کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک

کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک

آیا کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک است؟

از گذشته‌های دور کابینت تمام چوب اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین نوع کابینت آشپزخانه بوده است که اغلب در خانه‌های مجلل و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه برای تولید انبوه بهتر به طور معمول بدنه کابینت چوب از MDF درجه یک و بقیه قسمت‌ها که شامل درب، ستون و سر‌ستون، تاج و زیرچراغ از چوب و روکش چوب است طراحی می‌شود. کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک هم هست چرا که هم قیمت اقتصادی دارد و هم می‌توان طرح‌های خلوت‌تر و رنگ روشن‌تری از چوب را برای آشپزخانه انتخاب کرد.

 

به اطلاعات بیشتر درمورد کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک نیاز دارید؟ این مقالات را هم بخوانید!

 

 

چرا کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک است؟

به دلیل آسیب پذیر بودن چوب خام در برابر رطوبت و عوامل محیطی تمامی کابینت‌های چوب طبیعی احتیاج به رنگ آمیزی دارند. کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک هم از سطوح چوبی محافظت‌‌‌‌ می‌کند و هم باعث زیبایی بیشتر می‌شود. شاید استفاده از کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک شما را کمی به شک انداخته و فکر کنید که از مزایای کمتری نسبت به کابینت کلاسیک و کابینت چوبی بهره می‌برید، اما کابینت چوب و کابینت روکش چوبی هر دو زیر مجموعه کابینت سبک کلاسیک هستند و تفاوت آن‌ها بیشتر در طراحی ظاهری است؛ به عنوان مثال کابینت تمام چوب ستون‌‌‌‌‌های منبت‌کاری شده و درب چوبی دارد اما کابینت‌های روکشی از ام دی اف خام و روکش چوبی ساخته‌‌‌‌ می‌شوند. همچنین قسمت‌‌‌‌‌هایی مثل تاج و زیرچراغ در کابینت چوبی از چوب طبیعی ساخته‌‌‌‌ می‌شود در صورتی که این بخش‌‌‌‌‌ها در کابینت روکش چوب تمام ام دی اف است.

 

مزایای کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک

مهم‌‌‌‌‌‌ترین مزایای کابینت آشپزخانه تمام چوب و روکش چوبی مناسب یک آشپزخانه کوچک و جمع و جور عبارت‌اند از:

  • جذابیت و گرمی خاص به دلیل استفاده از کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک
  • تولید سفارشی و تطابق حداکثری با سلیقه‌ی کارفرما
  • استفاده‌ی بهینه از فضا و کمترین پرتی فضا
  • تنوع بالا در انتخاب مدل‌های کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک
  • رنگ‌های متنوع کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک
  • طول عمر و دوام زیاد کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک

گریت کابینت | شرکت کابینت آشپزخانه گریت | Charleston15 Birch Golden Web 1

اما چرا باید کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک بخریم؟ چرا کابینت چوب طبیعی نخریم؟! ادامه نوشته را بخوانید!

 

خرید کابینت چوبی یا کابینت روکش چوب، کدام منطقی‌تر است؟

از نظر زیبایی و اصالت مسلماً کابینت تمام چوب به کابینت ام دی اف با روکش چوب طبیعی برتری دارد اما از نظر هزینه، کابینت روکش چوبی طبیعی مقرون به‌صرفه‌تر است. ضمن این که ظاهر آن‌ها با کار تمام چوب تفاوت کمی دارد و همان زیبایی را به فضای خانه می‌بخشد تنها ایراد این مدل کابینت دوام و استحکام کمتر نسبت به کابینت‌های چوبی است.

 

بهترین رنگ برای کابینت روکش چوب مناسب آشپزخانه کوچک

بر اساس آمار فروش با اختلاف کابینت چوب سفید رنگ عنوان پر‌فروش‌‌‌‌‌‌ترین را به خود اختصاص می‌دهد. کابینت کلاسیک سفید به دلیل بزرگ‌نمایی بیشتر فضای آشپزخانه و همچنین زیبایی بیشتر نسبت به سایر رنگ‌های کابینت آشپزخانه دارد طرفداران زیادی دارد. از روکش‌‌های چوب معمولاً در ساخت انواع مختلف کابینت مدرن و کلاسیک و حتی کابینت نئوکلاسیک استفاده می‌شود. استفاده از روکش چوبی به زیبایی کار می‌افزاید اما به دلیل ضخامت کم و بافت آسیب‌ پذیری که در برابر حرارت، آب و مواد شیمیایی دارند در هر محیطی نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. معمولاً در ساخت این مدل کابینت از روکش و چوب بلوط کانادایی یا آمریکایی استفاده می‌شود.

 

اگر از این نوشته لذت بردید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان متخصصان گریت کابینت در زمینه‌هایی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعمیرات و بازسازی آشپزخانه، سفارش و خرید انواع کابینت آشپزخانه و هر مورد و سوال دیگری استفاده کنید!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.