‌برد. وجود تاج و زیر چراغ از دیگر خصوصیات این سبک دکوراسیون آشپزخانه است.

 

اکسسوری کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه وکیوم شامل اجزای کوچکی است که در زیبایی محصول نهایی تأثیر به سزایی دارد. این اجزای تشکیل دهنده شامل تاج و زیر چراغ در قسمت کابینت‌‌‌های دیواری می‌باشد. این تاج و زیر چراغ‌‌‌ها در طرح‌‌‌ها و مدل‌‌‌های بسیاری در دسترس هستند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | image asset

البته پر طرفدارترین نوع تاج و زیر چراغ اصطلاحاً دندانه موشی نام دارد. در کابینت وکیوم (ممبران) جهت پوشش پایه کابینت‌‌‌های زمینی از پاخور استفاده می‌شود تا پایه کابینت دیده نشود و نمای دکور زیباتر دیده شود. همچنین یک پای ثابت کابینت وکیوم ویترین‌‌‌های شیشه‌‌‌‌‌ای هستند که در ده‌‌‌ها طرح متنوع در بازار موجود هستند.

 

ستون و سرستون کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

ستون‌‌‌ها عضو دیگر خانواده کابینت وکیوم هستند. این ستون‌‌‌های نقش برجسته علاوه بر تأثیری که در زیبایی دکور دارند کاربردی نیز هستند. اگر با اکسسوری‌‌‌های آشپزخانه آشنا باشید اسم اکسسوری کابینت سوپر مارکت یا سوپر ادویه را شنیده‌اید. این اکسسوری‌‌‌ها را می‌توان در قسمت ستون‌‌‌های نقش برجسته کابینت نصب نمود تا علاوه بر جنبه زیبایی که دارد بتوان از کوچک‌ترین قسمت آشپزخانه نیز بیشترین بهره را برد.

 

مزایا و معایب کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

با شناخت معایب و مزایا کابینت وکیوم انتخاب شما برای خرید یک انتخاب آگاهانه است. در واقع مزایای کابینت آشپزخانه ممبران (وکیوم) بسیار بیشتر از معایب آن است. ما در ادامه مهم‌‌‌‌ترین معایب و مزایا کابینت وکیوم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

معایب کابینت وکیوم
  • مشکل عمده کابینت وکیوم‌‌ می‌توان به ظرافت و پیچیدگی زیاد طرح‌‌‌ها اشاره کرد. کابینت وکیوم (ممبران) معمولا از ام دی اف خام ساخته می‌شوند که به وسیله یک لایه پی وی سی که رنگ روکش رو مشخص می‌کند و با حرارت چسب و ماشین آلات مخصوص وکیوم می‌شوند.
  • طی این روند وقتی طرح‌‌‌های فرورفته یا برجسته خیلی ظریف باشند پوشش دادن پی وی سی به خوبی صورت نمی‌گیرد و در نهایت شما محصولی دریافت‌‌ می‌کنید که دارای نقص می‌باشد. اما راه حلی که ما به شما پیشنهاد میکنیم این است که از طرح‌‌‌ها یا کنده کاری‌‌‌ها و نقوش برجسته‌‌‌‌‌ای استفاده کنید که خیلی ریز و ظریف نباشند و ترجیحاً از طرح‌‌‌ها و نقوش درشت‌‌‌‌تر استفاده کنید.
  • عیب دیگری که خیلی از مشتریان را از کابینت وکیوم ناراضی کرده این است که لایه پی وی سی ممبران که پرس می‌شود بعد از مدتی کنده‌‌ می‌شود و این اصلا نمی‌تواند عیب کابینت وکیوم باشد و فقط و فقط حاکی از پایین بودن کیفیت کار کابینت ساز شماست.
  • چسب پی وی سی خیلی مهم است و اگر چسب یا روکش وکیوم نا مرغوب باشد لایه پی وی سی بعد از مدتی کنده میشود و ظاهر بدی به کابینت شما‌‌ می‌دهد. عیب دیگر کابینت ممبران حساسیت به حرارت و نور‌‌ می‌باشد به طوری که اگر حرارت به طور مداوم به کابینت بخورد یا نور آفتاب همیشه رو کابینت شما باشد.
  • مشکل یا عیب عمده دیگر کابینت وکیوم میتوان به کمیاب بودن ورق‌‌‌های آن اشاره کرد چنانچه اگر بخواهید کابینت وکیوم خود را تعمیر یا بازسازی کنید ممکن است ورق مشابه کابینت خود را پیدا نکنید. یکی از عیوب دیگر کابینت‌‌‌های ممبران روکش پی وی سی حساسیت آن به اجسام تیز‌‌ می‌باشد باید مراقب بود که با اجسام تیز برخورد نداشته باشند اگر نه هزینه و دردسرهای زیادی دارد.

 

مزایای کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه
  • می‌توان به قیمت پایین کابینت وکیوم نسبت به دیگر کابینت‌‌‌های کلاسیک اشاره کرد.
  • کابینت وکیوم در هر دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید می‌شوند.
  • پیشنهاد ما به شما این است که اگر‌‌ می‌خواهید کابینت کلاسیک را برای دکور آشپزخانه خود انتخاب کنید. به جای اینکه از کابینت‌‌‌های کلاسیک با متریال‌‌‌های فیک به دلیل قیمت بالای آنها استفاده کنید از کابینت وکیوم استفاده کنید. زیرا که هم قیمت پایین‌‌‌‌تری دارد و هم نمای کابینت کلاسیک و چوب را به شما القا می‌کند.
  • تنوع رنگ و طرح کابینت وکیوم از دیگر مزایای آن‌‌ می‌باشد.

 

طراحی کابینت وکیوم بهترین کابینت آشپزخانه

بزرگترین مزیت طراحی سه بعدی این است که شما می‌توانید قبل از سفارش کابینت، طراحی و سبک کابینت مورد پسند خود را در محیط آشپزخانه خودتان ببینید. این امر کمک شایانی به انتخاب طرح و مدل مورد نظر می‌کند.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Kitchen cabinets side view

در ابتدا باید بدانید کابینت وکیوم چیست. این طراحی‌‌‌ها با اندازه‌‌‌های دقیق محاسبه می‌شود و بسیار طبیعی و واقعی می‌باشد. و البته ناگفته نماند که در طراحی کابینت آشپزخانه وکیوم توجه به تاج و زیر چراغ‌ها، نحوه قرار دادن ستون و سرستون‌ها، و مهم‌‌‌‌تر از همه محل قرارگیری کابینت‌‌‌ها و جزیره، نکته فوق العاده با ارزشی در طراحی هر آشپزخانه‌‌‌‌‌ای است.

 

بهترین رنگ کابینت وکیوم

اغلب مردم تمایل به انتخاب رنگ سفید دارند لاکن اعتقاد دارند که رنگ سفید نشانه تمیزی، سادگی و نظم است. با تغییر و انتخاب بهترین رنگ کابینت وکیوم‌‌ می‌توانید دکوراسیون قدیمی و خسته کننده آشپزخانه خود را متحول کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | modern kitchen cabinets 2 scaled

شما‌‌ می‌توانید با انتخاب یک رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه‌تان گوشه‌‌‌‌‌ای را روشن‌‌‌‌تر کنید و یا با استفاده از یک کابینت جزیره‌‌‌‌‌ای حال و هوای دکوراسیون آشپزخانه‌تان را کاملا عوض کنید.

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | iStock 000055882914Medium 1

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.